DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
JAVNI PREVOZ ILI TAXI ?  - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
JAVNI PREVOZ ILI TAXI ?  - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 JAVNI PREVOZ ILI TAXI ?

Ići dole 
+10
ZoxZoja
zoran1970
Tattoo
bosankaa
promaja
AstrinaKomsinica
Gothic
Kijara-brm
Danubius
dusicaa
14 posters
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

JAVNI PREVOZ ILI TAXI ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: JAVNI PREVOZ ILI TAXI ?    JAVNI PREVOZ ILI TAXI ?  - Page 2 EmptySre Maj 29, 2013 8:51 pm

First topic message reminder :

Tema koja naoko može da bude zanimljiva onima koji žive po velikim gradovima (a nije ih malo ovde )
Postoje i drugi razlozi zašto ovakava tema -objasniću kasnije .
Ako zanemarimo činjenicu da gotovo svi imaju kola -opet smo nekada prinuđeni ,ili iz drugih razloga koristimo javni ili taksi prevoz .
Koju od ove dve opcije koristite i zašto ?
Da li je javni prevoz u vašem gradu buski,tranvajski ,trola ,podzemna železnica ?
Kako ste zadovoljni javnim prevozom u vašem gradu ?
Kakve su uporedne cene u ovim vrstama prevoza ?
Koliko imate poverenja u taksiste ?
Ovo i sve što vam padne na pamet o javnom i taxi prevozu -ovde
.
JAVNI PREVOZ ILI TAXI ?  - Page 2 Images?q=tbn:ANd9GcTZOtJ6gshtxyA_8VDG51gw5djv4geGAABorUnK4NxvsMqU5dEX










JAVNI PREVOZ ILI TAXI ?  - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/

AutorPoruka
Kica/Praja
El virtuoso



Datum upisa : 04.12.2009

JAVNI PREVOZ ILI TAXI ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JAVNI PREVOZ ILI TAXI ?    JAVNI PREVOZ ILI TAXI ?  - Page 2 EmptyČet Sep 01, 2016 7:06 pm

JAVNI PREVOZ ILI TAXI ?  - Page 2 Ko-to-tamo-peva-foto-youtube-printscreen-1472590730-981355


Javni prevoz je bogat socijalni život. Taxi i auto otuđuju.
Nazad na vrh Ići dole
savo




Datum upisa : 21.03.2014

JAVNI PREVOZ ILI TAXI ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JAVNI PREVOZ ILI TAXI ?    JAVNI PREVOZ ILI TAXI ?  - Page 2 EmptySub Sep 10, 2016 10:49 am

posebno je dobsar taj socijalni zivot u jutarnjem i vecernjem spicu!
Nazad na vrh Ići dole
savo




Datum upisa : 21.03.2014

JAVNI PREVOZ ILI TAXI ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JAVNI PREVOZ ILI TAXI ?    JAVNI PREVOZ ILI TAXI ?  - Page 2 EmptyUto Sep 13, 2016 3:23 pm

cenovnik iznajmljivanja vozila, jesenji popusti >>> link
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

JAVNI PREVOZ ILI TAXI ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JAVNI PREVOZ ILI TAXI ?    JAVNI PREVOZ ILI TAXI ?  - Page 2 EmptyUto Sep 13, 2016 10:14 pm

U mojoj drzavi je najjeftinije koristiti vlastiti auto,javni prevoz je skup,zavidim Bosanki na cijenama,taxi da i ne spominjem.
Parking je problematican u vecim gradovima,ali nije strasno toliko.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★



Datum upisa : 17.02.2010

JAVNI PREVOZ ILI TAXI ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JAVNI PREVOZ ILI TAXI ?    JAVNI PREVOZ ILI TAXI ?  - Page 2 EmptyUto Sep 13, 2016 11:21 pm

Astra ::
U mojoj drzavi je najjeftinije koristiti vlastiti auto,javni prevoz je skup,zavidim Bosanki na cijenama,taxi da i ne spominjem.
Parking je problematican u vecim gradovima,ali nije strasno toliko.

Pa sad. .. kod mene ...zavisi koliko ces se zadrzati, tj. koliko se isplati placati parking. ..
Ja si kupim godisnju kartu koja kosta negdje oko 360€ i mirna. Najpovoljnije, najbrze stignem gdje trebam. ..ne gubim vrijeme trazeci parking i najbitnije. ..ne nerviram se ako je guzva :brdski2:
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




JAVNI PREVOZ ILI TAXI ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JAVNI PREVOZ ILI TAXI ?    JAVNI PREVOZ ILI TAXI ?  - Page 2 EmptySre Sep 14, 2016 8:10 am

dusicaa ::
Vise od 20 godina nisam usla u gradski bus  JAVNI PREVOZ ILI TAXI ?  - Page 2 4089611282
Ne mogu dakle o tome pricati.
Taksi koristim kad idem u centar grada iskljucivo iz tog razloga sto je parkiranje misaona imenica. Cak i ako nadjem parking, mogu biti dva sata na istom mestu i moram premestiti auto.
E da ne bih izvodila te akrobacije, lepo pozovem taksi i milina.
U nasem gradu taksi prevoz je zaista jako jeftin.
Sto se tice poverenja u taksiste ...ne znam..nisam nesto o tome razmisljala.
Ima ih svakakvih. Malko su mi smesni oni koji me pitaju  " a gde je ta ulica "sto opet vise govori o tome da su "dodjosi" kako kazu Lalae, pa ne poznaju grad dovoljno.

Starosedeoci najbolje znaju. medalja za starosedeoce,koji poznaju "rodni grad" k'o svoj džep. Predlažem da samo starosedeoci smeju biti taksisti ili poštari, u suprotnom te ne mogu prepoznati i znaati da l' je nešto na pravu adresu upućeno. Čovek il' paket, pismo, račun za komunalije il' nšto slično.


rasta
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




JAVNI PREVOZ ILI TAXI ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JAVNI PREVOZ ILI TAXI ?    JAVNI PREVOZ ILI TAXI ?  - Page 2 EmptySre Sep 14, 2016 8:18 am

Kada postaneš europski građanin, obavezno na kredu uzmeš auto, vozaš se, parkiraš gde stigneš i boli te kita za raju sirotinju koja se gužva po javnom prevozu ili taksijima. Ima se-može se. Čuvena tehnika priče: "muda za bubrege"

Joooj zemljo, ovori se! ka Evropi, naravno.


rasta
Nazad na vrh Ići dole
djordje5




Datum upisa : 28.11.2017

JAVNI PREVOZ ILI TAXI ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JAVNI PREVOZ ILI TAXI ?    JAVNI PREVOZ ILI TAXI ?  - Page 2 EmptySre Nov 29, 2017 12:28 am

Imam svoje vozilo već par godina, javni prevoz ne koristim već duži niz godina, ali kad idem van grada na vikendicu onda iznajmim rent a car vozilo, vikendica je u baš ruralnom predelu i ne verujem da bi moj golfić tuda mogao da se popne.
Nazad na vrh Ići dole
savo




Datum upisa : 21.03.2014

JAVNI PREVOZ ILI TAXI ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JAVNI PREVOZ ILI TAXI ?    JAVNI PREVOZ ILI TAXI ?  - Page 2 EmptyPet Dec 01, 2017 1:19 pm

svaka cast djordje, retki su ljudi koji ostave svoja automobil kod kuce i iznajme vozilo. Mada mislim da kroz ovu gradsku guzvu najbolje prolaze dzipovi i veliki SUV-ovi pa nije na odmet iznajmiti takav za gradsku voznju po Beogradu. Bonus je to sto policija skoro ih nikada ne zaustavlja
Nazad na vrh Ići dole
djordje5

djordje5


Datum upisa : 28.11.2017

JAVNI PREVOZ ILI TAXI ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JAVNI PREVOZ ILI TAXI ?    JAVNI PREVOZ ILI TAXI ?  - Page 2 EmptyPet Dec 01, 2017 10:23 pm

savo ::
svaka cast djordje, retki su ljudi koji ostave svoja automobil kod kuce i iznajme vozilo. Mada mislim da  kroz ovu gradsku guzvu najbolje prolaze dzipovi i veliki SUV-ovi pa nije na odmet iznajmiti takav za gradsku voznju po Beogradu. Bonus je to sto policija skoro ih nikada ne zaustavlja


Stvarno nikada. Ja barem nisam video da policija zaustavi vece-robusno vozilo.
Ovo za dzip je odlicna ideja jer dzip je i zamisljen kao terensko vozilo i bez problema bi se mogao popeti do vikendice.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

JAVNI PREVOZ ILI TAXI ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JAVNI PREVOZ ILI TAXI ?    JAVNI PREVOZ ILI TAXI ?  - Page 2 EmptySub Jun 20, 2020 10:58 am

via GIPHY



Javni prevoz ima svoje prednosti  zubic
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



JAVNI PREVOZ ILI TAXI ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JAVNI PREVOZ ILI TAXI ?    JAVNI PREVOZ ILI TAXI ?  - Page 2 EmptyPet Jan 22, 2021 9:10 am

Došao sam iz sredine gde se javni prevoz koristi nemilice. Svaka autobuska stanica ima displej o liniji autousa i tačno vreme kada dolazi autobus. Zanimljivo je videti da "tvoj" bus stiže za 2, 3 ili 10 minuta. Imaš fore da skokneš do trafike i eventualno dokupiš nešto što si zaboravio. Kada sam se doselio ovde, kružila  je legenda da je postojao i ovde, javni prevoz. Video sam, letos da ljudi čekaju bus do Dvorova. Tamo je termalna banja i bazen. OK, koristi se ali ja nikada nisam bio u ovdašnjem javnom prevozu. Međumesni saobraćaj je takođe sa mene na uštap i to se svelo na privatneautoprevoznike i  minibuseve, stoga smo se opredelili za auto. Kada se sve sabere, jeftinije izađe od taxija i te vrste javnog prevoza. Auto je mali potrošač i troši oko 4,5-5l/100km. Poređenja radi, 14KM je prevoz od tačke A do tačke B, 50km. Za 10KM, natočim oko 6,5 litara i pređem tu distancu. Ostane mi u rezervoaru 2 litre pri povratku. Eto!
Nazad na vrh Ići dole
savo

savo


Datum upisa : 21.03.2014

JAVNI PREVOZ ILI TAXI ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JAVNI PREVOZ ILI TAXI ?    JAVNI PREVOZ ILI TAXI ?  - Page 2 EmptyPet Jan 22, 2021 10:58 am

U beogradu se pojavila opcija dugoročnog iznajmljivanja auta , na mesec dana sa velikim popustom. to zovu abonman program (cenovnik). Vidim da taksisti već pizde zbog toga, mada još uvek nije rašireno. Ukoliko se još malo spusti cena i omasovi, eto konkurencije.
Ovo najbližte car-klubovima u EU.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





JAVNI PREVOZ ILI TAXI ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JAVNI PREVOZ ILI TAXI ?    JAVNI PREVOZ ILI TAXI ?  - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
JAVNI PREVOZ ILI TAXI ?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: PUT PUTUJEM :: SAOBRAĆAJ :: AUTO SVET-
Skoči na: