DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Bolničke infekcije BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Bolničke infekcije BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Bolničke infekcije

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

Bolničke infekcije Empty
PočaljiNaslov: Bolničke infekcije   Bolničke infekcije EmptyČet Jan 23, 2014 1:39 am

Ne znam da li već postoji ova tema, ili slična..ne vidim je..ako postoji slobodno splitujte.



http://www.alo.rs/vesti/aktuelno/smrtonosna-bakterija-hara-bolnicama/43892

Ovo je tekst zbog koga nisam spavala par dana. Sve dok mi drug koji radi u " Alo" nije rekao da tih infekcija nema na ortopedskoj bolnici u koju ja idem krajem februara.

Za ostalo znam da je tačno.

Kako se boriti protiv ovakvih infekcija, šta ako se dese npr posle izlaska iz bolnice?

Iskreno, plašim se i dalje.










https://dnevnikslucajnedomacice.wordpress.com/     vrti
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

Bolničke infekcije Empty
PočaljiNaslov: Re: Bolničke infekcije   Bolničke infekcije EmptyČet Jan 23, 2014 11:51 am

Dzudi, intrahospitalne infekcije su uobičajena pojava, ništa neočekivano i ne treba praviti bauka i famu oko toga.

Koliko ja znam klostridija se najčešće javlja kod starijih osoba iznurenog organizma i oslabljenog imuniteta, koji pri tom imaju i neku hroničnu bolest. Ono što su meni rekli a imala sam do sada tri operacije, to je: da kupim probiotik, jer ću primati puno antibiotika koji mogu da naprave rusvaj u crevnoj flori, pranje ruku, to i sama znaš, je obavezno! Gledaj da posle operacije ustaneš što pre, da ti i to bude jedan od motiva da što pre prohodaš, da ne čekaš i ne moliš sestru da ti prinese bokal sa vodom da se umiješ, nego sama polako do lavaboa.
Ja se uredno draga Dzudi pridržavah svega toga ali dobih infekciju bešike od katetera. Pa ti je i to moj savet - što pre neka ti skinu kateter.
Napisala sam ti ono što znam i iz svog iskustva, sa željom da operacija bude uspešna i da se ne plašiš puno. Sve će to biti u redu, videćeš. Ne znam na kojoj ćeš ortopediji, mislim da su u Beogradu sve dobre. Imaju baš stručnjake.
Toliko od mene i srećno! Ne boj se!
Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

Bolničke infekcije Empty
PočaljiNaslov: Re: Bolničke infekcije   Bolničke infekcije EmptyČet Jan 23, 2014 7:55 pm

Samouka, operišem koleno na Insititutu "Banjica".
Ja i očekujem da posle operacije prohodam uz štake, ne mislim da ležim, imaću longetu. Rekli su mi da u bolnici ostajem dok dren ne zaraste a to je možda par dana.

Hvala puno na odgovoru.

Ovo za infekcije me je malo prepalo, a već sam ranije operisala kolena ali na VMA. I ustala sam iz kreveta istog popodneva.
Operacija koju ću tek raditi je malo ozbiljnija, jer nije artroskopija.










https://dnevnikslucajnedomacice.wordpress.com/     vrti
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Bolničke infekcije Empty
PočaljiNaslov: Re: Bolničke infekcije   Bolničke infekcije EmptyČet Jan 23, 2014 8:10 pm

Dzudi mislicu na tebe krajem Februara  :47:
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Bolničke infekcije Empty
PočaljiNaslov: Re: Bolničke infekcije   Bolničke infekcije EmptyPon Dec 19, 2016 11:28 pm

MadamX ::
Ne znam da li već postoji ova tema, ili slična..ne vidim je..ako postoji slobodno splitujte.



http://www.alo.rs/vesti/aktuelno/smrtonosna-bakterija-hara-bolnicama/43892

Ovo je tekst zbog koga nisam spavala par dana. Sve dok mi drug koji radi u  " Alo" nije rekao da tih infekcija nema na ortopedskoj bolnici u koju ja idem krajem februara.

Za ostalo znam da je tačno.

Kako se boriti protiv ovakvih infekcija, šta ako se dese npr posle izlaska iz bolnice?

Iskreno, plašim se i dalje.  

Pošto se sve dobro završilo ,onda za tebe i nije bitno . No jeste se infekcija klostridijom završila letalno baš za pacijenta sa ortopedske klinike u Nišu .
Danas moj klinac dolazi sa "prakse" iz Somborske Bolnice (u kojoj itekako ima klostridije , bilo je par exitus letalis ,ali je po običaju "vladajućih" gnev javnosti sručen na nesrećne čistačice ,koje ama baš nikakve veze nemaju sa tim ,i cela stvar je ,naravno -zataškana ,kao i na drugim mestima ) i kaže doslovno : 
Hranio je i presvlačio jednog pacijenta juče ,a danas su "stigli rezultati za njega " ,i ima klostridiju .
Presvlačio ga je u rukavicama ,a hranio -bez .
Za dodatak -ruke su sve u ranama ,jer nema tople vode u bolnici na tom odeljenju(hirurgija )  danima ("nešto "je u kvaru ) ,pa tako pere ruke 100 puta hladnom ,izlazi napolje svaki čas na hladno da nosi krv na analizu , razvodi pacijente po snimanjima itd 
Klostridija je smrtonosna za starije pacijente koji su duže u bolnici ,koji su dugo na antibioticima itd ,tako da se ne brinem suviše za njega (tj ,pokušavam da se ne brinem ) ali je poznato da se prenosi uglavnom rukama od osobe do osobe, ali i preko kreveta, stolova, toaleta, umivaonika, stetoskopa, toplomera, čak i preko telefona -sa čim dolazi u kontakt , ,sa ili bez rukavica .
A šta ako je "doneo" klostridiju u kuću ,babi koja ima 77 godina ,i spada u najugroženiju grupu ?
Kada se uzimaju antibiotici ,onda je obavezan probiotik ,to je jedina "zaštita" od klostridije ,i pranje ruku sapunom .
Ne alkoholom ,klostridija ne reaguje -sapunom . Probitik treba da sadrži kulturu "bulardi" koji eliminiše bakterije, razgrađuje njihove opasne toksine, ublažava tegobe i dovodi do mnogo bržeg oporavka.
Glavni znak infekcije klostridijom je iznenadna dijareja koja se teško zaustavlja ,a u najtežem obliku bukvalno "istanji" i perforira creva ,što dovodi i do smetnog ishoda . I najgore ....inkubacija može da traje i do 8 nedelja ,bez znaka infekcije .
Kakogod -imam o čemu da razmišljam .










Bolničke infekcije 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
el_vibrador
בנו של ישראל
el_vibrador


Datum upisa : 07.02.2012

Bolničke infekcije Empty
PočaljiNaslov: Re: Bolničke infekcije   Bolničke infekcije EmptyUto Dec 20, 2016 1:46 pm

Nije dovoljno reci "infekcija klostridijom", jer njih ima prilicno vrsta, neke patogene za humanu populaciju, neke ne.Bolnicki laboratorij je duzan da izolira soj clostidiuma, i eventualno njegov serotip, koji , ukoliko se radi o Hospitalnoj infekciji, je upravo karakteristican za doticnu zdravstvenu ustanovu.Nakon toga se soj testira na osetljivost prema terapiji (popularni antibiogram).Clostridium je striktna anaerobna bakterija (stapicasta, koja se boji kisika).Izlozenost rane vazduhu, te ciscenje rubova rane od ostatka tkiva ce biti dovoljno.Tvoj sin nakon pranja ruku, treba da ih uvek namaze nekom kremom, i ako nema rukavica za jednokratnu upotrebu, u samoj bolnici (sto mi je malo cudno u ovom veku), moze ih sam kupiti (nesterilne su u redu, prodaju se obicno po 100 komada)
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Bolničke infekcije Empty
PočaljiNaslov: Re: Bolničke infekcije   Bolničke infekcije Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Bolničke infekcije
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Alternativna ordinacija kod Dr.CaC1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: ŽIVOT I PRIKLJUČENIJA :: ZDRAVLJE :: LEKARSKA ORDINACIJA-
Skoči na: