DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 RTS serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom

Ići dole 
+17
AstrinaKomsinica
Astra
Nono 64
podbarac
brunolino
debilko
ZezaM
Samouka
Lakota
ZoxZoja
MadamX
Sibila_
dusicaa
sonia
Lily
Kijara-brm
brdjanin
21 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
brdjanin
peskovit je put do zvezda
brdjanin


Datum upisa : 13.09.2013

RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: RTS serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom    RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 2 EmptyPon Nov 11, 2013 12:38 pm

First topic message reminder :

I pre početka emitovanja, tokom snimanja izazvala oprečne reakcije.




Sinoć je bila prva epizoda...od deset koliko ih ima, a snimaće se još dva puta po deset.
Hajde da je komentarišemo iz ugla iz kojeg želimo...umetnički ili politički...










Nizbrdo je lakše. Ali uzbrdo je avantura!
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole

AutorPoruka
brdjanin
peskovit je put do zvezda



Datum upisa : 13.09.2013

RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: RTS serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom    RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 2 EmptyPon Nov 11, 2013 3:35 pm

Lakota ::
Da ne krenemo sad da uporedjujemo serije ,ali i jeste nas seljak uvek imao tu -seljacku inteligenciju-,koja je i van obrazovanja krasila narod ovde.Zato su meni ovi Bajicevi kao neandertalci,a u 21 veku,mislim stvarno..a onaj sto je glumeo bratanca,pa to mi je najodvratniji lik..
Ovo je moj dozivljaj serije,ne znaci da ga moraju imati svi ..
Nema veze, dok čekamo sledeće epizode, pričamo o autoru.
Neko mi reče u šali...ti se ne računaš ti si iz Beograda zlz
Tačno...ali svake godine provodim po najmanje 20 dana medju seljacima autentičnim i onima koji žive od zemlje i stoke.
Ima on neke karaktere pogodjene...ali je cela serija jedno veliko ništa!
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride



Datum upisa : 12.09.2008

RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: RTS serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom    RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 2 EmptyPon Nov 11, 2013 3:36 pm

Kijara-brm ::
SKOJ-evci smatraju da je "smiješno" očekivati da će serija 'Ravna Gora' pokušati objektivno prikazati razdoblje Drugog svjetskog rata. Kako napominju, autor serije Radoš Bajić je otprije poznat kao simpatizer četničkog pokreta i "suludo je pomisliti da će se u njegovoj seriji Ravnogorski pokret prikazati objektivno". Komunisti smatraju da je jedino moguće objektivno prikazati po zlu poznat Ravnogorski pokret kao "pokret krvničkih narodnih neprijatelja i slugi okupatora".

Savez komunističke omladine Jugoslavije je kao organizacija obnovljen 1992. godine kao podmladak Nove komunističke partije Jugoslavije.

SKOJ-evci smatraju da Bajićev pokušaj mirenja četnika i partizana predstavlja reviziju povijesti, s ciljem potpune rehabilitacije Ravnogorskog pokreta i “blaćenja slavne Narodnooslobodilačke borbe i naše revolucije, što je proces koji je u Srbiji već prilično odmakao", kako navode na svojoj web-stranici .

Što znači ..odglumiće  i  ovu ulogu odlično,a kako će se to odraziti dalje jer mnogi smatraju da seriju treba zaustaviti

U SRBIJI RAT KOMUNISTA I ČETNIKA 'Zaustavite seriju Ravna gora koja veliča četnički pokret!'
Kijaro, diglo se par desetina ( oko 30tak) ljudi da skandira u protestu pred RTS-om.. i to su sve ljudi zasli u godine, odrasli ili borili se iskljucivo pod komunistickim rezimom.. sve ja to postujem, to je pravo na izbor.. ali treba sve sagledati mnogo sire.. istina nije uvek bela, niti crna.. nekada je negde u sredini..
Moj strica bi prvi ustao protiv serije, kao veliki nekadasnji komunista.. ali i to je zatupljivanje, sorry ako sam nekoga uvredila.. ali treba znati sve cinjenice da bi se moglo najbolje moguce razumeti.. zar nije tako?

Kako da napravimo tortu ako ne znamo sve sastojke.. falice joj nesto kada se bude finalizovala i jela, zar ne?

Mene jako istorija zanima.. meni je zanimljiv i Sulejman!cherry 
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator



Datum upisa : 21.12.2008

RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: RTS serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom    RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 2 EmptyPon Nov 11, 2013 3:44 pm

Istorija se promeniti ne može,ma kave da je bila...Sad je samo pitanje kako će je prikazati..
Simpatizeri su na obe strane i svako ima svoju verziju:)..tj.neku istinu..
Ma nisi uvredila nikoga.
Lepo je diskutovati na ovakav normalan način...:)
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Lily
First Bride



Datum upisa : 12.09.2008

RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: RTS serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom    RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 2 EmptyPon Nov 11, 2013 3:46 pm

brdjanin ::
Lakota ::
Da ne krenemo sad da uporedjujemo serije ,ali i jeste nas seljak uvek imao tu -seljacku inteligenciju-,koja je i van obrazovanja krasila narod ovde.Zato su meni ovi Bajicevi kao neandertalci,a u 21 veku,mislim stvarno..a onaj sto je glumeo bratanca,pa to mi je najodvratniji lik..
Ovo je moj dozivljaj serije,ne znaci da ga moraju imati svi ..
Nema veze, dok čekamo sledeće epizode, pričamo o autoru.
Neko mi  reče u šali...ti se ne računaš ti si iz Beograda zlz
Tačno...ali svake godine provodim po najmanje 20 dana medju seljacima autentičnim i onima koji žive od zemlje i stoke.
Ima on neke karaktere pogodjene...ali je cela serija jedno veliko ništa!
Brdjanine.. ti si gledao seriju ali nisi kontao pozadinu price.. socijalne teme obradjene kroz mnoge problematike nevedenih porodica u seriji.. u nasoj zemlji ( posebno u tim sredinama) jos su jako izrazene tabu teme zbog kojih mnoge osobe pate, odnos u porodici, nekomunikacija, netolerancija, ne razumevanje i ne prihvatanje.. psiholoski profili, uticaj drustva i drzave na sva bitna pitanja koja su sastavni deo naseg zivota, prepusteni sami sebi kako prezivljava prosecni seljak u Srbiji, pa sve do odnoas prema prirodi i nas nemar ka istoj..


Za svaku bih ti epizodu mogla navesti koja je tematika.. ali na zalost moram ti reci- gledao si omot, a ne sta je unutar paketa!

Ispade ja navatreniji bajicev fan.. ahahahah.. a ne bi verovali da sam tek u drugoj sezoni te serije pocela pratiti, iako su svi hvalili i bili odusevljeni.. mene je odbijala.. i onda pogledah, pazljivo i sa velikom rezervom - jednu epizodu.. i bi mi zao sto sam propustila citav prvi serijal zbog tvrdoglavosti! Eto.. toliko! migg 
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris



Datum upisa : 13.01.2013

RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: RTS serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom    RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 2 EmptyPon Nov 11, 2013 3:54 pm

Devojke dotakle ste se jedne velike teme pa nije loše da i nju ubacimo u diskusiju.

Ovo je serija i to igrana. Čak i dokumentarne serije su podložne krivljenju istorije, slučajnim ili namernim prećutkivanjem činjenica a kamo li jedna IGRANA serija, dakle umetničko delo sa istorijskom pozadinom. Nije Radoš Bajić istorijski institut SANU da je njegova serija jedino ispravno/novo/kako god tumačenje istorije.

Zbog dnevno-političkih potreba ova serija je baš tako najavljivana. Kao da je otkriće nove Tutankamonove grobnice u pitanju najmanje. U svetu se dnevno snimaju stotine serija, filmova i video klipova na istorijske teme.

Da napravim malu paralelu. Čitala sam ja i roman Ajvanho (tek što je u filmu Liz Tejlor bila lepa) pa ne učim istoriju Engleske iz njega.
Nazad na vrh Ići dole
Sibila_
Zalutala Niotkuda
Zalutala Niotkuda



Datum upisa : 20.12.2011

RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: RTS serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom    RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 2 EmptyPon Nov 11, 2013 4:00 pm

Malo su pobrkane stvari.
Ni jedna od serija koje pominjemo ovde nije dokumentarac. Ni likovi nisu stvarni, bar ne do Ravne gore, ali to ćemo tek videti...
Svaki scenarista i reditelj imaju pravo da iskarikiraju svoje junake, prenaglase neke osobine, radi efekta koji žele da postignu. Nisu naši seljaci takvi, ali ne znam jel neko imao prilike da komunicira sa Ćupričanima?
Pa njihov je govor toliko iskvaren da su ovi Bajićevi, akademici, nekad. Ne vredjam nikog, govorim o kulturološkim razlikama koje su evidentne od Subotce do Vranja. Da li mi se svidja Selo gori...ništa posebno, samo naglasih da je evoluirao od Sekule. Hteo je nešto umetničkiji pristup, ali se zaglavio u patetici.
Ovo sa produkcijskog aspekta obećava. Dobra podela uloga, dobri likovi, bar za sada. A to kako će biti prikazana istorija i na čijoj će strani biti simpatije, ne znam. Uostalom, ravnogorski pokret doživljava svoju rehabilitacju i ništa ne bi bilo neobično da je ovo samo još jedan prilog tome. Za sada gledam drugim očima.
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride



Datum upisa : 12.09.2008

RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: RTS serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom    RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 2 EmptyPon Nov 11, 2013 4:03 pm

Hahahahaha.. naravno da ne, i naravno da se ne moze uzeti 100% da je tacno, ali je zanimljiv nacin intrepetacije tih desavanja pred i sam pocetak Drugog Svetskog rata..
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي



Datum upisa : 23.03.2008

RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: RTS serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom    RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 2 EmptyPon Nov 11, 2013 4:09 pm

dusicaa ::

Niko nije toliko autenticno predstavio srpskog seljaka ( konkretno iz Sumadije) kao sto je to uradio Bajic.Dakle, apsolutno olicenje rada i zivota preneto preko malih ekrana.
A po temi,
Ne samo Sumadije, juznjaci  ce se zakleti da je oslikao bas nasa sela, a ako pitate i ljude preko  Drine, slozice se na isti nacin.. U tome je i car serije Selo gori..

A sto se tice Ravne gore, u mojoj kuci ce biti gledana porodicno do kraja..To je za mene prilika da deca saznaju malo vise o nasoj istoriji..Odrzala sam im i sama ''pripremni cas'' pre pocetka serije... Tacno je, prva epizoda kao da je isecena ( cak je i najmladje dete odreagovalo- nee), ali ok, ipak kao da zove da gledamo dalje..
Mozda nama, koji smo ucili, citali nasu skolsku, ili onu zabranjenu , istoiju, neke stvari jesu poznate.. Ali pomislite sta i koliko samo ljudima van Srbije znaci da im deca shvate kako se onda zivelo u Srbiji, kako je izgledao Bg onda, selo..Pa Srbija je imala kralja?! Mlad, lep..a siroce..Nema ga samo Norveska, Engleska..Pa nam se cini da smo mi, gledajuci njihove istorijske citanke, samo neki divljaci sa Balkana koji dizu istorijske bune..Dosta za prvu epizodu..
 Radosu Bajicu svaka cast..I nemojte ga uporedjivati sa spanskim serijama..molim vas..
Nazad na vrh Ići dole
Sibila_
Zalutala Niotkuda
Zalutala Niotkuda



Datum upisa : 20.12.2011

RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: RTS serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom    RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 2 EmptyPon Nov 11, 2013 4:14 pm

Zanimljivo je zato što se fokusirao na lične doživljaje.
Laza je glumčina i u očima si u desetak sekundi mogao da mu pročitaš sav teret i strah pred odlukama koje mora da donese.
Seljacima dok prolazi vojska, druge misli prolaze glavom, one svakodnevne, životne, imaju negde sina, šta se to sprema...
Mladi vojnik, gladan života, žena, a opet odgovoran i svestan svoje dužnosti...
I da ne nabrajam, ima stvarno dobrih scena momenata.
E sa tog aspekta je dobro, za sada!
A svi znamo nešto o tom periodu i svako od nas ima neko svoje mišljenje, dal` na osnovu naučenog ili ispričanog, sve jedno, niko lično.
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: RTS serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom    RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 2 EmptyPon Nov 11, 2013 4:15 pm

Na stranu sve,ali imali smo mi i pre ove ,serije koje su govorile o vremenu prethodnom,o prilikama u Srbiji,o tome da smo odavno bili kraljevina..po meni je i serija -Kraj dinastije Obrenovic-,ne znam da li sam pogodila naziv,isto jedna autenticna serija o onom vremenu..
Nazad na vrh Ići dole
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: RTS serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom    RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 2 EmptyPon Nov 11, 2013 4:18 pm

Lakota ::
Na stranu sve,ali imali smo mi i pre ove ,serije koje su govorile o vremenu prethodnom,o prilikama u Srbiji,o tome da smo odavno bili kraljevina..po meni je i  serija -Kraj dinastije Obrenovic-,ne znam da li sam pogodila naziv,isto jedna autenticna serija o onom vremenu..
Pa imali smo, nije da nije. Samo mislim da ce sad biti prikazane sa puno vise slobode.
Ipak se ranije vodilo racuna da se nista ruzno ni ne nasluti o *pobednicima*
Nazad na vrh Ići dole
Sibila_
Zalutala Niotkuda
Zalutala Niotkuda
Sibila_


Datum upisa : 20.12.2011

RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: RTS serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom    RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 2 EmptyPon Nov 11, 2013 4:24 pm

Ako krenemo tako, serija Vuk Karadzić je i dalje u samom vrhu po autentičnosti, dokumentaristici, kvalitetu.
I ta je tema večito otvorena medju Srbima: Karadjordjevići ili Obrenovići!
Ali ovo je novijeg datuma, još ima živih svedoka i zato je osetljivije.
Vama koji živite negde u dijaspori sigurno je vizura sasvim drugačija, mi odavde, kao ispod brda, ne vidimo baš najbolje tamo na brdu, ali, svaka slika koja se u svet šalje da bi pokazala svu kompleksnost i bogatsvo naše istorije, treba da se ohrabri.
Opet se ogradjujem, da li će i ova, videćemo. Umetnički, hoće, istorijski...ne znam!










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: RTS serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom    RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 2 EmptyPon Nov 11, 2013 4:27 pm

Jao Sibi i -Jastuk groba mog-,meni je predivna..i eto,sve je stvar gledanja,ukusa..
Nazad na vrh Ići dole
brdjanin
peskovit je put do zvezda
brdjanin


Datum upisa : 13.09.2013

RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: RTS serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom    RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 2 EmptyPon Nov 11, 2013 4:28 pm

Lily ::
Brdjanine.. ti si gledao seriju ali nisi kontao pozadinu price.. socijalne teme obradjene kroz mnoge problematike nevedenih porodica u seriji.. u nasoj zemlji ( posebno u tim sredinama) jos su jako izrazene tabu teme zbog kojih mnoge osobe pate, odnos u porodici, nekomunikacija, netolerancija, ne razumevanje i ne prihvatanje.. psiholoski profili, uticaj drustva i drzave na sva bitna pitanja koja su sastavni deo naseg zivota, prepusteni sami sebi kako prezivljava prosecni seljak u Srbiji, pa sve do odnoas prema prirodi i nas nemar ka istoj..


Za svaku bih ti epizodu mogla navesti koja je tematika.. ali na zalost moram ti reci- gledao si omot, a ne sta je unutar paketa!

Ne nameravam te ubedjivati...iz različitih generacijskih i kulturoloških uglova gledamo i ne možemo promeniti jedno drugom mišljenje. I neka je tako.

Meni više prija "Moj rodjak sa sela"...neispričano do kraja..ostavljeno svakom da sam sebi "dopriča"... O liku dede, tj. Tanasijevom tumačenju bih mogao eseje napisati...

Ponavljam...prva epizoda "Ravne gore" mi je ok...za dalje ćemo videti. Nemam nikakv predumišljaj prema toj seriji. Otvoren do kraja...










Nizbrdo je lakše. Ali uzbrdo je avantura!
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Sibila_
Zalutala Niotkuda
Zalutala Niotkuda
Sibila_


Datum upisa : 20.12.2011

RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: RTS serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom    RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 2 EmptyPon Nov 11, 2013 4:32 pm

Lakota,
ma ima toga, samo da se prisetimo.
Ali ubiše nas u pojam reprizama repriziranih repriza...
Moj je sin davno objasnio sestri kad je pitala šta je to hit?
-To je ono što se stalno ponavlja i svima je već dosadilo a opet slušaju!
Aj valjda sad krenu malo i oni da nas podsete na ono što je negde pod prašinom.

brdjanin,
sjajan lik u Moj rodjak sa sela.
E to je slika koju treba da forsiramo i promovišemo o sebi!
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: RTS serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom    RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 2 EmptyPon Nov 11, 2013 5:21 pm

Kad već pominjemo serije s istorijskom tematikom meni se baš dopala Šešir profesora Koste Vujića. Istina malo su odstupili od knjige (što nije retko kad je ekranizacija u pitanju) ali u dobroj meri ispraćen duh i atmosfera tog vremena. I ispričana priča o jednom od najjačih razreda koje je Srbija ikad imala. Možda malo skrajnuta zato što nema velikih epskih scena, ne priča o "prelomnim" trenucima istorije o smenama država, vlasti i ideologija. Ko nije gledao toplo je preporučujem. Naročito gledanje u društvu dece koja mogu da vide da možeš da budeš i dobar đak i mangup u isto vreme.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: RTS serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom    RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 2 EmptyPon Nov 11, 2013 6:58 pm

ZoxZoja ::
Nisam gledala i ne nameravam. Stil koji Radoš Bajić neguje nije onaj koji meni odgovara. Još od serijala filmova "Sekula" mi se gadi i on i njegovo viđenje sela i seljaka. Ne znam da li to radi svesno ali ni u jednom njegovom filmu nema normalnog čoveka. Sve su to neki nedotupavni tipovi koji ne umeju dve suvisle rečenice da sastave. Ako je to njegovo viđenje prosečnog srpskog seljaka on i ja se stvarno razlikujemo u viđenju "stanja na terenu".

Što se teme tiče imam samo jedno mišljenje "Ebalo nas prijateljstvo s Englezima i kontraobaveštajna služba koja je dopustila da za njihove interese odradimo 27. mart". Taj datum je crna tačka jugoslovenske i srpske propasti.
Slažem se sa Zojom -izbor Radoša Bajića kao režisera za ovu seriju je isto kao da se poveri Polu Potu da pravi romansiranu biografiju "Crvenih Kmera" Pravi i realan izbor bi bio Srđan Dragojević ,koji bi sigurno napravio jedan realniji ,pre svega mislim u odnosu na istorijske činjenice  ,pogled .
Koliko sam ja pogledao inserte -dobićemo još jednu filmovanu  istorijsku farsu sličnu "Kosovskom boju " ,holivudsku verziju koja ima malo veze sa istinom .
Jedna takva već postoji ,snimili su je Englezi tokom II svetskog rata ,gde su četnici prikazani kao neka vrsta aristokratskih dragona ,plemićke časti i otmenih manira .
Ako uzmemo da su u komunističkoj kinematografiji prikazivani u obrnutom preterivanju -nije teško pronaći sredinu .
Ovo to sigurno nije -i ne dešava se slučajno ,nego je plod demagogije prema narodu ,šarena laža koja treba da razvije neki "nacionalni ponos",u trenutku kada smo siromašni i poniženi ,i još uvek isključeni iz zajednice prosperitetnih zemalja .
Dakle -čista demagogija ,isti sistem kao 90 tih ,kada je za silne pare snimljen "Kosovski boj " i TV  Beograd (tv Bastilja ) nas bomabrdovala prepotopskim filmovima koji su se bavili junačkim epopejama iz I svetskog rata -iako svi znamo da nije bilo tako ,i da je istina sasvim drugačija .

 I onda je srpska vojska teško poražena ,bežala sve do krajnjih granica ,tj do obale mora ,i da nije bilo moćnih saveznika ,koji su desetkovane ostatke ostatke srpske vojske prevezli ,nahranili ,presvukli i naoružali -nikada sami ne bi probili solunski front ,niti bi kročili na tle Srbije .

Celu operaciju oslobođenja Srbije su vodili francuzi ,na čelu sa glavnokomandujićim združenih snaga saveznika generalom d*Eperom ,i proboj je počeo posle predaje Bugarske ,što je znatno olakšalo stvar .
Dakle -22 divizije saveznika -Francuzi ,Englezi,Rusi , Italijani , Grci ,čak i jedna češka legija ,a srpski udeo u ovoj armadi su bile 2 divizije ,i još 2 rezerve ,satavljene od dezertera slovenskog porekla iz Austrougarske vojske . To je stvarna snaga i učinak -a svi znamo kako se to predstavljalo kasnije kod nas -kao da smo sami sebe oslobodili .
Slična priča je i sa ovim što se opisuje -kapitulacija ,poraz ,malo slabašnog otpora ,kolaboracija sa nacistima većim delom rata ,pa pokušaj spasavanja na osnovu predstojeće borbe zapada protiv boljševizma ,tj naknadno šurovanje sa Englezima i  Amerima i poznati epilog .
To je istina ,a kako će biti predstavljena ....pa ,gledaćemo .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: RTS serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom    RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 2 EmptyPon Nov 11, 2013 7:03 pm

Pa nije bas ni sasvim tako Dani..ima tu puno politickih igara velikih sila(mislim na prvi sv.rat) koji su doveli do takvog polozaja..inace hocemo li sad da tvrdimo da nije vodjena ni bitka na Ceru,ni na Kolubari,ii da je eto nasa uloga ,kao i silni izginuli u tom ratu obicna prica..
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: RTS serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom    RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 2 EmptyPon Nov 11, 2013 7:23 pm

Ne slažem se baš s Danijem oko Velikog rata. Taj rat je bio takav kakav je bio. Da li je odluka o povlačenju preko Albanije i gubitak najmanje 1/3 radno i reproduktivno sposobnog muškog stanovništva bio bolji izbor od kapitulacije i čekanja da velike sile odraade posao to je pitanje na koje nećemo saznati odgovor jer izbori su načinjeni i sa njihovim posledicama moramo da živimo. O izborima posle tog rata neću ovde jer nije to tema. O tome možemo na nekoj drugoj temi.

Možemo da se sporimo oko ideologije ali sa zanatske strane Bajić sa svojim serijama, a po odgledanim delovima ove najnovije, može samo da pljune pod prozor autorima Otpisanih. Bez ulaženja u ideološka pitanja kojima se ove dve serije bave već samo s estetske i zanatske strane ja nisam videla ništa što bi me privuklo da 10 (a u najavi još 20) sati svog života posvetim gledanju ovog što je snimljeno.

I opet ponavljam "Ebalo nas prijateljstvo s Englezima i kontraobaveštajna služba koja je dopustila da za njihove interese odradimo 27. mart". Taj datum je crna tačka jugoslovenske i srpske propasti.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: RTS serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom    RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 2 EmptyPon Nov 11, 2013 7:59 pm

ZoxZoja ::
Ne slažem se baš s Danijem oko Velikog rata. Taj rat je bio takav kakav je bio. Da li je odluka o povlačenju preko Albanije i gubitak najmanje 1/3 radno i reproduktivno sposobnog muškog stanovništva bio bolji izbor od kapitulacije i čekanja da velike sile odraade posao to je pitanje na koje nećemo saznati odgovor jer izbori su načinjeni i sa njihovim posledicama moramo da živimo.
Nije bilo izbora . Povući se ili izginuti ,ili se jednostavno predati ,kao što je učinila Crna Gora .Povlačenje je lepši izraz za "pobeći " ,da se ne lažemo .
Ne zaboravimo da su pre toga bili Balkanski ratovi ,gde je Srbija kao ratni plen udvostručila svoju teritoriju (a nauštrb dragih suseda sa kojima je bila u ratnom savezu ) i pod patronatom upravo tada moćne Austrougarske ,koja je sve to odobrila ,opet ,na nezadovoljstvo ,pre svega Bugarske . Posle sarajevskog atentata se nije mogla očekivati neka milost od Austrougarske ,niti se moglo očekivati da Bugarska neće  naplatiti račune -što se i desilo .

Gospoda Ravnogorci su upravo učinili što kažeš -tiho kapitulirali,a u čekanju da velike sile obave posao sa Silama Osovine ,gledale da čine usluge okupatoru zarad svog dobra i opstanka -terorom nad drugim ,pa i svom narodu .
Slažem se da istoriju pišu pobednici ,ali su je pisali i nezavisni posmatrači ,i sem malo nekog otpora Nemcima na početku rata ,ostatak vremena su gospoda Ravnogorci proveli "čisteći" Srbiju od Jevreja ,Cigana,Muslimana ,nesrba i "nenarodnih elemenata" (kako Draža izda proglas -citirano ),a usput i čineći masakre po Bosni u ime "odmazde" .
Ako ova rečenica,tj smernica Ravnogorskog pokreta nije fašistička -e ja onda ne znam sta jeste?
"Ubićemo ,zaklaćemo......ko sa nama neće" -treba li jasnije ?

Ako je doprinos silama saveznika u II svetskom ratu što pri kraju ,1944 nisu pokalali onih stotinak američkih pilota koji su oboreni nad Srbijom ,ili što je jedan deo četnika pristupio jedinicama NOR posle "amenstije" 1943 ,kada je bilo sve jasno što se rata tiče ,onda -svaka čast ,jesu heroji i antifašisti .

To je istina koju ova serija -neće prikazati,ili bar ja mislim da neće .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Sibila_
Zalutala Niotkuda
Zalutala Niotkuda
Sibila_


Datum upisa : 20.12.2011

RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: RTS serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom    RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 2 EmptyPon Nov 11, 2013 8:22 pm

Da li je neko gledao film?
Volela bih da čujem mišljenje.
Nikako ne bih volela da se razočaram, da veličanje Ravnogoraca i brisanje činjenica bude toliko da  mi pokvari prvi utisak.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: RTS serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom    RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 2 EmptyPon Nov 11, 2013 8:38 pm

Sibila_ ::
Da li je neko gledao film?
Mislim da nema još filma .
Ali evo onoga snimljenog od Engleza

I deo link
II deo  link

Pa ako su ovako izgledali ....

[You must be registered and logged in to see this image.]


A ja što sam video od "Ravne Gore " ,sve mi vuče na to ,na holivusku šminku i lažnu sliku (no, ograđujem se od zvaničnog komentara -dok ne pogledam ) Ovo su samo impresije -lično moje -bez nametanja i konačnog mišljenja ."Oficir i džentmen" kliše ,demagogija .

[You must be registered and logged in to see this image.]
A serija će do ovoga dovesti u javnosti

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: RTS serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom    RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 2 EmptyPon Nov 11, 2013 9:20 pm

Postavite ,ko moze sa YT prvu epizodu,mislim da rece neko da ima.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
brdjanin
peskovit je put do zvezda
brdjanin


Datum upisa : 13.09.2013

RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: RTS serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom    RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 2 EmptyPon Nov 11, 2013 10:35 pm

Ja se predjoh nema još...biće.
Repriza je u nedelju na RTS!










Nizbrdo je lakše. Ali uzbrdo je avantura!
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: RTS serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom    RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 2 EmptyPon Nov 11, 2013 10:38 pm

Ovo su linkovi koje sam našla. Garant kršim neko od pravila pa molim Astru da sredi ovo kad vidi.

   
Kod:
http://www.putlocker.com/file/B7FB0356874C8888
   http://www.kingfiles.net/3kbd0g6d10sb/rg1.rar
   http://uptobox.com/q44pvm8nh0rc
   http://extabit.com/file/29zktjedmrdrv
   http://ul.to/gklzczww
P.S. uz malo istraživanja paleta našla sam Code tagove koji su mi trebali










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]


Poslednji izmenio ZoxZoja dana Pon Nov 11, 2013 11:48 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: RTS serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom    RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 2 EmptyPon Nov 11, 2013 11:43 pm

Ko zeli neka skine,pa da brisemo,jer ipak se radi o pirat kopiji,da ne bude problema.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: RTS serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom    RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 2 EmptyPon Nov 11, 2013 11:48 pm

Kod:
http://uploaded.net/file/ir2if3wr
ili ovako
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: RTS serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom    RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 2 EmptyUto Nov 12, 2013 12:06 am

Gledala sam sinoć prvu epizodu "Ravne gore". Dopada mi se, međutim mislim da nešto nedostaje...Možda uvod -27 mart i dešavanja tog dana, zatim razrada svih sinoć viđenih likova, i kraj prve epizode kao da je isečen...

Nadam se da će utisak biti još bolji kad pogledam ostale epizode.

Što se tiče Bajićevih ostalih serija, moram samo da ispravim - nije on autor serije " Moj rođak sa sela", autor je drugi reditelj.

"Selo gori, a baba se češlja" je serija koju sam odgledala u celosti. Sviđa mi se sama priča, malo tuge, malo sreće, svaka epizoda nosi u sebi neku pouku.











[You must be registered and logged in to see this link.]     [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: RTS serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom    RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 2 EmptyUto Nov 12, 2013 12:36 am

Sve u svemu,pocetak nikakav,sve kao da nesto pocne a nema kraja,pa se preseli na drugo mjesto,ocekivala sam vise.No,nadam se da cu moci da vidim i nesto od narednih epizoda za bolju sliku.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: RTS serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom    RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 2 EmptyUto Nov 12, 2013 10:39 pm

- Prva epizoda pompezno najavljivane serije pokazala se kao jedan diletantski pokušaj bavljenja početkom Drugog svetskog rata na teritoriji Kraljevine Jugoslavije. U dramaturškom (i faktografskom) smislu najveći gaf je zanemarivanje događaja od 27. marta 1941, što je poražavajuće kako za nas, potomke antifašističkih demonstranata s beogradskih trgova i ulica, tako i za čitavu srpsku naciju, koja je Drugi svetski rat okončala ne na strani poraženih, već među pobednicima, u društvu antihitlerovske koalicije - piše Mladenović.
Dramaturg, novinar i književnik Filip Mladenović.
Slično misli i prof. dr Momčilo Pavlović, direktor Instituta za savremenu istoriju, inače jedan od stručnih konsultanata TV serije "Ravna gora".


CEO TEKST  link 
Ja na sve mogu da kažem samo -Radoš Bajić je recimo ,pristojan glumac za određen tip uloga  i to je sve -ovo valjati neće ,ako se po jutru dan poznaje .povraćka










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: RTS serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom    RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 2 EmptySre Nov 13, 2013 3:58 pm

Odgledala i definitivno mi se ne sviđa. Razvučeno, bez povezane radnje, kadrovi predugački bez ikakvog razloga... Najupečatljivija scena u negativnom smislu Kraljeve papuče u krupnom planu dok njega odvlače u sklonište. Bajić izgleda zamišlja da može da konkuriše čuvenoj sceni iz filma Oklopnjača Potemkin kad dečija kolica padaju niz stepenice. Da tema nije ovako "vruća" i da se ne snima tako malo serija na srpskom ovo ostvarenje ne bi imalo gledalaca ni koliko Mala nevesta.

Bez ideoloških analiza jedne ili druge strane ali Bajić ma koliko bio forsiran kao "državni reditelj" ili pandan nekadašnjem statusu Veljka Bulajića nema ni znanja ni snage da ovakvu temu iznese do kraja. Za moj račun istorijske teme u formi TV serija najbolje je umeo da obradi Sava Mrmak.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: RTS serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom    RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 2 EmptyNed Nov 17, 2013 8:07 pm

2. epizoda..










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: RTS serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom    RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 2 EmptyNed Nov 17, 2013 8:08 pm

e kad me napomenu...odo gledat
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: RTS serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom    RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 2 EmptyNed Nov 17, 2013 9:11 pm

I druga epizoda ne pokaza bas nista i opet pocne,ne zavrsi,nebitne stvari odvlace minte...podsjei me na onu malu nevjestu...zgledamo se pola serije....neprijatno iznenadjenje...ni price,ni istorije ni akcije....razbacane scene....bitno da su face poznate,pa cemo da padnemo na to.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
brdjanin
peskovit je put do zvezda
brdjanin


Datum upisa : 13.09.2013

RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: RTS serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom    RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 2 EmptyNed Nov 17, 2013 9:12 pm

A kadrovi traaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaju i traaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaju i dobija se na vremenu u trajanju serije....










Nizbrdo je lakše. Ali uzbrdo je avantura!
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: RTS serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom    RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 2 EmptyNed Nov 17, 2013 9:14 pm

brdjanin ::
A kadrovi traaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaju i traaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaju i dobija se na vremenu u trajanju serije....
rekoh...mala nevjesta ,valjda se tako zove neka indijska serija u kojoj mlada prospe rizu a svi se znacajno pogledaju citave 23 Minute.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: RTS serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom    RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 2 EmptyNed Nov 17, 2013 9:29 pm

Odgledah drugu epizodu i stavih tacku na gledanje ostatka serije.
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: RTS serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom    RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 2 EmptyNed Nov 17, 2013 9:44 pm

Prica pocinje da dobija oblik..strpljenja malo..
A to sto se ponekad razvuku kadrovi, pejzazi i sl..Bravo!...Primera radi, list kruske...selo, detinjstvo..Ladja na Moravi..Ma, ko poznaje pravo selo, razumece..
Mene deca podsetila da gledamo. Super je sto se sve polako odvija, mogu da objasnim pozadinu dogadjaja ( zasto se slusa radio Rusija, zasto se cuje glas imama, sto tako Hrvati i sl..)

 P.S. Suprug jedino ne gleda, njemu Sulejman zanimljiviji zlz










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: RTS serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom    RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 2 EmptyPon Nov 18, 2013 2:43 pm

Gledala sa "pola" paznje.. radije se igrala sa TEicom.. pred spavanje.. toliko o seriji!
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: RTS serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom    RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 2 EmptySre Nov 20, 2013 10:38 pm

Како сам прихватио Дражу, а одбио Анџелину







У селу мог деде Тита су у мом присуству звали „онај”, да не бих препричавао те приче у школи, јер би мој отац у најмању руку завршио на информативном разговору
[You must be registered and logged in to see this image.]
Небојша Глоговац: Прећуткује се да су четници држали одступницу партизанима на Кадињачи, да су сарађивали једно време (Фото Д. Ћирков)
„Равна гора” није серија о Дражи, већ о почетку борбе против фашизма, и ономе што се дешавало овде за време Другог светског рата. Михаиловић је само део те приче, али тај сегмент највише голица и интригира јавност – каже глумац Небојша Глоговац који у серијалу „Равна гора”, по сценарију и у режији Радоша Бајића, чије је емитовање у току на РТС-у, тумачи лик Драгољуба Драже Михаиловића, а појавиће се у четвртој епизоди.
Колико сте били упознати са ликом и делом Драже Михаиловића пре снимања овог серијала?
Знао сам доста о тој теми. Видео сам снимак са суђења где се види гестикулација и чује његов глас, али материјала је иначе мало, јер је брижљиво скриван. Радош Бајић нам је пренео искуства из Аустралије и Канаде, потомака из Дражиног покрета, читао сам документе, и од тих делова склапао колаж, а остало је глумачка интуиција.
Ваша породична историја повезана је с овом темом, и ову улогу сте посветили свом деди...
Мој деда је из села Драмишева, 24 километара изнад Невесиња, где су људи живели по традиционалним узусима. Почетком рата је по њих дошла јединица да их води у партизане. Нису пристали на то, заробили су ту партизанску јединицу, и после рата им је суђено због тога. Мој деда је добио 10 година затвора у Фочи. Дуго година након тога, одлазио сам код деде у Драмишево. Уз фењер су се окупљали људи из села и причали приче у којима су Тита, из предострожности, а делом сигурно из презира, спомињали са „онај”, да не бих, кад се вратим кући, препричавао те приче у школи, јер би мој отац у најмању руку завршио на информативном разговору.
Да ли серијал објашњава контроверзе око Дражиног лика и дела или се обрачунава с њима? Мислим на контроверзе које се односе на њега као антифашисту, а касније му се приписује сарадња са окупатором.
Све је толико слабо истражено да свака информација која одудара од увреженог мишљења комунистичке пропаганде јесте инцидент. СКОЈ је протестовао пре емитовања серије и пре почетка снимања серије, а нису ни погледали серијал. А поента нашег рада јесте истина. Између осталог и та да су се четници први борили против фашизма прве две године рата. То се прећуткује, да су четници држали одступницу партизанима на Кадињачи, да су сарађивали једно време...
Првих десет епизода је обрађено до формирања равногорског покрета, ту још нема преговора са Титом. У причама људи чули смо да је у три сусрета Тита и Драже, Дражи саветовано: „Убиј га или ће он тебе”, а Дража је одговарао: „Дао сам официрску реч да је безбедан.” Када је дошло време да се узврати истим начином, Дража је стрељан. Пошто је сврха пропаганде била да прикрије заслуге друге стране, ми ћемо их сада само открити. У бајковитим филмовима о партизанима, Бата Живојиновић је побио стотине хиљада Немаца, десеторицу једним метком, и свима је јасно да то није могло баш тако. Да ли је могуће да су сви у краљевој војсци били крволоци, са брадом. Није могуће. Краљева војска је била заљубљена у своју отаџбину, а то у филмовима не може да се примети. Видимо само преспремне партизане који се храбро боре против окупатора. Сврха „Равне горе” јесте да ни једни ни други не буду блаћени, већ да разумемо обе стране, са дистанце која нам омогућава такав став. Да видимо зашто се народ, нападнут великом силом, окреће сам против себе. Зашто креће брат на брата, зашто се убијају међусобом, уместо заједно против фашиста. И колико је то проклето и ружно. Зашто нисмо били заједно, у једној идеји, па после ћемо да решавамо унутрашње проблеме. Вероватно наш географски положај одређује заинтересованости разних страна за овај простор, утицаји стварају антагонизам, а кад се двоје свађају, трећи се користи.
Да ли ће овај сценарио рећи ко је добар момак: четник или партизан?
Добар момак је добар момак, био он четник или партизан. Добри момци су и Хрвати, и муслимани и Срби. Али свуда има и лоших момака. Комичан је СКОЈ, где нико нема мање од 70 година, па да кажемо да је њихов бунт младост-лудост. Ако желе, у серији ће наћи лоше ствари, као што новинари од муве могу да направе слона. Ко хоће поштени приступ, тешко ће наћи величање неке стране. Најбитније је размети људе у датим околностима, не морамо их волети нити се идентификовати с њима. Села из којих су четници и данас су намерно скрајнута, њихови путеви су растурени, ван токова новца и саобраћаја.
Хрватска штампа примећује да сте „благи” према Михаиловићу?
Ја само браним свој лик – играо ја Дражу, геја, злочинца или хероја. Не могу да кудим лик и да га играм, то је глумачки неизводљиво. Пошто победници пишу историју, они позитивне јунаке путем пропаганде претварају у негативне ликове. А није поштено не дати прилику другој страни да проговори. Вербални деликт је дуго био традиција на овим просторима и то у мени ствара бунт против наметнуте неслободе мишљења. Сви су морали да воле Тита, ишли смо на море, возили „стојадина” и „фићу”, а све то од лажног благостања и кредита, следећи песму„ Још смо дужни, ти одужи”. Сада имамо озбиљне последице. И зашто то сада не рећи?
Зашто онда нисте пристали да браните лик негативца у филму Анџелине Џоли „У земљи крви и меда”?
Представљено је као да сам одбио улогу, а ја сам само тражио да прочитам сценарио. У том филму не постоји добар Србин, али и без тога филм је лош. Они су одустали од мене када сам почео да запиткујем о структури те приче. У свим препискама писало је да редитељ који је означен као „она” жели да ме види у свом филму, као да не знамо о коме се ради. Морао сам да знам, јер шта ако је порно филм, а ја нисам спреман. Мислим да ни други глумци нису читали сценарио, него су добијали сепарате у којима је њихов дијалог. Глупо је да учествујем у филму чији сценарио нисам прочитао.
А да јесте прочитали? Гледате ли на то само као на улогу или и као на озбиљну и константну пропаганду против Срба?
Вероватно бих одбио, јер је раван, празан, без покрића, и није добро направљен. Добар сценарио се чита као добра литература, а овде нема сока, живота, није лепо исплетена прича. Постаје више досадан тај пласман Срба у филмовима, који служи формирању јавног мњења о нама као лошим момцима. Као да овде нико ништа добро није учинио, и као да су лоше догађаје у ратовима учинили једино Срби. То вређа интелигенцију. Да помажем у формирању мишљења да је мој народ лош, то није у реду, али такође знам да ни ми не радимо превише на мењању тог имиџа, опет због наше разједињености. Ми смо увек свима били важни. Као раскрсница коју треба освојити да бисте освојили цео град. Зашто и како, много умније главе ће тешко одговорити. Не знамо са сигурношћу ко је стимулисао Младу Босну, ко је рекао Принципу шта треба да учини, нити смо ушли у вашингтонски архив и видели преписку Драже и Тита. Најзад, да ли имамо праву слику и о Космету. Кад је наша представа гостовала у Приштини неки тамошњи Срби су нам рекли да је због политике исфорсирана цела прича о мржњи Албанаца и Срба, и да обе стране тргују на истом том мосту на ком се сукобљавају... Дакле, док немамо увид у све информације, документа и преговоре, нећемо моћи ни да доносимо праве закључке. 

Мирјана Сретеновић

[You must be registered and logged in to see this link.]


Glogovac je glumcina, u to sam ubedjena jos od Hadersfilda..Jedva cekam da vidim tu cetvrtu epizodu..










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
brdjanin
peskovit je put do zvezda
brdjanin


Datum upisa : 13.09.2013

RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: RTS serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom    RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 2 EmptySre Nov 20, 2013 10:42 pm

sonia ::



Glogovac je glumcina, u to sam ubedjena jos od Hadersfilda..Jedva cekam da vidim tu cetvrtu epizodu..
Slažem se u potpunosti sa ovom konstatacijom...i intervju je odličan...nisam ni sumnjao u Glogovca...
Ja samo i dalje jako žalim što tu temu radi Radoš Bajić. Samo to. Samo, a sve....










Nizbrdo je lakše. Ali uzbrdo je avantura!
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: RTS serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom    RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 2 EmptyČet Nov 21, 2013 7:03 pm

brdjanin ::

Slažem se u potpunosti sa ovom konstatacijom...i intervju je odličan...nisam ni sumnjao u Glogovca...
Ja samo i dalje jako žalim što tu temu radi Radoš Bajić. Samo to. Samo, a sve....
Ja sumnjam -jer je objasnio da mu je "porodična tradicija povezana sa Ravnogorskim pokretom" Kako onda da bude nepristrasan ?
Sem toga -on je glumac ,a ne istoričar ,odakle njemu stručno mišljenje ,"
Čuo od svog đeda ,vojvode Tamnavskog ? "
Radoš Bajić takođe ulazi u projekat sa linijom vodiljom "rehabilitovati "po svaku cenu -a još mu dali u ruke da on to učini -simpatizer ,i to otvoreni četničkog pokreta ?
Pa i Hitler je imao u sred Berlina specijalni "Ured za Jevreje" i slikao se sa jevrejskom dečicom ,pa šta ? Zna se šta je radio -i oni su se pravili mutavi kasnije i pokušali sakriti tragove zločina ,a sve to pokazati kao "ispravnu borbu za nemački narod "
Ja verujem Coraxy (ko ne zna ,poznati srpski karikaturista ) taj nije štedeo nikoga ,i uvek je govorio istinu bez ulepšavanja -svima redom ,a on kaže :

''Nemoš ti meni ovakav zapušten u TV seriju ima da te skockam da budeš k'o curica.''

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: RTS serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom    RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 2 EmptyČet Nov 21, 2013 8:40 pm

Danubius ::

Sem toga -on je glumac ,a ne istoričar ,odakle njemu stručno mišljenje ,"
E ovo meni bode oči od kad je najavljeno snimanje serije. Otkad je jedna TV serija Istorijska čitanka? Na stranu to da li ja volim ili ne volim Radoša Bajića i njegov opus ali već sam u jednom postu rekla da on nije Istoriski institut SANU.

Istorija su prašnjavi arhivi, godine kopanja po podacima, upoređivanje više izvora koji o istom govore a ne smešna scena gde batler juri za Kraljem da mu obuje papuče. I da, ni ta scena nije "istinita" jel postoji zvanična beleška nekog oficira s Dvora da je Kralj bio u skloništu u svim naletima bombardera. Iskopali dušmani i objavili na netu 99i 

Ako ćeš da revidiraš istoriju onda bratac moj zabij nos u arhive, lomataj se po planinama da "iskopaš" još po nekog živog svedoka dešavanja. Piši knjige, snimaj dokumentarce a "OTPISANI" su samo lepa "kaubojska" serija gde se tačno zna ko su dobri a ko loši momci po svim pravilima filmsko-televizijske profesije.

Inače Sonia reče da treba dati šansu seriji. Posle dve odgledane epizode ja ne vidim zašto bi to činila. Ako 120 minuta nije bilo dovoljno da me veže za likove, radnju i atmosferu šta onda više da čekam. Serija nije ručak na kom čekaš tortu na kraju. Ako ti se prvo jelo (epizoda) ne svidi menjaš "restoran" tj tv kanal.

P.S. Dani jel ovo na karikaturi "Stric" tj Brana Crnčević










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: RTS serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom    RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 2 EmptyČet Nov 21, 2013 9:08 pm

..nije,to je Bajic..55555 
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: RTS serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom    RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 2 EmptyČet Nov 21, 2013 10:07 pm

Lakota ::
..nije,to je Bajic..55555 
Ovde na karikaturi strašno liči na "Strica" ali i to bi se uklopilo jer i Brana ima slične stavovoe.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: RTS serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom    RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 2 EmptySub Nov 23, 2013 7:36 pm

Ne gledam seriju. Ravna gora me uopšte ne interesuje.
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: RTS serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom    RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 2 EmptyNed Nov 24, 2013 8:03 pm

Izgleda da cu cekati reprizu... Nema RTS-a  ererere










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: RTS serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom    RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 2 EmptyPon Nov 25, 2013 3:39 am

Sonia d ane čekaš eprizu na TV-u

Kod:
    http://www.putlocker.com/file/133481C35E3ADDFE
    http://uptobox.com/v3k7xxhpj7pj










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: RTS serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom    RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 2 EmptyPon Nov 25, 2013 3:48 am

sonia ::

Зашто онда нисте пристали да браните лик негативца у филму Анџелине Џоли „У земљи крви и меда”?
Представљено је као да сам одбио улогу, а ја сам само тражио да прочитам сценарио. У том филму не постоји добар Србин, али и без тога филм је лош. Они су одустали од мене када сам почео да запиткујем о структури те приче. У свим препискама писало је да редитељ који је означен као „она” жели да ме види у свом филму, као да не знамо о коме се ради. Морао сам да знам, јер шта ако је порно филм, а ја нисам спреман. Мислим да ни други глумци нису читали сценарио, него су добијали сепарате у којима је њихов дијалог. Глупо је да учествујем у филму чији сценарио нисам прочитао.
Razmisljala sam da pogledam seriju, da vidim sta je tolika frka, ali ako Astra i neki kazu da je talasika, ne vjerujem da cu.

Ali ovo me nasmija onako od srca:) Eto, tim profesionalaca hvata male balkanske glumce na "podvalu" scenarija;)))))) Msm. Sta reci a ne zaplakati;)

A slazem se da je za "takvog" glumca diskutabilno sta je kvaliteta trtrr 

Toliko o pristrasnosti;)
Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: RTS serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom    RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 2 EmptyPon Nov 25, 2013 9:44 am

Gledam "Ravnu goru" i kako epizode odmiču, sve mi se više sviđa.










[You must be registered and logged in to see this link.]     [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: RTS serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom    RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 2 EmptyUto Nov 26, 2013 3:59 pm

Ja odustala.. kadrovi ko godina.. smorilo me..
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: RTS serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom    RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 2 EmptyUto Nov 26, 2013 4:08 pm

Lily ::
Ja odustala.. kadrovi ko godina.. smorilo me..
I ja odustala.Pogledala malo i the end za mene...










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: RTS serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom    RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 2 EmptyNed Dec 01, 2013 8:03 pm

I sad... da vidimo i Chichu RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 2 900975










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
ZezaM
Prisutan Duhom
ZezaM


Datum upisa : 18.12.2011

RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: RTS serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom    RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 2 EmptyNed Dec 01, 2013 8:19 pm

Vrlo dobro poznajem istoriju svoje otadzbine, iz raznih izvora, sto komunistickih "pobednickih" sto iz dijaspore (opet sumnjive kredibilnosti) i ova serija mi se uopste ne svidja. Sam pristup tematici je po meni diletantski i smisljen da se dodvori publici i opravda naravno sredstva ulozena u nju (Rados Bajic production...)
Jasno mi je da ekranizacija nekog istorijskog razdoblja uopste nije laka, ali mi je isto tako jasno i da je ovo mnogo jako sredstvo za manipulaciju sirokih narodnih masa (primer - Sulejman, sveden je na kuloarske price sa dvora...)
E bas zbog toga ovaj "Mirko i Slavko" serijal za sada ne pokazuje kapacitet po meni, i vodi u jos jednu od mnogih srpskih zabluda, pocev od ameba pa do zlatnih Dusanovih viljusaka...
Umesto da zaista postavi Ravnogorski pokret na svoje mesto u srpskoj istoriji, objasni i hronoloski i politicki uticaj istog na desavanja i pre i u toku samog rata, ovo za sada izgleda kao los politicki pamflet i ne sluti na dobro...
Za sada. Videcemo kad odmakne...

Nemam obicaj da citam prethodne stranice, tek par zadnjih postova, i videh da su se mnogi brecnuli na slicno...
Meni licno ona scena kad onaj nas uzima mitraljez kao da pobije izdajice hrvate sto beze sa linije fronta a onaj mu oficir ne dozvoljava i kaze - srpski vojnik nikada nije pucao u ledja, ne degutantna nego da sam Alf povratio bih sve macke pojedene na Melmaku zlz 


Poslednji izmenio ZezaM dana Ned Dec 01, 2013 9:05 pm, izmenjeno ukupno 1 puta (Razlog : Sad tek pročitao prethodne postove...)
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: RTS serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom    RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 2 EmptyNed Dec 01, 2013 9:43 pm

Veliki promasaj,nije vrijedno potrosenog vremena,cijela jedna serija stane u jednu recenicu,sve ostalo slike bez cilja i slijeda.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: RTS serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom    RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 2 EmptyPon Dec 02, 2013 12:08 am

ZezaM ::

E bas zbog toga ovaj "Mirko i Slavko" serijal za sada ne pokazuje kapacitet po meni, i vodi u jos jednu od mnogih srpskih zabluda, pocev od ameba pa do zlatnih Dusanovih viljusaka...
Neću citirati post -a slažem se sa svakom rečenicom .
A ono za Alfa ....čisto ti zavidim ,baš mi je neki takav  opis  falio .
Hajde da ne uzimamo kao reper "Bulajićeve četnike" iz partizanskih filmova ,neka bude komunistička propaganda da su bili prljavi ,neuredni ,divlji ,pijani ....(a kakve smo likove gledali u "dobrovoljačkim četničkim jedinicama " tokom ratova 90 tih, ili na "susretima " na Ravnoj Gori,do dana današnjeg ?)
Ako se sećate ,tamo je četnika glumio i veliki Orson Vels

[You must be registered and logged in to see this image.]
četnike su glumili i Paja Vujsić ,Rade Marković -dakle ,bardovi domaće glume čija se uverljivost ne može dovesti u pitanje .
I kako su oni izneli ulogu -od teksta do kostima ?
Svaka čast mladom Glogovcu i njegovom glumačkom opusu ,ali zaista ne znam čija je ideja da bi on mogao da igra Dražu ?

[You must be registered and logged in to see this image.]
Pa nemojmo se praviti budalama -ovo što gledamo nema veze sa autentičnošću ,ni sa istorijskim činjenicama ,čak se i Miroslav Samardžić ,autor više knjiga o Draži ,krajnje negativno izrazio o seriji .
Jedan klik na Google ,i eto vam gomila autetntičnih fotografija četnika iz II svetskog rata

ČETNICI  link

Liči li to na ovu holivudsku sapunicu koju gledamo ?
Gledaocima je serija -dosadna .
Još jedan trećerazredni proizvod iz radionice TV Beograd ,tipa "Bolji život" i neka nam je Bog u pomoći ako počnu da je besomučno repriziraju .Samo što je "Bolji život "imao nameru da bude komedija -a ovo ozbiljan istorijski projekat koji je ispao tragikomična farsa koju većina gledalaca više i ne gleda ,radije gledaju i "Farmu" ,što je očajno .Svi su gledali prvi nastavak zbog besomučne reklame ,dosta i drugi ....što sada ne objavljuju gledanost ?
Jer se drastično smanjila ,eto zašto . Ovaj narod je oguglao na demagogiju ,ali ni on se baš ne daje majmunisati toliko .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Sibila_
Zalutala Niotkuda
Zalutala Niotkuda
Sibila_


Datum upisa : 20.12.2011

RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: RTS serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom    RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 2 EmptyPon Dec 02, 2013 12:12 pm

Kao što sam negde gore napisala, prva epizoda mi se dopala, očekivala sam nešto drugačliji pristup, ali što više odmiče vidim da je veliko razočarenje.
Možda sam želela da verujem da ćemo dobiti nešto kvalitetno, možda mi je bilo potrebno da očekujem, pa sam prenebregla činjenicu da je Bajić ipak diletant za neke ozbiljne projekte. Kako god, ne valja, sa sve amaterskim glumcima, na čelu sa Kraljem! Smešno i uvredljivo!










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: RTS serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom    RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 2 EmptyPon Dec 02, 2013 1:15 pm

Jao,Visocanstvo je najlosiji lik,pa napravljen je ko totalni kreten.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne
podbarac


Godina : 68
Location : Novi Sad
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: RTS serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom    RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 2 EmptyPon Dec 02, 2013 5:06 pm

Seriju ne gledim , nikakav poseban razlog za to . Otac mi je sa 16 godina otišao u partizane (1943 god.) i posle rata je ostao u vojsci , penzionisan je kao podoficir i nikad mi nije pričao o ratu . Sve što sam od njega čuo je bilo kad se povede razgovor među njegovim saborcima pa i on prozbori koju .
Baba je gledajući Neretvu prozborila : e da je to tako sve bilo .
Letujući na moru imao sam priliku da od domaćina koji je došao sa Kosova 1972 god. u Rafailoviće dobijem knjige sa temom Ravnogorski pokret . Dosta knjiga razližitih autora . Naredne tri godine sam čitao samo to da bi video i drugu stranu medalje .
Da dalje ne dužim ali kao i u svakom ratu ima budala i biće . Klali su i jedni i drugi .
Jedna se misao provlači kroz sve to . Draža je pokušao a videvši šta se desilo u prvom ratu da sačuva srpske glave da opet ne budu posečene do besvesti .Koketirao je sa svim stranama a video je opasnost i od komunista i od fašista za Srbiju . Nije to uspeo dobro da uradi ka rival mu koji je posle rata zajebao ceo svet pa i nas , Tito 'bem ga .










[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: RTS serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom    RTS  serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom  - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
RTS serije -sa "istorijskom" (nacionalnom )tematikom
Nazad na vrh 
Strana 1 od 4Idi na stranu : 1, 2, 3, 4  Sledeći
 Similar topics
-
» TURSKE SERIJE
» Serije- koje su vas odusevile
» Dokumentarni filmovi i serije
» SERIJE -koje smo voleli/ volimo

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: MULTIMEDIJA :: MEDIJI/ ŠTAMPA :: PRESS / RADIO /TV...-
Skoči na: