DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Politikin zabavnik BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALTražiRegistruj sePristupi

Delite

Politikin zabavnik

Ići dole 
AutorPoruka
brdjanin
peskovit je put do zvezda
brdjanin

Datum upisa : 13.09.2013

Politikin zabavnik Empty
PočaljiNaslov: Politikin zabavnik   Politikin zabavnik EmptySub Mar 01, 2014 8:48 am

[You must be registered and logged in to see this image.]

je ovih dana proslavio 75. rodjendan.
Časopis za sve od 7 do 107 godina.

Pre 75 godina snimljeni su slavni filmovi “Prohujalo s vihorom”, “Poštanska kočija” i “Čarobnjak iz Oza”. Rođen je strip junak Betmen a preduzeće “Nestle” predstavilo je novi proizvod – “nes” kafu. Iste te 1939, 28. februara, nastao je i “Politikin Zabavnik”, piše Politika.

O Zabavniku možete pročitati i sami na netu, te neću copy-paste ništa! zlz
Zanima me vaš odnos prema ovom legendarnom časopisu...

Petak je bio svetac mog detinjstva.
Ustajao sam ranije, oblačio se na brzinu i trčao do kioska.
Svet bi stao dok ga ne bih pročitao od korica do korica.
Sa uživanjem i gustiranjem. Doručkovao bih nad njim, a onda se izvrnuo na krevet i ne bih ga ostavljao do poslednje stranice.

Sećam se jednog petka uopšte nije izašao, ne znam zašto, nego tek u subotu. Ako nisam 100 puta otišao do kioska nisam ni jednom. To je bio najtužniji petak u mom životu.

Nizbrdo je lakše. Ali uzbrdo je avantura!
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja

Godina : 52
Datum upisa : 13.01.2013

Politikin zabavnik Empty
PočaljiNaslov: Re: Politikin zabavnik   Politikin zabavnik EmptySub Mar 01, 2014 11:25 am

Zabavnik je Zabavnik. Od Riplijevog "Verovali ili ne" da stripa na zadnjoj strani. Imao je samo jednu manu - čitao se prebrzo i izlazio preretko.

Jedna moja sestričina dolazi i onako sva uzbuđena me obaveštava kako joj je mam kupila SUUUUPEEEEER časopis. Svašta nešto ima u njemu. Otkrilo dete Zabavnik  zlz 

Kad sam onomad imala slomljenu nogu sem mog Arčija (moj komp) koji mi je omogućavao da budem u kontaktu sa svetom pročitala sam jedno stotinak brojeva Zabavnika. Donela mi drugarica od svog sina. Posle teških pregovora pristao je da ih da ali pod uslovom da ih lično donese. Čak sam svaki novoizašli broj dobijala već u nedelju što je izazivalo gunđanje roditeljskog para jer ih oni nisu još isčitali.

Zabavniče srećan ti rođendan.

Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
John Doe
SFRJ
John Doe

Godina : 58
Humor : was ist das?
Datum upisa : 28.11.2011

Politikin zabavnik Empty
PočaljiNaslov: Re: Politikin zabavnik   Politikin zabavnik EmptySub Mar 01, 2014 11:36 am

Nazad na vrh Ići dole
http://www.istitutzagubljenjevremena.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

Godina : 59

Politikin zabavnik Empty
PočaljiNaslov: Re: Politikin zabavnik   Politikin zabavnik EmptySub Mar 01, 2014 12:19 pm

Spadam u generaciju koja je čitala i kupovala redovno "Politikin zabavnik" još onda kada je bio štampan na običnom papiru i u formatu dnevne "novine" .
Nije uopšte preterivanje -petak je bio "svetac" za nas baš zbog "Zabavnika" ,a nama "redovnima" (uz dozvolu roditelja i na osnovu usmenog sporazuma trafikanta i njih ) se primerak "ostavljao " (ne daj bože da ostaneš bez  "novog broja" ? )
Zabavnik je bio nagrada -ali se "ukidanje koristilo i kao "kazna" za nas ,decu .Loše ocene -nema "Zabavnika , tuga pregolema .
Čak su se i čitava godišta davala "ukoričiti" . Kasnije ,ranih 70 tih ,u "Zabavnik" su išla i propratna izdanja "Miki" i "Mikijev almanah" ,trebalo je biti "jako dobar" da isčupaš od roditelja kintu  još i za to .
Dugo nisam baš čitao "Zabavnik" ,ali moja koleginica ga i dalje redovno kupuje unucima ,pa prelistam .
Koliko videh -nema više onih originalnih stripova kao "Bim i Bum" i "Mumini" -ali je lepo što "Zabavnik" još uvek živi i prilagođava se iz generacije u generaciju .
Ni "Hogaru" ništa ne fali .
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota

Datum upisa : 11.07.2013

Politikin zabavnik Empty
PočaljiNaslov: Re: Politikin zabavnik   Politikin zabavnik EmptySub Mar 01, 2014 12:25 pm

Isti slucaj  55555 ..kako sam ja volela -jeste li vec znali-,sf price,pa Iznoguda,Dikana,Mandraka..ma ja sam ga citala od prvog do zadnjeg slova  wsmile ..sad citam preko neta i uvek naidjem na puno zanimljivih clanaka..zao mi je sto deca danas nemaju naviku da ga kupuju kao mi ranije..
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja

Politikin zabavnik Empty
PočaljiNaslov: Re: Politikin zabavnik   Politikin zabavnik EmptySub Mar 01, 2014 12:31 pm

Zabavnik je bio naš net pre neta. Istorija, geografija, hemija ... svašta nešto se dalo naučiti a da ni ne kapiraš da učiš. Kad ne mogu da se setim odakle znam neki podatak "negde sam to pročitala - situacija" uvek kažem da je Zabavnik najsumnjiviji.

Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

Politikin zabavnik Empty
PočaljiNaslov: Re: Politikin zabavnik   Politikin zabavnik EmptySub Mar 01, 2014 12:33 pm

Lakota ::
Isti slucaj  55555 ..kako sam ja volela -jeste li vec znali-,sf price,pa Iznoguda,Dikana,Mandraka..ma ja sam ga citala od prvog do zadnjeg slova  wsmile ..sad citam preko neta i uvek naidjem na puno zanimljivih clanaka..zao mi je sto deca danas nemaju naviku da ga kupuju kao mi ranije..
Bogami se nama dopadala Modesti Blejz .

Ali ,kako vreme ide ,mi čitaoci -sve manje ličimo na Ripa Kirbija ,a sve više na - Desmonda .  :dmmase:

Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota

Datum upisa : 11.07.2013

Politikin zabavnik Empty
PočaljiNaslov: Re: Politikin zabavnik   Politikin zabavnik EmptySub Mar 01, 2014 2:55 pm

..pa sta?meni Desmond bio uvek simpa!  smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
brdjanin
peskovit je put do zvezda
brdjanin

Datum upisa : 13.09.2013

Politikin zabavnik Empty
PočaljiNaslov: Re: Politikin zabavnik   Politikin zabavnik EmptySub Mar 01, 2014 5:28 pm

Da...Zox je to lepo rekla...Zabavnik nam je bio internet pre interneta.
Mnog podatke koje znam pamtim još od malena, a pročitao sam ih u Zabavniku! zlz

Tu sam prvi put zavoleo SF priče Zorana Živkovića, Artutra Kalrka i Isaka Asimova.

Nizbrdo je lakše. Ali uzbrdo je avantura!
Nazad na vrh Ići dole
Šmizla

Šmizla

Datum upisa : 07.10.2013

Politikin zabavnik Empty
PočaljiNaslov: Re: Politikin zabavnik   Politikin zabavnik EmptyPon Mar 03, 2014 11:44 pm

Moja majka je čuvala prve brojeve.
Vreme provedeno kod dede i majke leti, na selu je bilo čarobno.
Čitanje starih brojeva PZ...i oduševljavanje njegovim izgledom od ranije...
Ti brojevi su sada kod jedne od mojih tetaka kao antikvitet.
Zabavnik je simbol mog detinjstva.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

Politikin zabavnik Empty
PočaljiNaslov: Re: Politikin zabavnik   Politikin zabavnik EmptySub Mar 08, 2014 12:10 pm

Šmizla ::
Moja majka je čuvala prve brojeve.
Vreme provedeno kod dede i majke leti, na selu je bilo čarobno.
Čitanje starih brojeva PZ...i oduševljavanje njegovim izgledom od ranije...
Ti brojevi su sada kod jedne od mojih tetaka kao antikvitet.
Zabavnik je simbol mog detinjstva.
To je ovo

I nije on baš ni bio jeftin ,10 dinara -to su bile one dve "zelene" .
 Sećam se još nečega u vezi "Zabavnika" ,to je bilo negde 1966 ,mi bili zabavištanci, kada je umro Volt Dizni .
Vest su naravno preneli svi svetski mediji ,a mi smo to shvatili ,kako smo i čuli -da je umro Mikijev (Mausa ) tata .
Jadannn Miki ...nema više tatu .... :dmmase:
Nazad na vrh Ići dole
John Doe
SFRJ
John Doe

Godina : 58
Humor : was ist das?
Datum upisa : 28.11.2011

Politikin zabavnik Empty
PočaljiNaslov: Re: Politikin zabavnik   Politikin zabavnik EmptySub Mar 08, 2014 12:59 pm

... 'bem vam lebaru... naučio sam da čitam sa 4.5 godine, zahvaljujući deda Antunu i Zabavniku... voleo sam Mandraka, onog klinca što je imao čarobnu pušku sa mali milion gadžeta, Lik Orjenta, Kirbi, Bim i Bum i da ne nabrajam.. stripovi su bili celi ili u dva dela a sada su u 5-6 nastavaka... OK, inače sam se manio stripova ali ostalo je još uvek interesantno... od 7-77 godina... drago mi je što sam uspeo da mog klinca zarazim Zabavnikom...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.istitutzagubljenjevremena.com
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja

Politikin zabavnik Empty
PočaljiNaslov: Re: Politikin zabavnik   Politikin zabavnik EmptyČet Feb 26, 2015 6:41 pm

Јесте ли већ чули да...

... пре 76 година, 28. фебруара 1939, изишао је први број „Политикиног ”Забавника, штампан на 12 црно-белих страница, од којих четири с додатком црвене боје и њених тонова; до априла 1941. године, кад је изишао последњи предратни број, излазио два пута недељно, уторком и суботом

... главу – лого новог листа осмислио је и анацртао Никола Гутје, Немац из Баната, запослен у агенцији „Седма сила”, и досетио се да за то искористи лик Паје Патка који је и данас на нашој насловници

… први поратни број појавио се 5. јануара 1952. године

... од 6. јануара 1968. године „Политикин Забавник” излази као магазин

... 1971. године појављује се и латинично издање (ијекавско источнохерцеговачко наречје српскохрватског језика) а два лета доцније и на словеначком језику

... 1979. године установљена је „Забавникова” Књижевна награда за најбољу књигу намењену младима

... 1. маја 1999. године на насловној страни листа, у време Нато бомбардовања наше земље, појавио се лик Микија Мауса који је шакама прекрио очи

... јуна 2003. године седамдесетседмогодишњи пензионер Предраг Педа Поповић тестаментом је матичној библиотеци у Пироту завештао све комплете „Забавника” које је сакупљао и коричио од првог броја

... у априлу 2004. године „Политикин Забавник” је први пут у свету објавио стрип на ромском језику; реч је о епизоди Тин-Тина а поводом Свете Бибије, најзначајнијег празника Рома

... 2006. године „Забавник”, који и данас ужива култни статус у поп култури Србије и бивше Југославије проглашен је супербрендом, најбољом робном марком у мноштву наших штампаних медија

... од 24. августа до 30. септембра 2007. године у Музеју примењене уметности у Београду приређена је највећа изложба илустрација код нас под називом „Илустратори 'Политикиног Забавника'” на којој су 104 уметника приказала 367 оригиналних радова и дигиталних копија објављених у нашем листу

... наставак у следећем рођенданском броју...

Izvor: Zvanična FB stranica zabavnika

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

Politikin zabavnik Empty
PočaljiNaslov: Re: Politikin zabavnik   Politikin zabavnik EmptyPon Maj 23, 2016 8:59 am

Eto,našao se izvesni Beograđanin B.J. (40 ) koji vrišti do neba na "Zabavnik" ,zbog par sličica ,što su naravno ,žuti mediji jedva dočekali ,pa uz naslove "Roditelji izbezumljeni" udarili po legendarnom nedeljniku (i posredno ,po LGBT populaciji ) 

To što se daleko gore scene mogu svako veče gledati uživo u domaćim "rijaliti" programima ,ili spotovima pevaljki -gospodi ,izgleda ,nimalo ne smeta ?
Licemerje bez granica .
---------

DOBRO JUTRO, SRBIJO!

Autor: Ivana Žigić | 23.05.2016. 05:36

U vreme kada mediji u Srbiji kolektivno truju i zaglupljuju narod raznim najprizemnijim formatima, a od polupismenih samoprozvanih starleta, mesara, pekara i vona bi pevačica prave poznate ličnosti, nekome je zasmetao “Politikin Zabavnik”. Da ponovim, “Politikin Zabavnik”!
Pomislio bi čovek da je taj nedeljnik uz koji su generacije stasavale i učile često više nego iz školskih udžbenika, napravio bog zna kakav ispad. No... Ono što su se urednici drznuli da uvrste u sadržaj “Politikinog Zabavnika” je strip u kome se, između ostalog, poljube dve devojke. To je, dakle, za pojedine roditelje neoprostivo.
Da pođemo od toga da ovo nikako nije prvi put da se u “Politikinom Zabavniku” pojavi strip u kome se neko ljubi. Naprotiv, bilo je i stripova u kojima se išlo i prilično dalje od poljubca. I nikome nije zasmetalo. No, ovog puta u pitanju su dve osobe istog pola, te pojedini, zaboga, ne znaju kako to da objasne deci. Valjda da nije toga bilo u “Politikinom Zabavniku” ne bi deca sigurno imala gde da vide gej poljubac? Ni u jednoj seriji, emisiji, filmu, pa ni u vestima kada se prenosi “Parada ponosa”, odnosno je li ona konačno mirno protekla. Niti bi znala da gejevi uopšte i postoje.
Hekman je rekao: “S prašinom koju podižemo, pokrivamo svoju golotinju”. A ima vala, i golih, i bosih, očito. Onih koji žive u 2016, ali i dalje nisu svesni koja je godina. Onih koji su spremni da ustanu protiv “Politikinog Zabavnika”, ali ne i protiv svega onoga što im sistematski uništava decu pre nego što su i došla u doba u kome čitaju “Zabavnik”. 
Gospodo, ostanite goli.

Nazad na vrh Ići dole
Diplomirani Duduk

Diplomirani Duduk

Godina : 76
Datum upisa : 26.11.2015

Politikin zabavnik Empty
PočaljiNaslov: Re: Politikin zabavnik   Politikin zabavnik EmptyPon Maj 23, 2016 9:16 pm

Danubius ::
Licemerje bez granica .

Sve dok je isključivo u gaćama, tzv. "moral" je vrhunsko licemerje!
Nazad na vrh Ići dole
https://diplomiraniduduk.wordpress.com/
Sponsored content

Politikin zabavnik Empty
PočaljiNaslov: Re: Politikin zabavnik   Politikin zabavnik Empty

Nazad na vrh Ići dole

Politikin zabavnik
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: MULTIMEDIJA :: MEDIJI/ ŠTAMPA :: PRESS / RADIO /TV...-
Skoči na: