DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Bamija BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Bamija BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Bamija

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

Bamija Empty
PočaljiNaslov: Bamija   Bamija EmptyČet Apr 03, 2014 9:15 pm


Bamija? To se peče, dinsta ili puni?
Bamija Bamija7



Što je ovo? Hm, izgleda kao paprika, a nije paprika. Što se s tim radi? Peče, kuha, dinsta? Jesu li bolje veće ili manje? Zelene, bijele ili crvene? Kakve su ove malo šire? Za punjenje? Ma kakvo punjenje u tu malu rupicu…

Ovo su neka od uobičajenih pitanja neupućenog kupca koji se ovih ljetnih dana na tržnicama ima priliku upoznati s bamijom. Bamija (Hibiscus esculentus L.) ili okra je povrtna kultura poznata već pet tisuća godina. Otkako je iz svoje domovine Afrike donesena na europsko tlo najviše se udomaćila u bliskoistočnim zemljama. Kako su bamiju i turski osvajači tretirali kao ukusnu hranu i koristan lijek (osobito afrodizijak), u svojim ratnim pohodima raširili su je i po Balkanskom poluotoku.


Sastojci

500 gr junetine
1 glavica luka
2 supene kasike sjeckanog paradajza sa pireom
1 mala kasicica aleve paprike
so,biber,vegeta
1 supena kasika sirceta-ocat
suha bamja


1
Meso dobro oprati i posusiti.
2
Isjeci ga na sitne komadice(zalogajcice)
3
Crveni luk isjeci sitno i staviti da se malo prodinsta.
4
Na luk staviti meso i dinstati malo uz mjesanje.
5
Dodati paradajz pire i alevu papriku, so, biber i vegetu.
6
Jos malo tako zajedno dinstati i staviti u Slow cooker da se polako kuha.
7
Staviti vode toliko koliko ce meso da bude pokriveno vodom.
8
Kuhati polako zavisi od mesa.
9
Bamju oprati prvo i staviti da prokuha u vodi u kojoj ste stavili kasiku sirceta.
10
Procjediti je i dodati mesu.
11
Bamja se nesmije mjesati dok se kuha, a kuha se oko 30 min.

Posluživanje

Najbolje je servirati bamju sa pogacom.

Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Bamija Empty
PočaljiNaslov: Re: Bamija   Bamija EmptyČet Apr 03, 2014 9:25 pm

Slobodno je iseckajte, sprema se slicno kao i boranija ili grasak...Preporucujem pirinac kao prilog..












Bamija CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Bamija Empty
PočaljiNaslov: Re: Bamija   Bamija EmptyČet Apr 03, 2014 9:35 pm

Auuu ,ovo je moja ex žena jednom dovukla da posadimo ,dobila od kolege Omara ,Sirijca.
I bi posađeno ,i i naraslo ,i skuvalo se ...
Jednom i nikada više -što se mene tiče .
Bamija , boranija ....ne vol*em .










Bamija 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

Bamija Empty
PočaljiNaslov: Re: Bamija   Bamija EmptyČet Apr 03, 2014 9:37 pm

Ja nisam znala sta je  55555 ..ali mi delovalo ukusno dok sam sinoc gledala kombinaciju u kojoj je spremana na teveu..mislila sam da je nesto kao spanac,rastan..
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Bamija Empty
PočaljiNaslov: Re: Bamija   Bamija EmptyČet Apr 03, 2014 9:44 pm

Lakota ::
Ja nisam znala sta je  55555 ..ali mi delovalo ukusno dok sam sinoc gledala kombinaciju u kojoj je spremana na teveu..mislila sam da je nesto kao spanac,rastan..
Dobro piše u uvodnom postu .Izgleda kao paprika ,nije paprika ,a ukus ...nemam pojma sa čim se može porediti ?
Recimo -mokar tanji karton ?
No ja spadam u ekstremne ljubitelje vojvođanske kuhinje ,te svaka "travuljina" ili povrće tamo znače samo nužno zlo .
Kao što kaže onaj vic ....skuvajte kilogram ćuretine u kupusu ,kupus bacite ..... :zubi3:










Bamija 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Bamija Empty
PočaljiNaslov: Re: Bamija   Bamija EmptyČet Apr 03, 2014 9:55 pm

Za bamiju sam prvi put čula u seriji lud,zbunjen,normalan.  :zubi3: .

Očito ima neki afrodizijak u sebi kad se često spominje :D
Isčitah ovo.Fala vam..:D

Nema tice do prasice....  :zubi3:










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Bamija Empty
PočaljiNaslov: Re: Bamija   Bamija EmptyPet Apr 04, 2014 1:41 pm

Lakota ::
Ja nisam znala sta je  55555 ..ali mi delovalo ukusno dok sam sinoc gledala kombinaciju u kojoj je spremana na teveu..mislila sam da je nesto kao spanac,rastan..

Lakota, dobar ti je recept:) Mozes samo pomijesati junetinu i jagnjetinu ako hoces, i dodati nesto ljuto, malo suhih papricica ili slicno. KVrckati po pola dana, i da vidis mangie:))))))

Ni pod razno ko boraniju, nece valjat. I valja samo mlada bamija, one sto su velicine jagodice na prstu. One klipare sto ih mi zovemo kad porastu su ko trava:)

p.s. sirce ne ide u bamiju, tj. u jelo, nego i vodu u kojoj prvo iskuhas bamiju, pa je onda dobro operese jos i hladnom vodom.
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

Bamija Empty
PočaljiNaslov: Re: Bamija   Bamija EmptyPon Okt 20, 2014 3:53 pm

Drevni zapisi govore da se bamija u dolini Nila uzgajala vekovima pre Hrista. Zbog afrodizijačkih svojstava bila je omiljeno jelo begova, o čemu najbolje svedoči čuvena begova čorba i bajramska bamija. Abelmoschus esculentus, jedna od najstarijih zdravih namirnica, na velika vrata vraća se u jelovnike brojnih kuhinja. Ipak, o njoj se i dalje stidljivo govori, jer većina ne zna ni kako izgleda, kakvog je ukusa, i šta sve poseduje. Okra ili gospini prsti, kako je još zovu, održava normalan nivo holesterola u krvi, uspostavlja dobro varenje i stabilizuje nivo šećera, podmlađuje kožu i pospešuje regeneraciju njenih tkiva.


Za njen izuzetan uticaj na glatkoću i zategnutost kože znala je i Kleopatra. Sadrži brojne minerale i vitamine, posebno iz grupe B, (najviše B1 i B2 i B6) važne za održavanje sigurne i zdrave trudnoće. Proizvodeći folate, sprečava pojavu urođenih mana i pomaže da plod raste i razvija se normalno.

Probajte masku za lice od bamije i regenerišite i podmladite kožu lica.

Ova trajna biljka iz porodice sleza, raste do metar visine. Ima plod duguljastog rebrastog oblika koji je lako svarljiv, sočan, prijatog i pomalo oporog ukusa. Za ishranu se koriste samo mladi nedozreli plodovi, koji se prilikom kuvanja raspadaju oslobađajući mnoštvo sitnih semenki, izuzetno bogatih belančevinama i mastima. Da bi mogle da se nađu na trpezi tokom cele godine mlade bamije se suše, nanizane na konac. Osim konzerviranja sušenjem, može i da se zamrzne, marinira ili samelje.

Vitamin C, kojeg takođe ima u zavidnim količinama sprečava nastanak dijabetesa, odnosno ublažava simptome ukoliko se bolest ispoljila. Delotvoran je i u slučaju astme i drugih respiratornih problema. Vitamin C iz bamije, takođe, podmlađuje kožu, pospešuje rast i regeneraciju njenih tkiva i na taj način poboljšava produkciju kolagena. Sadrži i polisaharide koji deluju stimulativno na organizam i krvotok, pa samim tim, dovode do boljeg rada mozga, odnosno memorije i kognitivnih sposobnosti.

U bamiji se nalazi i mnoštvo antioksidanasa, od kojih je posebno važan rutin jer doprinosi čvrstini malih krvnih sudova, kao i kvercetin koji čuva disajne puteve, jer pomaže eliminaciji sluzi.

Zvanična istraživanja potvrdila su da redovno konzumiranje bamije smanjuje rizik od nastanka bubrežnih bolesti, posebno uzrokovanih dijabetesom. S obzirom na to da je prebogata dijetetskim vlaknima, pospešuje zdravlje debelog creva, ali i čitavog probavnog trakta. A važan pratilac vitamin A doprinosi očuvanju zdravlja celokupne sluzokože ovih organa, kao i njihovo normalno funkcionisanje.

Izvor: novosti.rs
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Bamija Empty
PočaljiNaslov: Re: Bamija   Bamija EmptySre Sep 02, 2015 1:27 pm

Jedno od omiljenih jela moga muza...
Pocecu i ja kao sef, hahhaha, pasulj ( nisam jela bar godinu dana ako ne i duze :(  )  ili nista   zlz










Bamija CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Bamija Empty
PočaljiNaslov: Re: Bamija   Bamija Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Bamija
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: KUVANJE I ZAKUVAVANJE :: KUHINJSKE TEME(uopšteno) :: JELA I PREDJELA-
Skoči na: