DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Snima se „Montevideo 2” - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALTražiRegistruj sePristupi

Delite

Snima se „Montevideo 2”

Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
Zana

Zana

Godina : 55
Datum upisa : 30.05.2012

Snima se „Montevideo 2” - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Snima se „Montevideo 2”   Snima se „Montevideo 2” - Page 2 EmptyPon Jun 18, 2012 7:51 pm

First topic message reminder :

Ekipa filma Dragana Bjelogrlića danas putuje na Tenerife gde će snimati scene nastavka melodrame koju je videlo pola miliona gledalaca.[You must be registered and logged in to see this image.]
Posle obimnih produkcijskih priprema,ekipa drugog filma o učešću reprezentacije Kraljevine Jugoslavije na Prvom svetskom prvenstvu 1930. godine, nastavlja da snima na Tenerifama sredinom juna meseca. Ekipa drugog dela filma „Montevideo, bog te video” danas putuje na lokacije gde će provesti oko četiri snimajuće nedelje.

Dok prvi film, koji je u domaćim bioskopima videlo više od pola miliona gledalaca, govori o formiranju državne reprezentacije pred Prvo svetsko prvenstvo u Urugvaju, radnja drugog film prati fudbalere na njihovom prekookeanskom putovanju od marsejske luke do Montevidea, kao i učešće naših reprezentativaca na prvom Mondijalu na kojem su osvojili treće mesto.

Ambijent na Tenerifama, veoma nalik južnoameričkom, poslužiće za snimanje scena koje se događaju u Montevideu. Nakon prvobitnog obilaska terena, u sklopu pretprodukcijskih priprema, određeno je da se snima u dva grada na ostrvu –San Kristobal de Laguna i Santa Kruz de Tenerife, na nekoliko različitih lokacija.

Po povratku sa Tenerifa snimanje će biti nastavljeno u Beogradu, a planirano je da se deo scena snima i u Montevideu, što će ekipa tek isplanirati i odrediti tačan period snimanja u Urugvaju.

Inače, scene dvonedeljnog putovanja fudbalera do glavnog grada Urugvaja već su snimljene krajem prošle godine u scenografiji posebno konstruisanog broda u Barandi. Prema nacrtima arhitekte Nemanje Petrovića, za te scene izgrađen je brod površine od oko 1.000 kvadratnih metara, koji će u filmu predstavljati prekookeanski poštanski brod „Florida”. Za većinu reprezentativaca tada je počelo prvo putovanje morem i velika avantura koja se kasnije decenijama prepričavala.

–To je za Tirketa bilo jedinstveno iskustvo jer tada ljudi nisu mogli da putuju na druge kontinente. Iz siromaštva, sa beogradske Čubure, on odlazi na brod gde postoji prva klasa, ide u hotele u Urugvaju i susreće se sa novim svetom što je za njega predstavljalo širenje vidika – kaže glumac Miloš Biković koji tumači glavnu ulogu, lik fudbalera Aleksandra Tirnanića Tirketa.

I drugi deo filma realizuje se u produkciji kuće „Intermedija netvork”, a režija je kao i u prvom delu poverena glumcu Draganu Bjelogrliću.

Na snimanju nastavka učestvovaće isti glumci koji su tumačili uloge fudbalera u prvom filmu: Miloš Biković (Tirke) i Petar Strugar koji tumači lik Blagoja Moše Marjanovića, kao i Viktor Savić, Andrija Kuzmanović, Aleksandar Radojičić, Uroš Jovčić, Nenad Heraković, Rade Ćosić, Milan Nikitović, Bojan Krivokapić.

Njima se u drugom delu filmu pridružuje i mladi glumac Ivan Zekić u ulozi poznatog fudbalera Ivice Beka. Tu su i trinaestogodišnji dečak Predrag Vasić u ulozi malog Stanoja kao i starije kolege Vojin Ćetković, Nebojša Ilić, Nikola Đuričko, Srđan Todorović i Srđan Timarov.
Nazad na vrh Ići dole

AutorPoruka
brdjanin
peskovit je put do zvezda
brdjanin

Datum upisa : 13.09.2013

PočaljiNaslov: Re: Snima se „Montevideo 2”   Snima se „Montevideo 2” - Page 2 EmptySre Jun 25, 2014 8:15 am

Ne slažem se sa prethodna dva diskutanta zlz
(Mada mislim da bi mogli zajedno da gledaju epizode, verujem da tek onda ne bi imali pojma šta se dešava u seriji! zlz)
A drugo...BAŠ mi me ČUDILO da Kijara postuje posle Danija, a da ima različito mišljenje!  :rlol: 

I ovu seriju treba gledati u gušćem rasporedu, dan za dan, a ne jedna nedeljno.
Meni se svidja kako je uradjeno, izmaštano i dočarano vreme.
To i ne treba da bude dokumentarni film.
I neka je napravljen da bude pomalo "holivudski".
Dosta mi je "realnih serija i filmova" o našoj stvarnosti.

Nizbrdo je lakše. Ali uzbrdo je avantura!
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

Godina : 59

PočaljiNaslov: Re: Snima se „Montevideo 2”   Snima se „Montevideo 2” - Page 2 EmptySre Sep 03, 2014 4:16 pm

Na ideji "Montevidea" snima se novi film i serija po istinitom događaju "Bićemo prvaci sveta" .

Ovaj istorijski, sportski i biografski film prikazaće kako su četvorica vizionara - Nebojša Popović, Bora Stanković, Radomir Šaper i Aleksandar Nikolić od košarke napravili najbolji kolektivni proizvod sa Balkana.

Kako sam ovlaš pročitao -režiser Radoš Bajić ?! 
Prva misao mi bila -pa neće valjda.....
No nije .....radi se o Darku Bajiću ,koji je odličan režiser ,a za koga je prezimnjak običan dunster .
Srećom po nas -gledaoce .

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Snima se „Montevideo 2”   Snima se „Montevideo 2” - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole

Snima se „Montevideo 2”
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: KULTURA :: FOTOGRAFIJA/FILM/TEATAR :: FILM & VIDEO &FILMSKE NOVOSTI-
Skoči na: