DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje? BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje? BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje?

Ići dole 
+29
Okano
Black Wizard
ZoxZoja
sanjalica.ns
Gothic
Danubius
Diplomirani Duduk
podbarac
Astra
fantom®
promaja
bosankaa
MadamX
daljinski
brdjanin
dusicaa
carpathia
Svemimir
Sibila_
Kijara-brm
Ladyintheblack
Lakota
zoran1970
AstrinaKomsinica
Zana
Lily
Hestija
Uther Pendragon
sonia
33 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
AutorPoruka
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje? Empty
PočaljiNaslov: Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje?   Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje? EmptyUto Maj 01, 2012 9:57 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]



Samoubistva, saobraćajne nesreće, svađe, nesanice, samo su neke od posledica koje nastaju usled punog Meseca, tvrde pojedini astrolozi. Lekari, pak, kažu da pun Mesec utiče samo na psihički nestabilne osobe koji nervozu i depresiju neretko pravdaju silama nebeskih tela.



- Tačno je da se u noći punog Meseca javlja više pacijenata sa psihičkim tegobama, ali nikad se nije desilo da se zbog punog meseca poveća i broj onih sa zdravstvenim problemima poput povećanog krvnog pritiska, šećera ili slično. Kriza je, narod je pod velikim stresom, pa smo skloni da zdravstvene tegobe često pripisujemo nekim drugim "silama". Naravno, ne treba zaboraviti da, kao što na ljude utiču klimatske i vremenske promene, i Mesec može imati svoj uticaj.....



Uskoro ćete provesti još jednu noć punog Meseca, pa ćete sami moći da prosudite da li utiče i na vas. (Pun Mesec zasijaće na nebu u subotu, 5. maja, i biće to najveći pun Mesec u 2012. godini. )










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
promaja
Panonski lav
Panonski lav
promaja


Godina : 61
Datum upisa : 02.08.2010

Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje? Empty
PočaljiNaslov: Re: Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje?   Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje? EmptyUto Maj 01, 2012 10:03 pm

affraid [You must be registered and logged in to see this image.]JBT,ŠTA LI ĆE MESEČARI DA RADE PRED IZBORE ,DA BAR OĆE ISPREPADATI ONE BUDALE PA DA IM PRESEDNE KANDIDOVANJE.. [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje? Empty
PočaljiNaslov: Re: Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje?   Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje? EmptyUto Maj 08, 2012 9:14 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]
divno..










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje? Empty
PočaljiNaslov: Re: Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje?   Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje? EmptyUto Maj 08, 2012 9:17 pm

Itekako . Kada je pun mesec -nema teorije da spavam , izuzetno sam nervozan , i sasvim "out" . Ne bih ni primetio možda , da u tom tumaranju u sitne sate (a recimo radim ujutru ) ne pogledam i napolje -i vidim da je svetlo kao dan .
Nisam nikada pitao nekog od lekara može li se šta učiniti oko te vrste meteopatije ? Ali definitivno mesec ima uticaja na mene -i nimalo blagotovornog .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje? Empty
PočaljiNaslov: Re: Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje?   Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje? EmptyUto Maj 08, 2012 9:36 pm

Kad je on pun...puna i ja....ahhaha sve u skladu sa prirodom.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje? Empty
PočaljiNaslov: Re: Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje?   Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje? EmptyUto Maj 08, 2012 9:47 pm

Danubius ::
Itekako . Kada je pun mesec -nema teorije da spavam , izuzetno sam nervozan , i sasvim "out" . Ne bih ni primetio možda , da u tom tumaranju u sitne sate (a recimo radim ujutru ) ne pogledam i napolje -i vidim da je svetlo kao dan .
Nisam nikada pitao nekog od lekara može li se šta učiniti oko te vrste meteopatije ? Ali definitivno mesec ima uticaja na mene -i nimalo blagotovornog .
Cirkulin Valerijana...
ostalo znaš...nema kafe kasno..,cigarete...etc...










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Uther Pendragon

Uther Pendragon


Godina : 50
Location : lokacija super
Humor : kakav crni humor
Datum upisa : 03.02.2012

Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje? Empty
PočaljiNaslov: Re: Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje?   Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje? EmptyUto Maj 08, 2012 9:49 pm

nesto mi se zavija..ne znam dal to ima veze
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje? Empty
PočaljiNaslov: Re: Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje?   Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje? EmptyUto Maj 08, 2012 9:57 pm

ja volim kad je pun mjesec...sto da ja sama ne spavam,nek i on ne spava...pa da se sigramo.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Hestija

Hestija


Datum upisa : 21.01.2012

Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje? Empty
PočaljiNaslov: Re: Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje?   Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje? EmptyUto Maj 08, 2012 9:57 pm

Ne mogu da spavam kad je pun mesec i mnogo lajem tad :eee:
Nazad na vrh Ići dole
Uther Pendragon

Uther Pendragon


Godina : 50
Location : lokacija super
Humor : kakav crni humor
Datum upisa : 03.02.2012

Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje? Empty
PočaljiNaslov: Re: Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje?   Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje? EmptyČet Maj 10, 2012 11:29 am

mmmm volim kad lajes
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje? Empty
PočaljiNaslov: Re: Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje?   Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje? EmptyČet Maj 10, 2012 3:52 pm

Kad gi zaspim.. ni pun mesec mi ne smeta! slamka
Nazad na vrh Ići dole
Sibila_
Zalutala Niotkuda
Zalutala Niotkuda
Sibila_


Datum upisa : 20.12.2011

Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje? Empty
PočaljiNaslov: Re: Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje?   Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje? EmptyČet Maj 10, 2012 3:55 pm

Uvek je dobro imati neko opravdanje za nemir i nervozu. Kad se mesec onako zaokrugli i izbeči odozgo, samo nagovestim: ovih sam dana nestabilna i neuračunljiva!! Ne izazivajte me!
Baš kao da djavo u meni ugosti svoje euforično ludilo, nit spavam, nit se samnom može pričati, nit sama sa sobom mogu!!!
A još ako se poklope pun mesec i PMS?!
Ihaaaa žurka: suze bez razloga, dreka bez odjeka, ćutnja bez sažalnika, smeh bez razloga i obavezna insomnia.
Naiđu takvi dani, a inače sam sasvim ok :zlz:










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje? Empty
PočaljiNaslov: Re: Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje?   Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje? EmptyČet Maj 10, 2012 4:03 pm

Sibila...hahah,dobra opravdanja.....nego ja kazem sve to imaju oni kojima se moze....kad nemas kome,ucutis se i pravis da je mlad mjesec,a PMS....pitas se sta to smeta zenama....
Ako govoris i imas slusaoce...ima odjeka,a ako pricas sam sa sobom...isto ti se fata....moz mjesec da mi udje i u krevet.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Sibila_
Zalutala Niotkuda
Zalutala Niotkuda
Sibila_


Datum upisa : 20.12.2011

Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje? Empty
PočaljiNaslov: Re: Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje?   Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje? EmptyČet Maj 10, 2012 4:14 pm

Ne haju baš mnogo, ali meni lakše okriviti mesec, negol` nešto prizemnije migg










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje? Empty
PočaljiNaslov: Re: Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje?   Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje? EmptyPet Jul 27, 2012 11:18 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje? Empty
PočaljiNaslov: Re: Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje?   Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje? EmptyPet Jul 27, 2012 11:52 pm

Redovno ....... [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Zana

Zana


Godina : 59
Datum upisa : 30.05.2012

Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje? Empty
PočaljiNaslov: Re: Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje?   Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje? EmptyUto Jul 31, 2012 1:28 pm

Danubius ::
Itekako . Kada je pun mesec -nema teorije da spavam , izuzetno sam nervozan , i sasvim "out" . Ne bih ni primetio možda , da u tom tumaranju u sitne sate (a recimo radim ujutru ) ne pogledam i napolje -i vidim da je svetlo kao dan .
Nisam nikada pitao nekog od lekara može li se šta učiniti oko te vrste meteopatije ? Ali definitivno mesec ima uticaja na mene -i nimalo blagotovornog .

samo da potpishem ovo
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje? Empty
PočaljiNaslov: Re: Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje?   Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje? EmptyUto Jul 31, 2012 1:32 pm

Pa,,, moji kazu da utice,,,lazu, boga mi :329340: lu6777
Nazad na vrh Ići dole
Zana

Zana


Godina : 59
Datum upisa : 30.05.2012

Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje? Empty
PočaljiNaslov: Re: Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje?   Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje? EmptyUto Jul 31, 2012 1:33 pm

AstrinaKomsinica ::
Pa,,, moji kazu da utice,,,lazu, boga mi :329340: lu6777

jashta,samo ne priznaj :joint:
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje? Empty
PočaljiNaslov: Re: Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje?   Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje? EmptyUto Jul 31, 2012 1:34 pm

Zana ::
AstrinaKomsinica ::
Pa,,, moji kazu da utice,,,lazu, boga mi :329340: lu6777

jashta,samo ne priznaj :joint:

hahahahahaha Jos svalim da utice na njih :sunce11:
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje? Empty
PočaljiNaslov: Re: Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje?   Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje? EmptyUto Jul 31, 2012 2:01 pm

"Mama", sta mislis da ovo sto je ostalo ferija posaljem moju pubertetlijku malo kod tebe?! hahahahaha Da uduplas dozivljaj:)))))))))
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje? Empty
PočaljiNaslov: Re: Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje?   Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje? EmptyNed Jun 23, 2013 6:56 pm

Na mene utiče . A kako stvari stoje .....danas (i sutra ) ,katastrofa

Večeras posmatrajte Super Mesec link

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje? Empty
PočaljiNaslov: Re: Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje?   Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje? EmptyNed Jun 23, 2013 11:50 pm

Kod mene oblacno ererere










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
zoran1970
Mejac
Mejac
zoran1970


Godina : 53
Datum upisa : 03.09.2011

Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje? Empty
PočaljiNaslov: Re: Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje?   Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje? EmptyNed Jun 23, 2013 11:54 pm

nego šta nego utiče,kad obališ na livadu a pun mesec tek onda vidiš jer si se zajebo ili nisi smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje? Empty
PočaljiNaslov: Re: Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje?   Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje? EmptyPon Jun 24, 2013 1:36 am

zoran1970 ::
nego šta nego utiče,kad obališ na livadu a pun mesec tek onda vidiš jer si se zajebo ili nisi smehsmeh
Ma da, da nisi na bika ovaris'o trtrr Joj zole isjecu se smehsmeh:rlol::rlol::rlol::rlol::rlol:
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje? Empty
PočaljiNaslov: Re: Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje?   Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje? EmptyUto Jul 23, 2013 2:43 pm

Da li pun Mesec ima veze sa dijetom, nervozom...

Autor: Jovana Vilimonović

Problemi sa varenjem, prekomerna žeđ, bezrazložna trema, samo su neki simptomi koji se javljaju kod ljudi kada je pun Mesec.
[You must be registered and logged in to see this image.]

m Foto: Beta / AP
Zato se savetuje da se tih dana unosi lakša hrana, više tečnosti, da se bavite sportom, da šetate. Dakle, priče o tome da pun Mesec ima veze sa dijetom, nisu bez osnova.

Naime, ne utiče on na to da mi lakše ili brže mršavimo, ali može imati veze sa autosugestivnim osećajima zbog kojih nas "nešto" tišti, muči, teže varimo, stalno smo gladni, nervozni...

Zato postoje čak i lunarijumi, kalendari koji pokazuju kada je povoljno početi nešto novo ili ne, na primer. Međutim, tamo nećete naći priče o Vukodlaku i osatlim čudesima koja nastaju usled dejstva punog Meseca. To su izmišljene, neistinite priče.



Ali, istina je da su roditelji dece začete tokom punog Meseca osobe koje imaju malo dodirnih tačaka, koji se često prepiru i teško održavaju vezu. Zato su njihova deca skolna nervozi, teže se nose sa stresom, a savetuje im se da se rano osamostale i da ne dozvole da drugi upravljaju njihovim životima.

Astrolozi takođe savetuju da tokom punog Meseca ne donosimo važne odluke, ne kupujemo kuću, stan, automobil i tehniku.

Ako baš ovih dana morate da donesete neku važnu odluku, znajte da pun Mesec počinje da opada večeras oko 20:30 časova.

Pošto je sada pun Mesec u Vodoliji, gledajte da hladne glave prelomite šta ćete dalje sa životom, kako ćete reaorganizovati novčano stanje, kako ćete poboljšati život svojoj porodici, ali da ne uključujete previše osećanja u to.

Poznati rođeni za vreme faze punog Meseca su: Majkl Džekson, Ketrin Zita Džons, Leni Kravic, Demi Mur.



Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje? Empty
PočaljiNaslov: Re: Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje?   Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje? EmptyUto Jul 23, 2013 4:37 pm

Nije valjda opet pun mesec ?
Onda mi nema spavanja .......muncat Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje? 900975 zid










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje? Empty
PočaljiNaslov: Re: Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje?   Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje? EmptyUto Jul 23, 2013 10:49 pm

Evo ga ,nego šta je -kao trapist (sad snimio )

[You must be registered and logged in to see this image.]

Osetim da mi "nešto" diže pritisak ...pun,nego šta je .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje? Empty
PočaljiNaslov: Re: Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje?   Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje? EmptyUto Jul 23, 2013 11:08 pm

Naravno Dany,kad je pun da si napet...dize se ,dize...i kod mene reakcija , ali meni se spusta ...pritisak,mogla bih sad zaspati.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje? Empty
PočaljiNaslov: Re: Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje?   Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje? EmptyUto Jul 23, 2013 11:15 pm

..i ja sam jutros shvatila razloge loseg spavanja,kad sam procitala da je pun top88 ..mada,i komarci su se trudili booored 
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje? Empty
PočaljiNaslov: Re: Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje?   Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje? EmptyUto Jul 23, 2013 11:22 pm

Nisam osetila neke drastične promene kad je pun Mesec.Nemir ako uđe..,posledica je lošeg dana,ili neki loš predosećaj.San je tada razbijen.I samo okretanje,levo-desno...










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje? Empty
PočaljiNaslov: Re: Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje?   Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje? EmptyUto Jul 23, 2013 11:37 pm

Najstrasnije snove sam imala kad je noc punog mjeseca,a jednom i napisah,postoji neko vjerovanje,da ne valja mjesec da te gleda dok spavas,pa sam djeci uvijek navlacila roletne da ih ne gleda.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje? Empty
PočaljiNaslov: Re: Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje?   Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje? EmptySre Jul 24, 2013 12:02 am

Astra ::
Najstrasnije snove sam imala kad je noc punog mjeseca,a jednom i napisah,postoji neko vjerovanje,da ne valja mjesec da te gleda dok spavas,pa sam djeci uvijek navlacila roletne da ih ne gleda.
aaaaa ..još me uplaši pa da ni ja ne spavam...pacov 










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje? Empty
PočaljiNaslov: Re: Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje?   Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje? EmptyUto Sep 17, 2013 8:37 pm

Nije da danas nisam imao razloga za nervozu ,ali sad već i sam primetim da je još tenzija povelika .
Pogledam napolje ,pa naravno .
Eno ga ,kao lubenica . muncat rant










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje? Empty
PočaljiNaslov: Re: Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje?   Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje? EmptyUto Sep 17, 2013 8:40 pm

Kijara-brm ::
Astra ::
Najstrasnije snove sam imala kad je noc punog mjeseca,a jednom i napisah,postoji neko vjerovanje,da ne valja mjesec da te gleda dok spavas,pa sam djeci uvijek navlacila roletne da ih ne gleda.
aaaaa ..još me uplaši pa da ni ja ne spavam...pacov 
ozbiljno,ne valja da te mjesec gleda u snu...ja to rjesavam posebno kad je pun mjesec...roletne do dna i nema problema
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje? Empty
PočaljiNaslov: Re: Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje?   Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje? EmptyUto Sep 17, 2013 8:45 pm

večeras ću da zakerezim sve rupice... smo26










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje? Empty
PočaljiNaslov: Re: Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje?   Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje? EmptyČet Feb 13, 2014 11:02 pm

.... a ja se čudim kako i zašto ne mogu da spavam ,a potrebno mi je da na poslu budem odmoran i koncentrisan maksimalno ?
Legnem na vreme ....i onda gledam na sat ,01 h....02h....a ustajem u 06 .
PUN MESEC -e to je .
Uvek je tako ,i uvek se ponovo uverim u to.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje? Empty
PočaljiNaslov: Re: Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje?   Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje? EmptyČet Feb 13, 2014 11:05 pm

Danubius ::
.... a ja se čudim kako i zašto ne mogu da spavam ,a potrebno mi je da na poslu budem odmoran i koncentrisan maksimalno ?
Legnem na vreme ....i onda gledam na sat ,01 h....02h....a ustajem u 06 .
PUN MESEC -e to je .
Uvek je tako ,i uvek se ponovo uverim u to.

E tačno tako Dani! I ne znam šta mi je gore, to što nisam zaspala ili pomisao kakva ću sutra biti na poslu. Onda me to još više iznervira, pa tek tada ne mogu zaspati. Zato u takvim situacijama:tableta! Jest da me drži sutradan još dobar dio dana, pa bauljam, ali što se mora - mora!
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje? Empty
PočaljiNaslov: Re: Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje?   Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje? EmptyČet Feb 13, 2014 11:17 pm

... nemam pojma... gledam u sunce a ne u mesec...

rasta
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje? Empty
PočaljiNaslov: Re: Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje?   Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje? EmptySub Mar 15, 2014 4:26 pm

PUN MJESEC U DJEVICI
Pripremite se na mogući napad nesanice!
[You must be registered and logged in to see this image.]
Pun Mjesec u nedjelju će biti u Djevici, a Sunce u Ribama pa će povoljno utjecati na Bikove, Rakove, Jarce i Škorpione, no imat će negativan utjecaj na Blizance, Strijelce, Djevice i Ribe
U nedjelju, 16. ožujka u 18 sati i 8 minuta po srednjoeuropskom vremenu, nastupit će pun Mjesec.

Kad je Mjesec pun, uvijek se nalazi u suprotnom znaku od onoga u kojemu se nalazi Sunce. Budući da je Sunce u Ribama, u nedjelju će Mjesec biti u Djevici, preciznije na 26 stupnjeva i dvije minute tog znaka, u opoziciji sa Suncem.

Vrijedi zapamtiti i da je mladi Mjesec uvijek u istom znaku kao i Sunce pa će idući mlađak nastupiti kad oba ova tijela budu u znaku Ovna.

Budući da se ovaj pun Mjesec odvija na relaciji Djevica - Riba, utjecat će povoljno na ljude rođene u zadnjih deset dana Bika, Raka, Jarca i Škorpiona, a umorit će i živcirati rođene pretkraj Blizanaca, Strijelca, Djevice i Riba.
Za vrijeme ove Mjesečeve faze, dan prije i poslije egzaktnog punog Mjeseca, mnogi će ljudi imati teškoća sa spavanjem, ili će se prerano probuditi i više neće uspjeti zaspati.

Znanstvenici tvrde da to ima veze s pojačanom svjetlošću koju pun Mjesec reflektira po mraku. Svjetlost u noći smanjuje lučenje hormona melatonina koji donosi pospanost.

Stoga idućih dana prije spavanja spustite zavjese ili stavite povez preko očiju da dopuste žlijezdi epifizi proizvodnju dovoljne količine melatonina.

Ako ne možete zaspati, nemojte se prevrtati po krevetu, već ustanite i obavite neki poslić i onda ponovno legnite. To će vam smanjiti napetost i malo vas fizički umoriti što će vam olakšati ulazak u san.

Vrijeme punog Mjeseca povezano je s pojačanim mokrenjem, što bi mogla biti posljedica njegova gravitacijskog utjecaja. Zabilježena je i povišena stopa psihičkih smetnji, no nije poznat mehanizam putem kojeg Mjesec izaziva taj fenomen.











Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje? Empty
PočaljiNaslov: Re: Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje?   Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje? EmptyNed Jul 13, 2014 10:39 am

A ja se čudim što sam juče i noćas "posebno razdražljiv" .
Evo i zašto . 
I kad je "obično pun" na mene utiče  vrag  ,a ne ovakav . 
-----

BEOGRAD - Mesec nad Srbijom večeras je neuobičajeno veliki, a to je jedna od retkih prilika da posmatramo tzv. supermesec!
Naime, zemljin satelit nalazi se relativno blizu naše planete. Ta razdaljina varira jer zemljin satelit prati eliptičnu orbitu. Naime, kada se perigej - tačka na putanji nebeskog tela u kojoj je ono najbliže Zemlji, poklopi sa punim Mesecom, dobijamo priliku da uživamo u fenomenu “super” Meseca.
Mesec zbog optičke varke izgledati naročito veliki jer se nalazi nisko na horizontu, a izgleda i svetliji nego obično. Međutim, to je samo iluzija izazvana njegovom trenutnom pozicijom na nebu. Ovog leta nas očekuju još dva super Meseca: 10. avgusta i 9. septembra. Ovaj fenomen prošle godine mogli smo da posmatramo čak tri puta za redom.











[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Ladyintheblack
Maskota Foruma
Ladyintheblack


Godina : 31
Location : Gdje ljubav putuje....
Humor : Uvek raspolozena :)
Datum upisa : 05.05.2014

Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje? Empty
PočaljiNaslov: Re: Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje?   Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje? EmptyNed Jul 13, 2014 11:27 am

Na mene utice izgleda pozitivno...Spavala sam odlicno a danas sam bas raspolozena  mahmah mahmah 
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje? Empty
PočaljiNaslov: Re: Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje?   Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje? EmptyNed Jul 13, 2014 11:50 pm

Primetih par puta kad je pun mesec..bleja...
Samo okretanje levo-desno.Tek pred jutro zaspem.. awwwww

[You must be registered and logged in to see this image.]










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje? Empty
PočaljiNaslov: Re: Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje?   Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje? EmptySub Avg 09, 2014 9:53 pm

NEBESKI SPEKTAKL
Što će se zapravo dogoditi u nedjelju pola sata prije zalaska Sunca

Već ste čuli da ove nedjelje možemo uživati u nebeskom spektaklu – najbližem i najvećem punom Mjesecu u 2014. Ta pojava ove je godine dobila još više medijskog prostora nego inače budući da imamo čak tri takva uštapa za redom.
Pola sata prije zalaska Sunca u nedjelju, 10. kolovoza, na jugoistoku će izaći pun Mjesec. Neće se nimalo razlikovati od ostalih punih Mjeseca; samo će vrlo iskusni mjesecogledači moći zamijetiti da je ipak malo veći od uobičajenog, piše Crometeo.

Ljudsko oko notorno loše procjenjuje veličinu nebeskih objekata, a razlika od približno dvije lučne minute zbilja je vrlo mala.

Bit će nam oko 1.300 kilometara bliže od srpanjskoga, odnosno manje od 0,5% bliže i oko 7% bliže od prosječne udaljenosti. Ta prosječna udaljenost je, međutim, samo to: prosječna. Udaljenost Mjeseca od Zemlje stalno se mijenja, iz minute u minutu, budući da njegova putanja nije kružna već eliptična.

[You must be registered and logged in to see this image.]










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje? Empty
PočaljiNaslov: Re: Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje?   Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje? EmptySub Avg 09, 2014 10:24 pm

Jesam delimično senzitivna na meteo i astronomske pojave ali pun mesec je za mene baš to, astronomska pojava i ništa drugo. Evo maločas mi se prispavalo toliko da umalo nisam pala sa stolice. Odbauljala do kreveta udaljenog 2.5 koraka i odremala nekih 20 minuta. Sa sve otvorenim prozorom i roletnom dignutom do maksimuma. Više mi smeta zatvoren prozor nego pun mesec koji je jedino mogao da proviri i vidi moja jadna umorna stopala.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje? Empty
PočaljiNaslov: Re: Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje?   Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje? EmptyNed Avg 10, 2014 10:22 am

SPEKTAKL NA NEBU


Noćas na nebu Srbije super Mesec i meteorska kiša!


Autor: Tanjug | 10.08.2014 - 10:03:00h |


Na noćnom nebu u nedelju očekuje nas dramatični spektakl tokom kojeg ćemo imati priliku da posmatramo supermesec i kišu meteora Perseida.

[You must be registered and logged in to see this image.]



Mesec će nam se predstaviti u svom najvećem i najblistavijem izdanju u poslednih 20 godina, jer osim što će biti pun, naći će se u tački u kojoj je najbliži Zemlji (perigej).
Dva dana kasnije, kiša meteora Peseida dostići će svoj vrhunac, praćena vatrenim loptama, naziv za meteore svetlije od Jupitera i Venere.
Supermesec je prilično česta pojava. U proseku se dogodi svakih 13 meseci i 18 dana, a ovog leta ćemo ih videti tri. Neobično svetli supermesec viđen je 12 jula, a još jedan bi trebalo da se pojavi 9. septembra.
Ali supemesec koji ćemo imati priliku da posmatramo u nedelju uveče obećava izuzetan prizor, budući da će naš prirodni satelit biti na najbližoj razdaljini od Zemlje u godini.

  • [You must be registered and logged in to see this image.]mesec | Foto: Reuters
  • [You must be registered and logged in to see this image.]Supermesec "prošetao" svetom Foto: AP | Foto:
  • [You must be registered and logged in to see this image.]Supermesec "prošetao" svetom Foto: AP | Foto:
  • [You must be registered and logged in to see this image.]Supermesec "prošetao" svetom Foto: AP | Foto:
  • [You must be registered and logged in to see this image.]Supermesec "prošetao" svetom Foto: AP | Foto:
  • [You must be registered and logged in to see this image.]Supermesec "prošetao" svetom Foto: Reuters | Foto:
  • [You must be registered and logged in to see this image.]Supermesec "prošetao" svetom Foto: Reuters | Foto:
  • [You must be registered and logged in to see this image.]Supermesec "prošetao" svetom Foto: Reuters | Foto:
  • [You must be registered and logged in to see this image.]Supermesec "prošetao" svetom Foto: Reuters | Foto:
  • [You must be registered and logged in to see this image.]Supermesec "prošetao" svetom Foto: Reuters | Foto:
  • [You must be registered and logged in to see this image.]Supermesec "prošetao" svetom Foto: Reuters | Foto:
  • [You must be registered and logged in to see this image.]Supermesec "prošetao" svetom Foto: Reuters | Foto:
  • [You must be registered and logged in to see this image.]Supermesec "prošetao" svetom Foto: Reuters | Foto:
  • [You must be registered and logged in to see this image.]Supermesec "prošetao" svetom Foto: Reuters | Foto:
  • [You must be registered and logged in to see this image.]Supermesec "prošetao" svetom Foto: Reuters | Foto:
  • [You must be registered and logged in to see this image.]Supermesec "prošetao" svetom Foto: Reuters | Foto:
  • [You must be registered and logged in to see this image.]Supermesec "prošetao" svetom Foto: Reuters | Foto:
  • [You must be registered and logged in to see this image.]Supermesec "prošetao" svetom Foto: Reuters | Foto:
  • [You must be registered and logged in to see this image.]Supermesec "prošetao" svetom Foto: Reuters | Foto:
  • [You must be registered and logged in to see this image.]Supermesec "prošetao" svetom Foto: Reuters | Foto:
  • [You must be registered and logged in to see this image.]Supermesec "prošetao" svetom Foto: Reuters | Foto:


Samo nekoliko minuta nakon što će stići u perigej, Mesec će nam pokazati celu svoju osvetljenu stranu. Taj fenomen će se ponoviti tek 2034.
Kada je u perigeju, Mesec je oko 50.000 kilometara bliži nama nego kada je u najudaljenijoj tački od Zemlje. Tada je za 14 odsto veći i 30 odsto sjajniji nego prilikom drugih punih meseca tokom godine.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje? Empty
PočaljiNaslov: Re: Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje?   Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje? EmptyNed Avg 10, 2014 4:20 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]

... alaj radi maKina... da mi je malko bolji aparat, čuda bi' stvar'o...

rasta
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje? Empty
PočaljiNaslov: Re: Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje?   Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje? EmptyNed Avg 10, 2014 4:41 pm

ZoxZoja ::
Jesam delimično senzitivna na meteo i astronomske pojave ali pun mesec je za mene baš to, astronomska pojava i ništa drugo. Evo maločas mi se prispavalo toliko da umalo nisam pala sa stolice. Odbauljala do kreveta udaljenog 2.5 koraka i odremala nekih 20 minuta. Sa sve otvorenim prozorom i roletnom dignutom do maksimuma. Više mi smeta zatvoren prozor nego pun mesec koji je jedino mogao da proviri i vidi moja jadna umorna stopala.

I ja mu volim pokazat tabane...i to kad je PUN....hahhahah
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje? Empty
PočaljiNaslov: Re: Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje?   Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje? EmptyUto Avg 12, 2014 1:17 am

SUPER MJESEC NAD HRVATSKOM   link 




[You must be registered and logged in to see this image.]










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje? Empty
PočaljiNaslov: Re: Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje?   Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje? EmptyPet Okt 10, 2014 8:04 pm

3-4 dana nisam skoro nikako spavao ,juče me valjda umor oborio ,pa je nekako išlo .
Više i ne razmišljam,  kada je "pun" ,uvek isto ....
Ako sam dobro zapamtio ,15 .10 će da bude neka "krvava eklipsa" meseca ,šta god to bilo .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Sponsored content





Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje? Empty
PočaljiNaslov: Re: Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje?   Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje? Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Pun mesec- utiče li na vaše raspoloženje?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 5Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
 Similar topics
-
» Mesec Ramadan /Ramazan... رمضان

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: PRIRODA I ŽIVI SVET :: EKOLOGIJA-
Skoči na: