DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Šta je pakao? BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Šta je pakao? BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Šta je pakao?

Ići dole 
+12
Svemimir
pesma
Auror@
Nut
ZoxZoja
Okano
montoya
Lakota
Samouka
dusicaa
Astra
AstrinaKomsinica
16 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

Šta je pakao? Empty
PočaljiNaslov: Šta je pakao?   Šta je pakao? EmptySre Jul 24, 2013 9:46 am

"Pakao to je patnja i teret, kad više ne možeš da voliš." - Dostojevski.

No pustimo Dantea, Dostojevskog i filozofe; Šta je za vas pakao? Gde se nalazi pakao ako ne u sopstvenoj duši, šta mislite?
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Šta je pakao? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je pakao?   Šta je pakao? EmptySre Jul 24, 2013 12:38 pm

Pakao je uvijek nemoc.

Prvi put sam se srela s paklom u toku rata. Ali, pozitivan covjek sve okrene u pravom smijeru. Izbor je izlaz:)

Nazalost, mnogi nisu imali srece, vremena, da nadju izlaz. Stoga nemam pravo da pricam, definitivno nemam pravo da sudim,,,,Licno nemam paklenih teritorija u zivotu. Nadam se da ce tako i ostati, makar dok ne krenem kod Lucija;)))))))))
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Šta je pakao? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je pakao?   Šta je pakao? EmptySre Jul 24, 2013 3:37 pm

Ma to je kad gori u tebi,kad te przi,ne da ti mira,ne da ti da se osmjehnes....sve te nesto dusa boli...ma i srce i mozak...i kad ti se place...a nisi zaljubljen.
Svako ima svoj mali pakao u sebi,gdje vrag cuci i vrti kaziprstom....samo sto ga najcesce ignorisemo,ali provrti vrag...provrti ebo sve svoje....i uebe me...dusa mi bre ode od mene...a bez duse nisi covjek.
Sklonis se u neko cose,dok se dusa ne (po)vrati,pa onda opet dalje,do neke nove vatre.

Jedno je zajednicko svima....svi mislimo da bas mi u tom trenu prolazimo najgori pakao...i mala je utjeha kad sam sebi kazes...ne daj se,ima i gore.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

Šta je pakao? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je pakao?   Šta je pakao? EmptySre Jul 24, 2013 5:44 pm

Onog trena kad shvatis da si nemocan da promenis bilo sta, nastupa pakao.
Kad je nebo visoko a zemlja tvrda. Kad nekom toliko trebas i toliko ocekuje od tebe, a ti znas da pomoci ne mozes.
Srela sam se oci u oci s paklom.Utroba se cepa, razum polako gubi.
Zelis da umres, a Bog te nece. Zelis da rukom odneses bol, tugu, nesrecu drage osobe, a ne mozes...
Kako je to jeziv osecaj ?!?!?!
Ovi mali, svakodnevni paklici...ma oni su za zanemariti!
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

Šta je pakao? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je pakao?   Šta je pakao? EmptySre Jul 24, 2013 7:50 pm

Ne verujem u pakao na nebu, te priče o raju i paklu mislim da su samo za olakšanje sopstvene duše i savesti pred odlazak na onaj svet i vera u neku poslednju nadu o večnom životu. A šta kada nam je dosta i ovoga života, kada se dogodi da se razum gubi, da više čovek ne može da podnese bol,nemoć,patnju - nije li to pakao?
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Šta je pakao? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je pakao?   Šta je pakao? EmptySre Jul 24, 2013 8:01 pm

U paklu su one bezobrazne cure spite zlocaste i nestasne, kad bi mogao birati gdi mogu da odem, e vala u paklu :zubi3: 

Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

Šta je pakao? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je pakao?   Šta je pakao? EmptySre Jul 24, 2013 8:08 pm

Dolinac ::
U paklu su one bezobrazne cure spite zlocaste i nestasne, kad bi mogao birati gdi mogu da odem, e vala u paklu :zubi3: 


Samo da mi te ne proteraju odatle smehsmeh 
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Šta je pakao? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je pakao?   Šta je pakao? EmptySre Jul 24, 2013 8:14 pm

Samouka ::
Dolinac ::
U paklu su one bezobrazne cure spite zlocaste i nestasne, kad bi mogao birati gdi mogu da odem, e vala u paklu :zubi3: 


Samo [You must be registered and logged in to see this link.] mi te ne proteraju odatle smehsmeh 

Ma nebi oni mene proterali, trebaju oni ovakog poput mene. :trava : Bilo bi im dosadno bez mene. smehsmeh smehsmeh 
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

Šta je pakao? Empty
PočaljiNaslov: Da li je pakao topao ili hladan?   Šta je pakao? EmptyPet Okt 25, 2013 3:55 pm

Pitanje sa ispita na Tehnološkom fakultetu

Pakao –Teorija

Ovo je istinit događaj i odgovor na testu iz hemije na Tehnološkom fakultetu Univerziteta u Beogradu. Odgovor jednog
od studenata je bio toliko interesantan da je profesor odlučio da ga podeli sa svojim kolegama preko Interneta.

Pitanje na ispitu je glasilo: "Da li je pakao egzoterman (predaje toplotu) ili endoterman (absorbuje toplotu)?"

Većina studenata je napisala svoje pretpostavke na osnovu Bojlovog zakona (gasovi se hlade kad se sire i zagrevaju kad se skupljaju) ili neku drugu varijantu...

Jedan od studenata je napisao sledece:
"Prvo moramo da znamo zapreminu u koju duše ulaze u pakao i izlaze iz njega. Smatram da odmah možemo da pretpostavimo da duša koja jednom uđe u pakao iz njega više ne izlazi. Znači broj duša se povećava. Da bismo dobili ideju o tome koliko je u paklu duša osvrnimo se na razlicite vere koje danas postoje na svetu. Većina tih vera tvrdi da onaj ko nije pripadnik baš te određene veroispovesti ide u pakao. Dakle zaključak je da će sve duše zavrsiti u paklu. Ako tome dodamo odnos nataliteta i mortaliteta mozemo da očekujemo da broj duša eksponencijalno raste.
Dakle obratimo paznju na odnos promene zapremine pakla jer prema Bojlovom zakonu za zadrzavanje istog pritiska i toplote zapremina mora da raste proporcionalno sa brojem pristiglih duša. To nam pruža dve mogucnosti:

1) Ako se zapremina pakla povećava manje od potrebnog prosecnog broja duša koje stignu u pakao , toplota i pritisak pakla će toliko da porastu da će pakao eksplodirati.
2) Ako se pakao širi brze od proseka koji mu je potreban da primi sve duše, toplota i pritisak će toliko da opadnu da će se pakao smrznuti.

Koja od ove dve mogucnosti je ispravna?

Ako uzmemo u obzir izjavu koju je kategoricki iznela Milica sa cetvrte godine, a koja glasi:
"Pre će se pakao smrznuti nego što ću ja sa tobom da spavam."
Ali s obzirom na to da je sa mnom spavala juče, mora biti da je ispravna teorija broj dva.
- Dakle pakao je sigurno egzoterman i smrznuo se.

Zaključak ovog izlaganja je da, ako je pakao smrznutne prima više duše i preostalo je samo nebo,sto je dokaz postojanja Boga, a to objasnjava i zašto je Milica sinoć vikala "Ah, moj Bože!"

Ovaj student je jedini dobio 10.

Izvor net

Sta kazete vi o ovoj teoriji?55555 
Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

Šta je pakao? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je pakao?   Šta je pakao? EmptyPet Okt 25, 2013 4:16 pm

Pitanje je šta je za koga pakao i koje su "veličine" uključene tu..Za neke koji žive u raju....sam naš opstanak na mestu..gde jesmo je pravi pakao.Po mom shvatanju ..Pakao je nešto nalik živom blatu, što bi značilo, ko krene da tone tu mu je kraj....:329340: 










Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Šta je pakao? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je pakao?   Šta je pakao? EmptySub Okt 26, 2013 1:46 pm

Lakota ::
Pitanje sa ispita na Tehnološkom fakultetu

Pakao –Teorija

Ovo je istinit događaj i odgovor na testu iz hemije na Tehnološkom fakultetu Univerziteta u Beogradu. Odgovor jednog
od studenata je bio toliko interesantan da je profesor odlučio da ga podeli sa svojim kolegama preko Interneta.

Pitanje na ispitu je glasilo: "Da li je pakao egzoterman (predaje toplotu) ili endoterman (absorbuje toplotu)?"

Većina studenata je napisala svoje pretpostavke na osnovu Bojlovog zakona (gasovi se hlade kad se sire i zagrevaju kad se skupljaju) ili neku drugu varijantu...

Jedan od studenata je napisao sledece:
"Prvo moramo da znamo zapreminu u koju duše ulaze u pakao i izlaze iz njega. Smatram da odmah možemo da pretpostavimo da duša koja jednom uđe u pakao iz njega više ne izlazi. Znači broj duša se povećava. Da bismo dobili ideju o tome koliko je u paklu duša osvrnimo se na razlicite vere koje danas postoje na svetu. Većina tih vera tvrdi da onaj ko nije pripadnik baš te određene veroispovesti ide u pakao. Dakle zaključak je da će sve duše  zavrsiti u paklu. Ako tome dodamo odnos nataliteta i mortaliteta mozemo da očekujemo da broj duša eksponencijalno raste.
Dakle obratimo paznju na odnos promene zapremine pakla jer prema Bojlovom zakonu za zadrzavanje istog pritiska i toplote zapremina mora da raste proporcionalno sa brojem pristiglih duša. To nam pruža dve mogucnosti:

1) Ako se zapremina pakla povećava manje od potrebnog prosecnog broja duša koje stignu u pakao , toplota i pritisak pakla će toliko da porastu da će pakao eksplodirati.
2) Ako se pakao širi brze od proseka koji mu je potreban da primi sve duše, toplota i pritisak će toliko da opadnu da će se pakao smrznuti.

Koja od ove dve mogucnosti je ispravna?

Ako uzmemo u obzir izjavu koju je kategoricki iznela Milica sa cetvrte godine, a koja glasi:
"Pre će se pakao smrznuti nego što ću ja sa tobom da spavam."
Ali s  obzirom na to da je sa mnom spavala juče, mora biti da je ispravna teorija broj dva.
- Dakle pakao je sigurno egzoterman i smrznuo se.

Zaključak ovog izlaganja je da, ako je pakao smrznutne prima više duše i preostalo je samo nebo,sto je dokaz postojanja Boga, a to objasnjava i zašto je Milica sinoć vikala  "Ah, moj Bože!"
     
Ovaj student je jedini dobio 10.

Izvor net

Sta kazete vi o ovoj teoriji?55555 

hahahahahahahahaha Odlicno!!!! :)))))))
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Šta je pakao? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je pakao?   Šta je pakao? EmptyNed Okt 27, 2013 12:22 am

Evo meni omiljene teme...jakog ...

U ona davna vremena,kada je prvi sin coveka iz zavisti ubio svoga brata,krvava kisa je padala  na zemlju vec skoro 7000 godina ..Pakao je otvorio svoja ognjem opasana vrata i ''pljuje '' po ljudima..svoja uporista nalazi u sve vecoj oskudici ljubavi i duhovnoj degeneraciji covecanstva..

Mracna strana covekove duse poprimila je bestidnije forme i njena demonizovana aura   prestala je  da se krije.To je sotona izasao napolje  slobodan od granica i zabrana,   servilno se klanjajuci  ''ostacima'' ljudskog roda. Ogrezlom u  strastima,na trpezi paklene raskosi,nudjeni su osecaji gubitka i praznine,nistavnosti i izolovanosti.  

Strasti -svojevrsna djavolja  karikatura  ljubavi..

Glad za muskarcem,strast..koja strasna samoobmana da imamo ljubav..Ni lj od nje..ne egzistira..Mi smo pred vratima pakla (kojima  ni ja ne mogu
odoleti:jakog: ),jer mame ,da podsretstvom greha u dusi urezemo lik demona i tako
stvorimo tajni savez izmedju nas i palih andjela..

Danas, u magli mentalne gladi,dusa nam govori da  nije to, ono sto zelimo..
Na pocetku  savest govori ,da se ne predajemo u ruke ubici,ali  
vremenom,taj glas, postaje sve tisi,da bi na kraju cak i njegov sapat  utihnuo..I danas mnogi,provodeci zivot u razvratu, kao da zele da daju anesteziju sopstvenoj savesti ne bi li je ucinili bezosecajnom...

Neki, koji su znali da prepoznaju ove paklene igre,u vremenima, kada su u dusi spoznali  ljubav,bez kocnica ,ali ljubav sa neutoljenom  strascu ,koja ih je mucila   i stavljala na velika iskusenja,uz plac i ocaj su morali odbaciti ove djavolje ''drangulije''..i delimicno su se spasli..

Na kraju cu reci o kome sam.. pisala..žval 

Seneka..jadni senzibilni filozof..najdublji i moralno najosetljiviji od svih velikih koji su ikada postojali..je napisao ''da je velika sreca za coveka da zivot zavrsi samoubistvom''..jer niko nikada nije nasao put iz ''ove'' mracne noci..

Ljubav je ona tajanstvena sila koja coveku omogucava da dozivljava drugog coveka kao sebe samog,kao da zivi u drugom coveku,da se raduje njegovim radostima ,da tuguje zbog njegove tuge,da boluje zbog njegove boli..  
Danas je covek unutrasnje izolovan od drugih..Dusa kao da se skamenila,srce
se suzilo.i ne moze da prihvati drugog coveka..Stavise,covek vidi u drugom
isto tako tudje i prema njemu ravnodusno bice.. (ovo ..onako malo..da ne bude da sam  mracna.melanholicna ,pesimista ...)


A,ona prica gore,(ispunjavam obecanje..) odnosi se na cuvenog naucnika Junga i njegovu ljubav prema  prvoj pacijentkinji,Sabini Spielrein..koju je lecio i izlecio..i koja je takodje zavrsila kasnije,psihijatriju.i uspesno radila..da bi svoj zivot nesrecno zavrsila (spaljena u Sinagogi..sa cerkom i masom neduznog jevrejskog sveta..)..

Evo i pesmice..o tome..malo..(vec sam  pisala o njoj..)

Pakao je zaista ''opasna varalica'' neiscrpan je u svom delanju..i vecito aktuelan..izazovan i ''privlacan''..da se o njemu govori,pise,igra po njegovim pravilima...''Ja sam omadjijana''...lu6777 jakog 

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Šta je pakao? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je pakao?   Šta je pakao? EmptyNed Okt 27, 2013 12:25 am

Ma zaboravih pesmicu..to me djavo iskusava...jakog ..

..

Ovo je iz filma..prelepo je...










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Šta je pakao? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je pakao?   Šta je pakao? EmptyNed Okt 27, 2013 12:29 am

Nut ::

Strasti -svojevrsna djavolja  karikatura  ljubavi..

Ubicu se s tobom! trtrr 

Daj mi molim te definisi ljubav bez strasti, sms. ako je to jedina pure ljubav.

Mama? Tata? Djeca? Pardon, gdje tu partner?! Ma volis ga ko brata, je'l! hahahahahaahahahah
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Šta je pakao? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je pakao?   Šta je pakao? EmptyNed Okt 27, 2013 12:31 am

Seneka..jadni senzibilni filozof..najdublji i moralno najosetljiviji od svih velikih koji su ikada postojali..je napisao ''da je velika sreca za coveka da zivot zavrsi samoubistvom''

Evo sad omrznu i Seneku,ako je stvarno to rekao i napisao....to je bolesno,to je bijeg...od svega,emocije,problema...to je nemoc,kako moze biti sreca...jedino bih napravila izuzetak,da jeste sreca za izroda...ubicu,siledziju i slicne devijante...ali normalan covjek ne bi smio da podlegne takvoj sreci da sam sebi oduzima zivot.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Šta je pakao? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je pakao?   Šta je pakao? EmptyNed Okt 27, 2013 12:33 am

AstrinaKomsinica ::
Nut ::

Strasti -svojevrsna djavolja  karikatura  ljubavi..

Ubicu se s tobom! trtrr 

Daj mi molim te definisi ljubav bez strasti, sms. ako je to jedina pure ljubav.

Mama? Tata? Djeca? Pardon, gdje tu partner?! Ma volis ga ko brata, je'l! hahahahahaahahahah
Gde si Kono,kraljice strasti i spama...jakog Bas sam mislila na tebe ovih minuta..gde li si i sta radis.u cemu onako ''strasno ''uzivas..??/

[You must be registered and logged in to see this image.]

Pre nego mi postavis pitanje ,molim te da pazljivo procitas post(naravno..ako te ne mrzi...)lu6777

tongue 










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Okano
Somborska Ruža
Okano


Godina : 48
Datum upisa : 06.01.2012

Šta je pakao? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je pakao?   Šta je pakao? EmptyNed Okt 27, 2013 12:34 am

Pakao, prema mnogim religijskim shvatanjima, je prebivalište grešnika i mesto stradanja i patnje.

Ponekad je pakao na zemlji i ne trebamo nigde ni da trazimo. Neko zivi u paklu neko je izgradio svoj pakao, a neko ce tek da stigne do pakla. Mnogo se moze filozofirati oko toga ...

Nazad na vrh Ići dole
http://farytalenakit.mojsajt.rs/
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Šta je pakao? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je pakao?   Šta je pakao? EmptyNed Okt 27, 2013 12:38 am

Astra ::
Seneka..jadni senzibilni filozof..najdublji i moralno najosetljiviji od svih velikih koji su ikada postojali..je napisao ''da je velika sreca za coveka da zivot zavrsi samoubistvom''

Evo sad omrznu i Seneku,ako je stvarno to rekao i napisao....to je bolesno,to je bijeg...od svega,emocije,problema...to je nemoc,kako moze biti sreca...jedino bih napravila izuzetak,da jeste sreca za izroda...ubicu,siledziju i slicne devijante...ali normalan covjek ne bi smio da podlegne takvoj sreci da sam sebi oduzima zivot.
Rekao,napisao i potpisao.. 99i 
Astra..postoje ljudi '' normalni'' sasvim, za koje je zivot,pravo mucenje ..i ciji su senzibiliteti toliko snazni, da radije biraju smrt nego da se 'rvu sa njim(zivotom..)Mislim da sam barem jedno sto puta ovo negde napisala..ali je zaista tako..










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Šta je pakao? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je pakao?   Šta je pakao? EmptyNed Okt 27, 2013 12:42 am

Okano@
Citat :
Ponekad je pakao na zemlji i ne trebamo nigde ni da trazimo. Neko zivi u paklu neko je izgradio svoj pakao, a neko ce tek da stigne do pakla
Ovo nije bas neka filozofija..cista istina..nebrojano puta dokazana..

Za vecinu ljudi na zemaljskoj kugli,zivot je crna rupa ,kroz koju propadaju..ponekad pozele da padnu do dna..ali njega nema..(koliko dece samo gladuje,ljudi umire..ubija se...)sta je to..???NEGO PAKAO..O BOLESTINAMA NE DA NE SMEM DA PISEM I GOVORIM,NEGO NI DA MISLIM..










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Šta je pakao? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je pakao?   Šta je pakao? EmptyNed Okt 27, 2013 12:45 am

AstrinaKomsinica ::
Nut ::

Strasti -svojevrsna djavolja  karikatura  ljubavi..

Ubicu se s tobom! trtrr 

Daj mi molim te definisi ljubav bez strasti, sms. ako je to jedina pure ljubav.

Mama? Tata? Djeca? Pardon, gdje tu partner?! Ma volis ga ko brata, je'l! hahahahahaahahahah
Kono,zaboravila sam  ti napisati  da je dokazano..iz eminentnih krugova nauke,da samo muskarci osecaju i ''gaje''  strast...zene ne..Naravno....uz duboko uvazavanje poznatih imena psihologije i psihijatrije(V.Jerotic recimo..)ne slazem se sa ovim..

Ps:Mislim na sex..komunikaciju ..










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Okano
Somborska Ruža
Okano


Godina : 48
Datum upisa : 06.01.2012

Šta je pakao? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je pakao?   Šta je pakao? EmptyNed Okt 27, 2013 12:47 am

Zato sam i napisala da je pakao na zemlji i da ne treba zato nigde ici pa da sa trazi ali monogo njih filozofira o tome .
Nazad na vrh Ići dole
http://farytalenakit.mojsajt.rs/
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Šta je pakao? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je pakao?   Šta je pakao? EmptyNed Okt 27, 2013 12:57 am

Nut ::
AstrinaKomsinica ::
Nut ::

Strasti -svojevrsna djavolja  karikatura  ljubavi..

Ubicu se s tobom! trtrr 

Daj mi molim te definisi ljubav bez strasti, sms. ako je to jedina pure ljubav.

Mama? Tata? Djeca? Pardon, gdje tu partner?! Ma volis ga ko brata, je'l! hahahahahaahahahah
Gde si Kono,kraljice strasti i spama...jakog Bas sam mislila na tebe ovih minuta..gde li si i sta radis.u cemu onako ''strasno ''uzivas..??/

[You must be registered and logged in to see this image.]

Pre nego mi postavis pitanje ,molim te da pazljivo procitas post(naravno..ako te ne mrzi...)lu6777

tongue 
E vako: upravo sam strasno uzivala u veceri! NJuuuuuuum! :))))))))

A post sam procitala, uvijek pazljivo, i kao i obicno kazes nesto, pa malo zakukuljis, ne bi'l narod pomislio da moze i ovako i onako;)))

Ali posto te ja znam ( i znas da znam;), znam i da si veliki protivnik strasti za koju imas obicaj da kazes da nas vuce u pakao, iliti tako nekako;)

Sooooo, zasto?!
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Šta je pakao? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je pakao?   Šta je pakao? EmptyNed Okt 27, 2013 12:59 am

Okano ::
Zato sam i napisala da je pakao na zemlji i da ne treba zato nigde ici pa da sa trazi ali monogo njih filozofira o tome .
Ma koja filozofija..samo otvori oci,usi..i sve je jasno..jos ako ukljucis svest...divota djavolja...a tek kad ti u goste dodje drustvo iz nesvesnog..prava demonska gozba..

cola 

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Šta je pakao? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je pakao?   Šta je pakao? EmptyNed Okt 27, 2013 1:02 am

AstrinaKomsinica ::
Nut ::
AstrinaKomsinica ::
Nut ::

Strasti -svojevrsna djavolja  karikatura  ljubavi..

Ubicu se s tobom! trtrr 

Daj mi molim te definisi ljubav bez strasti, sms. ako je to jedina pure ljubav.

Mama? Tata? Djeca? Pardon, gdje tu partner?! Ma volis ga ko brata, je'l! hahahahahaahahahah
Gde si Kono,kraljice strasti i spama...jakog Bas sam mislila na tebe ovih minuta..gde li si i sta radis.u cemu onako ''strasno ''uzivas..??/

[You must be registered and logged in to see this image.]

Pre nego mi postavis pitanje ,molim te da pazljivo procitas post(naravno..ako te ne mrzi...)lu6777

tongue 
E vako: upravo sam strasno uzivala u veceri! NJuuuuuuum! :))))))))

A post sam procitala, uvijek pazljivo, i kao i obicno kazes nesto, pa malo zakukuljis, ne bi'l narod pomislio da moze i ovako i onako;)))

Ali posto te ja znam ( i znas da znam;), znam i da si veliki protivnik strasti za koju imas obicaj da kazes da nas vuce u pakao, iliti tako nekako;)

Sooooo, zasto?!
Koji protivnik..ja sam ovisnik o njima i to veliki...ako kritikujem..to ne znaci da ne upraznjavam..Da s e borim da budem umerenija..to da..ali ne uspevam..jer prosto..vuce me nesto, neka djavolja sila..A da nisu dobri, nisu..










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Šta je pakao? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je pakao?   Šta je pakao? EmptyNed Okt 27, 2013 1:06 am

Nut ::

..A da nisu dobri, nisu..
Ne vrdaj,.,,,Zasto?!
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Šta je pakao? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je pakao?   Šta je pakao? EmptyNed Okt 27, 2013 1:07 am

Nut ::
Astra ::
Seneka..jadni senzibilni filozof..najdublji i moralno najosetljiviji od svih velikih koji su ikada postojali..je napisao ''da je velika sreca za coveka da zivot zavrsi samoubistvom''

Evo sad omrznu i Seneku,ako je stvarno to rekao i napisao....to je bolesno,to je bijeg...od svega,emocije,problema...to je nemoc,kako moze biti sreca...jedino bih napravila izuzetak,da jeste sreca za izroda...ubicu,siledziju i slicne devijante...ali normalan covjek ne bi smio da podlegne takvoj sreci da sam sebi oduzima zivot.
Rekao,napisao i potpisao.. 99i 
Astra..postoje ljudi '' normalni'' sasvim, za koje je zivot,pravo  mucenje ..i ciji su senzibiliteti toliko snazni, da radije biraju smrt nego da se 'rvu sa njim(zivotom..)Mislim da sam barem jedno sto puta ovo negde napisala..ali je zaista tako..
Isto toliko puta smo se slozili da je to tacno,ali isto tako smatram da je nesto poremeceno u takvim ljudima kad nisu uspjeli da ojacaju...obicno se predajuci fanaticno muzici,sklikarstvu....stvore svijet nerazumljiv drugima...ali i dalje su nesavrseni oni sami,savrsenstvo daju od sebe a sami ostanu degenericni,pa i to pribjegavanje samoubistvu je dio degeneracije i nikako nemoze da bude sreca sto bi rekao Seneka.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Šta je pakao? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je pakao?   Šta je pakao? EmptyNed Okt 27, 2013 1:14 am

Kako..bih ti rekla Astra...samoubistva..vecita nepoznanica kod nekih.. ne kod svih naravno..
Samoubica je potencijalni ubica..'dokazano''...

Zasto s e ubio Oto Vjninger -genijalni mladic, u 23 godini..koji je za jako kratko vreme spoaznao sto se ne spozna ni za 70 godina..

Veruj ,da je za neke ovaj nas zivot PAKAO..kako god ti to shvatala..ima ljudi koji ne vide srecu u braku,porodici,deci..u ljubavi..ne prema polovima..nego emocionalno se vezuju z a neke druge stvari.. Ako ih i one iznevere.''.odaze u vecna lovista '',sto bi rekli Indijanci..

Mozda je video, zaista ''djavolje lice zivota''...u izvornom obliku...i shvatio da ovde nema mesta z a njega..










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Šta je pakao? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je pakao?   Šta je pakao? EmptyNed Okt 27, 2013 1:25 am

Svaka čast Dostojevskom i Seneki i svim ostalim drmoserima (poštujem ja njih i divim se i sve to što već ide) ali imaj ti petlje da ŽIVIŠ. Ako si verujući samoubistvo je greh ako si neverujući onda gubiš jedino što imaš.

Znači samoubistvo kao opcija tpada. Sem ako nisi balavac/balavica koja se zanosi idejom o romantiš samoubistvu Romea i Julije.

Nema ničeg ni romantičnog ni lepog u tome da priznaš da si nemoćan i nesposoban da se izboriš sa onim što ti je dodeljeno u ovom životu. Ako si verujući onda valjda znaš za onu "Bog nikom ne daje veći teret nego što može da nosi" ako nisi pa čemu si živeo ako ne umeš da prevaziđeš neki problem. Razum, obrazovanje, iskustvo čemu sve to ako ćeš da izigravaš Anu Karenjinu.

Jedino samoubistvo koje mogu da shvatim je kad se vojnik koji je opkoljen i zna da ga čeka mučenje i smrt na kraju odluči da to obavi brže.

Sve ostalo su kukavice, zaluđena balavurdija koja od Ane Karenjine i Romea i Julije utriuje da su uzori koje treb aslediti je će se i o njima učiti u školi i smarati neki budući školarci. Žao mi je Šekspir i Tolstoj se rađaju svakih nekoliko vekova i šanse da postanete tragična heroina najčitanije knjige veka po kojoj je snimljen i fil sa Monikom Beluči u glavnoj ulozi je ravna nuli.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Šta je pakao? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je pakao?   Šta je pakao? EmptyNed Okt 27, 2013 1:27 am

Mislim da smo jednom svi bili na dnu...ziv covjek uvijek nalazi rjesenje,a mrtva glava nikad vise...ja sam pristalica one Dum spiro,spero...i dignuti ruku na sebe je zadnje...bas kad bih znala da nekoga spasavam,do cijeg spasa mi je stalo.
Znam da neko ne vidi ni jednu svijetlu tacku...za takve ne postoji horizont vec samo cigla na cigli-zid.Sve to shvatam,sudbine se igraju iskusavaju nas....ali slabic se ne hvata u kostac uvijek ponovo sa zivotom,vec bjezi u smrt...to je bijeg od necega sto nisu u stanju da premoste i to samim tim nije normalno,jer covjekova psiha je stvorena da razmislja i trazi nove puteve.
Vjera kaze to je put za pakao...ne polazem mnogo na vjerovanja,ali ako je zivot bio pakao,kako ce se tek ti hipersenzualni snaci u pravom paklu.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Šta je pakao? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je pakao?   Šta je pakao? EmptyNed Okt 27, 2013 1:31 am

Zox@
Citat :
Nema ničeg ni romantičnog ni lepog u tome da priznaš da si nemoćan i nesposoban da se izboriš sa onim što ti je dodeljeno u ovom životu.
Nista ti ne priznajes..ti jednostavno NE MOZES DRUGACIJE..NEMOCAN SI,PO PRIRODI SVOJOJ..tu je taj 'kvrc''..

Ti pises o suicidu kao o tome..'' hocu u bioskop -necu''..ti si ''nateran'' snagom sopstvene nutrine da sebi oduzimas ne-zivot...
Sta je to sto nagoni n atakav cin je NEPOZNANICA..U MNOGIM SLUCAJEVIMA...

Ana Karenjina..suvise se uselila u dusu svoga ljubavnika..izgubila deo sopstvenog selfa u njemu..i u ocaju...










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Šta je pakao? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je pakao?   Šta je pakao? EmptyNed Okt 27, 2013 1:33 am

Astra@
Citat :
ali slabic se ne hvata u kostac uvijek ponovo sa zivotom
Cesto puta se ne radi o slabosti..niti o slabicu..vec o ''spasu''..

zato one vecite rasprave da li je suicid kukavicluk ili hrabrost...










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Šta je pakao? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je pakao?   Šta je pakao? EmptyNed Okt 27, 2013 1:35 am

Hrabrost je to,i bas zato se i cudim,imati tu hrabrost a ne imati mooda da zivis.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Šta je pakao? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je pakao?   Šta je pakao? EmptyNed Okt 27, 2013 1:36 am

Nut ::
Zox@

Sta je to sto nagoni n atakav cin je NEPOZNANICA..U MNOGIM SLUCAJEVIMA...

..
Pa bar ti koja kazes da radis toj struci treba da znas da je ovo totalno netacno. Ono sto nekog nagoni na samoubistvo je uvijek prepoznatljivo, i da se rijesiti. Problem je u okolini koja ne zeli da to primjeti, jer se moze desit ne daj Boze da se i sami moraju suociti sa nekim problemom.

Come on Nut, znas ti puno bolje od ovog :zubi3: 
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Šta je pakao? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je pakao?   Šta je pakao? EmptyNed Okt 27, 2013 1:39 am

AstrinaKomsinica ::
Nut ::
Zox@

Sta je to sto nagoni n atakav cin je NEPOZNANICA..U MNOGIM SLUCAJEVIMA...

..
Pa bar ti koja kazes da radis toj struci treba da znas da je ovo totalno netacno. Ono sto nekog nagoni na samoubistvo je uvijek prepoznatljivo, i da se rijesiti. Problem je u okolini koja ne zeli da to primjeti, jer se moze desit ne daj Boze da se i sami moraju suociti sa nekim problemom.

Come on Nut, znas ti puno bolje od ovog :zubi3: 
smehsmeh smehsmeh ..A,i ti Kono znas puno bolje od ovoga ..smehsmeh smehsmeh ..
Odakle ovo sada..Znas li koliko nepoznanica ima oko samoubistava..ne svih..ali koliko s etoga ne zna..to je citava nauka,draga moja..

Zasto bi se ubio mlad,lep ,pametan covek..zadovoljan i srecan..A UBIO SE IPAK....niko nije saznao..niti ce..barem skoro..










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Šta je pakao? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je pakao?   Šta je pakao? EmptyNed Okt 27, 2013 1:44 am

OK KOno..pusti nauku..naravno da je suicid ..autodestrukcija ..ali ima i onih i to ne mali broj, koji su neobjasnjivi..uzroka nema..ne mogu ga pronaci..i to ti je..

A,,oni ''sto za ljubav glavu gube i umiru kada ljube''..aaaaaa..sta je to..lu6777 











[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Šta je pakao? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je pakao?   Šta je pakao? EmptyNed Okt 27, 2013 1:44 am

Nut ::
Zox@
Citat :
Nema ničeg ni romantičnog ni lepog u tome da priznaš da si nemoćan i nesposoban da se izboriš sa onim što ti je dodeljeno u ovom životu.
Nista ti ne priznajes..ti jednostavno NE MOZES DRUGACIJE..NEMOCAN SI,PO PRIRODI SVOJOJ..tu je taj 'kvrc''..

Ti pises o suicidu kao o tome..'' hocu u bioskop -necu''..ti si ''nateran'' snagom sopstvene nutrine da sebi oduzimas ne-zivot...
Sta je to sto nagoni n atakav cin je NEPOZNANICA..U MNOGIM SLUCAJEVIMA...

Ana Karenjina..suvise se uselila u dusu svoga ljubavnika..izgubila deo sopstvenog selfa u njemu..i u ocaju...
Koja nutrina, koja snaga svog bića, koje nebuloze. Pa ko je to u meni ako TO odlučuje umesto mene.

Ako neko drugi stanuje u mojoj glavi onda mi treba ili psihijatar ili egzorcist mada ja više preferiram psihijatriju kao rešenje. Čuti glasove koji te teraju na suicid ima svoje naučno i medecinsko ime i o tome se priča sa stručnjacima.

I da kukavičluk je ne suočiti se sa tim glasovima i ne zatražiti pomoć.

Ana Karenjina je samo metafora i ne možemo o njoj da sudimo po današnjim merilima. Današnja Grofica bi odjebala (izvinite na rečniku) i muža i ljubavnika i nastavila da živi.

A što Astra gore reče da bi dala život za nekog to nije samoubistvo to je požrtvovanost, ljubav ili instinkt kojim reaguješ spasavajući nekog.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Šta je pakao? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je pakao?   Šta je pakao? EmptyNed Okt 27, 2013 1:48 am

Zox@
Citat :
Čuti glasove koji te teraju na suicid ima svoje naučno i medecinsko ime i o tome se priča sa stručnjacima.
Joj Zox,sta cu s a tobom???jakog ..Pa ko govori o glasovima..hah ahnaha nijednim slovom nijedan glasic nisam spomenula..kakvi glasovi..haluc.i te stvari..to nema veze..
Patnja draga, boli..rane..koje krvare..i ne zarastaju..one zovu..










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Šta je pakao? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je pakao?   Šta je pakao? EmptyNed Okt 27, 2013 1:49 am

Nut ::
OK KOno..pusti nauku..naravno da je suicid ..autodestrukcija ..ali ima i onih i to ne mali broj, koji su neobjasnjivi..uzroka nema..ne mogu ga pronaci..i to ti je..

A,,oni ''sto za ljubav glavu gube i umiru kada ljube''..aaaaaa..sta je to..lu6777 
Sa koliko si se samoubistava konkretno srela?!

Ovo je bajka za malu djecu sto pricas: svaki, ama bas svaki ima uzrok, simptom, poziv za pomoc, i kraj.
A to sto za ljubav glavu gube, to nije bona bilo ni u 18tom vijeku. To su tek bajke za majke;))))))

Sorry, ne pije vode. A na kraju konca tema je pakao, a ti nikako da nam pojasnis zasto je strast djavolja rabota :zubi3: :zubi3: :zubi3: :zubi3: 
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Šta je pakao? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je pakao?   Šta je pakao? EmptyNed Okt 27, 2013 1:49 am

Nut ::
OK KOno..pusti nauku..naravno da je suicid ..autodestrukcija ..ali ima i onih i to ne mali broj, koji su neobjasnjivi..uzroka nema..ne mogu ga pronaci..i to ti je..

A,,oni ''sto za ljubav glavu gube i umiru kada ljube''..aaaaaa..sta je to..lu6777 

Nut primjetih ...kad ne zelis nastaviti diskusiju,iz tebi znanih razloga,uvalis nam pjesmu ili sliku...divna pjesma ali sta ima veze s paklom.
Ne spamuj smehsmeh ,vjesto izvlacis ****
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Šta je pakao? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je pakao?   Šta je pakao? EmptyNed Okt 27, 2013 1:50 am

Citat :
Ako neko drugi stanuje u mojoj glavi onda mi treba ili psihijatar ili egzorcist
smehsmeh smehsmeh smehsmeh ...egzorcist...tongue ja navijam za njega..pusti psihice..

jakog jakog 











[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Šta je pakao? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je pakao?   Šta je pakao? EmptyNed Okt 27, 2013 1:53 am

Astra ::
Nut ::
OK KOno..pusti nauku..naravno da je suicid ..autodestrukcija ..ali ima i onih i to ne mali broj, koji su neobjasnjivi..uzroka nema..ne mogu ga pronaci..i to ti je..

A,,oni ''sto za ljubav glavu gube i umiru kada ljube''..aaaaaa..sta je to..lu6777 

Nut primjetih ...kad ne zelis nastaviti diskusiju,iz tebi znanih razloga,uvalis nam pjesmu ili sliku...divna pjesma ali sta ima veze s paklom.
Ne spamuj smehsmeh ,vjesto izvlacis ****
Ja s evaljam ljudi..vi ste genijalni...smehsmeh smehsmeh smehsmeh ...
Sultanova kcerka ''mu je uvalila'' korpu,a ne ja..smehsmeh ...

AStra mladic UMIRE ZBOG NEOSTVARENE LJUBAVI..CUVENO PLEME AZRA..VENE..VENE I N A KRAJU..SVENE..TO JE SUICID..STA GOD NEKO MISLIO..

Nista ja ne uvaljujem...:ajdeeeea5: 

A..i tu je djavo ''pomrsio konce'' sigurno...pronasao nacine oduzimanja zivota mladosti..










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Šta je pakao? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je pakao?   Šta je pakao? EmptyNed Okt 27, 2013 1:53 am

Nut ::
Zox@
Citat :
Čuti glasove koji te teraju na suicid ima svoje naučno i medecinsko ime i o tome se priča sa stručnjacima.
Joj Zox,sta cu s a tobom???jakog ..Pa ko govori o glasovima..hah ahnaha nijednim slovom nijedan glasic nisam  spomenula..kakvi glasovi..haluc.i te stvari..to nema veze..
Patnja draga, boli..rane..koje krvare..i ne zarastaju..one zovu..  
Ako nisu glasovi onda znači da je neko nesposoban da se suoči sa svojim životom.

Opet ponavljam: Ako si verujući onda je samoubistvo greh, ako nisi onda gubiš jedino što imaš.

I šta sad ta hipotetička ličnost koja pati misli da će postići samoubistvom. Da će taj/ta zbog koga ili čega pati da se "ubije" od griže savesti? NEĆE. Tačka.

Ako si nesposoban da se izboriš sa svojom tugom, bolima, frustracijama onda opet potraži stručnu i kvalifikovanu pomoć to nije sramota.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Šta je pakao? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je pakao?   Šta je pakao? EmptyNed Okt 27, 2013 1:58 am

Zox@
Citat :
Ako si nesposoban da se izboriš sa svojom tugom, bolima, frustracijama onda opet potraži stručnu i kvalifikovanu pomoć to nije sramota.
Svakako..dobices tabletice srece..i sve je divno..Tesko ce se danas neko baviti tobom ''onako kako treba''(traje dugo i skupo je )A,i ako krenes u to..mozda ne postoji garancija da ces biti izlecen..
iiiiii,

Sta cemo onda???

Psihijatrija je jako mlada nauka..i mnogo toga se ne zna...
Valjda vidis,prepoznajes ljude..bolesnih je koliko volis..setaju slobodni i srecni u svojoj odsutnosti..










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Šta je pakao? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je pakao?   Šta je pakao? EmptyNed Okt 27, 2013 2:00 am

Nut ::
Zox@
Citat :
Ako si nesposoban da se izboriš sa svojom tugom, bolima, frustracijama onda opet potraži stručnu i kvalifikovanu pomoć to nije sramota.
Svakako..dobices tabletice srece..i sve je divno..Tesko ce se danas neko baviti tobom ''onako kako  treba''(traje dugo i skupo je )A,i ako krenes u to..mozda ne postoji garancija da ces biti izlecen..
iiiiii,

Sta cemo onda???

..
ZAto je Bog izmislio ludare hahahahahahahahahahaha
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Šta je pakao? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je pakao?   Šta je pakao? EmptyNed Okt 27, 2013 2:01 am

Ma cijelo pleme starih Azra poremeceno...svi umiru kada ljube...mada je to najljepsa sevdalinka....obozavam ju.
Povezite vi to sve sa paklom....drugo je umrijeti od bola...ako je to moguce,a drugo utabati put do pakla dizajuci ruku na sebe.
Nego...kako objasniti cinjenicu da se ne ubija majka kojoj je poginulo dijete a ubija se ljubavnica sto je ostavljena,zena koja je izgubila nekoga s im je bila kratak period...ponekad s kim se smao dopisivala.
Kakvi su to glasovi koji ju natjeraju da se ubije zbog ljubavi prema visuljku i njegovom vlasniku a ne prema djetetu svom.
Zar ima vece ljubavi od majke prema djetetu...sta onda da zakljucim,da stvarno neko ocekuje da bude opisan u romanu,pjesmi.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Šta je pakao? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je pakao?   Šta je pakao? EmptyNed Okt 27, 2013 2:02 am

AstrinaKomsinica ::
Nut ::
Zox@
Citat :
Ako si nesposoban da se izboriš sa svojom tugom, bolima, frustracijama onda opet potraži stručnu i kvalifikovanu pomoć to nije sramota.
Svakako..dobices tabletice srece..i sve je divno..Tesko ce se danas neko baviti tobom ''onako kako  treba''(traje dugo i skupo je )A,i ako krenes u to..mozda ne postoji garancija da ces biti izlecen..
iiiiii,

Sta cemo onda???

..
ZAto je Bog izmislio ludare hahahahahahahahahahaha
Ko ih izmisli..djavo ili Bog..hn..ne znam nisAM SIGURNA..ALI ZASIGURNO ZNAM DA ONI UNUTRA SU MIRNIJI I STABILNIJI NEGO ''OVI NAPOLJU''..cola 










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Šta je pakao? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je pakao?   Šta je pakao? EmptyNed Okt 27, 2013 2:02 am

Dok ja pošaljem poruku vi napišete 5.

Kona je pital asa kočoko samoubistava se neko sreo. Evo ja jesam sa nekoliko.

Rođak koji je bolovao od raka se obesio kad sam imala oko 15 godina. Ajde da taj preskočim jer bila sam dete i ne sećam se svega.

Pre par meseci se jedan rođak isto obesio i niko ne zna razlog. Njegovo troje dece (inače odrasli ljudi od 35-48 godina) su ostali u šoku i večnom stresu jer ne znaju razlog. I koliko ih ja znam svi će imati osećaj krivice jer ne znaju da li su mogli da mu pomognu. Ja to ne bih nazvala ljubavlju koju roditelj oseća prema detetu.

I najgori primer je jedan drug koji se posvađao s devojkom. Poludeo, patio bla bla truć truć i prijavio se u dobrovoljce, poslali ga na ratište, poginuo. Samoubistvo ali bez da je sam digao ruku na sebe. Njegova devojka je patila i tugovala, onda se trgla, nastavila da živi, pronašla novu ljubav, udala se, ima porodicu ... Da li ikad pomisli ili ne na sve to ne znam ali da svoj život živi to znam.


Kome nije dosta ovog pakla kojim smo okruženi taj će da ga stvara dodatno. Kako to pametno kaže narodna umotvorina "Siti pa besni"










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Šta je pakao? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je pakao?   Šta je pakao? EmptyNed Okt 27, 2013 2:07 am

Astra ::
Ma cijelo pleme starih Azra poremeceno...svi umiru kada ljube...mada je to najljepsa sevdalinka....obozavam ju.
Povezite vi to sve sa paklom....drugo je umrijeti od bola...ako je to moguce,a drugo utabati put do pakla dizajuci ruku na sebe.
Nego...kako objasniti cinjenicu da se ne ubija majka kojoj je poginulo dijete a ubija se ljubavnica sto je ostavljena,zena koja je izgubila nekoga s im je bila kratak period...ponekad s kim se smao dopisivala.
Kakvi su to glasovi koji ju natjeraju da se ubije zbog ljubavi prema visuljku i njegovom vlasniku a ne prema djetetu svom.
Zar ima vece ljubavi od majke prema djetetu...sta onda da zakljucim,da stvarno neko ocekuje da bude opisan u romanu,pjesmi.
To je barem lako..sve je u rukama demona..

.
Citat :
drugo je umrijeti od bola.
Astra,sve je bol i patnja kroz razlicite oblike..mladic umire ..''jer ga boli''..

Majka se ne ubije kada joj je poginulo dete,toga ima mnogo..(na zalost nije pod obavezno''mada bi trebalo biti.da svaka MAJKA VOLI DETE SVOJE)Nazalost,ima ih koje nista ne osecaju prema svojoj deci..ili sto sam ja radila na slucaju gde je majci dete umrlo..i ona je ''skrenula''Ali joj ne pada na pamet da izvrsi suicid...










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Šta je pakao? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je pakao?   Šta je pakao? EmptyNed Okt 27, 2013 2:08 am

ZoxZoja ::



Kome nije dosta ovog pakla kojim smo okruženi taj će da ga stvara dodatno. Kako to pametno kaže narodna umotvorina "Siti pa besni"
Oh kako obozavam ovakve recenice! Jednostavne, bez kamuflaze, i istinite do bola.

Dragi nam Fitzgerald je detaljno opisao "bjesnilo" ove vrste u Gatsby, gospoj'ca Daisy je najbolji primjer - ima "pakao" od krmaluka sto moja majka rahmetli rekla - derom prdi hrdzom smrdi. Samo sto je njen pasjaluk kostao zivota nekog drugog.

Podjela je ogromna, i cesce cujemo da se ubio neko ko "ima", nego onaj koji se citav zivot bori. On je navikao, zna sta mu je radit da prezivi. A taj zivot sam mu predstavlja najvece bogatstvo.

Pakao je nemoc individue da postane covjek, sa svim manama i vrlinama, i iznad svega sa vlasnistvom nad samim sobom.
Naravno, izuzeci dokazuju pravilo
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Šta je pakao? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je pakao?   Šta je pakao? EmptyNed Okt 27, 2013 2:09 am

Astra ::
Ma cijelo pleme starih Azra poremeceno...svi umiru kada ljube...mada je to najljepsa sevdalinka....obozavam ju.
Povezite vi to sve sa paklom....drugo je umrijeti od bola...ako je to moguce,a drugo utabati put do pakla dizajuci ruku na sebe.
Nego...kako objasniti cinjenicu da se ne ubija majka kojoj je poginulo dijete a ubija se ljubavnica sto je ostavljena,zena koja je izgubila nekoga s im je bila kratak period...ponekad s kim se smao dopisivala.
Kakvi su to glasovi koji ju natjeraju da se ubije zbog ljubavi prema visuljku i njegovom vlasniku a ne prema djetetu svom.
Zar ima vece ljubavi od majke prema djetetu...sta onda da zakljucim,da stvarno neko ocekuje da bude opisan u romanu,pjesmi.
Kraj II svetskog rata. Na Sremskom frontu gine momak od 18 godina. Otac i majka žele da ga bar mrtvog imaju blizu sebe. Oca zadržavaju da nosi ranjenike (ili tako nešto) a majka sama uz kovčeg s mrtvim sinom putuje teretnim vozovima, seljačkim kolima i donosi ga kući. Dve godine kasnije na insistiranje ćerke koja ima nekih 16-17 godina rađa još jedno dete da joj ćerka ne bi bila sama. To je bila baka moje najbolje drugarice. I doveka ću pamtiti njene reči kojim je sve to opisala.

"Deco čovek je jači od kamena. Kamen udaraj i kad tad će pući. A čoveka tučeš u glavu pa izdrži."

Ako je mgla ona sve ostalo su srpski rečeno proseravanja.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Šta je pakao? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je pakao?   Šta je pakao? Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Šta je pakao?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» Put u pakao poplocan je "dobrim namerama"!

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: TAJNE UMA i EMOCIJE :: FILOZOFIJA-
Skoči na: