DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALTražiRegistruj sePristupi

Delite

JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?

Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

Godina : 59

JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  Empty
PočaljiNaslov: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  EmptyNed Maj 18, 2014 9:02 pm

Poznata je uloga RTS ,iliti "javnog informacionog servisa u službi građana " u poslednjih 20 godina ,pa za vreme preminulog g Tirnanića ,i konačno sada .
Da li kvalitet informacija ,emisija ,i ta televizija uopšte ispunjava uslove da je  smatramo "nacionalnom" ?
Šta mislite ,da li je izgubila medijsku utakmicu sa privatnim televizijama ?
Plaćate li pretplatu ,gledate li RTS ?
Ne znam ima li to u ijednoj zemlji, ali nama , po "Šešeljevom zakonu" iz 90 tih račun za tv predpaltu RTS isporučuje zajedno sa računom za struju ?
Ilustracije radi ,jedan tekst (koji NE treba da bude "vodilja" ) a sa kojim se ,recimo ja slažem .

Ne dam više za pretplatu! link

Poslednji izmenio Danubius dana Uto Sep 02, 2014 9:09 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA
Kijara-brm

Godina : 40
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  EmptyNed Maj 18, 2014 9:19 pm

Kolika je pretplata (u evrima)?
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja

Godina : 52
Datum upisa : 13.01.2013

PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  EmptyNed Maj 18, 2014 9:20 pm

Pročitala kolumnu i slažem se do zadnjeg slova.

Dokle smo došli da gledam šugavi PINK da bih čula informacije, dobro ja ih dobijam na netu ali mnogi su baš u toj situaciji. I ovo nije prvi put da JSS ili "Vaše pravo da znate sve" omane. Za zaboravne nabrojaću par primera koji su meni ostali u sećanju:

- Požar u Hilandaru. Možemo da se slažemo ili ne sa politikom SPC ali Hilandar je versko, istorijsko, kulturno nasleđe Srbije i požar u njemu je od nacionalnog značaja. Rekla bih (daleko bilo) u rangu požara u Narodnoj biblioteci, Narodnom muzeju ili nekoj sličnoj instituciji. Pink je u roku od sat vremena po objavljivanju ove vesti imao u studiju i vatrogasce, sveštenike, istoričare ... budili su naše sportiste i trenere u Solunu da bi dobili neku informaciju sa lica mesta. Profesionalno do koske odrađeno i to u sred noći. Za to vreme na RTS-u je išao kajron da izgleda da se nešto događa u Hilandaru.

- Ubistvo Premijera. Bojana Lekić, vrhunski novinar i urednik informativne redakcije, se zaključava u svoju kancelariju. RTS bez izveštaja dok se Pink uključuje u izveštaje svetskih agencija koje kažu da se nešto dešava pred zgradom Vlade. Šalju ekipe, zovu, prekidaju program čekajući zvanične informacije.

- Martovski pogrom na Kosovu. Ista situacija. Pink izveštava, dovodi u studio goste raznih profila, telefonom dobijaju izveštaje sa terena dok JSS ćuti ili ima neko nemušto saopštenje.

- Maj 2014. Poplave u Srbiji. Pink već više od 48 sati ide sa programom koji se samo tim bavi.

Ne dam ni dinara za pretplatu.

Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  EmptyNed Maj 18, 2014 9:29 pm

Dobro pamtim TV Bastilju ,pa TV Beograd po Šešelju (i tada mlađanom izvođaču radova Vučiću ) pa DSS vakat (Tirnanić "uređivao" ) pa....ali ,da zaboravimo politiku i informacije koje smo već navikli gledati na drugim televizijama .
Filmovi i serije ? Nula !
Verski kalendar, Pravoslavlje ,x emisija sa i o popovima .Šta mu to dođe ,obrazovni program?
Zabavni ? Pa imali su obraza više (dvocifreno ) puta reprizirati one bljuzge od "Boljeg života" itd.
Kao da smo moroni .
Sport ? Gledamo ...na Areni sportu i drugim televizijama ,i to i domaći .
Ne gledam RTS -i neću da plaćam da me neko pravi  majmunom.
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja

PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  EmptyNed Maj 18, 2014 9:36 pm

Ja sam se osvrnula samo na informativni program i to za par stvarno važnih situacija kad je RTS omanuo toliko da bi ga trebalo raspustiti zbog toga. O ostalom programu neću da trošim reči jer reči nema.

I opet ponavljam NEĆU DA PLAĆAM PRETPLATU. Kijara kod nas je pretplata 500 dinara što je oko 4-4.5 evra. Ali nije stvar u novcu koliko u tome da ta ista televizija hoće i jare i pare. Imaju reklama više nego komercijalne televizije (što im je zakonom zabranjeno ako imaju pretplatu), nemaju dečiji i obrazovni program što po zakonu moraju da imaju. Da dopunim ono što je Dani rekao neću da me prave majmunom i to za moje novce.

Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa

Datum upisa : 02.12.2012

PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  EmptyPon Maj 19, 2014 11:04 am

Kijara-brm ::
Kolika je pretplata (u evrima)?
Najmanje je bitna visina pretplate. Bitno je sta i kome placamo ?
Ako je RTS javni servis gradjana Srbije, onda ti gradjani najmanje sto ocekuju je INFORMACIJA u pravom trenutku.
Ne, BAstilja je ostala nedodiriva.
Kad je cela Srbija bila na nogama, oni su pogasili kamere, i pustili trecerazredne filmove ( ko zna koja repriza po redu) na oba kanala i 'ladno otisli na spavanje.
Zato vreme je ta mnogo pljuvana  od svih nas TV PINK bila mobilna i iz minuta u minut obavestavala sa svih ugrozenih mesta.Kisnuli su njihovi reporteri, njihova oprema ali smo MI imali informaciju iz prve ruke u datom momentu.
RTS kojeg MI placamo je tek u subotu promenio programsku semu i poceo sa emitovanjem informacija. Doduse zakasnelim jer ih je TV PINK  vec preneo, no dobro.
TV PINK zivi od komercijalnih programa i od reklama i nije im bilo tesko niti su se dvoumili da u momentu prekinu program i krenu sa informisanjem.
Nisam ja ljubitelj PINKA, naprotiv. ali ne mogu i necu da ostanem nema i ne kazem da su savrseno profesionalno i na najvecem mogucem nivou uradili posao i svaka im cast.
I da su bili JEDINA TV koja je od ranih popodnevnih sati u petak pocela program uzivo i da traje sve do danas.
Ja jesam jedna od oni h budala koja placa TV pretplatu...prosto ne bih da se povlacim po kojekakvim sudovima ili sta vec.
Od ovih dogadjanja ostace i bez mojih 500 din.
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota

Datum upisa : 11.07.2013

PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  EmptyPon Maj 19, 2014 12:43 pm

Jok,dok ne postanu to sto im je definicija..imaju BBC kao svetski reper na koji se treba ugledati,imaju potencijal,imaju pare iz budzeta i od reklama,moraju da odrede sta su a ne da imaju ogromnu kolicinu zaposlenih ciji se potencijal ne koristi..
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  EmptyČet Maj 29, 2014 9:27 pm

Nabodem slučajno RTS (sada) i verovali ili ne -repriza tv serije "Ranjeni Orao" .
Niti čitam Mir Jam ,niti sam seriju gledao -ali znam otprilike kada se radnja događa,recimo 30 tih prošlog veka.
Elem ...scena svadbe ,negde na selu ,u Srbiji ...svira orkestar ,a lik u njemu svira "Ovation" akustičnu gitaru(ozvučenu) ? Lepo se vide potenciometeri i magnet . 
Da bude još zanimljivije ,harmonikaš svira "Dallapu" (isto ozvučena ,elektronska ) iako su prve "Dallape" pojavile posle drugog svetskog rata ,a tek 1960 se počele izvoziti u SAD ,i za Evropu su bile "pojam" .
Nadalje ....mladenci sedaju u auto....koji ne može biti mlađi od 1950 .
Mogućnost da se tako nešto nađe tada na srpskom selu bi bila ok-da se radi  o naučnofanstasičnoj fikciji sa putovanjem kroz vreme .
Ali ovi imaju čvrst scenario ,tj knjigu?
Mislim ...knjigu sam onako, preleteo, seriju nisam gledao ,ali me ne bi iznenadilo da dotični pilot umesto u dvokrilnom "Brege" leti u seriji u "Cesni" Šta ima veze ,kao da gledaoc nešto zna,avion je avion  ? Što ne onda i u "Galebu" ,bar za to nije teško naći aparat i letača ?
Pa majku mu ..ako nešto radiš ,informiši se malo ,o vremenu ,šta se nosilo ,kako izgleda uniforma itd (da ne ispadnu budalaštine kao u "Ravnoj Gori" )
Kakve veze ima RTS sa tim?
Pa oni našim parama finansiraju takve diletantske serije koje rade paceri ,a onda nam ih godinama repriziraju ,kao da smo maloumni -i to treba da platimo dva puta ,snimanje i "pravo na gledanje" sto puta istih besmislica ?
To je uvredljivo za inteligenciju gledaoca ,pa i zdrav razum.
Nekome je nebitno ,ali zamislite da gledate film o američkim marincima koji su naoružani "kalašnjikovima" i nose istočnonemačke šlemove ???? Šta bi rekli ,sem aloooo....pa za koga nas smatrate ,zato vas plaćamo ,da servirate smeće ?
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota

PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  EmptyPet Maj 30, 2014 4:14 pm

..leti u Galebu  smehsmeh 
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja

PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  EmptySub Jun 14, 2014 3:43 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]

Kad mi pokažu ugovor koji sam sklopila s njima da im plaćam pretplatu mogu da dođu da mi plene imovinu. Ne gledam smrdljivi RTS. Nek kodiraju program pa nek im plaća ko gleda. Uz to uredno plaćam kablovsku pa nk s mojim provajderom rasprave pitanje plaćanja ne samnom.

Javni servis znači sledeće:

- toliko i toliko reklama dozvoljeno -RtTS ih ima bar 10x više
- Dečiji program - nisu u stanju da repriziraju Neven a ne da snime nešto novo
- Obrazovni program - reprize iz 76-te i to posle ponoći
- dopisati ko se još čega seti

RTS ima na hiljade zaposlenih koji ne rade ništa. A nikog ne mogu da otpuste jer je "svetska ekonomska kriza". Za vreme koje krize sam ja tri puta dobijala otkaz jer je kriza i poslodavcu se ne isplati da me plaća. Neću ja kao poreski obveznik i poslodavac onim u RTS-u da čuvam socijalni mir. Uz to i nezaposlena da tovim trutove i plaćam astronomske plate Tijanićevim plavušama koje se nigde ni ne pojavljuju. A nek dođu da mi plene imovinu radiće stari paorski način - vile poLeđi.

Ne dam ni dinara za pretplatu.

Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota

PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  EmptySub Jun 14, 2014 5:12 pm

..ja cu im dati stari -ambasador- ,eno mi ga u podrumu..samo da se ne zeznem,da je on antika  smehsmeh 
Nazad na vrh Ići dole
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa

PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  EmptySub Jun 14, 2014 6:33 pm

Resih i ja da od proslog meseca ne placam TV pretplatu.
No, nije nasa imovina samo TV aparat...jer da ostanu pri tome...imam ja u garazi par komaTa...jedno vreme cu izdrzati  smehsmeh 
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  EmptyNed Jul 27, 2014 10:58 am

Javni servis & Vlada najavljuju genijalan način kako će naplaćivati pretplatu -blokiranjem dela prihoda građana ?
Nije dosta što još uvek, kao nigde na svetu ,važi "Šešeljev zakon" (plaćaš tv pretplatu uz račun za struju ,imao ili nemao TV ,i gledao ili ne ) sad će da ,mimo svih zakona ove zemlje ,da nam uvedu "alimentaciju" ?
To donosi famozni novi zakon o medijima ?
Inače ,za Riplija -RTS (re)emituje (jedno 20 ti put) "Srećne ljude "?????

Javni servis Srbije -naše pravo da vas mentalno maltretiramo !
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja

PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  EmptyNed Jul 27, 2014 3:18 pm

Danubius ::
Javni servis & Vlada najavljuju genijalan način kako će naplaćivati pretplatu -blokiranjem dela prihoda građana ?
...

A kako genijalci misle da ovo urade? Blokiraće deo prihoda građana što bi značilo dve stvari:

- da stave trajnu zabranu na moj račun u banci za iznos pretplate
- da mom poslodavcu dostave odluku o obaveznoj uplati TV pretplate (nešto kao alimentacija)

Sad da postavim par pitanja koja se sama nameću.

- Kome će da stave administrativnu zabranu ako u kući/familiji ima više zaposlenih ili penzionera? Pu pu pu daleko bilo da se sete da svako ko ima račun u banci mora da plaća harač za TV.

- Šta sa poljoprivrednicima koji nemaju redovne mesečne prihode? Kako nameravaju njih da oglobe?

- Šta sa nezaposlenim, onima koji su na socijali i slično? Hoće li njima od te bedne crkavice prvo uzeti pare za TV a njima koliko ostane?

Hoće li ikad RTS početi da poštuje zakon po kom traži da joj plaćamo harač? Videti moje ranije postove gde sam nabrojala šta rade-ne rade za pretplatu koju traže.

U stvari nije to harač jer isti je bio porez u jednoj uređenoj Državi svojevremeno. Ovo sa TV pretplatom u Srbiji je drumska pljačka pod firmom Države.

Ne dam dinara za TV pretplatu.

Nazad na vrh Ići dole
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa

PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  EmptyNed Jul 27, 2014 6:12 pm

ZoxZoja ::

Draga Zox, jedna lasta (ili nekoliko) ne cine prolece.
Sve dok ima onih koji prvo potrce da plate racune (pa i TV pretplatu) nego sebi hleba da kupe, bice nam ovako.
Zaista dokle cemo biti ovce i da li uopste neko razmislja da pokrene akciju - BOJKOT PLACANJA TV PRETPLATE-  ???
I naravno da ne ostane samo na pokusaju, vec da se svi generalno pridruze.

Poslednji izmenio dusicaa dana Ned Jul 27, 2014 6:16 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Ladyintheblack
Maskota Foruma
Ladyintheblack

Godina : 27
Humor : Uvek raspolozena :)
Datum upisa : 05.05.2014

PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  EmptyNed Jul 27, 2014 6:15 pm

Kod nas ovdje javni servis je RTRS...

Hajde nije to neki veliki iznos da se plati da bar ima sta da se gleda na tom kanalu...Al za mlade nema nista zanimljivo...Pitam se ko taj kanal jos i gleda...

Moji su do skoro placli ima par meseci ne placaju...
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  EmptyPet Avg 01, 2014 7:35 pm

U stvari nije to harač jer isti je bio porez u jednoj uređenoj Državi svojevremeno. Ovo sa TV pretplatom u Srbiji je drumska pljačka pod firmom Države.

Smislili su gadovi ,bez brige -i to ,vrhunac licemerja i demagogije .
Pretplata se ukida -obaveštavaju nas iz SNS .(verovatno je i za to Vučić "lično zaslužan")
Ali ...."javni servis" postaje "javno preduzeće" te će se finansirati iz BUDŽETA .
Tako da ćemo SVI da plaćamo .
A čim prođe ovo sa skidanjem plata i penzija ,razna poskupljenja (gas je danas poskupeo,struja samo što nije) i kada procene da je narod miran i apatičan onda će saopštiti (što već i danas kažu )-citiram :
NEĆE se plaćati tv pretplata -plaćaće se samo OBAVEZNA TAKSA .
Nije šija ,nego vrat -što bi rekao narod ?
Zaista ne razumem ovaj "slobodarski" narod ,što "ne trpi zuluma i nepravde" ?
Da ovo pokušaju u bilo kojoj zemlji Evrope ,samo sa TV pretplatom -masovno bi ljudi izašli na ulice .
A da ne pričam ovo oko plata i penzija ,poreza ,struje ,gasa -pala bi vlada .
Gde to ima na svetu da se Sindikati "povuku" -i nikom ništa ?????
Pa najurili bi i sindikaliste ,a socijalne nemire ne bi smirila policija nedeljama .
Samo ti narode gledaj "Bolji život " i "Srećne ljude" stoti put ,šta bi hteo ,gledaš džabe ,i nadaj se onome što ti naslovi poručuju .
A onim hiljadama koji su IPAK plaćali tv pretplatu (i druge račune ,redovno ) država je poručila -  rabbit  flipp (no to je druga tužna tema ,i samo moron može da poveruje da se "prašta neplaćanje " zbog najugroženijih -"prašta" se zbog tajkuna , estrade i njima sličnih koji duguju milione ) I od njih ,za narod  beljenje  flipp  :rlol:  :rlol:  :rlol:  :rlol:  :rlol:  :rlol:
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja

PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  EmptyPet Avg 01, 2014 8:01 pm

Šefe jesi li video onu nebulozu u Blicu od juče? Zaposleni u Javnom servisu Srbije zvanom RTS - vaše pravo da znate sve tvrde da smo MI KRIVI što je program loš. Jer ne plaćamo pretplatu odnosno naplata je negde oko 25-30% (bem ti i tih 25-30% budala koje plaćaju).

Olivera Kovačević se čak usuđuje da tvrdi kako je 2008. program bio daleko bolji jer je naplata bila oko 60%, procente ne pamtim baš tačno ali tu je negde to što je rekla. Nešto se ne sećam da je te godine bilo dečijeg, obrazovnog, dokumentarnog programa koji bi Javni medijski servis po ZAKONU morao da ima. Bila je recimo treća sezona Selo gori a baba se češlja i ekranizacija nekog Ranjenog orla u grehu njene mame u režiji Šotre sa sve nezaobilaznim Bosiljčićem.

Ako nisu imali para da snimaju nešto novo zar su im trebale pare da budu JAVNI INFORMATIVNI SERVIS dok su trajale poplave? Da ne ponavljam već rečeno kako su isti ispratili tu tragediju. Kao da se dešava na nekoj nevažnoj planeti u trećoj galaksiji levo od Andromede.

Ako ne mogu da se "pokriju" parama od pretplate nek otpuste sve svaje, kume i šurnjaje koje su uhlebili tamo zadnjih 30 godina i koje ni same ne znaju šta bi im i bio posao kad bi ga radile. Ta ista gospođa Kovačević je prešla na RTS s transferom kao da je u najmanju ruku Leo Mesi u kategoriji TV voditeljki. Skoro milion građana ove države nema posao a treba da tovi Tijanićeve plavuše čiji su ugovori tajna.

Nazad na vrh Ići dole
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne
podbarac

Godina : 64
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  EmptyPet Avg 01, 2014 8:29 pm

Plaćam al mi je muka zarad toga , ni njih ni Pink ne gledim ni minute , digo bi ih u vazduh ladno .

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
srculence

srculence

Godina : 39
Datum upisa : 25.06.2014

PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  EmptyPet Avg 01, 2014 8:43 pm

u mom selu ni jedno jedino domacinstvo ne placa RTS pretplatu.......... sta reci...
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja

PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  EmptyNed Avg 31, 2014 9:07 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]

Igrom slučaja i odsutnosti gospođe zadužene za plaćanje računa u našem dvočlanom domaćinstvu videla sam naš račun za struju. Inače samo budem informisana o ciframa bez udubljivanje u papire. Na istom tom računu piše 6000 (slovima: šesthiljada dinara) u rubrici TV PRETPLATA. Postoje dve opcije. Da je moja penzionerka PLATILA pretplatu po dugu od ranije za šta bi dobila takvu govoranciju da bi joj naplatila svo čantranje od dana kad me je prvi put na nošu posadila. Ili da je RTS konačno ukapirao da po Zakonu o obligacionim odnosima ne mogu da me tuže za dug koji je star više od godinu dana. A pale su im i ove "godišnje" tužbe pred Ustavnim već par puta tako da gospodo iz JSS mož da mi pljucnete pod prozor

I dalje Ne dam dinara za TV pretplatu. A kad bude TAKSA neću ni to plaćati.

Nazad na vrh Ići dole
sanjalica.ns
Explorer Of Dreams
sanjalica.ns

Datum upisa : 06.01.2010

PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  EmptyUto Sep 02, 2014 3:38 pm

Zašto da plaćam za ono što ne gledam....??? dm2

Da nije kablovske, izbacila bih TV iz kuće. :329340:
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota

PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  EmptyUto Sep 02, 2014 5:20 pm

Koliko znam,ukinuta je pretplata... dm2
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja

PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  EmptyUto Sep 02, 2014 5:38 pm

Pretplata je ukinuta (ako je ukinuta) u novinama ali na mom računu za struju stoji dug od 6000 dinara što je tačno za godinu dana što opet znači da jeza prethodni mesec obračunata. Baš ću da pratim i pogledam sledeći račun kako stoji pa vas obavestim. A platiću im to sutra lane kad zora svane.

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  EmptyUto Sep 02, 2014 9:13 pm

Pretplata je ukinuta (ako je ukinuta) u novinama ali na mom računu za struju stoji dug od 6000 dinara što je tačno za godinu dana što opet znači da jeza prethodni mesec obračunata. Baš ću da pratim i pogledam sledeći račun kako stoji pa vas obavestim. A platiću im to sutra lane kad zora svane.
Pošto u ovoj zemlji svi koji plaćaju račune ispadnu budale na kraju ,a onima koji to ne rade se na kraju raspiše amnestija ,da se ponadamo da JEDNOM ,kad i mi nešto ne platimo (a bilo bi zaista suludo plaćati za ono nametnuto smeće od "programa" ) da ćemo i mi biti tretirani kao svi drugi koji ne plaćaju mnoge stvari (a itekako mogu)?
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  Empty

Nazad na vrh Ići dole

JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 9Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: MULTIMEDIJA :: MEDIJI/ ŠTAMPA :: PRESS / RADIO /TV...-
Skoči na: