DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Vjerujete li u sudbinu? BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Vjerujete li u sudbinu? BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Vjerujete li u sudbinu?

Ići dole 
+32
fantom®
boban111
Svemimir
Marea
Kijara-brm
dusicaa
pesma
brdjanin
Auror@
Danubius
Ladyintheblack
furija
Lakota
Gothic
Tarja
Bane Bumbar
MonteGirl
Okano
zoran1970
Marquise
promaja
sanjalica.ns
montoya
Samouka
Nut
Hestija
AstrinaKomsinica
doctorr67
Sibila_
Uther Pendragon
tvrtko
Astra
36 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Vjerujete li u sudbinu? Empty
PočaljiNaslov: Vjerujete li u sudbinu?   Vjerujete li u sudbinu? EmptyNed Maj 27, 2012 12:02 am

Vjerujete li u sudbinu?
Teško pitanje ili možda nije. Priznali to ili ne, mi ljudi smo podosta izgubljeni na putu koji se zove život. Imamo toliko pitanja, toliko nepoznanica, hrpa dilema, lažnih uvjerenja, strahova, neznanja, stvaramo greške, ne volimo odluke i bojimo se za ono što će biti sutra. Pa, uopće nam nije lako.

Ako pitamo znanost, samo nas još više ubije u pojam! Ono što je vrijedilo jučer danas baš i ne vrijedi, ono što pretpostavljaju još uvijek ne mogu dokazati, ograničeni smo resursima, našim umovima i tehnologijom. Znanstvenici su zbunjeni, ono što vrijedi u klasičnoj mehanici i Newton-ovom svijetu, ne vrijedi u kvantnoj fizici i svjetovima majsitnijih čestica koje su zapravo valovi. Kako kaotično za naše logične umove, zar ne???

I tako živimo ne znajući ni sami kako. A kada nam se dogodi nešto teško, bolno ili nerazumjevajuće slegnemo ramenima i kažemo: „Eto takva mi je sudbina!“

Mislite li da mi nemamo moć gospodariti našom sudbinom, da nemamo moć uzeti život u svoje ruke i postati odgovorni za svaku situaciju koja nam se događa ili nam se dogodila????

Ili imamo?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Gost
Gost
Anonymous



Vjerujete li u sudbinu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Vjerujete li u sudbinu?   Vjerujete li u sudbinu? EmptyNed Maj 27, 2012 12:07 am

..pa dosta puta dozivim Deza Vu mislim da sudbina postoji i da zivimo sa njom ili ona s'nama. :bub:
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Vjerujete li u sudbinu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Vjerujete li u sudbinu?   Vjerujete li u sudbinu? EmptyNed Maj 27, 2012 3:04 am

I ja sam sklona da mislim da nam je put unaprijed zacrtani smjer,ali data nam je mogucnost da ipak taj put ucinimo prohodnijim...da ga ponekad pospemo laticama,a ne da idemo samo po trnju.
Sudbina stavlja prepreke i uci nas kako da ih savladamo,mada neke stvari se ne mogu izbjeci ni uljepsati.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
tvrtko
Učenik škole života
tvrtko


Godina : 66
Location : kikinda
Humor : da
Datum upisa : 12.12.2011

Vjerujete li u sudbinu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Vjerujete li u sudbinu?   Vjerujete li u sudbinu? EmptyNed Maj 27, 2012 3:27 am

apsolutno kad je jos pravio svet sve je znao,,,,,,apsolutno sve
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Vjerujete li u sudbinu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Vjerujete li u sudbinu?   Vjerujete li u sudbinu? EmptyNed Maj 27, 2012 8:11 am

Selektivno .
Sa udarcima ne štedi , sa lepim stvarima .......vrlo škrto .
Da nije tako -ne bi je toliko ljudi proklinjalo .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Vjerujete li u sudbinu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Vjerujete li u sudbinu?   Vjerujete li u sudbinu? EmptyNed Maj 27, 2012 9:31 am

Interesantno,kad ide sve dobro,niko ne kaze sudbina mu takva...jednostavno sretan je covjek,a sve lose sto se desava je sudbinski.
Zasto sudbinu povezujemo samo sa negativnim stvarima?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Uther Pendragon

Uther Pendragon


Godina : 50
Location : lokacija super
Humor : kakav crni humor
Datum upisa : 03.02.2012

Vjerujete li u sudbinu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Vjerujete li u sudbinu?   Vjerujete li u sudbinu? EmptyNed Maj 27, 2012 9:46 am

sudjaje , usudi, moire..kakogod ih zvali uvek su opisane kao zle i namcoraste...
otud mozda veza od pamtiveka da se sudbina za sve lose krivi..a za dobro kao da si sam zasluzan

verujem da covek moze umilostiviti sudjaje da mu ne ebu mamu kad im se tako digne..a opet..ko da se on tu nesto i pita
Nazad na vrh Ići dole
Sibila_
Zalutala Niotkuda
Zalutala Niotkuda
Sibila_


Datum upisa : 20.12.2011

Vjerujete li u sudbinu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Vjerujete li u sudbinu?   Vjerujete li u sudbinu? EmptyNed Maj 27, 2012 10:11 am

Uther Pendragon ::
sudjaje , usudi, moire..kakogod ih zvali uvek su opisane kao zle i namcoraste...
otud mozda veza od pamtiveka da se sudbina za sve lose krivi..a za dobro kao da si sam zasluzan

verujem da covek moze umilostiviti sudjaje da mu ne ebu mamu kad im se tako digne..a opet..ko da se on tu nesto i pita

Svidja mi se kako razmišljaš, samo da znaš da se nekad i pitamo, ali nismo ni svesni često ili ne znamo šta bi sa tim, pa otud shebemo stvar i kad imamo šanse dok sudjaje spavaju!










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Vjerujete li u sudbinu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Vjerujete li u sudbinu?   Vjerujete li u sudbinu? EmptyNed Maj 27, 2012 10:27 am

Vjerujte u sebe pa ce i sudbina u vas vjerovati. migg
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Vjerujete li u sudbinu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Vjerujete li u sudbinu?   Vjerujete li u sudbinu? EmptyNed Maj 27, 2012 10:32 am

Sibila_ ::


Svidja mi se kako razmišljaš, samo da znaš da se nekad i pitamo, ali nismo ni svesni često ili ne znamo šta bi sa tim, pa otud shebemo stvar i kad imamo šanse dok sudjaje spavaju!

I mozda je najlakse za sve neuspjehe ili nedostatak hrabrosti optuziti zlu sudbinu.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma
doctorr67


Location : Singidunum
Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

Vjerujete li u sudbinu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Vjerujete li u sudbinu?   Vjerujete li u sudbinu? EmptyNed Maj 27, 2012 10:42 am

Kako god okreneš sudbina je odlučujući faktor. :joint:
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Vjerujete li u sudbinu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Vjerujete li u sudbinu?   Vjerujete li u sudbinu? EmptyNed Maj 27, 2012 10:49 am



I mozda je najlakse za sve neuspjehe ili nedostatak hrabrosti optuziti zlu sudbinu.[/quote]



Ne vjerujem da je sudbina zlo. Dosta stvari nam se u zivotu desavaju svjesno i ne svjesno.
Stvari koji su nam dragi ostaju u sjecajima, a ne dobre stvari pokusavamo ignorirati tj. izbrisati.

No da bi to sve sudbinom mogli zvati, potrebno je jedno i drugo, tj. lose i dobroga.

Nazad na vrh Ići dole
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma
doctorr67


Location : Singidunum
Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

Vjerujete li u sudbinu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Vjerujete li u sudbinu?   Vjerujete li u sudbinu? EmptyNed Maj 27, 2012 11:07 am

Naravno...
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Vjerujete li u sudbinu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Vjerujete li u sudbinu?   Vjerujete li u sudbinu? EmptyNed Maj 27, 2012 1:49 pm

Dolinac ::
Vjerujte u sebe pa ce i sudbina u vas vjerovati. migg

Apsolutno Dol; sta zasluzimo to i dobijemo:)

I just love it cola
Nazad na vrh Ići dole
Hestija

Hestija


Datum upisa : 21.01.2012

Vjerujete li u sudbinu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Vjerujete li u sudbinu?   Vjerujete li u sudbinu? EmptyPon Maj 28, 2012 7:34 am

Verujem da ništa nije slučajno i da se sve dešava sa nekim razlogom, pa ako je to sudbina, onda verujem :sun 2:
Nazad na vrh Ići dole
Uther Pendragon

Uther Pendragon


Godina : 50
Location : lokacija super
Humor : kakav crni humor
Datum upisa : 03.02.2012

Vjerujete li u sudbinu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Vjerujete li u sudbinu?   Vjerujete li u sudbinu? EmptyPon Maj 28, 2012 7:54 am

Hestija ::
Verujem da ništa nije slučajno i da se sve dešava sa nekim razlogom, pa ako je to sudbina, onda verujem :sun 2:


n5trci

Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Vjerujete li u sudbinu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Vjerujete li u sudbinu?   Vjerujete li u sudbinu? EmptyPon Maj 28, 2012 10:10 am

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Vjerujete li u sudbinu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Vjerujete li u sudbinu?   Vjerujete li u sudbinu? EmptyUto Maj 29, 2012 12:48 am

Uther Pendragon ::
sudjaje , usudi, moire..kakogod ih zvali uvek su opisane kao zle i namcoraste...
otud mozda veza od pamtiveka da se sudbina za sve lose krivi..a za dobro kao da si sam zasluzan

verujem da covek moze umilostiviti sudjaje da mu ne ebu mamu kad im se tako digne..a opet..ko da se on tu nesto i pita

Sudjaje, sudjenice ili rodjenice su natprirodna zenska bica iz stare slovenske vere koja odredjuju sudbinu novorodjenog deteta.... Ova bozanstva sudbine poznaju skoro svi Sloveni, premda pod malo drugacijim imenima....

Tri su sudjaje i one sudbinu odredjuju najcesce trece noci po rodjenju deteta. Veruje se da se trece vece po rodjenju kod novorodjenceta okupe vile sudjenice i tada mu odredjuju sudbinu za ceo zivot. Sto sudjenice tada rese, veruje se da ce tako i biti i da od toga niko ne moze pobeci ili se spasti. Sudjenice odredjuju ne samo koliko ce vremena dete ziveti, vec i kakvom ce smrcu umreti...

Ne znam da li je neko napisao...sta je uopste sudbina..citala sam ..ali mozda sam nesto preskocila...

Sudbina bi bila, po narodnom verovanju, nekom zamisljenom silom unapred odredjen tok dogadjaja...
..
Ne verujem da se vezuje iskljucivo za lose stvari...sa Psiholoskog aspekta ..zapravo filozofskog..,sudbina je nuzni red u svetu kojem je podvrgnuto svako bice.. ...
O ovome s e moze zaista razgovarati..danima,...










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Vjerujete li u sudbinu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Vjerujete li u sudbinu?   Vjerujete li u sudbinu? EmptyUto Maj 29, 2012 12:50 am

Dobro Kona veli, eno neko poKaro Djokicu :zubi3:
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Vjerujete li u sudbinu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Vjerujete li u sudbinu?   Vjerujete li u sudbinu? EmptyUto Maj 29, 2012 12:55 am

doctorr67 ::
Naravno...
[You must be registered and logged in to see this image.]
..

Boze..sta se desava ljudskom rodu..kada mu ovakve stvari padaju u poslednjih 5 min... smehsmeh smehsmeh

:heat: :ogledalo: krsti se ...jooooooooooj..blagi Bozeeee...










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

Vjerujete li u sudbinu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Vjerujete li u sudbinu?   Vjerujete li u sudbinu? EmptyČet Maj 31, 2012 10:46 am

[You must be registered and logged in to see this image.]

Sklona sam da neke sopstvene propuste pripišem sudjajama ili višoj sili, koju ne potcenjujem ali manipulišem njome!
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Vjerujete li u sudbinu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Vjerujete li u sudbinu?   Vjerujete li u sudbinu? EmptyČet Maj 31, 2012 1:17 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]

:joint:
Nazad na vrh Ići dole
Uther Pendragon

Uther Pendragon


Godina : 50
Location : lokacija super
Humor : kakav crni humor
Datum upisa : 03.02.2012

Vjerujete li u sudbinu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Vjerujete li u sudbinu?   Vjerujete li u sudbinu? EmptyČet Maj 31, 2012 3:40 pm

“Ljudsko srce ima nezgodnu naviku da sudbinom naziva samo ono što ga satire.”

Albert Kami
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Vjerujete li u sudbinu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Vjerujete li u sudbinu?   Vjerujete li u sudbinu? EmptyPet Jun 01, 2012 12:08 am

Svojim astroloskim eksperimentom Jung je pokazao, kako na neobjasnjiv nacin mogu biti povezane dve racionalno gledano nespojive stvari, polazaj zvezda i planeta i ljudska sudbina.

Uzimajuci u obzir njegovu teoriju sinhroniciteta, on ne smatra da polozaj planeta uzrokuje dogadjaje u zivotu coveka, niti, sto bi bilo jos apsurdnije sa racionalnog aspekta, da covek svojom sudbinom utice na kretanje nebeskih tela, ali da jednostavno te dve stvari i/ili pojave zajednicki egzistiraju i da se smisleno podudaraju...

Zbog cega....

:ples3: :ples3: :ples3:










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Vjerujete li u sudbinu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Vjerujete li u sudbinu?   Vjerujete li u sudbinu? EmptyPet Jun 01, 2012 12:12 am

Kad vec spominjes polozaj planeta...ima veze sa sudbinski predodredjenim karakterom...sve vage su dosta slicne u nekoj srzi,svi jarci...sve vodolije....neko ipak ili nesto odredjuje nas zivot i nacin kako cemo ga zivjeti...a nijanse dodajemo mi sami.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

Vjerujete li u sudbinu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Vjerujete li u sudbinu?   Vjerujete li u sudbinu? EmptyPet Jun 01, 2012 12:17 am

na kraju sudbina presudi.... :329340:










Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Vjerujete li u sudbinu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Vjerujete li u sudbinu?   Vjerujete li u sudbinu? EmptyPet Jun 01, 2012 12:26 am

Astra ::
Kad vec spominjes polozaj planeta...ima veze sa sudbinski predodredjenim karakterom...sve vage su dosta slicne u nekoj srzi,svi jarci...sve vodolije....neko ipak ili nesto odredjuje nas zivot i nacin kako cemo ga zivjeti...a nijanse dodajemo mi sami.
...

leptir

Kroz brojna istrazivanja,psihijatrija u svojoj praksi dolazi do vaznog saznanja, da postoje odredjene pojave na koje se ne moze primeniti princip filozofskog kauzaliteta, tj. povezanost uzroka i posledice. Odnosno, otkriva svet neuzrocnih pojava u kome dogadjaji ili pojave ne zavise jedna od druge, tj. jedna pojava ne uzrokuje drugu, vec se dogadjaji jednostavno susrecu. Svom nacelu neuzrocnih pojava daje se naziv sinhronicitet.

Radi se o pojavi smislenog podudaranja u vremenu koje moze da se javlja u tri osnovna oblika:
- Podudaranje izvesnog dusevnog sadrzaja sa odgovarajucim spoljasnjim desavanjem, koje se odvija istovremeno.
- Podudaranje licnog psihickog stanja sa utvarom (san ili prividjenje), sto se kasnije pokazuje kao manje-vise veran odraz jednog sinhronicistickog spoljasnjeg dogadjaja koji se odigrao istovremeno, ali na odredjenoj udaljenosti.
- Isti slucaj, samo sto se zapazeni dogadjaj odvija u buducnosti, a u sadasnjosti ga predstavlja samo utvara koja se sa njime slaze.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Vjerujete li u sudbinu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Vjerujete li u sudbinu?   Vjerujete li u sudbinu? EmptyPet Jun 01, 2012 12:33 am

Nut ::



- Isti slucaj, samo sto se zapazeni dogadjaj odvija u buducnosti, a u sadasnjosti ga predstavlja samo utvara koja se sa njime slaze.

Ako se zapazeni dogadjaj odvija u buducnosti,nije li to taj prst sudbine,prosto receno.
Ako sam shvatila,unaprijed jeste predodredjeno da ce se desiti nesto sto je danas samo utvara.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Vjerujete li u sudbinu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Vjerujete li u sudbinu?   Vjerujete li u sudbinu? EmptyPet Jun 01, 2012 12:56 am

Astra ::
Nut ::



- Isti slucaj, samo sto se zapazeni dogadjaj odvija u buducnosti, a u sadasnjosti ga predstavlja samo utvara koja se sa njime slaze.

Ako se zapazeni dogadjaj odvija u buducnosti,nije li to taj prst sudbine,prosto receno.
Ako sam shvatila,unaprijed jeste predodredjeno da ce se desiti nesto sto je danas samo utvara.

Evo i Junga.. brojni primeri sinhronicistickih pojava....


Supruga jednog od mojih pacjenata, coveka pedesetih godina, jednom u razgovoru mi je spomenula da se, dok su umirale njena majka i baka, ispod prozora sobe pokojnica sjatilo jato ptica. Cuo sam slicne price i drugih ljudi. Buduci da se lecenje njenog supruga blizilo kraju, i kako je njegova neuroza bila otklonjena, razvili su se neki naoko bezazleni simptomi bolesti srca. Uputio sam ga specijalisti koji mi je nakon pregleda pismeno saopstio, da nije pronasao nikakav razlog za zabrinutost. Vracajuci se od specijaliste sa lekarsim nalazom u dzepu, moj pacijent se srusio na ulici. Kada je donesen kuci, njegova supruga se vec prilicno potresla, jer se vrlo brzo nakon sto je on otisao kod lekara, celo jato ptica srucilo na njihovu kucu. Ona se setila slicnih slucajeva, koji su se vec dogodili prilikom smrti njenih rodjaka i plasila se da se od ponovljenog dogadjaja.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Vjerujete li u sudbinu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Vjerujete li u sudbinu?   Vjerujete li u sudbinu? EmptyPet Jun 01, 2012 2:43 am

Nut ::
Astra ::
Nut ::



- Isti slucaj, samo sto se zapazeni dogadjaj odvija u buducnosti, a u sadasnjosti ga predstavlja samo utvara koja se sa njime slaze.

Ako se zapazeni dogadjaj odvija u buducnosti,nije li to taj prst sudbine,prosto receno.
Ako sam shvatila,unaprijed jeste predodredjeno da ce se desiti nesto sto je danas samo utvara.

Evo i Junga.. brojni primeri sinhronicistickih pojava....


Supruga jednog od mojih pacjenata, coveka pedesetih godina, jednom u razgovoru mi je spomenula da se, dok su umirale njena majka i baka, ispod prozora sobe pokojnica sjatilo jato ptica. Cuo sam slicne price i drugih ljudi. Buduci da se lecenje njenog supruga blizilo kraju, i kako je njegova neuroza bila otklonjena, razvili su se neki naoko bezazleni simptomi bolesti srca. Uputio sam ga specijalisti koji mi je nakon pregleda pismeno saopstio, da nije pronasao nikakav razlog za zabrinutost. Vracajuci se od specijaliste sa lekarsim nalazom u dzepu, moj pacijent se srusio na ulici. Kada je donesen kuci, njegova supruga se vec prilicno potresla, jer se vrlo brzo nakon sto je on otisao kod lekara, celo jato ptica srucilo na njihovu kucu. Ona se setila slicnih slucajeva, koji su se vec dogodili prilikom smrti njenih rodjaka i plasila se da se od ponovljenog dogadjaja.

Ovo se vec moze kvalifikovati kao sujevjerje:)
Nazad na vrh Ići dole
tvrtko
Učenik škole života
tvrtko


Godina : 66
Location : kikinda
Humor : da
Datum upisa : 12.12.2011

Vjerujete li u sudbinu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Vjerujete li u sudbinu?   Vjerujete li u sudbinu? EmptyPet Jun 01, 2012 4:40 am

ovde u dimenziji drugoj se resavaju stvari i posle toga se manifestuju i odvijaju u nasim zivotima ,a jedan deo je dat da se bira,pa tako se i resava,,,,,,,,,,,,,,priblixno receno tesko objasnjivo
Nazad na vrh Ići dole
sanjalica.ns
Explorer Of Dreams
sanjalica.ns


Datum upisa : 06.01.2010

Vjerujete li u sudbinu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Vjerujete li u sudbinu?   Vjerujete li u sudbinu? EmptyPon Jul 23, 2012 10:05 pm

Astra ::
Interesantno,kad ide sve dobro,niko ne kaze sudbina mu takva...jednostavno sretan je covjek,a sve lose sto se desava je sudbinski.
Zasto sudbinu povezujemo samo sa negativnim stvarima?
Interesantno, istovremeno i veoma istinito. Skloni smo za sve loše što nam se u životu dešava kriviti sudbinu, ne uzimajući u obzir da nam je ta ista sudbina podarila i mnoge lepe momente.

Verujem da sudbina igra odlučujuću ulogu, ali da u velikom broju situacija sami smo odgovorni za ono što nam se dešava. Da li nam nedostaje hrabrosti za odlučujući korak, pa je najlakše okriviti sudbinu i nemoćno slegati ramenima....???
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Vjerujete li u sudbinu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Vjerujete li u sudbinu?   Vjerujete li u sudbinu? EmptyPon Jul 23, 2012 10:14 pm

AstrinaKomsinica ::


Ovo se vec moze kvalifikovati kao sujevjerje:)
Pu, sram te bilo ....sumnjaš u nešto što kaže Jung ?
Sudbina ,bre .tačka ! (ako se nije umešao i kakav demon ?) [You must be registered and logged in to see this image.]
Šalim se .....ne krive ljudi i ne izvlače se kad im nešto ne ide nikako na "sudbinu" . Nego ,jednostavno ne možemo shvatiti da činimo sve u svojoj moći ,trudimo se -a opet , čabar .Šta onda reći drugo ,nego "ne može se protiv sudbine" ? [You must be registered and logged in to see this image.]
Mada bih voleo da malo popričam sa tim što upisuje raspored u "knjigu sudbine" ,kao da ne gleda gde škraba ,verovatno ima dve rubrike "dobar rasplet " i "loš rasplet" ,ali *ebe se njemu ,upiše gde ne treba ..... [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
sanjalica.ns
Explorer Of Dreams
sanjalica.ns


Datum upisa : 06.01.2010

Vjerujete li u sudbinu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Vjerujete li u sudbinu?   Vjerujete li u sudbinu? EmptyPon Jul 23, 2012 10:28 pm

Danubius ::

.....ne krive ljudi i ne izvlače se kad im nešto ne ide nikako na "sudbinu" . Nego ,jednostavno ne možemo shvatiti da činimo sve u svojoj moći ,trudimo se -a opet , čabar .Šta onda reći drugo ,nego "ne može se protiv sudbine" ? [You must be registered and logged in to see this image.]
Mada bih voleo da malo popričam sa tim što upisuje raspored u "knjigu sudbine" ,kao da ne gleda gde škraba ,verovatno ima dve rubrike "dobar rasplet " i "loš rasplet" ,ali *ebe se njemu ,upiše gde ne treba ..... [You must be registered and logged in to see this image.]

Naravno da ne krive svi, u prvom redu realni i optimisti, ali lično poznajem mnoge koji su zapali u tešku depresiju smatrajući da ne mogu ništa učiniti po pitanju svojih problema, a situacija je skroz obrnuta...., slušam šta pričaju i ne verujem šta čujem...., dovoljan je samo jedan mali rez i problem rešen. Ali, oni nikako da skontaju šta im je činiti ili nemaju dovoljno hrabrosti da promene način života i donesu pravu odluku. :329340:

p.s. Ako slučajno naletiš na tog što upisuje raspored u 'knjigu sudbine', javi mi da i ja malo s' njim popričam...., neke koje znam bih vrlo rado išamarala da se 'otrezne' već jednom... :zlz:
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Vjerujete li u sudbinu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Vjerujete li u sudbinu?   Vjerujete li u sudbinu? EmptyPon Jul 23, 2012 11:25 pm

sanjalica.ns ::
ali lično poznajem mnoge koji su zapali u tešku depresiju smatrajući da ne mogu ništa učiniti po pitanju svojih problema, a situacija je skroz obrnuta...., slušam šta pričaju i ne verujem šta čujem...., dovoljan je samo jedan mali rez i problem rešen.
Desi se i upravo to što kažeš (naprave taj mali rez, ali žiletom ) I to ljudima za koje ,kad misliš o njima ,shvatiš da ih "sudbina nije baš mazila",zar ne ?










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
sanjalica.ns
Explorer Of Dreams
sanjalica.ns


Datum upisa : 06.01.2010

Vjerujete li u sudbinu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Vjerujete li u sudbinu?   Vjerujete li u sudbinu? EmptyPon Jul 23, 2012 11:31 pm

Dobro, to su već extremni, slučajevi bez ikakve nade u boljitak. Ja sam mislila na one druge, klasične pesimiste, neodlučne, kukavice....
Nazad na vrh Ići dole
promaja
Panonski lav
Panonski lav
promaja


Godina : 61
Datum upisa : 02.08.2010

Vjerujete li u sudbinu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Vjerujete li u sudbinu?   Vjerujete li u sudbinu? EmptyUto Jul 24, 2012 1:04 am

Verujem
Nazad na vrh Ići dole
Marquise

Marquise


Godina : 60
Location : Srbija
Datum upisa : 12.08.2012

Vjerujete li u sudbinu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Vjerujete li u sudbinu?   Vjerujete li u sudbinu? EmptyPon Avg 13, 2012 5:39 pm

Otvorena sam prema svemu,ali niusta ne verujem toliko da bih dopustila da mi utice na bitne zivotne odluke ili formira sam zivot.

lu6777
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Vjerujete li u sudbinu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Vjerujete li u sudbinu?   Vjerujete li u sudbinu? EmptyPon Avg 13, 2012 5:42 pm

Verujem .
I ne zovu je džabe "kurva -sudbina" .
(bar u mom slučaju -za sada ) [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
zoran1970
Mejac
Mejac
zoran1970


Godina : 53
Datum upisa : 03.09.2011

Vjerujete li u sudbinu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Vjerujete li u sudbinu?   Vjerujete li u sudbinu? EmptyPon Avg 13, 2012 6:32 pm

verujem
Nazad na vrh Ići dole
Okano
Somborska Ruža
Okano


Godina : 48
Datum upisa : 06.01.2012

Vjerujete li u sudbinu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Vjerujete li u sudbinu?   Vjerujete li u sudbinu? EmptyPon Avg 13, 2012 6:37 pm

verujem
Nazad na vrh Ići dole
http://farytalenakit.mojsajt.rs/
MonteGirl
La Montenegrina
MonteGirl


Godina : 35
Datum upisa : 11.08.2012

Vjerujete li u sudbinu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Vjerujete li u sudbinu?   Vjerujete li u sudbinu? EmptyPon Avg 27, 2012 1:43 pm

Vjerujem u sudbinu...
Nazad na vrh Ići dole
promaja
Panonski lav
Panonski lav
promaja


Godina : 61
Datum upisa : 02.08.2010

Vjerujete li u sudbinu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Vjerujete li u sudbinu?   Vjerujete li u sudbinu? EmptyPon Avg 27, 2012 1:44 pm

Verujem i nikad je ne izazivam Vjerujete li u sudbinu? 111827
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Vjerujete li u sudbinu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Vjerujete li u sudbinu?   Vjerujete li u sudbinu? EmptyPon Avg 27, 2012 10:50 pm

Da, specijalno kad je malo uredim :lonac:
Nazad na vrh Ići dole
promaja
Panonski lav
Panonski lav
promaja


Godina : 61
Datum upisa : 02.08.2010

Vjerujete li u sudbinu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Vjerujete li u sudbinu?   Vjerujete li u sudbinu? EmptyPon Avg 27, 2012 10:51 pm

Vjerujete li u sudbinu? 111827 krsti se
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Vjerujete li u sudbinu? Empty
PočaljiNaslov: Sudbina   Vjerujete li u sudbinu? EmptyNed Jan 20, 2013 9:14 pm

Kakva god bila naša sudbina i kakve god bile teškoće kroz koje moramo
proći, nikad se ne smijemo smatrati žrtvom. Sve u svemiru ispunjeno je
svrhom. Jedino s tim stavom možemo naprijed."
"Ljudsko srce ima nezgodnu naviku da sudbinom naziva samo ono što ga satire."
"Veličina čovjeka je u njegovoj odluci da bude jači od svoje sudbine."

"U vašim trenucima odluke oblikuje se vaša sudbina."

"Sudbina miješa karte, a mi igramo."

"Odbaciš
li čin, iz njega će izrasti stav. Odbaciš li stav, iz njega će izrasti
karakter. Odbaciš li karakter iz njega će izrasti sudbina."

"Zajednička nam je sudbina, ali misao pripada pojedincu."

Niko
ne treba misliti da tokom života sve uvijek treba ići lahko, jer
sudbina je promjenljiva i nakon dugog razdoblja zatišja neizbježan je
dolazak ružnog vremena."

"Sitne su i uske duše oni koji tako rado svaki zasluženi jad obilježavaju imenom neumoljive sudbine."

"Sudbina nije stvar slučajnosti, već je stvar izbora; to nije nešto što treba čekati, već nešto što treba postići.



Što god da se desilo,kažemo-sudbina,tako nam je suđeno

Ima li život ikakav smisao ako je sve već određeno sudbinom ?










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/ Na mreži
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Vjerujete li u sudbinu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Vjerujete li u sudbinu?   Vjerujete li u sudbinu? EmptyPon Jan 21, 2013 1:30 am

Što god da se desilo,kažemo-sudbina,tako nam je suđeno

Ima li život ikakav smisao ako je sve već određeno sudbinom ?

Ne verujem da je baš sve zapisano tamo gore,i da ću zbog toga čučati u nekom ćošku,i čekati da se desi nešto navodno predodređeno..
Sudbina je ono,što volimo,želimo...Odluke koje donosimo sami..
Sve ostalo su samo izgovori da se ne moramo truditi za ništa...










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/ Na mreži
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Vjerujete li u sudbinu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Vjerujete li u sudbinu?   Vjerujete li u sudbinu? EmptyPon Jan 21, 2013 1:32 am

Karma, karma,,,,kako saljemo dalje, tako nam i dolazi migg
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Vjerujete li u sudbinu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Vjerujete li u sudbinu?   Vjerujete li u sudbinu? EmptyPon Jan 21, 2013 6:29 pm

AstrinaKomsinica ::
Karma, karma,,,,kako saljemo dalje, tako nam i dolazi [You must be registered and logged in to see this image.]
Misliš dobro se dobrim vraća..loše lošim...?










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/ Na mreži
Bane Bumbar
Buntovnik bez razloga
Bane Bumbar


Location : Singidunum
Datum upisa : 07.01.2013

Vjerujete li u sudbinu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Vjerujete li u sudbinu?   Vjerujete li u sudbinu? EmptyPon Jan 21, 2013 8:07 pm

Mislim da na životnom putu ima mnogo raskrsnica na kojima mi sami odlučujemo gde će nas put dalje odvesti, a ishodišta mogu biti potpuno drugačija u zavisnosti od NAŠEG izbora!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Vjerujete li u sudbinu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Vjerujete li u sudbinu?   Vjerujete li u sudbinu? Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Vjerujete li u sudbinu?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 4Idi na stranu : 1, 2, 3, 4  Sledeći
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: TAJNE UMA i EMOCIJE :: FILOZOFIJA-
Skoči na: