DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALTražiRegistruj sePristupi

Delite

JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?

Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

Godina : 59

JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 EmptyNed Maj 18, 2014 9:02 pm

First topic message reminder :

Poznata je uloga RTS ,iliti "javnog informacionog servisa u službi građana " u poslednjih 20 godina ,pa za vreme preminulog g Tirnanića ,i konačno sada .
Da li kvalitet informacija ,emisija ,i ta televizija uopšte ispunjava uslove da je  smatramo "nacionalnom" ?
Šta mislite ,da li je izgubila medijsku utakmicu sa privatnim televizijama ?
Plaćate li pretplatu ,gledate li RTS ?
Ne znam ima li to u ijednoj zemlji, ali nama , po "Šešeljevom zakonu" iz 90 tih račun za tv predpaltu RTS isporučuje zajedno sa računom za struju ?
Ilustracije radi ,jedan tekst (koji NE treba da bude "vodilja" ) a sa kojim se ,recimo ja slažem .

Ne dam više za pretplatu! link

Poslednji izmenio Danubius dana Uto Sep 02, 2014 9:09 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži

AutorPoruka
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota

Datum upisa : 11.07.2013

PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 EmptySre Sep 03, 2014 2:04 pm

Koliko sam ja razumela to je bio zadnji mesec stampanih racuna na taj nacin i nije morao da se plati.Ali moju svekrvu nije bilo sanse ubediti da ne mora..njena logika je cim je tu mora.. ererere
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja

Godina : 52
Datum upisa : 13.01.2013

PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 EmptySre Sep 03, 2014 4:05 pm

Lakota ::
Koliko sam ja razumela to je bio zadnji mesec stampanih racuna na taj nacin i nije morao da se plati.Ali moju svekrvu nije bilo sanse ubediti da ne mora..njena logika je cim je tu mora.. ererere

Tvoja svekrva i moja mama su izgleda sestre. Godinama smo plaćali pretplatu i svi moji argumenti da je čak i Ustavni sud rekao da je plaćanje pretplate a još više plaćanje preko računa za struju protivustavno. Plaćalo se sve dok ja nisam ostala bez posla pa još koji mesec preko toga. A i tad je bilo onako poluuplašeno "nisam platila pretplatu samo struju".

Dok ne uvedu logičan način plaćanja pretplate a još više dok RTS kao korisnik iste ne krene da se ponaša po Zakonu ja pretplatu/taksu neću da plaćam. Čak mi pade sad na pamet da bi mi "korisnici" njihovih usluga mogli da pokrenemo tužbu zbog kršenja Zakona o Javnom servisu. Pukli bi samo na stavci "Dečiji program" koji i nemaju a moraju po zakonu.

Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 EmptyNed Sep 07, 2014 11:37 pm

Tokom utakmice Srbija -Francuska (a i nadalje ) sve vreme na RTS 1 ide kairon (crvene boje)
"Srpska Napredna Stranka nadmoćno pobedila na izborima u Majdanpeku"
To je očigledna zloupotreba Javnog servisa u partijske svrhe ,u terminu koji je najgledaniji (utakmica reprezentacije )
Jaka vest,lokalni izbori ,koga "napredni" misle praviti majmunom ,to je neka "breaking news" ?
RTS je ,kao što je bila i vreme Slobodana Miloševića ,obični propagandni servis partije na vlasti ,ništa se tu nije promenilo ,i mi to treba još i da finansiramo ? 
NIKAD -ni "taksu" koju misle da propišu "srpskonapredni" ,a da se mi ne dosetimo da je to "pretplata" .
Nema zakona koji može naterati građanina da gleda i plaća "državnu televiziju" ako to ne želi ,a teško da će ga moći i "usvojiti" ,toga ima samo u diktaturama .
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 EmptyNed Sep 14, 2014 11:18 am

Lakota ::
Zaista nema više na računima za struju "pretplata za RTS " .
Ali ....moj račun za struju je osetno veći,za čega nema nikakve logike ?
Jer nije sezona grejanja niti ikakve mogućnosti da potrošnja bude veća (a veća je i u odnosu na august predhodne godine ,i veća od proseka prosečne potrošnje u Srbiji? )
Dodatno ...imamo indikator kada je "jeftina" i pere se isključivo tada ?
Nešto tu nije u redu -jer i dalje stoji na računu (august 2014) "Vaš dug za RTS pretplatu je ...."(istina, pominje se uredba kojom je "privremeno ukinuta" )  ali i i još jedna posebna  stavka u računu "nadokanada za RTS -42 rsd ? )
Šta je pa to ?
Ili je EPS bezobrazno opet ,kao u decembru odvalio potrošnju kako  im paše ,ili su "poskupeli" ,a nisu nam reči rekli ,ili se RTS ipak nekako iza plota naplaćuje .
I to nije kraj .Relativno malo nas ima televizore (Srbija) nove generacije koji će moći da prate digitalnu televiziju koja će biti potpuno uspostavljena do juna 2015 ,nego će lepo biti potreban "adapter" od 20 -50 EU .
To nam naravno neće pokloniti ni RTS ,niti kablovski operateri -naći će načina da nam i to naplate .
Nazad na vrh Ići dole
daljinski

daljinski

Godina : 57
Humor : daleko od ozbiljnog
Datum upisa : 26.06.2014

PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 EmptyNed Sep 14, 2014 3:12 pm

Nema zakona koji može naterati građanina da gleda i plaća "državnu televiziju" ako to ne želi ,a teško da će ga moći i "usvojiti" ,toga ima samo u diktaturama .

Svajcarci kazu da oni jedini imaju direktnu demokratiju i trenutno se donosi zakon da svako placa RTV pretplatu, buduci da je moguce sa svakim uredjajem pratiti TV ili slusati Radio.
Clanice EU cekaju donosenje zakona u CH pa da i oni naprave isto.
Na vama je da sami ocenite dali je to diktatura ili ne.
Nazad na vrh Ići dole
Šmizla

Šmizla

Datum upisa : 07.10.2013

PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 EmptySre Sep 17, 2014 10:11 pm

Znači ja sam jedna od retkih ovčica koja je redovno do poslednjeg računa plaćala RTV pretplatu :(

Šta ću kada sam tako naučena....računi se moraju platiti volela ja to ili ne.
Imam SBB imam Total TV u vikendici i opet sam plaćala RTV pretplatu.
Plaćaću je i 2016 kad ponovo stigne račun ( ili kako će se on tada već zvati)...biće da mi je ta navika usađena u mozak...a šta ću...
Nazad na vrh Ići dole
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa

Datum upisa : 02.12.2012

PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 EmptyČet Sep 18, 2014 12:20 pm

Evo jos jedne ovcice!
Placala sam pretplatu do nedavno. Nekako se tad pricalo da ce je ukinuti i ukinuse je.
Neki dan dobijem racun za struju (za avgust) i vidim da na racunu ima 0 dinara za uplatu. Pogledam u cemu je caka i primetim da sam dva puta pustila nalog za predhodni mesec ( palcam onlyne).
Posto mi je potrosnja struje bila manja od duple uplate imala sam nekih 383 dina viska.
Verovali ili ne, tu svotu novca su preneli na RTV i skinuli sa "duga"
Ostala sam zapanjena. Kako skidaju za pretplatu, ako je ukinuta? Nemam ni vremena ni zivaca da se natezem, da ih zovem i da isterujem pravdu. Neka im tih novca, ali kunem se da je to sve sto su ikada od mene dobili i da NIKAD vise moj dinar nece leci na njihov racun!
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA
Kijara-brm

Godina : 40
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 EmptyČet Sep 18, 2014 1:47 pm

Tv pretplata je podignuta na 78 kn..ili 10 evra.
Znači ništa posebno ne gledamo na toj tv.Navodno su rekli smanjiti na 5 evra,ali ništa od toga.Ajde ne plati -sešće ti na račun ili će doći na ovrhu..

Pride plaćam i osnovni paket Max tv koji sam odjavila..ali vidim da mi još šalju račun..
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 EmptyPet Jan 23, 2015 11:31 pm

Ne treba dinara im dati .
RTS je iskeširao 1.590.065 evra Radošu Bajiću da bi dobili "Selo gori, baba se češlja" "Ravnu Goru" "Za kralja i otadžbinu " i "Led" .
Pri tome je "Led " u stvari "projekat " nikog drugoga -nego Bajićeve čerke Jelene ,kojoj je RTS isplatio 384 000 eu ?
Tako je lepo "porodici Bajić" RTS ,Ministarstvo kulture i grad Kragujevac (što su sve budžetske ,dakle ,pare koje smo svi mi dali) isplatilo ukupno 1.966.222 € (neto) ili 2.230.065 € (bruto)
I to-za čega ? Za "babu" i "Dražu" ?
Za te pare smo mogli gledati kvalitetne strane filmove i serije ,ili se moglo dati nekome ko bi snimio nešto što se može gledati ,a da se pri tome ne povraćka .
Taman da je Bajić " ideološki državni režiser" ,jako je daleko  i od onih iz komunističkih vremena, Veljka Bulajića ,Branka Bauera,itd -oni su bar znali zanat . 
RTS je naše pravo da nam neki Bajić wc na glavu ,za naše pare (kojih, kao ,nema za lekare i profesore )
Da smo neki narod -MI bi danas bombardovali RTS ,jer nas očigledno tretiraju kao maloumne krave muzare .

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 EmptySub Jan 24, 2015 9:18 pm

Za subotu uveče ,udarni termin ,RTS 1 servira "Sutjesku"?
NA RTS 2 ,isti termin -dokumentarac o osnivanju NDH ?
Narode ,zabavljaj se ?
Ni zrna žita okupatoru .
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA
Kijara-brm

PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 EmptySub Jan 24, 2015 9:23 pm

Danubius ::
Za subotu uveče ,udarni termin ,RTS servira "Sutjesku"?
Nemam reči .
Ni zrna žita okupatoru .
Ti prebaci na Hr kanale.Mislim da ih možeš gledati...

Ionako ne plaćaTE pristojbu.(koliko čitam)
Bome  ja plaćam..
Paz da se ne bi zeznuli pa pa zalegnu na račun..Ili dođe do ovrhe...
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 EmptySub Mar 28, 2015 2:16 pm

U toku je izbor za novog direktora RTS ,i velika je jagma .
Prvo ,zbog toga što je procurilo u javnost da razni "direktorčići" i "glavni urednici" na RTS su preko "internih" dokumenata sami sebi namakli platicu od 1,5 miliona dinara .
Ili su to sakupili tako što im supruga radi takođe na RTS ,pa kad "sastave" .....
Što se tiče vladajuće SNS ,kao "kandidat" figurira niko drugi ,nego Saša Mirković ,koji od kvalifikacija ima  člansku kartu SNS i iskustvo "estradnog menadžera" . 

Mnogi ozbiljni i školovani kandidati (ostalo ih je 13 posle "eliminacija" ) ,kao recimo ,Dragan Đukić (ekonomista,  magistratura iz menadžerstva u medijima, predsednik je Asocijacije elektronskih medija Vojvodine, te dugogodišnji direktor RTV Delta iz Novog Sada. Radio je i za TV Foks, rusku državnu federalnu novinsku agenciju MIA Novosti, asistent je u nastavi na Visokoj tehničkoj školi u Novom Sadu, gradu u kojem i živi. Bio je kandidat za direktora RTV Vojvodine 2013 ) se naravno ,preventivno izvrgavaju ruglu (podneo je svoj plan za RTS na 1200 strana)
Prijave su podneli i nekadašnje uzdanice Miloševićeve TV Bastilje ,kao što je Aleksandar Crkvenjakov (ali to uopšte ne treba da iznenađuje ,ovo je Srbija ,kad SNS može da vrati na posao "Slobine sudije" -što ne bi i ove ,Vučelića ,recimo?)

Ko god da bude ,više je nego jasno da će biti "čovek" vladajuće SNS .
A vladajuća SNS već sad zna da će se "pretplata plaćati od 2016 ".
Ono što je sigurno ,sledi "čistka" ono malo nezavisnih novinara što je još tamo ostalo ,po sistemu TV B 92 .
I da ....verovatno i prislina naplata pretplate (koja još figurira kao dodatna taksa na električno brojilo ,još po "Šešeljevom zakonu" )
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota

Datum upisa : 11.07.2013

PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 EmptySub Mar 28, 2015 2:29 pm

..jok..predlozen je podzakonski akt..sta to znaci tacno, zaista nisam sigurna,ali verujem da znaci da cemo morati placati..
Nazad na vrh Ići dole
Kurajber

Kurajber

Godina : 45
Datum upisa : 05.05.2015

PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 EmptySre Maj 06, 2015 9:15 am

Ma šta da im plaćam kad je kvalitet programa loš.
Da plaćam kako bih gledao Srećne ljude ili Porodično blago, Skupštinu...Ma kakvi.
Nikad im nisam ni plaćao.
Ako bude trebalo da se plaća u vidu nekih taksi kako su spominjali, neka mi ukinu RTS.
Nazad na vrh Ići dole
srculence

srculence

Datum upisa : 25.06.2014

PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 EmptySre Maj 06, 2015 10:26 am

ni jedan jedini racun nisam platila za RTS ali koliko sam cula sada ce pretplatu prebaciti na porez
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA
Kijara-brm

PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 EmptySre Maj 06, 2015 12:58 pm

srculence ::
ni jedan jedini racun nisam platila za RTS ali koliko sam cula sada ce pretplatu prebaciti na porez
Državi još niko nije dužan ostao..

Smisliće oni već način kako da naplate svoja potraživanja.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 EmptySub Jun 27, 2015 9:18 pm

Upravni odbori Radio-televizije Srbije i Radio-televizije Vojvodine odlučili su da taksa za javne servise od 1. januara 2016. godine treba da bude 500 dinara.

Na upravnim odborima je, takođe, da reše i druga važna pitanja, pre svega oko sistema prinudne naplate takse za one koji je ne budu redovno plaćali, da odrede izgled obrazaca za uplatu takse.

Zakonom je, naime, predviđeno da RTS građanima krajem godine dostavi 12 uplatnica za narednu godinu, koju ovaj mora da uplati do 5. u mesecu za prethodni mesec. Protiv neplatiša RTS i RTV pokreću postupak naplate „u skladu sa zakonom”.

A to, prema rečima ekonomiste Gorana Nikolića, znači da bi RTS u slučaju neplaćanja takse prema dužnicima mogao da se ponaša kao komunalna preduzeća.

- RTS bi prvo mogao da šalje opomene pred utuženje. Ukoliko se građani ogluše i na ovakvu opomenu, predmete šalju privatnim izvršiteljima. Oni dug naplaćuju stavljanjem administrativne zabrane na platu ili penziju, a naplata je moguća i oduzimanjem imovine.

-----
Na ovaj način ,naplatom bi RTS dobijao 75 miliona evra -što je za čitavih 20 više od sume koju sada isisavaju iz budžeta . 
Elegantan potez vlade - finansiranje RTS prebaciti na građane -mi uštedeliiiii,jeeeee ,ala smo pametniiiii. 
A mi smo budale -ako platimo . 
Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX

Godina : 47
Datum upisa : 13.12.2012

PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 EmptySub Jun 27, 2015 9:39 pm

Možda ću biti budala, ali platiću račune za RTS. Ne želim da vidim izvršitelje na svojim vratima.

Inače, gledam ponekad i RTS i RTV. Volim da gledam "5kazanje", "Kvadraturu kruga" i slične emisije.

[You must be registered and logged in to see this link.]

Nazad na vrh Ići dole
http://mojezbrkanemisli.wordpress.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 EmptySre Jul 15, 2015 8:23 pm

Počela otimačina za direktorska i urednička mesta na RTS . 
Nije da nema i nekih pouzdanih novinarskih imena koja konkurišu (Olivera Kovačević ,Nebojša Bradić) ali da Lea Kiš konkuriše za urednika "zabavnog programa" ? 
Pobogu ....ko je ikada gledao "Nedeljno popodne sa Leom Kiš " ,na tv "Pink" ,onda mu je jasno kakvoj "zabavi" i" gostima" se možemo nadati . 
Kažem -ikada ....jer njeni "gosti" se okreću u krug -postava "Kursadžija" , drugorazredni folkeri ,"učesnici rijalitija ...." 
Izbrojao sam da je onaj "Đuro Palica" iz Kursadžija gostovao kod nje 17 puta ,a onaj pevač sa belom čarapom na glavi ,zaboravih kako se zove ,9 puta je bio ,i 9 puta pevao onaj svoj jedini "hit" od pre 20 godina . 
Samo nam to treba ,nije dosta repriza i nebuloza i bez Kišove ?  jbt

Nazad na vrh Ići dole
Kica/Praja
El virtuoso
Kica/Praja

Godina : 81
Humor : Filmovi Veljka Bulajića
Datum upisa : 04.12.2009

PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 EmptySre Jul 15, 2015 8:27 pm

Ovaj put će nam uvaljivati sa računima za struju bez da možemo odvajati kao do skora, ono što smo potrošili struje od rts. Tako je u skoro svim zemljama EU. Plaća se pretplata za državnu tv. Nikada rado ne bih platio dok je vode takvi tipovi kao Bujke, od koga mi se zgadi ručak kad ga vidim onako ljigavog.

Eto to vam je dokaz da Vučić vodi zemlju samo na papiru. Bujketa su mu nametnuli kao i više od pola ministara, kao što su Zorana, Kori, Vujovič, Verbić, Sertić...

Jedan poziv menja sve !
Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa

Godina : 38
Datum upisa : 17.02.2010

PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 EmptySre Jul 15, 2015 8:37 pm

U AT je nemoguce neplatiti tv pretplatu.Iako nemam cak ni "obavezan" resiver da bih pratila drzavnu tv, pretplatu svejedno moram platiti. Dovoljno da imas tv, radio u kuci. ..duzan si placati 50€ svaka dva mjeseca.
I niko ne postavlja pitanje zasto placati, a ne gledam. .. Imas tv u kuci? E pa plati i cuti. .. to nam dodje nesto kao porez na "imanje" TeVeJa zubbb

Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
Na mreži
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 EmptySre Jul 15, 2015 8:49 pm

Kica/Praja ::
Ovaj put će nam uvaljivati sa računima za struju bez da možemo odvajati kao do skora, ono što smo potrošili struje od rts. 
Ako se sećaš ,za to možemo da zahvalimo   Šešelju od 90 tih ,čak i sada se to naziva "Šešeljev zakon" (Zakon o javnom informisanju ) 
Njegova je bistra ideja da se tv Bastilja finansira preko računa za struju,koju svi ipak imaju i na kraju ,moraju i da plate . 

bosankaa ::
U AT je nemoguce neplatiti tv pretplatu.Iako nemam cak ni "obavezan" resiver da bih pratila drzavnu tv, pretplatu svejedno moram platiti. Dovoljno da imas tv, radio u kuci. ..duzan si placati 50€ svaka dva mjeseca.
I niko ne postavlja pitanje zasto placati, a ne gledam. .. Imas tv u kuci?  E pa plati i cuti. .. to nam dodje nesto kao porez na "imanje" TeVeJa  zubbb
Tokom ove "digitalizacije" država je smislila da daje besplatne risivere penzionerima i drugim kategorijama koji su sigurne platiše ,a ne zanima ih ništa što nije na srpskom ,jer i ne znaju drugi jezik . 
Nama ostalima je to neželjeni harač -ne gledamo RTS jer nema šta da gledamo ,pa većina plaća kablovske pakete .Rešenje bi bilo da kablovski operater plati neki procenat RTS ,ali oni to neće ,a mi ignorišemo pomenuti zakon -i ne plaćamo (zasad ,dok ne pronađu način da nametnu na silu )
Nazad na vrh Ići dole
Kica/Praja
El virtuoso
Kica/Praja

Godina : 81
Humor : Filmovi Veljka Bulajića
Datum upisa : 04.12.2009

PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 EmptySre Jul 15, 2015 9:03 pm

Kablovski operateri su u stranom vlasništvu i ne smeju da im nametnu taj logični procenat. Nije Šešelj tako pametan, to postoji odavno u svetu

Jedan poziv menja sve !
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 EmptySub Okt 10, 2015 1:09 pm

Isti taj i njegovi razrađuju trenutno sistem kako da PRINUDNO naplaćuju pretplatu za RTS . 
Nisu sigurni da li prema "Šešeljevom zakonu " preko električnog brojila , upadanjem u tekuće račune građana , ili  "administrativnom zabranom " na platu ,a već imaju i "izvršitelje " ,to su već dogovorili .
Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX

Godina : 47
Datum upisa : 13.12.2012

PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 EmptySub Okt 10, 2015 2:02 pm

Mislim da će program RTS-a biti kvalitetniji ako budemo svi uredno plaćali.

[You must be registered and logged in to see this link.]

Nazad na vrh Ići dole
http://mojezbrkanemisli.wordpress.com/
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?    JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?  - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole

JAVNI SERVIS (RTS ) -treba li da plaćamo pretplatu ?
Nazad na vrh 
Strana 2 od 9Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: MULTIMEDIJA :: MEDIJI/ ŠTAMPA :: PRESS / RADIO /TV...-
Skoči na: