DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
SVADBA ? - Page 4 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
SVADBA ? - Page 4 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 SVADBA ?

Ići dole 
+37
Black Wizard
Astra
Danubius
el_vibrador
Gothic
Ivana_258
Sibila_
brdjanin
rouzvel
doctorr67
bosankaa
ZoxZoja
MadamX
dusicaa
promaja
srculence
Lakota
Nut
milos87popovic
Kijara-brm
Tarja
slatkicass
MonteGirl
brunolino
Djoka20
smile^^
determinanta
Only women
AstrinaKomsinica
Lily
cojle
sonia
Silvy
komunikativn@
montoya
anja007
Schveca
41 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

SVADBA ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: SVADBA ?   SVADBA ? - Page 4 EmptyPet Sep 19, 2008 4:40 pm

First topic message reminder :

Parada pijanstva i kiča -ili romantična simbolika koja ostaje za ceo život ? Šta mislite o ovom običaju, da li ste imali svadbu,kako ste je doživeli , kakvu bi svadbu želeli (ispričajte nam, postavite vaše svadbene fotografije )


[You must be registered and logged in to see this image.]



ps. na ovom linku imate više spotova iz raznih svadbi, pogledajte :63268: [You must be registered and logged in to see this link.] :63268:










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/

AutorPoruka
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★



Datum upisa : 17.02.2010

SVADBA ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: SVADBA ?   SVADBA ? - Page 4 EmptyPon Jun 17, 2013 9:47 pm

Jedna od boljih svadbi na kojima sam bila je u subotu kod rođaka.
Ne mogu reći da je išta bilo kič.Zapravo mladenci su htjeli da to sve bude što jednostavnije...od same sale...bez nekih običaja i ceremonija...bla,bla...
Kako kažu,najvažnije im je bilo da bude odlična hrana...dobra usluga i muzika naraFski.
Muzičari su napravili fantastičnu atmosferu.Sve je bilo na nogama...i oni koji slušaju teške narodnjake su se ludo zabavljali uz ritmove zabavnjaka.
Ludovali smo do 4 ujutru uz dobri stari Rock'n Roll.

Bilo bi divno kad bi sve svadbe bile bar približno dobre kao ova na kojoj sam bila wsmile
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-



Datum upisa : 11.07.2013

SVADBA ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: SVADBA ?   SVADBA ? - Page 4 EmptyNed Sep 15, 2013 4:15 pm

E kod nas je sad trend da se salju pozivnice na kojima je naznaceno sta poneti.Znaci kutije sa zapakovanim poklonima su precrtane,ili ima namrsten smajli,a slike novca  na kome je oznaka e je strikliran i pored smajli sa osmehom.
Sad,meni licno ne smeta,obicno i nosim novac ili ako mi je neko blizak pitam sta bi zeleli na poklon,recimo sestricina kad mi se udavala jasno mi je rekla da bi je komplet malih kucnih aparata bas usrecio,i navela mi koje..
Ali se pitam nije li to sa oznakom da primaju samo novac ipak pomalo neuvidjavno,neukusno,iskljucivo? 55555
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

SVADBA ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: SVADBA ?   SVADBA ? - Page 4 EmptyNed Sep 15, 2013 4:26 pm

Pa iskrena ako ces da budes i ti bi voljela dobiti u novcu,pa kupiti po svom ukusu sta ti treba...kad se sjetim svoje svadbe...pola stvari za bacit...sta da radis s tim
Sad,bar ovdje,otvore mladenci buduci sajt...tu je sve sto treba da se zna a i spisak zelja,pa kliknes i dobijes broj racuna...mladenci vide sta si kliknula i za taj novac kupe to sto si ti naumila da im poklonis.Super stvar i postala je sasvim uobicajena,a da se razumijemo,sta je kliknuto,vide samo mladenci,ne i drugi posjetioci sajta,a zelje se krecu od minimalnog iznosa,kao na primjer...picence na svadbenom putovanju.Postoji i ovakva mogucnost...gledala sam sajt jednog para...zele da renoviraju kucu,pa je na spisku materijal za obnovu...novi prozori...e sad ako to kosta bubam,1000 eura,kliknes i stavis sumu...ja dajem 200 eura...na spisku ostaje i dalje taj prozor,samo sad je vrijednost 800 eura.
Meni se jako svidja...mladenci dobiju sta zele,ja ne razbijam glavu hoce li im se svidjati ono sto bi ja kupila i svi sretni,plus na svadbu ides praznih ruku,opusteno.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
promaja
Panonski lav
Panonski lav



Datum upisa : 02.08.2010

SVADBA ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: SVADBA ?   SVADBA ? - Page 4 EmptyNed Sep 15, 2013 4:27 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-



Datum upisa : 11.07.2013

SVADBA ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: SVADBA ?   SVADBA ? - Page 4 EmptyNed Sep 15, 2013 4:37 pm

Nisam sigurna da kod nas ima takav sajt,znam da sam letos bila na jednoj gde mi je urucena radnja sa spiskom,i to pozdravljam...odredili su realno od najjeftinijih do dosta skupih stvari,znaci za svaciji dzep,popis poklona koji bi voleli dobiti..
Mada,za ovo gore nisam sigurna,ipak je kod nas situacija razlicita.Zamisli da nemas novca,kao sto se i desava,i da recimo mozes minusom na kartici ipak kupiti neki poklon,a receno ti je da samo doneses novac..
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

SVADBA ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: SVADBA ?   SVADBA ? - Page 4 EmptyNed Sep 15, 2013 4:43 pm

Novac se ne donosi....bukvalno,imas i do godinu dana vremena da se odlucis,odvojis i uplatis na racun,a bez ikakvog poklona nece bas niko ici na svadbu...osim ako nije planirao staru zdjelu za voce spariti uz sobnu lampu koju je dobio za svoju svadbu smehsmeh 
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Lakota
- slučajna prolaznica-



Datum upisa : 11.07.2013

SVADBA ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: SVADBA ?   SVADBA ? - Page 4 EmptyNed Sep 15, 2013 4:45 pm

Tamo Astra,ovde ne..ovde donosis novac,u koverti,i bogme ne najave bas godinu unapred..
Nazad na vrh Ići dole
dusicaa
الحالم الأبدي



Datum upisa : 02.12.2012

SVADBA ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: SVADBA ?   SVADBA ? - Page 4 EmptyNed Sep 15, 2013 4:53 pm

Nedavno sam bila na svadbi gde na recepciji restorana stoji kasica na kojoj pise *Za mladence*
Lepo spakovan novac u koverti, metnes u kasicu i milina. Naravno ko hoce ostavi cestitku, ime i prezime, a ko nece ne mora.
U nedelju imam takodje svadbu i tu nosim novac. Uvek se rukovodim tim, da je mladom bracnom paru novac uvek potrebniji i da ce ga pametnije potrositi od poklona koji cu ja po svom cejfu odabrati.
I jos da dodam, kad kupujem poklon uvek me skuplje izadje. zlz
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator



Datum upisa : 21.12.2008

SVADBA ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: SVADBA ?   SVADBA ? - Page 4 EmptyNed Sep 15, 2013 8:24 pm

A OD KUMA: Prazna koverta poklon za mladence
Jedan mladi bračni par od 30 koverata u kojima je trebalo da bude novac od rođaka i prijatelja pozvanih na svadbu našao je osam praznih, a u devetoj je bio obični papir pažljivo izrezan u veličinu novčanica
VARŠAVA - Ekonomska kriza donela je u Poljsku novi bizarni fenomen - mladenci dobijaju sve češće i sve više praznih koverata na poklon umesto novca od rođaka i prijatelja.
Jedan mladi bračni par od 30 koverata u kojima je trebalo da bude novac od rođaka i prijatelja pozvanih na svadbu našao je osam praznih, a u devetoj je bio obični papir pažljivo izrezan u veličinu novčanica, da se na prvi pogled ne vidi da je prevara. Drugi bračni par koji je napravio svadbu za 120 zvanica, u polovini koverata nije dobio ništa.
"Kriza je. Mnogo ljudi nema novca za takav poklon kakav bi trebalo da bude svadbeni, a stide se da o tome govore zato što su do sada imali novac", objasnio je za današnju Žečpospolitu novi fenomen profesor Marijuš Jendžejko.
Prema njegovim rečima, ovakvom fenomenu doprinosti i to što se danas živi u svetu i vremenu za koje je karakteristično pretvaranje.
"Toliko smo navikli da nas svi varaju i mi sve varamo, da takve stvari više ni ne primećujemo", rekao je Jendžejko.Sociolog iz Lođa Pjotr Šukalski dao je jednostavan savet mladencima da se izbegne takva svadbena blamaža i razočaranje da na svadbu zovu samo one kojima je do njih stalo.

hahaha..užas...
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

SVADBA ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: SVADBA ?   SVADBA ? - Page 4 EmptyNed Sep 15, 2013 8:32 pm

Jeste,mladencima uvek treba novac.Ali,ne pravi se svadba valjda samo zbog toga.Valjda je pravis i zoves ljude do kojih ti je stalo,sa kojima zelis da podelis taj svoj poseban dan.I ne treba zbog toga da ih dovodis u skripac.Bar ja to tako gledam u odnosu na ove obelezene pozivnice.Ili se onda pripremiti na prazne koverte.
Posebno mi je bez veze kad cujem one kojima nije satro stalo do novca,a onda bude,jao oni su stavili samo 20e ili doneli mi to i to.Mozda je ljudima to poslednji novac u kuci,mozda su cekovima kupili poklon,pa im tako bilo lakse...
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

SVADBA ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: SVADBA ?   SVADBA ? - Page 4 EmptyNed Sep 15, 2013 8:52 pm

Vidis da je uplata na tekuci racun bolja stvar...ma Svica je to,brale,nes ju zahebat.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

SVADBA ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: SVADBA ?   SVADBA ? - Page 4 EmptyNed Sep 15, 2013 11:07 pm

Lakota ::
Jeste,mladencima uvek treba novac.Ali,ne pravi se svadba valjda samo zbog toga.Valjda je pravis i zoves ljude do kojih ti je stalo,sa kojima zelis da podelis taj svoj poseban dan.I ne treba zbog toga da ih dovodis u skripac.Bar ja to tako gledam u odnosu na ove obelezene pozivnice.Ili se onda pripremiti na prazne koverte.
Posebno mi je bez veze kad cujem one kojima nije satro stalo do novca,a onda bude,jao oni su stavili samo 20e ili doneli mi to i to.Mozda je ljudima to poslednji novac u kuci,mozda su cekovima kupili poklon,pa im tako bilo lakse...
Naravno da mladima treba dati novac -da sami kupe šta im je potrebno .
No,ljudi imaju toliko malo novca -da jadni mladenci završavaju sa gomilom ćebadi ,stolnih lampi i miksera .Možda bi trebalo smisliti neki sistem anonimne uplate na račun ,ukoliko bi to prošlo kod naših ljudi ,jer bogati vole da se k.....cenzura
Uopšte nisam nikada razumeo tu potrebu da se "svadbuje" ,ljudi se zadužuju za silne pare ,zbog čega ? Da "vidi narod" ,bez veze .
U zemlji gde je siromaštvo stvarnost ,nenormalno je organizovati kadilake ,dekorisati salu orhidejama i angažovati tri orkestra ,uz srednjovekovnu gozbu i pijanku "na nivou" .
Bez veze ...mladima treba priuštiti neko nezaboravno putovanje i možda pomoći da se skuće -a sve ostalo je ,srpski rečeno -preseravanje za publiku .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

SVADBA ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: SVADBA ?   SVADBA ? - Page 4 EmptyNed Sep 15, 2013 11:16 pm

A po temi,ne do ti bog da te jos zovu za kuma....niti odbiti,ne valja se,niti pristati.

Imam jednog prijatelja,Bosanca,ovdje,pa sam mu se bas nasmijala dobro,veli...i ne znam narod dole cestito,a svi mi ukazuju cast da kumujem....hahahah
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

SVADBA ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: SVADBA ?   SVADBA ? - Page 4 EmptyPet Sep 20, 2013 9:52 pm

Pa ti budi mladenka -udavača u Indiji ,sestro slatka ? affraid 
__________________________
Miraz ubija hiljade žena godišnje


| Autori: Gabriel Domingez / Željka Telišman / Odg. urednik: Nemanja Rujević / dw.de


Zbog sukoba oko miraza u Indiji godišnje strada više od 8.000 žena. One koje ne ubiju mladoženje ili njihove porodice često se ubijaju same.



Indijska vlada stoga pokušava da ukine ovu praksu, ali kako se čini – uzalud.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Ilustracija (mrbichel / Flickr.com)
Miraz u Indiji ima tradiciju staru stotine godina. Na dan venčanja mlada od svoje porodice dobija zlato, nakit i druge vredne predmete. Što je taj miraz veći, utoliko će viši biti i njen status u novoj porodici.

CEO TEKST link










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

SVADBA ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: SVADBA ?   SVADBA ? - Page 4 EmptyPet Sep 20, 2013 10:13 pm

Šta je pohlepa....Neko KAZO loše nam je?  :zubi3:










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

SVADBA ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: SVADBA ?   SVADBA ? - Page 4 EmptyPet Sep 20, 2013 10:13 pm

Lakota ::
Tamo Astra,ovde ne..ovde donosis novac,u koverti,i bogme ne najave bas godinu unapred..
Mogu ti reći da je tako i najbolje.
Najjednostavnije i za goste,a najbolje i za mladence,jer oni će taj novac da iskoriste u ono što im treba i onako kako žele.
Ja sam za svoju svadbu dobila 4 usisivača, sigurno 7,8 lampi , servisa X za po 6 osoba i sve različiti :trava : ... o escajgu da ne pričam ...
Pa šta da radim sa tim aman? I dan danas gomila toga stoji u paketima i neće nikad da se služi.A egal su ti gosti izdvojili novac da kupe te poklone,a iskreno ja od tih poklona sam imala gotovo pa nikakvu korist.I da smo pravili svadbu " da zaradimo" pa pali bi garant :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: 

Sreća pa je mlada htjela svadbu i ispuni si želju da bude taj dan u vjenčanici... da plače i da se veseli uz zvuke trube itd.itd... ostalo mi ništa nije bilo važno...
Ali eto sad kad razmislim,po meni je glupost kupovati poklone za koje nisam sigurna da ljudima ne trebaju...

Ja mladencima uvijek stavim parice u kovertu pa nek si kupe šta im je potrebno i eventualno neki poklon koji će im ostati za uspomenu i podsjećati ih na dan vjenčanja.

Ovu godinu se dobrim dijelom za svadbe radilo mašala.To ja zovem "berićetnom" godinom :))
E još ove dvije svadbice da se teta izigra,pa da odmara do neke druge prilike wsmile wsmile wsmile 











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

SVADBA ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: SVADBA ?   SVADBA ? - Page 4 EmptyUto Sep 24, 2013 10:18 pm

Lakota ::
Jeste,mladencima uvek treba novac.Ali,ne pravi se svadba valjda samo zbog toga.Valjda je pravis i zoves ljude do kojih ti je stalo,sa kojima zelis da podelis taj svoj poseban dan.I ne treba zbog toga da ih dovodis u skripac.Bar ja to tako gledam u odnosu na ove obelezene pozivnice.Ili se onda pripremiti na prazne koverte.
Posebno mi je bez veze kad cujem one kojima nije satro stalo do novca,a onda bude,jao oni su stavili samo 20e ili doneli mi to i to.Mozda je ljudima to poslednji novac u kuci,mozda su cekovima kupili poklon,pa im tako bilo lakse...
Kad smo kod koverti .....

BOSANCI STIPSE: Mladencima u BiH sve češće uručuju prazne koverte

link 

Kako je ispričao mladi bračni par, neprijatno su se iznenadili kada su nakon venčanja među pedesetak koverti koje su im zvanice uručile otkrili i sedam praznih.......

____________________________

Ima u našem gradu jedan koji redovno posećuje kuće gde neko umre (i redovno se pobrine da popije po koju (više njih) za "dušu" .
Čovek uredno izjavi saučešće ,donese bocu rakije (poštuje običaj ) ,iako nije ni od rodbine ni od komšija ,i sve to ne bi toliko upalo u oko -da se nije pokazalo da lik redovno donosi -vodu u rakijskoj boci .
Slučajno ga otkrila jedna gospođa ,koja je njuškala po donesenim bocama .
Ali ovo sa kovertama ....e to još nisam čuo . zlz










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

SVADBA ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: SVADBA ?   SVADBA ? - Page 4 EmptyUto Sep 24, 2013 10:22 pm

Ovdje se i na sahranu ne donosi cak ni cvijece,stavi se postolje sa necim sto lici na vok,sa poklopcem,svako ko dolazi,stavi kovertu,i cula sam da i tu bude praznih koverti...svasta ,radije necu staviti nista,ne vuce niko za rukav da moras.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

SVADBA ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: SVADBA ?   SVADBA ? - Page 4 EmptyUto Sep 24, 2013 10:27 pm

Ko ne poštuje žive...šta bi onda i mrtve..."tako mu ovo dođe".
Pomoć mladima da počnu život..i pomoć porodici (novčano) u teškoj situaciji-ŽALOSNO-prazne koverte... trtrr










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
brdjanin
peskovit je put do zvezda
brdjanin


Datum upisa : 13.09.2013

SVADBA ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: SVADBA ?   SVADBA ? - Page 4 EmptyUto Sep 24, 2013 10:45 pm

Ranih '90-ih sam snimao svadbe.
Imam razne dogodovštine, ali dve pamtim posebno.

Prva je seoska svadba, sa oko 500 svatova, ne vidiš kraj šatri.
Muzika i muzičari baš onakvi kao na tim svadbama, ali prema meni ok...delimo isti hleb.
U neko doba bi pauza i posedasmo da jedemo. Ja sa muzikantima za stolom.
Nema basiste, ali niko ne obraća pažnju na to...mož' biti čovek otiš'o da se olakša.
Odjednom ka nama neka rulja...psovke, metež...
Mlada pobegla sa basistom!!!! Videli ih kako uskaču u kola i bežanija!!!
Jedva živu glavu bez batina izvukosmo, čak i ja ni kriv ni dužan. Podigoh kameru do lica da vide da nisam muzičar!!!! :rlol: 

Druga, gradska...idemo po mladu. U njenoj kući zauzeh najbolje mesto i ugao da snimim kupovinu mlade. Dever se pogadja sa mladinim bratom i skoro se pogodiše...kad izlete neka tetka i viče...ne damo je za manje od 5000 maraka. Svi se slatko nasmejaše...ali tetka ne odustaje!!!!

Dođoše mladoženjini roditelji...frka opšta. Tetka ni makac...ne i ne!!!!
Svatovi se vrnuše do kapije....većaju...hoće da vraćaju svatove!!!! Opšta ludnica!!! :rlol: 
Tetku vezaše negde i na jedvite jade kupiše mladu!


Setih se i treće, Ivanjica...Jesen '91. Rezervisti došli na svadbu naoružani do zuba.
Puca se kao na ratištu!!!!
Snimam svatove kako sede i odjednom jedan krupni, pijan kao letva, u kadru. Vidi da ga snimam i uperi AK 47 u mene...pomenu mi najku, oca i kako SMEM da ga snimam...Skočiše trezni oko njega, jedva mu oteše kalašnjikov! A meni ledja mokra u sekundi!!!!










Nizbrdo je lakše. Ali uzbrdo je avantura!
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

SVADBA ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: SVADBA ?   SVADBA ? - Page 4 EmptyUto Sep 24, 2013 11:08 pm

brdjanin ::
Ranih '90-ih sam snimao svadbe.
Imam razne dogodovštine, ali dve pamtim posebno.

Prva je seoska svadba, sa oko 500 svatova, ne vidiš kraj šatri.
Muzika i muzičari baš onakvi kao na tim svadbama, ali  
Mnoge svadbe sam odsvirao i video slične stvari ...
Imali mi jedno vreme dva pevača ,ne znaš koji veća budala (a obojica alkosi )Onaj gori je imao kriterijum prema ženama samo jedan -super je ako hoće da "da" (može da izgleda kao nilski konj ,šta ima veze )
Nalizao se momak ,i navalio na mladu -sve mladoženji pred nosom !
I mi sad vidimo -biće cirkusa ,pa probaj ga odvući ,ma jok -niti vidi niti čuje ! Već polako i "pipka " mladu -svima pred očima .
Na kraju mu se neko od nas  izderao na uvo -kretenu ,sklanjaj se od nje -to je mlada ,budalo ,razumeš ,MLADA -u svatovima si ?!
A pijana budala na to odgovara : "Pa šta ima veze -probam ,pa ako "da"....."
A meni se desilo i da sviram svadbu devojci koja mi predhodnog vikenda "pružila uslugu" ...oralnog tipa .Nisam pojma imao -dok je nisam video u venčanici .A ona još pesme naručuje ,namiguje ,samo što nije tražila neku tipa "A ja sam te varala" .
E nije mi bas bilo prijatno .....nikako,izeš pare . Imao sam utisak da svi "znaju" za ...."događaj"
brdjanin ::


Setih se i treće, Ivanjica...Jesen '91. Rezervisti došli na svadbu naoružani do zuba.
Puca se kao na ratištu!!!!
Snimam svatove kako sede i odjednom jedan krupni, pijan kao letva, u kadru. Vidi da ga snimam i uperi AK 47 u mene...pomenu mi najku, oca i kako SMEM da ga snimam...Skočiše trezni oko njega, jedva mu oteše kalašnjikov! A meni ledja mokra u sekundi!!!!
E tu sam ja i prestao sa muzikantisanjem .Svirali mi u nekoj kafani ,"momačko veče " i upadnu neki "dobrovoljci" ,do zuba naoružani ,svi pijani .
"Vojvodi" se prohtelo da pleše sa ženom ,i ni manje ni više nego naređuje "Zbog jedne divne crne žene " (Krunoslav Kićo Slabinac ,91 god ,Srbija )  trtrr 
Na to njegov "telohranitelj" ,neki bizon pijani koji je do tada kunjao -skoči i repetira kalašnjikova .
I onda scena -ovaj se dere "sviraj" i vadi "škorpiona" ovaj "prekini " i nišani sa AK 47 .
Nekako se to sredilo ,ali sam ja to veče završio sa  muziciranjem zauvek.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

SVADBA ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: SVADBA ?   SVADBA ? - Page 4 EmptyUto Sep 24, 2013 11:22 pm

Hebemti sreću kad čoveka zapaDne da svira jednoj od ljudožderki na svadbi...:)










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

SVADBA ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: SVADBA ?   SVADBA ? - Page 4 EmptyUto Sep 24, 2013 11:27 pm

Kijara-brm ::
Hebemti sreću kad čoveka zapaDne da svira jednoj od ljudožderki na svadbi...:)
Ono drugo ,sa "vojvodom" se desilo u tvojoj Prigrevici . tongue










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

SVADBA ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: SVADBA ?   SVADBA ? - Page 4 EmptyUto Sep 24, 2013 11:37 pm

Danubius ::
Kijara-brm ::
Hebemti sreću kad čoveka zapaDne da svira jednoj od ljudožderki na svadbi...:)
Ono drugo ,sa "vojvodom" se desilo u tvojoj Prigrevici . tongue
Šipčio si ti peške i u Prigrevicu...  trtrr  .
hahaha znam na kog "vojvodu" misliš...čika Jovo.O..  (čula sam za njega kroz priču-O jak vojvoda.. :zubi3:  )










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

SVADBA ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: SVADBA ?   SVADBA ? - Page 4 EmptyPet Okt 11, 2013 1:47 pm

Say cheeeeeeeese trtrr trtrr trtrr trtrr smehsmeh :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: 

Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

SVADBA ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: SVADBA ?   SVADBA ? - Page 4 EmptyPet Okt 11, 2013 3:10 pm

..ma nista nije vazno,samo da umlatim ovog sto snima smehsmeh :rlol: :rlol: 
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

SVADBA ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: SVADBA ?   SVADBA ? - Page 4 EmptyNed Okt 13, 2013 9:56 am

Pljuvanje, polivanje, gađanje mlade: Najčudniji svadbeni običaji sveta:link :

ODLAGANJE ODLASKA U KUPATILO: INDONEZIJA / MALEZIJA

Nakon venčanja, mladi i mladoženji nije dozvoljeno da koriste kupatilo cela tri dana. Ne mogu ni da izlaze iz kuće, da isprazne creva i uriniraju. Bračni par nadziru, a dozvoljeno im je minimalno hrane i pića. Ako se običaj ne ispoštuje, veruje se da će to doneti lošu sreću paru, prekid braka, prevaru ili smrt dece. Nakon tri dana, paru je dozvoljeno da se vrati normalnom životu i počne svoj brak.
Sex,sex i samo sex :zubi3: 

PLJUVANJE NA MLADU: MASAI, KENIJA

Kada se venčavaju u Masaiju, mladin otac pljuje na mladino lice i grudi kako bi joj na taj način poželeo sreću. Ona zatim odlazi sa svojim mužem ne okrećući se, jer se plaši da se ne pretvori u kamen.

*ajd ćero, sa srećom ....:zubi3: gorepost pljuc










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

SVADBA ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: SVADBA ?   SVADBA ? - Page 4 EmptyPon Nov 04, 2013 10:55 pm

I ovoga ima ....55555 


[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

SVADBA ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: SVADBA ?   SVADBA ? - Page 4 EmptyPon Nov 04, 2013 10:58 pm

A ipak se voli do kostiju..Morbidno,ali i tužno:((


Mlad je poginuo..Verovatno ga je mnogo volela:(










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
milos87popovic

milos87popovic


Datum upisa : 07.11.2013

SVADBA ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: SVADBA ?   SVADBA ? - Page 4 EmptyČet Nov 07, 2013 6:01 pm

Ej je l neko pravio skoro svadbu? Koliko to sve ukupno izadje parica, za neki prosek?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.vbi.rs
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

SVADBA ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: SVADBA ?   SVADBA ? - Page 4 EmptyČet Nov 14, 2013 10:46 pm

Ova htela da bude srpska Džulija Roberts .
A lovu i poklone verovatno ponela u emotivnom rastrojstvu .smehsmeh 

___________________

Usred svadbenog veselja mlada Sonja Stefanović iz Gornjeg Milanovca je bacila burmu, pokupila poklone i netragom nestala.

Mlada je pobegla baš u trenutku kada je muzika zasvirala pesmu Šabana Šaulića "Skini prsten s desne ruke".

Mladoženja Miroslav Miletić, zajedno sa mnogobrojnim gostima ostao je zbunjen, iščekujući da mu se mlada vrati, a kada se to nije desilo, svi su se razišli kućama.

"Znali smo da je snajka već imala nekoliko brakova i vanbračnih veza iza sebe, ali niko nije mogao ni da pretpostavi da će se ovo desiti. Blago rečeno, bili smo šokirani kada je Sonja usred slavlja pokupila poklone i otišla u nepoznatom pravcu.

Ne treba ni govoriti da je svadba završena istog momenta. Mladoženja nas je nekoliko meseci pre venčanja uveravao da se ona promenila i da joj se stare greške neće ponavljati
", kaže R.M. jedan od mladoženjenih rođaka.

Po milanovačkoj čaršiji kruže razne priče o ovoj svadbi, mahom šaljive, mada, kako saznaje list, mladoženji nije ni do priče, ni do šale.

Ekipa "Naših novina" otišla je i do kuće Sonje Stefanović, a jedna gospođa novinarima je rekla:

"Naša Sonja je veoma emotivna i ovo je mnogo pogodilo. Ni nama još nije rekla šta je nateralo na ovakav korak, ali koliko je poznajem, neko ili nešto ju je mnogo povredilo. Ona samo želi da voli i da bude voljena", rečeno je novinarima "Naših novina" u kući "odbegle mlade", prenosi Mondo.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

SVADBA ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: SVADBA ?   SVADBA ? - Page 4 EmptyČet Nov 14, 2013 10:48 pm

milos87popovic ::
Ej je l neko pravio skoro svadbu? Koliko to sve ukupno izadje parica, za neki prosek?
jeste skoro...pa negdje oko 40.000 franaka.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

SVADBA ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: SVADBA ?   SVADBA ? - Page 4 EmptyČet Nov 14, 2013 11:17 pm

...eee,pa ako je zbog emotivnosi,treba joj oprostiti trtrr 
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

SVADBA ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: SVADBA ?   SVADBA ? - Page 4 EmptyPet Nov 15, 2013 12:17 am

Jes vala, i ovdje ne moze ni pola dobra svadba bez $20,000.

Obavijestila sam kcerke da "elope" zlz Ne pada mi na pamet. Radije cu im priustit dobro bracno.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

SVADBA ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: SVADBA ?   SVADBA ? - Page 4 EmptyPet Nov 15, 2013 12:31 am

Kono,ja vjerujem da kod nas potrose isto toliko,pozivaju znane i neznane...samo nek je vise naroda,da se prica.Mi smo imali oko 80 osoba...dosta za dobru zabavu.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

SVADBA ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: SVADBA ?   SVADBA ? - Page 4 EmptyPet Nov 15, 2013 12:35 am

Ono sto ste vi napravili je bilo ukusno. Ovi naprave cirkus.
Plus obicaj da roditelji mlade snose sve troskove. E nece da moze;)
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

SVADBA ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: SVADBA ?   SVADBA ? - Page 4 EmptyPet Nov 15, 2013 1:09 am

AstrinaKomsinica ::
Ono sto ste vi napravili je bilo ukusno. Ovi naprave cirkus.
Plus obicaj da roditelji mlade snose sve troskove. E nece da moze;)

dobro je znato običaje svuda u svetu....:zubi3: 










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

SVADBA ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: SVADBA ?   SVADBA ? - Page 4 EmptyPet Nov 15, 2013 1:29 am



:y2y2: :ples3: 1777










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

SVADBA ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: SVADBA ?   SVADBA ? - Page 4 EmptySub Nov 23, 2013 6:33 am

Uznemirujući video TRAGEDIJA NA SVADBI: Plesao Gangnam stajl sa kalašnjikovim pa ubio troje!link
Primitivni moronski običaj -oružje i pucnjava u svatovima .
Eto šta bude .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

SVADBA ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: SVADBA ?   SVADBA ? - Page 4 EmptySub Nov 23, 2013 11:29 am

..al kalasnjikov,zaboga!!!trtrr 
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

SVADBA ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: SVADBA ?   SVADBA ? - Page 4 EmptySub Nov 23, 2013 11:38 am

Za svako oruzje,odgovoran je onaj ko pravi svadbu i treba da i on odgovara za ova ubistva...da gazda ne dozvoli,ne bi bilo oruzja.Kad vidim na bilo kakvom veselju oruzje,ja napustim mjesto i cao...nek se Veseli svom babi sa pistoljima.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

SVADBA ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: SVADBA ?   SVADBA ? - Page 4 EmptySre Dec 04, 2013 6:24 pm

Pročitajte ovo -da ne poveruješ ! ( Nije zezalica tekst -stvaran događaj )

FALILO MU ZA SVADBU: Pančevac ubio baku zbog 40 evra da bi se oženio! link 

[You must be registered and logged in to see this image.]

Radovan M . sa novopečenom suprugom










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

SVADBA ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: SVADBA ?   SVADBA ? - Page 4 EmptyNed Dec 15, 2013 9:23 am

I u 2014. nastavljamo veselo ... dvije svadbe najavljene... jedna rodica, a druga ... kum konačno odlučio da stane na ludi kamen.  :mraz: 

Ja očekivala svadbu u ljeto, ali kako mi muž reče, prije će to biti s početka proljeća, no za par dana kad se sretnem sa kumovima ću saznati više.

I već vidim lijepu svadbu... sve onako... s ukusom ...  plesni par 











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

SVADBA ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: SVADBA ?   SVADBA ? - Page 4 EmptyPet Jan 24, 2014 5:11 pm

SLIKE VENČANJA koje se neće naći u albumu  link    dem  dm5 

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

SVADBA ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: SVADBA ?   SVADBA ? - Page 4 EmptyPet Jan 24, 2014 5:22 pm

..auuu..ovi kao da idu na streljanje  smehsmeh smehsmeh 
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

SVADBA ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: SVADBA ?   SVADBA ? - Page 4 EmptyPet Jan 24, 2014 5:28 pm

strava..hahaha.
pazi ovu iz albuma  :smejese1;: 


[You must be registered and logged in to see this image.]










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

SVADBA ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: SVADBA ?   SVADBA ? - Page 4 EmptyPon Jan 27, 2014 11:12 pm

Svaka devojčica mašta o tome kakva će joj biti svadba jednog dana .
Na dečijim maskenbalima (kod nas ,doduše ) bar 70 % devojčica su "mladenke" .
Sa 15 već tačno zna da će joj  "venčana kuma" biti najbolja drugarica .
Sa 20 već kada dođe u zlataru da kupi neke fensi minđuše ,usput pogleda i "vereničko" prstenje .
Kada zaista dođe taj dan -mladoženja je poslednja kockica koja se uklapa u taj imaginarni ,više godina sklapan (složeni ) mozaik .
A onda bude nešto sasvim drugo .....jer se ona na kraju ništa ,ili vrlo malo pita .
Ako bi je možda "njeni" podržali -mora se voditi računa šta su zamislili "njegovi" .
On je ubedi na kraju ,da to nema veze .
A onda -ni dogovoreno u detalje se ne desi,jer se starojko napije ,ili neki neoženjeni ujak pijan maltretira muziku da svira 20 puta istu pesmu ,ili je nažuljaju nove (skupe ) cipele ,ili mladoženja pobenavi sa svojim društvom i malo više pogleda u flašu ,ili se roditelji posvađaju ,ili je toliko umorna od "plesa sa mladom" i celog cirkusa da se stropošta u krevet "prve bračne noći" .
A onda se sutra probudi ,i nije više mladenka ,nema više onog divnog sna o "svadbi iz bajke" -sada je žena i domaćica .
Grešim ja nešto ,ili imate bolje priče ?










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

SVADBA ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: SVADBA ?   SVADBA ? - Page 4 EmptyUto Jan 28, 2014 1:04 pm

Meni je najgore kad zaborave sta je to svadba,pravu svrhu svega. A lepo to napisu na pozivnici,deljenje zajednickih lepih trenutaka. Pa krenu sa preslikavanjem nekih stvari napabircenih iz casopisa,filmova,pa im jos i kojekakvi strucnjaci za organizaciju napune glavu.
Nedavno sam imala priliku da slusam koleginicu koja udaje cerku.Toliko su se ubili od muke da joj ispune-san-.Da masnice budu roze,da se masne na stolovima slazu,da mladin buket ne bude kao ne znam kako kod nekih tamo,da pokloncici za goste budu ne kao kod drugih,da deveruse ne odskacu od mlade,da niko nema frizuru kao mlada....i jos hiljadu nevaznih gluposti koje sam zapanjeno slusala.Sve je kostalo kao sv Petra kajgana,mladozenjini se bunili,svi se isposvadjali,mlada jos malo pa nervni slom dozivela,a sve zbog gluposti.Zatim je sledilo nezadovoljstvo poklonima gostiju,nisu dali dovoljno novca,rezultat krajnje nezadovoljstvo. I zbog cega? zato sto su zaboravili ono s pozivnice..
Kad god me pitaju za savet oko svadbe,uvek im kazem da se opuste,prostru prema guberu,pozovu osobe do kojih im je zaista stalo,zanemare sta ko smatra da treba,provesele se i proslave taj pocetak zajednickog zivota i uvek ce ga pamtiti.Nikad nece imati more na pomen reci svadba.
Nazad na vrh Ići dole
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

SVADBA ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: SVADBA ?   SVADBA ? - Page 4 EmptyUto Jan 28, 2014 1:09 pm

Danubius ::

Grešim ja nešto ,ili imate bolje priče ?
U mom slucaju ne gresis. Jeste bila lepa i velika svadba, ali znam da da sam bila toliko umornam i da me je sve bolelo, a i to, da nisam licila na sebe, sva bleda iznurena i da su mi  trebali dani i dani za oporavak, a nije ih bilo, jer je poceo septembarski ispitni rok. zlz
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

SVADBA ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: SVADBA ?   SVADBA ? - Page 4 EmptySre Jan 29, 2014 9:41 pm

Muškarci od celih svatova najviše vole "momačko veče" . Kod nas se (nekažnjeno ) iznapijaju kao svinje ,a u kulturnijim zemljama dobiju još i striptizetu ( poželjno i sa "posebnim uslugama" )
Sutra su svi isuviše mamurni (zajedno sa mladoženjom ) da bi ih bolelo uvo šta se zaista događa.
Još mladoženja ni ne sme da upotrebi "klin se klinom izbija "sistem ,ostali malo "dođu sebi" kad se dotankaju .  kolo 

 uplaseni mis :mladenci:










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne
podbarac


Godina : 68
Location : Novi Sad
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

SVADBA ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: SVADBA ?   SVADBA ? - Page 4 EmptySre Jan 29, 2014 10:06 pm

Ja sam moje odvracao od pravljenja svadbe al cvrc , njihovo je bilo kako bi onda rodbini izasli na oci .
Moja Marijana je nas dva dana pred udaju obavestila da izvolimo doci kod maticara . Svako vreme svoje obicaje nosi a neki se ponavljaju .










[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

SVADBA ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: SVADBA ?   SVADBA ? - Page 4 EmptyUto Jul 01, 2014 12:20 pm

Verzija događaja koja je u opticaju u Apatinu je sledeća (od očevidaca)
"Mladi" su otišli na fotografisanje ,i nisu se vraćali oko sat i po .
Onda se pojavio mladoženja (vidno pijan) i saopštio svatovima da se "mlada ne oseća dobro i da se vratila za Kulu (odakle je inače )
I onda je seo i nastavio da pije -bez daljih objašnenja .
No današnji "telegraf" prenosi ovako :
-----

Mladoženja iz Apatina pobegao sa svadbe!


Prijatelji mladoženje kažu da nije nagoveštavao da će odustati. Ipak, on je pred sam ulazak u salu seo u auto i otišao. Kada se vratio, saopštio je svoju odluku



[You must be registered and logged in to see this image.]





V. L. i B. B. iz Apatina, priredili su gostima na svom venčanju scenu koja podseća na scenu iz filma. Naime, V. L. je pred punom salom gostiju i matičarkom saopštio da odustaje od venčanja sa verenicom B. B. i zatim napustio skup bez objašnjenja.

Gosti kažu da su ostali u šoku kada je mladoženja uzeo mikrofon i saopštio da venčanja neće biti, prenosi Informer.
- Iščekivali smo mladence zajedno sa matičarkom. Kad se čekanje odužilo toliko da je matičarka morala da ode na sledeće zakazano venčanje, zabrinuli smo se. Uz izvinjenje, samo nam je saopštio da venčanja neće biti – kaže jedan svedok.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Foto-ilustracija: Foter/T4ch1k0m4


Posle saopštenja mladoženje, muzičaru su spakovali opremu i otišli. Isto su učunili i mladini roditelji i gosti, dok su mladoženjini u šoku posmatrali dešavanja, a zatim se i oni razišli.
- Roditelji V. L. su skromni i pošteni ljudi koji su mesecima spremali svadbu i živeli za dan kada će oženiti sina. Ne znam kako će ovo prevazići, očajni su. Uz sve to, još su morali sutradan da izmire neplaćene račune i odnesu hranu i piće pripremljene za preko 200 ljudi i vrate poklone – kaže ovaj gost.
Prijatelji mladoženje kažu da nije nagoveštavao da će odustati. Ipak, on je pred sam ulazak u salu seo u auto i otišao. Kada se posle nekog vremena vratio, saopštio je svoju odluku.
Za sada niko sa sigurnošću ne zna zašto je mladoženja odlučio da odustane od venčanja u poslednjem trenutku.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
srculence

srculence


Godina : 44
Datum upisa : 25.06.2014

SVADBA ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: SVADBA ?   SVADBA ? - Page 4 EmptyUto Jul 01, 2014 2:26 pm

SRPSKI ŠVALER: Era ukrao mladu sa svadbe

Veza je trajala tri dana, a mladoženja je bio zahvalan jer ga je na vreme spasao
[You must be registered and logged in to see this image.]
Era Ojdanić, folk pevač, prema anketama najveći je švaler u Srbiji.
"Nisam lep, ali sam neodoljiv", rekao je pevač u emisiji "Žene", mada on ne voli da ga zovu tako i da bi za sebe pre rekao da je šarmer. Nikada nije brojao s koliko je žena spavao, nije lupao recke, ali se ne seća imena svih dama s kojima je bio.

Popularni pevać ne zna šta to žene vide u njemu, ali je ispričao da ga je majka povijala u suknjetak, žensku potsknju, pa u tom on vidi svoj uspeh kod žena.

Era je da je veliki švaler potvrdio i time što je ukrao mladu s venčanja na kojoj je pevao. On je s tom ženom flertovao pola godine jer je dolazila kod njega u restoran, a na svadbi je mlada pravo u venčanici pobegla s njim. Veza je trajala tri dana, a mladoženja je bio zahvalan jer ga je na vreme spasao.

Era je izjavio da je za njega najbolja vijagra upravo lepa žena, i ne planira uskoro da se smiri. Otkrio je da je najčudnije mesto gde je vodio ljubav bilo u avionu sa nepoznatom prelepom ženom koju je tada video i nikada više.

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

SVADBA ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: SVADBA ?   SVADBA ? - Page 4 EmptyČet Jul 03, 2014 6:29 am

Evo epiloga slučaja "svadba " iz Apatina .
Konačna ,i izgleda i istinita verzija :

------
Svakog čuda tri dana dosta, ali Apatinci i dalje ne mogu da se načude skandalu koji je priredio njihov sugrađanin Veselin Lovrić (35) kada je u subotu pobegao sa sopstvenog venčanja. Tako se i juče po Apatinu pričalo o motivima za ovakav postupak nesuđenog mladoženje.


Kažu stara ljubav zaborava nema, a to je očigledno u poslednjem trenutku shvatio i ovaj mladoženja u pokušaju, bar ako je verovati komentarima njegovih poznanika.

- On je imao dugu vezu sa devojkom iz Sombora koju je mnogo voleo. Ipak, kao u svakoj vezi imali su problema, pa su raskinuli negde oko Nove godine. Već u januaru je počeo da se zabavlja sa novom devojkom koja je nedugo zatim zatrudnela, a pod pritiskom njihovih roditelja zakazali su venčanje, mada on nikada nije bio za to - priča mladoženjin poznanik koji nije bio na svadbi, ali je dobro upoznat sa celim slučajem.

- Mladenci su se nakon fotografisanja uputili ka restoranu u kome se održavalo venčanje i mladoženja je zatražio da stanu kod nekog kioska kako bi kupio cigarete. Potom je isterao brata iz automobila i odvezao se u nepoznatom pravcu. Čuo sam da je otišao kod bivše devojke u Sombor i da je tamo doneo odluku da se ne ženi. Tek je oko pola devet uveče došao u restoran i na mikrofon objavio da venčanja neće biti i potom otišao bez objašnjenja - navodi naš sagovornik.

Oni koji su bili na venčanju kažu da su u restoranu proveli više od pet sati i da nisu imali pojma šta se dešava. Mladenaca nije bilo, ali su se najviše zabrinuli kada je matičarka koja je trebalo da ih venča morala da ode na sledeće zakazano venčanje. Nedugo zatim u salu je ušao sam mladoženja i saopštio svoju odluku.

U porodici nesuđenog mladoženje juče nisu bili voljni da komentarišu postupak svog sina.
- Čitava zemlja grca u problemima, a vas zanima moj sin. Pa, kako vas nije sramota da me pitate ovako nešto kada i sami pretpostavljate koliko smo povređeni. Čime se vi bavite - rekao nam je ukratko mladoženjin otac Dušan pre nego što je spustio slušalicu. Do nesrećne mlade juče nismo uspeli da dođemo, ali saznajemo da njena porodica namerava da tuži nesuđenog zeta zbog troškova svadbe.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

SVADBA ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: SVADBA ?   SVADBA ? - Page 4 EmptyČet Jul 03, 2014 12:52 pm

Niko ga nije terao odmah u novu vezu.Još je i dete i na putu..
Napravio je sr...na sopstvenom venčanju,ne gledajući na emocije te mlade žene.
Šta je inat..
Najbolje da ga se reše obe..Nije vredan ničega.
Obična kukavica:)










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

SVADBA ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: SVADBA ?   SVADBA ? - Page 4 EmptySub Jul 12, 2014 12:23 pm

Ovo neki Arkan /Ceca svatovi  ? 
Neodoljivo podseća cela priča ,a tako i izgleda . kush  

-------

OŽENIO SE MOTOROLA: Mlada čuvenog proruskog borca rekla DA naoružana do zuba!

[You must be registered and logged in to see this image.]

DONJECK - U samoproglašenoj Donjeckoj Narodnoj Republici danas je sklopljen prvi brak - oženio se lokalni junak samoodbrane Arsen Pavlov, poznatiji kao Motorola, prelepom Jelenom Koljenkinom.
Mlada je bila u tradicionalnoj beloj venčanici, ali u kosi je imala crno-narandžastu traku Svetog Đorđa i ne tako tradicionalnu futrolu s pištoljem ispod pazuha.

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

SVADBA ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: SVADBA ?   SVADBA ? - Page 4 EmptySub Jul 12, 2014 3:50 pm

Isto sve.Samo što su ovi vidno naoružani do zuba.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

SVADBA ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: SVADBA ?   SVADBA ? - Page 4 EmptyUto Avg 05, 2014 10:57 am

Verovali ili ne -ovo nije montaža ,nego svadba koja se desila nedavno ,okolina Čačka (mislim ,Dragačevo) Izašlo mi na FB "zid" od jedne moje prijateljice (čija je to rođaka )
A komentari -oduševljenje ?????

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

SVADBA ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: SVADBA ?   SVADBA ? - Page 4 EmptyUto Avg 05, 2014 5:51 pm

Ma nego.Ništa bez grmljavine.Raspali mlada i ti...( a metak gde odluta).










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Sponsored content





SVADBA ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: SVADBA ?   SVADBA ? - Page 4 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
SVADBA ?
Nazad na vrh 
Strana 3 od 8Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: SVAŠTA NEŠTO :: SVAŠTARA-
Skoči na: