DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Hrvati i Srbi - povijest jedne averzije - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Hrvati i Srbi - povijest jedne averzije - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Hrvati i Srbi - povijest jedne averzije

Ići dole 
+14
daljinski
Kica/Praja
Astra
debilko
brdjanin
cojle
Ziman
montoya
MadamX
Samouka
brunolino
AstrinaKomsinica
dusicaa
Kijara-brm
18 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
Gost
Gost
Anonymous



Hrvati i Srbi - povijest jedne averzije - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Hrvati i Srbi - povijest jedne averzije   Hrvati i Srbi - povijest jedne averzije - Page 2 EmptyNed Sep 08, 2013 10:48 am

First topic message reminder :

Posjeti me Kijara da malo vidike svoje prosirim, pa evo ne samo za mene, nego za sviju.

Video traje 1:24h ali je jako zanimljiv , informativan i povjestan, isplati se pogledati.

Ispada da su Hrvati pacenici od pocetka i dolazka na balkanu a Srbi od vijeka Imperatori!



Nazad na vrh Ići dole

AutorPoruka
cojle
Zaštitnik seljačkih prava
Zaštitnik seljačkih prava



Datum upisa : 09.08.2009

Hrvati i Srbi - povijest jedne averzije - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Hrvati i Srbi - povijest jedne averzije   Hrvati i Srbi - povijest jedne averzije - Page 2 EmptyNed Feb 02, 2014 2:14 pm

Dolinac ::

Ispada da su Hrvati pacenici od pocetka i dolazka na balkanu a Srbi od vijeka Imperatori!

Tako je Doly. Šta moš. rukuju se 
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

Hrvati i Srbi - povijest jedne averzije - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Hrvati i Srbi - povijest jedne averzije   Hrvati i Srbi - povijest jedne averzije - Page 2 EmptyNed Feb 02, 2014 2:53 pm

Ziman ::
Problem nije u odnosu Srbina i Hrvata vec Srbije i Hrvatske.
...tj ,"domoljuba" i "patriota" .

Dok se oni drže na uzdi , sve je u redu .
Čim im se dozvoli da "delaju" -eto i nevolja ,rata,zločina ,istorija je to pokazala .
I vadiće "činjenice "iz naftalina -sve dok ne izazovu novi haos ,da bi posle pola veka opet živeli zajedno u miru ,ili jedni pored drugih.
Mislim na ove pomenute -normalni ljudi nemaju nikakve "averzije" .
Cela stvar je u tome -da na političkoj sceni u obe zemlje stabilno vladaju "normalni" u dužem periodu .
Možda će rešenje biti kada i Srbija uđe u EU -zemlje članice nemaju nikakve "sporove" ,iako su se neke mrzele i ratovale godinama ,koga briga za to danas .
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
Ziman




Datum upisa : 31.01.2014

Hrvati i Srbi - povijest jedne averzije - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Hrvati i Srbi - povijest jedne averzije   Hrvati i Srbi - povijest jedne averzije - Page 2 EmptyUto Feb 04, 2014 10:42 am

Ratovi se vode svakodnevno, cime covek pokazuje da nije ni za korak odmakao u svom civilizacijskom razvoju. I dalje smo poludivlji, nepripitomljeni, varvarski i ubliacki narodi koji pod plastom civilacijskih tekovina pravdaju svoju primitivnu prirodu. Istorija se ne moze i ne sme zaboraviti, ali cinjenice se moraju obostrano prihvatiti.
Koliko god da se jedan narod razlikuje od drugog, uvek ce ih spajati zajednicka buducnost.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

Hrvati i Srbi - povijest jedne averzije - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Hrvati i Srbi - povijest jedne averzije   Hrvati i Srbi - povijest jedne averzije - Page 2 EmptySub Jun 20, 2015 12:36 pm

Mrze se "nacionalisti" ,normalni ljudi nemaju averziju prema tome da li je neko "ovo" ili" ono " ,nego gledaju kakav je . 
"2 Chellos "su zapalili Sava Centar , 4000 ljudi je provelo koncert na nogama , čak su i prolazi među sedištima bili rasprodati ,i nikoga nije bolelo dupe što su na bini "dva Hrvata" . 

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

Hrvati i Srbi - povijest jedne averzije - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Hrvati i Srbi - povijest jedne averzije   Hrvati i Srbi - povijest jedne averzije - Page 2 EmptySub Jun 20, 2015 12:45 pm

Muzika nema granice a momci su genijalci....lud je onaj ko je propustio takav koncert vodjen mislju..."Hrvate necu da gledam".
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
brdjanin
peskovit je put do zvezda



Datum upisa : 13.09.2013

Hrvati i Srbi - povijest jedne averzije - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Hrvati i Srbi - povijest jedne averzije   Hrvati i Srbi - povijest jedne averzije - Page 2 EmptySub Avg 01, 2015 7:19 pm

Retko pišem na politici, jako retko...ali...da li je ovo maleno svetlo na kraju tunela?

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda



Datum upisa : 22.06.2009

Hrvati i Srbi - povijest jedne averzije - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Hrvati i Srbi - povijest jedne averzije   Hrvati i Srbi - povijest jedne averzije - Page 2 EmptySub Avg 01, 2015 9:47 pm

Danubius ::
Ziman ::
Problem nije u odnosu Srbina i Hrvata vec Srbije i Hrvatske.
...tj ,"domoljuba" i "patriota" .

Dok se oni drže na uzdi , sve je u redu .
Čim im se dozvoli da "delaju" -eto i nevolja ,rata,zločina ,istorija je to pokazala .
I vadiće "činjenice "iz naftalina -sve dok ne izazovu novi haos ,da bi posle pola veka opet živeli zajedno u miru ,ili jedni pored drugih.
Mislim na ove pomenute -normalni ljudi nemaju nikakve "averzije" .
Cela stvar je u tome -da na političkoj sceni u obe zemlje stabilno vladaju "normalni" u dužem periodu .
Možda će rešenje biti kada i Srbija uđe u EU -zemlje članice nemaju nikakve "sporove" ,iako su se neke mrzele i ratovale godinama ,koga briga za to danas .

Nadam se da Srbija neće ući u EU.
Ti nacionalisti su instruirani od režima. Pravi nacionalista poput mene mora voleti sebi najbliži narod i čak ga smatrati svojim.
Jeste problem Jasenovac, Oluja, ali ja uvek u sebi kažem, ma to su sve Srbi, samo štq će jadni što nisu svesni da su igračka Vatikana, tako da ne mogu mrzeti Hrvate. Čak ih obožavam.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Hrvati i Srbi - povijest jedne averzije - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Hrvati i Srbi - povijest jedne averzije   Hrvati i Srbi - povijest jedne averzije - Page 2 EmptySub Avg 01, 2015 10:06 pm

debilko ::
Danubius ::
Ziman ::
Problem nije u odnosu Srbina i Hrvata vec Srbije i Hrvatske.
...tj ,"domoljuba" i "patriota" .

Dok se oni drže na uzdi , sve je u redu .
Čim im se dozvoli da "delaju" -eto i nevolja ,rata,zločina ,istorija je to pokazala .
I vadiće "činjenice "iz naftalina -sve dok ne izazovu novi haos ,da bi posle pola veka opet živeli zajedno u miru ,ili jedni pored drugih.
Mislim na ove pomenute -normalni ljudi nemaju nikakve "averzije" .
Cela stvar je u tome -da na političkoj sceni u obe zemlje stabilno vladaju "normalni" u dužem periodu .
Možda će rešenje biti kada i Srbija uđe u EU -zemlje članice nemaju nikakve "sporove" ,iako su se neke mrzele i ratovale godinama ,koga briga za to danas .

Nadam se da Srbija neće ući u EU.
Ti nacionalisti su instruirani od režima. Pravi nacionalista poput mene mora voleti sebi najbliži narod i čak ga smatrati svojim.
Jeste problem Jasenovac, Oluja, ali ja uvek u sebi kažem, ma to su sve Srbi, samo štq će jadni što nisu svesni da su igračka Vatikana, tako da ne mogu mrzeti Hrvate. Čak ih obožavam.



Stari nelupaj gluposti. Vatikan nije bio na bojistu ili branio se od agresora itd. Slobodno priznaj da hrvate kao naciju mrzis i okay je. Svatko nesto ili nekoga voli ili mrzi.

To za sve pojedince vazi, ako mrzite hrvate nece se nitko ljutiti, ni ja ili bilo tko. Volis voilis nevolis nevolis i tocka. :hothot:
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda



Datum upisa : 22.06.2009

Hrvati i Srbi - povijest jedne averzije - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Hrvati i Srbi - povijest jedne averzije   Hrvati i Srbi - povijest jedne averzije - Page 2 EmptySub Avg 01, 2015 10:19 pm

Kako mogu mrzeti Hrvate, kad od aktivnih bendova najviše volim Hladno Pivo, a posle partizana na ovim prostorima najviše volim Dinama.
Ja svake godine idem u Hrvatsku, sad jedino što se tebi neće svideti, ali elitni deo Hrvatske je za mene Istra.
Volim Tompsona, a i sve Hrvatske nacionaliste. Prave nacionaliste. Divim se kad neko tako voli svoju zemlju.
I ja volim Srbiju na isti način, zato su mi bliski.
Ja bih rekao da mrzim Hrvate, to je meni bar najmanji problem.
Ali posle Slovenaca, jedino Hrvate i priznajem kao narod iz bivše SFRJ.
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

Hrvati i Srbi - povijest jedne averzije - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Hrvati i Srbi - povijest jedne averzije   Hrvati i Srbi - povijest jedne averzije - Page 2 EmptySub Avg 01, 2015 10:21 pm

Jedino po malo ne podnosim ustaše što su sarađivale sa komunistima u II svetskom ratu. I naravno zbog genocida u Jasenovcu, Jadovnu, ali i genocid je manje zlo nego pregovarati sa komunjarama.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Hrvati i Srbi - povijest jedne averzije - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Hrvati i Srbi - povijest jedne averzije   Hrvati i Srbi - povijest jedne averzije - Page 2 EmptySub Avg 01, 2015 10:44 pm

debilko ::
Jedino po malo ne podnosim ustaše što su sarađivale sa komunistima u II svetskom ratu. I naravno zbog genocida u Jasenovcu, Jadovnu, ali i genocid je manje zlo nego pregovarati sa komunjarama.


Partizani su bili veci zlocenci nego ustase. Ustase kao ustase su ustali radi nepravde tadasnjih srba i kraljevine. To u vezi Jasenovac je velika laz, partizani su to lukavo preokrenili povijest. Onoliko srba,cigana,jevreja itd. koliko su u brojivima pisali nije zivjelo na tom podruciju, nemoguce.

Od 10000 tisuca su napravili 150.000 tisuca itd. U Sloveniji su partizani preko noci ubili preko 250.000 tisuca hrvata a o Bleiburgu da nepricam.

Mrzio ti to sve ili ne mrzio. Povijest pise svoju biografiju sa nama ili bez nas stari moj.
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

Hrvati i Srbi - povijest jedne averzije - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Hrvati i Srbi - povijest jedne averzije   Hrvati i Srbi - povijest jedne averzije - Page 2 EmptyNed Avg 02, 2015 12:32 am

Citat :
Ustase kao ustase su ustali radi nepravde tadasnjih srba i kraljevine.
Koje su to nepravde, i da li su takve nepravde, da se latiš noža i kolješ decu i žene.
Gde su bile ustaše prilikom ujedinjenja. Zašto tada nisu sprečili stvaranje Jugoslavije, ili bar digli glas. Tišina. Jer nisu imali alternativu. Jer je jedino Jugoslavija takva kakva je bila, Kraljevina, garantovala Hrvatima produženje nacije. Sve ostalo je vodilo gašenju Hrvata kao naroda i prelazak u neku etničku grupaciju koja živi na ovim prostorima. E zato ustaše nemaju izgovor za zločine, već su se prosto priklonili Hitleru kao još neke desničarske političke organizacije u Evropi.
Da su se Ustaše borile protiv partizana i četnika u Hrvatskoj, to bih mogao da shvatim.
Ali su oni ustoličeni od strane Hitlera, tako da ne mogu biti autentični borci za prava Hrvatskog naroda.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Hrvati i Srbi - povijest jedne averzije - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Hrvati i Srbi - povijest jedne averzije   Hrvati i Srbi - povijest jedne averzije - Page 2 EmptyNed Avg 02, 2015 11:57 am

VAŽI ZA OBOJICU 
pravilnik : 

-ZABRANJENO je postavljati teme ,koje se odnose na PROSTOR EX  YU u bilo kom periodu kojima je osnova -RAT ,RATNI ZLOČIN ,MASAKRIRANJE  , ETNIČKO ČIŠĆENJE  ,GENOCID  , teme koje veličaju OSUMNJIČENE I OSUĐENE za ratni zločin , teme o formacijama iz II svetskog i nedavnih ratova -ČETNICI ;USTAŠE ;MUDŽAHEDINI ,kao i svaka tema koja propagira bilo čiji ekstremni nacionalizam ,ekstremnu desnicu , neonacizam ,fašizam ,verski fundamentalizam,teme koje veličaju osumnjičene i optužene za teška krivična dela i organizovani kriminal ,teme zasnovane na kopiranju tekstova sa rasističkih,nacističih,ekstremističkih i sajtova političke emigracije i slično . 
----
PO TEMI : 


Ako se već na ulicama Zagreba nalaze ovakvi plakati 


[You must be registered and logged in to see this image.]



...a Srbija će obeležiti dan "Oluje" kao Dan Žalosti ,onda je primetno da postoji ipak tendencija da se ova averzija smanji ,i da dođe do bar nekog podnošljivog "suživota" u regionu ,kakav oba naroda žele . (za Vlasti se to baš ne može reći) 


Ponavljanjem beskrajnih međusobnih zločina i merenjem čiji je veći ,se ne postiže ništa ,a najmanje je DF mesto za to . 
Nastavi li tema u ovom tonu ,opominjem obojicu da će biti brisana i tema ,i učesnici . Taman je postignuta neka normalna atmosfera na forumu ,neće se dozvoliti da se pokvari ovakvim pisanjem . 
Rat je gotov (i ovaj ,i predhodni ) 










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

Hrvati i Srbi - povijest jedne averzije - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Hrvati i Srbi - povijest jedne averzije   Hrvati i Srbi - povijest jedne averzije - Page 2 EmptyNed Avg 02, 2015 5:32 pm

Dani, potpuno bih razumeo i ispoštovao tvoju želju da se zločinci ne pojavljuju ovde, ali fale ti uz ustaše partizani, a uvalio si četnike što je pod velikim znakom pitanja ta vrsta poređenja.
Rekao si ekstremna desnica, a šta je sa ekstremnom levicom?
Zar nisu ekstremi sa obe strane zlo.
Sa druge strane, četnici nisu ni ekstremna desnica, ni ekstremna levica, već prosto pokret koji se borio protiv fašizma i komunizma, borci protiv ekstrema sa obe strane. Borili su se i protiv ustaša, i protiv partizana i protiv ljotićevaca. Tako da čak nisu ni nacionalno previše obojeni. Tako da u pravilniku foruma sebe ne prepoznajem da sam bilo šta plrekršio.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Hrvati i Srbi - povijest jedne averzije - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Hrvati i Srbi - povijest jedne averzije   Hrvati i Srbi - povijest jedne averzije - Page 2 EmptyČet Sep 24, 2015 3:04 pm

debilko ::
Zar nisu ekstremi sa obe strane zlo.
Jesu naravno ,i sad imamo opet dobar razlog za averziju .
Trojanski konj -migranti ,svaki "razlog" je dobar . 
Ne bih da ja pišem ,jer će biti predugačko ,preneću samo Cyberov tekstić -sa kojim se do reči slažem (sve sa upotrebljenim izrazima ) 

--------------



Peđa B. Đurović
33 мин. · 

Iskoristio bih društvenu mrežu da obavestim ratnohuškačke giliptere sa obe strane graničnog prelaza Bajakovo da pristojan svet u Hrvatskoj i Srbiji nema ni volju ni snage da još jednom zadovoljava porive za klanjem. Ako nekim slučajem niste razumeli obaveštenje, htedoh vam reći da mi se napušite kurca i jedni i drugi, i da nađete negde livadu, pa se pokoljite i istrebite, u usta vas jebem primitivna. I povedite sa sobom premijere, da jedan drugom drkaju dok vas gledaju.
Koliko je stoke s obe strane... Sreća pa razum ipak caruje, a sirovina balvane valja...










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Hrvati i Srbi - povijest jedne averzije - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Hrvati i Srbi - povijest jedne averzije   Hrvati i Srbi - povijest jedne averzije - Page 2 EmptyČet Sep 24, 2015 8:40 pm

MORAM DA VAM KOPIRAM JEDAN KOMENTAR .............................Dejan Arsić Da nismo malo slepi kod očiju....da od drveta možda ne vidimo šumu...da neko ne lupa ovo u ratna zvona na Balkanu....da nisi Milanoviću pomislio da verujem da postoji danas neki premijer neke tamo Hrvatske koji odluku o zatvaranju granica može da donese sam i da nisi rektalni uložak nekoga sa zapada....da nisi Vučiću malo naivan i pomislio da neka tamo Srbija može da bude silna i poštovana i da možda nisi, kao malo dete, naseo na provokaciju i uzvratio istom merom dok se moćnici nasladjuju srpsko-hrvatskom glupošću....zar vam provokacije tipa: Račak, Markale, Srebrenica ili Oluja nisu dovoljna opomena gospodo....zar ne znate da vam narodi Hrvatske i Srbije više neće praštati, jer neće imati ko da vam prašta, jer nas više neće biti....i šta ćemo sutra, kada nas adrenalinski šok i emotivne reakcije na medjusobno dizanje kurca naših političara, jednih na druge, navijanje tokom ponoćnog dvoboja na granici prodje i zapitamo se: "a šta sad da jedemo"....pa gospodo političari ... pardon....gospodo "umišljeni političari" i "politikanti", politika je po definiciji veština mogućeg i birani ste da vam vlast bude sredstvo, a ne cilj bagro....i da vam kažem, iako znam da vas za moje mišljenje zabole dupe .....zabole mene kurac za izbeglice i migrante oko kojih se vi svadjate .... zabole me za to što je već tokom prošle godine u nekim od najrazvijenijih zemalja zapadne Evrope od ukupnog broja novorodjenih preko 50% muslimanske dece i što im neće trebati oružje da bi osvojili ovu raspalu Evropu ..... zabole me što o izbeglicama i migrantima pričate sa stokom sa zapada, koja oružjem snabdeva islamsku državu, koja, usput,poseduje poveći deo izvorišta nafte na bliskom istoku koju, gle čuda, prodaju kompanijama sa zapada, i molite ih za pomoć.....zabole me i da li veći kurac ima Milanović ili Vučić....rešite problem gopodo mirnim putem i poštedite nas novih patnji i ratova... manite se uvlačenja u dupeta zapadu zarad ličnih benefita i mislite na ovaj jadni i jebeno gladni narod sa obe strane granice i uradite, za promenu nešto pametnije, jer kako kažu i ako niste čuli: u nedostatku pameti ljudi se služe pesnicama, nogama i oružjem.....
A vi što čitate ovo....da vam kažem, ako vas uopšte bude bilo....i vas zabole kurac....sedite vi lepo kući, likujte i nadjebavajte se ko je kome više uterao, Vučić Milanoviću ili Milanović Vučiću, samo da vam kažem.....kada budete počeli da osećate trudove od ove njihove jebačine, za abortus će da bude kasno....
Ni "SRAM VAS BILO" ne mogu da vam kažem, jer pojma nemate šta radite..!!!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Gost
Gost
Anonymous



Hrvati i Srbi - povijest jedne averzije - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Hrvati i Srbi - povijest jedne averzije   Hrvati i Srbi - povijest jedne averzije - Page 2 EmptyNed Sep 27, 2015 4:19 pm

Astra ::
MORAM DA VAM KOPIRAM JEDAN KOMENTAR .............................Dejan Arsić Da nismo malo slepi kod očiju....da od drveta možda ne vidimo šumu...da neko ne lupa ovo u ratna zvona na Balkanu....da nisi Milanoviću pomislio da verujem da postoji danas neki premijer neke tamo Hrvatske koji odluku o zatvaranju granica može da donese sam i da nisi rektalni uložak nekoga sa zapada....da nisi Vučiću malo naivan i pomislio da neka tamo Srbija može da bude silna i poštovana i da možda nisi, kao malo dete, naseo na provokaciju i uzvratio istom merom dok se moćnici nasladjuju srpsko-hrvatskom glupošću....zar vam provokacije tipa: Račak, Markale, Srebrenica ili Oluja nisu dovoljna opomena gospodo....zar ne znate da vam narodi Hrvatske i Srbije više neće praštati, jer neće imati ko da vam prašta, jer nas više neće biti....i šta ćemo sutra, kada nas adrenalinski šok i emotivne reakcije na medjusobno dizanje kurca naših političara, jednih na druge, navijanje tokom ponoćnog dvoboja na granici prodje i zapitamo se: "a šta sad da jedemo"....pa gospodo političari ... pardon....gospodo "umišljeni političari" i "politikanti", politika je po definiciji veština mogućeg i birani ste da vam vlast bude sredstvo, a ne cilj bagro....i da vam kažem, iako znam da vas za moje mišljenje zabole dupe .....zabole mene kurac za izbeglice i migrante oko kojih se vi svadjate .... zabole me za to što je već tokom prošle godine u nekim od najrazvijenijih zemalja zapadne Evrope od ukupnog broja novorodjenih preko 50% muslimanske dece i što im neće trebati oružje da bi osvojili ovu raspalu Evropu ..... zabole me što o izbeglicama i migrantima pričate sa stokom sa zapada, koja oružjem snabdeva islamsku državu, koja, usput,poseduje poveći deo izvorišta nafte na bliskom istoku koju, gle čuda, prodaju kompanijama sa zapada, i molite ih za pomoć.....zabole me i da li veći kurac ima Milanović ili Vučić....rešite problem gopodo mirnim putem i poštedite nas novih patnji i ratova... manite se uvlačenja u dupeta zapadu zarad ličnih benefita i mislite na ovaj jadni i jebeno gladni narod sa obe strane granice i uradite, za promenu nešto pametnije, jer kako kažu i ako niste čuli: u nedostatku pameti ljudi se služe pesnicama, nogama i oružjem.....
A vi što čitate ovo....da vam kažem, ako vas uopšte bude bilo....i vas zabole kurac....sedite vi lepo kući, likujte i nadjebavajte se ko je kome više uterao, Vučić Milanoviću ili Milanović Vučiću, samo da vam kažem.....kada budete počeli da osećate trudove od ove njihove jebačine, za abortus će da bude kasno....
Ni "SRAM VAS BILO" ne mogu da vam kažem, jer pojma nemate šta radite..!!!



To sto pise u clanu nije bas istinito. Hrvatska je clan EU. Hrvatska mora da slusa sto ovi iz Brüssel-a kazu i zapovjedaju, inace nema love iz fond-a itd.

Neodlucuju Hrvati sto ce se desiti na granicama, to netko drugo odlucuje a Srbija ako udje u EU isto sleduje.


PS: Nije mocan onaj koji ima luksuzni automobil u svojoj vlasti, mocan je onaj koji posjeduje naftu!
Nazad na vrh Ići dole
Kica/Praja
El virtuoso
Kica/Praja


Godina : 85
Location : Ladna Morava
Humor : Filmovi Veljka Bulajića
Datum upisa : 04.12.2009

Hrvati i Srbi - povijest jedne averzije - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Hrvati i Srbi - povijest jedne averzije   Hrvati i Srbi - povijest jedne averzije - Page 2 EmptyNed Sep 27, 2015 4:28 pm

I Madjarska je čan EU, Grčka i Bugarska takođe... nije to baš sve tako prosto, rekao mi ćaća i gotovo.
Eu može da se raspadne sutra a nama je ziveti sutra tu, bolje je u miru. Političarima uvek treba malo akcije, meni ne.










Jedan poziv menja sve !
Nazad na vrh Ići dole
daljinski

daljinski


Godina : 61
Location : Schweiz
Humor : daleko od ozbiljnog
Datum upisa : 26.06.2014

Hrvati i Srbi - povijest jedne averzije - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Hrvati i Srbi - povijest jedne averzije   Hrvati i Srbi - povijest jedne averzije - Page 2 EmptyNed Sep 27, 2015 8:12 pm

Ocito je primitivno izrazavanje odraz kulture pa se pitam da li je moguce da narod nesta procita tek kad vidi "kurac, picku materinu,jebem vas" i sl. Izgleda da je tako pa se onda opet pitam zasto se ti isti ljudi vredjaju kad im covek kaze da su primitivni i nekulturni.
Izgleda da je to jos jedini nacin huskanja i podizanja tenzija na koji se izgleda mnogi pale.Ostaje jos da drzava pocne da deli rakiju i eto nas opet na pocetku.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Hrvati i Srbi - povijest jedne averzije - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Hrvati i Srbi - povijest jedne averzije   Hrvati i Srbi - povijest jedne averzije - Page 2 EmptySub Jun 03, 2017 7:18 am

Mrze se "domoljubi" i "patriote" ,tj budale ,šovinisti i nacionalisti .
Pitajte normalnog Srbina ili Hrvata ,koju bi ženu odabrao ,Srpskinju ili Hrvaticu ,i dobićete isti odgovor : Naravno da bi odabrao onu koja ima veće sise . :brdski2:

Kakva "averzija" ,nema toga . :brdski2:










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
Black Wizard
Crni Mag
Crni Mag
Black Wizard


Godina : 49
Location : Crne Dveri
Humor : S' vremena na vreme
Datum upisa : 15.12.2016

Hrvati i Srbi - povijest jedne averzije - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Hrvati i Srbi - povijest jedne averzije   Hrvati i Srbi - povijest jedne averzije - Page 2 EmptySub Jun 03, 2017 11:40 am

Političari su oni koji unose razdor. Pobiti gamad i gotova stvar :948208144:
Nazad na vrh Ići dole
http://huaweimods.boards.net
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Hrvati i Srbi - povijest jedne averzije - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Hrvati i Srbi - povijest jedne averzije   Hrvati i Srbi - povijest jedne averzije - Page 2 EmptySub Jun 03, 2017 2:06 pm

Danubius ::
Mrze se "domoljubi" i "patriote" ,tj budale ,šovinisti i nacionalisti .
Pitajte normalnog Srbina ili Hrvata ,koju bi ženu odabrao ,Srpskinju ili Hrvaticu ,i dobićete isti odgovor : Naravno da bi odabrao onu koja ima veće sise . :brdski2:

Kakva "averzija" ,nema toga . :brdski2:
Kad ljudi budu shvatili razliku između "patriotizma" i "nacionalizma",onda možemo da pričamo o tim *sisama*.  :brdski2:

Malo je takvih danas.  :948208144:










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Hrvati i Srbi - povijest jedne averzije - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Hrvati i Srbi - povijest jedne averzije   Hrvati i Srbi - povijest jedne averzije - Page 2 EmptyNed Avg 13, 2017 3:45 pm

Čim nema nacionalista po zanimanju  ,ratnih huškača ,popova i političara da truju ,onda nema nikakve "averzije" ,ni "povijesne" ,ni nacionalne ni verske .  

Mlade Hrvatske košarkašice zajedno sa našima slave ulazak srpskih devojaka u finale EP



Ovu decu još nisu stigli zatrovati .Bravo ,devojke .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Hrvati i Srbi - povijest jedne averzije - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Hrvati i Srbi - povijest jedne averzije   Hrvati i Srbi - povijest jedne averzije - Page 2 EmptyNed Jun 17, 2018 11:09 am

Ne treba ni stavljati mnogobrojne primere na kojima se vidi da običan narod nema nikakvu "averziju" 
Nedavno sam bio u Hrvastkoj -nijedne sekunde nisam osetio nikakvu "netrpeljivost" ili bilo šta drugo .Evo slike sa SP ,Rusija (i nije jedina ovakva -ovi navijači izgleda nisu oni "navijači iz navijačkih grupa ") 

[You must be registered and logged in to see this image.]

A onda dođu razni Šešelji i Šešeljuge ,Tomposni i "pravaši" ,pa desničari i nacisti ,pa onda imamo ovo :

[You must be registered and logged in to see this image.]

Verovatno svi znate ko je Vjerica Radeta (to lice ko je jednom video -pamti za ceo život) ,to je ona koja u Skupštini proklinje i psuje do "devetog kolena" porodice demokrata )

[You must be registered and logged in to see this image.]

E pa ,čim ovi i ovakvi nestanu ,nestaće i "averzija" između Srba i Hrvata . Problem je što su ovi u stanju da godinama truju omladinu preko medija i izazivaju ratove -samo da bi ostali na vlasti i dalje se bogatili ,a i srpski i hrvatski narod je još suviše ostrašćen da bi primetio da "averziju" podgrevaju isključivo "domoljubi" i "patriJote" .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
sanjalica.ns
Explorer Of Dreams
sanjalica.ns


Datum upisa : 06.01.2010

Hrvati i Srbi - povijest jedne averzije - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Hrvati i Srbi - povijest jedne averzije   Hrvati i Srbi - povijest jedne averzije - Page 2 EmptyPet Jun 29, 2018 10:20 pm

Danubius ::

E pa ,čim ovi i ovakvi nestanu ,nestaće i "averzija" između Srba i Hrvata . Problem je što su ovi u stanju da godinama truju omladinu preko medija i izazivaju ratove -samo da bi ostali na vlasti i dalje se bogatili ,a i srpski i hrvatski narod je još suviše ostrašćen da bi primetio da "averziju" podgrevaju isključivo "domoljubi" i "patriJote" .

Zapravo je glavni problem što 'ovi i ovakvi' nikada neće nestati, jedni odu-drugi dođu. Nisu to nikakvi 'domoljubi' i 'patriote', već vešti glumci, dobro plaćeni agenti stranih obaveštajnih službi(uglavnom MI6), dovedeni da zamlaćuju i zavađaju narod i održavaju međunacionalne tenzije kako bi se što lakše ostvarili interesi velikih igrača na ovim prostorima. Narod je dovoljno medijski zaglupljen da bi to shvatio, pruža im iskrenu podršku, izlazi na 'demokratske' izbore nadajući se da nešto može da promeni ili bar da utiče na politička dešavanja; žalosno koliko smo izmanipulisani i ništa ne kapiramo.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Hrvati i Srbi - povijest jedne averzije - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Hrvati i Srbi - povijest jedne averzije   Hrvati i Srbi - povijest jedne averzije - Page 2 EmptySub Jul 14, 2018 11:04 am

sanjalica.ns ::



Zapravo je glavni problem što 'ovi i ovakvi' nikada neće nestati, jedni odu-drugi dođu. Nisu to nikakvi 'domoljubi' i 'patriote', već vešti glumci, dobro plaćeni agenti stranih obaveštajnih službi(uglavnom MI6), dovedeni da zamlaćuju i zavađaju narod i održavaju međunacionalne tenzije kako bi  se što lakše ostvarili interesi velikih igrača na ovim prostorima. Narod je dovoljno medijski zaglupljen da bi to shvatio, pruža im iskrenu podršku, izlazi na 'demokratske' izbore nadajući se da nešto može da promeni ili bar da utiče na politička dešavanja; žalosno koliko smo izmanipulisani i ništa ne kapiramo.
Jedina nada je u tome da mladi pokažu srednji prst i razum ,i ne dopuste da ih odgajaju u mržnji . Jer ,mladi nisu iskvareni ,to se stiče kasnije ,životnim frustracijama . Ovakvih primera ima mnogo ,i to jeste jedina nada...ukoliko cele generacije ne pokažu srednji prst "domovinama" i odu gde im je bolje (što se već sada dešava) 

[You must be registered and logged in to see this image.]

Kolinda je čestitala Novaku ulazak u polufinale Vimbldona ,i poželela da ga i osvoji ,uz napomenu da joj je čast što ga poznaje .
Pičkousti se nije ni oglasio -ko je Đoković da on njemu čestita ?

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Hrvati i Srbi - povijest jedne averzije - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Hrvati i Srbi - povijest jedne averzije   Hrvati i Srbi - povijest jedne averzije - Page 2 EmptyNed Jul 15, 2018 11:17 am

"Deca nam očitala lekciju" ,kako kažu neki dnevni listovi u Srbiji ,a radi se o dočeku i slavlju povodom plasmana u finale EP naših devojčica .Njihove hrvatske vršnjakinje su ih dočekle aplauzom ,i slavile zajedno sa njima .
No, naći će se stoka nacionalistička sa obe strane kojima će ovo da zasmeta ,jer sejači mržnje i trovači dece ne mogu to da gledaju .

[You must be registered and logged in to see this image.]











[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne
podbarac


Godina : 68
Location : Novi Sad
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

Hrvati i Srbi - povijest jedne averzije - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Hrvati i Srbi - povijest jedne averzije   Hrvati i Srbi - povijest jedne averzije - Page 2 EmptyNed Jul 15, 2018 11:40 am

Mi matori useremo , moju sam Marijanu vaspitao da nema razlike u veri , postoje samo loši i dobri ljudi.










[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Hrvati i Srbi - povijest jedne averzije - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Hrvati i Srbi - povijest jedne averzije   Hrvati i Srbi - povijest jedne averzije - Page 2 EmptySub Jul 20, 2019 9:41 pm

podbarac ::
Mi matori useremo , moju sam Marijanu vaspitao da nema razlike u veri , postoje samo loši i dobri ljudi.
Kad pocrkaju razni Šešelji i Nikolići ,i njihovi puleni i pandani od "preko" ,nestaće i averzije (iako sam prilično siguran da su svoju decu vaspitali da mrze ) 
Mladi i uspešni nemaju taj problem .Nole je angažovao Ivaniševića u svoj tim (iako je on 5 puta osvojio Vimbldon,a Goran samo jednom.

[You must be registered and logged in to see this image.]

I sad režimski tabloidi (pardon ,srpski dnevni listovi ) ne znaju šta bi ? 
Godinama su projektovali mržnju prema Hrvatima ,a eto, jedan ,realno "veliki Hrvat" ,rame uz rame sa Noletom? 
E, onda idu ovakve konstrukcije .Ivanišević ,je u stvari "naš" .I to "desno" naš, kao "NAŠI" .
Da povraćaš. 

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
sanjalica.ns
Explorer Of Dreams
sanjalica.ns


Datum upisa : 06.01.2010

Hrvati i Srbi - povijest jedne averzije - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Hrvati i Srbi - povijest jedne averzije   Hrvati i Srbi - povijest jedne averzije - Page 2 EmptySub Jul 20, 2019 9:50 pm

Danubius ::

Kad pocrkaju razni Šešelji i Nikolići ,i njihovi puleni i pandani od "preko" ,nestaće i averzije (iako sam prilično siguran da su svoju decu vaspitali da mrze ) 

Zar ti zaista veruješ u to da su Šešelj, Nikolić i njihovi puleni od "preko" nacionalisti?!
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Hrvati i Srbi - povijest jedne averzije - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Hrvati i Srbi - povijest jedne averzije   Hrvati i Srbi - povijest jedne averzije - Page 2 EmptySub Jul 20, 2019 10:18 pm

sanjalica.ns ::


Zar ti zaista veruješ u to da su Šešelj, Nikolić i njihovi puleni od "preko" nacionalisti?!
Naravno da ne ,Šešelj je Hrvat . Proveri samo imenik ,nađi još kojeg Šešelja u Srbiji ?
Šta reći više ,kad Legija i deo "zemunaca" imaju prava ,ne falsifikovana "hrvatska dokumenta " ?
Pa čak i u srpskim "rijalitijima" ,dobar deo "učesnica" i "voditeljki" su iz Hrvatske ? Nemamo dosta svojih kurvi (pardon ,starleta ) ,treba da uvozimo ?
I puleni od "preko" i ovdašnji (nacionalistički ,fol ,ološ) jako dobro sarađuju ,kao što su sarađivali i tokom ratova ,gde su ginuli rezervisti (dobrim delom iz Vojvodine ,jer je ceo taj rat bio preko leđa Novosadskog i Subotičkog korpusa ,koji su svakako bili "multinacionalni" )dok su se ovi bogatili .
Mene samo zaprepašćuje koliko je ljudi moguće i danas napujdati na one druge ,kao da grama mozga nemaju ???










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
sanjalica.ns
Explorer Of Dreams
sanjalica.ns


Datum upisa : 06.01.2010

Hrvati i Srbi - povijest jedne averzije - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Hrvati i Srbi - povijest jedne averzije   Hrvati i Srbi - povijest jedne averzije - Page 2 EmptySub Jul 20, 2019 10:56 pm

Danubius ::
.
Mene samo zaprepašćuje koliko je ljudi moguće i danas napujdati na one druge ,kao da grama mozga nemaju ???

Mozgovi su im višedecenijski ispirani od strane režimskih medija, taj proces traje i dan danas. Iza kulisa režimi balkanskih državica veoma dobro sarađuju, dok javno blate jedni druge propagirajući mržnju, strah i netrpeljivost prema susedima. Na taj način ovi prostori su pod konstantnom tenzijom, što velikim silama i stranim centrima moći omogućava lakšu manipulaciju  i ostvarivanje sopstvenih interesa na ovom terenu. Ljudi ovih režima su njihovi ljudi i rade i ponašaju se po zadatku, ostvarujući time i lični interes, ne mareći da li je to što rade dobro ili loše za državu i narod.
Šešelj je naravno jedan od njih. Nebitno da li je Srbin ili Hrvat ili štagod drugo, on je prvo američki čovek, agent CIA-e, doveden da srpski nacionalizam prikaže u najgorem mogućem svetlu, što je i uspeo.U rangu CIIN-ih agenata on je  iznad Teodora Merona, te je stoga i pušten iz Haga, da potpomogne ovdašnji režim.
Milošević je, takođe CIA, doveden na predlog Rusa da započne ratove na Balkanu, kako bi se jedna velika i stabilna država pocepala na više manjih državica kojima se onda lakše manipuliše. Svi glavni političari devedesetih, kao i ovi sada, su strani igrači sa jednim osnovnim ciljem-razbijanje Jugoslavije. Tuđman je napr bio agent ruske vojne obaveštajne službe itd., na osnovu čega se može zaključiti da ovde politiku vode velike sile, a ne domaći političari.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Hrvati i Srbi - povijest jedne averzije - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Hrvati i Srbi - povijest jedne averzije   Hrvati i Srbi - povijest jedne averzije - Page 2 EmptySre Nov 27, 2019 8:29 pm

Kod normalnih ljudi nikakve averzije nema .Ali se onda političari ,popovi i generali potrude da se ljudi zakrve . Pa onda ,dok drugi ginu , oni se obogate i sarađuju .
Doduše ....dok god ima ovakvih morona u oba naroda ,averzija  neće nestati .

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Hrvati i Srbi - povijest jedne averzije - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Hrvati i Srbi - povijest jedne averzije   Hrvati i Srbi - povijest jedne averzije - Page 2 EmptyUto Avg 04, 2020 12:04 pm

I jer nije ispalo tako? 
Pola "mlade" Srbije i Hrvatske je širom EU .
I tamo se druže -jer su daleko od "trovača" iz matičnih zemalja .

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
Sponsored content





Hrvati i Srbi - povijest jedne averzije - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Hrvati i Srbi - povijest jedne averzije   Hrvati i Srbi - povijest jedne averzije - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Hrvati i Srbi - povijest jedne averzije
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-
» Borbeni - Vojni - Psi i njihova Povijest
» HRVATSKA I HRVATI
» od kude su Srbi ...

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: DRUŠTVO :: POLITIKA-
Skoči na: