DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALTražiRegistruj sePristupi

Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?

Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

Godina : 59

Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  Empty
PočaljiNaslov: Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?    Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  EmptyNed Feb 10, 2013 11:19 am

Kako ste odabrali knjige za nju ?
Imaju li knjige posebno namensko mesto ,ili njima popunjavate prostor u nameštaju ?
Koliko imate knjiga u kući ,znate li ?
Naši saveti za kućne biblioteke ?
Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  20091648355116642345d8f690848024_orig
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa

Godina : 38
Datum upisa : 17.02.2010

PočaljiNaslov: Re: Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?    Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  EmptyNed Feb 10, 2013 11:36 am

Imala sam solidnu biblioteku u Bosni.Kada sam krenula za AT,valjda sam mislila da se nikad više neću vratiti u Bosnu...sve sam poklonila...
Ali i sada kupim po neku knjigu.
Nemam ih mnogo...možda 60tak i sve su mi u Schlafzimmer...još uvijek čekaju svoj kutak na zidu... booored

Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
Zana

Zana

Godina : 55
Datum upisa : 30.05.2012

PočaljiNaslov: Re: Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?    Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  EmptyNed Feb 10, 2013 11:38 am

..imam a imam i problem sa njom,nije yatvorena,Sv.Petar ne moze pobrisati prashinu..dugo vec stanujem u dechjim stanovima,sada pak u stanu svog dragog..pa nikako da reshim taj problem..a da,nisam kupovala ni na metar,ni po boji:))
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?    Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  EmptyNed Feb 10, 2013 11:43 am

U suštini ,nikada nisam došao do toga da zaista napravim jednu pravu ,kućnu biblioteku ,a u stvari ,u smislu polica -to nije ni teško ni baš toliko skupo?
Nekako ,puno knjiga mi je otišlo na "čitanje" i nikada mi se nije vratilo ,a dobar deo je otišao i sa ex ženom (pored ostalih fobija ,ima fobiju slaganja knjiga -koje redovno kupuje ,ali ne čita ) Ono što je ostalo ,na raznim je mestima u stanu ,bez nekog reda .
Nazad na vrh Ići dole
John Doe
SFRJ
John Doe

Godina : 58
Humor : was ist das?
Datum upisa : 28.11.2011

PočaljiNaslov: Re: Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?    Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  EmptyNed Feb 10, 2013 11:52 am

... ih, biblioteku... ma, bibliotekčinu imam... mor'o sam sam sebi napraviti člansku kartu...

rasta
Nazad na vrh Ići dole
http://www.istitutzagubljenjevremena.com
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma
doctorr67

Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

PočaljiNaslov: Re: Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?    Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  EmptyNed Feb 10, 2013 11:53 am

Knjige na metar

Fenomen karakterističan za kuće pripadnika više srednje klase, koji su preko noći stekli određeni položaj u društvu i sada moraju da se prilagode novom načinu života. Oni kupuju skupocen (najčešće stilski) nameštaj i nastoje da svoj dom urede po najvišim standardima. Pošto su kupili garnituru i komodu za dnevnu sobu po uzoru na onu iz Sekine ili Brenine kuće, red je da kupe i stilsku policu. E tu već nastaje problem: policu treba popuniti odgovaajućim sadržajem, a da to nisu časopis "Moja njiva" ili neke tračerske novine. Ali naš novokomponovani itelektualac brzo pronalazi rešenje. On odlazi u obližnju knjižaru i bira različite naslove (od Rata i mira do Kamasutre za početnike), ne obazirući se ko ih je napisao i o čemu govore, bitno je samo da se boja korica slaže sa novim enterijerom. U slučaju da je polica i suviše plitka, podvrgava se ekstremnim metodama, te nesrećne knjige bivaju često pretesterisane na pola.

:329340: smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
Tattoo

Tattoo

Datum upisa : 24.10.2011

PočaljiNaslov: Re: Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?    Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  EmptyNed Feb 10, 2013 12:24 pm

Imam, i sve uporedo izdanja na srpskom i francuskom, s'tim da su mi rasparne knjige na srpskom, i uopste nije slozeno po propisima, vec su mi sve knjige nabacane, guram ih po coskovima, slazem jednu na drugu.
Ima tu mnogo i skipti, rokovnika sa raznim zapisima, a sad sam na raznim sajtovima i tamo ih citam, neke knjige po 3-4 put.
Nesto tesko prihvatam novije pisce. Priznajem.
Nazad na vrh Ići dole
John Doe
SFRJ
John Doe

PočaljiNaslov: Re: Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?    Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  EmptyNed Feb 10, 2013 1:16 pm

Tattoo ::
Imam, i sve uporedo izdanja na srpskom i francuskom, s'tim da su mi rasparne knjige na srpskom, i uopste nije slozeno po propisima, vec su mi sve knjige nabacane, guram ih po coskovima, slazem jednu na drugu.
Ima tu mnogo i skipti, rokovnika sa raznim zapisima, a sad sam na raznim sajtovima i tamo ih citam, neke knjige po 3-4 put.

... imam i ja knjige na stranjskom jeziku, jes' da ne govorim stranjski jezik al' su lepe na oko i kad' mi neko dođe, misli da sam intelektualac... ufffffffff što volim da se kurčim...

rasta
Nazad na vrh Ići dole
Zana

Zana

PočaljiNaslov: Re: Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?    Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  EmptyNed Feb 10, 2013 1:27 pm

gorepost Dzone uvek imash dobre ideje..kupit cu i ja koji metar a ako zahladni puno,eto ogreva..dvostruka korist..
Nazad na vrh Ići dole
Tattoo

Tattoo

PočaljiNaslov: Re: Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?    Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  EmptyNed Feb 10, 2013 1:27 pm

John Doe ::
Tattoo ::

... imam i ja knjige na stranjskom jeziku, jes' da ne govorim stranjski jezik al' su lepe na oko i kad' mi neko dođe, misli da sam intelektualac... ufffffffff što volim da se kurčim...

rasta

Imam i Alan Forda i nekoliko ljubavnih romana , a i dve ukradene knjige..crkni sad rasta
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?    Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  EmptyNed Feb 10, 2013 1:28 pm

bosankaa ::
Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  46075259

Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  944472 Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  944472 Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  944472
A ako ti još kažem da su dve od tih knjiga -poezija ? Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  944472
Ozbiljno breeeeee .Imam taj loš običaj da čitam "tamo" a i drugi -da knjige koje volim čitam više puta .Pa da ne vučem sa sobom uvek....Imaju tamo i naočare (koje bi inače zaboravio ) i ispod stalak za novine (za čitanje ,ne za ono drugo ) Jeste da se poneko krsti ,ali ko me zna ,nije mu čudno . Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  944472
Nazad na vrh Ići dole
Zana

Zana

PočaljiNaslov: Re: Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?    Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  EmptyNed Feb 10, 2013 1:29 pm

Tattoo pozajmi koji Alan Ford jakog
Nazad na vrh Ići dole
Tattoo

Tattoo

PočaljiNaslov: Re: Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?    Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  EmptyNed Feb 10, 2013 1:33 pm

Zana ::
Tattoo pozajmi koji Alan Ford jakog

Mozes misliti procitala sam na yt zabranjeni broj. Susret sa Titom

Nazad na vrh Ići dole
Čupka
Bledska Namiguša
Čupka

Godina : 47
Datum upisa : 05.01.2013

PočaljiNaslov: Re: Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?    Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  EmptyNed Feb 10, 2013 1:38 pm

Ja obozavam da citam knjige.Pa tako imam neku manju zbirku knjiga koje sam kupila i procitala.Najvise volim da kupim sebi neku knjigu i procitam.Obozavam to.
Pre par godina sam citala knjige od Stephena Kinga i tako te neke malo tajnstvene i strasne knjige.Onda mi otac preminuo i od tada sam se promenila.Dobila sam osecaj po nekim lepsim i blagim knjigama.Pa me tako uvek razveseli knjiga od njemacke pisateljice Kerstin Gier.Ima lepe ljubavne komedije.A trenutno citam jako lepu knjigu od Joanne Harris Čokolada...
Ne volim da idem u knjizaru pa da onda tamo uzimam knjige pa moram na neki odredjeni rok da je vratim....
Obozavam da citam ujutro.
Nazad na vrh Ići dole
John Doe
SFRJ
John Doe

PočaljiNaslov: Re: Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?    Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  EmptyNed Feb 10, 2013 2:33 pm

... stvarno, da jebe oca, nemam stripove... moram nabaviti... moraću promeniti kutije il' da pročitam "Seobe"...

Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  P2080256_zps1c4c86ed
Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  P2080257_zps454ffeee
Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  P2080258_zpsbf17e3fa
... auuu, vid' nereda...

rasta
Nazad na vrh Ići dole
Zana

Zana

PočaljiNaslov: Re: Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?    Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  EmptyNed Feb 10, 2013 2:50 pm

John Doe ::
... stvarno, da jebe oca, nemam stripove... moram nabaviti... moraću promeniti kutije il' da pročitam "Seobe"...

Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  P2080256_zps1c4c86ed
Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  P2080257_zps454ffeee
Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  P2080258_zpsbf17e3fa
... auuu, vid' nereda...

rasta

hahaahhahah,ovo ide na korice
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica

Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

PočaljiNaslov: Re: Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?    Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  EmptyNed Feb 10, 2013 2:58 pm

Imama vala, i to bas nesto onako ko u Johnny boy hahahahahaha
Jest da kobiva imam shelves, al su krcati, pa se sad lijepo pune kutije po garazi, spavacoj, a najJEbolje ono ispod kreveta, a i prakticno: zavuces rukicu, pa se iznenadis:) Ja'l knjigom, ja'l ostalim zerzevatima hahahahahahaha
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra

Godina : 60
Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Re: Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?    Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  EmptyNed Feb 10, 2013 4:17 pm

Imala sam svojevremeno,a sad kad dobijem neku knjigu,saljem dalje,da jos neko procita,nekad mi bude i zao,zaboravim iskreno naslov i autora,procitala bih nakon nekog vremena ponovo....ebiga,nema.

Imam ja nekih knjiga i premjestam ih stalno,ne znam kud snjima,nije vise "moderno",metar plavih sa zlatnim povezom,a na drugi kraj ako moze 2,5m crvenih,idu mi uz saksije na prozoru

.
zvezda 1 zvezda 1 zvezda 1
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne
podbarac

Godina : 64
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

PočaljiNaslov: Re: Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?    Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  EmptyNed Feb 10, 2013 5:13 pm

Ta kako da nemamo , da diš bez toga bit u kućl

Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  Sankslikao3440004
Nazad na vrh Ići dole
Sibila_
Zalutala Niotkuda
Zalutala Niotkuda
Sibila_

Datum upisa : 20.12.2011

PočaljiNaslov: Re: Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?    Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  EmptyNed Feb 10, 2013 5:17 pm

smehsmeh
Baš ste načitani!!! smehsmeh

coni
Nazad na vrh Ići dole
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa

Datum upisa : 02.12.2012

PočaljiNaslov: Re: Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?    Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  EmptyNed Feb 10, 2013 5:26 pm

Danubius ::
Kako ste odabrali knjige za nju ?
Imaju li knjige posebno namensko mesto ,ili njima popunjavate prostor u nameštaju ?
Koliko imate knjiga u kući ,znate li ?
Naši saveti za kućne biblioteke ?
Popunjavam prostor u ormaru.Sva sabrana dela koja mogu da stanu u "supljinu" ormara od 90 cm. Ostatak bacam :rlol: :rlol: :rlol:
Salim se naravno.
Imam kucnu biblioteku po meni jos uvek malu.
U njoj se nalaze omeiljeni pisci, nesto strucne literature, a nadje se i jos ponesto zanimljivo.
Imam srecu da je stariji sin opsednut citanjem, te se ta biblioteka skoro svakodnevo uvecava.
Imam negde i slike pa ako naletim na njih i ako se setim, okacicu ih.
Nazad na vrh Ići dole
Sibila_
Zalutala Niotkuda
Zalutala Niotkuda
Sibila_

Datum upisa : 20.12.2011

PočaljiNaslov: Re: Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?    Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  EmptyNed Feb 10, 2013 5:35 pm

Ne bih mogla da živim u kući i prostoru gde nema knjiga.
Tako sam naviknuta!
Imamo knjiga, raznih žanrova, raznog poveza i izdanja, mnoge su čak i one jeftinije, sa trafika, jer nije mi nikad bio važan omot, već da je sebi mogu priuštiti.
Imam i neke stare skoro 100 godina, sa dedinog tavana. Kožni se povez već pohabao, ali čuvam ih ako jednom budem u prilici da to repariram i ostavim deci. Uglavnom su na nemačkom, ne mogu da ih čitam, ali uživaju moje veliko poštovanje.
Glupo mi je da nabrajam koga sve od pisaca možete naći u mojoj biblioteci jer ima svega: od Perl Bak (koja se prodavala na metar) preko engleskih i ruskih klasika, domaćih realista i savremenih "komercijalista" :)

coni
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia

Godina : 46
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

PočaljiNaslov: Re: Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?    Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  EmptyNed Feb 10, 2013 10:52 pm

http://www.bizlife.rs/vesti/vest/47328/foto-ovo-je-30-originalnih-resenja-za-biblioteku-u-vasem-domu.html?source=Pravac.com

Mislim da jos od osnovne skole imam neku vrstu biblioteke. Prvo obavezna skolska lektira, kompleti i sl..Onda knjige za odlican uspeh Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  641442 pa sa raznih takmicenja, tipa ''citalacka znacka'', da bi na red dosli klasici.. Prodavci knjiga koji obilaze skole i firme, da ih Bog pozivi Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  3809193925
Danas imam veliku biblioteku, i teznju da je spojim sa onom u domovini... Ovde postoje neki løppamarkedi, dva puta godisnje , gde se u skolama organizuje prodaja svega i svacega ( od namestaja i ostalih kucnih potrepstina, preko opreme za skijanje, i ko zna cega sve) Tu sam pronasla pravo blago! Knjige jos iz 1862.. Kompleti ruskih klasika, Ruzdijeva dela, ma nisam mogla da ponesem sta sam sve htela Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  3809193925 Jedva cekam prolece! Cerka moja sakuplja komplete tipa Hari Poter i sl...
Dosad smo se usaglasile da je Jane Eyre jedna od favorita Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  1725438002
Imamo knjige na srpskom, engleskom, norveskom i ruskom ...

Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?    Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  EmptySub Sep 13, 2014 11:47 am

Koja fenomenalna ideja za male stanove sa puno knjiga ?

Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  Stepenice5

A kod mene na sve strane razbacano ,od predsoblja do kupatila .
I nekako ,za ceo život se nije uzeo jedan zid ,pa investiralo u neku policu pod-plafon ,pa da je sve  na jednom mestu .
Ostalo pod "jednom ću...." jer uvek ima nešto preče .

Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  Muwh02
Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  Jkkggh
Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  33cqam1
Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  2zsb5hs
Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  Ouqzdk
Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  1ostxd
Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  28v3did
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra

Godina : 60
Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Re: Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?    Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  EmptySub Sep 13, 2014 3:53 pm

Upravo sam masu procitanih knjiga prebacila u biblioteku klinike...vidim da je tamo nestasica...ipak pacijenti budu mjesecima tamo(sram me ima i nekih sexi bas....al svaka roba ima svoga kupca)

Kod mene ih ima vise na tavanu nego u kuci....toliko o sredjenoj biblioteci.

.
zvezda 1 zvezda 1 zvezda 1
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?    Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?  Empty

Nazad na vrh Ići dole

Imate li KUĆNU BIBLIOTEKU ?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 3Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: ŽIVOT I PRIKLJUČENIJA :: PORODICA /DOMAĆINSTVO :: KULTURA STANOVANJA-
Skoči na: