DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 4 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 4 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 RTS serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom

Ići dole 
+17
AstrinaKomsinica
Astra
Nono 64
podbarac
brunolino
debilko
ZezaM
Samouka
Lakota
ZoxZoja
MadamX
Sibila_
dusicaa
sonia
Lily
Kijara-brm
brdjanin
21 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
brdjanin
peskovit je put do zvezda
brdjanin


Datum upisa : 13.09.2013

RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: RTS serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom    RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 4 EmptyPon Nov 11, 2013 12:38 pm

First topic message reminder :

I pre početka emitovanja, tokom snimanja izazvala oprečne reakcije.




Sinoć je bila prva epizoda...od deset koliko ih ima, a snimaće se još dva puta po deset.
Hajde da je komentarišemo iz ugla iz kojeg želimo...umetnički ili politički...










Nizbrdo je lakše. Ali uzbrdo je avantura!
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole

AutorPoruka
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: RTS serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom    RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 4 EmptyČet Dec 26, 2013 7:40 pm

Ako napisem pausalno,onda i mislim pausalno,na sve vas koji trujete ovdje.Dany je medju tom elitom,jer ne moze ni silikone da postavi a da ne spomene neku od stranki...pun mi je srednjak takvih postova na forumu.Dozvolite da mi,koje ne zanima ni proslost ni politika,bar ne citamo vase nadmudrivanje na temama koje nisu predvidjene za to,jer takve teme koje jesu ,preskacem....ne zanima me.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
cojle
Zaštitnik seljačkih prava
Zaštitnik seljačkih prava



Datum upisa : 09.08.2009

RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: RTS serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom    RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 4 EmptyČet Dec 26, 2013 7:51 pm

Astra ::
Dany je medju tom elitom,jer ne moze ni silikone da postavi ..
pun mi je srednjak
 affraid  smehsmeh  :rlol:  :rlol: 
 ziveli1
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: RTS serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom    RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 4 EmptyČet Dec 26, 2013 8:00 pm

cojle ::
Danubius ::

Umesto da dobijemo jednu dokumentovanu seriju koja bi realno pokazala bezobzirnost

Saglasan, samo sa svečanog defilea i ovacija Švabama u Zagrebu ima materijala za nekoliko serija. A tek Saraj'vo.
Imali bi unučići da se čime ponose. smehsmeh 

Kad ovo citiram,ne znaci da se ne slazem,poznato je da je Hrvatska i u nasem zadnjem ratu imala najvecu pomoc bas od Njemacke,ali ti moras na jednoj temi koja je posvecena cetnicima,da ubacis i Hrvatsku,nek se nadje,a nije ovo prvi put,cesto se ufatis tog teritorija kad ne znas sta da kazes.

To bi bilo slicno da se raspravlja o odnosima muslimana i hrvata u Bosni,da ja poredim automatski sa srbijom i srbima....kao pokazacu vam d aima i gorih od ova dva naroda.
Bar meni to tako zvuci,ali ko se potrudio da me upozna,taj zna da osudjujem sve sto je upereno protiv covjeka,,ko god da je u pitanju,koje vjere i nacije.Bas zato me vrijedja da me nazivas fasistom i slicnim epitetima koji ukazuju na mrznju prema bilo kome.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
cojle
Zaštitnik seljačkih prava
Zaštitnik seljačkih prava



Datum upisa : 09.08.2009

RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: RTS serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom    RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 4 EmptyČet Dec 26, 2013 8:18 pm

Astra ::
cojle ::
Danubius ::

Umesto da dobijemo jednu dokumentovanu seriju koja bi realno pokazala bezobzirnost

Saglasan, samo sa svečanog defilea i ovacija Švabama u Zagrebu ima materijala za nekoliko serija. A tek Saraj'vo.
Imali bi unučići da se čime ponose. smehsmeh 

Kad ovo citiram,ne znaci da se ne slazem,poznato je da je Hrvatska i u nasem zadnjem ratu imala najvecu pomoc bas od Njemacke,ali ti moras na jednoj temi koja je posvecena cetnicima,da ubacis i Hrvatsku,nek se nadje,a nije ovo prvi put,cesto se ufatis tog teritorija kad ne znas sta da kazes.



Pa nisam ja ubacio, Bajić je kriv jer je ugradio i dokumentarne inserte iz Zagreba '41.
Verovatno ti je promaklo jer je zaista kratka sekvenca... al ne moraš baš gledati seriju koju ne voliš da bi to saznala.
Pitaj Danya, on je i imao ideju o dugometražnom dokumentarcu. smehsmeh  :rlol:  :rlol: 

I ni rečju nisam pominjao vaš zadnji rat. rukuju se
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: RTS serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom    RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 4 EmptyČet Dec 26, 2013 8:23 pm

Ja tu seriju zelim da gledam nego ne gledam nikad nasu Tv pa zaboravim,kad ovdje neko podsjeti ,pogledam...a ne volim nasilje ni u holivudskim filmovima...tako da kad naidju takve scene ne mogu da gledam da je moj caca pokojni rezirao, a dalje ovaj zadnji rat nije samo hrvatski vec svih nasih naroda,ja spomenuh,nisam tebi ni rekla da jesi.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: RTS serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom    RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 4 EmptyČet Dec 26, 2013 8:34 pm

cojle ::
Ako uređuješ Temu onda uloži bar minimum profesionalne etike pa izdvoj post koji odstupa od uređivačke koncepcije.
Ali vam to očigledno nije ni u pomisli jer bi morala ukazati na krajnje neprimeren "izlet" Danubiusa:

Paušalno si oplela PO SVIMA JER NE ŠIŠTIŠ NA SVECA gorepost

Ti prvi ne mozes nista reci,da ne spomenes Hrvatsku uvredljivim tonom,a ja ni Srbiju ni srpsko narod nikad nisam omalovazavala ili vrijedjala.

Aj na ovoj Temi izdvoj i pokaži šta je neprikladno i uvredljivo u vezi Hrvatske i Hrvata... ili bilo šta u mom delu komentara. moli 
"Neprimeren" ?
Pa jeste ....hoću ja tako podlo činjenicama (neoborivim) dokumentima i fotografijama (autentičnim ) da dokažem da nešto nije onako kako se želi od vlasti, interesnih grupa ,"patriotskih udruženja" itd -predstaviti .
Za mene je sadržajna diskusija -suština foruma ,a sučeljavanje stavova -normalno ,ako se ne pređe granica u izražavanju -a u ovom slučaju ,mislim da -nije .
PO TEMI -i o "seriji" :
Prvu epizodu je gledalo 42,6 % gledalaca ,takozvani "šer" je bio u brojevima -preko 2 miliona gledalaca (zvanični podaci)
Od tada ,svakim nastavkom gledanost sunovratno pada (molim proveriti )
Turska "Sila" i "Farma" je tuku petostruko u gledanosti -valjda je to dovoljan pokazatelj kakav je uspeh ove ratne kičerajke -kada je "tuku" još veće kičerajke" ,i koliki je interes za "istinu o četnicima " gosn Bajića ?
Evo i šta je i on lično rekao pred emitovanje prvog nastavka (RTS ,Dnevnik) :
--------
Na pitanje da li misli da će Ravna gora nadmašiti gledanost njegove prethodne serije Selo gori, a baba se češlja, reditelj je odgovorio: „Teško je to reći. I ove večeri kad sam dolazio u RTS takođe sam primetio da su ulice prazne. Znam krajeve u Srbiji gde sigurno u narednih sat vremena nikoga neće biti u sokacima i na ulicama. Očekujemo veliku gledanost“.
---------
Nešto ne ga ne čitam ovih nedelja po novinama ,a ni serija se nešto ne spominje ?
Od svega -serija je samo doprinela da se ljudi krve po forumima -a pošto rekoh šta sam imao ,pokazao, dokazao ,i argumentovao koliko sam i kako znao -od mene dosta na ovu temu .
Moji "oponenti" mogu da još dodaju da "seirim" što  je tako ,pa da preduhitrim -da ,lično mi je veoma drago što su ljudi od integriteta i velika većina  gledalaca ocenili sve to kao -loše .Mislim -srpska javnost ,da ne bude zabune .
Dijaspora ,emigrantski ,desničarski  i"nacionalni" sajtovi je naravno ,hvale i podržavaju -ali ni oni nisu u ekstazi.
Astra ::
Ako napisem pausalno,onda i mislim pausalno,na sve vas koji trujete ovdje.Dany je medju tom elitom,jer ne moze ni silikone da postavi a da ne spomene neku od stranki...pun mi je srednjak takvih postova na forumu.Dozvolite da mi,koje ne zanima ni proslost ni politika,bar ne citamo vase nadmudrivanje na temama koje nisu predvidjene za to,jer takve teme koje jesu ,preskacem....ne zanima me.
A čime ja to trujem ?
Što argumentovano pišem protiv nečega ,što ceo svet osuđuje -fašizam ,rasizam, kič ,huškačke medije ,pokvarene političare ?
Izvini ,ali nama u Srbiji je to STVARNOST -ne možemo je ignorisati .
Dobar deo forumaša živi u Srbiji -nama je to aktuelno i umnogome zavisi i život naše dece od javnog mnenja .Ako jednu osobu mogu da nateram da promeni mišljenje svojim "pisanjem" -ja ću to raditi .Do svega ovoga je i došlo -jer se nije čuo glas "protiv" i većina je zabila glavu u pesak i pravila se da "ne vidi" .
Kao što Sonia ćesto napišem da ne može o nečemu da sudi ili nameće mišljenje iz Osla -tako sad kažem i tebi .Izvini -ali ne živite ovde ,ne znate šta se dešava i ne možete nama koji smo ovde stavljati zabrane na mišljenje ili bolje znati od nas . Baška ,konkretno -mogu se kladiti da seriju nisi ni gledala ,ako si videla možda ponešto na You Tube ,to je sve. Ni ja je ne bi gledao,jer je obično   wc ,što utvrdiš  vrlo brzo (umetnički ,mislim) -da me ne iritira ono što se oko nje pravi . Da bi mogao da diskutujem -zato gledam sve ,i na čega mi se gadi .

A što se tiče "trovanja" i "smaranja" -"moje teme" (Navijači ,gejevi,Nikolić i Vučić, Ceca,popovi ....) su najčitanije ,tj u top 10 ,sviđalo se to nekome ili ne (molim proveriti ,eto statistike ) Znači da nekoga ipak zanimaju,kada je samo "Galerija slika" forumaša "čitanija"
?
A vrlo je lako ignorisati i da nikoga  ne nervira -dao bog 7000 drugih ,pa pišite tamo i nemojte čitati "moje" ,nije to obavezno .
Veći cirkus izazove neki chat na radiju ,nego bilo koja tema ovde , jer svaka u kojoj se prešla mera je i zatvorena i sklonjena .
A kada se za nešto što napišem oceni kao "spam" ili "uvredljivo" sa moje strane -neka se slobodno odmah briše ,reči neću reći ,kao što nisam ni do sada. Niti sam svetac,niti zaštićena vrsta .

Kamo sreće da je više ljudi na diskusijama ,pa ma na kojoj temi -nego da se skoro svaka obesmisli spamom ,i da se vrte "ko bi koga sa foruma " i slične ,koje doduše ,ne "truju" ,ali su pre za zabavište ,nego za forum -pa ja nikome ništa ne kažem ,neka se vrte ,ko voli neka izvoli .
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
AstrinaKomsinica
Master Spamer



Datum upisa : 22.01.2011

RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: RTS serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom    RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 4 EmptyČet Dec 26, 2013 9:00 pm

A gleda li ko seriju?!  trtrr smehsmeh :rlol: :rlol: :rlol: 

 jakog jakog jakog 
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: RTS serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom    RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 4 EmptyČet Dec 26, 2013 9:05 pm

Ova tema se pretvori u bojno polje,ali nemam ja nista protiv da se borite na temi koja je za to predvidjena,ali ne mogu se sjetiti tacno,pa cu navesti neki banalan proimjer...prica se o recimo sminki,modi,pijanstvu,ti ne mozes da ne ubacis neku stranku na temu jer sve je to zbog vlasti.Ako je,neka je...ali ja ne zelim da citam na svakoj,iole ozbiljnijoj temi o vasim strankama,jer eto,dodjem 2 sedmice na ferije i ne zanima me politika osim sto mi je zao naroda.
Kao sto moje misljenje nece promijeniti jedan Cojle ili Debilko,tako tesko da ces i ti da mjenjas nekoga,nego samo izazivas na dalje sukobe.
Ja znam da tebe i sve vas iz Srbije boli politika,ali vi ste birali,vi cutite...piskarate na forumu...takvih piskaranja ima pun net.E zato vise volim i na teme kakvo je vrijeme,tamo se bar necu nervirati i nece me niko deklarisati kako on zeli.
Ne pravi se da ne vidis da se sve manje pise,sve krace ostaje na forumu...moguce zato jer ljudi citaju mrznju pa se pokupa da traze gdje je nema toliko.

PS
I reci brate,ako je ovo forum gdje treba da me zanimaju srpske stranke,da idem da trazim neki neutralni.


Poslednji izmenio Astra dana Čet Dec 26, 2013 9:10 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne



Datum upisa : 30.11.2012

RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: RTS serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom    RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 4 EmptyČet Dec 26, 2013 9:09 pm

ebali vas i cetnici i partizani  pljuc 
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: RTS serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom    RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 4 EmptyČet Dec 26, 2013 10:46 pm

Astra ::

Ne pravi se da ne vidis da se sve manje pise,sve krace ostaje na forumu...moguce zato jer ljudi citaju mrznju pa se pokupa da traze gdje je nema toliko.

PS
I reci brate,ako  je ovo forum gdje treba da me zanimaju srpske stranke,da idem da trazim neki neutralni.
To sigurno nije zbog tema -nego zbog FB , chata ,radija ,pp , i "emotivih  nesuglasica"-da se ne lažemo .
I ti što su se kao žalili zbog "politike" -kada je stavljena tema "Treba li ....." prvi se javili da -treba .
I oni koje sam baš "podržao i zaštitio" na tim temama, otišli što su se privatno posvađali sa nekim -znaš to dobro ,da ne imenujem.
A što neki vernik misli da mu vređam "veru " kad napišem da je neki pop lopov i pedofil ili nacionalista da vredjam "naciju" ako se sudi za ratni zločin nekome iz njegove zemlje -žalim slučaj .

PO TEMI -da serija ne valja ,nisam ja to izmislio ,nego nadležniji i kompetentniji -iz Srbije ,a ja se samo slažem



  1. Počele polemike o serijiRavna gora” : Kultura : POLITIKA
    [You must be registered and logged in to see this link.]seriji-Ravna-go...‎Translate this page
    Nov 11, 2013 - Dugonajavljivana serija Radoša Bajića „Ravna gora” (naziv cele trilogije je ... jer je ne interesuje popularna interpretacija jedne ozbiljne teme.

  2. LAŽ: Radoš Bajić se sveti kralju Petru! - Kurir
    [You must be registered and logged in to see this link.] this page
    Nov 12, 2013 - Tri dana nakon televizijske premijere serijeRavna gora“ strasti se ne smiruju. ... Prva epizoda pompezno najavljivane serije pokazala se kao jedan diletantski pokušaj bavljenja početkom Drugog ... Popularni komentari.

  3. Protiv Serije "Ravna Gora" | Фејсбук - Facebook
    [You must be registered and logged in to see this link.]SerijeRavnaGora‎Translate this page
    Protiv Serije "Ravna Gora". 895 свиђања · 15 прича о овоме. STOP falsifikovanju istorije, STOP rehabilitaciji genocidnog koljaca Draze Mihailovica, STOP ...

  4. AUTOR KNJIGA O DRAŽI: SerijaRavna gora” blati četnike i veliča ...
    [You must be registered and logged in to see this link.]serija...‎Translate this page
    Nov 12, 2013 - Još u izjavama protagonista pre godinu i više dana, videlo se da će serijaRavna gora” Radoša Bajića doneti novi talas (neo)komunističke ...
    You visited this page on 11/30/13.

  5. Ravna Gora - Filmovanje
    [You must be registered and logged in to see this link.]ravna-gora-serija‎Translate this page
    U središtu tv serijeRAVNA GORA" je narod koji trpi posledice sudbonosnih istorijskih ... Kritika. Ravna gora - Epizoda 1. Počinje kao školsko upoznavanje sa ...

  6. Ravna gora i nož | Peščanik
    pescanik.net/2013/11/ravna-gora-i-noz/‎Translate this page
    Nov 17, 2013 - Tako da je smisao glavnog trejlera za seriju “Ravna Gora” samo još jedna ... Njima i njihovim mnogobrojnim glasačima, serija o Ravnoj gori danas ... koji je u pokušaju da odbrani svoje delo od kritike istoričarke Branke Prpe, ...










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: RTS serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom    RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 4 EmptyČet Dec 26, 2013 10:52 pm

Ajde sad je dosta. Predaleko ste otišli.

Ova serija ne zaslužuje više od 3 posta i to maksimalno. Diletantski i nevešto urađeno. Bled scenarijo, neubedljiva gluma, kadrovi dugi ko gladna godina _________ (dopisati ostale mane kako se ko koje seti). U poređenju sa serijom Vuk Karadžić ili Kraj dinastije Obrenović ovo je u rangu Marijane Mateus kad se priča o književnosti.

Ponavljam opet što sam rekla negde na prvim stranama, da tema nije ta koja je ne bi o ovom uratku Radoša Baba se češlja Bajića potrošili pola sata svog net vremena. Kome nije jasno šta mislim nek ode stranu ili dve nazad u ovoj temi i nek pročita kako je ovaj seričuljak ZezaM okarakterisao. Ostaću večno zavidna za ono o Alfu.











Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
brunolino

brunolino


Godina : 111
Location : u bespucima...
Datum upisa : 12.10.2010

RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: RTS serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom    RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 4 EmptyPet Dec 27, 2013 2:27 am

tema je serija, a što ste pisali nema veze sa serijom, niti se tko kritički osvrnuo na samu seriju, nego ste razvukli tko je bio "pošten" a, tko je bio "đubre" u onom ratu...i vazda jedno te isto ponavljate, pa da se makar znate našaliti, nego to bi se odmah klalo, za uzroke nečega odmah su ONI krivi, pa tu "eminetni stručnjaci" imaju dokaze da govno nije smrdjelo nego mirisalo itd. koga to zanima uopće...?! kaži jel serija ok ili nije...ništa više... :329340:
Nazad na vrh Ići dole
Nono 64

Nono 64


Godina : 59
Location : U centru trećeg kamena od sunca
Humor : smej se smej
Datum upisa : 21.01.2011

RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: RTS serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom    RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 4 EmptyPet Dec 27, 2013 1:52 pm

Istina o Draži Mihajloviću koju komunisti i danas žele da sakriju


Poslednja dva odlikovanja koja su dodeljena Draži, francuski Ratni krst i američka Legija zasluga prvog stepena, dodeljen posthumno, danas se nalaze u Muzeju na Ravnoj gori. Dragoljub Mihajlović je najodlikovaniji srpski oficir u istoriji.



Sva odlikovanja Draže Mihajlovića

* Srebrna medalja za hrabrost, uručena 1913.
* Spomenica za Srpsko – turski rat, uručena 1913.
* Spomenica za Srpsko – bugarski rat, uručena 1913.
* Zlatna medalja za hrabrost, uručena 1915.
* Engleski Vojni krst, uručen 1917.
* Beli orao sa mačevima četvrtog reda, uručen 1918.
* Beli orao sa mačevima petog reda, uručen 1920.
* Spomenica za rat 1914 – 1918., uručena 1920.
* Zlatna medalja za hrabrost, uručena 1920.
* Albanska spomenica, uručena 1921.
* Orden Svetog Save četvrtog reda, uručen 1928.
* Bugarski Komandirski krst Svetog Aleksandra, uručio lično car Boris u Sofiji 1936.
* Čehoslovački Orden belog lava trećeg stepena za vojne zasluge, uručio lično predsednik 1937.
* Francuski Ratni krst, dodelio general Šarl de Gol, 1943.
* Američka Legija zasluga prvog stepena, najviši orden namenjen strancima, dodelio predsednik Hari Truman 29. marta 1948. Uručen Dražinoj kćerki Gordani 2005.


Francuski Ratni krst - De Golovo odlikovanje

Komandant francuskog pokreta otpora, general Šarl de Gol, odlikovao je generala Dražu Mihajlovića Ratnim krstom. Uz ovaj orden on je izdao i pohvalnu naredbu, koja je 2. februara 1943. godine pročitana svim francuskim jedinicama:
Vikicitati „Armijski general Dragoljub D. Mihajlović, legendarni junak, simbol najčistijeg rodoljublja i najviših jugoslovenskih vojničkih vrlina, nije prestao voditi borbu na okupiranom nacionalnom tlu. Uz pomoć rodoljuba, on bez sustajanja ne da mira okupatorskoj vojsci, tako pripremajući onaj konačan juriš koji će dovesti do oslobođenja njegove otadžbine i celog sveta, rame uz rame s onima koji nikad nisu smatrali da se jedna velika zemlja može da pokori surovom zavojevaču.“

Američka Legije zasluga - Orden Legije za zasluge prvog stepena za Vrhovne komandante

Pored odlikovanja koje je Draža Mihajlović dobio tokom Balkanskih i Prvog svetskog rata, 1948. god. američki predsednih Hari Truman posthumno ga je odlikovao ordenom Legije zasluga zbog učestvovanja u operaciji spasavanja američkih pilota oborenih iznad Jugoslavije.

Komisija za odlikovanja Pentagona odlučila je da generala Dragoljuba Mihailovića uvrsti u “Legiju zaslužnih”, nakon izveštaja istražne komisije Komiteta za pravedan sud Draži Mihailoviću.

Ova komisija, koja je okupljala najuglednije ljude SAD (šest senatora, osam kongresmena, pet guvernera...) otvorila je javna saslušanja u Advokatskoj komori njujorške opštine 13. maja. Saslušanja su trajala pet dana, paralelno s procesom koji su komunističke vlasti u Beogradu vodile protiv Draže Mihajlovića.

Najveću pažnju Komisija je posvetila navodnoj saradnji Mihajlovića sa Silama osovine, jednoj od najtežih tačaka optužnice koji je Vojni sud u Beogradu prihvatio.

Orden je, u maju 2005. god. uručen njegovoj ćerki Gordani na skromnoj ceremoniji održanoj u ambasadi SAD u Beogradu. Odlikovanje nije uručeno sve do tada zato što je američki interes na Balkanu bila neutralna Jugoslavija pod Titovom upravom. Pretpostavljalo se da bi jedan ovakav čin gurnuo Jugoslaviju u naručje SSSR-u i da bi ona postala članica Vašravskog pakta. Vest o dodeli odlikovanja generalu Draži Mihajloviću, tačnije o njegovom uručenju Dražinoj ćerki Gordani izazvala je burne reakcije u Bosni i Hrvatskoj među onim snagama koje nastoje da Jugoslovensku vojsku u otadžbini izjednače sa Ustašama i drugim vojnim formacijama sastavljenim od pripadnika nekadašnjih jugoslovenskih naroda koje su operisale na Balkanu.

Tokom Drugog svetskog rata, 1944. god. američka obaveštajna služba je, u saradnji sa Jugoslovenskom vojskom u otadžbini i njenim komandantom generalom Dražom Mihajlovićem sprovela operaciju "Holjard" (Halyard). Glavni cilj operacije bila je evakuacija američkih pilota, pripadnika američke 15. vazduhoplovne armije koji su oboreni iznad teritorije Jugoslavije. Oboreni američki piloti su uz pomoć pripadnika JVuO prebacivani na teritoriju pod njihovom kontrolom odakle su američkim avionima evakuisani u Italiju sa improvizovanih poljskih aerodroma Boljanići, Kociljevo i Pranjani. Operacija Holjard bila je najveća operacija organizovanog spasavanja oborenih američkih avijatičara u Drugom svetskom ratu.



Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: RTS serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom    RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 4 EmptyPet Dec 27, 2013 2:14 pm

Ovo nije tema za odlikovanja...opet ponavljam,imamo temu ravnogorski pokret pa tamo kacite sve vezano za tu tematiku.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Nono 64

Nono 64


Godina : 59
Location : U centru trećeg kamena od sunca
Humor : smej se smej
Datum upisa : 21.01.2011

RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: RTS serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom    RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 4 EmptyPet Dec 27, 2013 2:35 pm

1. Трагична смрт и антикомунизам нажалост не оправдавају катастрофалне политичке грешке које је Михајловић чинио.

1.1. Чича није био политичар, него војник! На жалост остављен је сам од издајничке владе, па је морао да преузме и тај терет.

1.1.1. Није био издајник као ови данас али нажалост они га рехабилитују као пропалог политичара а не као вођу покрета отпора.

2. Imao je Broz više ordenja od Čiča Draže. S tom razlikom, što ih je SAM SEBI dodjelio. Samo su afrički diktatori imali više ordenja od Broza.

3. I za taj gest spasavanja americkih pilota, Amerika nam je nesebicno slala bombe!


I DA, OVA TEMA GOVORI O TV SERIJI RAVNA GORA, KOJA JE U STVARI VEZANA ZA CETNICKI POKRET I DRAZU MIHAJLOVICA I ZATO MISLIM DA OVAJ CLANAK IMA I TE KAKO VEZE SA TEMOM.

Nista ne izmisljam, to su istorijske cinjenice koje su pisali  i Francuzi i Amerikanci i  Englezi itd.
Nazad na vrh Ići dole
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne
podbarac


Godina : 68
Location : Novi Sad
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: RTS serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom    RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 4 EmptyPet Dec 27, 2013 2:39 pm

nekima lakse uterati u dupe negol u glavu  :mraz: 










[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: RTS serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom    RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 4 EmptyPet Dec 27, 2013 2:45 pm

podbarac ::
nekima lakse uterati u dupe negol u glavu   :mraz: 

 smehsmeh :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: jakog 
Nazad na vrh Ići dole
Nono 64

Nono 64


Godina : 59
Location : U centru trećeg kamena od sunca
Humor : smej se smej
Datum upisa : 21.01.2011

RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: RTS serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom    RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 4 EmptyPet Dec 27, 2013 2:48 pm

Like a Star @ heaven
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: RTS serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom    RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 4 EmptyPet Dec 27, 2013 2:53 pm

Nono,ali ne pricamo i ne bi trebalo da bistrimo politiku,vec dajemo misljenje o samoj seriji i sposobnostima Radosa Bajica da predstavi taj period.
Daljnji komentari ce biti brisani,nemam namjeru da vam prebacujem postove na odgovarajucu temu.

Ako niste primjetili ovo je pdf PRESS / RADIO /TV...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Nono 64

Nono 64


Godina : 59
Location : U centru trećeg kamena od sunca
Humor : smej se smej
Datum upisa : 21.01.2011

RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: RTS serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom    RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 4 EmptyPet Dec 27, 2013 3:02 pm

Sto se mene tice, odmah me izbrisi i sa foruma, kad ne mogu nista da kazem  (nista nisam izmisljao i sam pisao, sve su to istorijski clanci, koje sam Copy-Paste) , a nikoga nisam vrijedjao.
Dakle, ostajte mi zdravo :dmmase:
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: RTS serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom    RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 4 EmptyPet Dec 27, 2013 3:04 pm

E jesi cir Nono. De sad probaj slusat da razumijes, a ne da reagujes.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: RTS serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom    RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 4 EmptyPet Dec 27, 2013 3:15 pm

Nono 64 ::
Sto se mene tice, odmah me izbrisi i sa foruma, kad ne mogu nista da kazem  (nista nisam izmisljao i sam pisao, sve su to istorijski clanci, koje sam Copy-Paste) , a nikoga nisam vrijedjao.
Dakle, ostajte mi zdravo :dmmase:

Nono,imas pravo reci svoje misljenje ali ima tema za takvo misljenje...isto bi bilo da ne erotici pises o Noletu ili fudbalu.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
promaja
Panonski lav
Panonski lav
promaja


Godina : 61
Datum upisa : 02.08.2010

RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: RTS serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom    RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 4 EmptyPet Dec 27, 2013 5:25 pm

Astra,moj savet ti je.....bićeš kolateralna šteta,a već se to i pokazalo,pusti nek pišu ,sami će je zatvoriti ko i svaku drugu sto su..
Nazad na vrh Ići dole
cojle
Zaštitnik seljačkih prava
Zaštitnik seljačkih prava
cojle


Location : Kumova slama
Humor : smešan samom sebi
Datum upisa : 09.08.2009

RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: RTS serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom    RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 4 EmptyPet Dec 27, 2013 9:01 pm

Nono 64 ::
Istina o Draži Mihajloviću koju komunisti i danas žele da sakriju
Dragoljub Mihajlović je najodlikovaniji srpski oficir u istoriji.


Sva odlikovanja Draže Mihajlovića

* Srebrna medalja za hrabrost, uručena 1913.
* Spomenica za Srpsko – turski rat, uručena 1913.
* Spomenica za Srpsko – bugarski rat, uručena 1913.
* Zlatna medalja za hrabrost, uručena 1915.
* Engleski Vojni krst, uručen 1917.
* Beli orao sa mačevima četvrtog reda, uručen 1918.
* Beli orao sa mačevima petog reda, uručen 1920.
* Spomenica za rat 1914 – 1918., uručena 1920.
* Zlatna medalja za hrabrost, uručena 1920.
* Albanska spomenica, uručena 1921.
* Orden Svetog Save četvrtog reda, uručen 1928.
* Bugarski Komandirski krst Svetog Aleksandra, uručio lično car Boris u Sofiji 1936.
* Čehoslovački Orden belog lava trećeg stepena za vojne zasluge, uručio lično predsednik 1937.
* Francuski Ratni krst, dodelio general Šarl de Gol, 1943.
* Američka Legija zasluga prvog stepena, najviši orden namenjen strancima, dodelio predsednik Hari Truman 29. marta 1948. Uručen Dražinoj kćerki Gordani 2005.

Francuski Ratni krst - De Golovo odlikovanje

Komandant francuskog pokreta otpora, general Šarl de Gol, odlikovao je generala Dražu Mihajlovića Ratnim krstom. Uz ovaj orden on je izdao i pohvalnu naredbu, koja je 2. februara 1943. godine pročitana svim francuskim jedinicama:

Vikicitati „Armijski general Dragoljub D. Mihajlović, legendarni junak, simbol najčistijeg rodoljublja i najviših jugoslovenskih vojničkih vrlina, nije prestao voditi borbu na okupiranom nacionalnom tlu. Uz pomoć rodoljuba, on bez sustajanja ne da mira okupatorskoj vojsci, tako pripremajući onaj konačan juriš koji će dovesti do oslobođenja njegove otadžbine i celog sveta, rame uz rame s onima koji nikad nisu smatrali da se jedna velika zemlja može da pokori surovom zavojevaču.“

Američka Legije zasluga - Orden Legije za zasluge prvog stepena za Vrhovne komandante

Pored odlikovanja koje je Draža Mihajlović dobio tokom Balkanskih i Prvog svetskog rata, 1948. god. američki predsednih Hari Truman posthumno ga je odlikovao ordenom Legije zasluga zbog učestvovanja u operaciji spasavanja američkih pilota oborenih iznad Jugoslavije.

Komisija za odlikovanja Pentagona odlučila je da generala Dragoljuba Mihailovića uvrsti u “Legiju zaslužnih”, nakon izveštaja istražne komisije Komiteta za pravedan sud Draži Mihailoviću.

Ova komisija, koja je okupljala najuglednije ljude SAD (šest senatora, osam kongresmena, pet guvernera...) otvorila je javna saslušanja u Advokatskoj komori njujorške opštine 13. maja. Saslušanja su trajala pet dana, paralelno s procesom koji su komunističke vlasti u Beogradu vodile protiv Draže Mihajlovića.

Najveću pažnju Komisija je posvetila navodnoj saradnji Mihajlovića sa Silama osovine, jednoj od najtežih tačaka optužnice koji je Vojni sud u Beogradu prihvatio.

Orden je, u maju 2005. god. uručen njegovoj ćerki Gordani na skromnoj ceremoniji održanoj u ambasadi SAD u Beogradu.

Vest o dodeli odlikovanja generalu Draži Mihajloviću, tačnije o njegovom uručenju Dražinoj ćerki Gordani izazvala je burne reakcije u Bosni i Hrvatskoj među onim snagama koje nastoje da Jugoslovensku vojsku u otadžbini izjednače sa Ustašama
i drugim vojnim formacijama sastavljenim od pripadnika nekadašnjih jugoslovenskih naroda koje su operisale na Balkanu.


I DA, OVA TEMA GOVORI O TV SERIJI RAVNA GORA, KOJA JE U STVARI VEZANA ZA CETNICKI POKRET I DRAZU MIHAJLOVICA I ZATO MISLIM DA OVAJ CLANAK IMA I TE KAKO VEZE SA TEMOM.

Nono, dobri moj Nono, ko što veli gđa. Tereza - nastaviće se. smehsmeh  :rlol:  :rlol:











Seljak sam pa umem i reč da probiram!
Nazad na vrh Ići dole
brunolino

brunolino


Godina : 111
Location : u bespucima...
Datum upisa : 12.10.2010

RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: RTS serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom    RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 4 EmptyPet Dec 27, 2013 9:56 pm

Astra ::
Ovo nije tema za odlikovanja...opet ponavljam,imamo temu ravnogorski pokret pa tamo kacite sve vezano za tu tematiku.

potpisujem Astra, ima tamo tema. :329340:
Nazad na vrh Ići dole
Sibila_
Zalutala Niotkuda
Zalutala Niotkuda
Sibila_


Datum upisa : 20.12.2011

RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: RTS serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom    RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 4 EmptyNed Dec 29, 2013 9:33 pm

Koji je jadnik onaj Bajić!
Gledala sam ovu epizodu iz radoznalosti kako je Tita prikazao. Dakle, ne verujem  zlz 
Draža ispade gospodin, moralan, učevan, mučevan... A Tile švaler na prvu loptu, naviknut samo na Rizz.
Kakav pristup predstavljanju lika! OMG
Jbg, ali meni je Prle uvek bio omiljeniji lik od Tihog  zlz 

E Bajiću, baš nisi evoluirao od Sekule, ni makac.  :jezzz:










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: RTS serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom    RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 4 EmptyNed Dec 29, 2013 9:55 pm

Sibila_ ::
Koji je jadnik onaj Bajić!
Gledala sam ovu epizodu iz radoznalosti kako je Tita prikazao. Dakle, ne verujem  zlz 
Draža ispade gospodin, moralan, učevan, mučevan... A Tile švaler na prvu loptu, naviknut samo na Rizz.
Kakav pristup predstavljanju lika! OMG
Jbg, ali meni je Prle uvek bio omiljeniji lik od Tihog  zlz 

E Bajiću, baš nisi evoluirao od Sekule, ni makac.  :jezzz:
Bez da ulazimo u detalje i oko jednoga i drugoga ,realno istorijski -samo o tome ja i pričam .
Scenario g Bajića je jednostran ,zanatski bedno odrađen ,kostimografija smešna ,  radnje su nezanimljive i neubedljive ,a sve ukupno -diletantski .
Po meni -bačene velike pare nizašta ,a čak i onaj ko mu ih je omogućio ,u cilju "rehabilitacije" pokreta i likova ,mislim da i on zna da se debelo zaj.....
Ne kažem da mi nije drago što sam bio u pravu ,i da mi nije drago što i kod otvorenih simpatizera čujem reči kritike i razočaranja ,ali je to naš novac ,novac poreskih obveznika ,i nije u redu da se baca na ovakve budalaštine.
Mislim čak i da su oni ortaci što se sakupljaju na Ravnoj Gori svake godine -razočarani .
Da se izrazim kao ZezaM -ovo pod "ozbiljna serija  " ne bi ni Alf poverovao niti svario sa svojih 9 želudaca -a kamoli mi .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: RTS serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom    RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 4 EmptyPon Jan 06, 2014 1:24 am

Dragan Bjelogrlić: Zašto se odričemo Srba koji su činili pobedničku armiju

Glumac Dragan Bjelogrlić, koji u TV seriji „Ravna gora“ igra Josipa Broza Tita, usprotivio se revidiranju istorije istakvši da su Srbi činili većinski deo partizanskog pokreta, koji je u Drugom svetskom ratu bio na strani pobednika.

Bjelogrlić je istakao da je po političkom opredeljenju „iskreni levičar i da ulogu Tita nije mogao da odbije.

Narodi koje žele da budu ozbiljni ne preispituju svoju istoriju posle 60 godina. Ja mislim da postoji neki period od 25 do 30 godina dok su još savremenici živi kada se određeni događaji mogu preispitivati.

Posle toga ozbiljni narodi to više ne rade. Pitanje četnika i partizana može da bude zanimljivo umetnicima, istoričarima. Mogu da se snimaju filmovi, serije, ali mi kao društvo ne treba da menjamo stav, da menjamo udžbenike, ne treba našu decu da zbunjujemo.




Partizani su bili na strani pobednika. Verovatno pukovnik Draža Mihailović nije zaslužio sve što mu se desilo. Možda je bio i patriota, ali on je izgubio rat. Istorija je puna toga. S druge strane, većinu Titove pobedničke armije su činili Srbi i potpuno mi je somnabulno da se mi kao narod odričemo toga. A ne odriču se Slovenci. Mi koji smo izneli narodno-oslobodilačku borbu?

Neki naši intelektualci se toga odriču i smatraju to najvećim zlom. To je apsurd. Neki naši intelektualci od kraja 80-ih do danas su pali na mnogim ispitima. Uneli su mnogo zabune i štete. Ti obračuni nisu naši nego njihovi u stvari. Evo, ja sam rođen 1963.

I znam da je većina naših intelektualaca u doba komunizma pisala šta god je htela, radila šta god je htela, bili maženi i paženi, pritom uživali u gnezdu opozicionarstva i uglavnom bili dobro plaćeni.

Mi smo za vreme Tita dosegli neke od najboljih trenutaka naše istorije. Posle rata, diktature, Golog otoka, on pravi sistem kakav danas ne možemo ni da zamislimo. Pravi ozbiljnu državu, svetski relevantnu, jaku srednju klasu, ozbiljnu intelektualnu opoziciju.

Svaki segment društva je bio na mnogo višem nivou. Uzmimo kulturu: imamo nobelovca, imamo ozbiljan populistički film, imamo ozbiljan kritički film – crni talas. Najveće nagrade na festivalima. Imali smo dom kulture u svakom selu, ozbiljnu televiziju…
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: RTS serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom    RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 4 EmptySub Jan 11, 2014 3:18 pm

Kaže Ceca da se Sulejman opasno naljutio što nije više najgledaniji:)))) :rlol:
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: RTS serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom    RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 4 EmptySre Jan 15, 2014 8:10 am

NEMA PARA: "Ravna Gora" se više neće snimati?!
- Prvi deo smo snimali u jako teškim uslovima: finansijskim, ali i svim drugim. Još uvek ne znamo da li će se situacija promeniti, pa zato ne možemo da pravimo dugoročne planove - kažu iz produkcijske kuće "Kontrast studio

[You must be registered and logged in to see this image.]


- Planirano je da ovo bude dramska trilogija. Završeno je emitovanje prvog dela i trebalo bi da budu snimljena još dva, ali ne znamo kada će do toga doći. Još uvek ne možemo da vam damo konkretne informacije – poručili su iz ovog studija.

Oni su takođe, potvrdili da su problemi finansijske prirode.

- Prvi deo smo snimali u jako teškim uslovima: finansijskim, ali i svim drugim. Još uvek ne znamo da li će se situacija promeniti, pa zato ne možemo da pravimo dugoročne planove. Cilj nam je da se drugi deo emituje 2015., ali da li će do toga doći, ne možemo sa sigurnošću da kažemo – izjavili su u “Kontrast studiju”.

(Telegraf.rs / Izvor: Informer)


Avaj! Moj život više nema smisla bez ove serije  smehsmeh smehsmeh  Molim admine da je prebace u DANUBIUS HUMANI, da raspišemo neku dobrotvornu akciju i pomognemo porodicu Bajić.
Nazad na vrh Ići dole
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne
podbarac


Godina : 68
Location : Novi Sad
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: RTS serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom    RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 4 EmptySre Jan 15, 2014 8:48 am

Ako je to istina pa koji su moj i započinjali snimanje , naša posla , neozbiljnost ko i uvek . Pa ni kod babe nema više džabe .










[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: RTS serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom    RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 4 EmptySre Jan 15, 2014 2:43 pm

Prdlo kumče raspalo se kumstvo kažu u mom kraju. Tijanić je iz njemu znanih razloga dao pare za ovu nazovi seriju. Da li je uopšte neko pogledao scenario i sve što uz to ide pre nego je dao Bajiću i njegovoj privatnoj produkcijskoj kući naše novce da se igra ozbiljnog reditelja?

Čak i da je sve ono što je Bajić pokušao da nam servira istina trebaće decenije da se ove teme poduhvati neko iole ozbiljan i talentovan. Bajć je ukucao ekser u kovčeg Ravnogorcima mada nije imao tu nameru. Kad bih želela da nekog "sahranim" dala bih Bajiću da napravi seriju o njemu.

Drži se ti Bajiću Sekule i Babe to ti bolje ide.

P.S. Zna li neko ko nam je sad direktor "imate pravo da znate sve" RTS-a










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: RTS serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom    RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 4 EmptySre Jan 15, 2014 2:47 pm

Cini mi se vd D.Mijac..
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: RTS serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom    RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 4 EmptyČet Jan 16, 2014 2:52 pm

podbarac ::
Ako je to istina pa koji su moj i započinjali snimanje , naša posla , neozbiljnost ko i uvek . Pa ni kod babe nema više džabe .


Pročitah u novostima da su skrpili pare za još 5 epizoda... Ali evo jednog pisma kojim se akademski gradjanin, režiser, glumac Radoš Bajić obraća čoveku koji tvrdi da mu je dao novac za snimanje serije.

Pismo govori najviše o tvorcu ove serije, pa prosudite.


ODGOVOR RADOŠA BAJIĆA (kuriru Draže Mihailovića): Zašto ste se ostrvili na mene, mislite da je Vaše tumačenje istorije Sveto pismo

Dotični Radenkoviću,

Mada nisam želeo, prinuđen sam da javnosti dostavim moj odgovor na tvoje „prepametno“ pismo koje si mi preko sijaset sajtova poslao 9. januara 2014. godine. Ko je pročitao tu skaradnu bljuvotinu prepunu laži i insinuacija, koje duboko vređaju moju čast i ugled – biće mu jasan moj odgovor, koji nije u mojoj praksi komuniciranja – ali je onakav kakav zaslužuješ.

Dakle, pre ovog javnog OTVORENOG pisma koje si mi uputio preko medija – od tebe sam primio lično pismo, dva dana posle emitovanje prve epizode „RAVNE GORE“. Stavljam ga javnosti na uvid – kako bi svima bilo jasno ko je zapravo dotični RADENKOVIĆ (koji se hvali da je sa osam godina bio kurir u štabu kod DRAŽE – čime se istorijska nauka ne može pozabaviti, ali medicinska može…?!).

Sledi pismo koje sam dobio 12. novembra 2013. godine od Vas dotični, RADENKOVIĆU.

“Poštovani Radoše i dragi mi zemljače,

Kao što vidiš imejl adresa je još uvek važeća već 40 godina.

Hvala ti što si me se setio.

Prvu epizodu sam odgledao. Kao što ti reče u nekom intervjuu, „Ravna Gora“ je umetnički zamišljena kao igrani film, a ne kao dokumentarac, bez ulaza u bilo kakve polemike o tom vremenu i događajima. Samim tim se isključuju i bilo kakvi komentari sa moje strane jer nisam kvalifikovan za kritiku umetničkog filma. Po samoj kvalifikaciji igranog filma, tvorac tog filma ima pravo na svoje umetničko viđenje radnji i tako je predstavi, a prema svom viđenju. Kratko rečeno, Holivud će uvek biti Holivud.

Međutim, ova prva epizoda izaziva i moje lične emocije i posle sedamdeset godina. Jer i ja sam jedan od preživelih tog mučkog napada i bombardovanja Beograda 6. aprila 1941. godine

Želim ti uspeh sa serijom „Ravna gora“

Srdačni pozdravi,

tvoj zemljak

Mića Radenković“

A onda, čle čuda – kao kad iz vedrog neba počne kiša, 9. januara 2013. sledi OTVORENO PISMO od Vas dotični, Radenkoviću… Zatim – moj odgovor:

Dotični RADENKOVIĆU,

Demantovali ste sebe. Ipak ste vi „kvalifikovani i za kritiku umetničkog dela“. Podguzne muve Pentagona, Stejt departmenta, CIA, i ko zna koga i čega – kvalifikovane su za sve.

Svaka Vam čast. Baš ste mi skresali!!! Teško da Vam mogu odgovoriti kako zaslužujete. Zašto? Pa zbog toga što sam vaspitan i uljudan. Zbog toga što ste Vi, mister Majkl – ispisnik mog oca.

Ja poštujem starije – i kad izlape zbog usuda prirodnih zakona. Ja poštujem moj rod i moj narod i njegove temeljne vrednosti i običaje. Zbog toga sam dobitnik i nosilac Vukove nagrade, Ordena Svetog Vladike Nikolaja, Ordena Svetog Save, i mnogih drugih stručnih i ostalih priznanja…

Čiji i kakvi ordeni krase Vaše junačke grudi, mister Majkl?

Za razliku od Vaših – svi moji papiri su čisti i beli. Ja nikada nisam radio ni za koga, sem za istinu i pravdu. A Vi?

Zašto ste se ostrvili na mene? Mislite da je Vaše tumačenje nedavne istorije srpskog naroda i RAVNOGORSKOG POKRETA Sveto pismo? Mislite da današnje generacije, nove i one koje dolaze nemaju pravo da promišljaju i tumače iz svog ugla tragiku i propast srpske nacije – kojoj je krucijalno doprinela Vaša generacija, ne moja.

Napali ste nekoga koga ste samo pre par meseci oslovljavali sa „poštovani i dragi zemljače“. Zašto? Zbog toga što nikome ne dozvoljavate da misli i rasuđuje svojom glavom? Napali ste me da među jednoumnom šačicom Srba koja ruši svaku normalnost i nacionalno dostojanstvo srpskog naroda svojom mržnjom, razgrađivanjem, arogancijom i destrukcijom – pokažete da ste neko i nešto, da ste živi? Da ste podjednako važni kao kad ste RUKOVODILI KAMPANjAMA AMERIČKIH PREDSEDNIKA (bar se tako hvalite?) i služili službama Vaše nove domovine? U cilju korist? Srba i srpskog naroda? Šije mi ga Đura? Ako i to nije bajka – kao „Dražin kurir sa osam godina…“

Do danas nikome ko kritički, drugačije i oportuno misli o „RAVNOJ GORI“ nisam odgovarao. To može da Vam potvrdi čuveni kvaziistoričar iz Brusa koga pominjete u Vašem pismu, koji je organizovalo ANTIKAMPANjU za „RAVNU GORU“. Koji će moći da od svojih poganih tekstova o meni i TV seriji „RAVNA GORA“ skrpi još jednu kvazi knjigu, brošuru ili slikovnicu, te da je „promoviše“ i prodaje za koji dolar jadnoj i žalosnoj dijaspori. Koja zna ko je ON – a ne zna ko je najveći srpski dramski pisac i akademik Dušan Kovačević? U to sam se lično uverio 14. februara na svečanosti u pravoslavnoj crkvi u Čikagu.

Nikome nisam javno odgovarao – Vama moram.

Vama, koji ste se bezbedno instalirali – hiljadama kilometara daleko, koji ste prodali dušu đavolu, Vama koji ćete iz lažnog „američkog sna“ nama Srbima da solite pamet kako treba da živimo, kako treba da izgleda Srbija? U kojoj je sve naše što imamo – u kojoj ništa nije Vaše, sem izdaje.

Dakle, zbog onih miliona evra koje pominjete u Vašem pismu prinuđen sam da Vam odgovorim javno. Zbog te gnusne laži koju inspirisani Vašim malignim pismom prenose neki mediji u Srbiji – ja Vam sa gađenjem javno pišem. Vi ne brinite – Vi ste američki građanin koji neće odgovarati pred srpskim sudovima, Vi ionako ne smete da dođete u Srbiju. Je l’ tako? Vi znate zašto?

Oni koji prenose Vaše laži na svojim jadnim sajtovima – oni HOĆE!!! Ja im to garantujem! Odgovaraće pred sudom, kao i pred 200 članova ekipe „RAVNE GORE“ koja do danas zbog velikih finansijskih teškoća naše produkcije nije u celosti primila svoje honorare. Počev od reditelja i scenariste „RAVNE GORE“, koji za pet godina rada nije primio ni dinar honorara!!! Dakle, ni reditelj, ni direktor fotografije, ni direktor serije… niko iz moje porodice. Uz činjenicu da zbog nedostatka finansijskih sredstava film nismo ni proizveli, a umesto planiranih 15, snimili smo samo 10 epizoda. Jedva.

Ne očekujem da mi verujete – Bog zna.

Zbog samo jedne i jedine istine mora takođe da se zna – niti od jednog Srbina ili institucije iz belog sveta Radoš Bajić niti „RAVNA GORA“ nisu primili ni cent, ni paru, ni krajcare!!! Kad smo već kod novca – kada ćete državi Srbiji da vratite one pare?

I na kraju, neka Vam sva gadost koju ste izgovorili protiv mene služi na čast.

Da Vas podsetim – ostvarili smo kontakt preko zajedničkog poznanika, ne zbog toga što sam ja na tome insistirao – već zbog toga što ste Vi to tražili. Kamo lepe sreće da Vam nikada nisam čuo ni za ime.

Radoš Bajić

P. S. Još nešto da Vas ispravim, mister Majkl, u mom zavičaju (ne u Vašem, jer ga vi NEMATE!!!) ne kaže se ono što ste vi rekli da se kaže kad neko lupa gluposti. U mom zavičaju se kaže: NE SERI….

(Akter)
Nazad na vrh Ići dole
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne
podbarac


Godina : 68
Location : Novi Sad
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: RTS serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom    RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 4 EmptyČet Jan 16, 2014 5:57 pm

rabbit 










[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: RTS serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom    RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 4 EmptySub Jan 18, 2014 9:38 am

Da ne ponavljam ono što sam već pisao (serija je loša,diletantski urađena ,ne odgovara istorijskim činjenicama itd....) a da ne bude da sam jedino ja "zloban" pa takve stvari pričam.
I drugi imaju oči a i nešto znanja -pa se ne daju majmunisati ovakvim stvarima .
Nije tu u pitanju da li se u nekom porniću vidi mikrofon u kadru -nego ozbiljno izvrtanje činjenica i totalno (ili namerno ) nepoznavanje materije .
____________________

Pogledajte -ZA SADA 26: Čitaoci Kurira otkrili još 9 istorijskih grešaka u Ravnoj gori!

 link










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: RTS serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom    RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 4 EmptyNed Apr 13, 2014 11:49 pm

Primećujete muk u vasioni ,posle prikazivanja "najveće srpske serije" ? Ma niko da bekne ,svi glume gljive ,ništa o nastavcima , fenomenalnom uspehu u umetničkom i istorijskom smislu ,ulozi serije u ispravljanju istorijskih nepravdi ,buđenju nacionalne svesti .....
Ćutkac -kao da se i nije ni desilo ,ako ne pričamo o tome ?
Mislim ....uopšte ne sumnjam da bi sadašnji ministar kulture  Tasovac verovatno ispratio Bajića sa "more ,mrš**" da mu dođe da traži pare za "nastavak" .
Ali da vojvoda koji voli sad više da ga se tituliše sa Predsednik ,Čiča Toma ,a i onaj prvi podpredsednik ,a budući premijer ,koji je mnogo puta mirno stajao uz "Spremte se spremte ....i ispod crne zastave sa mrtvačkom glavom -ni reči ,glume ludilo ,a trebalo bi da im je srcu draga ,pa za "to" se borlili ?
E to je već veće licemerno sr....nje nego što je bila ova sprdačina od serije .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: RTS serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom    RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 4 EmptyPon Apr 14, 2014 12:15 am

Onako u priči i čitajući portale kod nas.Mnogo više su očekivali od serije..
To su se antene okretale na sve strane,da bi se serija pratila.Neki su pratili preko Rep.Srpske.
Posle treće epizode ,većina je odustala,jer su očekivanja bila mnogo veća.Tako da je ovo ispala baš sprdačina od serije.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: RTS serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom    RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 4 EmptyUto Apr 15, 2014 3:10 pm

Ja sam odustala posle prve .. I po.. sala mala, ali tako je bilo, posle prve- razocarenje, drugu se naterala da pogledam sumnjajuci da sam mozda napravila preuranjeni korak.. no, nisam.. odgledala malo od druge I odustala.. muz gledao, ja visila na netu.. uopste nije zanimljivo.. cak je I on sa recom/cetvrtom izgubio strpljenje I volju da gleda dalje!

O seriji nemam sta reci, nezanimljiva.. sve bi stalo u ono "tresla se gora, rodio se mis".
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: RTS serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom    RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 4 EmptyUto Apr 15, 2014 10:42 pm

Kijara-brm ::
Onako u priči i čitajući portale kod nas.Mnogo više su očekivali od serije..
To su se antene okretale na sve strane,da bi se serija pratila.Neki su pratili preko Rep.Srpske.
Posle treće epizode ,većina je odustala,jer su očekivanja bila mnogo veća.Tako da je ovo ispala baš sprdačina od serije.

A moja ti, nisu ni cetnici sto su nekad bili  smehsmeh :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: 

hhahahahahahaahah Sorry, ne odoliH  smehsmeh :rlol: :rlol: :rlol: 
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: RTS serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom    RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 4 EmptySre Maj 07, 2014 8:49 pm

Nešto se ne sećam se ovo pominjalo u seriji ?

[You must be registered and logged in to see this image.]

NOVI SERIJAL Najstroža tajna četničkog vođe: Sve ljubavnice Draže Mihailovića

 link 

A svi prstom upirali na druga Starog ,švaler ,švaler -a vid* ti Dražeka ?
Naravno ,o ovome u toj tako autentičnoj, istorijski ispravnoj ,istinoljubivoj seriji -ćutkac ?
Ccccc......










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: RTS serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom    RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 4 EmptySre Maj 07, 2014 9:43 pm

Pa nije ljubavna melodrama,vec istoriski serijal  smehsmeh 
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: RTS serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom    RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 4 EmptySre Maj 07, 2014 10:16 pm

Molim vas al ko Boga vas molim nemojte da nam Radoš Bajić radi i ljubavne serije. I ovako nam je natalitet nizak a sa njim kao promoterom "porodičnih vrednosti" neće nam ni afrička šljiva pomoći  smehsmeh smehsmeh smehsmeh










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]


Poslednji izmenio ZoxZoja dana Čet Maj 08, 2014 1:16 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: RTS serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom    RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 4 EmptyČet Maj 08, 2014 1:13 pm

Znas kako,sa istorijskim cinjenicama nije se najbolje snasao,a ovde ce moci da pusti masti na volju  trtrr :smtzle: 
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: RTS serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom    RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 4 EmptyČet Maj 08, 2014 1:19 pm

Baš zbog njegove mašte na temu ljubav i ostale sitnice viđene u opusu filmova "Sekula" i baziram svoju molbu da nam Bajić Radoš ne bude neko ko će da snima serije s ljubavnom tematikom. Lakše ću da popijem zašećerenu limunadu Šotra & Mir Jam.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: RTS serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom    RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 4 EmptyNed Maj 11, 2014 9:57 am

ZoxZoja ::
Baš zbog njegove mašte na temu ljubav i ostale sitnice viđene u opusu filmova "Sekula" i baziram svoju molbu da nam Bajić Radoš ne bude neko ko će da snima serije s ljubavnom tematikom. Lakše ću da popijem zašećerenu limunadu Šotra & Mir Jam.
Nije on biran slučajno .Likovi koje je tumačio su više nego srpsko -populistički ,i ne može se reći da nije imao široku publiku .
A ta "široka publika" i jeste bila ciljna grupa koja je trebala obezbediti neviđenu gledanost ,i na mala vrata proturiti " rehabilitaciju đenerala i pokreta"
Ali i pored toga i tolikog truda ,i neviđene medijske propagande -istina je ovo :

-----

Ponovo bez Vuka proslavljen početak ustanka

Četnici zbrisali sa Dražine Ravne gore


Društvo 07:10, 11.05.2014.

Autor: Foto: Zoran Šaponjić



Svega nekoliko desetina ravnogoraca moglo se videti na livadi. Manjak pravdali nedostatkom para za gorivo
[You must be registered and logged in to see this image.]
Najveća grupa... Ovo je skoro sve što je ostalo od Dražinih sledbenika

Ravna gora - Utanjili odredi, proredili se redovi!


Bogomir Janković iz Srbobrana, širom Vojvodine poznat kao Srbin, juče ispred podne samo što nije zaplakao nasred Ravne gore.

- E, moj sinko! Pre 20 godina ovde zemlja nije mogla da drži četnike! Gledaj danas... Ja sa 82 godine doš‘o, a mladi nisu mogli! Tužan sam, tužan... Sramota srpska - rekao je Bogomir na skupu koji se održao povodom 73. godišnjice početka organizovanog gerilskog otpora Jugoslovenske vojske i Ravnogorskog otpora nacističkim okupatorima Kraljevini Jugoslaviji.

Nemaju za gorivo

Okolo, prsli četnici po šumarcima. Dime se vatre, negde na ražanj stavili prase, negde jagnje, ponegde tek mršavu kokošku... I vijore se zastave. Na jednima piše Dinarska divizija, na drugima Nikšićki korpus, pa Fruškogorski odred... Utanjili odredi, desetkovani korpusi...

- Nema veze, ono što vredi, došlo je - veli Božo Đukić, četnik rođen ispod slavne Dinare.
- Još bi četnika došlo, sigurno, ali nemaju para za gorivo - sigurni su pod susednom šatrom.
Jedino kod Jaćima Jotića i njegovih četnika iz Pilatovića kraj Požege i juče je sve bilo pod konac. U zoru je pisnula truba, iskočili četnici ispod šatora, za tren, svi u stroju - pod konac.

Pristiglo pojačanje

Tek ispred podneva pristigla su pojačanja, i od Čačka i od Užica. Zasjale kokarde, zapraštale prangije... Grunulo na sve strane:
- Ravnom gorom četnici se šeću, po šumama mitraljezi štekću...
Jedino Vuk i ove godine nije došao. 

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ništa bez ražnja... Hrane nije nedostajalo



Siromašan vašar

PRAZNE ŠATRE I ŠAJKAČA OD 400 DINARA

I juče je na Ravnoj gori bilo vašarske atmosfere. Šatre, ali uglavnom prazne, pevačice, jagnjetina - 1.200 dinara za kilogram, tezge sa šajkačama - 400 dinara komad s kokardom, druge četničke galanterije... Bilo je i automata, raznih pušaka, pištolja.
- Kako idu automati - pitali su juče četnici jednog od prodavaca.
- Nikako, braćo četnici... - nevoljno je odgovarao prodavac, nudeći plastične igračke.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne
podbarac


Godina : 68
Location : Novi Sad
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: RTS serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom    RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 4 EmptyNed Maj 11, 2014 11:46 am

Pa lepo kaže naš narod - Svako čudo za tri dana .










[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: RTS serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom    RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 4 EmptyNed Maj 11, 2014 12:10 pm

podbarac ::
Pa lepo kaže naš narod - Svako čudo za tri dana .
tačno kao i  razne farme,raialiti šoVoVi ,eurosong i sva ostala glupost..
a ovo je jedna žešća..

Četnici zbrisali sa Dražine Ravne gore- smehsmeh  smehsmeh  smehsmeh 










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: RTS serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom    RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 4 EmptyUto Jun 03, 2014 2:37 pm

Al kad ne verujem. Sad će da skarabudže film od serije i da nas mesecima dave najavama. Obaška najava nastavka snimanja serije. Aman Bajiću ako si ikad i bio "četnik" po političkom opredeljenju pomozi u rehabilitaciju Čiče tako što NEĆEŠ nastaviti snimanje.

Link do intrvjua s mlađim Bajićem

Bajić Junior










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: RTS serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom    RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 4 EmptyUto Avg 19, 2014 9:06 pm

ZoxZoja ::
Al kad ne verujem. Sad će da skarabudže film od serije i da nas mesecima dave najavama. Obaška najava nastavka snimanja serije. Aman Bajiću ako si ikad i bio "četnik" po političkom opredeljenju pomozi u rehabilitaciju Čiče tako što NEĆEŠ nastaviti snimanje.

Link do intrvjua s mlađim Bajićem

Bajić Junior
Da ne poveruješ ,dobro si naslutila .

Za kraj ove godine, u nastavku saradnje sa RTS-om pripremamo film “Za kralja i otadžbinu“, koji će imati bioskopsku premijeru i distribuciju, a potom i TV premijeru. Reč je o filmu koji se snažno naslanja na teme otvorene u seriji “Ravna gora”, ali koji otvara potpuno nova pitanja naše političke emigracije i rehabilitacije patriota i rodoljuba bez obzira na ideološku različitost.
Znači -nije šija nego vrat?

Bez obzira na pušionu od serije -nađe se neko da plati  i "nastavak" ?


A da očaj bude još veći ,pušiona br 2 -i "Selo gori baba se češlja" isto dobija nastavak ?
E jadna Srbijo ako  ti je pokojni Draža i Radašin ogledalo ,a Bajić "režiser" za 21 vek.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
sanjalica.ns
Explorer Of Dreams
sanjalica.ns


Datum upisa : 06.01.2010

RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: RTS serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom    RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 4 EmptyUto Avg 19, 2014 9:17 pm

Danubius ::

A da očaj bude još veći ,pušiona br 2 -i "Selo gori baba se češlja" isto dobija nastavak ?

Taman, umesto Sulejmana.... :zubi3: smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: RTS serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom    RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 4 EmptySre Jan 14, 2015 6:03 pm

Konačno je kakica isplivala -ko je platio "Selo gori...." , "Ravnu Goru" ,te film "Za kralja i otadžbinu" ,tj besmislice koje veličaju četnike i na vrlo ružan način karikiraju srpskog seljaka .
Verovali ili ne ,praktično ,grad Kragujevac ?
Kakve veze ima filmska industrija ,pored ministarstva kulture i postojećih zakona ,koji tačno regulišu kako svi "projekti" dobiju odobrenje i sredstva ,sa budžetom jednog grada -valjda će utvrditi policija i sudstvo .
Ili neće ,nego jednostavno zataškati ,a usput se trajno rešiti Verka Stevanovića ,koji je već uklonjen sa mesta dugogodišnjeg gradonačelnika ,da bi se uvalio sin Tome Nikolića.
Čitajte i krstite se -ovo je za Riplija .

NAROD GLADAN, RADAŠIN SE ČEŠLJA: Radoš Bajić uzeo iz budžeta 85 miliona! link 

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: RTS serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom    RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 4 EmptySre Jan 14, 2015 9:47 pm

Toliko je grad uložio u ovaj kič..  dm5
Nije bilo ništa pametnije..

Radašin se počešljao i *očešao*.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: RTS serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom    RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 4 EmptySub Mar 28, 2015 2:30 pm

Alavom Radošu Bajiću nisu dovoljni milioni koje je dobio od "vlasti" (šta on, šta ćerka ) za fijasko od serije (od planiranih 50 nastavaka ispalo je 15 -jer je gledanost bila slaba ,a "struka" se ismevala amaterskim rediteljskim zahvatima i raznim drugim apsurdima mnogohvaljene i reklamirane serije ) nego sad "udara" i na one koji su "obećali a nisu dali" ,pre svega na "četničkog vojvodu" , a našeg Predsednika Tomu. Ovaj mu navodno obećao "svu podršku" ,a od svega dao -litru rakije . smehsmeh
Kakav "vojvoda" takva i reč , ja ne znam šta se on čudi ? smehsmeh 

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: RTS serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom    RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 4 EmptySub Mar 28, 2015 2:54 pm

Šta je proždrljivost.
Čovek ima velike apetite.


(A bre neprizivaj i na ovu temu *simpatizere*)










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: RTS serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom    RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 4 EmptyUto Mar 20, 2018 12:17 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]


Da ne nabrajam silne gluposti u "Nemanjićima" i u poslednjem nastavku (recimo ,na dvoru služe maline koje su se pojavile u Srbiji tek u XIX veku ) ,biće da je glavni događaj nastavka-gole grudi Jelene Gavrilović.

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: RTS serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom    RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 4 EmptyUto Mar 20, 2018 10:22 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: RTS serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom    RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 4 EmptyUto Apr 03, 2018 9:05 am

Stefan Nemanjić i Raška na vetrometini.U jednom trenutku se Raška gubi iz vida kralju .
On je doziva, ali nje nema. Nakon nekoliko minuta se pojavljuje.

- Raška, gde si bila? Šta si radila? - upitao ju je brat.

- Piškila sam, čoveče - odgovara Raška. jbt




[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne
podbarac


Godina : 68
Location : Novi Sad
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: RTS serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom    RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 4 EmptyUto Apr 03, 2018 11:01 am

Danubius ::
Stefan Nemanjić i Raška na vetrometini.U jednom trenutku se Raška gubi iz vida kralju .
On je doziva, ali nje nema. Nakon nekoliko minuta se pojavljuje.

- Raška, gde si bila? Šta si radila? - upitao ju je brat.

- Piškila sam, čoveče - odgovara Raška.  jbt




[You must be registered and logged in to see this image.]

Nisam gledao , nije valjda stvarno dijalog tako tekao.










[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: RTS serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom    RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 4 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
RTS serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom
Nazad na vrh 
Strana 3 od 4Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
 Similar topics
-
» TURSKE SERIJE
» Dokumentarni filmovi i serije
» Serije- koje su vas odusevile
» DOMACI ONLINE FILMOVI I SERIJE

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: MULTIMEDIJA :: MEDIJI/ ŠTAMPA :: PRESS / RADIO /TV...-
Skoči na: