DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Sujeta BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Sujeta BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Sujeta

Ići dole 
+17
Svemimir
MadamX
Čiča
brdjanin
Sibila_
Astra
Lakota
Gothic
Samouka
dusicaa
Sikret
Kijara-brm
sanjalica.ns
EAGLE
Danubius
AstrinaKomsinica
Zana
21 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Zana

Zana


Godina : 59
Datum upisa : 30.05.2012

Sujeta Empty
PočaljiNaslov: Sujeta   Sujeta EmptySub Jul 21, 2012 4:08 pm

..na ovu temu me podstakao jedan ruzan postupak na ovom forumu a samo jer je sujeta bila povredjena..evo ja cu ovde dati opis sujete kako je vide struchnjaci a vi ubacite svoj post kada i kako vidite sujetu..


Ako decu pitamo kako bi definisali neke apstraktne pojmove, koji ipak označavaju realne pojave kao što su požrtvovanost, ideali ili licemerje, većina dece ne bi mogla da ih razume ili objasni, čak iako slute njihovo značenje. Prirodno je da deca ne umeju da objasne apstraktne odnose, ali mnogi odrasli imaju iste teškoće. Znači, postoje pojave koje neke osobe vide jasno, a druge ih ne vide nikako ili samo slute njihovo prisustvo. Tesla je, na primer, mogao da čuje grmljavinu na udaljenost većoj od sto kilometara, dok neki ljudi dok spavaju ne čuju grmljavinu ni iznad svoje glave. Nevidljivo, dakle može postojati iako se ne vidi, a zbiljsko može biti nezapaženo iako je prisutno. Najsuptilnije su apstraktne pojave. Većina ljudi smatra da apstraktne pojave ne postoje. Za njih kažu da su to "samo" reči ili "samo" misli. Drugim rečima, one su za mnoge beznačajne sa stanovišta realnosti. Mnogi će reći da je Branko Miljković tek tako rekao da ga ubi prejaka reč. Ali reč nije samo reč i misao nije samo misao. To su zbiljske pojave same po sebi, mada najčešće predstavljaju most do neke druge pojave. Možemo reći da misli predstavljaju prvi nivo materijalizacije, a reči drugi nivo materijalizacije. U svakom slučaju apstraktne pojave nisu "samo" apstraktni pojmovi nego zbiljske datosti. Odrasli ljudi, kao i deca ne vide mnoge suptilne vidove života, pogotovo kada su oni sastavni deo njihovog bića.
Jedna od najskrovitijih dimenzija ljudske duše je sujeta. Kada nam nešto nepoznato zagrebe u dubini duše, dok prolazimo kroz razna iskustva sa ljudima, a što ne liči na poznata osećanja, najverovatnije je na delu manifestacija sujete. Na njoj se može najviše primeniti ona narodna poslovica - oko samo sebe ne vidi. Kad za nekoga kažemo da je sujetan, obično pod tim mislimo nešto negativno.Tim izrazom osuđujemo ili odbacujemo. Sujeta je osobina koja se ne ceni. A u stvari nema čoveka bez sujete. Po tome ispada da svi svakog osuđuju ili odbacuju, jer je sujeta opšta pojava. Ona se uvek ne vidi, ali samo zato što je krajnja podloga ljudske prirode. Dok dođemo do nje, moramo proći sve one slojeve ličnosti kojim čovek gradi svoje odnose sa drugim ljudskim bićima. Sujetni ljudi ne vide dimenzije svoje sujete .Oni, najčešće i ne znaju da je imaju. Obično svoju nelagodu tumače kao zlonamerni atak svoje okoline. Doduše, većina pogrešno identifikuje i tuđu sujetu, tumačeći je kao lošu narav ili agresivnost. Sujeta je suptilna forma ispoljavanja egoizma. Kada neko prevari, ukrade ili ne daj Bože, ubije drugo ljudsko biće, on je najsirovija manifestacija sebičnosti ili nedostatka osećaja povezanosti čoveka sa čovekom.
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Sujeta Empty
PočaljiNaslov: Re: Sujeta   Sujeta EmptyNed Jul 22, 2012 2:04 pm

Zdrava doza sujete je neophodna.
Problem nastaje kod nesigurnih ljudi koji ne posjeduju orudje da deal sa zivotom uopceno, pa im ona "lino" sujeta proradi. To je u stvari samo odbrambeni mehanizam; sidro za duboki denial.
Nazad na vrh Ići dole
Zana

Zana


Godina : 59
Datum upisa : 30.05.2012

Sujeta Empty
PočaljiNaslov: Re: Sujeta   Sujeta EmptySre Jul 25, 2012 7:13 pm

..kad god prochitam da na forumu proradi sujeta ostavicu ovde po jedan cvetic za takve forumashe[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Sujeta Empty
PočaljiNaslov: Re: Sujeta   Sujeta EmptySre Jul 25, 2012 7:19 pm

Zana ::
..na ovu temu me podstakao jedan ruzan postupak na ovom forumu a samo jer je sujeta bila povredjena..evo ja cu ovde dati opis sujete kako je vide struchnjaci a vi ubacite svoj post kada i kako vidite sujetu..


Nije problem ako je samo sujeta ,jer svi jesmo pomalo sujetni .
Problem nastane što sujeta ide ruku pod ruku sa još dosta loših osobina -bolesna ljubomora , laž , ne biranje sredstava po svaku cenu za ostvarenje cilja ,itd .
Takva osoba je u stanju da uradi sve -ali baš sve ,zaključno sa najpokvarenijim stvarima koje možete zamisliti ,samo da bi dobila šta želi .Čak i onda kada mora puno toga da "da" za to -uradiće.
Više je ova pojava vezana za žene ,nego za muškarce ,i muškarci su daleko umereniji u "ispadima" te vrste .
A na netu ,sujeta je posebna priča.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
EAGLE

EAGLE


Location : NS
Humor : CRNI
Datum upisa : 04.08.2010

Sujeta Empty
PočaljiNaslov: Re: Sujeta   Sujeta EmptySre Jul 25, 2012 7:24 pm

Zana ::
..kad god prochitam da na forumu proradi sujeta ostavicu ovde po jedan cvetic za takve forumashe


Ako ovaj nije za mene dedera nabac' jedan jer sigurno je svako od nas bar jednom prepoznao ovu osobinu kod sebe migg
Nazad na vrh Ići dole
Zana

Zana


Godina : 59
Datum upisa : 30.05.2012

Sujeta Empty
PočaljiNaslov: Re: Sujeta   Sujeta EmptySre Jul 25, 2012 7:32 pm

EAGLE ::
Zana ::
..kad god prochitam da na forumu proradi sujeta ostavicu ovde po jedan cvetic za takve forumashe


Ako ovaj nije za mene dedera nabac' jedan jer sigurno je svako od nas bar jednom prepoznao ovu osobinu kod sebe migg
ama bash nikakve veze nema sa tobom ..i da,pricham o sujeti koja je rushilachka..


Poslednji izmenio Zana dana Sre Jul 25, 2012 7:54 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
EAGLE

EAGLE


Location : NS
Humor : CRNI
Datum upisa : 04.08.2010

Sujeta Empty
PočaljiNaslov: Re: Sujeta   Sujeta EmptySre Jul 25, 2012 7:35 pm

Zana ::

ama bash nikakve veye nema sa tobom ..i da,pricham o sujete koja je rushilachka..

Ne bitno,ne mislim da si prozvala bilo koga nego želim podstaći ostale da se oglase :)
Nazad na vrh Ići dole
sanjalica.ns
Explorer Of Dreams
sanjalica.ns


Datum upisa : 06.01.2010

Sujeta Empty
PočaljiNaslov: Re: Sujeta   Sujeta EmptySre Jul 25, 2012 7:36 pm

Danubius ::

Više je ova pojava vezana za žene ,nego za muškarce ,i muškarci su daleko umereniji u "ispadima" te vrste .
A na netu ,sujeta je posebna priča.

De, ne prizivaj MAMA-u(znaš na koga mislim... :eee: ), dobićeš po ušima za ovakvu tvrdnju... :joint:
Nazad na vrh Ići dole
Sikret

Sikret


Location : dreamland :)))
Humor : :D
Datum upisa : 02.08.2012

Sujeta Empty
PočaljiNaslov: Re: Sujeta   Sujeta EmptyUto Sep 04, 2012 9:58 am

Moram da citiram g .Nicea "Svako poseduje toliko tastine koliko mu nedostaje razuma"


„Tasti ljudi mogu da budu zanimljivi i privlacni. Na prvi pogled” rekao je Milivojevic ako se dobro secam. Medjutim, posle izvesnog vremena, istina izlazi na videlo. Postaje jasno da nacin na koji se sujetna osoba predstavlja zapravo nije istina. Svakako je najneprijatnije kad sujetna osoba govori samo o sebi. Naravno ne slusa druge ljude! Tada se u njenom druatvu drugi osecaju nedovoljno cenjenim... I odlaze....Sujetni ne dozvoljavaju da ih bilo ko kritikuje. Naravno, sujetni pogresno smatraju da je prihvatanje kritike znak nize vrednosti.
Da bi neko dobro prosao u zivotu, bio uspesan i zadovoljan, potrebno je da ima stvarnu sliku o sebi, kao i o drugim ljudima, a isto tako i o prilikama u kojima se nalazi. Kao sto je lako skontat, sujetna osoba sebe preuvelicava.Umanjuje dobre osobine drugih ljudi. Precenjujuci sebe ponekad potcenjuje opasnosti izvesnih prilika. I tako strada.

Nisam bila na forumu tada i ne znam o cemu se radi .Ali iznela sam moje misljenje o sujeti ili ti tastini .To je naslov teme.
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Sujeta Empty
PočaljiNaslov: Re: Sujeta   Sujeta EmptyUto Sep 04, 2012 10:07 am

Secret* ::
Moram da citiram g .Nicea "Svako poseduje toliko tastine koliko mu nedostaje razuma"


„Tasti ljudi mogu da budu zanimljivi i privlacni. Na prvi pogled” rekao je Milivojevic ako se dobro secam. Medjutim, posle izvesnog vremena, istina izlazi na videlo. Postaje jasno da nacin na koji se sujetna osoba predstavlja zapravo nije istina. Svakako je najneprijatnije kad sujetna osoba govori samo o sebi. Naravno ne slusa druge ljude! Tada se u njenom druatvu drugi osecaju nedovoljno cenjenim... I odlaze....Sujetni ne dozvoljavaju da ih bilo ko kritikuje. Naravno, sujetni pogresno smatraju da je prihvatanje kritike znak nize vrednosti.
Da bi neko dobro prosao u zivotu, bio uspesan i zadovoljan, potrebno je da ima stvarnu sliku o sebi, kao i o drugim ljudima, a isto tako i o prilikama u kojima se nalazi. Kao sto je lako skontat, sujetna osoba sebe preuvelicava.Umanjuje dobre osobine drugih ljudi. Precenjujuci sebe ponekad potcenjuje opasnosti izvesnih prilika. I tako strada.

Nisam bila na forumu tada i ne znam o cemu se radi .Ali iznela sam moje misljenje o sujeti ili ti tastini .To je naslov teme.


Sujeta uopšte.Zašo se svi vatate za forum..?
Nije svaka tema vezana za forum i virtualni svet ,ili kod nekih jeste...
[You must be registered and logged in to see this image.]










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Sikret

Sikret


Location : dreamland :)))
Humor : :D
Datum upisa : 02.08.2012

Sujeta Empty
PočaljiNaslov: Re: Sujeta   Sujeta EmptyUto Sep 04, 2012 11:03 am

Kijara-brm ::
Secret* ::

Nisam bila na forumu tada i ne znam o cemu se radi .Ali iznela sam moje misljenje o sujeti ili ti tastini .To je naslov teme.


Sujeta uopšte.Zašo se svi vatate za forum..?
Nije svaka tema vezana za forum i virtualni svet ,ili kod nekih jeste...
[You must be registered and logged in to see this image.]


Stasa pa zbog Zane koja je pokrenula tu temu vezano za Forum
se "vatam" za njega :

Zana ::
..na ovu temu me podstakao jedan ruzan postupak na ovom forumu a samo jer je sujeta bila povredjena..evo ja cu ovde dati opis sujete kako je vide struchnjaci a vi ubacite svoj post kada i kako vidite sujetu..

Detalji me ne zanimaju.Kome je ili sta povredjeno .Nisam bila nazocna i ne mogu da kazem bilo sta.
Ali jos bih dodala Deni je izjavio da su samo zene sujetne.Ne bih se slozila s time.Govorim o pravom svetu ne virtualnom.Muskarci su i te kako tasti samoljubivi i gordi ....to spada sve u sujetu



Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Sujeta Empty
PočaljiNaslov: Re: Sujeta   Sujeta EmptyUto Sep 04, 2012 11:16 am

Lako meni za forumske sujetne dušice i mimoze...:)
Log out,i ne vidim ih.
Dany&žene.. [You must be registered and logged in to see this image.]...One su uvek na tapetu.Zlo,sujeta,ljubomora..
Žene,žene..i samo žene..


Više je sujetnih muškaraca,nego žena....O ,da...Odhebem neke stvari ćutanjem...Nije lako sa..njima [You must be registered and logged in to see this image.] ..Mamice ih lepo vaspitale.. [You must be registered and logged in to see this image.] ..Njihova gordost nema mere..












Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Sujeta Empty
PočaljiNaslov: Re: Sujeta   Sujeta EmptySre Sep 05, 2012 2:42 am

Vrline, vrline;))))))
Nazad na vrh Ići dole
sanjalica.ns
Explorer Of Dreams
sanjalica.ns


Datum upisa : 06.01.2010

Sujeta Empty
PočaljiNaslov: Re: Sujeta   Sujeta EmptySre Sep 05, 2012 10:38 pm

Kijara-brm ::

Dany&žene.. [You must be registered and logged in to see this image.]...One su uvek na tapetu.
Pametan čovek, zna šta valja... :smeh4:
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Sujeta Empty
PočaljiNaslov: Re: Sujeta   Sujeta EmptyPon Nov 19, 2012 4:56 pm

Kijara-brm ::

Dany&žene.. [You must be registered and logged in to see this image.]...One su uvek na tapetu.Zlo,sujeta,ljubomora..
Žene,žene..i samo žene..



Sta je bona, bolje nego da voli muskarce smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
Sikret

Sikret


Location : dreamland :)))
Humor : :D
Datum upisa : 02.08.2012

Sujeta Empty
PočaljiNaslov: Re: Sujeta   Sujeta EmptySub Jan 26, 2013 8:57 pm



Mnogo je lepsi zivot kad se covek ne opterecuje time sta ce drugi misliti o njemu i da li ce uopste misliti o njemu.
Sujeta je potreba za dokazivanjem sopstvene vise vrednosti.
Svi su ljudi manje-vise sujetni. Bitan je nacin na koji su sujetni.
Kad covek moze da zadovolji sujetu na vreme i na realan nacin, moze da se razvija normalno.
Kada ne moze, kada ga neka situacija ili steceni ili nauceni obrazci ponasanja guraju u osecaj nize vrednosti, onda mora da se dokazuje.


Sujeta se ispoljava se na milion nacina - neki su drustveno pozitivni i pozeljni, uglavnom nisu.
Najgori nacini su oni gde sujeta zahteva kreiranje iluzija jako udaljenih od realnosti da bi se prikrio jaz izmedju stvarnosti gde se zbog necega oseca niza vrednost, i potrebe da se oseca visa vrednost po svaku cenu.


Paranoja je postizanje sopstvene važnosti kroz iluziju o postojanju zavere uperene protiv te osobe. Klinički paranoicna osoba je opasna po okolinu jer može da umisli da je napadnuta i da uzvrati prekomernom silom.
Paranoičan način mišljenja je i potreba da se uvek bude u pravu.

Sujeta se ispoljava i kao potreba da se u drugima vidi samo loše, a ignoriše ono što je dobro. Sujeta je i ogorčenje i razočaranost u ljude - tako se gradi svoja viša vrednost u odnosu na druge time što se njihova vrednost spušta.
Hronično nezadovoljstvo je sujeta. Takva osoba može biti nezadovoljna i razočarana ljudima oko sebe ( nisu vredni te osobe... ) ili može biti nezadovoljna sobom jer zadaje sebi previsoke ciljeve smatrajuće sebe vrednijom nego što jeste.

Nadmenost, superiornost i gordost ( narcizam ) su očigledno sujeta- veštačko zauzimanje višeg položaja u odnosu na druge.
Sado-mazohizam je sujeta jer putem sadizma i mazohizma mi tražimo pažnju drugih, njihovu ljubav, želimo da im budemo važni, da ih kontrolišemo okupirajući njihove misli nama... Preterana briga za nekoga je sadizam, a ima za cilj kontrolu te osobe i potvrđivanje svoje dobrote ( "stalno brinem o nekome")
Sujeta je potreba da se čovek dokazuje - prevelikom kućom, skupim kolima, markiranim odelima, skupljim nakitom nego što moze da priušti, čašćavanjem u kafani kad nema leba da jede.... to je potreba da se stvori iluzija o sopstvenoj većoj vrednosti kroz materjalno posedovanje.

Sujeta je potreba da se viša vrednost postigne tako što će neko biti član odredjenih grupa kojima se realno ili ne dodeljuje viša vrednost - npr. nacionalizam je oblik sujete, predrasude i sterotipi takodje - naprimer omalovažavanje ljudi iz drugih grupa to jest nečlanova (druga rasa, narodnost, vrsta muzike, nivo obrazovanja, stil oblačenja, mesto porekla...) Takođe, ove nacional šovinističke osobe su veoma podložne laskanju ( izabrani narod, pravedan narod, najpametniji, najlepši... ), a što je dokaz njihove sujete.

Tračaranje je sujeta.
Mitomanija je sujeta.

Borba protiv autoriteta i pravila je takođe sujeta, jer “za mene ne važi ono što važi za druge, ja sam iznad pravila.”

Bes ili gnev bez da je neko fizicki napadnut je sujetna reakcija na to kad nam neka osoba ili situacija ugrozava osecanje vise vrednosti.

Samosazaljenje je prebacivanje odgovornosti za sopstvene neuspehe na okolnosti, cime se fiktivno zadrzava visa vrednost.

Hvalisavci su ocigledno sujetni ljudi koji zele da stvore iluziju o sopstvenoj visoj vrednosti.


Od drustveno prihvatljivih nacina ispoljavanja sujete - sujeta je i cest motiv za postizanje slave - na primer kroz potrebu da se bude poznati naucnik, muzicar, knjizevnik, sportista, politicar, filmska zvezda, slavljeni heroj.
Sujeta je i kad je neko dobrica - kad je "dobar" prema nekom jer tako postize bolju sliku o sebi, a ne zato sto mu je stalo do tog nekog.

Sujeta je generalno filter koji izvrce stvarnost i stvara iluzije koje coveku pomazu da ocuva osecanje vise vrednosti. To je usko povezano sa narcizmom (ja sam lepši, pametniji od drugih...)


Sujetni ljudi traže ljubav drugih i njihovu pažnju i divljenje. Pažnju i divljenje možemo privući bilo negativnim elementima bilo pozitivnim (profesionalni uspesi npr... ). Kada smo bili mali imali smo pažnju, divljenje i ljubav čitavog našeg sveta – naših roditelja – a ako kao odrasli ljudi tražimo te stvari van kruga naših najbližih znači da nečim nismo zadovoljni

Autoritativan šef je sujetan – „ništa ne može bez mene“ „ako mene nema sve će propasti“. Drugi se ponižavaju a on se veliča.
Zašto su ljudi sujetni – zato što im je potrebno da osećaju da su iznad drugih, zato što im treba pažnje i ljubavi drugih ! Oni koji imaju u svojim domovima pažnju i ljubav nemaju potrebe da to traže kod drugih. Ljudi nisu strogo određeni da budu ili sujetni ili ne – svi mi ponekad uživamo u pažnji koju nam drugi poklanjaju, svakome od nas s vremena na vreme prija osećanje da smo po nečemu iznad drugih.
Autizam i ignorisanje drugih ljudi je sujeta. Drugi ljudi se ne doživljavaju kao stvarni.

Shizofrenija je verovanje u sopstvenu posebnost tako sto se izmisljaju veze tamo gde ih nema - čest slucaj je umisljanje posebnog odnosa sa Bogom, onda na primer verovanje u to da sopstvene misli mogu imati neke magijske posledice u stvarnom svetu, pa verovanje u skrivene poruke nekih misticnih sila- npr. u recima koje drugi kazu, ili u tekstovima pesama to jest u izboru pesama ili u spam-email-ovima i slicno. Klinicki shizofrenicna osoba izgradi svoj sopstveni svet u kome sve ima neko drugo sakriveno značenje i u kome je ta osoba na neki način specijalna. Da li ste gledali film "Jovanka Orleanka", scena u kojoj Dastin Hofman pita zatočenu Milu Jovović za poreklo mača ? Shizofrenicni oblici ponasanja su i uopste verovanje u magiju i svi oblici sujeverja.


Zavist je posledica ideje da neko drugi ima visu vrednost zbog necega sto poseduje.
Ljubomora je ugrozena visa vrednost idejom da partner mozda za nekog drugog misli da ima visu vrednost.

Sujeta se ispoljava kroz obrazce ponasanja koji se nasledjuju to jest uce od roditelja i okoline i sticu izborima koje pravimo u zivotu. Tamo gde su ljudi od detinjstva učeni da uvažavaju druge, njihove želje i ličnost drugih - tamo nema mesta sujeti.

Po hrišćanstvu sujeta je veliki greh. Svi smo mi isti – jedan je Bog koji je večan i iznad nas a mi svi, bili najsiromašniji ili najbogatiji, smo isti jer smo prolazni i sami sebi smo najvažniji na ovom svetu i želimo da budemo srećni sa onima koje volimo, a samo sujetna osoba želi da i drugima bude najvažnija i ne želi da bude srećna već želi da bude važna i iznad drugih, želi da bude večna i neprolazna i iznad drugih kao što je Bog. Oni koji imaju svoj mir u kući i skladne odnose sa bližnjima uglavnom nisu sujetni jer takve osobe uviđaju da imaju ono što je najvažnije i ništa na svetu im nije i ne može biti preče od toga.

A pitanje je da li je coveku potrebno da zivi u iluzijama sujete. Nijedan covek nije savrsen. Neko je malo razvijeniji u jednoj oblasti zivota, neko u nekoj drugoj. Ne znaci da sutra ili sledece godine nece biti obrnuto.
Poenta odricanja od sujete nije ubijanje ambicije i zelje za uspehom, poenta je ne raditi nesto da bi se covek dokazivao pred drugima, nego da bi ziveo bolje i sebe ostvario.

Nazad na vrh Ići dole
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

Sujeta Empty
PočaljiNaslov: Re: Sujeta   Sujeta EmptySub Jan 26, 2013 9:42 pm


Kada covek ne moze, kada ga neka situacija ili steceni ili nauceni obrazci ponasanja guraju u osecaj nize vrednosti, onda mora da se dokazuje.
Sujeta je potreba za dokazivanjem sopstvene vise vrednosti.Ogromna zelja za dokazivanjem
Svi su ljudi manje-vise sujetni. Bitan je nacin na koji su sujetni.
Kad covek moze da zadovolji sujetu na vreme i na realan nacin, moze da se razvija normalno,no ako to predje neke okvire normale onda pocinje zlo...jer onda se sujeti pridruzuje ljubomora, zavsit....
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

Sujeta Empty
PočaljiNaslov: Re: Sujeta   Sujeta EmptyČet Avg 15, 2013 9:21 am

Sujeta je ono što tera male ljude da prave gluposti i još da nalaze opravdanja za iste...


[You must be registered and logged in to see this image.]

To nisam ja , to je moja sujeta smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

Sujeta Empty
PočaljiNaslov: Re: Sujeta   Sujeta EmptyČet Avg 15, 2013 9:55 am

Sujeta ume da bude dobra stvar,ako je umerena..kao i sve u zivotu smehsmeh ..tada te tera napred,da se dokazujes ,motivise...
Najcesce je prikrivena,a kad je primetimo,ostanemo zapanjeni..uhhh,bar ja sam se tako osecala 55555 ..i uvek je u paketu sa arogancijom,prepotentnoscu..
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

Sujeta Empty
PočaljiNaslov: Re: Sujeta   Sujeta EmptyČet Avg 15, 2013 9:58 am

Sujeta je kao uroboros... zar ne? Najčešće i najviše razjeda onog ko je ima u izobilju a ne ume da je kanališe.
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

Sujeta Empty
PočaljiNaslov: Re: Sujeta   Sujeta EmptyČet Avg 15, 2013 10:00 am

..jbg,ja ne znam sta je uroboros? trtrr 
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

Sujeta Empty
PočaljiNaslov: Re: Sujeta   Sujeta EmptyČet Avg 15, 2013 10:02 am

Lakota ::
..jbg,ja ne znam sta je uroboros? trtrr 
Zmija koja sama sebi grize rep.
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

Sujeta Empty
PočaljiNaslov: Re: Sujeta   Sujeta EmptyČet Avg 15, 2013 10:04 am

..smehsmeh ererere jakog 
Nazad na vrh Ići dole
Gothic
Gothic
Gothic
Gothic


Datum upisa : 21.04.2012

Sujeta Empty
PočaljiNaslov: Re: Sujeta   Sujeta EmptyČet Avg 15, 2013 10:36 am

Medju Zenama ima najvise Sujete...Dok medju Muskarcima izgleda da je uopste nema...Zasto je to tako stvarno neznam...cherry
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

Sujeta Empty
PočaljiNaslov: Re: Sujeta   Sujeta EmptyČet Avg 15, 2013 11:30 am

smehsmeh smehsmeh 
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Sujeta Empty
PočaljiNaslov: Re: Sujeta   Sujeta EmptyČet Avg 15, 2013 12:43 pm

Gothic ::
Medju Zenama ima najvise Sujete...Dok medju Muskarcima izgleda da je uopste nema...Zasto je to tako stvarno ne znam...cherry

... hm?... da, malko i' sujeta više jebe nego nas... mis'iiiim, prepoznatljivije su... to je zato što mo MI extovertni a ONE su introvertne...

... možda sam odvalio glupost a možda i nisam al' me libo racku za vaše cIJenjeno mišljenje...


rasta
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Sujeta Empty
PočaljiNaslov: Re: Sujeta   Sujeta EmptyČet Avg 15, 2013 12:56 pm

Na ovoj rafi dragi posjetioci mozete naci konzerviranu ribu, a odmah do nje i suhi vrat. smehsmeh :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: 
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Sujeta Empty
PočaljiNaslov: Re: Sujeta   Sujeta EmptyČet Avg 15, 2013 1:16 pm

Nema veze sa sujetom,ali me dusa boli za tuki Johnija...kakav lijek bi tu pomogao...rasol ili neka komsinica sto ga ne vadi iz zvalja....jadno to,pati se,a nije ni cudo da libo,kad ga razvlaci po svim temama.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Sujeta Empty
PočaljiNaslov: Re: Sujeta   Sujeta EmptyČet Avg 15, 2013 1:18 pm

Bem ti kamen, naglasi da je geografska komsinica! hahahahahahahahahahahahahahhahahahahahaha

Vristim hahahahahahahahahahahahaha
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Sujeta Empty
PočaljiNaslov: Re: Sujeta   Sujeta EmptyČet Avg 15, 2013 1:29 pm

Astra ::
Nema veze sa sujetom,ali me dusa boli za tuki Johnija...kakav lijek bi tu pomogao...rasol ili neka komsinica sto ga ne vadi iz zvalja....jadno to,pati se,a nije ni cudo da libo,kad ga razvlaci po svim temama.
... ne sekiraj se ti za moju kitu... e, stvarno, jebe mi se šta ko misli...

rasta
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Sujeta Empty
PočaljiNaslov: Re: Sujeta   Sujeta EmptyČet Avg 15, 2013 1:31 pm

Ode tema k vragu... trtrr 










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Sujeta Empty
PočaljiNaslov: Re: Sujeta   Sujeta EmptyČet Avg 15, 2013 1:33 pm

Kijara-brm ::
Ode tema k vragu... trtrr 
Jok, bas je ko kec na 10 smehsmeh :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: 
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Sujeta Empty
PočaljiNaslov: Re: Sujeta   Sujeta EmptyČet Avg 15, 2013 1:47 pm

AstrinaKomsinica ::
Kijara-brm ::
Ode tema k vragu... trtrr 
Jok, bas je ko kec na 10 smehsmeh :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: 
što?.misliš svaka treća reč psovka... pacov 
malčice se skrenulo sa teme...










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Sujeta Empty
PočaljiNaslov: Re: Sujeta   Sujeta EmptyPet Avg 16, 2013 1:10 am

Zana ::

Sujeta je osobina koja se ne ceni. A u stvari nema čoveka bez sujete. Po tome ispada da svi svakog osuđuju ili odbacuju, jer je sujeta opšta pojava.
Pa da se malo i vratimo na temu:)

Kako je ovo dobro receno!

Negativno sujetni ljudi odbacuju sve i svakoga cisto zato sto u svom twisted umu imaju neku sliKicu sebe kao ideala za sve i svasta:) Onog momenta kad se pored njih pojavi "opasnost" u vidu osobe koja bi mogla da poljulja taj ideal - atack!
Oni slabiji napadaju otvoreno, nesigurni su, oni prefrigani to obavljaju hinjski, jer imaju dovoljno corbice da znaju da bi svaki otvoreni atack pokazao nemoc, a to je "ta Boze moj nemoguce";)))))))

Suma sumarum, obozavam sujetu:) Volim onaj osjecaj kad me zagrebucka po zelucu, a ja je pustim da vidim dokle ce, pa je uzmem, pa izdraufam sve u njoj, i priznam joj da ima i bolje;)

Uglavnom osjetim sujetu na poslu, tj. bolje da to kazem u proslom vremenu. Covjek se uci dok je ziv, i danas nemam tih problema. Umijem da prepoznam kad je neko iznimno talentovan, i najezim se od srece samo zato sto prisustvujem momentu:)
A oni drugi, malji ljigavci koji pokusavaju da izazovu zujetu, nisu vrijedni pomena;))))))))))) Od njih se covjek dobro regulise;)
Nazad na vrh Ići dole
brdjanin
peskovit je put do zvezda
brdjanin


Datum upisa : 13.09.2013

Sujeta Empty
PočaljiNaslov: Re: Sujeta   Sujeta EmptyČet Okt 08, 2015 10:22 pm

Ne slažem se da smo svi bar malo sujetni i da je ona dobra i "zdrava" u manjim dozama.
Ja je recimo nemam. Zašto?
Zato što nikada nisam ljubomoran niti me muči zavist što neko ume bolje ili lepše od mene...šta god.
Taj to ume jer ima talenat, jer je radio na sebi, jer je stručan, ili jednostavno UME.
Primer: u poslu...ako neko kaže da je moje nešto moglo bolje ili drugačije, saslušam...razmislim...pa ili odbacim ili prihvatim. Zašto bih bio sujetan?
Ili ako misli da je njegovo bolje...isti postupak. Mislim...procenim...prihvatim i naučim ili odbacim kao netačno.

U pisanju...mogu da pomslim...uh što bih voleo ja ovaki da umem da sročim misli. I to je to...nema sujete, jer ja to TAKO ne umem. Ali umem na moj način. Ili ako nipodaštava moje ne obazirem se. Ako kritikuje opet postupak gore naveden.










Nizbrdo je lakše. Ali uzbrdo je avantura!
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Sibila_
Zalutala Niotkuda
Zalutala Niotkuda
Sibila_


Datum upisa : 20.12.2011

Sujeta Empty
PočaljiNaslov: Re: Sujeta   Sujeta EmptyČet Okt 08, 2015 10:31 pm

Razmišljala sam baš nedavno o sujeti. Preispitivala se i shvatila da sve ređe u sebi prepoznam tu potrebu da nešto dokažem. Možda s godinama, iskustvom, potvrđenim vrednostima, svešću o sposobnostima, prestaje sujeta. Mada, nikad sasvim. Koliko god poricali. Uvek negde u potaji vreba i pojavi se možda samo kao blesak, pa prođe, možda kao napor da se učini korak više, ali ne onako jako kako je to bilo u mladjim godinama.
Hteli ili ne svi volimo priznanja za svoj rad ili umešnosti. I to je vid sujete, samo ne negativne, već one koja nas pokreće u stvaralaštvo i nadogradnju.
Verujem da sam na tom nivou...

/me Super Mario :D










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
brdjanin
peskovit je put do zvezda
brdjanin


Datum upisa : 13.09.2013

Sujeta Empty
PočaljiNaslov: Re: Sujeta   Sujeta EmptyČet Okt 08, 2015 10:31 pm

Sujetom reaguješ kada nisi siguran ni u sebe niti u ono što te čini sujetnim. Reaguješ iracionalno.
Ako umeš da proceniš sebe, situaciju, onoga ko te čini takvim...sujeta ne postoji.










Nizbrdo je lakše. Ali uzbrdo je avantura!
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Sibila_
Zalutala Niotkuda
Zalutala Niotkuda
Sibila_


Datum upisa : 20.12.2011

Sujeta Empty
PočaljiNaslov: Re: Sujeta   Sujeta EmptyČet Okt 08, 2015 10:48 pm

Ne mora da bude tako. Ti si sujetu postavio samo kao ono najnegativnije osećanje i ponašanje.

Ko god se bavi javnim poslom, odnosno, poslom koji javnost može da ocenjuje, očekuje priznanje u vidu pohvala ili podrške. Ja, recimo, znam da je nešto dobro, što sam uradila, ali mi se izjalovi očekivanje da će to naići na veći odjek. Bude mi malo povređena sujeta, ali ne znači da zbog toga napadam sve oko sebe. Tek malo bljesne neko razočarenje i nestane. 
Naučiš s godinama da najviše veruješ sebi i guraš dalje. 
Odnosno, naučiš da ti vladaš njome, a ne ona tobom.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Sujeta Empty
PočaljiNaslov: Re: Sujeta   Sujeta EmptyPet Okt 09, 2015 4:03 pm

Zana ::
..na ovu temu me podstakao jedan ruzan postupak na ovom forumu a samo jer je sujeta bila povredjena..evo ja cu ovde dati opis sujete kako je vide struchnjaci a vi ubacite svoj post kada i kako vidite sujetu..


Sujeta ? Toga smo se baš nagledali na forumu . 
Obično proradi kada nestane argumenata ,i onda počne cinizam , uvrede ,nipodoštavanje ,ponižavanje ,sarkazam ,ironija pa i čiste uvrede . 
Nekada sujeta dovede do toga da poneko i napusti ovo mesto . 
SVI smo pomalo sujetni ,i to je normalno .
Jedini ispravni stav prema sopstvenoj i tuđim sujetama je -ne dozvoli da te obuzme ,i pokušaj da ignorišeš bez toga da je još i "podjariš" .  99i










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Čiča

Čiča


Datum upisa : 26.10.2014

Sujeta Empty
PočaljiNaslov: Re: Sujeta   Sujeta EmptyNed Okt 11, 2015 2:27 am

Druže Dani, sujeta ne proradi, ona je stalno prisutna u našim životima, ona je prisutna i u ovom momentu dok ovo pišem. samo se primirila, sakrila se iza mog EGA..Energija joj je tiša nego obično, skoro neprimjetna, ali je tu, prisutna..Ja je vidim kao sebe, ona je lovac, predator na naše emocije, naše manifestacije...Mi smo ona, jer ona glumi nas u svakom trenutku...Čini nam se da se ne možemo izboriti sa njom jer je ona jurišnik...Sujeta je dva koraka isred nas, a mi je nismo svjesni nego joj slijepo vjerujemo i idemo za njenim manifestacijama nas samih misleći da smo to mi i da smo svoji, a u stvari nismo svoji nego njeni...Postoji način da se sujeta pobijedi, a to je prhvatanje da smo sujetni...Hrana sujeti su predrasude koje nemaju osnovu...Ako su predrasude lažne, onda je i sujeta lažna...Šta je onda istinA??????? Na to će te sami morati da nađete odgovor...
Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

Sujeta Empty
PočaljiNaslov: Re: Sujeta   Sujeta EmptyPon Okt 12, 2015 5:12 pm

Pre par dana otvorila sam ovde temu kako bih rešila svoju nedoumicu.

Ozbiljno razmišljam da završim razgovor sa tom osobom koja je pokazala svoju sujetu.

Danas sam se susrela sa još jednim sujetnim bićem.

Sujeta je nešto ružno, nešto što ipak ne možemo da kontrolišemo. Mislim da ne možemo, jer inače ne bismo mogli da izgovorimo, ili napišemo mnogo ljutih reči. Sujetu povezujem sa besom.

Odgovorno tvrdim i stojim iza toga da su najsujetniji ljudi pisci, novinari i novinarčići- oni koji pokušavaju da se time bave da bi se dokazali nekome-da su bolji i uspešniji.

Jesam sujetna kada se radi o mom pisanju, ali ne gajim u sebi bes, kao neki ljudi.

Sujetni ljudi ne mogu da kažu direktno šta im smeta, već idu okolo i besne.

Ali, taj bes ne pogađa one prema kojima je uperen, već "jede" one koji ga ispoljavaju.

Ne znam da li ćete se složiti da možemo da povežemo bes sa sujetom?










[You must be registered and logged in to see this link.]     [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Svemimir

Svemimir


Datum upisa : 21.02.2015

Sujeta Empty
PočaljiNaslov: Re: Sujeta   Sujeta EmptyPon Okt 12, 2015 6:33 pm

mi smo satkani od svega, crno-belog i dobrog - loseg........

sujeta svoju hranu pronalazi u nesigurnosti, usamljenosti, otudjenosti, odbacenosti i svemu onome sto mi sami sebi slozimo u glavi.

to vecno dokazvivanje i otkazivanje dovodi nas u mracna stanja uma, kada se gube sve granice i ulazimo u pandorinu kutijiu, u kojoj moramo povrediti da ne bi bili povredjeni...........gde moramo pijadestaliti sebe i svoje svojstvo.

lako je biti general posle bitke ali krotiti svoju napast, svoj prokuhali mozak, svoj ego i sve ono divlje i nestalno a stalno u nama, e to je bitka bez pobednika ali vecna........u svim svetovima

ima lepih ljudi i onih jos lepsih, ima pametnih ljudi i onih koji nisu sa ove planete, ima bogatih ljudi i onih koji imaju svoje kontinente, ima srecnih ljudi (barem nam se tako cine) i onih koji srece druge, ali zar moramo biti ti ekstremisti i patiti ako smo u drugom redu........

najlepsi biseri sakriveni su u skoljkama na dnu mora, najbolja plaza sakrivena je od mase i do nje se dolazi nekim privilegiranim navigacijama, restoran sa najboljom kuhinjom nalazi se u bezlicnoj i naizgled rusevnoj gradjevini..........sve kontra onome sto mislimo da je to to.......

tako i nasa sujeta pali se, iz samo nekih njoj znaih razloga ali zasto?????????

jer nije u skladu sa nasom savesti..........sa nasom istinom..........sa nasom pravdom

kad kazem nasom, onda ne mislim samo na pojedinca nego na daleko siri pojam....

ako smo iskreni-prevadni prema sebi i drugima, u skladu sa nasom savesti, onda sujeta nema hrane,nema energije da se pravi vazna i nadvija se nad nas i druge......

sve je u biti povezano sa onim , sto je nama ocito najgore i najteze, a to je istina------pravda.

nemojmo zaboraviti da nas od malena treniraju za lazne istine, opravdane istinite lazi i rastezljivu savest.......

sto god cinili sujeta nece postojati ako smo iskreni..........a to je najteze
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Sujeta Empty
PočaljiNaslov: Re: Sujeta   Sujeta EmptyPon Okt 12, 2015 8:12 pm

''Сујета увек компензује слабост, и код појединаца и код народа...''veli nas Dr V.J...
Prosto..zelja za vazenjem..zelja da budemo i ostanemo bitni u ocima drugih..ali..dogadja se duhovna ''magija''..pa kao ljudi nestajemo,postajemo nestvarni, jer nas iskljucivo zanima kakav utisak ostavljamo na druge i sta ti drugi misle o nama..
Covek identifikuje svoj smisao postojanja s a tudjom slikom o sebi i na tome gradi pre svega ljudske veze..

''Ako me vide na ovom mestu,mislice da sam deo elite..''...

Sujeta ''velika prica''.. :davljenje:










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Sujeta Empty
PočaljiNaslov: Re: Sujeta   Sujeta EmptyČet Nov 12, 2015 8:35 pm

Ne znam da li smo pričali o ovoj vrsti sujete ,kojoj smo svi svedoci (naravno ,iz raznih uglova ) 
To je sujeta između mlađih i starijih kolega . 
Stariji smatraju da je njihovo iskustvo u poslu mnogo iznad onoga "novijeg" i drugačijeg što dolazi sa mladima . 
Mlađi smatraju da su stariji uobraženi ,prevaziđeni i zastareli u svojim stavovima ,i  pristupu poslu. 
Ako si "stariji" ,i pronađeš način da te mlađi" priznaju" ,onda si uspeo,a  pri tome je jako važno da ih apriori ne nazivate "bezobraznim žutokljuncima koji ne znaju gde su šuplji" (taman to i mislili ) 
I još nešto ...žene su daleko sujetnije od muškaraca . 
Žena može da bude sujetna i na "izgled"  neke druge (što kod muškaraca nije previše zastupljeno ,mi smo manje sujetni ,ali zato više sarkastični ) 
Još ako neka druga ,koju dotična ne miriše ,ima uspeha kod nekog muškarca ,onda može da bude Mis sveta .Za nju će biti ,potpuno neobjektivno ,klošarka ,smrdulja i droca . 
Sve zbog sujete . 
Muškarci su daleko "časniji" ako su objektivno "lošiji" . 
Pokvareniji svakako ,i pokušaće da "sapletu" ,ali nisu u stanju da u napadu sujete idu toliko daleko, kao žene .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



Sujeta Empty
PočaljiNaslov: Re: Sujeta   Sujeta EmptyČet Nov 12, 2015 8:44 pm

Dani, možda to tebi samo tako djeluje jer se susrećeš više za "ženskom sujetom". Kod mene na poslu je otprilike isti broj muškaraca i žena i sujeta je i kod jednih i kod drugih prisutna u ogromnim količinama. Žene si već opisao, ali iznenadio bi se kad bi vidio kakva se sve podlost može vidjeti kod muškarca, a posebno kada isti pri tom ima i moć. U stanju su zbog sujete da smrve sve koji im taknu u istu.
Nazad na vrh Ići dole
Kica/Praja
El virtuoso
Kica/Praja


Godina : 85
Location : Ladna Morava
Humor : Filmovi Veljka Bulajića
Datum upisa : 04.12.2009

Sujeta Empty
PočaljiNaslov: Re: Sujeta   Sujeta EmptyČet Nov 12, 2015 9:13 pm

Justi potpuno se slažem da smo po sujeti najmanje ravni. Svi smo sujetni manje ili više. Slušao sam jednom nekima omraženog pokojnog patrijarha Pavla, koji je govorio da iz sujete počinju mnoga zla, možda i najveća. Na sujetu se kalemi ponos, inat, kurčenje, pohlepa, kompleksi, nesigurnost, neverovanje u dobro, koje održava ovaj svet...










Jedan poziv menja sve !
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Sujeta Empty
PočaljiNaslov: Re: Sujeta   Sujeta EmptyČet Nov 12, 2015 9:24 pm

Upravo tako Kico. Sujeta je stvarno čudo, i vrlo kompleksna.Radila sam više od deset godina u firmi u kojoj je svega 7-8 % zaposlenih bilo muškaraca. Pakosti i podlosti koje su žene činile zbog sujete su mi nekako i bile "normalne" jer se sujeta uglavnom vezuje za žene. Međutim, vremenom sam sam na svom sadašnjem radnom mjestu se upoznavala sa sujteom kod muškaraca. Uglavnom su u pitanju bili kompleksi, nesigurnost, ponos, inat..ali sve to nekako poprimi druge dimenzije kada je sujetan neko ko nije "običan smrtnik" nego neko ko istovremeno ima i moć. U stanju su smrviti osobu ni jednog momenta ne pomišljajući da je sa druge strane čovjek koji ima i ponos i emocije.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Sujeta Empty
PočaljiNaslov: Re: Sujeta   Sujeta EmptyČet Nov 12, 2015 9:59 pm

justicija ::
Dani, možda to tebi samo tako djeluje jer se susrećeš više za "ženskom sujetom". Kod mene na poslu je otprilike isti broj muškaraca i žena i sujeta je i kod jednih i kod drugih prisutna u ogromnim količinama. Žene si već opisao, ali iznenadio bi se kad bi vidio kakva se sve podlost može vidjeti kod muškarca, a posebno kada isti pri tom ima i moć. U stanju su zbog sujete da smrve sve koji im taknu u istu.
Pa ne kažem ,ima i toga ,i kod mene . 
Samo je tamo sujeta najmanji problem .Ima dva ortaka koji su toliko iskompleksirani ,da je to strašno . 
A možeš misliti kako se to ispoljava ,kada imaju i "moć" (a imaju ) 
Onda komplekse pokušavaju da leče na svima drugima ,naročito na ženama .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Dzo-banana

Dzo-banana


Datum upisa : 26.09.2014

Sujeta Empty
PočaljiNaslov: Re: Sujeta   Sujeta EmptyČet Jan 31, 2019 12:51 am

ko vas je slagao da sujeta postoji????
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Sujeta Empty
PočaljiNaslov: Re: Sujeta   Sujeta EmptyČet Jan 31, 2019 1:17 am

Dzo-banana ::
ko vas je slagao da sujeta postoji????

Okreni se oko sebe,samo ce ti se kasti.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Sponsored content





Sujeta Empty
PočaljiNaslov: Re: Sujeta   Sujeta Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Sujeta
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: TAJNE UMA i EMOCIJE :: PSIHOLOGIJA-
Skoči na: