DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Animizam... - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALTražiRegistruj sePristupi

Animizam...

Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut

Godina : 39
Datum upisa : 23.03.2011

Animizam... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Animizam...   Animizam... - Page 2 EmptyPet Nov 29, 2013 10:51 pm

First topic message reminder :

Tibetanska knjiga mrtvih-komentar Karl Gustav Jung..

''Ideja da mrtvi jednostavno nastavljaju svoje zemaljsko poslovanje i ne znajuci da su duhovi bez tela,praiskonska je i univerzalna arhetipska ideja''..

I zaista ,ako se baci pogled unazad na proslost ljudskog roda,tada u okviru velikog broja religijskih ubedjenja ili filozofskih misli..,srecemo i opste rasireno verovanje u postojanje nematerijalnih bica ili duhova ,koja se zadrzavaju u covekovoj okolini i vrse na njega nevidljivi ili delotvoran uticaj..

Rano shvatanje sveta i coveka karakterise se verovanjem da je celokupna stvarnost prozeta duhom,cija manifestacija moze biti raznovrsna..Ovakav nacin razmisljanja ili verovanja ,naziva se animizam,koji podrazumeva da prirodu  ozivljavaju bestelesna stvorenja  koja se nalaze svuda,u drvecu,rekama,jezerima,zivotinjama,zvezdama,i da sve postojece sadrzi jos i drugo.bitno bice ,svog dvojnika..

Mada se animizam vezuje za najstarije oblike covekovog postojanja ,on je prisutan i danas u nekim primitivnim zajednicama,ali i kod pojedinaca vezanih za savremenu  kulturu..

Antropolog Elkin je vec 1976.. u svom radu opisao animizam kod australijskih domorodaca,koji je ocuvan u svom izvornom obliku,jer sve objasnjavaju postojanjem duhova koji se povremeno otelotvoruju u ljudskom obliku ,snovima i vizijama..

Sklonost prvobitnih ljudi da,razmilsjajuci o svojim iskustvima ,veruju u znacenje snova,u vizije i u smrt,kao nastavak duhovnog zivota ,navodi na zakljucak da mora postojati jedan unutrasnji deo svega postojeceg,koji je u principu odvojiv od materijalnog tela..

To je i razlog da primitivan covek oseca blizinu ili uticaj duha kao nesto neprijatno ili opasno,zbog cega ima potrebu da ga umilostivi,tako da oseca
olaksanje ako se pridobije  njegova milost..

Kroz porodice u drevnom Rimu,vidimo,  da su i one  imale svoje duhove cuvare..a i dalje kroz razvoj sveta..

Na ovaj nacin je moguce objasnitii  neke manifestacije drustvenog ponasanja kod naroda i pojedinaca kod nas (recimo Srba..)kao sto je recimo obicaj Krsne slave,gde svetac u cije ime se slavi krsna slava,predstavlja zastitnika porodice ili pojedinca ,tako da postovanje tog sveca i molitva koja mu se upucuje predstavljaju radnju ''da se duh umilostivi'..

.

Reci cu jos da i savremena filozofija i teoreticari prirodnih nauka u znacajnoj meri respektuju ovaj fenomen ..(senzacija ,da je duhovni svet deo nase stvarnosti..) ..

A vasa stvarnost..sta se  u njoj nalazi,i kako je vi dozivljavate..???Nije li ona prozeta takodje duhom..i postojanjem nematerijalnim bicima..Sta kazete../?/

Ja verujem...i divan mi je taj osecaj..:maja 2: 

[You must be registered and logged in to see this image.]

Nazad na vrh Ići dole

AutorPoruka
Nut
Nut

PočaljiNaslov: Re: Animizam...   Animizam... - Page 2 EmptySre Dec 11, 2013 3:37 pm

Bokssha@
Citat :
al' ajde,dovoljno je da kazem da meni taj duhovni svet predstavlja nesto vrlo vazno u zivotu,
 i, da, verujem i osecam  "da je duhovni svet deo nase stvarnosti".
 Oni koji kazu da ne osecaju nista i da ne veruju,mislim da su samo krenuli s nekim predubedjenjem,
 i da su zatvorene osobe i zato i ne mogu da osete.

Boksa..divan post.. jakog toliko istinit..
Jako je vazno ovo sto si napisala oko predubedjenja..bas je tako..Materijalisticki nacin razmisljanja..je kod takvih dominantan..

jakog

Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica

Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

PočaljiNaslov: Re: Animizam...   Animizam... - Page 2 EmptyČet Dec 12, 2013 12:57 pm

Nut ::

Sustinski ne odlucujemo..mozes li to razlikovati.. jakog jakog Povrsno da..

Sorry love, ali ovo nikako ne havizam. Bas zarad svega sto si prije (i poslije) napisala. Al to mi vec jasno - volis sama sebi u usta da skocis, i zato te obozavam:)))))))

Sustinski odlucujemo. Sama kazes da vjerujes u neku visu silu. Ti - u Boga. Znaci, znamo da nam je Bog dao slobodnu volju. E sad, ono sto si kasnije napisala je najvaznije: to sto vecina nema hrabrosti da je upotrijebi, da se osloni na nju, to je vec druga tema. I moze bit da se desi da kasnije lutaju kao (neispunjeni) duhovi, cija je svrha bivanja na ovom svijetu (naoko) bila aposlutno nepotrebno bacanje energije. Ali nije. Kako bismo mi koji koristimo um znali sta je dobro, a sta lose?! Ucimo na primjerima. A naravno samo budala uci na sopstvenim;)

Helenese, ako je, kako kazes, Bog savrseno dobro, otkud ideja da isto to savrseno dobro ne postoji u ljudima, da se radjaju sa klicama (koja ugly rijec!) dobra i zla?! Sto, je'l to Bog ljubomoran/ na (ko kaze da je musko?!?!?!?!), pa ne moze da pregori da stvori nesto slicno sebi?! Ili je to onda kao dokaz da nije toliko vain da bi stvarao sopstveni image?! Ali cekaj, zar nije vjerovanje da nas je Bog stvorio bas po tom image?!

Come on Nut, znas ti to puno bolje. Ali moras ustati, upotrijebiti sopstvenu volju, i donijeti zakljucak, zar ne?! A to je vec ono sto te zulja malo;)
Oh I love you soooooooo <3!
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Nut

PočaljiNaslov: Re: Animizam...   Animizam... - Page 2 EmptyČet Dec 12, 2013 1:52 pm

Jaooooo.Kono..ubicu se zbog tebe..ne mogu verovati da me pogresno razumes..
Napisala sam  da sustinski ne odlucujemo(sustinski-ono najdublje,neviljivo..nedokucivo u tom filozof.smislu..)..i to je istina..Ima bezbroj primera za to..najprostiji ..Dobila si posao,koji volis,i ponudu da radis u bas toj kompaniji..koju si oduvek cenila i zelela biti u njoj,uslovi odlicni,plata prava,sve stima..ali sticajem ''okolnosti''..lisen je zivota glavni bos u toj firmi..na njegovo mesto dolazi drugi,covek.menja ljude i pravila delovanja ..i ti ipak ne dobijas posao..iako su do tada vazila ''tvoja pravila''..
Iznad nas je volje ,postoji energija ..ili sila..kojoj se ne mozemo odupreti..nazovi to..snagom  najuticajnijih..ljudi planete,mocima nepoznatog porekla,Bozijom voljom..ili kako god zelis..Nikada covek u svom zivotu apriori ne odlucuje o bitnim stvarima za njega dublje gledano..jer prosto ne moze imati takva saznanja po prirodi stvari..
Navela sam ovaj primer..da ne govorim o drasticnijim  koji su katastrofalni..(sta se dogodilo onom glumcu -cuveni Dzems bond..ostao je invalid..)o tome govorim..

'';Otkud to da savrseno dobro n e postoji u ljudima''PA ZATO STO LJUDI (bez

obzira sto su najmocniji  organizmi zivog sveta ne da  nisu samo dobri . i zli..vec  stoga sto je  covek kao zivi stvor po svim cinjenicama pre lose i bolesno..nego dobro i zdravo bice.)Mi smo ljudi (valjda to jesmo..)ali nemamo pravo sebe svrstavati u neku pozitivnu planetarnu kategoriju..Mi smo prosto sacinjeni od losijeg materijala ,nego
priznajemo..TO JE NASA PRIRODA(zovemo s e ljudima ,a mali broj nas ima ljudskih osobina..pre smo zveri...nego ''pitome zivotinje'').. e sada sto to mnogi ne zele da vide..to je drugo pitanje..
Malo li je ratova,nesreca,tragedija koje covek prouzrukuje sopstvenom prirodom..Mi smo jedina bica na planeti koji ubijamo jedni druge..cak i iz zabave.)(kadaa je bombardovana Srbija..americki jastrebovi su uz sampanjac..na racunaru..gledali,padanje lansiranje projektila na gradove,ljude...zabavljajuci se po prijemima...Sta jos da napisem...

Citat :
Come on Nut, znas ti to puno bolje. Ali moras ustati, upotrijebiti sopstvenu volju, i donijeti zakljucak, zar ne?! A to je vec ono sto te zulja malo;)
Kakav god ja zakljucak donela ..ustala i upotrebila sopstvenu volju..uvek je pitanje ''DA LI CU SE SUTRA PROBUDITI''..
Znaci,postoji nesto ili neko mocniji..koji ce odlucivati..umesto nas gde god ..bili ,sta god radili.

Bog..verujem u neku silu.ali,.nisam neki vernik..postujem sve religije..volim obilaziti njihove objekte,svi su mi interesantni..Islam me fascinira..jer ima mistike,tajnovitosti..i magije u sebi...divna pravila..Sinagoge takodje ..i sve druge..Sve je to meni bazno isto..i
vredno postovanja..Budizam ..Indija je zemlja u koju sam zaljubljena..Hriscanstvo ima svoje lepote..ali u centru zbivanja svih religija je Bog..kakva god mu mi imane davali...

(na mojem fakultetu na kraju studija devojka je branila diplomski..ocenjen sa desetkom..bukvalno zadnjeg dana je dosao drugi profesor''kao da je stigao s'neba''.i ona je PALA TAJ ISPIT...)Nij se mogla oporaviti par godina od toga..
I sta onda?????

Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica

PočaljiNaslov: Re: Animizam...   Animizam... - Page 2 EmptyPet Dec 13, 2013 12:38 pm

A namlaticu te jednom kruha mi;)))))))))  jakog 

Nutela moja ::
Jaooooo.Kono..ubicu se zbog tebe..

Neces mace, jer si odlucila da nikad neces izvrsiti samoubistvo;))))))

..Dobila si posao,koji volis,i ponudu da radis u bas toj kompaniji..koju si oduvek cenila i zelela biti u njoj,uslovi odlicni,plata prava,sve stima..ali sticajem ''okolnosti''..lisen je zivota glavni bos u toj firmi..na njegovo mesto dolazi drugi,covek.menja ljude i pravila delovanja ..i ti ipak ne dobijas posao..iako su do tada vazila ''tvoja pravila''..

Nope, ne moze da se desi: svojim radom sam recimo stekla odredjene preduslove za izbor kompanije, znaci svjesno sam nasla target, koja to meni kompanija stima. Naravno, posto imam mozga, nisam se nikad prijavila na konkurs u neku nestabilnu kompaniju, a ona koja je stabilna nikada nece dovesti na mjesto CEO nekog ko se ne vodi prema fundamentalnim principima i nacelima na kojima je ista osnovana. Da idem dalje?!

.Nikada covek u svom zivotu apriori ne odlucuje o bitnim

Uvijek odlucuje. Cak nesvjesno i svjesno i o sopstvenom zdravlju: nacin ishrane, smirenost zivljenja, etc. Izuzetak koji dokazuje pravilo je recimo osoba rodjena sa nekim defektom, prerana prirodna smrt: da su roditelji ustanovili compatibility prije zaceca, mogli su da izbjegnu odredjene defekte. Nismo vise u 5. vijeku. Zato nam je "Bog" i dao um i volju da unaprijedimo civilizaciju.

'
';Otkud to da savrseno dobro n e postoji u ljudima''PA ZATO STO LJUDI (bez

obzira sto su najmocniji  organizmi zivog sveta ne da  nisu samo dobri . i zli..vec  stoga sto je  covek kao zivi stvor po svim cinjenicama pre lose i bolesno..nego dobro i zdravo bice.)Mi smo ljudi (valjda to jesmo..)ali nemamo pravo sebe svrstavati u neku pozitivnu planetarnu kategoriju..Mi smo prosto sacinjeni od losijeg materijala ,nego
priznajemo..TO JE NASA PRIRODA

Strasna koncepcija humanosti! I dalje odgovorno tvrdim da se niti jedno dijete nikad nije rodilo zlo. Ali puno je lakse pripisati zli odgoj "natprirodnim" silama, negoli mamici dragoj, ej?! Msm. do sad i ptice na grani znaju moje misljenje o ovome, so da se ne ponavljam. Ali sam jako tuzna da mozes da even entertain takvu ideju.

(kadaa je bombardovana Srbija..americki jastrebovi su uz sampanjac..na racunaru..gledali,padanje lansiranje projektila na gradove,ljude...zabavljajuci se po prijemima
...

Za ovo ne bih da povlacim paralele, nisam taj tip. Neki bi rekli da sto posijes to i pozanjes, pride kolateralna steta. Za zloduhe: to je jedna od najvecih mana drustva koje se uzasavam, i nikad se ne pronalazim u takvim razmisljanjima, docim 90% onih oko mene duboko vjeruje u to. Ukljucujuci forumski narod.
Ja bih rekla da je ovo direktni razlog zasto ljude svrstavam u dvije kategorije: ovce i ljude. Ovca ce se povesti za ovcarem, pa makar je odveo i na klanje. Covjek je druga prica.

Kakav god ja zakljucak donela ..ustala i upotrebila sopstvenu volju..uvek je pitanje ''DA LI CU SE SUTRA PROBUDITI''..
Znaci,postoji nesto ili neko mocniji..koji ce odlucivati..umesto nas gde god ..bili ,sta god radili.

Po cemu to zakljucujes!? Zato sto imamo rok trajanja?! To vec znamo. A isto tako znamo da cemo direktno utjecati na taj rok trajanja svojim nacinom zivota i ponasanjem. Nesrece?! Vjerujem da postoji sila koja ih prouzrokuje. Nasa energija zivljenja direktno utjece na to. Nasao se na pogresnom mjestu, u pogresno vrijeme?! Ne, ako analiziras necije ponasanje, sve sto je radio prije toga, kako je uzimao zivot, direktno ga je dovelo bas tu, bas tad. Izuzetak dokazuje pravilo.

(na mojem fakultetu na kraju studija devojka je branila diplomski..ocenjen sa desetkom..bukvalno zadnjeg dana je dosao drugi profesor''kao da je stigao s'neba''.i ona je PALA TAJ ISPIT...)Nij se mogla oporaviti par godina od toga..
I sta onda?????

Kako sta?! Eto ti dokaza da je djevojka mozda i zasluzila takav tretman, jer nije imala hrabrosti da ustane za sebe kad se to desilo. Ok, nasao se krkan koji ce da mjeri Richard-a u amfiteatru. Ima neko i iznad njega, zar ne!?;)))))) Ovo govorim zato sto se bas meni desilo nesto slicno, i ma nemoj - pa nije imbecil pametniji od mene:)))))))))))

Obozavam te Nut! Nekad treba malo i analitike uvrstiti u duhovna razmisljanja  jakog jakog jakog jakog jakog 
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Nut

PočaljiNaslov: Re: Animizam...   Animizam... - Page 2 EmptyPet Dec 13, 2013 11:49 pm

Animizam..

Moram deo po deo..jer ne vredi drugacije..

Moja Kona@

Citat :
Uvijek odlucuje. Cak nesvjesno i svjesno i o sopstvenom zdravlju: nacin ishrane, smirenost zivljenja, etc. Izuzetak koji dokazuje pravilo je recimo osoba rodjena sa nekim defektom, prerana prirodna smrt: da su roditelji ustanovili compatibility prije zaceca, mogli su da izbjegnu odredjene defekte. Nismo vise u 5. vijeku. Zato nam je "Bog" i dao um i volju da unaprijedimo civilizaciju.

Kono..sta cu s a tobom.. Pusti bolesne ,prirodno rodjene ovakve ili onakve..Ne shvatas o cemu govorim..ili ''svesno zabavljas ljude okolo(ko cita..),ili nas  dve seretski uvlacis u pricu sa dozom humora i ''zeza'' ,jer je cudno da ponavljam jasne stvari vise puta,a ti, teras po svome..

..Dakle, salu na stranu.Dokazano je ,da od kada je sveta i veka , dogadjaju se   stvari o kojima ne odlucujemo...One su takve  kakve su  u nekom momentu date,menjaju se u zavisnosti od  mnogih faktora..i mi treba da im se  prilagodjavamo ,svidelo nam se to ili ne..
U nekom momentu zivota se radjamo(nikada nismo pitani ..ni kada,ni gde ni zasto bas tada ili sada ,ni ko su nam roditelji,rodbina..niti smo birali mesta i gradove gde ce se to desiti,nacini i situacije.
Jos..nesto..
Iz doktorske smo porodice poznatih strucnjaka ..odgajani u tom duhu celoga zivota ,druzeci se sa slicnim ljudima..Uspesni na skolama,univerzitetu..itd..Ponekada smo svirali klavir radi opustanja ..i uzivali na ''drugi ,nov nacin''..ali pritisnuti porodicnom obavezom..da bi trebalo nastaviti sa napredovanjem medicinskih nauka..(da ne bismo razocarali nikoga u porodici,prijatelje i sire..neke drustvene grupe..a i volimo to), ..mi istrajavamo..

Ali u nekom trenutku naseg zivota ..na obicnoj sedeljci..upoznacemo poznatog klaviristu..cak sta vise zlajubicemo s e u njega ,poceti da se vidjamo ,kraduci sve vise vremena za  druzenje..
Okolnosti su takve  da smo ''snazno stesnjeni''i da nam je zivot isplaniran vec odavno ..To je nuzno zbog mnogih ljudi koji nas vole i mi njih,koji su se  mozda zrtvovali za nas..

Ali ..u sekundi zivota ..snaznim unutrasnjim glasom,ili posebnim okolnostima..sve cemo baciti  na pod..i okrenuti se sviranju..(svesno znajuci da cemo mnoge povrediti time..i ovde nas tera nesto jace od bilo cega ''i od nas samih''..)To znaci:promena zivota za 360 stepeni..pocetak,sve iznova ..iako smo vec na studijama medicine,ususkani u svakom smislu.. To takodje ,znaci,svadje,rasprave,neprijatne susrete,odricanja od najblizih..i jos mnogo toga..ali mi ipak vodjeni .''glasom  Boga''.. istrajavamo..u novoj odluci..sto je
najvaznije..pocinjemo voditi neizvestan i pun prepreka zivot..jer put  
umetnosti je takav..

Ne znam kako ces ovo shvatiti..opet verov.na svoj nacin..ali poznatu..filozofsku misao..da se''pojedine stvari  desavaju mimo nase volje''..mozes iscitavati..u mnogim ozbiljnim knjigama..
Covek o trivijalnim stvarima odlucuje ..ali dublje gledano,on je samo piun..u hobotnickooj igri moci visih sila..koje se staraju o svemu..

Licno mislim da nas dve razmisljamo drugacije ..i tu je taj delic  nerazumevanja..

.. animizam...

nastavicu kasnije..

Nazad na vrh Ići dole
Nut
Nut

PočaljiNaslov: Re: Animizam...   Animizam... - Page 2 EmptySub Dec 14, 2013 12:27 am

Moja Kona@
Citat :
Strasna koncepcija humanosti! I dalje odgovorno tvrdim da se niti jedno dijete nikad nije rodilo zlo. Ali puno je lakse pripisati zli odgoj "natprirodnim" silama, negoli mamici dragoj, ej?! Msm. do sad i ptice na grani znaju moje misljenje o ovome, so da se ne ponavljam. Ali sam jako tuzna da mozes da even entertain takvu ideju.
...

Kono..''mlatit cu te''.. smehsmeh ...

Pa ko je ikada kazao da se ''deca radjaju zla''...Biti zao..i imati predispozicije za tako nesto su sasvim razlicite stvari''....Moguce je da se dete rodi ''bas kao dobro''..ili kao mala zloca,ali to je nesto sasvim retko..A..tek ,kakve to veze ima sa humanizmom....Sad ja ne znam sta je za tebe humanizam..radost zivljenja..recimo..Ako je covek i dobar i los..zasto to ne bih prihvatala..pa konacno i ja pripadam ''tom coporu''.. :mraz: 

Na svet dete dolazi..sa nekim materijalom..od koga ce tokom zivota postati ovakav,ili onakav kaput..ali ta tkanina nije samo rizucasta..vec..i tamna..ili siva..ma to je tako lako razumeti..

''Doduse,kaputi su obicno tamnije boje''.. :smejese1;: ..ali ima i zutih..i belih..Jako su lepi ,beli.. jakog 

Ako nesto volimo..ne mora to uvek biti divno i krasno..volimo (pre prisvajamo..)i lose strane ..jer  je sve na ovome svetu..priroda,vasiona,zivot,pa tako i covek  promenljivih senzacija..cak i smrt..ima i svojih dobrih i losih nijansi..ne bi se zvala ''zacin zivota''..da to nije tako..

Nazad na vrh Ići dole
Nut
Nut

PočaljiNaslov: Re: Animizam...   Animizam... - Page 2 EmptySub Dec 14, 2013 12:41 am

Moja Kona@
Citat :
Po cemu to zakljucujes!? Zato sto imamo rok trajanja?! To vec znamo. A isto tako znamo da cemo direktno utjecati na taj rok trajanja svojim nacinom zivota i ponasanjem. Nesrece?! Vjerujem da postoji sila koja ih prouzrokuje. Nasa energija zivljenja direktno utjece na to. Nasao se na pogresnom mjestu, u pogresno vrijeme?! Ne, ako analiziras necije ponasanje, sve sto je radio prije toga, kako je uzimao zivot, direktno ga je dovelo bas tu, bas tad. Izuzetak dokazuje pravilo.

Tipican materijalisticki nacin razmisljanja..prizeman..Evo razlike..Nije nista specijalno  potrebno da mi se desi, da bih ja razmisljala kada idem spavati,''Da li cu se probuditi  ponovo''..jer..su snovi..i spavanje

privremena smrt..

svest je na najnizem nivou...''A,sta ako se ne probudim''..

U davnim vremenima smrt se poimala kao nesto sto nikada nije daleko od nas...Znalo se da je noc njena predhodnica,a san njen brat,te da svake noci ulazimo u predvorje smrti...I znalo se da je smrt jedina izvesnost u nasem postojanju ,izvesnost na koju najteze pristajemo...Znamo da je ne mozemo izbeci,a nadamo se da mozemo..I tako celoga zivota do smrti....Ili kako jedna africka poslovica kaze''Niko se nece izvuci ziv iz zivota''

Ok,ti si ono gore pisala, iz drugog ugla..

Poslednji izmenio Nut dana Sub Dec 14, 2013 12:42 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica

PočaljiNaslov: Re: Animizam...   Animizam... - Page 2 EmptySub Dec 14, 2013 12:41 am

[quote="Nut"]Animizam..

..Dakle, salu na stranu.Dokazano je ,da od kada je sveta i veka , dogadjaju se   stvari o kojima ne odlucujemo...One su takve  kakve su  u nekom momentu date,menjaju se u zavisnosti od  mnogih faktora..i mi treba da im se  prilagodjavamo ,svidelo nam se to ili ne..

Ja cu po redu;)))))))
Gdje to dokazano?! Msm. neki cvrsti naucni dokaz?!

U nekom momentu zivota se radjamo(nikada nismo pitani ..ni kada,ni gde ni zasto bas tada ili sada ,ni ko su nam roditelji,rodbina..niti smo birali mesta i gradove gde ce se to desiti,nacini i situacije.

Jesi ikad cula ono: "djeca biraju svoje roditelje?!
Jos..nesto..
Iz doktorske smo porodice poznatih strucnjaka ..odgajani u tom duhu celoga zivota ,druzeci se sa slicnim ljudima..Uspesni na skolama,univerzitetu..itd..Ponekada smo svirali klavir radi opustanja ..i uzivali na ''drugi ,nov nacin''..ali pritisnuti porodicnom obavezom..da bi trebalo nastaviti sa napredovanjem medicinskih nauka..(da ne bismo razocarali nikoga u porodici,prijatelje i sire..neke drustvene grupe..a i volimo to), ..mi istrajavamo..

Ali u nekom trenutku naseg zivota ..na obicnoj sedeljci..upoznacemo poznatog klaviristu..cak sta vise zlajubicemo s e u njega ,poceti da se vidjamo ,kraduci sve vise vremena za  druzenje..
Okolnosti su takve  da smo ''snazno stesnjeni''i da nam je zivot isplaniran vec odavno ..To je nuzno zbog mnogih ljudi koji nas vole i mi njih,koji su se  mozda zrtvovali za nas..

Ali ..u sekundi zivota ..snaznim unutrasnjim glasom,ili posebnim okolnostima..sve cemo baciti  na pod..i okrenuti se sviranju..(svesno znajuci da cemo mnoge povrediti time..i ovde nas tera nesto jace od bilo cega ''i od nas samih''..)To znaci:promena zivota za 360 stepeni..pocetak,sve iznova ..iako smo vec na studijama medicine,ususkani u svakom smislu.. To takodje ,znaci,svadje,rasprave,neprijatne susrete,odricanja od najblizih..i jos mnogo toga..ali mi ipak vodjeni .''glasom  Boga''.. istrajavamo..u novoj odluci..sto je
najvaznije..pocinjemo voditi neizvestan i pun prepreka zivot..jer put  
umetnosti je takav..

Nut, to je ljubav:) Dokazana hemijom, fizikom;) I jos nesto (sto ti kazes);) Tvoj primjer je samo dokaz nase volje, volje da odbacimo ono sto se ocekuje od nas, i da slobodnom voljom odlucimo sami o sebi:) Zahvaljujuci ljubavi:)

Ne znam kako ces ovo shvatiti..opet verov.na svoj nacin..ali poznatu..filozofsku misao..da se''pojedine stvari  desavaju mimo nase volje''..mozes iscitavati..u mnogim ozbiljnim knjigama..

Dopustam da se desavaju neke stvari mimo nase volje, ali su vecinom vezane za nesto drugo, kao ratovi recimo, pa je nasa sudbina direktno ostecena, ali da se sve desava i da smo mi samo piuni, ni pod razno! Nikad necu dopustiti da budem bez izbora!

Covek o trivijalnim stvarima odlucuje ..ali dublje gledano,on je samo piun..u hobotnickooj igri moci visih sila..koje se staraju o svemu..

Sta je za tebe trivijalno!? Niti jedan zivot nije trivilajan, nit jedna odluka u tom zivotu! A da je negdje dokazano da postoji Bog, kao ono u sta se vjeruje, pa da kazem hajde. Ali sta je dokazano je da postoji energija, koja nikad ne nestaje. I zamisli, i moja, i tvoja. Licno, svoju usmjeravam shodno svom duhu, naravi, i uvijek mi je lijepo, pa i kad me zivotne stupice zadese, ako sto rekoh, npr. rat, izvucem iz svega pozitivu, i sto je najbolje ne samo za mene, nego za buducnost mojih potomaka:)
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica

PočaljiNaslov: Re: Animizam...   Animizam... - Page 2 EmptySub Dec 14, 2013 12:45 am

Na svet dete dolazi..sa nekim materijalom..od koga ce tokom zivota postati ovakav,ili onakav kaput..ali ta tkanina nije samo rizucasta..vec..i tamna..ili siva..ma to je tako lako razumeti..

Nope, dijete se radja kao prazan papir:) Pisi po njemu sto ti volja:) E tu roditelji dolaze do izrazaja. Znas ono, kako ga odgojis, tako ce ti bit. Ako dopustis da ga ulica odgoji, onda kako god mu bude.

Ne vjerujem u tamne tkanine kod novorodjenceta:)
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica

PočaljiNaslov: Re: Animizam...   Animizam... - Page 2 EmptySub Dec 14, 2013 12:48 am

Moja Kona@
Citat :

Tipican materijalisticki nacin razmisljanja..prizeman..Evo razlike..Nije nista specijalno  potrebno da mi se desi, da bih ja razmisljala kada idem spavati,''Da li cu se probuditi  ponovo''..jer..su snovi..i spavanje

Sta je tu prizemno?! Za mene je prizemno da se neko opusti k'o ladja niz vodu, i moli Boga da se sutra probudi, umjesto da zivi sad, i za sada! Uradi najbolje od svog zivota sto mozes, ne opterecuj se rokom trajanja, nego onim sto ces ostaviti iza sebe:)

Ali to je vec onaj sprat u oblacima;))))))))) Malo ko ima hrabrosti, strah je i od visine, i od leta;))))))))  jakog 
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Nut

PočaljiNaslov: Re: Animizam...   Animizam... - Page 2 EmptySub Dec 14, 2013 12:49 am

Moja Kona@

Citat :
Licno, svoju usmjeravam shodno svom duhu, naravi, i uvijek mi je lijepo, pa i kad me zivotne stupice zadese, ako sto rekoh, npr. rat, izvucem iz svega pozitivu, i sto je najbolje ne samo za mene, nego za buducnost mojih potomaka:

Ali,i iznad ovoga ima nesto dublje..zar to ne razumes???
Uvek ti je lepo..ali moze biti i lepse..iako ti mozda u nekom trenutku mislis da je to dovoljno dobro..Naravno.stvari s e mogu izokrenuti,a da ti i ne mrdnes..

A,to, da deca biraju roditelje..objasni mi tu filosofiju,koja ce odagnati onu stolecima usvojenu..da smo ''pobacani svuda ,tamo i amo..kod ovih i onih''..

I jos..Zbog cega mnoga deca,veliki broj njih, prica kako nikada ne bi izabrali roditelje takve i takve,da su mogli da biraju..Zasto je to tako???Zato sto su u svom kolektivnom nesvesnom,ko zna, sta sve doneli sa sobom..na rodjenju..

Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica

PočaljiNaslov: Re: Animizam...   Animizam... - Page 2 EmptySub Dec 14, 2013 12:59 am

Moja Kona@

Citat :
Licno, svoju usmjeravam shodno svom duhu, naravi, i uvijek mi je lijepo, pa i kad me zivotne stupice zadese, ako sto rekoh, npr. rat, izvucem iz svega pozitivu, i sto je najbolje ne samo za mene, nego za buducnost mojih potomaka:

Ali,i iznad ovoga ima nesto dublje..zar to ne razumes???
Uvek ti je lepo..ali moze biti i lepse..iako ti mozda u nekom trenutku mislis  da je to dovoljno dobro..Naravno.stvari s e mogu izokrenuti,a da ti i ne mrdnes..

A,to, da deca biraju roditelje..objasni mi tu filosofiju,koja ce odagnati onu stolecima usvojenu..da smo ''pobacani svuda ,tamo i amo..kod ovih i onih''..

I jos..Zbog cega mnoga deca,veliki broj njih, prica kako nikada ne bi izabrali roditelje takve i takve,da su mogli da biraju..Zasto je to tako???Zato sto su u svom kolektivnom nesvesnom,ko zna, sta sve doneli sa sobom..na rodjenju..

Pricamo o spirit, o energiji. So, koliko znamo o samoj energiji duha?!
za energiju znamo da ima privlacenje, i odbijanje. Cista fizika;) E sad sta mislis sta se privlaci cemu, ili odbija od cega?!
Ako znamo da se energija ne unistava, onda znamo i da ostaje negdje u eteru, i da se eventually reinkarnira. Ali kao cista energija, znaci predispozicije su ogranicene na cisto privlacenje odredjenoj postojecoj energiji. Ostalo je vec plod zajednickih snaga:)
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Nut

PočaljiNaslov: Re: Animizam...   Animizam... - Page 2 EmptySub Dec 14, 2013 1:11 am

AstrinaKomsinica ::
Moja Kona@
Citat :

Sta je tu prizemno?! Za mene je prizemno da se neko opusti k'o ladja niz vodu, i moli Boga da se sutra probudi, umjesto da zivi sad, i za sada! Uradi najbolje od svog zivota sto mozes, ne opterecuj se rokom trajanja, nego onim sto ces ostaviti iza sebe:)

Ali to je vec onaj sprat u oblacima;))))))))) Malo ko ima hrabrosti, strah je i od visine, i od leta;))))))))  jakog 

Moja Kono,pobegao mi je ceo post..i sada pisem ponovo.dakle..nikada nisam otisla spavati.sa molbom Bogu da se sutra probudim..
Cuvena misao koja vekovima opterecuje naucnike i vecito pitanje ''da li cu se sutra probuditi'' je ideja koja ,dozvolices mi i mene prirodno okupira(samo se namece..) i navodi na razmisljanja s a filosofsko-psiholoskog aspekta..znaci visih razina ..

Snivanje ..i pregrst dogadjaja kada je svest ''sakrivena''..uvodi nas u raskosnu palatu nesvesnog..koje mene prilicno interesuje i gde se ja jako dobro snalazim..

Sto s e tice lebdenja,oblaka .visina, letenja..to ti je Nut..ali s a one prave ozbiljne strane ,a,ne preko crtaca(crtanih filmova..)ili vradzbina ..ili sadejstvom laznih stimulansa...

Nazad na vrh Ići dole
Nut
Nut

PočaljiNaslov: Re: Animizam...   Animizam... - Page 2 EmptySub Dec 14, 2013 1:17 am

Nope, dijete se radja kao prazan papir:) Pisi po njemu sto ti volja:) E tu roditelji dolaze do izrazaja. Znas ono, kako ga odgojis, tako ce ti bit. Ako dopustis da ga ulica odgoji, onda kako god mu bude.

Ne vjerujem u tamne tkanine kod novorodjenceta:)

Ma kakav prazan papir..Dete SE NE RADJA KAO TABULA RAZA..to ti je nesto poznato..odavno vec..Ima nekih koji su tvrdili suprotno..recimo Dzon Lok..ali to su prevazidjene teorije..

Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica

PočaljiNaslov: Re: Animizam...   Animizam... - Page 2 EmptySub Dec 14, 2013 1:21 am

[quote="Nut"]

Cuvena misao koja vekovima opterecuje naucnike i vecito pitanje ''da li cu se sutra probuditi'' je ideja koja ,dozvolices mi  i mene prirodno okupira(samo se namece..) i navodi na razmisljanja  s a filosofsko-psiholoskog aspekta..znaci visih razina ..

Sta je tu visa razina?! Slabost da se prihvati stvarnost?! Ok, filozofija na tu temu stoji, ali da sam opterecena time svakodnevno, pa ubila bih se. A nemam ni vremena, moram zivjeti!

Snivanje ..i pregrst dogadjaja kada je svest ''sakrivena''..uvodi nas u raskosnu palatu nesvesnog..koje mene prilicno interesuje i gde se ja jako dobro snalazim..

Ovo stoji, i to je neiscrpna tema.

Sto s e tice lebdenja,oblaka .visina, letenja..to ti je Nut..ali s a one prave ozbiljne strane ,a,ne preko crtaca(crtanih filmova..)ili vradzbina ..ili sadejstvom laznih stimulansa...

Kakvi stimulansi?! Kakvi crtici?! A i kakvo filozofsko lebdenje?! Treba nauciti lebdjeti u realu, u stvarnosti svog bivanja. E tu je ono sto pominjes: ali moze biti i ljepse. Tacno, Uvijek moze biti ljepse. Ali ljudi su cudna bica, zadovolje se mastanjem;) Slabo ko sta konkretno radi da uljepsa prvo svoj svijet, a onda i svijet oko sebe:) Real, sadasnjost je nas najveci test. I vecina pada na njemu.
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica

PočaljiNaslov: Re: Animizam...   Animizam... - Page 2 EmptySub Dec 14, 2013 1:24 am

Ma kakav prazan papir..Dete SE NE RADJA KAO TABULA RAZA..to ti je nesto poznato..odavno vec..Ima nekih koji su tvrdili suprotno..recimo Dzon Lok..ali  to su prevazidjene teorije..

Ne znam, ja stvarno vjerujem da se radja kao prazan papir. E sad, moze biti papirus, moze biti od rize, od kartona;)))))))) Ali, platno je otvoreno za djela!
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Nut

PočaljiNaslov: Re: Animizam...   Animizam... - Page 2 EmptySub Dec 14, 2013 1:36 am

Moja Kona@

Citat :
Kakvi stimulansi?! Kakvi crtici?! A i kakvo filozofsko lebdenje?! Treba nauciti lebdjeti u realu, u stvarnosti svog bivanja. E tu je ono sto pominjes: ali moze biti i ljepse. Tacno, Uvijek moze biti ljepse. Ali ljudi su cudna bica, zadovolje se mastanjem;) Slabo ko sta konkretno radi da uljepsa prvo svoj svijet, a onda i svijet oko sebe:) Real, sadasnjost je nas najveci test. I vecina pada na njemu.

Prvo,ne radi se o filozofskom lebdenju.. smehsmeh (dobar naziv za post..)..vec o razmisljanju..Dozvolices ne razmisljamo svi o istim stvarima..niti to radimo svakodnevno,niti silom,niti iz straha..vec '' po prirodi stvari'' ,povremeno..Radi se i stvarnoj zelji da se vise sazna ..i pitanje se namece samo..i ne opterecuje ,nego uveseljava...i nudi onu tanku ivicu  zivota,izazov i rizik...

Kazes treba lebdeti u realu..opet ..sta je to.sta je sustina realnog zivota..opet pitanja sa bezbroj odgovora..Ono sto je z a nekoga zivot,za drugoga  nije i obrnuto..Znaci.opet pitanja o tome sta je zivot..njegov smisao...???Mozes li objasniti sta je realnost.. sta je nasa stvarnost..da li je ona odraz nasih osecanja..ili cega..(spoljasnji svet je odraz naseg unutrasnjeg stanja)..
Na kraju,zasto ne bih  trazila odgovore..na pitanja dubljeg smisla ,kao sto je ovo ..''da li cu s e probuditi''..Ne razmisljamo svi o platama,radnom mestu,hrani,vremenu.jeftinim ili skupim haljinama..i jos milion stvari koje ljude  okupiraju..Ja nisam iz tog filma..ali prirodno..ne da ja sada necu o tome..nego mi je dosadno da pricam na tu temu..

Poslednji izmenio Nut dana Sub Dec 14, 2013 1:59 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra

Godina : 60
Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Re: Animizam...   Animizam... - Page 2 EmptySub Dec 14, 2013 1:38 am

Au sta bi to moralo da ima dijete u sebi nastalo od ...zna se cega...nema iskustva nema dozivljaja,cuje i vidi,ali sta...,ima upisano eventualno neko svjetlo,neki zvuk...to je pa kao tabula raza ipak,jer nema mastu da od toga stvori neki dozivljaj.E sad ako vjerujemo da je u njemu rodjena dusa nekoga ,znamo po nkim pokazateljima da te duse nemaju sjecanje,znaci opet nema nista napisano na toj tabli...tek mama pise,pa onda i svi ostali.

.
[You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra

PočaljiNaslov: Re: Animizam...   Animizam... - Page 2 EmptySub Dec 14, 2013 1:43 am

Na kraju,zasto ne bih trazila odgovore..na pitanja dubljeg smisla ,kao sto je ovo ..''da li cu s e probuditi''

Ovo mi je upravo strah od smrti ili trosenje misli uzalud...pa kad bi tako zivjeli,onda bi se svaki put kad sjednemo u auto pitali,da li cu poginuti,kad se kupamo,da li cu se utopiti.
Kad bih navece mislila da li cu se probuditi ujutro,ne znam na sta bi se sveo zivozt...na vjecnoi strah kad ce se TO dogoditi.
Svi volimo da zivimo,ali svi smo i svjesni da jednom vise necemo zivjeti,sto je dovoljno bolno i bez svakidasnjeg razmisljanja kad ce da se desi.

.
[You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica

PočaljiNaslov: Re: Animizam...   Animizam... - Page 2 EmptySub Dec 14, 2013 1:52 am

Astra je skontala o cem pricam. I sigurna sam da ona, kao i ja, ne razmislja stalno o plati, o rucku, i tako. Ljudi se zanimaju razmisljanjima o poboljsanju zivota i na druge nacine;)))))) Posto vidim da ti to nije bilo jasno;) Sta cinis za ovu planetu, sta cinis za svoju djecu, da njima ostavis bolji svijet. jer imas rok trajanja. I ne boli tebe sto te nece biti, nego sto ce oni ostati sami. E tu je caka te filozofije. Filozofije reala, zivljenja.

Da, uzivam da se jednom mjesecno mozda nadjem sa frendicom i raspravljam o skrivenom znacenju renesansne umjetnosti, ili tibetanskih vjerovanja i razmisljanja. Ali svaki dan uzivam da primjenjujem to znanje na poboljsanje svojih potomaka, i da pokusam sa onim malim, jedva primjetnim doprinosom pacifizma recimo da ostvarim bolji svijet:)
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Nut

PočaljiNaslov: Re: Animizam...   Animizam... - Page 2 EmptySub Dec 14, 2013 2:10 am

AStra@
Citat :
Ovo mi je upravo strah od smrti ili trosenje misli uzalud.

Prva stvar..strah od smrti je normalan strah i svi ga posedujemo..Ljudi koji se patoloski boje ,nikada nece na taj nacin razmisljati..to im nece padati napamet jer su stvari potisnuli,duboko u ''prasumama svojega bica''.. ..Upravo suprotno tome..Razmisljanja koja mene okupiraju su rezultat moje sklonosti za fizlozofijom,..Naravno..psihologija je dugi niz godina bila deo filosofije..pa je i tu kljuc..te naucne discipline su neodvojive i veoma povezane ....i naravno psihijatrija..

Ljudi razmisljaju o onome zasta imaju potrebe..Ljudi koji se bore za hleb..naravno da ce razmisljati o novcu,zaposlenju,boljoj plati..

Nase misli su nasa osecanja..

Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica

PočaljiNaslov: Re: Animizam...   Animizam... - Page 2 EmptySub Dec 14, 2013 2:17 am

AStra@
Citat :

Prva stvar..strah od smrti je normalan strah i svi ga posedujemo..Ljudi koji se patoloski boje ,nikada nece na taj nacin razmisljati..to im nece padati napamet jer su stvari potisnuli,duboko u ''prasumama  svojega bica''.. ..Upravo suprotno tome..Razmisljanja  koja mene okupiraju su rezultat moje sklonosti za fizlozofijom,..Naravno..psihologija je dugi niz godina bila deo filosofije..pa je i tu kljuc..te naucne discipline su neodvojive i veoma povezane ....i naravno psihijatrija..

Ljudi razmisljaju o onome zasta imaju potrebe..Ljudi koji se bore za hleb..naravno  da ce razmisljati o novcu,zaposlenju,boljoj plati..

Da te nisam dosad upoznala po postovima, rekla bih da je ovo ono sto kazes bas materijalisticki!

Zar se ne sjecas svih velikih materijalno siromasnih umova, tako ostrih, tako nevjerovatnih, da su mijenjali svijet?! Jer nisu samo razmisljali i "kruhu,plati". Nego o kruhu i plati za tebe, i za mene:)
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Nut

PočaljiNaslov: Re: Animizam...   Animizam... - Page 2 EmptySub Dec 14, 2013 2:31 am

AStra@
Citat :

Prva stvar..strah od smrti je normalan strah i svi ga posedujemo..Ljudi koji se patoloski boje ,nikada nece na taj nacin razmisljati..to im nece padati napamet jer su stvari potisnuli,duboko u ''prasumama  svojega bica''.. ..Upravo suprotno tome..Razmisljanja  koja mene okupiraju su rezultat moje sklonosti za fizlozofijom,..Naravno..psihologija je dugi niz godina bila deo filosofije..pa je i tu kljuc..te naucne discipline su neodvojive i veoma povezane ....i naravno psihijatrija..

Ljudi razmisljaju o onome zasta imaju potrebe..Ljudi koji se bore za hleb..naravno  da ce razmisljati o novcu,zaposlenju,boljoj plati..

Da te nisam dosad upoznala po postovima, rekla bih da je ovo ono sto kazes bas materijalisticki!

Zar se ne sjecas svih velikih materijalno siromasnih umova, tako ostrih, tako nevjerovatnih, da su mijenjali svijet?! Jer nisu samo razmisljali i "kruhu,plati". Nego o kruhu i plati za tebe, i za mene:)

Jaooooj..KOnO... smehsmeh smehsmeh ..PA ti mene uopste ne kapiras..pa ko govori samo o razmisljanju..pa n e milsis valjda da non stop razmisljam o tome.,pa ''prsla '' bi mi glava ..zeno.. smehsmeh smehsmeh ..Kako me ne mozes ukapirati..
Naravno da svi trebamo hleb,i sve sto ide uz to.pa tako i ja ..svakako.ahha ahah ah

A..sada ovi umovi..to je druga tema sasvim..svi smo naravno upuceni na egzistencijalne potrebe,svi svojima zelimo preneti sto bolja iskustva i pomoci im i rastu i razvoju..ali u toj trci zivota,dozvoli da postoje i oni koji razmisljaju i o drugim stvarima..

Dakle svi razmilsjamo o svakodnevnici..naravno..ali neki od nas su iskljucivi pa su non stop optereceni ovozemaljskim blagodetima zivota..ali postoje i oni ..koji  duhom bogatiji..zele da istrazuju  dublje razine covekovog postojanja..po svojoj prirodi..znaci nenasilno,neopterecujuce,nego spontano...
Covek s e penje stepenicama zivota onoliko visoko,koliko ga duh njegov vodi..Duh  trazi ''hranu''..da bi se zasitio..Kada moj ogladni..ja onda trcim da ga nahranim..

Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra

PočaljiNaslov: Re: Animizam...   Animizam... - Page 2 EmptySub Dec 14, 2013 2:44 am

Ja sma Nut takodjer fascinirana psihologijom,pa i filozofijom,ali nikad nisam gledala te nauke kroz nestajanje,mene zanimaju karakteri ljudi,njihova htjebnja,kako zivot utice na ljude i kako ljudi uticu na zivot...hocu reci,cak i psiholoski gledano,nemam dodirnih tacaka sa umiranjem,iako ne zelim da umrem prije nego sto obavim jos mnogo toga i bojim se da ona ne dodje prerano...ali i kad sam joj gledala u oci nisam se mirila s njom,nego pokusavala da se nagodimo,da me ostavi na miru.Mislim d aje to ono pozitivno sto ja vidim a ti mozda to isto gledas iz drugog ugla.Mozda bas iz straha od smrti i vjerujem u duse koje su uz nas,jer se nadam da cu i ja jednom imati priliku da cuvam moje namilije i kad ne budem ziva i tjelesno s njima.

.
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica

PočaljiNaslov: Re: Animizam...   Animizam... - Page 2 EmptySub Dec 14, 2013 3:02 am

Jaooooj..KOnO... smehsmeh smehsmeh ..PA ti mene uopste ne kapiras..pa ko govori samo o razmisljanju..pa n e milsis valjda da non stop razmisljam o tome.,pa ''prsla '' bi mi glava ..zeno.. smehsmeh smehsmeh ..Kako me ne mozes ukapirati..
Naravno da svi trebamo hleb,i sve sto ide uz to.pa tako i ja ..svakako.ahha ahah ah

A..sada ovi umovi..to je druga tema sasvim..svi smo naravno upuceni na egzistencijalne potrebe,svi svojima zelimo preneti sto bolja iskustva i pomoci im i rastu i razvoju..ali u toj trci zivota,dozvoli da postoje i oni koji razmisljaju i o drugim stvarima..

Dakle svi razmilsjamo o svakodnevnici..naravno..ali neki od nas su iskljucivi pa su non stop optereceni ovozemaljskim blagodetima zivota..ali postoje i oni ..koji  duhom bogatiji..zele da istrazuju  dublje razine covekovog postojanja..po svojoj prirodi..znaci nenasilno,neopterecujuce,nego spontano...
Covek s e penje stepenicama zivota onoliko visoko,koliko ga duh njegov vodi..Duh  trazi ''hranu''..da bi se zasitio..Kada moj ogladni..ja onda trcim da ga nahranim..

Odoh da se ubijem, tupim nozOm! Gdje sam rekla Boga ti da stalno o tome razmisljas?! To prvo.

Drugo, ne pokusavaj da omalovazavas duh recimo bilo kog siromasnog borca za ljudska prava recimo! Ovo sto si napisala shvatam kao direktno omalovazavanje. Po cemu zakljucujes da je tvoj duh bogatiji nego njegov?! Po tome sto ne trosis dragocijeno vrijeme na "razmisljanje" o egzistenciji recimo?! Uzas!

Bogati duh je prvo, PRVO, opterecen razmisljanjima o opcoj egzistenciji, opecem dobru, a ne o "bolovima" D mola npr.

Jeste, kontam da ima pjesnickih dusa, ali je slaba fajda od njihovog melankolizma za humanost, i opce covjecanstvo.

Eto on ce sjedit i patit ko patka sto ga boli D mol, umjesto da izvuce ruke iz straznjice, pa od mola napravi dur, ili jos bolje iskombinuje oboje.

Nemoj mi kruha ti pricati o dusevnoj hrani, msm. mozemo u nedogled o tome. Ali sad je rijec o necem drugom.

Uh sto me nahuji! Ponovo kazem, da ne znam da nisi "od tih", ne bih ti ni rekla sta je bit, jer ne bi bila vrijedna te filozofije. A ovako, sjedi pa razmisli, na kojoj je duhovnoj stepenici Gandi, a na kojoj Picasso.

Umjetnost mi je bransa, I ako je iko poznaje, ja je poznajem. Nikad je ne bih ponizila. Picasso recimo je genije. Ali sebicni genije.

Sta Gandi?!

Please.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Animizam...   Animizam... - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole

Animizam...
Nazad na vrh 
Strana 2 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: DRUŠTVO :: DRUŠTVENE NAUKE :: ANTROPOLOGIJA-
Skoči na: