DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !

Ići dole 
+22
masamilica
montoya
bosankaa
Kijara-brm
delete
ilija35
Tibor90
Lakota
pepa prase
Kameleon
Coja5
Astra
Thonet
perge
Smiljana
saabba
Jarac
AstrinaKomsinica
Zoki61
promaja
MayaMau
Danubius
26 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !    ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 EmptyČet Dec 20, 2012 8:40 pm

First topic message reminder :

Zahvaljujući Peebles ,setio sam se nečega što je uobičajeno u svetu.Gotovo svi imamo ponešto staro u kući ,nasleđeno ,kupljeno po antikvarnicama ili buvljim pijacama ,neke slike ,nakit ,goblene , stari nameštaj ,stari novac ,keramiku ,porcelan ,satove , oružje ,odeću....
Dakle -sve što je staro ,a ne znate ništa o tom predmetu -stavite ovde ,i dobićete procenu porekla i starosti ,kao i orijentacionu vrednost na tržištu .
Stavite sve -bez ustručavanja . Često se pokaže da neka stvar skromnog izgleda vredi više od nečega što izgleda kao da je sa nekog dvora .
Dobićete stručno mišljenje istoričara umetnosti ,doktora etnologije ,arheologa -koji su i sami kolekcionari -u vrlo razumnom roku -za 24 h.
Samo napred!

ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 2

Bidermajer salon, trosed i dve fotelje. Original. U besprekornom stanju
Cena -2 200 €










ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/

AutorPoruka
pepa prase




Datum upisa : 15.02.2014

ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !    ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 EmptyPon Feb 17, 2014 7:01 pm

Juwel je ono gore sto pise....
Nazad na vrh Ići dole
pepa prase




Datum upisa : 15.02.2014

ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !    ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 EmptyPon Feb 17, 2014 7:38 pm

[img]ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 Mp38 [/img][img]ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 84yl [/img][img]ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 5gfd [/img][img]ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 9zeb [/img][img]ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 9qfg [/img][img]ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 Xisw [/img]

Evo slika nadam se da ces mi sa ovim malo vise pomoci..
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !    ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 EmptyPon Feb 17, 2014 8:04 pm

pepa prase ::
Juwel je ono gore sto pise....
Nijeeeeee.Juwels ili jewels znači dragulj ,a odnosi se na broj rubina koji sat sadrži u sebi . Neki prosek za džepne satove je 17 ,bolji (ručni) sadrže 24,26 ....
No, znam šta imaš -i bojim se da nisu baš dobre vesti.



Radi se o satu marke ARNEX ,koji se proizvodio od 1920-1970 .

Tačnu godinu proizvodnje možeš da nađeš po serijskom broju u samom satu.
Radi se o jeftinijim serijski pravljenim satovima sa širu upotrebu .U originalu je pozlaćen (ali to mu ne dodaje na vrednosti ,jer se pozlata radi u tako tankim listićima ,da sa jednim gramom možeš da pozlatiš crkveno zvono Vidiš i sam -kod tebe je pozlata sasvim otpala i sat je oksidirao )
Arnex je ovakve serije pravio sa "lovačkim" "farmerskim" i sličnim motivima ,rekoh-za širu publiku .


Dakle -imaš OVO :

ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 $_57

Sad ono što su pored nabrojanog -loše vesti .
Mislim da mu fali mu originalna kutijica a to je ovo :
REVERS :
ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 $_57
ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 $_57
Nadalje -fali mu alkica za lanac ,koja je deo mehanizma za navijanje (zbog čega se bojim da je neispravan )
Stanje mu je objektivno -nije najbolje (to će ti reći svaki kolekcionar ,oni su velika zakerala )
Dakle ,nažalost ......vrednost :
takav sat na E Bay (u odličnom i ispravnom stanju ) se prodaje od 10-20 $ ,u proseku .(doduše ...jedan traži i 150 $ ,ali uvek imaš nerealne ljude na aukcijama.
Pogledaj serijski broj -nije svejedno da li je iz 1920 ili 1970 ,to ima veze sa vrednošću )
Možeš se uveriti i sam -ovde :
http://www.ebay.com/bhp/arnex-pocket-watch   link 
Žao mi je što nemam bolje vesti -ali je to što jeste ,bez sumnje .


Poslednji izmenio Danubius dana Pon Feb 17, 2014 8:19 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !    ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 EmptyPon Feb 17, 2014 8:12 pm

Eto ,vidim sad slike ,i to je otprilike to ,što ti rekoh .
Ali se sa aukcijama i vrednošću nikada ne zna ,pa možeš sad malo da istražiš i ovde (oko vrednosti) 
Nažalost ...cene u Americi i Evropi nikako nisu ono što možeš da dobiješ kod nas -jer oni imaju para za antikvitete .
Srećno !
_____________

Explore this Topic
How much is a Swiss made 17 jewels arnex pocket watch worth?
Ł33,568. ...
How Much Is the Value of a Pocket Watch Arnex with JFK on It
Arnex is a brand originating in the Swiss Jura, the heart of the Swiss watch-making. The Swiss watches are elegant and classy and they range from $30. Most of ...
How Much Is My Pocket Watch Worth?
Online searches for information on pocket watches could help you estimate how much your pocket watch costs. You could also visit a local antique dealer or various ...
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
pepa prase




Datum upisa : 15.02.2014

ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !    ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 EmptyPon Feb 17, 2014 8:24 pm

U svakom slucaju hvala ti sto si mi pojasnio neke stvari dobro mi je da sam barem nesto saznao o njemu  mahmah 
Nazad na vrh Ići dole
pepa prase




Datum upisa : 15.02.2014

ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !    ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 EmptyPon Feb 17, 2014 8:28 pm

Joj jos samo ovo i necu te vise daviti nasao sam broj u mehanizmu 6431 i 6445 da li je to taj seriski broj???
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-



Datum upisa : 11.07.2013

ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !    ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 EmptyPon Feb 17, 2014 9:51 pm

..taman se ponadah da cemo imati Delboja na forumu.. 55555 
Nazad na vrh Ići dole
Tibor90




Datum upisa : 01.03.2014

ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Stari sat   ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 EmptySub Mar 08, 2014 1:02 am

[img]ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 8wf75x[/img][img]ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 20qdrth[/img]


Evo slika ako sam napokon uspeo da ubacim,posto mi nesto ne ide od ruke. ovo mi je 3 pokusaj. Hvala unapred ako uspete da mi kazete nesto o tom satu i koliko vredi :)  vrag 
Nazad na vrh Ići dole
masamilica




Datum upisa : 08.03.2014

ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !    ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 EmptySub Mar 08, 2014 11:18 pm

ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 1
ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 1
http://tinypic.com/m/hx6hzs/1
https://2img.net/h/oi61.tinypic.com/f2ndx5.jpg
http://tinypic.com/m/hx6i2r/1
https://2img.net/h/oi62.tinypic.com/2uzfr7m.jpg

Evo ih slike, valjda moze da se otvori. Potrebna mi je procena....
Nazad na vrh Ići dole
ilija35

ilija35


Datum upisa : 25.01.2014

ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Violina   ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 EmptySre Mar 12, 2014 3:52 pm

Dobar dan da li moze procena za ovu violinu hocu da je prodam u unutrasnjosti violine pise

ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 15hctaa
ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 2wec384
ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 313ggw3
ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 27xmf6d


paul žalud

k.u.k. privil.musikinstrumeriten-fabrik
#.416. theresienstadt jahar 1914



caspar da salo
in brescia 1595
Nazad na vrh Ići dole
ilija35

ilija35


Datum upisa : 25.01.2014

ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !    ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 EmptyČet Mar 13, 2014 10:38 pm

ilija35 ::
Dobar dan da li moze procena za ovu violinu hocu da je prodam u unutrasnjosti violine pise

ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 15hctaa
ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 2wec384
ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 313ggw3
ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 27xmf6d


paul žalud

k.u.k. privil.musikinstrumeriten-fabrik
#.416. theresienstadt jahar 1914
IMA LI NEKOG OVDE NA FORUMU


caspar da salo
in brescia 1595
Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !    ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 EmptyČet Mar 13, 2014 10:54 pm

ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 Pictur10

ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 Pictur12

ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 Pictur13

Violina dobro očuvana iz 1850...i neke god, sve sa koferom i gudalom.Poreklo iz Nemačke ili Češke.
Nema oštećenja, eventualno štelovanje...koliko vredi orjentaciono?










Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 Divide10
Nazad na vrh Ići dole
delete

delete


Datum upisa : 31.03.2014

ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !    ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 EmptyPon Mar 31, 2014 10:08 pm

Pozdrav dal neko zna nesto o ovom satu ,na unutrasnjem delu stoji posveta neznam koji bi to mogao biti jezik,latinicno pismo pisano i stoji datum 25.7.1918 .Dal ima neku vrednost.Marka je Moeris,nema nekih detalja vise.Ima seriski broj na poklopcu 853748


ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 E19t3k

ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 2ni37v6

ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 E19t3k

Eto ako iko zna nesto bio bih mu veoma zahvalan :)


Poslednji izmenio delete dana Pon Mar 31, 2014 10:14 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !    ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 EmptyPon Mar 31, 2014 10:11 pm

Ponovi slike..Ne vide se..Nestale...










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !    ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 EmptyPon Mar 31, 2014 10:26 pm

Danubius ::

ps Boske ,šta bi sa klavirom ? 99i


Ih bre, pa ja ovo tek sad vidim  ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 900975 

Šefe, pa zar se nisam pohvalila da od para od klavira kupih stan?Nisam?!  dm5 

Šalim se naravno... klavir je kod nas i najvjerovatnije da će biti poklonjen nekom kome je potreban :))











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !    ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 EmptyPon Mar 31, 2014 10:52 pm

Tibor90 ::
ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3  border=" />ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3  border=" />


Evo slika ako sam napokon uspeo da ubacim,posto mi nesto ne ide od ruke. ovo mi je 3 pokusaj. Hvala unapred ako uspete da mi kazete nesto o tom satu i koliko vredi :)  vrag 
Ne može se pročitati marka ,što je ipak važno ,nadalje -da li radi , da  li je ispravan ? Na prvi pogled ,nešto što se moglo naći po kućama na početku XX veka ,rezbarija kutije je secesija (nemačka ) ,ne znam šta da kažem -bojim se da nije retkost ,ali svakako jeste antikvitet .
Pogledaj da li je drvo načeto od crvotočine ,pogledaj zadnju stranu ili sa strane u unutrašnjosti -obično tamo ima pločica ili papirić na kome piše nešto o proizvođaču ,pa da nastavimo .
masamilica ::
ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 1
ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 1
http://tinypic.com/m/hx6hzs/1
https://2img.net/h/oi61.tinypic.com/f2ndx5.jpg
http://tinypic.com/m/hx6i2r/1
https://2img.net/h/oi62.tinypic.com/2uzfr7m.jpg

Evo ih slike, valjda moze da se otvori. Potrebna mi je procena....
Ovo ne znam šta je .Moraš slikati ceo predmet ,dati dimenzije i materijal ,ako prepoznaješ ? Može biti bilo šta ,ne vidi se ovako  ?
ilija35 ::
Dobar dan da li moze procena za ovu violinu hocu da je prodam u unutrasnjosti violine pise


paul žalud

k.u.k. privil.musikinstrumeriten-fabrik
#.416. theresienstadt jahar 1914



caspar da salo
in brescia 1595
Ovo je fabrička ,serijska violina .K.u.K znači Austrougarska ,serijski broj 416 ,napravljeno u Teresienstadtu (Terezin ,Češka ) 1914 ,Paul Žalud je ime majstora koji ju je pravio .
Ovo "caspar da salo ,brescia 1595 " verovatno znači da se radi o kopiji violine starog majstora (radionice )
Cena i procena zavisi od stanja ,a to može da ti da samo antikvar koji se bavi muzičkim instrumentima .
Pošto je serijski model ,verovatno se radi o školskoj violini kakvih je bilo na stotine ,pa i hiljade -no starost joj daje svakako na vrednosti .
montoya ::
ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 Pictur10





Violina dobro očuvana iz 1850...i neke god, sve sa koferom i gudalom.Poreklo iz Nemačke ili Češke.
Nema oštećenja, eventualno štelovanje...koliko vredi orjentaciono?
Kofer nije originalan ,a mislim ni gudalo .Kobilica je restaurirana ,to se vidi .Mora da unutra piše i nešto više -zaviri ,pa prepiši?
1850 je lepa starost ,vrlo zavisi da li je fabrička violina ,ili rad nekog majstora ,proveri to.
delete ::
Pozdrav dal neko zna nesto o ovom satu ,na unutrasnjem delu stoji posveta neznam koji bi to mogao biti jezik,latinicno pismo pisano i stoji datum 25.7.1918 .Dal ima neku vrednost.Marka je Moeris,nema nekih detalja vise.Ima seriski broj na poklopcu 853748


Eto ako iko zna nesto bio bih mu veoma zahvalan :)
Znam ja -jer ga i ja imam . Moeris je švajcarska marka ,i to je bio zvanični sat željezničara i tranvajdžija početkom XX veka . Iako se radi o dobrom i tačnom satu -napravljeno ih je jako mnogo i mogu se naći svuda po svetu .
Ima ih raznih modela -a ovaj (kao i moj ) spada u "obične" ,namenjene radničkoj klasi (ni onda ni sad željezničari nisu bili milioneri )
Ako je ispravan i kompletan -na e bay se cene kreću od 150 -300 eu .










ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !    ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 EmptyPon Mar 31, 2014 10:55 pm

bosankaa ::



Ih bre, pa ja ovo tek sad vidim  ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 900975 

Šefe, pa zar se nisam pohvalila da od para od klavira kupih stan?Nisam?!  dm5 

Šalim se naravno... klavir je kod nas i najvjerovatnije da će biti poklonjen nekom kome je potreban :))
Stan verovatno ne mozes kupiti -ali koju lepu hiljadarku evra možeš da uzmeš za njega .
Nije ti potrebno ,ako ništa drugo ,neko lepo ,egzotično putovanje ?










ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !    ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 EmptyPon Mar 31, 2014 11:09 pm

Danubius ::

montoya ::
ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 Pictur10





Violina dobro očuvana iz 1850...i neke god, sve sa koferom i gudalom.Poreklo iz Nemačke ili Češke.
Nema oštećenja, eventualno štelovanje...koliko vredi orjentaciono?
Kofer nije originalan ,a mislim ni gudalo .Kobilica je restaurirana ,to se vidi .Mora da unutra piše i nešto više -zaviri ,pa prepiši?
1850 je lepa starost ,vrlo zavisi da li je fabrička violina ,ili rad nekog majstora ,proveri to.

Kofer naravno da nije original niti gudalo. Koliko se sećam nije fabrička, nosio sam je na procenu kod jednog lika koji se bavi sa gudačkim instrumentima ovde u BGD.U pitanju je rad nekog majstora a untra piše sve pisanim slovima na Nemačkom jeziku., kao god. proizvodnje i ime tog "majstora".Inače violina je zaista dobro očuvana i nije potrebno veliko ulaganje(to su reči stručnjaka za violine)..










Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 Divide10
Nazad na vrh Ići dole
masamilica

masamilica


Datum upisa : 08.03.2014

ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !    ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 EmptySre Apr 02, 2014 5:21 am

Danubius ::
Tibor90 ::
ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3  border=" />ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3  border=" />


Evo slika ako sam napokon uspeo da ubacim,posto mi nesto ne ide od ruke. ovo mi je 3 pokusaj. Hvala unapred ako uspete da mi kazete nesto o tom satu i koliko vredi :)  vrag 
Ne može se pročitati marka ,što je ipak važno ,nadalje -da li radi , da  li je ispravan ? Na prvi pogled ,nešto što se moglo naći po kućama na početku XX veka ,rezbarija kutije je secesija (nemačka ) ,ne znam šta da kažem -bojim se da nije retkost ,ali svakako jeste antikvitet .
Pogledaj da li je drvo načeto od crvotočine ,pogledaj zadnju stranu ili sa strane u unutrašnjosti -obično tamo ima pločica ili papirić na kome piše nešto o proizvođaču ,pa da nastavimo .
masamilica ::
ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 1
ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 1
http://tinypic.com/m/hx6hzs/1
https://2img.net/h/oi61.tinypic.com/f2ndx5.jpg
http://tinypic.com/m/hx6i2r/1
https://2img.net/h/oi62.tinypic.com/2uzfr7m.jpg

Evo ih slike, valjda moze da se otvori. Potrebna mi je procena....
Ovo ne znam šta je .Moraš slikati ceo predmet ,dati dimenzije i materijal ,ako prepoznaješ ? Može biti bilo šta ,ne vidi se ovako  ?
ilija35 ::
Dobar dan da li moze procena za ovu violinu hocu da je prodam u unutrasnjosti violine pise


paul žalud

k.u.k. privil.musikinstrumeriten-fabrik
#.416. theresienstadt jahar 1914



caspar da salo
in brescia 1595
Ovo je fabrička ,serijska violina .K.u.K znači Austrougarska ,serijski broj 416 ,napravljeno u Teresienstadtu (Terezin ,Češka ) 1914 ,Paul Žalud je ime majstora koji ju je pravio .
Ovo "caspar da salo ,brescia 1595 " verovatno znači da se radi o kopiji violine starog majstora (radionice )
Cena i procena zavisi od stanja ,a to može da ti da samo antikvar koji se bavi muzičkim instrumentima .
Pošto je serijski model ,verovatno se radi o školskoj violini kakvih je bilo na stotine ,pa i hiljade -no starost joj daje svakako na vrednosti .
montoya ::
ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 Pictur10





Violina dobro očuvana iz 1850...i neke god, sve sa koferom i gudalom.Poreklo iz Nemačke ili Češke.
Nema oštećenja, eventualno štelovanje...koliko vredi orjentaciono?
Kofer nije originalan ,a mislim ni gudalo .Kobilica je restaurirana ,to se vidi .Mora da unutra piše i nešto više -zaviri ,pa prepiši?
1850 je lepa starost ,vrlo zavisi da li je fabrička violina ,ili rad nekog majstora ,proveri to.
delete ::
Pozdrav dal neko zna nesto o ovom satu ,na unutrasnjem delu stoji posveta neznam koji bi to mogao biti jezik,latinicno pismo pisano i stoji datum 25.7.1918 .Dal ima neku vrednost.Marka je Moeris,nema nekih detalja vise.Ima seriski broj na poklopcu 853748


Eto ako iko zna nesto bio bih mu veoma zahvalan :)
Znam ja -jer ga i ja imam . Moeris je švajcarska marka ,i to je bio zvanični sat željezničara i tranvajdžija početkom XX veka . Iako se radi o dobrom i tačnom satu -napravljeno ih je jako mnogo i mogu se naći svuda po svetu .
Ima ih raznih modela -a ovaj (kao i moj ) spada u "obične" ,namenjene radničkoj klasi (ni onda ni sad željezničari nisu bili milioneri )
Ako je ispravan i kompletan -na e bay se cene kreću od 150 -300 eu .



NE znam koja se slika otvorila....ili nisam dobro postavila....a postavila sam kao 4-5 slika. U pitanju je figura od slonove kosti, visina 23 cm, iz Afrike. 1970 godina otprilike....
Nazad na vrh Ići dole
masamilica

masamilica


Datum upisa : 08.03.2014

ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !    ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 EmptySre Apr 02, 2014 5:27 am

http://tinypic.com/usermedia.php?uo=fNkd6hpTbcMDoT1niL1CtYh4l5k2TGxc#.UzuCf6LRMm8
http://tinypic.com/usermedia.php?uo=fNkd6hpTbcPcKXxcztgHHYh4l5k2TGxc#.UzuC_KLRMm8
http://tinypic.com/usermedia.php?uo=fNkd6hpTbcNC%2BQY4yI9Tp4h4l5k2TGxc#.UzuDQ6LRMm8
slonovaca, iz Afrike, 1970. godina, tako nesto

Mozda se sada moze videti o.O
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !    ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 EmptySre Apr 02, 2014 8:20 pm

montoya ::



Kofer naravno da nije original niti gudalo. Koliko se sećam nije fabrička, nosio sam je na procenu kod jednog lika koji se bavi sa gudačkim instrumentima ovde u BGD.U pitanju je rad nekog majstora a untra piše sve pisanim slovima na Nemačkom jeziku., kao god. proizvodnje i ime  tog "majstora".Inače violina je zaista dobro očuvana i nije potrebno veliko ulaganje(to su reči stručnjaka za violine)..
E pa to mi treba ,šta piše unutra . Jeste očuvana ,i siguran sam i restaurirana (kobilica ,štitnik- podbradak itd) Sigurno je u apsolutno upotrebljivom stanju (na oko ) Srbija nije najbolje tlo za prodaju antiknih violina ,ali mislim da možeš da dobiješ 300-500 eu .Uvek ima dece koja idu u nižu i srednju muzičku školu ,to je odličan instrument za njih .
No, nikada se ne zna -još ne znamo koji ju je majstor pravio -to može debelo da digne cenu .
masamilica ::
http://tinypic.com/usermedia.php?uo=fNkd6hpTbcMDoT1niL1CtYh4l5k2TGxc#.UzuCf6LRMm8
http://tinypic.com/usermedia.php?uo=fNkd6hpTbcPcKXxcztgHHYh4l5k2TGxc#.UzuC_KLRMm8
http://tinypic.com/usermedia.php?uo=fNkd6hpTbcNC%2BQY4yI9Tp4h4l5k2TGxc#.UzuDQ6LRMm8
slonovaca, iz Afrike, 1970. godina, tako nesto

Mozda se sada moze videti o.O
E ,sad vidim i ja . Nažalost ,to nije antikvitet -to je suvenir .
Čak je i upitno da li je slonovača (što se ne može videti na slici ,ima raznih smola i veštačkih materijala koji se podvale kao slonovača turistima ) jer je zabrana trgovine slonovačom na snazi preko 30 godina u celoj Africi ,a i ono što se ilegalno ustreli ,ide za Kinu i Aziju (preostalo je svega oko 300 000 slonova ,čuvaju ih kao oko u glavi )
Ovo sve je samo moje mišljenje ,i mislim da sam u pravu -tačnu informaciju možeš dobiti od nekoga ko je specijalista za afričku umetnost .
Nikada se ne zna ,i često se pokaže da je neki ,naoko ,neugledan predmet ,vredan ,ukoliko je obredni predmet nekog plemena .
Već sam viđao po aukcijama da se neka bezvezna  maska ,koja izgleda kao da je dete pravilo ,proda za par hiljada dolara ,jer je ....
Za probu ,stavi na aukciju na "Limundo" -pa vidi kakvo je interesovanje .










ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
masamilica

masamilica


Datum upisa : 08.03.2014

ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !    ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 EmptyČet Apr 03, 2014 4:25 pm

Danubius ::
montoya ::



Kofer naravno da nije original niti gudalo. Koliko se sećam nije fabrička, nosio sam je na procenu kod jednog lika koji se bavi sa gudačkim instrumentima ovde u BGD.U pitanju je rad nekog majstora a untra piše sve pisanim slovima na Nemačkom jeziku., kao god. proizvodnje i ime  tog "majstora".Inače violina je zaista dobro očuvana i nije potrebno veliko ulaganje(to su reči stručnjaka za violine)..
E pa to mi treba ,šta piše unutra . Jeste očuvana ,i siguran sam i restaurirana (kobilica ,štitnik- podbradak itd) Sigurno je u apsolutno upotrebljivom stanju (na oko ) Srbija nije najbolje tlo za prodaju antiknih violina ,ali mislim da možeš da dobiješ 300-500 eu .Uvek ima dece koja idu u nižu i srednju muzičku školu ,to je odličan instrument za njih .
No, nikada se ne zna -još ne znamo koji ju je majstor pravio -to može debelo da digne cenu .
masamilica ::
http://tinypic.com/usermedia.php?uo=fNkd6hpTbcMDoT1niL1CtYh4l5k2TGxc#.UzuCf6LRMm8


http://tinypic.com/usermedia.php?uo=fNkd6hpTbcPcKXxcztgHHYh4l5k2TGxc#.UzuC_KLRMm8
http://tinypic.com/usermedia.php?uo=fNkd6hpTbcNC%2BQY4yI9Tp4h4l5k2TGxc#.UzuDQ6LRMm8
slonovaca, iz Afrike, 1970. godina, tako nesto

Mozda se sada moze videti o.O
E ,sad vidim i ja . Nažalost ,to nije antikvitet -to je suvenir .
Čak je i upitno da li je slonovača (što se ne može videti na slici ,ima raznih smola i veštačkih materijala koji se podvale kao slonovača turistima ) jer je zabrana trgovine slonovačom na snazi preko 30 godina u celoj Africi ,a i ono što se ilegalno ustreli ,ide za Kinu i Aziju (preostalo je svega oko 300 000 slonova ,čuvaju ih kao oko u glavi )
Ovo sve je samo moje mišljenje ,i mislim da sam u pravu -tačnu informaciju možeš dobiti od nekoga ko je specijalista za afričku umetnost .
Nikada se ne zna ,i često se pokaže da je neki ,naoko ,neugledan predmet ,vredan ,ukoliko je obredni predmet nekog plemena .
Već sam viđao po aukcijama da se neka bezvezna  maska ,koja izgleda kao da je dete pravilo ,proda za par hiljada dolara ,jer je ....
Za probu ,stavi na aukciju na "Limundo" -pa vidi kakvo je interesovanje .
Hvala mnogo! Na Limundu sam videla da su cene izuzetno visoke, zbog toga me je i zanimalo koliko ova figura vredi. Ja ne bih da je prodam, a na Limundu bih to svakako morala, cisto me je zanimalo koliko vredi. Znam da su cene skocile zbog zabrane ubijanja slonova, sto je i normalno (ne ubijati slonove). Cenu povecava izrezbaren lik, narocito ako je neki bog ili boginja, mada meni ovo lici na roba :-) Hvala u svakom slucaju!
Nazad na vrh Ići dole
ilija35

ilija35


Datum upisa : 25.01.2014

ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !    ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 EmptySre Apr 09, 2014 4:37 pm

https://2img.net/h/oi57.tinypic.com/21myhjo.jpg[/IMG]
Da li neko moze nesto da mi kaze o ovom slikaru
Nazad na vrh Ići dole
Tibor90

Tibor90


Godina : 33
Location : Kovin
Datum upisa : 01.03.2014

ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !    ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 EmptySub Apr 12, 2014 2:16 pm

U vezi Starog sata, da kazem da ima dva tega,treba da se navije,trenutno ne radi stoji mi sa strane. Pozadi pise 96A,ispisano je ko posebnim slovom i brojem. evo slika marke sata,malo je izlizano nadam se da cete uspeti da rasaznate vise o satu. hvala .
ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 2

ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 2

ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 2

ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 2

ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 2
Nazad na vrh Ići dole
hamsahand

hamsahand


Datum upisa : 06.07.2014

ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !    ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 EmptyNed Jul 06, 2014 9:08 pm

Postovani, zeleo bih da Vas pitam da li mozete da pokusate da procenite ovaj namestaj. Pored ovoga sto je na slici ima jos jedan sto i dve stolice. Hvala :)

http://postimg.org/image/4dxshxxwn/
http://postimg.org/image/4wyadgzxj/
http://postimg.org/image/ek6e0xiav/
http://postimg.org/image/48pfuj17r/
http://postimg.org/image/r033uobmv/
Nazad na vrh Ići dole
lacunacoil

lacunacoil


Datum upisa : 07.07.2014

ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !    ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 EmptyPon Jul 07, 2014 10:00 pm

Postovani,

da li mozete da pokusate da procenite ovaj predmet?ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3  border=" />ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3  border=" />
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !    ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 EmptyPon Jul 07, 2014 10:28 pm

hamsahand ::
Postovani, zeleo bih da Vas pitam da li mozete da pokusate da procenite ovaj namestaj. Pored ovoga sto je na slici ima jos jedan sto i dve stolice. Hvala :)

http://postimg.org/image/4dxshxxwn/
http://postimg.org/image/4wyadgzxj/
http://postimg.org/image/ek6e0xiav/
http://postimg.org/image/48pfuj17r/
http://postimg.org/image/r033uobmv/
Izgleda da imaš vrlo lepu i kompletnu secesijsku spavaću sobu .Deluje vrlo očuvano (ukoliko je originalna boja ,bela) no mislim da je delimično i restaurirana (unutrašnjost ormana ,deo tapacirunga )
Vrednost joj naravno raste ako su duborezi originalni -a ne "nalepljeni" .U tom slučaju bi negde ,na dnu ili  pozadini  morao imati potpis majstora ili radionice (nekada i običnom olovkom)
Dakle ,trebalo bi da je pravljeno između 1880-1930 recimo ,česti komadi u građanskim (boljestojećim) porodicama toga  vremena ,no ređe se vidi ceo "komplet" u zaista dobrom stanju (ovako, na oko) danas .
Ako drvo nije napadnuto crvotočinom ,nažalost -cena koju možeš da dobiješ kod nas ne prelazi 1500-2000 eu(što je veoma malo za tako solidno parče)
Proveri kod antikvara ,no mislim da će ti reći isto ,ili ako imaju mogućnost izvoza ,možda ponude i nešto više ,ali bojim se -ne puno .
Ja nisam stručnjak -ovi jesu ,pa vidi i ovo -možeš dobiti informaciju  ,ponudu za otkup ,a i mesto gde možeš oglasiti prodaju .


http://www.antikviteti.rs/otkup.php
lacunacoil ::
Postovani,

da li mozete da pokusate da procenite ovaj predmet?ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3  border=" />ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3  border=" />
Za trenutak se videla slika (pa nestala?) ,kao da se radi o nekom bakarnom medaljonu ?
Za taj trenutak sam video na anversu "Sv Georgije ubija aždaju" ,a na revesu bi mogla biti "kosovska devojka koja poji ranjenog junaka"
Veoma čudno ,skoro pa zooografski "naivan" rad ,nema natpisa ...može da znači bilo šta .
Ili da je jako stara ,ili da se radi o nekoj vašarskoj "uspomeni" .
Postavi slike (ili link) opet ,znaš li neki podatak, gde je nađeno ,od kog je materijala ?










ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
lacunacoil

lacunacoil


Datum upisa : 07.07.2014

ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !    ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 EmptyPon Jul 07, 2014 10:39 pm

Nazalost ne znam od kog je materijala koliko vidim samo je presvucen bakrom ispod je metal za koji ne bih rekla da je srebro.Nasla sam ga dok sam cistila kucu i ne znam od kada datira.Da li mozda znate kako mogu da mu odredim starost?
ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 35a6sxx
ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 J90uvm
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !    ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 EmptyUto Jul 08, 2014 12:58 am

lacunacoil ::
Nazalost ne znam od kog je materijala koliko vidim samo je presvucen bakrom ispod je metal za koji ne bih rekla da je srebro.Nasla sam ga dok sam cistila kucu i ne znam od kada datira.Da li mozda znate kako mogu da mu odredim starost?
ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 35a6sxx
ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 J90uvm
E da jeste ,motivi su ono što rekoh .
Dakle ,svakako nije novčić -jer bi imao bar neki natpis ,a nikako ne bi bio samo "presvučen" jednim metalom ,a izliven od drugog .
Nadalje ,ova dva motiva -Sv Đorđe sa aždajom i kosovka devojka aludiraju da je motiv -srpski .
Tačnije ,motiv žene koja pomaže ranjeniku nije naš -nego vodi poreklo iz umetnosti 18 i 19 veka u Evropi .
Kod južnoslovenskih naroda ovaj motiv se javlja tek krajem 19 i početkom 20 veka .
Rađene su i medalje sa ovim motivom (1912,crveni krst  ) pa i tkzv "kosovska spomenica  " pre oko približno jednog veka ,koja je po motivima najbliža ovom što gledamo (ima i sv Đorđa i kosovku devojku ) i rad j bečkog medaljara Hansa Šefera ,no ona ima i natpis i rađena je od srebra .
Tako da mislim da se radi o nekoj ne puno vrednoj replici ,koja doduše ima simboliku "vidovdanskog kulta"sa oba motiva  ,ali po materijalu i kvalitetu reljefa ,mislim da se radi samo o verovatno starom -suveniru .
Većina  umetničkih radova ,pa i  medalja ,bakroreza i sl ,kao "šablon" prikaza kosovke devojke uglavnom uzimaju sliku Uroša Predića ,koja je naslikana 1909 .
No, nisam stručnjak -i može se uvek proveriti kod stručnjaka ,u nekom numizmatičkom društvu ,ili još bolje ,kod kolekcionara odlikovanja ,no...mislim da sam nažalost u pravu.










ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
lacunacoil

lacunacoil


Datum upisa : 07.07.2014

ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !    ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 EmptyUto Jul 08, 2014 1:12 am

Hvala na objasnjenju i brzom odgovoru.
Veliki pozdrav
Dragana
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !    ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 EmptyUto Jul 08, 2014 1:39 am

lacunacoil ::
Hvala na objasnjenju i brzom odgovoru.
Veliki pozdrav
Dragana
Nema na čemu -možda i nisam u pravu ,proveri .
No opet ,nije da ne možeš solidno unovčiti ,jer za ovu vrstu motiva postoji jedno tržište novopečenih "patriota" i "nacionalista" kojima takve stvari trebaju po kućama da bi pokazali javno svoje "veliko srpstvo" .
Tako u Subotici ima jedna grupa koja radi "stare ikone" na vrlo jednostavan način . Nađu što starije daske ,i crvotočne ,preslikaju neki motiv sa srednjovekovnih freski ,ali bojama po starim receptima ,dakle ,naprave lažnu patinu koju dovrše tako što malo drže "rad" na suncu a malo na nekom prašnjavom tavanu .Kad su zadovoljni delom -onda stave u "oglase" ,bez da išta aludiraju o poreklu i starosti ,nego kao ...."stara ikona ,nisam stručnjak ,ne znam poreklo ,bla bla....." i sve što naprave i prodaju skorojevićima iz grupe koju sam nabrojao .
Nema laži, nema prevare -jer ništa nisu tvrdili .
Tako da uopšte nije nemoguće da ti neko bez razmišljanja plati "samo sto evra" za ovaj istorijski artefakt ,samo kad vide kako izgleda i koji su motivi (čak i oni će prepoznati ,bar sv Đorđa) što je prilično super cena za jednu "medalju" (ako sam ja u pravu)










ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
hamsahand

hamsahand


Datum upisa : 06.07.2014

ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !    ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 EmptyUto Jul 08, 2014 10:21 am

I ja se zahvaljujem :) Mi smo ovu sobu uvek zvali "Luj" jer se navodno radi o replici (mada staroj sigurno preko 120 godina) nekog od istoimenih francuskih stilova, mada mi potpuno drugačije izgleda, mada mi izgleda drugačije i od secesije :) Ali verovaću tvom oku naravno, ja sam potpuni laik.

Veliki pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !    ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 EmptyUto Jul 08, 2014 12:23 pm

hamsahand ::
I ja se zahvaljujem :) Mi smo ovu sobu uvek zvali "Luj" jer se navodno radi o replici (mada staroj sigurno preko 120 godina) nekog od istoimenih francuskih stilova, mada mi potpuno drugačije izgleda, mada mi izgleda drugačije i od secesije :) Ali verovaću tvom oku naravno, ja sam potpuni laik.

Veliki pozdrav
Možda se nisam dobro izrazio -ovo je napravljeno u doba secesije ,i jeste replika stila Luj XIII -XV ,što se jasno vidi po neo-baroknom obliku "nogu" ,meblu koji je upotrebljen ,kitnjastim rezbarskim ukrasima ...
No originalni "lujevi" su daleko kompleksniji -"lavlje noge ",skup svileni mebl ,mnogo pozlate i puno više komplikovanih detalja.
Hoću reći -suviše lepo da bi bilo istinito ,jer poneki orginal možda postoji na Belom Dvoru ,inače -teško .
Ali zato kopija ,replika ,čak koje su radili i lokalni majstori za potrebe novostvorenog sloja građanske buržoazije krajem XIX i početkom XX veka ima puno. To zna zbuniti nas ,ipak laike ,koji se ponadaju da nam upala kašika u med ,pa stave na oglase sa sasvim fantastičnim cenama ,kao što je ova ,recimo -50 000 eu .

http://www.oglasi.rs/oglas/602488/namestaj+prokuplje+kreveti+i+spavace+sobe
Uočićeš odmah sličnosti ,čak i grešku u samom oglasu -Luj XIII ,napravljen oko 1900 ?
Mislim da je moja cena realna ,mada kažem -potraži i drugo mišljenje .Srećno !










ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
domino6

domino6


Datum upisa : 12.02.2015

ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Pozdrav   ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 EmptyČet Feb 12, 2015 3:51 pm

Da li neko moze da mi proceni ovu knjigu?
Korice su ostecene sa prednje strane i pri vrhu.Sve stranice su na broju a ununutrasnjost je solidno ocuvana.

ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 35hiosz
ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 69ntjp
ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 2d3u9s

Hvala unapred gorepost
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !    ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 EmptyČet Feb 12, 2015 5:26 pm

domino6 ::
Da li neko moze da mi proceni ovu knjigu?
Korice su ostecene sa prednje strane i pri vrhu.Sve stranice su na broju a ununutrasnjost je solidno ocuvana.

ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 35hiosz
ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 69ntjp
ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 2d3u9s

Hvala unapred gorepost
Ovako je malo teže ,jer kod knjiga postoje pravila .Cena zavisi od mnogo stvari (autor ,broj primeraka ,koje je izdanje ,stanje knjige , eventualni potpis autora ili "ex libris " biblioteke nekog poznatog ili poznate ustanove ,i na kraju -originalne zaštitne korice)
Da vidimo šta imamo kod tebe .
-knjiga je štampana u relativno cenjenoj štampariji (JF Schreiber,Eslingen ) koja je osnovana 1831 i bila poznata po dobroj litografiji (danas je muzej ) Podaci o godini štampe ,broju primeraka i koje je izdanje ,trebalo bi da se nalazi na levoj strani korica ,prvoj unutrašnjoj strani ili na kraju (potraži to)
-Pošto se radi o knjizi iz anatomije čoveka ,predpostavka je da se radi o kvalitetnoj štampi .No -ista štamparija je štampala i slikovnice ,i ne radi se o udžbeniku za lekare ili medicinare -nego o više "kućnoj" verziji anatomskog atlasa .
-Imamo pečat biblioteke kojoj je knjiga pripadala -Velika realka (učiteljsko "odeljenje" ) i godinu (mislim ,popisa ,1924,knjiga bi trabala da je ranije izdanje ) Velika realka je osnovana 1895 ,a prerasla je u Realnu gimnaziju 1912 ,tako da tu negde trebamo tražiti i period iz koga može da bude . Anatomija se nije izučavala kao predmet ,tako da je ova knjiga verovatno služila kao pomoćni udžbenik učiteljima ,recimo za predmet bilogija .
-Imamo i potpis ,verovatno učitelja -bibliotekara ,ili činovnika škole koji se brinuo o biblioteci ,verovatno bi se moglo pronaći ko je bio taj Jakov koji je ostavio svoj potpis .

Ovako, na prvi pogled ,mislim da knjiga nije naročito vredna ,nema originalne zaštitne korice ,a i same korice su dosta oštećene ,ALI ...ima izvesnu istorijsku vrednost ,no samo možda za sadašnju Gimnaziju u Banja Luci i sam grad ,jer je zgrada pretrpela ogromna oštećenja prilikom  zemljotresa 1969 ,kojom prilikom je stradala i arhiva i biblioteka ,te je zgrada srušena 1970 .
Kupac bi mogao da bude neki profesor kolekcionar sa tog područja ,te ako je prodaješ ,oglašavaj je sa ovim podacima (iz uništene biblioteke Velike Realke u BL) a za neku precizniju procenu u smislu cene ,to može da ti da samo neki antikvar kome su knjige specijalnost .
Lično mislim da kolekcionaru može da vredi nekih 50 eu ,ne više ,jer knjiga nije ni retka ni posebna ,ni u dobrom stanju ,no eto ,izvesnu sentimentalnu i istorijsku vrednost ima za nekoga sa tog područja,pa ,pošto su kolekcionar čudo -možeš da dobiješ i možda puno veću vrednost ,pokaže li se recimo da je onaj potpis u stvari potpis nečijeg dede ili pradede ,a naslednik želi da ga ima .
To uopšte nije retko .










ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
domino6

domino6


Datum upisa : 12.02.2015

ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Pozdrav   ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 EmptyČet Feb 12, 2015 6:21 pm

Hvala na dobrom objasnjenju. gorepost
Knjiga je stampana 1895 a drugo je izdanje.
Da li mozda mozete da me uputite na nekog antikvara cija su specijalnost knjige?
Hvala jos jednom
Nazad na vrh Ići dole
domino6

domino6


Datum upisa : 12.02.2015

ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !    ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 EmptySub Feb 14, 2015 9:10 pm

Da li neko moze da mi proceni ova dva sata?
1.Sat radi na 3 sekunde kad se prodrma
ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 33duow7
ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 Abqo8g
2.Sat ne radi a staklo je napuklo na 2 mesta
ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 S6q9mb
ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 2im6mnd
ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 2961am8
Hvala unapred hvala
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !    ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 EmptySub Feb 14, 2015 10:35 pm

domino6 ::



2.Sat ne radi a staklo je napuklo na 2 mesta
ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 S6q9mb
ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 2im6mnd
ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 2961am8
Hvala unapred hvala
Ovaj mogu odmah .TANIS ,švajcarac od 17 rubina ,rađen je u velikim serijama ,i shodno tome ,lako se nalazi ,ponuda je velika  .
Potpuno ispravan ,u odličnom stanju ,cena je max 50 eu .Ovo znam 100% (i ja imam na ovoj temi 2 džepna sata na "ponudi" ,i mogu ti reći da sam se i ja začudio koliko su cene male )
Za ovaj drugi moram da proverim -ali za ovaj sam siguran . 50 eu -plafon. trtrr










ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !    ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 EmptySub Feb 14, 2015 11:10 pm

domino6 ::
Da li neko moze da mi proceni ova dva sata?
1.Sat radi na 3 sekunde kad se prodrma
ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 33duow7
ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 Abqo8g




Hvala unapred hvala
Za ovo nisam sasvim siguran ,i voleo bih da nisam u pravu ,zato proveri još.
Mislim da se radi o kopiji koja je pravljena na osnovu antiknih dizajna satova od pre 100 godina i više ,jer DALIA pravi satove -ali je firma novijeg datuma .Sem toga -antimagnetic ,to ne može da bude "staro" .
Mislim da se radi o jednoj od onih kopija koje su se pravile 80 tih za kolekcionare ,tj ,ljubitelje starina koji ne mogu da daju veliki novac za originale .Iako izgleda "staro" -mislim da nije ,i jedini sličan koji sam našao na E bay(ista marka ,vrlo sličan dizajn ,potpuno ispravan)  se prodaje za nekih 20 $ .










ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
domino6

domino6


Datum upisa : 12.02.2015

ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Pozdrav   ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 EmptyNed Feb 15, 2015 11:28 am

Hvala puno divni ste:))))))))
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !    ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 EmptyNed Feb 15, 2015 4:32 pm

domino6 ::
Hvala puno divni ste:))))))))
Da znaš da niko od nas nije ekspert ,ali je nažalost procena skoro pa tačna (materijalno)
Jako je loš trenutak za antikvitete ,jer mnogo ljudi prodaje sve što ima ,pa i porodična nasledstva.
Cene su bolje u inostranstvu ,i većina onih koji kupuju su u stvari -preprodavci koji jeftino kupuju pa prodaju "napolju" .
Ali....kolekcionari su neviđeni ludaci ,i posreći li ti se da nabodeš nešto što ga zanima ,dobićeš i potpuno nenormalnu cenu ,to je strast i ludilo .
Nekada nešto što naoko ne vredi ništa ,odlično se proda . Moj kum je prodao neki "koš za žito" ,što nije ništa nego jedan drveni sanduk,gomila trulih dasaka ,  na saonicama za nenormalnu cenu jer je "retko i etnološki značajno" .

Moj kolega ne može da proda savršena paorska kola iz XIX veka ni za 150 eu ,oglašava mesecima ,a nadao se ,da ako niko drugi, "novobogataši " žele to na svom travnjaku ,ili neki od "salaša" koji su sada vrhunski ugostiteljski objekti ,pa ništa .Nema pravila.










ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
domino6

domino6


Datum upisa : 12.02.2015

ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Pozdrav   ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 EmptyNed Feb 15, 2015 9:17 pm

Da li neko moze da mi proceni ovu knjigu?
1.Knjiga ima 1176 stranica sve su na broju,korice su sa strane pocepane a unutrasnjost dobro ocuvana
2.Nigde nema koje je izdanje,na unutrasnjoj strani stoji nalepnica na kojoj pise 1917,na narednoj prvoj strani stoji neciji potpis i godina 1918(na internetu se svuda pominje drugo izdanje iz 1921 godine koje ima 1280 strana tj,doradjeno i upotpunjeno ali nigde ne mogu da nadjem iz koje godine je prvo izdanje )
3.Knjiga je u nekom momentu pripadala centralnoj biblioteci medicinskog fakulteta u Beogradu.
ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 30x8sk5
ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 Sn11r4
ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 34hxd0l
ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 Zjwlfl
ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 29bhufo
Hvala unapred:))))
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !    ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 EmptyNed Feb 15, 2015 10:28 pm

domino6 ::
Da li neko moze da mi proceni ovu knjigu?
1.Knjiga ima 1176 stranica sve su na broju,korice su sa strane pocepane a unutrasnjost dobro ocuvana
2.Nigde nema koje je izdanje,na unutrasnjoj strani stoji nalepnica na kojoj pise 1917,na narednoj prvoj strani stoji neciji potpis i godina 1918(na internetu se svuda pominje drugo izdanje iz 1921 godine koje ima 1280 strana tj,doradjeno i upotpunjeno ali nigde ne mogu da nadjem iz koje godine je prvo izdanje )
3.Knjiga je u nekom momentu pripadala centralnoj biblioteci medicinskog fakulteta u Beogradu.
ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 30x8sk5




Hvala unapred:))))
To bi bio stručni udžbenik ,tkzv "anatomski praktikum" ,autor je (bio) šef katedre za anatomiju sa univerziteta u Lilu ,Francuska .

 Biće da imaš prvo izdanje (Steinheil G,1912) top88

Broj stranica se slaže sa istovetnim primercima  koje su ponuđeni na E bay ,a cena je 120-150 US $ .
Ovih iz 1921 ima u ponudi puno više (kao što si već i sam video) ,a njihova cena je oko 70 US $ .










ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
domino6

domino6


Datum upisa : 12.02.2015

ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Pozdrav   ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 EmptyNed Feb 15, 2015 10:43 pm

Hvala puno:))))
Nazad na vrh Ići dole
domino6

domino6


Datum upisa : 12.02.2015

ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Pozdrav   ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 EmptyPon Feb 16, 2015 3:30 am

Evo mene opet lu6777
Molim za procenu lu6777
1.Nema naslova nigde
2.Knjiga je podvlacena i obicnom i hemijskom olovkom na pojedinim mestima,poslednja dva lista knjige su iskrzana
3.Unutra se nalazi papiric na kome je ispisan naziv knjige
ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 2vjq7hl
ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 28ulml2
ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 Vdgt4g
ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 118hrgz
ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 Rhml4k
ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 Nv9ym0
ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 2zs3cdd
Hvala unapred:))))))
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !    ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 EmptyPon Feb 16, 2015 8:16 pm

domino6 ::
Evo mene opet lu6777
Molim za procenu lu6777
1.Nema naslova nigde
2.Knjiga je podvlacena i obicnom i hemijskom olovkom na pojedinim mestima,poslednja dva lista knjige su iskrzana
3.Unutra se nalazi papiric na kome je ispisan naziv knjige





ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 Nv9ym0

Hvala unapred:))))))
Za ovo nisam ništa našao :12738879:
Ovako ,na oko ....mislim da je naslov knjige "Kompozicija u delima Dostojevskog" a kao što se iz sadržaja vidi ,bavi se raznim paralelama sa poznatim piscima ,analizom dela, biografijom Dostojevskog ,itd .
Biće da je to knjiga namenjena profesorima književnosti ,izdanje je Ruske Akademije Nauka ,a vreme izdavanja je negde kasne  dvadesete prošlog veka . To je sve što se vidi ,a obzirom na stanje ,neće biti neka lova (ako ne nađeš kakvog penzionisanog profesora ruskog i književnosti) migg










ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
domino6

domino6


Datum upisa : 12.02.2015

ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Pozdrav   ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 EmptyPon Feb 16, 2015 8:44 pm

Hvala puno:))
Posto je na papiricu stajalo Leonid Grossman-Poetika Dostevskoga kopala sam po netu i nasla u elektronskoj biblioteci primerak te knjige koji se poklapa sa mojom.
Postoji da se kupe novija izdanja na amazonu koja su izbacena u poslednjih par godina i kostaju od nekih 20-40 eura.Najstarije izdanje koje sam nasla je iz neke 70 godine i cena mu je oko 90 eura.Prvo izdanje je stampano 1925 ili 1926.Tog izdanja nigde nema u obliku knjige a vidim da se na ruskom antikvarnom sajtu cene Grosmanovih knijga odnosno prvih izdanja iz tog perioda krecu od 100 do 300 eura otprilike.Moje knjige nazalost nigde nema zato mi je trebala pomoc nekog strucnijeg.Hvala vam na trudu divni ste kao i uvek.
Veliki pozdrav od mene:)))))))))
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !    ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 EmptyPon Feb 16, 2015 9:10 pm

domino6 ::
Hvala puno:))
Posto je na papiricu stajalo Leonid Grossman-Poetika Dostevskoga kopala sam po netu i nasla u elektronskoj biblioteci primerak te knjige koji se poklapa sa mojom.
Postoji da se kupe novija izdanja na amazonu koja su izbacena u poslednjih par godina i kostaju od nekih 20-40 eura.Najstarije izdanje koje sam nasla je iz neke 70 godine i cena mu je oko 90 eura.Prvo izdanje je stampano 1925 ili 1926.Tog izdanja nigde nema u obliku knjige a vidim da se na ruskom antikvarnom sajtu cene Grosmanovih knijga odnosno prvih izdanja iz tog perioda krecu od 100 do 300 eura otprilike.Moje knjige nazalost nigde nema zato mi je trebala pomoc nekog strucnijeg.Hvala vam na trudu divni ste kao i uvek.
Veliki pozdrav od mene:)))))))))
U pravu si ,jer reč "kompozicija" može da se prevodi sa ruskog  i kao poetika ,lirika .
Bio sam onda blizu i sa godinom izdavanja ,jer literatura koja se pominje je negde 1920-1928 ,pa je za očekivati da je i izdanje tu negde .
Imaš izgleda dobar izvor antikviteta ,malo-malo pa nešto iskopaš . top88 smehsmeh
Samo stavljaj i dalje ,znali proceniti ili ne.










ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !    ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 EmptyPet Apr 03, 2015 9:30 pm

Javio mi se neko na mail sa pitanjem 

-----
Ima li ova kovanica neku vrednost. Raspitujem se na sve strane i jos uvek nisam dobio odgovor. Nailazim na odgovore da nisu zainteresovani a nisam ni ponudio da prodajem. Ako znate nešto bio bih vam zahvalan da saznam nesto vise o njoj.

ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 6qi9ur
-----
Nije u pitanju novčić ,ni kovanica . 

Ovde se radi o spomen -plaketi (medalji) izdatoj povodom Zanatske izložbe u Novom Sadu 1875.
Verovatno je dodeljena kao uspomena ,suvenir svim izlagačima ,učesnicima itd ,tako da se radi o velikoj seriji koja nije od plemenitog metala i nije kompletna (verovatno fali originalna kutija)
Kolekcionaru koji se bavi sakupljanjem plaketa vredi max 10 eu ,a objektivna cena nije više od 1000 rsd.
Radi se o prvoj poljoprivredno -industrijskoj (zanatskoj) izložbi u Novom Sadu ,dakle ,preteči današnjih "sajmova" ,i postoji podatak da je tu izložbu posetilo 15 000 ljudi a prihod je bio 1500 forinti. Održana je na "Strelištu" ,a izlagača je bilo i iz Budimpešte i Beča,pored domaćih .
Postavi ga na neki od kupi-prodaj sajtova ,nikada se ne zna ,kolekcionari su prilični ludaci ,možda dobiješ i bolju cenu.Srećno.










ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Vanya

Vanya


Datum upisa : 20.03.2021

ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !    ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 EmptySub Mar 20, 2021 1:11 pm

Pozdrav svima. Da li mi neko moze reci nesto vise o ovom prstenu? ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 Img_2011
ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 Img_2012
ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 Img_2010
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !    ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 EmptySub Mar 20, 2021 1:35 pm

Vanya ::
Pozdrav svima. Da li mi neko moze reci nesto vise o ovom prstenu?

ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 Img_2010
Vrlo zanimljivo .Konsultivaću mog kuma arheologa ,pa ćeš dobiti odgovor .
Od pomoći bi bilo -lokalitet ,gde je nađeno ?
Meni deluje kao najmanje "srednjovekovni " ,i to  i lep"rad" No moj kum zna to bolje -obećavam da češ dobiti pun izveštaj o načinu cizeliranja ,simbolici ,epohi i svemu drugom.


Poslednji izmenio Danubius dana Sub Mar 20, 2021 1:53 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Vanya

Vanya


Datum upisa : 20.03.2021

ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !    ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 EmptySub Mar 20, 2021 1:48 pm

I ja bih rekla da je srednjovekovni, no ne razumem se... Iskopan je u bašti 😊 pre nekih 30ak+ godina. U Kuli... Zelela bih da ga prodam ali moram malo vise biti upucena 😁Hvala Vam puno, radujem se!
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !    ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 EmptySub Mar 20, 2021 5:16 pm

Vanya ::
I ja bih rekla da je srednjovekovni, no ne razumem se... Iskopan je u bašti 😊 pre nekih 30ak+ godina. U Kuli... Zelela bih da ga prodam ali moram malo vise biti upucena 😁Hvala Vam puno, radujem se!

Imam procenu .Nažalost je to kasni XVIII vek .Nije neki plemeniti metal ,niti ima bilo koji elemenat "posebnosti" Lep rad ,kasni XVIII vek...možda se neko od kolekcionara " javi" za neki bolji novac .
Voleo bih da imam bolje vesti -ali je tako.
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Vanya

Vanya


Datum upisa : 20.03.2021

ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !    ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 EmptySub Mar 20, 2021 6:32 pm

Bar znam na cemu sam😁 Hvala Vam puno!
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !    ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 EmptySub Mar 20, 2021 8:07 pm

Vanya ::
Bar znam na cemu sam😁 Hvala Vam puno!


Žao mi je što nisam mogao saopštiti bolje vesti .Uvek imaš mogićnost da potražiš "drugo mišljenje" ali mislim da ćeš dobiti isti odgovor.
I sam sam se u sekundi napalio da je daleko stariji nego što jeste,ali...i sam sam radio i izlivao neko prstenje ,pa znam .Suviše je"dobar rad" za to vreme. Mislim da je procena mog kuma (arheolog) tačna .
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Vanya

Vanya


Datum upisa : 20.03.2021

ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !    ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 EmptyNed Mar 21, 2021 10:23 am

I ja bih volela da su "bolje vesti". No, verujem Vam. Mislim da mi ne treba drugo mišljenje. Ali, kao sto kazete, mozda se i nadje neki kolekcionar, mada cisto sumnjam...
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !    ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 EmptyNed Mar 21, 2021 10:52 am

Meni liči na srednjevekovnu šelnu. Prvi muzej i pitanja.
Nazad na vrh Ići dole
Vanya

Vanya


Datum upisa : 20.03.2021

ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !    ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 EmptyNed Mar 21, 2021 2:55 pm

Ne znam zaista kom muzeju bih se mogla obratiti. Pitanje je i koliko je osoblje voljno da pomogne. Ukoliko ste na to mislili? Imate li neku ideju mozda?
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !    ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 EmptyNed Mar 21, 2021 3:29 pm

Vanya ::
Ne znam zaista kom muzeju bih se mogla obratiti. Pitanje je i koliko je osoblje voljno da pomogne. Ukoliko ste na to mislili? Imate li neku ideju mozda?


Zaista ne mogu ni predpostaviti namenu predmeta a još manje znam koja je veća varoš ima muzej u Vašoj blizini. Možda će neki kustos imati više podataka. Jeste li probali sa nekom objavom na Fb ili teitteru?
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !    ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !  - Page 3 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !
Nazad na vrh 
Strana 2 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
 Similar topics
-
» ANTIKVITETI -volimo, imamo , sakupljamo ..ili ne ?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: MULTIMEDIJA :: MEDIJI/ ŠTAMPA :: OGLASNO I REKLAMNO ODELJENJE-
Skoči na: