DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Lavokarbo ( sto manje ugljenih hidrata) BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Lavokarbo ( sto manje ugljenih hidrata) BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Lavokarbo ( sto manje ugljenih hidrata)

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Lavokarbo ( sto manje ugljenih hidrata) Empty
PočaljiNaslov: Lavokarbo ( sto manje ugljenih hidrata)   Lavokarbo ( sto manje ugljenih hidrata) EmptySre Okt 15, 2014 12:02 pm

Jako popularan nacin ishrane u Norveskoj.
Oni se cesto sale na svoj racun da su bolesno zdravi ( aludiranje na to koliko pridaju vaznosti zdravom zivotu, samim tim i ishrani)
Ovaj nacin ishrane moze dosta da varira, od ekstremnog, tipa Atkinsove dijete, do izbagavanja samo nekih namirnica sa previse ugljenih hidrata.
Najbolje je sto vise varirati, inovirati...nove namirnice, novi zacini...
Ovde cemo pisati recepte.

P.S. Setila sam se..krekeri su ono bili  zlz


Lavokarbo ( sto manje ugljenih hidrata) 1370996_ha7790cae44023c50ff27_v1273308911_647x485


200 g semena suncokreta
100 g bundeve
50 g lanenog semena
50g susama
50 g mekinje ( koristi ovsene pahuljice )
1/2 kašičica soli
Neki zaslađivači ili šećer
5 ml vode

( moze se dodati i jaje, a a njih postoji zaista puno recepata, i mogu se koristiti kao zamena za hleb a i grickalica ...)










Lavokarbo ( sto manje ugljenih hidrata) CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Lavokarbo ( sto manje ugljenih hidrata) Empty
PočaljiNaslov: Re: Lavokarbo ( sto manje ugljenih hidrata)   Lavokarbo ( sto manje ugljenih hidrata) EmptySre Okt 15, 2014 12:06 pm

U ishrani bez ugljenih hidrata najbitnije je unositi dovoljno vitamina...a dovoljno nije samo jabuka i kruska,svi koje sam citala,preporucuju cak vitamine u tabletama.Cak i mom doktoru sam rekla da zelim da predjem na taj vid ishrane,odmah mi je prepisao dozu vitamina u tabletama.
Nadalje, ovakva ishrana,iako mozda ne vjerujete prouzrokuje zatvor i treba i za to naci adekvatno rjesenje,pa sta kome pomaze....kivi,smokve,svako zna svoja crijeva sta im treba da bi radila.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Lavokarbo ( sto manje ugljenih hidrata) Empty
PočaljiNaslov: Re: Lavokarbo ( sto manje ugljenih hidrata)   Lavokarbo ( sto manje ugljenih hidrata) EmptyČet Okt 16, 2014 10:23 am

Da, ako se zelis strogo pridrzavati pravila, i ekstremno malo unositi ugljene hidrate, moras unositi vitamine. Smetnje koje se javljaju na pocetku dijete, kao recimo trnjenje u nogama , zbog jaceg izlucivanja tecnosti, i gubitka nekih minerala, resavaju se uzimanjem tbl. magnezijuma i stanje se poboljsava ..
Magnezijum je tableticaa smajlic ( osim sto zaustavlja grceve, poboljsava i raspolozenje ;) )
Koliko ja znam, ovde nema nekog kome bi atkinsova dijeta bila potrebna...Sa njom sam nakon porodjaja smrsala 20kg, da, ali onda nisam bila upoznata sa detaljima, pa su mi malo bubrezi stradali...Ali dobro, sve je reverzibilno...
.Mora specijalista da te vodi i redovno da se kontrolise. A cela poenta je nakon dijete...Kao i kod svih, uostalom..Promena nacina zivota i ishrane...A nije tesko ( ok, malo je skupo, ali...zdravlje je u pitanju )
Neka delimicna dijeta, sa smanjenim unosom ugljenih hidrata, bez potpunog iskljucivanja bi bila najidealnija.
I da se razumemo, nije to samo ishrana za one sa viskom kilograma. Organizam se cisti, bolje funkcionise, dobija se vise energije.
( Mog sina od 19 sam ubedila kad sam uz trening i ovu relatinu dijetu uspela da opet kao pre nego sto sam ih radjala, uradim stav na sake zlz i zvezdu...Deca su mi sportisti, i najlepse sto mogu da vidim je iskreno divljenje u njihovim ocima tipa ''mama to moze'' )
Nisam puno smrsala, ali sam stegnuta, ima me , da zlz 
Nego, ovde je trebalo da pisemo recepte i pokazemo da je ovaj nacin ishrane pravi za jacanje energije organizma...Eto me zlz 
( P.S. Sto se tice opstipacije, vise celuloze i tecnosti resava sve )










Lavokarbo ( sto manje ugljenih hidrata) CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Lavokarbo ( sto manje ugljenih hidrata) Empty
PočaljiNaslov: Re: Lavokarbo ( sto manje ugljenih hidrata)   Lavokarbo ( sto manje ugljenih hidrata) EmptyČet Okt 16, 2014 10:37 am

Lavokarbo ( sto manje ugljenih hidrata) Grove_rundstykker-500x334

Super su za bilo koji namaz, najbolje tople i sveze :ajdeeeea5:
Jedu se bez grize savesti zlz 

1 šolja seme suncokreta
1 šolja seme bundeve
5 dl mleka ili jogurta
50 g kvasca
½ šolje suncokretovog ulja
2 kašike meda
2 kašičice soli
½ šolje lanenog semena
2 šolje grubog ražanog brašna
3 šolje grubo smlevenog brašna
6 dl prekrupe
Za preko-
Malo suncokretovog zrnevlja
Malo lanenog


Uprzi suncokretovo seme i seme bundeve  na suvom , toplom tiganju , mešajući dok ne dobije zlatnu boju .
 To da se ohladi .

Zagrejte mleko ( probaj prstom da li je dovoljno  toplo zlz  ). Dodaj kvasac u posudu za mesenje . Dodati mlaku mleko i mesati dok se ne rastvori kvasac  . Zatim dodati ulje , med , so i laneno seme .

Pomesjte ostale sastojke i pšenično brašno, dok ne bude glatko i savitljivo testo .
Pomesajte sa onim przenim semenkama .

 Pokrijte testo  plasticnom kesom i podesite ga da raste ( oko 45 minuta)
Razdelis na male delove i kad odstoje pola sata, peces.
Prijatno!
Lavokarbo ( sto manje ugljenih hidrata) 3rundstykk_51_02039b_jpg










Lavokarbo ( sto manje ugljenih hidrata) CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Lavokarbo ( sto manje ugljenih hidrata) Empty
PočaljiNaslov: Re: Lavokarbo ( sto manje ugljenih hidrata)   Lavokarbo ( sto manje ugljenih hidrata) EmptyČet Okt 16, 2014 10:40 am

Ja bih dodala,tacnije potvrdila,dijeta sa potpunim iskljucenjem ugljenih hidrata je stetna za organe,ali kombinovana je sasvim ok.recimo tjestenina nije na spisku namirnica koje biste smjeli jesti,ali slobodno skuhajte bezglutenske spagete i iskreno,cak su ukusniji od "normalnih"ali i znatno skuplje.
kako sam citala,rigoroznu dijetu je dozvoljeno koristiti najvise 40 dana,a kasnije zadrzati rezim ishrane,sa dodavanjem do tada zabranjene,rize,graska,graha,kruha(naravno,ne bijelog)s tim sto ja recimo zelim da vikend imamo ishranu sa svim i svacim,znaci i kolacima(secer) i pohovano ili na sosu spremljeno meso.
Ne treba bit ekstreman u nicemu,pa ni ovdje.Oprostite na izrazu,ebem ja zivot ako ne smijem pojesti kolac,cokoladu,sladoled ili ocejfiti sa picom ili burekom.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Lavokarbo ( sto manje ugljenih hidrata) Empty
PočaljiNaslov: Re: Lavokarbo ( sto manje ugljenih hidrata)   Lavokarbo ( sto manje ugljenih hidrata) EmptyUto Nov 04, 2014 9:46 am

Bounty lavokarbo

- Kod ovog kolaca obicno je problem sto se brzo susi.  Ovaj recept je dobar.



40g cistog kokosovog ulja - Cocosa
65g Sukrina + ili malo Stevia ( zamene za secer u prahu )
1dl pavlaka
165g kokosovog mleka ( gust , beli krem)
250g iseckanog kokosa
umucen beleanac od jednog jajeta ili moze jedno celo manje jaje
jedna cokolada za kuvanje ( najbolje one sa malo karbohidrata )
Ulje, kokosovo mleko, pavlaku i secer izmesati u tiganju, i prziti na niskoj temperaturi.
Mesati dok se ne istopi i sjedini. Ne treba da bude vruce, dovoljno da je rastopljeno.
Pomeri sa vatre i pomesati sa kokosovom masom. Na kraju umutiti jaje i dodati.
Masu razliti na papir za pecenje u formatu 20x 30cm
Sat, dva da se smrzava.
Nakon toga iseckati na male parcice i svaki posebno umociti u rastvor vruce cokolade sa malo vode koji je predhodno napravljen.


Lavokarbo ( sto manje ugljenih hidrata) Images?q=tbn:ANd9GcQc9FKne4625CJ6iVjJetCmXSpuqeA74aEodsRrRsBl2zw5dq28










Lavokarbo ( sto manje ugljenih hidrata) CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Lavokarbo ( sto manje ugljenih hidrata) Empty
PočaljiNaslov: Re: Lavokarbo ( sto manje ugljenih hidrata)   Lavokarbo ( sto manje ugljenih hidrata) Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Lavokarbo ( sto manje ugljenih hidrata)
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Jedno slovo manje
» Poznata muzika -na manje poznatim instrumentima ?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: KUVANJE I ZAKUVAVANJE :: KUHINJSKE TEME(uopšteno)-
Skoči na: