DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Neukusan senzacionalizam stampe BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Neukusan senzacionalizam stampe BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Neukusan senzacionalizam stampe

Ići dole 
+3
dusicaa
Danubius
Lakota
7 posters
AutorPoruka
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

Neukusan senzacionalizam stampe Empty
PočaljiNaslov: Neukusan senzacionalizam stampe   Neukusan senzacionalizam stampe EmptySre Dec 25, 2013 9:02 pm

Odavno već primećujem da su naslovne strane nekih naših novina postale izlog tuge i užasa. Samo u nekoliko poslednjih dana imamo primere bezgraničnog neukusa, nedostatka empatije i saosećanja koji nas bombarduju sa polica gde god da se okrenemo. Novine kao da se utrkuju koje će objaviti šokantniji prizor nečijeg slupanog auta, srušene kuće, smrskanog tela... Nije normalno, ni zdravo, iz dana u dan gledati prizore stradalih...

Da se razumemo, vest je vest, i u redu je da se objavi da se recimo desio sudar, ali meni je sama informacija dovoljna, previše mi je da gledam smrskani auto, stvari prosute iz torbe, odbačenu patiku deteta koje je neko pregazio na ulici, kao nekad ruku nastradalog Tošeta kako visi iz auta.
Ne želim da vidim raskomadano telo dečaka koji je upao u kavez zveri u zoološkom vrtu, ni lica i grobove troje dece koja su izgorela u požaru one nesretne žene koja ih je ostavila same u kući ..

Da li ti nazovi novinari imaju imalo smisla za ljudskost, pa ti nastradali imaju porodice, kako je njima kada vide tako nešto? Meni je bilo grozno, i danima nisam mogla izbrisati sliku mog poznanika koji je preminuo od infarkta na ulici a tu sliku su objavili u novinama....
Kako se odbraniti? Kako objasniti novinarima ne treba da trče u kuću nekog ko je tek saznao da mu je poginuo mladji brat da bi ga pitali kako mu je????
Sme li profit biti dovoljno opravdanje za takvu uredjivačku politiku naših medija? Da li je istina da nam daju ono što želimo i da samo šokirana publika donosi zaradu?
Da li stanovništvo ove države zaista uživa samo u najcrnjim vestima i time se nasladjuje, pa nije dosta da čujemo nego moramo i da vidimo tudju nesreću? Hoćemo li od toga što vidimo smrskano nečije telo biti sretniji jer nismo mi u pitanju, kako to utiče na naše psihičko zdravlje? Pitala bih to Nadu Macuru uz čije izveštaje u jutarnjem programu redovno ide i slika sa lica mesta nesreće, po meni potpuno nepotrebno.

Da li još nekome osim meni ovo smeta? Ima li načina da se tom senzacionalizmu bez mere stane na kraj? Ili ja mozda ne razumem da tako treba?
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Neukusan senzacionalizam stampe Empty
PočaljiNaslov: Re: Neukusan senzacionalizam stampe   Neukusan senzacionalizam stampe EmptySre Dec 25, 2013 9:46 pm

Gde me nađe ....
Tabloidi vladaju Srbijom -isto kao i 90 tih. Ja baš pratim -više od 3 meseca svaka naslovna strana "Kurira" je pljuvanje Đilasa -iz dana u dan .Mislim da to jos nije zabelezeno ni u jednoj zemlji .
A razne nesrece ,tuzne sudbine i sl -to je cisto "spinovanje" .
To je poruka za narod -gledajte kako strašnih stvari ima ,budite srećni što ste živi i zdravi ,gledajte ovaj užas ,pred tim je ona vaša muka (bez posla ,bez novca ,bez svega) ništa ,ejjjjj.....
Budite srećni što vas niko nije isekao ,ili što vaše dete nema rak, leukemiju ,nije vam stradala cela familija ,Bogu zahvalite i ponizni budite ,i ne talasajte sa glupostima -kad se ovako strašne stvari dešavaju .
Tabloidno i žuto novinarstvo vladaju Srbijom ,a ljudi su srećni da nečija teška nesreća nije njihova ,nego o tome čitaju iz svoje fotelje ,i to im skrene misli -zato to ovi i rade ,osnove demagogije .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

Neukusan senzacionalizam stampe Empty
PočaljiNaslov: Re: Neukusan senzacionalizam stampe   Neukusan senzacionalizam stampe EmptyČet Dec 26, 2013 9:06 am

Lakota ::
O


Da li još nekome osim meni ovo smeta? Ima li načina da se tom senzacionalizmu bez mere stane na kraj? Ili ja mozda ne razumem da tako treba?
Smeta mi jako. Smeta do te mere da sam gledanje TV svela na minimum. Informativne emisije ( dnevnik, vesti ) skoro da i ne gledam.
U stampi redovno preskacem crnu hroniku.
Milion puta sam postavila ista pitanja sebi kao i ti, odgovora nemam.
Prestala sam piti kafu sa komsinicom bas iz tog razloga. Svako jutro je zapocinjala informacijama ko je koga ubio, ranio, opljackao. Ko je umro u blizem i sirem komsiluku i od cega.
Jedno vreme sam je molila da me ne bombarduje tim informacijama sabajle, a posto nije prestala, prestala sam ja piti kafu sa njom.
Pokusavam da zastitim sebe koliko mogu.
Nazad na vrh Ići dole
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne
podbarac


Godina : 68
Location : Novi Sad
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

Neukusan senzacionalizam stampe Empty
PočaljiNaslov: Re: Neukusan senzacionalizam stampe   Neukusan senzacionalizam stampe EmptyČet Dec 26, 2013 10:25 am

Novine sam izbacio iz upotrebe davnih dana , na internetu ne posecujem nista slicno a na TV gledam samo strane kanale i po koji film na domacim.










[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Neukusan senzacionalizam stampe Empty
PočaljiNaslov: Re: Neukusan senzacionalizam stampe   Neukusan senzacionalizam stampe EmptyČet Dec 26, 2013 1:57 pm

Primjer:

Prije nesto manje od godinu dana, par lijecnika je pronaslo lijek za leukemiju. Trik je sto je izdvojen iz HIV virusa. Djevojcica je umirala, roditelji su znali da je gotovo, i pristanu da dobije ovu terapiju, kao test. I voila.

Mediji:

Doktori su zarazili djevojcicu sa HIV da bi je spasili leukemije.


I kad mi neko kaze zasto smatram da je 90% pucanstva poteklo od ovaca.
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

Neukusan senzacionalizam stampe Empty
PočaljiNaslov: Re: Neukusan senzacionalizam stampe   Neukusan senzacionalizam stampe EmptyPet Avg 29, 2014 5:51 pm

STRAVIČNO UBISTVO: Muž satarom iskasapio ženu u Novom Sadu!

Ubistvo se dogodilo u Ulici Miše Dimitrijevića ??. Ubica je uhapšen, uviđaj je u toku..

U naselju Grbavica u Novom Sadu noćas se desio stravični zločin, kada je muž satarom ubio svoju suprugu, objavio je novosadski radio “021″.

Ubica je uhapšen. Njihova petogodišnja ćerka je bilo prisutna dok ga je privodila policija posle čega su je preuzeli radnici Centra za socijalni rad.

On je jutros pozvao policiju i prijavio kako misli da mu je žena mrtva.

Kada je policija došla, videla da je njeno telo iskasapljeno satarom, nakon čega je uhapšen, a uviđaj je u toku.
_______________________________________

Sve se desilo sinoc, dete je spavalo u drugoj sobi! On ( 43-44god) je veterinar, ona fizioterapeut (41-42 god).. niko nikad ne bi pomislio.. STRASNO, UZASNO.. jako potresno, ceo komsiluk u soku!!!
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Neukusan senzacionalizam stampe Empty
PočaljiNaslov: Re: Neukusan senzacionalizam stampe   Neukusan senzacionalizam stampe EmptyPet Avg 29, 2014 6:03 pm

Ovo je crna hronika..:(((

Važno da su novinari odmah dotrčali i zabili svoj nos u tuđu nesreću i prvi dali svoju izjavu u medije.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Sponsored content





Neukusan senzacionalizam stampe Empty
PočaljiNaslov: Re: Neukusan senzacionalizam stampe   Neukusan senzacionalizam stampe Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Neukusan senzacionalizam stampe
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: MULTIMEDIJA :: MEDIJI/ ŠTAMPA :: PRESS / RADIO /TV...-
Skoči na: