DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
SKENIRANJE KOMPA BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
SKENIRANJE KOMPA BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 SKENIRANJE KOMPA

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

SKENIRANJE KOMPA Empty
PočaljiNaslov: SKENIRANJE KOMPA   SKENIRANJE KOMPA EmptyNed Maj 25, 2014 4:09 pm

Skinuti ovaj program

[You must be registered and logged in to see this link.]

Program će vam prilikom pokretanja nekad ponuditi update i to prihvatite jer će te tako uvek imati najnovija ažuriranja.

Program nije instalacioni što znači da mora ručno da se pokrene a to se radi sledećim koracima:

1. u folderu naći ikonicu start i kliknuti na nju


[You must be registered and logged in to see this image.]


2. klik na prvu ponuđenu opciju (Emergency kit Saner)

[You must be registered and logged in to see this image.]


3. izabrati opciju Scan pa Dubinsko

[You must be registered and logged in to see this image.]

i klik na kreni


4. kad završi skeniranje sve što je našao čekirati i OBRISATI


[You must be registered and logged in to see this image.]

ono što je najopasnije za komp (trojanci i slično) program će sam čekirati ostalo čekirati ručno i klik na obriši ili karantin ako niste sigurni dal ćete naškoditi sistemu - oznake WIN32 (to pitajte nekog ko je stručniji smete li ili ne da brišete).


Napomena: Dubinsko skeniranje traje malo duže.Kod mene oko sat-sat i po ali vredi odraditi periodično skeniranje čak i ako imate neki AV. Program naravno nije svemoguć pa ja kombinujem skeniranje ovim i Antimalware.

Tutorijal je moj lični i svako kopiranje i deljenje je preporučljivo ako mislite da će još nekom pomoći












Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

SKENIRANJE KOMPA Empty
PočaljiNaslov: Re: SKENIRANJE KOMPA   SKENIRANJE KOMPA EmptyPon Maj 26, 2014 1:01 am

Mislimo -ako je sa pouzdane adrese . Često su ovakvi programi baš  zamka -ponude ti ,kao zaštitu i analizu ,a onda nema teorije da ga obrišeš ,na kraju ti ne da ništa da otvoriš dok ne "odradiš" šta se traži -a to je da ga kupiš .
Pošto si ga isprobala i radi -i ja ću .

Oznaka Win 32 predstavlja gadnoga parazita koji napada Windous operativne sisteme ,a uvlači se u exe i scr fajlove .Kad se jednom uvuče ,radi stalno u "senci" sistema ,no ko se malo razume -lako će ga otkriti ,jer se "klonira" u win.temp folder ,koji  lako nađete Comanderom, recimo . Obično ima tačku iza 32 , dakle Win32. , a najlakše uđe preko Explorera (skoro je domaći nametnik  u Windous sitemima ) Pazite kada brišete ,da ne obrišete recimo DLL 32 umesto Win 32. ,ili sys 32 ,twain_32 , jer onda nema druge -brisanje particije i dizanje sistema ponovo .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

SKENIRANJE KOMPA Empty
PočaljiNaslov: Re: SKENIRANJE KOMPA   SKENIRANJE KOMPA EmptyPon Maj 26, 2014 1:11 am

Ovaj program koristim već par godina i nikad mi nije tražio ni regovanje ni kupovinu. Skeniranje njim je znalo da nađe ergele trojanaca i u mom kompu i kod prijatelja. Sad sam bez antivirusne zaštite i nemam nikakvih problema.

Preporuku za ovaj program sam dobila od Zike (član foruma je) i ako ikom verujem kad je moj Arči u pitanju to je on.

Savet o tome da se obrati pažnja na oznaku WIN32 je baš zbog ovakvih kao ja koji nisu najveći stručnjaci. Bolje nešto staviti u karantin nego dizati sistem ponovo.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

SKENIRANJE KOMPA Empty
PočaljiNaslov: Re: SKENIRANJE KOMPA   SKENIRANJE KOMPA EmptyPon Maj 26, 2014 1:13 am

ZoxZoja ::
Ovaj program koristim već par godina i nikad mi nije tražio ni regovanje ni kupovinu. Skeniranje njim je znalo da nađe ergele trojanaca i u mom kompu i kod prijatelja. Sad sam bez antivirusne zaštite i nemam nikakvih problema.

Preporuku za ovaj program sam dobila od Zike (član foruma je) i ako ikom verujem kad je moj Arči u pitanju to je on.

Savet o tome da se obrati pažnja na oznaku WIN32 je baš zbog ovakvih kao ja koji nisu najveći stručnjaci. Bolje nešto staviti u karantin nego dizati sistem ponovo.
Sad ću i ja da probam(crk*o bi da na probam)  mahmah










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

SKENIRANJE KOMPA Empty
PočaljiNaslov: Re: SKENIRANJE KOMPA   SKENIRANJE KOMPA EmptyPon Maj 26, 2014 1:16 am

Kad kliknem na link -nema stranice ?










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

SKENIRANJE KOMPA Empty
PočaljiNaslov: Re: SKENIRANJE KOMPA   SKENIRANJE KOMPA EmptyPon Maj 26, 2014 1:18 am

Ovog momenta ušla na stranicu i dok post odradim biće završen download.

[You must be registered and logged in to see this image.]










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

SKENIRANJE KOMPA Empty
PočaljiNaslov: Re: SKENIRANJE KOMPA   SKENIRANJE KOMPA EmptyPon Maj 26, 2014 1:22 am

Danubius ::
Kad kliknem na link -nema stranice ?
Ima ja sad otvorila...  top88 










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

SKENIRANJE KOMPA Empty
PočaljiNaslov: Re: SKENIRANJE KOMPA   SKENIRANJE KOMPA EmptyPon Maj 26, 2014 3:41 pm

Rezultat noćašnjeg skeniranja. Računajući da sam prethodne nedelje bila maksimalno neoprezna i otvarala sve i svašta čitajući informacije o poplavama ovo je začuđujuće. Ipak ću Arčija provući i kroz Antimalware za svaki slučaj.

[You must be registered and logged in to see this image.]










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



SKENIRANJE KOMPA Empty
PočaljiNaslov: Re: SKENIRANJE KOMPA   SKENIRANJE KOMPA EmptyČet Sep 03, 2015 3:31 am

ZoxZoja ::


Savet o tome da se obrati pažnja na oznaku WIN32 je baš zbog ovakvih kao ja koji nisu najveći stručnjaci. Bolje nešto staviti u karantin nego dizati sistem ponovo.

Dizes uzbunu bez potrebe. Win32 je systemski fail i ne znaci da kad ga vidis da je nesto stetno. Moze ih biti i nekoliko u isto vrijeme a da ne znaci da je kopjuter zarazen.

Dobra strana gore pomenutog programa je sto radi i sa flash drive, ne istalirase , pa zato na pocetku uvijek ide prvo na update.

U zadnjih 7-8 odina, na testovima, uvijek je medju prva tri AV programa a najcesce prvi. Ova verzija je besplatna i trajna.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





SKENIRANJE KOMPA Empty
PočaljiNaslov: Re: SKENIRANJE KOMPA   SKENIRANJE KOMPA Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
SKENIRANJE KOMPA
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: MULTIMEDIJA :: TEHNIKA/KOMUNIKACIJE :: INFORMATIKA /RAČUNARI/TEHNIČKO SAVETOVALIŠTE-
Skoči na: