DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
SMRTNA KAZNA - Page 3 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
SMRTNA KAZNA - Page 3 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 SMRTNA KAZNA

Ići dole 
+23
ZoxZoja
Danubius
Samouka
AstrinaKomsinica
rouzvel
Ivana_258
Gowinda
Bokssha
svilanaasvaltu
bosankaa
Aurora Borealis
zirafa
determinanta
montoya
Vangelis
dejan
Kijara-brm
Draganna
sonia
Lily
Crna_ovca
Schveca
Astra
27 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

SMRTNA KAZNA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: SMRTNA KAZNA   SMRTNA KAZNA - Page 3 EmptyNed Avg 24, 2008 8:45 pm

First topic message reminder :

Nekada uobičajena za najveće zločine, danas ukinuta u većini zemalja.Obično se zamenjuje doživotnom robijom, ili kaznom od 40 godina zatvora bez prava na pomilovanje. Šta vi mislite, da li ju je trebalo ukinuti, da li bi je vi ponovo uveli ?










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/

AutorPoruka
ZoxZoja
Stela Polaris



Datum upisa : 13.01.2013

SMRTNA KAZNA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: SMRTNA KAZNA   SMRTNA KAZNA - Page 3 EmptyPon Jul 07, 2014 8:49 pm

Čitam i ne verujem šta čitam po ko zna koji put. Ne samo ovde nego u svim novinama, TV emisijama, naučnim skupovima uvek jedno isto. Ljudska prava, humanost i ostala sranja. I sve to za pedofile, silovatelje i ubice??? Hoće li ikad iko progovoriti i jednu jedinu reč o ljudskim pravima ŽRTAVA? Ili žrtve, žive ili mrtve svejedno, nisu bitne??? Dete koje je pedofil osakatio i fizički i duševno i emocionalno je nebitno u poređenju s nekim jebenim ljudskim pravima monstruma??? Kad smo to postali tako izopačeno društvo???

Zatvor nije mesto za resocilizaciju i produženi godišnji odmor o trošku poštenog sveta koji radi i jedva preživljava. Svaki osuđenik MORA, sem što je izolovan od društva kao kaznena mera, da ZARADI za svoj boravak u zatvoru. I tu nema nikakvih "ljudskih prava". Ja nisam dužna da izdržavam ubice, silovatelje i pedofile. Hoću da novac koji se meni kao poreskom obvezniku uzimaju daju za lečenje dece a ne za luksuzno izležavanje monstruma. Po "ljudskim pravima" ovi izgovori za ljudska bića imaju pravo da odbiju da rade. I da se time direktno izruguju poštenom svetu.

Posebno mi na živce ide floskula "videće oni kad ih se dočepaju zatvorenici". JBT pa zar smo na to spali da su kriminalci i društveni šljam savest duštva i države. Da je nekom dileru droge više stalo da pedofil bude kažnjen nego vama koji ste ispravni građani.

Već sam na temi Pedofilija rekla da nisam u stanju ni pile da zakoljem ali da bih bez da trepnem bila u streljačkom vodu kad bi ispered cevi bio pedofil. To je neizlečivo i ta smrt neće vratiti i popraviti ništa što je već učinjeno ali ako će zaštiti bar jedno dete onda sam uvek ZA SMRTNU KAZNU.

Posebnu kaznu teške robije bih uvela za sudije koje pedofile osude na godinu ili čak par meseci a ovi po izlasku ponove zločin. Tad bih oboje strpala u zajedničku ćeliju na trenutno važeću maksimalnu kaznu od 40 godina.

Izvinjavam se zbog malo konfuznog pisanja ali ova tema mi uvek digne pritisak upravo iz razloga što se više vodi računa o "pravima" zločinaca nego žrtve.

STOP LJUDSKIM PRAVIMA ZA MONSTRUME - POMISLITE MALO I NA ŽRTVE
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

SMRTNA KAZNA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: SMRTNA KAZNA   SMRTNA KAZNA - Page 3 EmptyPon Jul 07, 2014 9:50 pm

Zox,slazem se potpuno sa tvojim misljenjem....sve sto je vezano za nasilje djece bih ostro kaznjavala i ne bih dozvolila da ikad vise izadje i napravi isto,a ako to znaci da zdere i spava besplatno,onda da se uvede smrtna kazna i cist racun,duga ljubav.Koliko god ne mogu biti Bog i suditi drugima,toliko vjerujem da ni taj zlocinac nije smio uzeti pravdu u svoje ruke i ubiti,silovati,muciti neko dijete.
I neka druga zlodjela bih stavila pod smrtni grijeh i tako i sudila,ali sad se ogranicavam na djecu koje su najnevinije zrtve drustvenih otpadnika za koje nema ozdravljenja.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
ZoxZoja
Stela Polaris



Datum upisa : 13.01.2013

SMRTNA KAZNA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: SMRTNA KAZNA   SMRTNA KAZNA - Page 3 EmptyPon Jul 07, 2014 10:05 pm

Astra ::
... Koliko god ne mogu biti Bog i suditi drugima,toliko vjerujem da ni taj zlocinac nije smio uzeti pravdu u svoje ruke i ubiti,silovati,muciti neko dijete...

Upravo u ovom je suština. Taj ko prekrši sve Božije i ljudske zakone nema nikakva prava da se poziva na njih i da traži neku milost. Nije to samo naš "specijalitet" da se brine o ljudskim pravima monstruma. To je svetski trend. Moje lično mišljenje je da se tima ponovo siluje, prebija i ubija ŽRTVA. Da li je dete imalo prava na mirno i zaštičeno detinjstvo? Koja ljudska prava i međunarodne konvencije su prekršene time što je dete silovano ili ubijeno ili oba? Pa mogla bih da citiram Povelju Ujedinjenih nacija o pravima deteta recimo. Ili Ustav Republike Srbije. Ili Bibliju/Kuran. Svugde tamo piše da deca imaju pravo na ŽIVOT.

I onda se pojavljuju raznorazni humanisti koji obrću stvari naopako pa se ubismo svi da monstrumima o trošku poreskih obveznika (pošten svet) obezbedimo uslove za život koji hiljade dece u ovoj jadnoj državi nemaju ni u naznakama. Ako već nema smrtne kazne onda "teška robija" u trajanju od maksimalnih 40 godina bez prava na pomilovanje. I kao u američkim filmovima dva i dva vezana kratkim lancima jedan za drugi i na teške poslove da zarade za "stan i hranu" i platu naoružanim čuvarima. A ovima metak u cev i pravo da pucaju na prvi pokušaj bega.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

SMRTNA KAZNA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: SMRTNA KAZNA   SMRTNA KAZNA - Page 3 EmptyČet Avg 07, 2014 6:35 pm

ZoxZoja ::


I onda se pojavljuju raznorazni humanisti koji obrću stvari naopako pa se ubismo svi da monstrumima o trošku poreskih obveznika (pošten svet) obezbedimo uslove za život koji hiljade dece u ovoj jadnoj državi nemaju ni u naznakama. Ako već nema smrtne kazne onda "teška robija" u trajanju od maksimalnih 40 godina bez prava na pomilovanje. I kao u američkim filmovima dva i dva vezana kratkim lancima jedan za drugi i na teške poslove da zarade za "stan i hranu" i platu naoružanim čuvarima. A ovima metak u cev i pravo da pucaju na prvi pokušaj bega.
Posle ubistva Tijane Jurić naglo se opet postavlja pitanje ponovnog uvođenja smrtne kazne .
Navodno ,na FB stranici po ovom pitanju  za dan je zabeležno 76 000 potpisa .
I ja sam isto takvog mišljenja -pobiti skotove .
No, nismo u pravu . Ne radi se tu niokakvom "omekšavanju" stava i davanja šanse zločincima da se "izvuku" ,nego o prostim činjenicama koje su zapažene kroz istoriju . Smrtna kazna jednostavno nije efikasna .
Niko se ne zanosi oko toga da se psihopata može "prevaspitati" ,jer se psihopata takav rađa ,ali postoje razne kvalifikacije ubistava .
Pishopate su inteligentni ,jako teško ih je otkriti, ali društvo mora da reaguje i na svaki nagovestaj ili znak takvog ponašanja -trenutno .
Nije isto ubiti nekoga uz sadističko iživljavanje i ubiti nekoga u "afektu" .
Da ne duljim puno sa pravom ,svi svetski kriminolozi ,psihijatri i pravnici su se složili oko toga da se moraju stvoriti uslovi izvesnosti kazne,znači da nikakav novac i pravnici ne mogu da izvuku ,kazna mora biti izrečena brzo ,ne sme se odugovlačiti proces godinama  i  ta kazna mora biti maksimalna ,40 godina ,ili  doživotna .
Zato često čujemo u filmovima "osuđen je na tri kazne po 40 godina"

Ubica u afektu se pokaje već sutra i provede svaku sekundu života u kajanju .
Pishopata ubica ,a naročito ubice dece ,najgore  prolaze u zatvorima (nepisani kodeks zločinačke časti) i dok žive ,svi koji su tamo ,pobrinuće se da mu svaka sekunda bude pakao .


Ubiti  takvoga -to je nagrada ,kazna je da svake sekunde dok živi premire od straha .

Malo je teže shvatiti ako razmišljamo u afektu ,a gotovo i nemoguće normalnom čoveku da je neko sposoban da tako nešto uradi .

I u Tijaninom slučaju se radi o psihopati ,ludaka je briga ,uradi šta želi i ne krije ,ovaj skot se iživljavao i ubio svesno, i još svesnije prikrio tragove

Rekoh već ,i ja spadam u one koji ne bi žalili metak po kratkom postupku -za ubice ,silovatelje ,dilere -naročito kada su u pitanju deca .
Ali ,biće da, ako je skoro ceo svet ukinuo smrtnu kaznu -to ima i realnu osnovu .
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
ZoxZoja
Stela Polaris



Datum upisa : 13.01.2013

SMRTNA KAZNA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: SMRTNA KAZNA   SMRTNA KAZNA - Page 3 EmptyČet Avg 07, 2014 6:53 pm

Bilo je već gršaka da su pogubljeni nevini znam to. Zato imam zadršku kad je smrtna kazna u pitanju i uvek akžem ono "ako se nepobitno dokaže" ja sam za. Ako je već smrtna ukinuta a nije svugde, čak je veći broj država gde još postoji (moja procena nisam radila istraživanje) onda maksimalna BEZ PRAVA NA POMILOVANJE za određena dela. Ubica male Tijane nema pravo da ga neki drugi Toma Diploma za desetak godina pomiluje u nekoj opštoj amnestiji. Isto kao i onaj sadista što je ubio Vladislavu i masa drugih istih takvih.

Ali ti bedni izgovori za ljudsku vrstu ne zaslužuju da ih roditelji njihovih ŽRTAVA (između ostalih) izdržavaju. Teška robija koja će podrazumevati fizički rad najmanje 14 sati dnevno, 6 dana nedeljno. Da otplate svaki dinar koji država ima oko njihovog boravka u zatvoru.

Što se tiče "nepisanog kodeksa zločinačke časti" pa ni ti "časni" nisu u zatvoru od bela leba nego zbog dilovanja, silovanja, iznuda i teških ubistava. Odbijam da oni budu MOJA savest i pravda. Jer sutra će ovaj zadrigli bilmez koji je ubio Tijanu da "u ime savesti" dočeka i "kažnjava" nekog drugog istog takvog. Hvala lepo to treba da se reši malo drugačije a ne da očekujemo da tamo neki "časni zločinci" prljaju ruke perući našu savest.

STOP LJUDSKIM PRAVIMA ZA MONSTRUME - POMISLITE MALO I NA ŽRTVE
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




SMRTNA KAZNA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: SMRTNA KAZNA   SMRTNA KAZNA - Page 3 EmptyČet Avg 07, 2014 7:47 pm

U konkretnom slučaju male Tijane sam apsolutno za smrtnu kaznu, bez pogovora i razmišljanja. Onaj ko je bio spreman uraditi djetetu takvu stvar - ne treba da živi, čak ni u zatvoru. Kad malo bolje razmislim, posebno ne u zatvoru, jer čak i pored toga što bi ga za počinjeno djelo "cimeri" vrlo vjerovatno svaki dan kažnjavali takvog bi građani izdržavali: tri obroka dnevno, grijanje, smještaj, obuća, odjeća....pa čak i roditelji žrtve odnosno najbliži srodnici. Najblaže rečeno - apsurdno, zar ne? Što reče Zoja, samo teški rad i to ne da otplati, nego tri puta da otplati svoj boravak u zatvoru.
Znate li koliki je broj ljudi koji zbog neimaštine zbog kazne za saobraćajni prekršaj mole da odu u zatvor da odleže tu kaznu? Međutim, nije praksa i udovoljiti im jer osim što nisu platili kaznu oni još i koštaju državu (mislim nekih 50 evra dnevno). I sad, zamislite jednog takvog smjestiti iza rešetaka na nekoliko desetina godina, računica je vrlo prosta. Za'ebi demokratiju, humanost, ljudska prava. Injekcija, metak, kako god - po kratkom postupku!
Nazad na vrh Ići dole
Ladyintheblack
Maskota Foruma



Datum upisa : 05.05.2014

SMRTNA KAZNA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: SMRTNA KAZNA   SMRTNA KAZNA - Page 3 EmptyČet Avg 07, 2014 11:32 pm

Citam dobice 30-40 godina to je zaista ponizavajuce za drzavu...

SMRTNU KAZNU ZA UBOJICE I SILOVATELJE...NEBITNO DALI SU UBILI ILI SILOVALI DETE ILI NEKOG DRUGOG...
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator



Datum upisa : 21.12.2008

SMRTNA KAZNA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: SMRTNA KAZNA   SMRTNA KAZNA - Page 3 EmptyČet Avg 07, 2014 11:47 pm

justicija ::
U konkretnom slučaju male Tijane sam apsolutno za smrtnu kaznu, bez pogovora i razmišljanja. Onaj ko je bio spreman uraditi djetetu takvu stvar - ne treba da živi, čak ni u zatvoru. Kad malo bolje razmislim, posebno ne u zatvoru, jer čak i pored toga što bi ga za počinjeno djelo "cimeri" vrlo vjerovatno svaki dan kažnjavali takvog bi građani izdržavali: tri obroka dnevno, grijanje, smještaj, obuća, odjeća....pa čak i roditelji žrtve odnosno najbliži srodnici. Najblaže rečeno - apsurdno, zar ne? Što reče Zoja, samo teški rad i to ne da otplati, nego tri puta da otplati svoj boravak u zatvoru.
Znate li koliki je broj ljudi koji zbog neimaštine zbog kazne za saobraćajni prekršaj mole da odu u zatvor da odleže tu kaznu? Međutim, nije praksa i udovoljiti im jer osim što nisu platili kaznu oni još i koštaju državu (mislim nekih 50 evra dnevno). I sad, zamislite jednog takvog smjestiti iza rešetaka na nekoliko desetina godina, računica je vrlo prosta.  Za'ebi demokratiju, humanost, ljudska prava. Injekcija, metak, kako god - po kratkom postupku!
Tačno Justy. Ždere na račun države,bez trunke kajanja i spava snom pravednika,jer takvi nemaju osećanja.
Primer je Dragan Paravinja.Isto kao i ovaj monstrum.
Ma živog ga bre u zemlju zatrpati,i na kraju metak u čelenku..
Šteta metka.I lopata bi ga dotukla.
Ovo je strašno...ma prestrašno za roditelje svakog deteta kome se ovako nešto desilo.
Ko zna ko je sledeći.A sve više je nestalih mladih ljudi.
Neki su pronađeni(na žalost )prekasno,a neki nikada..
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
ZoxZoja
Stela Polaris



Datum upisa : 13.01.2013

SMRTNA KAZNA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: SMRTNA KAZNA   SMRTNA KAZNA - Page 3 EmptyČet Avg 07, 2014 11:56 pm

Problem je Evropska povelja (ili tako neki dokument) koji propisuje da Države potpisnice ne mogu imati smrtnu kaznu u svom zakonodavstvu ako hoće da budu članice Saveta Evrope. Tako u Evropi još samo Belorusija ima smrtnu kaznu u svom Zakonu.

Znači dok ne istupimo iz Saveta Evrope (govorim o Srbiji) nema vraćanja smrtne kazne kao takve. Šanse da se to dogodi su minorno male pa umesto priče o vraćanju iste bolje da pričamo o pooštravanju postojećih kao i o izbacivanju mogućnosti prevremenog otpusta ili pomilovanja za neka krivična dela.

Govorim o tome da ne može neki budući Toma Diploma da podeli pomilovanja lopatom ubicama, pedofilima i dilerima kako mu se ćefne. Ili da se zbog "dobrog vladanja" nađu na slobodi za par godina, Ili zbog "dobrog vladanja" da dobiju privilegije tipa slobodan vikend ili godišnji odmor. Jbt ubica na vikendu pa u kom crtanom filmu mi živimo?

Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

SMRTNA KAZNA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: SMRTNA KAZNA   SMRTNA KAZNA - Page 3 EmptyPet Avg 08, 2014 12:36 am

Zox to što si rekla-ubojica na vikendu.
Tačno ima i toga.Ovo ima samo kod nas.Ukratko ovde je ceo slučaj..

ŠTA JE ZA REĆI?

Najbrutalniji ubojica Srđan Mlađan za 12 godina na slobodi, imat će 44 godine!
Mlađan služi zatvorsku kaznu zbog trostrukog ubojstva. Tinejdžericu Elizabetu Šubić i umirovljenika Petra Jančića ubio je nasumično. U vrijeme služenja kazne za ta dva ubojstva puštan je na slobodne vikende, a tijekom jednog je ubio policajca Milenka Vrankovića Kinga
Jedan od najbrutalnijih zločinaca u Hrvatskoj, Srđan Mlađan na slobodu bi trebao izaći 2025. godine, a tada će imati 44 godine. U Lepoglavi služi kaznu od 2002. godine otkako je ubio policajca Milenka Vrankovića Kinga. To mu je bilo treće ubojstvo, a počinio ga je tijekom svog slobodnog vikenda za vrijeme služenja kazne u požeškom zatvoru. Ondje je bio na izdržavanju desetogodišnje kazne zbog ubojstva gimnazijalke Elizabete Šubić i umirovljenika Petra Jančića. Bila je to maksimalna zatvorska kazna na koju je, tada maloljetni ubojica Srđan Mlađan, mogao biti osuđen, piše Večernji list.

Od trećeg ubojstva koje je počinio nekoliko dana prije svog 21. rođendana, pa je za njega upravo zbog dobi (mlađi punoljetnik) osuđen na petnaest, a ne na 40 godina zatvora, Mlađan nije dobio dozvolu da za vikend napusti zatvorski krug jer je povjerenje sustava već jednom izigrao i to kad je ubio policajca Kinga.
O ubojstvu 16-godišnju Elizabete Šubić, djevojke koja je na stubištu škole u Petrinji čekala svog dečka rekao je da 'nije naišla ona, naišao bi netko drugi. I ja bih ga ubio', tako je Mlađan objasnio zašto je 1998. pucao u Elizabetu.

Baš kao i ona, njegova slučajna žrtva bio je i Petar Jančić (61) iz Siska koji se našao na krivom mjestu u krivo vrijeme.
Uhićen je dva mjeseca nakon drugog ubojstva, nekoliko dana nakon što je naoružan opljačkao Sisačku banku. Smješten je u maloljetnički zatvor u Požegi iz kojeg je dvadesetak puta izlazio na slobodne vikende. Jedan od tih vikend unajmio je stan u Zagrebu, kupio oružje, opljačkao banku, zatočio majku s dvoje djece i na kraju ubio policajca te se spektakularno predao pred TV kamerama.

Njegov odvjetnik Silvije Degen kaže da Mlađana nikada nije posjetio u zatvoru jer on nikada nije niti izrazio želju da dođe. - Hladan tip – rekao je Degen koji je zastupao Srđana Mlađana. Nije više ni u kontaktu s Mlađanovim roditeljima, koji svog sina posjećuju u lepoglavskoj kaznionici. Oni su jedini koji ga nekoliko puta godišnje obiđu, izuzme li se povremeni dolazak članova udruge koji u hrvatskim zatvorima i kaznionicama obilaze one zatvorenike kojima gotovo nitko drugi ne dolazi u posjet. Takvim zatvorenicima, među kojima se našao i Mlađan, oni čitaju – Bibliju. Mlađan je nedavno zaprijetio da će ubiti cimera ako ga dobije, no zatvorske kvadrate ipak dijeli s još jednim osuđenikom i ne pravi zbog toga probleme, a redovito odlazi psihijatru.
SRĐAN MLAĐAN

[You must be registered and logged in to see this image.]
-----------------------------------

Razno razni stručnjaci u penalnom sustavu krivo procenjuju koga pustiti iz pritvora. Ljude ubijaju, a za pogrešne odluke nitko ne snosi odgovornost.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

SMRTNA KAZNA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: SMRTNA KAZNA   SMRTNA KAZNA - Page 3 EmptyPet Avg 08, 2014 1:50 pm

CCCCCCCC Kako se lako shicate tudjim zivotima.  trtrr 

I dalje sam misljenja da su samo ljudi koji nemaju snage da hladnokrvno sagledaju zakon skloni aminovanju smrtne kazne.
Niko nije pozvan da se igra Boga, i to vrijedi za sve, ne samo za ubojice. Onaj ko nekog ubije zarad "oko za oko", samo osljepljuje i svoje potomke. Sto ce reci, ako nisam sposobna da rijesim neki problem na humano prihvatljiv nacin, onda nema sta da se pacham u zakone i politiku, tamo mi nije mjesto. Hvala Bogu pa se narod ne pita.

Razumijem afekt, razumijem i silne price: ma da tebi neko ne daj Boze dijete dirne, i slicno. Lako je pametovat. Onaj kome je neko dirnuo dijete zna sta i kako, i kroz sta prolazi. Ali isto tako, ako zeli da ostane insan, nece uzeti zakon u svoje ruke, niti ce tupit sta ko treba da uradi i kako, tudjom rukom.
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

SMRTNA KAZNA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: SMRTNA KAZNA   SMRTNA KAZNA - Page 3 EmptyPet Avg 08, 2014 2:01 pm

Ma da trebam da dam još podršku Srđanu Mlađanu i takvim monstrumima.


Vidiš rupa u zakonu.Puste dvostrukog ubojicu na vikend???.On ubije još jednog.I živi za dan kada će izaći i poubijati sve one koji su ga osudili.

Još je nagore što se ljudi igraju.Neko je pustio u javnost da je Srđan Mlađan pobegao iz zatvora.
Ceo grad je bio na nogama.Da ne pričam okolni gradovi dok se dezinformacija nije proverila,i dojavljivalo  redom  po postajama i medijima..Strašno.



U svakom slučaju ..KO SAM JA DA SUDIM DRUGIMA.
Ako neko dirne u moje najbliže ,onda znam šta bi uradila.I ne bi bilo u afektu.
Onda neka meni sude drugi.
U ovoj državi je zakon nula.I naravno da su ljudi ne razočarani,očajni bre.
Njihovu bol nike ne razume( dok neko ne doživi-NE DAJ BOŽE)










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

SMRTNA KAZNA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: SMRTNA KAZNA   SMRTNA KAZNA - Page 3 EmptyPet Avg 08, 2014 2:05 pm

To i jeste svrha zakona Mala: da hladne glave sudi zarad ljudskih emocija onih koji "dozive" neko zlo.

Tacno, zakoni su puni rupa, i ne samo tu. Ali je'l ima neko nesto bolje, pametnije da predlozi?! By all means! Svi se kurche kako bi ovo, kako bi ono, a onda dodju izbori, i oni iste kretene biraju ponovo da "ostvaruju" njihove zelje i zakone. Prde metla. I tako je svuda.
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

SMRTNA KAZNA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: SMRTNA KAZNA   SMRTNA KAZNA - Page 3 EmptyPet Avg 08, 2014 2:12 pm

AstrinaKomsinica ::
To i jeste svrha zakona Mala: da hladne glave sudi zarad ljudskih emocija onih koji "dozive" neko zlo.

Tacno, zakoni su puni rupa, i ne samo tu. Ali je'l ima neko nesto bolje, pametnije da predlozi?! By all means! Svi se kurche kako bi ovo, kako bi ono, a onda dodju izbori, i oni iste kretene biraju ponovo da "ostvaruju" njihove zelje i zakone. Prde metla. I tako je svuda.
Sve je to meni jasno.
U afektu kažemo ,e ovo bi mu/joj uradila.
Ali odlično znam da bez obzira da  nam se desi i najveće zlo,da nemamo pravo uzimati pravdu u svoje ruke.(kao što rekoh za svoje najmilije ne bi dvojila)

Što se tiče rupa u zakonu.. Prazna obećanja za neke promene..  dm2 .










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

SMRTNA KAZNA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: SMRTNA KAZNA   SMRTNA KAZNA - Page 3 EmptyPet Avg 08, 2014 2:53 pm

Kono zato i kažem jesam za ali uz određene uslove. Smrtnu kaznu Srbija neće vratiti sem da se desi neka revolucija kojoj nema ni naznaka. Zato kažem da trenutnu kaznenu politiku treba pooštriti. Odnosno primenjivati maksimalne umesto minimalno propisanih kazni ili još gore što u srbiji rade ispod propisanih. Isto tako kao poreski obveznik tražim da se uslovi noravka u zatvorima pooštre. Odnosno da prestanu biti hoteli sa više zvezdica za najgore monstrume. Dakle "teška robija" koja će iziskivati težak fizički rad umesto bildovanja u teretanama. Za koje uzgred budi rečeno pošten poreski obveznik nema para da ih posećuje a finansira ih ubicama, dilerima i silovateljima.

Zatvorska kazna da bi bila to što joj ime kaže mora da ispunjava oba uslova:
prvo - zatvor tj izolacija od društva kojem si prekršio norme i zakone
drugo - kazna tj rad, doprinos društvu tako što ćeš sam sebe da izdržavaš dok si u zatvoru.

Opet ponavljam zatvor nije produženi godišnji odmor za najgori ljudski šljam.

One priče da mesta u zatvorima nema nek okače mačku o rep. Nek uvedu društveno koristan rad za saobraćajne prekršaje, galamu dok komšije spavaju ili piljarske tuče. Tako ćemo dobiti malo čistiju Državu i bukvalno i preneseno.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

SMRTNA KAZNA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: SMRTNA KAZNA   SMRTNA KAZNA - Page 3 EmptyPet Avg 08, 2014 3:05 pm

Jasan mi je izliv besa, nemoći, tuge kada se dese slučajevi kao što je ubistvo male Tijane, ali čitajući komentare ispod novinskih članaka primetio sam da se dosta njih ne razlikuje od čoveka sa slike. Savetuju se razna mučenja, smrtne kazne, vešanje, giljotina, lomača i ostale vratolomije. Prosto ti se stegne grlo u neverici.

Treba smiriti emocije i razmisliti zdravorazumski:

Psihopate se ne plaše smrti!
Psihopate vaše izlive emocija i moralne pridike posmatraju kao slabost! Smeju vam se u lice i posmatraju vas kao nižu rasu!

Jedino rešenje je pobediti ih intelektualno, tako što će do kraja svog života raditi najteže fizičke poslove za jedno parče hleba!

Ideja je da se otvore industrijsko-zatvorska postrojenja gde će ovakvi raditi po 12h na dan bez pauze!

Kakve poslove bi obavljali:

1. kopanje kanala
2. gradnja montažnih kuća
3. pravljene raznih delova
4. kopanje ruda

Benefiti?

Danas ne bi tražili sredstva za izgradnju kuća ljudima iz Obrenovca koji su poplavljeni, nego bi imali automatsko rešenje za njihove probleme.

Društveno koristan rad je največa kazna! Ako se slažete LIKE-ujte, ŠERUJTE i podržite ideju!

Hvala.

Odgovori na pitanja:

"Sta ako on ne zeli raditi?"
- Onda nema hrane ili samica. Mora zaraditi za sebe i za drustvo kome je nastetio.

"Uslovi nisu u duhu rehabilitacije"

Za najvece zlocine ne postoji rehabilitacija. Ostali naravno nece raditi pod istim uslovima, stepenovace se po tezini prestupa.

------------
Ovo je iz jedne novoosnovane grupe na FB. Ne znam kako misle da ovo ostvare ali mi je drago da ima ljudi koji misle kao i ja. Da zatvor nije hotel sa četiri zvezdice. A na primedbu da će razne "humanitarne organizacije" da vrište do neba jer se krše "ljudska prava" ovim zlotvorima samo odgovaram - vodite ih kući i izdržavajte ih o svom trošku. Pristojan poreski obveznik recimo želi da ima novca za lečenje dece a ne da nekom zadriglom bilmezu koji iza sebe ima gomile razbojništava, po koj eubistvo i silovanje obezbeđuje najnoviju spravu za vežbanje. Nek vežba s lopatom i krampom u ruci.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

SMRTNA KAZNA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: SMRTNA KAZNA   SMRTNA KAZNA - Page 3 EmptyPet Avg 08, 2014 3:25 pm

Amen na clanku.
Uvijek je bilo da se po zatvorima radi: najjeftinija radna snaga svakako, zasto ne iskoristiti.
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

SMRTNA KAZNA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: SMRTNA KAZNA   SMRTNA KAZNA - Page 3 EmptyPet Avg 08, 2014 6:53 pm

A to će zaživeti kod nas ,znate kad-NIKADA.
Koliko ima *takvih* po zatvorima šta mislite.I zaboravili ste jedno.
Koliko treba biti zaposleno zatvorskih nadzornika da bi bili na terenu sa takvima.
Nemamo mi novaca za tako nešto.A za druge gluposti se ima.
I veliki je rizik pustiti takvu osobu van da šljaka..(bar kod nas)
Sve ja to podržavam,ali nema se uslova...










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

SMRTNA KAZNA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: SMRTNA KAZNA   SMRTNA KAZNA - Page 3 EmptySre Avg 13, 2014 9:37 am

Vrlo zanimljivo razmišljanje književnika Borislava Pekića o smrtnoj kazni (pročitajte )

Šta je o smrtnoj kazni govorio Borislav Pekić  link










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

SMRTNA KAZNA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: SMRTNA KAZNA   SMRTNA KAZNA - Page 3 EmptySre Avg 13, 2014 3:23 pm

Odličan i poučan tekst.  like 

Smrt u kojoj gledamo kaznu može biti i nagrada.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Okano
Somborska Ruža
Okano


Godina : 48
Datum upisa : 06.01.2012

SMRTNA KAZNA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: SMRTNA KAZNA   SMRTNA KAZNA - Page 3 EmptySre Avg 13, 2014 9:38 pm

Zavisi od mnogo faktora .
Ja cu samo izneti moje misljenje naravno sa moje tacke gledista. Nekima je smrtna kazna nagrada da se razumemo. Ne mogu da listam unazad i citam tliko tekstova , izvinjavam se unapred.

Recimo lik/likusa pomahnita i pobije pola skole ... e pa za nejga nema smrtne kazne! Kao prvo pustila bih da gleda najstrasnije scene iz dana u dan 24h , pri tom na svakoj pauzi koji naidje tukla bi ga cevima , ali ne toliko da umre samo umereno i da lepo sto duze prezivi, ili bi ga svaki dan izvezala negde na trg da ga narod kaznjava ... ali kao sto sam i rekla umereno da mu agonija sto duze potraje. Molio bi za smrt kao sto su oni molili njega za zivot! Izmislila bih ja kazne za takve ljude nemate vi brige!

Za pedofile i slicnih sklonosti , silovatelje ... isto ima metod ... tipa oko za oko ...ali svakodenvno ... razlika bi bila samo o odabiru materijala za mucenje da ne budem vulgarna ... tacno znate na sta mislim , burgijala bi mu cmar dok se ne raspadne ...

Ja nisam za smrtnu kaznu nego za ono oko za oko ... krades ? kojom rukom si uzeo ? na panj i cap! e sad kradi pi*da ti materina , ako opet ponovi ? drugu ruku isto pa nek jede sa nogama onda !
Nazad na vrh Ići dole
http://farytalenakit.mojsajt.rs/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

SMRTNA KAZNA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: SMRTNA KAZNA   SMRTNA KAZNA - Page 3 EmptySre Dec 17, 2014 8:42 pm

Pakistan je vratio moratorijum na smrtnu kaznu ,posle ovog masakra u školi (više od 130 ubijene dece od strane talibana)
Ja sam protiv smrtne kazne ,kada razmišljam racionalno ,ali, kada čujem ovakve stvari ....ma pobiti gadove ,kakva "ljudska prava" za takve ?










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

SMRTNA KAZNA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: SMRTNA KAZNA   SMRTNA KAZNA - Page 3 EmptySre Jul 13, 2016 7:24 pm

Ponovo rasprave o smrtnoj kazni. Ponovo ubica, pedofil-silovatelj-ubica kao tema. Ponovo Pekić i njegov tekst o bla bla truć truć tumačenju Biblije. Ljudska prava? Samilost? Pozivanje na "ne ubij" kad je u pitanju nešto što je silovalo i ubilo DETE OD TRI GODINE???

Jbm ti pravnike i humaniste. Dođe mi da nekog od njih zveknem preko njuške čisto da im testiram hladnokrvnost i humanost.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
savo

savo


Datum upisa : 21.03.2014

SMRTNA KAZNA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: SMRTNA KAZNA   SMRTNA KAZNA - Page 3 EmptyČet Jul 14, 2016 9:39 am

vratiti dozivotnu kaznu, ako vec nije "Europski" imati smrtnu kaznu.
Nazad na vrh Ići dole
el_vibrador
בנו של ישראל
el_vibrador


Datum upisa : 07.02.2012

SMRTNA KAZNA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: SMRTNA KAZNA   SMRTNA KAZNA - Page 3 EmptyČet Jul 14, 2016 10:25 am

Smrtna kazna izaziva traume kod onih koji je trebaju izvrsiti (pripadnici streljackog voda, medicinski tehnicar koji ustrcava smrtonosnu kombinaciju intravenozno..itd.).Preinaciti smrtnu kaznu u dozivotnu robiju,koju osudjeni treba provesti u samici, sa pravom dnevne setnje (ali sam, u zatvorskom krugu) od 15 minuta;bez knjiga,televizije ili rada.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



SMRTNA KAZNA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: SMRTNA KAZNA   SMRTNA KAZNA - Page 3 EmptyČet Jul 14, 2016 2:06 pm

Divno!
Znači, žrtva doživotno da izdvaja od prihoda za nasilnike i ubice. Verujem da žrtve ne bi ni trepnuli, kada bi trebalo da šutnu stolac ispod nogu ubice i pri tome bi zadovoljili potrebu za pravdom.
Lično, ne bih imao košmare zbog toga.


rasta
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



SMRTNA KAZNA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: SMRTNA KAZNA   SMRTNA KAZNA - Page 3 EmptyUto Nov 20, 2018 11:33 pm

Prije neki dan smo gledali neki stariji film u kome je tip osuđen na smrtnu kaznu. Njegov otac se bjesomučno bori da dokaže da mu je sin nevin, a sin se već pomirio sa tim da mu spasa nema. Ko u filmu, napeto, bore se sa poslednjim minutima do izvršenja, nekako je glupavo i završen film, on je nevin, ali mislim da obzirom da su se svi pravni ljekovi iscrpili, smrtna kazna se ipak izvršila.
Postavlja se pitanje, da li je ipak uredu smrtna kazna? Postoji masa slučajeva gdje je nevin osuđen na doživotnu kaznu bez mogućnosti pomilovanja ili skraćenja za neki stravičan zločin. Kako ipak ispravii grešku i počiniti ubistvo nevinog čovjeka? Ni sudija ni tužilac nisu Bogovi ili neka nevidljiva sila koja ima apsolutnu moć. I oni su samo ljudi, kao doktori, piloti i svi drugi. Ko radi taj i griješi, a sklon je i nakarikati slučaj da izgleda zaista optužujuće. Podmetanje dokaza takođe je moguće.
Nije slučajno rečeno da je bolje stotinu krivih na slobodi, nego jedan nevin osuđen.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



SMRTNA KAZNA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: SMRTNA KAZNA   SMRTNA KAZNA - Page 3 EmptyPet Nov 23, 2018 1:27 pm

justicija ::
Prije neki dan smo gledali neki stariji film u kome je tip osuđen na smrtnu kaznu. Njegov otac se bjesomučno bori da dokaže da mu je sin nevin, a sin se već pomirio sa tim da mu spasa nema. Ko u filmu, napeto, bore se sa poslednjim minutima do izvršenja, nekako je glupavo i završen film, on je nevin, ali mislim da obzirom da su se svi pravni ljekovi iscrpili, smrtna kazna se ipak izvršila.
Postavlja se pitanje, da li je ipak uredu smrtna kazna? Postoji masa slučajeva gdje je nevin osuđen na doživotnu kaznu bez mogućnosti pomilovanja ili skraćenja za neki stravičan zločin. Kako ipak ispravii grešku i počiniti ubistvo nevinog čovjeka? Ni sudija ni tužilac nisu Bogovi ili neka nevidljiva sila koja ima apsolutnu moć. I oni su samo ljudi, kao doktori, piloti i svi drugi. Ko radi taj i griješi, a sklon je i nakarikati slučaj da izgleda zaista optužujuće. Podmetanje dokaza takođe je moguće.
Nije slučajno rečeno da je bolje stotinu krivih na slobodi, nego jedan nevin osuđen.

Posle dužeg razmišljanja, pristalica sam kolateralne štete. Smrtna kazna a posle neka snimaju tužne filmove o nepravdi. zubic
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

SMRTNA KAZNA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: SMRTNA KAZNA   SMRTNA KAZNA - Page 3 EmptyPet Nov 23, 2018 5:49 pm

Justi,to kao Zelena milja......e sto se isplaka na taj film.....uh.
Zaista je tesko biti uvijek siguran u krivicu, mada cesto i sami kazemo da neki zlocinci,prvenstveno silovatelji treba da umru odmah,tako se uspjno sakrivaju dokazi ili posmecu nevinom da bi tu bilo vise stete nego koristi.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Gost
Gost
Anonymous



SMRTNA KAZNA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: SMRTNA KAZNA   SMRTNA KAZNA - Page 3 EmptyPet Nov 23, 2018 7:59 pm

Jeste, slično Zelenoj milji. Taj film je fantastičan. Meni isto knedla u grlu stane kad ga gledam i mogu ga uvijek gledati.
Zaista jeste to malo upitno oko smrtne kazne. Ja jesam pristalica toga da za brutalne zločine ide smrtna kazna, ali ko je 100 % siguran u nečiju krivicu? Kako živjeti kasnije sa saznanjem da si doprinijeo smrti nevine osobe?
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

SMRTNA KAZNA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: SMRTNA KAZNA   SMRTNA KAZNA - Page 3 EmptySre Jun 10, 2020 2:06 pm

Ja sam negde zakrzljala u razvoju i ostala primitvna Balkanka... Ja jesam za smrtnu kaznu, za njeno ponovno uvodjenje. Mislim da bi svi ti monstrumi, koje obicno lece po zatvorima - dok drugi ne mogu ni da zive ni sa se lece, elem.. mislim da bi ipak onim ocuvanim delom mozga razmislili o svom dupetu. Psihopata, siluje dete od 2 godine.. to ume, pa kad je takav bolesnik zasto ne secka sebi deo po deo tela.
Priznajem i prihvatam cinjenicu da nisam Bog da nekome donosim presude o oduzimanju zivota, prihvatam  i mogucnost greske - sto bi bio greh, ali nekako je jace od mene... Ipak, oko za oko-zub za zub pa dokle stignemo.
Pre bih glasala za uvodjenje smrtne kazne nego za eutanaziju - ako hocemo i eutanazija se moze zloupotrebiti.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



SMRTNA KAZNA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: SMRTNA KAZNA   SMRTNA KAZNA - Page 3 EmptyPet Jun 12, 2020 9:36 am

Kako ne verujem u rehabilitaciju zločinaca, tako ne verujem ni u ispravnost smrtne kazne. No, da bi se ispeglala nepravda, mora postojati neka vrsta kazne za učinjeno nedelo. Istorija je dokazala kroz razne "institucije" , kako se istina može "isterati" na čistinu, tako se i ljudska mašta, može pozabaviti u smišljanju kazne. Kada se desi neki zločin, društvene mreže su prepune ideja, šta uraditi sa krivcem. Od čupanja noktiju, preko kastracije do javnog spaljivanja. Po pitanju kriminala i pravde, pitam se: "U kakvom svetu ja/mi živimo?" zubic
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



SMRTNA KAZNA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: SMRTNA KAZNA   SMRTNA KAZNA - Page 3 EmptyPet Dec 10, 2021 9:49 am

Vratite smrtnu Kaznu a civilizacuja neka se nosi u pičku materinu!
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

SMRTNA KAZNA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: SMRTNA KAZNA   SMRTNA KAZNA - Page 3 EmptyČet Jun 09, 2022 9:08 pm

Za one monstrume ,iz "klana Belivuk" ,smrtna kazna bi bila olakšanje.
Možda je i bolje što će osuda (i u jednoj Srbiji -gde "pravo" i "zakoni" ne postoje ,biti (valjda ) "doživotna " .
Ali su se ti monstrumi napljačkali para -pa mogu i sasvim udobno da žive ,"iza rešetaka" ?
Jedina pravda bi bila -da i njIma neko učini -što su oni sa svojim žrtvama.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



SMRTNA KAZNA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: SMRTNA KAZNA   SMRTNA KAZNA - Page 3 EmptyČet Jun 09, 2022 9:55 pm

Danubius ::
Za one monstrume ,iz "klana Belivuk" ,smrtna kazna bi bila olakšanje.
Možda je i bolje što će osuda (i u jednoj Srbiji -gde "pravo" i "zakoni" ne  postoje ,biti (valjda ) "doživotna " .
Ali su se ti monstrumi napljačkali para -pa mogu i sasvim udobno da žive ,"iza rešetaka" ?
Jedina pravda bi bila -da i njIma neko učini -što su oni sa svojim žrtvama.

Pa sad ne znam baš da to ide tako Dani. Koliko se ja razumijem sva imovina stečena krivičnim djelom se oduzima, tako da ne kažem da se nešto ne može i "oprati", ali dobar dio ne.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

SMRTNA KAZNA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: SMRTNA KAZNA   SMRTNA KAZNA - Page 3 EmptyČet Jun 09, 2022 10:25 pm

justicija ::


Pa sad ne znam baš da to ide tako Dani. Koliko se ja razumijem sva imovina stečena krivičnim djelom se oduzima, tako da ne kažem da se nešto ne može i "oprati", ali dobar dio ne.

Rupe u zakonu .Prepis na rodbinu ,"štekovi" para ,ulaganje u "legalan biznis" Ko uopšte pita za" poreklo imovine " ?
Od "Vulinove tetke" -do "estradnjaka" ,a krimosi su daleko gori .U facu se smeju .



Za ubice,pedofile ,silovatelje,ratne zločince  -smrtna kazna bi bila "milost"
A opet -ako oni tako lepo žive -i iza rešetaka ?
Streljanje ,smrtonosna injekcija ,giljotina ...samo najprimitivnije -vešanje .
Pa dok se "dave" -valjda će se i setiti "zašto "
Ja od početka teme sam" protiv" ,neka se pate dok su živi...ali za neke zločine -odmah ubiti.Smrtna kazna .Takvi ne zaslužuju da žive .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

SMRTNA KAZNA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: SMRTNA KAZNA   SMRTNA KAZNA - Page 3 EmptyPet Jul 08, 2022 2:41 pm

Ima pravde .Tkzv "Malčanski berberin" je preminuo u 48 oj godini.Teretio se za višednevno silovanje devojlčice (12)
Takođe je preminuoo Mladen Ogulinac (52) u Starim Ledincima. On je 26. juna 2010. godine silovao i ubio svoju komšinicu Mariju Jovanović (8).
Goreli u paklu -obojica .










[You must be registered and logged in to see this image.]

Samouka likes this post

Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



SMRTNA KAZNA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: SMRTNA KAZNA   SMRTNA KAZNA - Page 3 EmptyPet Jul 08, 2022 9:01 pm

Danubius ::
justicija ::


Pa sad ne znam baš da to ide tako Dani. Koliko se ja razumijem sva imovina stečena krivičnim djelom se oduzima, tako da ne kažem da se nešto ne može i "oprati", ali dobar dio ne.

Rupe u zakonu .Prepis na rodbinu ,"štekovi" para ,ulaganje u "legalan biznis" Ko uopšte pita za" poreklo imovine " ?
Od "Vulinove tetke" -do "estradnjaka" ,a krimosi su daleko gori .U facu se smeju .



Za ubice,pedofile ,silovatelje,ratne zločince  -smrtna kazna bi bila "milost"
A opet -ako oni tako lepo žive -i iza rešetaka ?
Streljanje ,smrtonosna injekcija ,giljotina ...samo najprimitivnije -vešanje .
Pa dok se "dave" -valjda će se i setiti "zašto "
Ja od početka teme sam" protiv" ,neka se pate dok su živi...ali za neke zločine -odmah ubiti.Smrtna kazna .Takvi ne zaslužuju da žive .

A vidi, nekad je bilo države u kojoj je bilo reda, pa bilo i onih akcija "imaš kuću - vrati stan" i tako te stvari, znam da pamtiš to. U toj istoj državi bilo takođe krimosa koji su radili za tu istu dobru državu, al jbga bili pod kontrolom, sad bogami svi orasa u džepu imaju. Kako uticajem trguju političari tako i krimosi isto rade, nemoj da te iznenadi da je gore postavljene đakonije obezbijedio i neko sa orasima u džepu.

Elem, kad hoće nečemu da se uđe u trag i otkrije istina, vjeruj mi da ima načina.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



SMRTNA KAZNA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: SMRTNA KAZNA   SMRTNA KAZNA - Page 3 EmptyPet Jul 08, 2022 9:02 pm

Danubius ::
Ima pravde .Tkzv "Malčanski berberin" je preminuo u 48 oj godini.Teretio se za višednevno silovanje devojlčice (12)
Takođe je preminuoo Mladen Ogulinac (52) u Starim Ledincima. On je 26. juna 2010. godine silovao i ubio svoju komšinicu Mariju Jovanović (8).
Goreli u paklu -obojica .

Vjerujem da im je društvo iz zatvora olakšalo odlazak u vječna lovišta.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

SMRTNA KAZNA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: SMRTNA KAZNA   SMRTNA KAZNA - Page 3 EmptyPet Jul 08, 2022 10:36 pm

justicija ::


Vjerujem da im je društvo iz zatvora olakšalo odlazak u vječna lovišta.
I među krimosima ima neke "časti"
Navodno ,po zatvorima se silovatelji dece smatraju "najnižom kategorijom" Kao onaj Makedonac ,silovatelj koji je "izvršio samoubistvo" u kanti vode . Ako su "pomogli" (a jesu) -neka .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



SMRTNA KAZNA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: SMRTNA KAZNA   SMRTNA KAZNA - Page 3 EmptyPet Jul 08, 2022 10:44 pm

Danubius ::

Navodno ,po zatvorima se silovatelji dece smatraju "najnižom kategorijom" Kao onaj Makedonac ,silovatelj koji je "izvršio samoubistvo" u kanti vode . Ako su "pomogli" (a jesu) -neka .

Vjeruj mi da to nije mit, to je istina.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

SMRTNA KAZNA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: SMRTNA KAZNA   SMRTNA KAZNA - Page 3 EmptyPet Jul 08, 2022 10:50 pm

justicija ::
]

Vjeruj mi da to nije mit, to je istina.
Pa rekoh -i među tim zločincima ,ima časti .
Za takve -nema milosti .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



SMRTNA KAZNA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: SMRTNA KAZNA   SMRTNA KAZNA - Page 3 EmptyPet Jul 08, 2022 10:58 pm

Danubius ::
justicija ::
]

Vjeruj mi da to nije mit, to je istina.
Pa rekoh -i među tim zločincima ,ima časti .
Za takve -nema milosti .

Imala sam prilike slušati kada prestupnike plaše: "znaš, kad pustim priču unutra da si djecu progonio i slično, ima da ti se obraduju sve one siledžije i "uljepšaju boravak u ćorki!"
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





SMRTNA KAZNA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: SMRTNA KAZNA   SMRTNA KAZNA - Page 3 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
SMRTNA KAZNA
Nazad na vrh 
Strana 2 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
 Similar topics
-
» Proza-citati

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: DRUŠTVO :: DRUŠTVENE NAUKE :: SOCIOLOGIJA-
Skoči na: