DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Rasipate li energiju na nebitne stvari? BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Rasipate li energiju na nebitne stvari? BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Rasipate li energiju na nebitne stvari?

Ići dole 
+9
carpathia
Marea
Čiča
AstrinaKomsinica
sonia
Samouka
Astra
dusicaa
Lakota
13 posters
AutorPoruka
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

Rasipate li energiju na nebitne stvari? Empty
PočaljiNaslov: Rasipate li energiju na nebitne stvari?   Rasipate li energiju na nebitne stvari? EmptyČet Avg 22, 2013 1:10 pm

Zašto rasipamo energiju na nebitne stvari
[You must be registered and logged in to see this image.]







Nedostatak koncentracije često je razlog zbog kojeg ne realizujemo svoje ciljeve i ideje.

Način na koji usmeravamo pažnju određuje naš lični magnetizam. Verovatno ste primetili da neki ljudi jednostavno "zrače". Njihov način razmišljanja, samopouzdanje, vera u ostvarenje sopstvenih ideja, oblikuje izraz njihovog lica i određuje stav tela. To zračenje, taj magnetizam, jeste poput proročanstva koje samo sebe ostvaruje. Oni koji uspevaju u životu u proseku nisu ništa pametniji ni talentovaniji od onih koji ne uspevaju. Ono što ih razlikuje od većine jeste usmerenost, mogućnost koncentrisanja.

Ako ne razvijamo svesnost o svojim unutrašnjim stanjima, kroz život nas vode emocije i egoistične želje. Takva uznemirujuća stanja ometaju tok misli i čine akcije haotičnim. Neko ko bi jednog trenutka čitao knjigu, drugog trenutka jeo, a trećeg izašao napolje na kafu, neće ništa raditi sa uživanjem - usmereno, koncentrisano, prisutno. Razlozi za takav mentalni nered često su emotivne prirode. Potisnuta ljutnja, tuga, seksualna želja, nisko samopoštovanje, problematični porodični odnosi... sve su to razlozi koji ometaju tok misli. A ako nismo u stanju da se usmerimo na neki cilj ili zamisao, počinjemo da mislimo o sebi kao o osobi slabog karaktera koja nije u stanju da vodi sopstveni život, što onda drugima daje prostor da vode i odlučuju umesto nas.

Znak slabe volje nije samo nemogućnost usmeravanja pažnje na nešto već i nemogućnost povlačenja pažnje. Na primer, mnogi ambiciozni ljudi opsesivno se bacaju na posao i jednostavno ne znaju da stanu. Često je takva opsesivnost znak izbegavanja suočavanja sa sobom. Adrenalinska ambicioznost koja čoveku zakida njegov unutrašnji mir nakon nekog vremena u tolikoj ga meri potroši da počinje da greši i na poslovnom planu. Čovek najbolje radi kad njegova koncentracija izvire iz unutrašnje mirnoće, a za to je, osim izoštrenog spoljašnjeg, potrebno imati i jasan unutrašnji fokus.

Većina ljudi u glavi ima buku. Roj automatskih misli koje se samo nižu: Jesam li nahranio psa; Danas ću ići u nabavku; Zašto mi je rekla to i to; Da, da, trebalo bi da posetim baku; Šefica mi kaže: ‘Ovo nije dobro', a ja njoj: ‘Šta opet ne valja'... Možemo da odemo na more i na planinu, ali ne možemo da pobegnemo od svoje glave. Najdublji i najtemeljniji odmor jeste odmor od sopstvenih misli. Bilo bi jednostavno kada bismo u svom mentalnom sklopu imali prekidač uključi/isključi. Kada bismo isključili um koji kopa po prošlosti i nagađa o budućnosti, mogli bismo da budemo prisutni u realnosti koja je uvek ovde i sada.

Desava li se i vama?

Nazad na vrh Ići dole
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

Rasipate li energiju na nebitne stvari? Empty
PočaljiNaslov: Re: Rasipate li energiju na nebitne stvari?   Rasipate li energiju na nebitne stvari? EmptyČet Avg 22, 2013 10:33 pm

Ne bas na stvari. Nekada sam gubila energiju na nebitne ljude. Ne vise!
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Rasipate li energiju na nebitne stvari? Empty
PočaljiNaslov: Re: Rasipate li energiju na nebitne stvari?   Rasipate li energiju na nebitne stvari? EmptyČet Avg 22, 2013 10:38 pm

Meni su bitne,inace ne bi rasipala

Recimo pretumbavanje saksija,redanje po bojama...ja uzivam,ode mi vrijeme,moglo je i onako,ali jok,ja hocu ovako.

Mnogo manje trosim vrijeme na ljude....ne trose ni oni na mene.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

Rasipate li energiju na nebitne stvari? Empty
PočaljiNaslov: Re: Rasipate li energiju na nebitne stvari?   Rasipate li energiju na nebitne stvari? EmptyČet Avg 22, 2013 10:53 pm

Samo pepeo od cigarete rasipam i djubre, ništa drugo.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Rasipate li energiju na nebitne stvari? Empty
PočaljiNaslov: Re: Rasipate li energiju na nebitne stvari?   Rasipate li energiju na nebitne stvari? EmptyČet Avg 22, 2013 11:10 pm

Naravno .Inače se ne bi trudio sa predugim postovima ,linkovima ,dokumentima ,zbog ljudi koji ne žele da prihvate dokumentovanu ,neoborivu istinu .Ako to nije nepotrebno gubljenje energije ,ne znam šta je -ali ,nikako da se od toga odučim (za sada )










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Rasipate li energiju na nebitne stvari? Empty
PočaljiNaslov: Re: Rasipate li energiju na nebitne stvari?   Rasipate li energiju na nebitne stvari? EmptyPet Avg 23, 2013 12:32 am

Da, ali sve manje...










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Djulieta
Nights of Cabiria
Djulieta


Datum upisa : 13.07.2011

Rasipate li energiju na nebitne stvari? Empty
PočaljiNaslov: Re: Rasipate li energiju na nebitne stvari?   Rasipate li energiju na nebitne stvari? EmptyPet Avg 23, 2013 8:58 am

Vrlo često i svesno glases 
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

Rasipate li energiju na nebitne stvari? Empty
PočaljiNaslov: Re: Rasipate li energiju na nebitne stvari?   Rasipate li energiju na nebitne stvari? EmptyPet Avg 23, 2013 12:57 pm

..sve manje,uvidela sam da je bez veze.da te nebitne stvari ne zasluzuju da se toliko lomim oko njih..ererere 
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Rasipate li energiju na nebitne stvari? Empty
PočaljiNaslov: Re: Rasipate li energiju na nebitne stvari?   Rasipate li energiju na nebitne stvari? EmptyČet Jan 01, 2015 8:51 pm

Lakota ::

Nedostatak koncentracije često je razlog zbog kojeg ne realizujemo svoje ciljeve i ideje.

Način na koji usmeravamo pažnju određuje naš lični magnetizam. 

Oni koji uspevaju u životu u proseku nisu ništa pametniji ni talentovaniji od onih koji ne uspevaju. Ono što ih razlikuje od većine jeste usmerenost, mogućnost koncentrisanja.

Ako ne razvijamo svesnost o svojim unutrašnjim stanjima, kroz život nas vode emocije i egoistične želje. Takva uznemirujuća stanja ometaju tok misli i čine akcije haotičnim.

Čovek najbolje radi kad njegova koncentracija izvire iz unutrašnje mirnoće, a za to je, osim izoštrenog spoljašnjeg, potrebno imati i jasan unutrašnji fokus.

 Najdublji i najtemeljniji odmor jeste odmor od sopstvenih misli. Bilo bi jednostavno kada bismo u svom mentalnom sklopu imali prekidač uključi/isključi.

Desava li se i vama?


Da, a odgovor je u tekstu.  Umece koncentrisanja krece unutrasnjim fokusom...
I ono, ja bih pre nazvala pre ''pauza dugme'' ...Kad proradi, onda je mnogo lakse.
Ponekad se cini da se rasipamo na sve strane ( zdravlje,kuca, porodica, deca, skola, posao, treninzi, prijatelji, okolina ) ali to ne mozemo nazvati nebitnim stvarima...Cuvanje principa i prioriteta ovde je najbitnije.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Rasipate li energiju na nebitne stvari? Empty
PočaljiNaslov: Re: Rasipate li energiju na nebitne stvari?   Rasipate li energiju na nebitne stvari? EmptyNed Jan 04, 2015 7:07 pm

Lakota ::

Većina ljudi u glavi ima buku.


Al ih ima i kod kojih je vjecni muk hahahahahahahaahahahhahahahaha
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Rasipate li energiju na nebitne stvari? Empty
PočaljiNaslov: Re: Rasipate li energiju na nebitne stvari?   Rasipate li energiju na nebitne stvari? EmptyNed Jan 18, 2015 12:35 am

Pokušavam,ali uvek se nađe neki vampir.

(ne mislim na forum..ovde planem-nekad prećutim,nekad izlajem i ja..
No, ima i ovde vampira-ali uvek postoji opcija X dm2 )










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Čiča

Čiča


Datum upisa : 26.10.2014

Rasipate li energiju na nebitne stvari? Empty
PočaljiNaslov: Re: Rasipate li energiju na nebitne stvari?   Rasipate li energiju na nebitne stvari? EmptyNed Apr 05, 2015 1:43 am

Ne...
Nazad na vrh Ići dole
Marea

Marea


Datum upisa : 25.09.2014

Rasipate li energiju na nebitne stvari? Empty
PočaljiNaslov: Re: Rasipate li energiju na nebitne stvari?   Rasipate li energiju na nebitne stvari? EmptyNed Apr 05, 2015 3:01 am

Kijara-brm ::
Da, ali sve manje...

Otprilike tako,,,ali desi mi se opet,,,onda istu tu energiju fino "bacim na centrifugu" pa bude super izguzvana,, :rlol: , pa fino peglom po njoj,,,i eto ti svila cista od energije, nije tesko,,,ali nije ni lako,, :948208144: :rlol:
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Rasipate li energiju na nebitne stvari? Empty
PočaljiNaslov: Re: Rasipate li energiju na nebitne stvari?   Rasipate li energiju na nebitne stvari? EmptySre Apr 22, 2015 1:06 am

Čiča ::
Ne...
Kad pomislim da više neću da gubim,uvek se zeznem.
No u manjoj količini nego pre.
Balansiram :)

Blago tebi kad si cooler :)










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
carpathia

carpathia


Datum upisa : 11.04.2015

Rasipate li energiju na nebitne stvari? Empty
PočaljiNaslov: Re: Rasipate li energiju na nebitne stvari?   Rasipate li energiju na nebitne stvari? EmptySre Apr 22, 2015 10:29 am

Sve dok mi nešto prija, nemam osećaj da gubim energiju.
Žao mi je kad rasipam energiju na meni nebitne stvari, koje neko smatra bitnim, a dao mi je obavezu da ih moram obaviti. Tad mi je sve teško.

Nazad na vrh Ići dole
Marea

Marea


Datum upisa : 25.09.2014

Rasipate li energiju na nebitne stvari? Empty
PočaljiNaslov: Re: Rasipate li energiju na nebitne stvari?   Rasipate li energiju na nebitne stvari? EmptySre Apr 22, 2015 3:03 pm

Recimo da rasipam,,,,ciscenje prasine, prozora, podova, kupatila, kuhinja,,,a Sve je opet prljavo za dva dana,,,onda se mislim da pustim malo tu prasinu koju proizvodi univerzum, covjek,,:rlol: ,,a Boze moj ona nastaje od svega sto koristimo,,,a kasnije i mi budemo PRASINA,,,tako ce neko i nas da ocisti,,,
No no,,,necu vise tako cesto da je sklanjam,,,mozda mi je To baka dosla u posjetu,, trtrr
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Rasipate li energiju na nebitne stvari? Empty
PočaljiNaslov: Re: Rasipate li energiju na nebitne stvari?   Rasipate li energiju na nebitne stvari? EmptyPet Feb 03, 2017 10:32 pm

Rasipam se još uvek.
Malo balansiram.Neke stvari /ljudi me izbace iz šina,pa se vratim u kolosek,ali da mi nisu bitni verovatno bi kulirala.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Rasipate li energiju na nebitne stvari? Empty
PočaljiNaslov: Re: Rasipate li energiju na nebitne stvari?   Rasipate li energiju na nebitne stvari? EmptySub Feb 04, 2017 12:18 pm

A šta ću da radim ako mi misli i energija budu zarobljeni na jednom mestu? Ovako se raspem na mnogo strana i budem baš kao mirna ravničarska reka ... dok ne podivljam pa pritajenu energiju koju nosim ne upotrebim da rušim sve pred sobom.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Rasipate li energiju na nebitne stvari? Empty
PočaljiNaslov: Re: Rasipate li energiju na nebitne stvari?   Rasipate li energiju na nebitne stvari? EmptySub Feb 04, 2017 4:30 pm

Mnogo energije trošimo i nama na nebitne stvari al' ipak, trošimo da bi udovoljili, nama, nekim dragim ljudima. Prema tome, nebitne stvari ne postoje, čim smo im posvetili trenutak vremena, što znači i energije. rasta
Nazad na vrh Ići dole
Djulieta
Nights of Cabiria
Djulieta


Datum upisa : 13.07.2011

Rasipate li energiju na nebitne stvari? Empty
PočaljiNaslov: Re: Rasipate li energiju na nebitne stvari?   Rasipate li energiju na nebitne stvari? EmptySub Feb 04, 2017 10:18 pm

Trošim je itekako, a što je najgore, trošim je svesno. lady
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Rasipate li energiju na nebitne stvari? Empty
PočaljiNaslov: Re: Rasipate li energiju na nebitne stvari?   Rasipate li energiju na nebitne stvari? EmptySub Feb 04, 2017 10:25 pm

Naravno. Ne mogu se odučiti od čitanja dnevnih novina , gledanja informativnih emisija , pratim čak i ono što otvoreno mrzim . Naravno da je to rasipanje energije na nebitne stvari ,naročito ako ih kao pojedinac ne mogu promeniti .Pa opet to radim! novine zid fiju










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Sponsored content





Rasipate li energiju na nebitne stvari? Empty
PočaljiNaslov: Re: Rasipate li energiju na nebitne stvari?   Rasipate li energiju na nebitne stvari? Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Rasipate li energiju na nebitne stvari?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: TAJNE UMA i EMOCIJE :: FILOZOFIJA-
Skoči na: