DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
U čemu smo mi iz EX YU -najbolji i jedinstveni u svetu ?  BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
U čemu smo mi iz EX YU -najbolji i jedinstveni u svetu ?  BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 U čemu smo mi iz EX YU -najbolji i jedinstveni u svetu ?

Ići dole 
+4
podbarac
Astra
Ivana_258
Danubius
8 posters
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

U čemu smo mi iz EX YU -najbolji i jedinstveni u svetu ?  Empty
PočaljiNaslov: U čemu smo mi iz EX YU -najbolji i jedinstveni u svetu ?    U čemu smo mi iz EX YU -najbolji i jedinstveni u svetu ?  EmptyČet Feb 20, 2014 10:51 pm

Mi naravno ,volimo da budemo nerealni i da se hvalimo -ali ,kada se malo razmisli -ima stvari koje jedino mi umemo -i niko drugi na svetu .
Mogu i šaljivi odgovori ,tipa "jedino mi možemo da živimo od 300 eu " ali poenta bi bila na ozbiljnim stvarima -koje jedino mi umemo -i niko drugi .
Evo vam primera :
Gledate X faktor ?
Naša deca razbijaju glasom i talentom ,bilo da pevaju naše ili strane pesme .
Baška strane -pojedini su toliko ubedljivi u interpretaciji ,da je to zapanjujuće .Da ne znamo -mislili bi da su iz Amerike ili Engleske ,tako to zvuči .
Dovedite bilo koju svetsku zvezdu -neka proba da peva neku "našu?"
Naučiće oni i tekst ,savršeno će otpevati ,čak će proučiti i o čemu pesma govori ,ali ....ostaće neubedljivi. 
Nešto fali -iako je tehnički savršeno ?
Oni ne mogu da osete emociju -a bez emocije je to samo savršena reprodukcija .
Naši izvođači ,naročito mladi ,kojima je izgovorni engleski dobar  ,razbiju pesmu -kao da su rođeni na Misisipiju ili u Londonu . 
Pevaju deca portugalski fado -da se naježiš. U Lisabonu mogu da pevaju -a da niko ni ne pomisli da se momak zove Jovo ,a ne Manolo ili Hesus.
Jednostavno -imaju "žicu" za emociju . 
I ne samo kada  je strana pesma u pitanju . Mladi Beograđani pevaju Dina Merlina ili Harija kao da su rođeni u Sarajevu -i obrnuto .
To je ono što mi imamo -a niko drugi nema . 
Emociju -ili kako god to nazvali .










U čemu smo mi iz EX YU -najbolji i jedinstveni u svetu ?  155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Ivana_258
Seven of nine
Ivana_258


Godina : 52
Location : Beograd
Humor : Uvek
Datum upisa : 27.06.2010

U čemu smo mi iz EX YU -najbolji i jedinstveni u svetu ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: U čemu smo mi iz EX YU -najbolji i jedinstveni u svetu ?    U čemu smo mi iz EX YU -najbolji i jedinstveni u svetu ?  EmptyČet Feb 20, 2014 10:57 pm

Pa baš po tome što smo EX a ipak smo YU!!
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

U čemu smo mi iz EX YU -najbolji i jedinstveni u svetu ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: U čemu smo mi iz EX YU -najbolji i jedinstveni u svetu ?    U čemu smo mi iz EX YU -najbolji i jedinstveni u svetu ?  EmptyČet Feb 20, 2014 11:02 pm

Ima i ova pojava...medju sobom se glodjemo kao gladni psi,ali jos uvijek,nek se neko treci upetlja,ujedinjeni smo i slozni....u sekundi mjenjamo te emocije.U svijetu ako se mrze mrze se stoljecima,a mi...mi se i mrzimo i volimo u roku 5 minuta.

Evo primjera za to i zadnji protesti u Bosni i demonstracije solidarnosti u drugim republikama.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne
podbarac


Godina : 68
Location : Novi Sad
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

U čemu smo mi iz EX YU -najbolji i jedinstveni u svetu ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: U čemu smo mi iz EX YU -najbolji i jedinstveni u svetu ?    U čemu smo mi iz EX YU -najbolji i jedinstveni u svetu ?  EmptyPet Feb 21, 2014 10:02 am

Ameri su svojevremeno dali ovakvu izjavu - bombardovanjem Srbije hteli smo uneti nemir i razdor ,izazvati reakciju naroda da skine Milosevica sa vlasti a postigli smo suprotno . Narod se ujedinio i okrenuo protiv nas svakom recju i gestom , potpuno ne ocekivana reakcija za nas . Nismo bas previse zeleli da moramo posle akcije bombardovanja da sprovodimo kopnenu akciju . To je izjava onog seronje Klarka .
Nazad na vrh Ići dole
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

U čemu smo mi iz EX YU -najbolji i jedinstveni u svetu ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: U čemu smo mi iz EX YU -najbolji i jedinstveni u svetu ?    U čemu smo mi iz EX YU -najbolji i jedinstveni u svetu ?  EmptyPet Feb 21, 2014 12:22 pm

Tacno je da smo preemocionalni.
Mi se iskidamo za tamo nekog levog rodjaka, ako mu se nesto ruzno desava, za razliku od zapadnog sveta koji je na sve to "mrtav 'ladan".
Ko je od nas spreman da dete sa punoletsvom odvoji od sebe ?
Dobro, oni imaju uredjenu drzavu koja se pobrine da to dete uz svoj rad, obezbedi sebi egzistenciju bez problema.
No, misljenja sam da mi to ipak ne mozemo i spremni smo da ih pomazemo i da im ugadjamo i onda kad zaista vise ne treba.
Nazad na vrh Ići dole
Gothic
Gothic
Gothic
Gothic


Datum upisa : 21.04.2012

U čemu smo mi iz EX YU -najbolji i jedinstveni u svetu ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: U čemu smo mi iz EX YU -najbolji i jedinstveni u svetu ?    U čemu smo mi iz EX YU -najbolji i jedinstveni u svetu ?  EmptyPet Feb 21, 2014 2:13 pm

Jedinstveni smo u Svetu sto sve mozemo da oprostimo samo neciji uspeh to nikako ne mozemo... :329340:
Nazad na vrh Ići dole
Gothic
Gothic
Gothic
Gothic


Datum upisa : 21.04.2012

U čemu smo mi iz EX YU -najbolji i jedinstveni u svetu ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: U čemu smo mi iz EX YU -najbolji i jedinstveni u svetu ?    U čemu smo mi iz EX YU -najbolji i jedinstveni u svetu ?  EmptySre Okt 19, 2016 4:44 pm

Primetio sam kod nekih nasih ljudi da kada kupe TV, daljinski upravljac duze vreme pa i godina cuvaju u foliji neodpakovan.

U čemu smo mi iz EX YU -najbolji i jedinstveni u svetu ?  Sg8adcbe

Mislim da su neki nasi pojedinci jedinstveni u svetu po tome.A zasto to rade neznam,nikada ih nisam pitao. :brdski2:
Nazad na vrh Ići dole
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne
podbarac


Godina : 68
Location : Novi Sad
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

U čemu smo mi iz EX YU -najbolji i jedinstveni u svetu ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: U čemu smo mi iz EX YU -najbolji i jedinstveni u svetu ?    U čemu smo mi iz EX YU -najbolji i jedinstveni u svetu ?  EmptySre Okt 19, 2016 5:07 pm

Da je samo daljinski , sedišta u kolima pa čak i nameštaj ( mislim na fotelje ).
Nazad na vrh Ići dole
savo

savo


Datum upisa : 21.03.2014

U čemu smo mi iz EX YU -najbolji i jedinstveni u svetu ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: U čemu smo mi iz EX YU -najbolji i jedinstveni u svetu ?    U čemu smo mi iz EX YU -najbolji i jedinstveni u svetu ?  EmptySub Okt 22, 2016 9:39 am

podbarac ::
Ameri su svojevremeno dali  ovakvu  izjavu - bombardovanjem Srbije hteli smo uneti nemir i razdor ,izazvati reakciju naroda da skine Milosevica sa vlasti a postigli smo suprotno . Narod se ujedinio i okrenuo protiv nas svakom recju i gestom , potpuno ne ocekivana reakcija za nas . Nismo bas previse zeleli da moramo posle akcije bombardovanja da sprovodimo kopnenu akciju . To je izjava onog seronje Klarka .

To je kenjaza, zna se da svako bombardovanje ujedinjuje napad, i Hitler je hteo kada je bombardovao London da prisili GB na kapitulaciju ili neki mir, ali postigao je suprotno. Istorija je puna ovakvih primera, opsada Lenjingrada, paljenje Drezdena itd, Amerikanci dobro znaju za to ne verujem da ih je iznenadila reakcija. Oni su hteli jednostavno da nas oslabe i da nas vrate nekooiko decenija nazad. I nazalost mislim da su uspeli
Nazad na vrh Ići dole
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne
podbarac


Godina : 68
Location : Novi Sad
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

U čemu smo mi iz EX YU -najbolji i jedinstveni u svetu ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: U čemu smo mi iz EX YU -najbolji i jedinstveni u svetu ?    U čemu smo mi iz EX YU -najbolji i jedinstveni u svetu ?  EmptySub Okt 22, 2016 10:23 am

Ako je i kenjaža i to je opet od seronje Klarka , mi iz EX YU smo najbolji i u tome da bolje znamo šta je pesnik hteo reći nego sam pesnik.
Nazad na vrh Ići dole
Kica/Praja
El virtuoso
Kica/Praja


Godina : 85
Location : Ladna Morava
Humor : Filmovi Veljka Bulajića
Datum upisa : 04.12.2009

U čemu smo mi iz EX YU -najbolji i jedinstveni u svetu ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: U čemu smo mi iz EX YU -najbolji i jedinstveni u svetu ?    U čemu smo mi iz EX YU -najbolji i jedinstveni u svetu ?  EmptySub Okt 22, 2016 1:42 pm

Što bi rekao Mile Kekin imamo osećaj za ritam i loptu. Za loptu je svima jasno ali ovo za ritam sam se uverio jednom u kafeu skc-a. Jedan poznati svetski bubnjar i njegov kolega basista nisu mogli nikako  da uhvate onaj ritam što bi Vlatko Stefanovski rekao jen dva tri, jen dva tri. Nama je to tako lako ali za strance nerešiv zadatak. Za njih je osmina tona nepremostiva prepreka.










Jedan poziv menja sve !
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





U čemu smo mi iz EX YU -najbolji i jedinstveni u svetu ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: U čemu smo mi iz EX YU -najbolji i jedinstveni u svetu ?    U čemu smo mi iz EX YU -najbolji i jedinstveni u svetu ?  Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
U čemu smo mi iz EX YU -najbolji i jedinstveni u svetu ?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» ...10 najmisterioznijih mesta na svetu...

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: GEOGRAFIJA PREBIVALIŠTA/ETNOSI :: DRŽAVE :: SFR JUGOSLAVIJA-
Skoči na: