DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
kako - Kako reagujete na pokondirene (tikve) ? BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
kako - Kako reagujete na pokondirene (tikve) ? BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Kako reagujete na pokondirene (tikve) ?

Ići dole 
+11
promaja
Samouka
Lakota
AstrinaKomsinica
el_vibrador
Danubius
Gagica78
doctorr67
dusicaa
podbarac
Astra
15 posters
AutorPoruka
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

kako - Kako reagujete na pokondirene (tikve) ? Empty
PočaljiNaslov: Kako reagujete na pokondirene (tikve) ?   kako - Kako reagujete na pokondirene (tikve) ? EmptyPon Apr 01, 2013 6:41 pm

J.Sterija Popovic opisa Femu dvanih godina, no nista ih manje
nema danas.

Oko nas su :drcni, bezobrazni,primitivni, bez manira i lepog
ponasanja u turbo opancima…
Do juce su cuvali ovce a sad bleje za"meckama"
Do juce su nosili vunene carape i opanke, a danas je "Prada" "Gucci" "Bata" bas ono sto njima prija.
Cesto ih je bolje ne cuti jer se frljaju s padezI ali zato “znaju“ sta je IN na modnoj sceni, sa puno “ukusa” biraju sve, od modne linije, do parfema.

Prepoznatljivi su vrlo - dzaba su krecili -
Prema takvima oscam duboko sazaljenje, a vi ?
Nazad na vrh Ići dole
el_vibrador
בנו של ישראל
el_vibrador


Datum upisa : 07.02.2012

kako - Kako reagujete na pokondirene (tikve) ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako reagujete na pokondirene (tikve) ?   kako - Kako reagujete na pokondirene (tikve) ? EmptyPon Apr 01, 2013 7:02 pm

Da li si sigurna,Dusice, da je u pitanju "sazaljenje"?
Sazaljenje sto su ti likovi materijalno uspeli , dok ,recimo ti, koja znas sva pravila bontona, i citala si Kanta, i Bulgakova, i isla u elitnu skolu, zavrsila fakultet, potrosila najmanje 16 godina na svoje obrazovanje, ne radis u struci , ili ne radis uopste, ili jedva sastavljas kraj sa krajem?
Ne, mislim da bi zavist, i retoricko pitanje "sta pa meni fali", bio puni bolji osecaj

Ne znam zbog cega bi ih "sazaljevala".Zato sto se ne znaju ponasati za stolom, ili slagati boje, ili je to trazenje nekog razloga da se osetis moralno superiorna?
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

kako - Kako reagujete na pokondirene (tikve) ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako reagujete na pokondirene (tikve) ?   kako - Kako reagujete na pokondirene (tikve) ? EmptyPon Apr 01, 2013 7:25 pm

Meni se gade...jer su zaboravili odakle su ispali i ko su u stvari...okrece mi se zeludac na takve pokondirene tikve.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne
podbarac


Godina : 68
Location : Novi Sad
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

kako - Kako reagujete na pokondirene (tikve) ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako reagujete na pokondirene (tikve) ?   kako - Kako reagujete na pokondirene (tikve) ? EmptyPon Apr 01, 2013 7:37 pm

pljuc










[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

kako - Kako reagujete na pokondirene (tikve) ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako reagujete na pokondirene (tikve) ?   kako - Kako reagujete na pokondirene (tikve) ? EmptyPon Apr 01, 2013 7:46 pm

el_vibrador ::
Da li si sigurna,Dusice, da je u pitanju "sazaljenje"?
Mozda si u prvu, mozda ipak samo gadjenje!!!

el_vibrador ::
Sazaljenje sto su ti likovi materijalno uspeli , dok ,recimo ti, koja znas sva pravila bontona, i citala si Kanta, i Bulgakova, i isla u elitnu skolu, zavrsila fakultet, potrosila najmanje 16 godina na svoje obrazovanje, ne radis u struci , ili ne radis uopste, ili jedva sastavljas kraj sa krajem?
Ne, mislim da bi zavist, i retoricko pitanje "sta pa meni fali", bio puni bolji osecaj
Ne znam zbog cega bi ih "sazaljevala".Zato sto se ne znaju ponasati za stolom, ili slagati boje, ili je to trazenje nekog razloga da se osetis moralno superiorna?

Ne radim u struci,da ali se u ostalom delu tvog teksta ne pronalazim.
Nisam kivna niti zavidna.Samo znam ko sam, sta sam i kako se ponasam danas kad recimo imam i juce kad nisam imala.
I da dodam:
Moje sazaljenje takvih likova ( ili gadjenje uzmi kako hoces) potice odatle sto neki likovi misle da ce novcem nadoknaditi sve ono sto u sebi ne nose.
Novcem moze kupiti sve gore navedeno ali ne moze sakriti glupost, prostotu, ne moze kupiti manire,dobro vaspitanje a pogotovu ne moje divljenje.


Poslednji izmenio dusicaa dana Pon Apr 01, 2013 7:59 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma
doctorr67


Location : Singidunum
Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

kako - Kako reagujete na pokondirene (tikve) ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako reagujete na pokondirene (tikve) ?   kako - Kako reagujete na pokondirene (tikve) ? EmptyPon Apr 01, 2013 7:59 pm

Dzaba sve to kad prazilook viri iz doope, može da se kurči sa "spoljnom fasadom"...ali sve to možda izgleda na blic, dok se karte ne pokažu.
Nazad na vrh Ići dole
Gagica78
Dama sa Juga
Dama sa Juga
Gagica78


Godina : 45
Location : Juzna pruga
Datum upisa : 23.03.2013

kako - Kako reagujete na pokondirene (tikve) ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako reagujete na pokondirene (tikve) ?   kako - Kako reagujete na pokondirene (tikve) ? EmptyPon Apr 01, 2013 8:01 pm

Kao osnovac kada sam se prvi put srela sa sterijinom "Pokondirenom tikvom"smejala sam se od srca Femi i rekla sebi da cu uvek biti Ja- Ja i uvek u svojoj kozi i nogama cvrsto na zemlji, da cu se truditi da budem dobar covek i da cu ceniti prave vrednosti i da mi novac ako ga ikada budem imala previse nikad nece pomutiti mozak.
Sada kada se osvrnem iza sebe i pogledam na svoj zivot sa ove razine, mogu reci da sam zadovoljna sobom i da, i danas se smesim kada sretnem poneku Femu i ne vidim nista ni lose , ni nesto za zaljenje, trude se ljudi , ja to postujem samo da ne zaborave ko su i odakle su.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

kako - Kako reagujete na pokondirene (tikve) ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako reagujete na pokondirene (tikve) ?   kako - Kako reagujete na pokondirene (tikve) ? EmptyPon Apr 01, 2013 8:45 pm

Nr 1 "pokondirene tikve" su naši gastarbajteri -kada dođu u Srbiju .
Isti oni koji su kod ćaće Živojina gulili kupus i pasulj i vozili se u zaprežnim kolima ,sada im je pojedini model "Opela" -premali ,a u restoranu cimaju konobare jer im je "stejk" prepečen .
Nr2 su ovi ratni profiteri ,novokompovani biznismeni .Imaju sve ,avione i kamione ,ali nos brišu i dalje rukavom ,i na najnoviji model mob-a će se derati kao u rodnom Glibajcu .Ti piju samo tekilu ,iako su do juče pili brlju i zidarsko pivo ,a obavezno puše "Davidoff" iako pojma nemaju ko je taj "švapski Rus "
(To zbog "tozla" oko filtera ,tebra )
Nr3 su radnici koji su dobili "deonice" Zahvaljujući nečuvenoj "podeli" ,dojučerašnji fizikalci po pivarama su,( jebo ga ti ,uzrečica ),seli u "Mercedese" i "Audije" ,ali zato Jašar i Baja grme sa 2x 200 W sinusa + soobwofer iz "auta" ,nek vidi raja ...
Ma mogao bih još da nabrajam ,ali dosta za sada ....ni Sterija nije mogao predvideti ovakvu Srbiju ,a puno je "pogodio" ,što se tiče "pokondirenih"










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
el_vibrador
בנו של ישראל
el_vibrador


Datum upisa : 07.02.2012

kako - Kako reagujete na pokondirene (tikve) ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako reagujete na pokondirene (tikve) ?   kako - Kako reagujete na pokondirene (tikve) ? EmptyPon Apr 01, 2013 10:10 pm

Takvi likovi nisu narocito benigni, i znaju vrednost novca.Problem je u sistemu vrednosti.Za vreme Sterije je postojao odredjeni moralni kod. Danas je vrednost osobe uglavnom proporcionalna vrsti kola koje vozi, i kuce koju ima
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

kako - Kako reagujete na pokondirene (tikve) ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako reagujete na pokondirene (tikve) ?   kako - Kako reagujete na pokondirene (tikve) ? EmptyUto Apr 02, 2013 12:23 am

dusicaa ::

Oko nas su :drcni, bezobrazni,primitivni, bez manira i lepog
ponasanja u turbo opancima…
Do juce su cuvali ovce a sad bleje za"meckama"
Do juce su nosili vunene carape i opanke, a danas je "Prada" "Gucci" "Bata" bas ono sto njima prija.

U jednom se ne bih slozila: da svi ovakvi striktno poticu sa sela. Doduse, poznajem more bas takvih koji su nekad krave cuvali, a danas "Ja ne mogu da vozim nista sem mercedesa", etc.
Ali poznajem i onih sa 5 gradskih koljena (;)), koji se kanda nesto docepali, vecinom kroz kradju i rat, pa sad aman zaman, niko ne zna ko oni, sto moj dragi kaze nose MAguchi hahahaahahahah

Sta osjecam za njih?! Sta bih osjecala?! Nepresusni izvor zabave:)))))) Nista ne legne ko dobar krkan, onako na prvu, jer ne konta taj suBtilnu *ebu hahaahahahhahahaahahahah
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

kako - Kako reagujete na pokondirene (tikve) ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako reagujete na pokondirene (tikve) ?   kako - Kako reagujete na pokondirene (tikve) ? EmptyNed Jul 28, 2013 7:25 pm

Dobijam ospice od njih.Od preporuka o tome sta jesti,od odlazaka u teretanu,od izbeljivanja zuba od kojih se dobija fras u mraku,od osoba cije dete ne zna sta je corbica s povrcem,ali zato mama nosi markiranu torbu,od-hvali-umesto fali,od -sumljam da se to tako kaze-..trtrr 
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

kako - Kako reagujete na pokondirene (tikve) ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako reagujete na pokondirene (tikve) ?   kako - Kako reagujete na pokondirene (tikve) ? EmptyNed Jul 28, 2013 8:37 pm



Kako odreagovati, nasmejati se onako od srca i ignorisati.
Nazad na vrh Ići dole
promaja
Panonski lav
Panonski lav
promaja


Godina : 61
Datum upisa : 02.08.2010

kako - Kako reagujete na pokondirene (tikve) ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako reagujete na pokondirene (tikve) ?   kako - Kako reagujete na pokondirene (tikve) ? EmptyNed Jul 28, 2013 8:44 pm

Nazad na vrh Ići dole
determinanta
Matematički kompleksna
determinanta


Godina : 65
Datum upisa : 06.01.2008

kako - Kako reagujete na pokondirene (tikve) ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako reagujete na pokondirene (tikve) ?   kako - Kako reagujete na pokondirene (tikve) ? EmptyNed Jul 28, 2013 8:47 pm

Nemam ja šta da reagujem, oni to sami rade. Uglavnom ne me se ticaju, kao i drugi "prolaznici" u mom životu.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tagged.com/determinanta
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

kako - Kako reagujete na pokondirene (tikve) ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako reagujete na pokondirene (tikve) ?   kako - Kako reagujete na pokondirene (tikve) ? EmptyNed Jul 28, 2013 9:02 pm

dusicaa ::
J.Sterija Popovic  opisa  Femu dvanih godina, no nista ih manje
nema danas.

Oko nas su :drcni, bezobrazni,primitivni, bez manira i lepog
ponasanja u turbo opancima…
Do juce su cuvali ovce a sad bleje za"meckama"
Do juce su nosili  vunene carape i opanke, a danas je   "Prada"  "Gucci" "Bata" bas ono sto njima prija.
Cesto ih je bolje ne cuti jer se frljaju s padezI ali zato “znaju“ sta je IN na modnoj sceni, sa puno “ukusa” biraju sve, od modne linije, do parfema.

Prepoznatljivi su vrlo  - dzaba su krecili -
Prema takvima oscam duboko sazaljenje, a vi ?
Što da ih sažaljevam? Sve je ostalo isto..samo što je sad izvana fasada..iznutra ostala ista svinjada..
Kontakt s njima ostaje isti kao pre.Meni ne mogu držati predavanje i manire kad znam ko su do jučer bili...
Neka ih...meni ne smetaju...Niti me nerviraju...










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

kako - Kako reagujete na pokondirene (tikve) ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako reagujete na pokondirene (tikve) ?   kako - Kako reagujete na pokondirene (tikve) ? EmptyPon Jul 29, 2013 12:17 am

MaGuchiiiiiiii trtrr smehsmeh :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: 
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

kako - Kako reagujete na pokondirene (tikve) ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako reagujete na pokondirene (tikve) ?   kako - Kako reagujete na pokondirene (tikve) ? EmptyNed Feb 23, 2014 3:37 pm

Snobovi na sve strane,o cemu god da krenes da pricas,isplivavaju neki likovi koji,imitirajuci neke svetske elitiste smatraju i sebe clanovima iste.Ishrana je jos jedno polje ,gde ostanem bez teksta kad vidim robove odredjenih marki,i kad osetim da zbog toga misle da su bolji od drugih.A plus naglasavanje da je sve to zbog -zdrave ishrane-.. booored 
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

kako - Kako reagujete na pokondirene (tikve) ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako reagujete na pokondirene (tikve) ?   kako - Kako reagujete na pokondirene (tikve) ? EmptyNed Feb 23, 2014 4:11 pm

Meni je zaista veliki kompliment kad mi "dole" kazu:
Ostala si uvijek ista(ne misle na izgled),ni malo te nije pokvarila Svica.
Nikad nisam mjerila covjeka kroz imanje niti sma zeljela d amene mjere tako.
Kad vidim ove dojucerasnje gladne kako se bahate...uh malo je da kazem gade mi se.

Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

kako - Kako reagujete na pokondirene (tikve) ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako reagujete na pokondirene (tikve) ?   kako - Kako reagujete na pokondirene (tikve) ? EmptyNed Feb 23, 2014 4:58 pm

Imala sam prijateljicu kojoj je bilo "muka kad pomisli da ustajem u 5 da idem u drkavu Livnicu da radim". Tu mi je pukao film pa sam joj rekla da je "drkava Livnica" deo svetske autoindustrije i da sam ja sitan šraf u kontroli za DAEWOO dok se u njenoj "elitnoj Robnoj kući" sad šepure kineske gaće 5 komada za 100 dinara. Od onda ne priča samnom  wsmile 

Zašto sam vam ovo ispričala? Zato što snobovština ni najmanje nema veze s parama. Ima snobova i to velikih i među onima koji primaju socijalnu pomoć kao što je to slučaj bio s ovom mojom.

U principu ignorišem takve kao pojavu.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
brdjanin
peskovit je put do zvezda
brdjanin


Datum upisa : 13.09.2013

kako - Kako reagujete na pokondirene (tikve) ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako reagujete na pokondirene (tikve) ?   kako - Kako reagujete na pokondirene (tikve) ? EmptyNed Feb 23, 2014 5:05 pm

Imam jednu kumu koja je prava pokondirena tikva.
E kod nje obožavam da "izokola" sazna da sam "nešto novo postigao" u životu, jer ona za sve smatra da bi "mogla i ona" zlz ali joj se baš nešto "ne da"...
Kada je dolazila na slavu imao sam pakleni plan, pošto još nije znala za knjigu koja je izašla.
Druga kuma koju obožavam i koja je luda kao struja, sa vrata je počela da me zove "pišče" i da se zeza na tu stranu. Ova prva je treptala i ćutala zbunjena...i trebalo joj je dva sata da smogne snage da me pita...kume, ti si to nešto napisao i izdao?  :rlol: 










Nizbrdo je lakše. Ali uzbrdo je avantura!
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





kako - Kako reagujete na pokondirene (tikve) ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako reagujete na pokondirene (tikve) ?   kako - Kako reagujete na pokondirene (tikve) ? Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Kako reagujete na pokondirene (tikve) ?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Kako prihvatate poraz?
» hik???kako cu kuci?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: TAJNE UMA i EMOCIJE :: PSIHOLOGIJA-
Skoči na: