DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Plasite li se smrti? BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALTražiRegistruj sePristupi

Delite

Plasite li se smrti?

Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
lavanda

lavanda

Godina : 59
Datum upisa : 03.10.2008

Plasite li se smrti? Empty
PočaljiNaslov: Plasite li se smrti?   Plasite li se smrti? EmptyPet Okt 10, 2008 7:19 pm

" Naveca tragedija u zivotu nije SMRT, vec je ono sto umire u nama, dok smo mi jos zivi"
Nazad na vrh Ići dole
komunikativn@
Fatal Femme
komunikativn@

Godina : 47
Datum upisa : 02.02.2008

PočaljiNaslov: Re: Plasite li se smrti?   Plasite li se smrti? EmptyPet Okt 10, 2008 7:31 pm

lavanda ::
" Naveca tragedija u zivotu nije SMRT, vec je ono sto umire u nama, dok smo mi jos zivi"

Umrijece samo ono sto sam/a zelis da umre.

Lavand zivot je IZAZOV-suoci se s njim jos u zivotu,
jer i poslije takozvane SMRTI postoji ZIVOT koji ti osobno mozes da kreirash.

Hvala na chitanju! ;)
Nazad na vrh Ići dole
lavanda

lavanda

Datum upisa : 03.10.2008

PočaljiNaslov: Re: Plasite li se smrti?   Plasite li se smrti? EmptyPon Okt 13, 2008 10:39 pm

Odusevljena sam sa koliko sigurnosti i prave iskustvene zrelosti pises o mnogim stvarima!
Zene umeju da proniknu u samu sustinu stvari, a ti si dokaz za to...Nisam plasljiva srna, ali sam po nekad malo umorna od svega. Lepo je citati te.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: Plasite li se smrti?   Plasite li se smrti? EmptyUto Okt 14, 2008 10:15 pm

Smrt je ionako neminovna , kakva je razlika ? Zavisi od perioda života ...bilo je kada mi je bilo apsolutno svejedno, čak sam i priželjkivao , ali nije se desilo ...Zavisi ima li čovek za sta , ili koga da živi , i sta želi u životu ,,,,ako to nema , ne vidim velike svrhe probuditi se , i konstatovati jos jedan bezvezan dan Ako to ima, naravno da je svaki dan dragocen ...Ovo ne bih pojasnjavao , no u principu, ne bojim se smrti Bojim se dugog mrcvarenja usled neke teske bolesti, bez mogucnosti da to prekratim....ili duboke starosti, u samoći....
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra

Godina : 60
Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Re: Plasite li se smrti?   Plasite li se smrti? EmptyUto Okt 14, 2008 10:34 pm

Ne zelim nikako da mislim na taj trenutak,pa ne znam ni dal se bojim.Bila sam u situaciji da se suocim sa smrcu,znam da sam danima samo mislila kako ce to podnijeti moja djeca,a nije mi ni palo na pamet sta ce to meni da se desi,ali sto rece Dany,samo da ne patim ni sebe ni okolinu,pa kad god da bude.

.
[You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Sanjalica
Maman Papillons Charmants Petits
Sanjalica

Godina : 44
Datum upisa : 16.08.2008

PočaljiNaslov: Re: Plasite li se smrti?   Plasite li se smrti? EmptyUto Okt 21, 2008 9:23 am

Ona je strašna, ružna, loše odevena i uvek nosi kosu u ruci. Ta strašna utvara dočekuje čoveka na samom početku njegovog života, pa je treba prihvatiti i biti svestan njene neumitnosti, a opet odagnati pomisao na to da ćemo joj položiti račune. Kada, to niko od nas ne zna. Smrt je ta neumoljiva starica sa čijom se sveprisutnošću svaki čovek bori na svoj način...
Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya

Datum upisa : 09.02.2008

PočaljiNaslov: Re: Plasite li se smrti?   Plasite li se smrti? EmptyUto Okt 21, 2008 9:45 am

Ne , neplasim se smrti.Lakse je doziveti smrt na svojoj kozi, nego "bespomocno"
gledati smrt drage osobe a nemocan si bilo sta da uchinis....

Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
suzana_nis

suzana_nis

Datum upisa : 22.09.2008

PočaljiNaslov: Re: Plasite li se smrti?   Plasite li se smrti? EmptyUto Okt 21, 2008 6:52 pm

montoya?
E tebi kad padne na pamet....cccccccc

Nazad na vrh Ići dole
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma
doctorr67

Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

PočaljiNaslov: Re: Plasite li se smrti?   Plasite li se smrti? EmptySre Okt 22, 2008 11:02 am

suzana_nis ::
montoya?
E tebi kad padne na pamet....cccccccc

meni swasta...a tebi? Plasite li se smrti? 98966
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra

PočaljiNaslov: Re: Plasite li se smrti?   Plasite li se smrti? EmptySre Okt 22, 2008 11:43 am

montoya ::
Ne , neplasim se smrti.Lakse je doziveti smrt na svojoj kozi, nego "bespomocno"
gledati smrt drage osobe a nemocan si bilo sta da uchinis....

Bas tako,nek idem ja prva na taj put bez povratka.........

.
[You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: Plasite li se smrti?   Plasite li se smrti? EmptyNed Dec 14, 2008 5:59 pm

Ovi se ne boje........ cyclops aplauseee [You must be registered and logged in to see this link.]

Nazad na vrh Ići dole
Luckasta

Luckasta

Humor : :)
Datum upisa : 14.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Plasite li se smrti?   Plasite li se smrti? EmptyNed Dec 14, 2008 6:59 pm

NE...svoje smrti se ni najmanje neplasim..Isto mislim kao i montoya, vise se plasim smrti meni dragih osoba, gde sam nemocna da im pomognem i da su kraj mene zivi...
Za sebe sam to vec davno razcistila i razjasnila, cak sto vise , mojoj porodici kazala gde zelim da budem sahranjena i na koji nacin...A jasno da i grobnicu imam vec..
Nazad na vrh Ići dole
Smiljan

Smiljan

Datum upisa : 23.10.2008

PočaljiNaslov: Re: Plasite li se smrti?   Plasite li se smrti? EmptyNed Dec 14, 2008 7:19 pm

Sve ima svoj pocetak i kraj, o smrti ne razmisljam, zelim da
zivim svoj zivot, moj je i niciji drugi...
Bio sam uz drage osobe u posljednjim trenutcima njihova ovo
zemaljskog zivota, nisu kukali, nisu plakali, vjerujem i za sebe,
da cu se tako pnijeti...
Nazad na vrh Ići dole
Crna_ovca
Princ od tora
Crna_ovca

Datum upisa : 21.12.2007

PočaljiNaslov: Re: Plasite li se smrti?   Plasite li se smrti? EmptyNed Dec 14, 2008 7:28 pm

Smrt uvek dodje na kraju zivota.Zasto bih se uzbudjavao oko toga?
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra

PočaljiNaslov: Re: Plasite li se smrti?   Plasite li se smrti? EmptyNed Dec 14, 2008 7:29 pm

Fino je pricati ovako,kad je meni visio onaj sa kosom i crnom kapuljacom iznad glave,ne da sam se bojala cina samog smrti,ali prosao je cijeli moj zivot kroz misli,sve sta se desavalo,uglavnom ono lose,istina mnogo lijepog i nije bilo,ali sam tada pomislila,daj mi Boze jos vremena da ucinim jos nesto za svoje najblize.......nije moj zadatak gotov,trebam im ja,a i meni daj bar neko vrijeme da uzivam nakon svih ovih godina i da vam kazem,nije se lako suociti sa nezavrsenim poslovima,i jos kad znate da vam ostaje svega mjesec,dva ili 5 mjeseci zivota.
Sreca,Bog ili ko vec me poslusao i toga puta........ali i ja sam u mnogome promijenila svoj zivot,nekako vise uzivam u njemu,priustim si neke stvari,a i poneka neostvarena zelja se ostvari ili ce se ostvariti,to sam sigurna.

Smiljane,niko ne place kad umire....svi otplacu svoje suze ranije,ja sam u mojoj situaciji odbila sve posjete u bolnici i jedan dan ostavila da se isplacem,da me ne vide,mislim da svi tako rade,cak su mi to potvrdile i medicinske sestre na onkologiji,gdje se susrecu s takvim pacijentima....svako mora isplakati svoje,mada,da me ko pitao zasto placem,ne bih znala odgovor.

.
Nazad na vrh Ići dole
Luckasta

Luckasta

Humor : :)
Datum upisa : 14.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Plasite li se smrti?   Plasite li se smrti? EmptyNed Dec 14, 2008 7:37 pm

Astra, bas upravo zbog onoga tipa sa dugom kosom i crnom kapuljacom na glavi, sam razjasnila i razcistila za sebe i sa samom sobom, sve oko svoje smrti..Od kako sam to ucinila, mnogo lakse zivim i nestao je strah koji je do tada bio prisutan...A sve zadatke koje ja sama ne zavrsim do kraja, e to neka drugi onda dalje nastave...Meni je vazno da sam sve bitne i znacajne zadatke zavrsila, a ovi drugi su mi svi redom manje vise bitni i znacajni...Jedan jedini zadatak mi je ostao, a posle toga, sve ce biti kako vec mora da bude..Ne bojim se .
Nazad na vrh Ići dole
Smiljan

Smiljan

Datum upisa : 23.10.2008

PočaljiNaslov: Re: Plasite li se smrti?   Plasite li se smrti? EmptyNed Dec 14, 2008 8:43 pm

Astra ::

Smiljane,niko ne place kad umire....svi otplacu svoje suze ranije,ja sam u mojoj situaciji odbila sve posjete u bolnici i jedan dan ostavila da se isplacem,da me ne vide,mislim da svi tako rade,cak su mi to potvrdile i medicinske sestre na onkologiji,gdje se susrecu s takvim pacijentima....svako mora isplakati svoje,mada,da me ko pitao zasto placem,ne bih znala odgovor.

OVO PRIHVATAM U POTPUNOSTI...
Nazad na vrh Ići dole
svilanaasvaltu

svilanaasvaltu

Datum upisa : 09.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Plasite li se smrti?   Plasite li se smrti? EmptyPet Dec 19, 2008 2:03 pm

plashim se duhovnog i fizickog bola,smrti se ne bojim.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: Plasite li se smrti?   Plasite li se smrti? EmptyPet Dec 19, 2008 2:09 pm

Život je precenjen-ne vidim neku veliku svrhu i pukom bitisanju -ionako nas ima previše,i ionako se milioni novih radjaju svakog sekunda na zemlji Samo svako za sebe misli da je izuzetan i poseban -svi smo zamenljivi, i ma kako izgledalo, koga nema , za tri dana se zaboravi Ipak-mislim da svako ko doživi bar jedan dan apsolutne sreće, nije uzalud ziveo Problem je sto cesto nasa sreća zavisi od volje, pa i trenutnog raspolozenja drugih
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra

PočaljiNaslov: Re: Plasite li se smrti?   Plasite li se smrti? EmptyPet Dec 19, 2008 2:17 pm

Ko je sretan,zao mu napustiti srecu i otici,a ko je nesrecan,do zadnje se sekunde nada da ce ona stici...........uvijke je rano za umiranje i sto su stariji ljudi,bar tako cujem,sve vise vole zivot,ali mislim i da se mire sa cinjenicom da je i vrijeme na isteku,pa cemu onda da se bojimo kad se godinama priprema za taj cin bez bissa.

.
Nazad na vrh Ići dole
Sanjalica
Maman Papillons Charmants Petits
Sanjalica

Godina : 44
Datum upisa : 16.08.2008

PočaljiNaslov: Re: Plasite li se smrti?   Plasite li se smrti? EmptyPet Dec 19, 2008 3:04 pm

danubius ::
Život je precenjen-ne vidim neku veliku svrhu i pukom
bitisanju -ionako nas ima previše,i ionako se milioni novih radjaju
svakog sekunda na zemlji Samo svako za sebe misli da je izuzetan i
poseban -svi smo zamenljivi, i ma kako izgledalo, koga nema , za tri
dana se zaboravi Ipak-mislim da svako ko doživi bar jedan dan apsolutne
sreće, nije uzalud ziveo Problem je sto cesto nasa sreća zavisi od
volje, pa i trenutnog raspolozenja drugih

:790114:
Mislim da smo izabrani da bi smo bili rodjeni...
Zamislite samo koliko kockica treba da se slože da se rodimo baš mi - ovakvi kakvi jesmo.
Treba dvoje ljudi da se sretnu u ovoj džungli-koja se svet nariča..da se zavole...da vode ljubav baš u tom danu, i da oboje dožive nirvanu u onoj sekundi kad smo mi začeti. Život je baš zbog toga precenjen! I niko nije zamenljiv. Primera radi: Meni niko ne može zameniti mog sina! I kad bih imala još jedno dete, ovo mi je nezamenljivo!
Sreća i raspoloženje mogu trenutno da zavise od nekoga i nešto...
Ali...sreća zavisi isključivo od nas samih!

@ Bojim se smrti.
Nazad na vrh Ići dole
svilanaasvaltu

svilanaasvaltu

Datum upisa : 09.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Plasite li se smrti?   Plasite li se smrti? EmptySub Dec 20, 2008 9:29 am

Samo snazan nagon prema zivotu i podstice razmishljanje o smrti.
Bolje je jednom umreti kao shto je i predodredjeno,nego svakog dana.Biljke i zivotinje ne razmishljaju o smrti,
Ne razmishljaju ni ljudi bez strasti.

Epitaf:
Citavog zivota sam bio srecan.
Sada se svemu tome smejem.
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia

Godina : 46
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

PočaljiNaslov: Re: Plasite li se smrti?   Plasite li se smrti? EmptySre Jan 06, 2010 6:17 pm

lavanda ::

Suvishno je bilo shta vishe reci ....
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra

PočaljiNaslov: Re: Plasite li se smrti?   Plasite li se smrti? EmptySre Jan 06, 2010 6:23 pm

Svako je od nas nekome nezamjenjiv,bar djeca roditeljima i roditelji djeci,Dany ne pricaj gluposti...ne mogu vjerovati da bi svoje najdraze zaboravio kako kazes za 3 dana,ja majku nemam vec 30 godina pa je se sjetim skoro svakodnevno,neke ljubavi su zaista vjecne.

.
Nazad na vrh Ići dole
Vangelis

Vangelis

Datum upisa : 20.10.2009

PočaljiNaslov: Re: Plasite li se smrti?   Plasite li se smrti? EmptyUto Mar 23, 2010 4:26 am

Us***ah se od straha... Cetiri i po ujutru a jos ne prestajem da razmisljam o tome... wc
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Plasite li se smrti?   Plasite li se smrti? Empty

Nazad na vrh Ići dole

Plasite li se smrti?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 4Idi na stranu : 1, 2, 3, 4  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: SVAŠTA NEŠTO :: SVAŠTARA-
Skoči na: