DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
ZUBNI IMPLANTATI BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
ZUBNI IMPLANTATI BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 ZUBNI IMPLANTATI

Ići dole 
+5
ZezaM
Samhain
bokki78
bosankaa
Astra
9 posters
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

ZUBNI IMPLANTATI Empty
PočaljiNaslov: ZUBNI IMPLANTATI   ZUBNI IMPLANTATI EmptyPon Jan 19, 2009 12:13 pm

Implanti ili implantati su namjenski oblikovani predmeti, izrađeni od odgovarajućeg materijala, čija je osnovna namjena ugradnja u živa tkiva.

Savremeni dentalni implantati izgrađeni su gotovo isključivo od titanijuma ili njegovih legura. Osnovni preduslov koji, uopšte, materijali za implantate moraju da ispune, da bi mogli da budu ugrađeni u živa tkiva, jeste da budu biokompatibilna tj. da ne djeluju štetno i da ne iritiraju tkivo i imunski sistem kao i da, sa druge strane, ne mijenjaju svoja fizičko-hemijska svojstva pod dejstvom tkivnih tečnosti i metabolita u organizmu.

Polsije ugradnje implantata i perioda zarastanja, na ugrađene implantate se postavljaju suprastrukture koje zamjenjuju brušeni oblik zuba. Na njima se postavlja protetski rad (most ili krunica).
[You must be registered and logged in to see this image.]

Podjela


Danas, u kliničkoj upotrebi, postoji preko 100 različitih vrsta implantacionih sistema koji se primjenjuju u različitim sredinama. Postoje mnogobrojni kriterijumi na osnovu kojih se implantati mogu podijeliti. Jedna od najbitnijih podjela je na osnovu mjesta ugradnje i namjeni. Prema tome, oni se dijele na:

- transdentalne,
- endosealne,
- subperiostalne i
- intramukozne.

Transdentalni implantati

Ova vrsta implantata je karakteristična po tome što se ne ugrađuju direktno u kost, već se postavljaju kroz kanal korijena zuba. Sama dužina implantata, koja je veća od dužine korijena, omogućava produženje osovine zuba i tako povećava njegovu stabilnost. Ovi implantati su najčešće igličastog oblika. Posebno su indikovani kod preloma korijena zuba, resorpcije korijena, parodontopatije i cista koje zahvataju više od trećine korijena.

Endosealni implantati

Oni se ugrađuju u koštano tkivo vilica primjenom posebne hirurške tehnike. Prema obliku najčešći su oni u obliku cilindra-šrafa i cilindra. Zapravo, od svih vrsta implantata, endosealni se najčešće koriste i zastupljeni su u preko 95% svih implantata.

Subperiostalni implantati

Ova vrsta implantata se koristi samo u slučajevima kada, zbog izraženijeg propadanja vilice tj. njenog zubnog nastavka, nije moguće primjeniti jeki od endodealnih sistema. Sam implantat, koji je mrežastog oblika, postavlja se neposredno ispod površine kosti (koji se označava kao periost). Sama izrada i ugradnja ovih implantata je dosta komplikovan postupak, tako da su oni zastupljeni u svega 5% ukupno primjenjivanih implantata. Osim toga, komplikacije mogu nastati u vidu infekcije koja se veoma brzo širi duž mplantata i zahvata viličnu kost. To je još jedan razlog njihove relativno rijetke primjene.

Intramukozni implantati

Primjenjuju veoma rijetko, jer s fiksiraju samo u mekom tkivu. Brojne komplikacije, loša stabilnost proteze, pojava bolova i ranica na sluzokože, ograničele su primjenu ovih implantata.

U periodu poslije hirurške ugradnje implantata u koštanom tkivu vilice, odigrava se složeni procesi biointegracije, koji podrazumijeva formiranje nove kosti u kontaktu sa površinom implantata. To stvaranje nove kosti protiče, uosnovi, u dvije faze:
- faza formiranja kalusa i
- faza remodeliranja kosti

U prvoj fazi dolazi do formiranja kalusa, koji popunjava koštanu pukotinu između implanta i kosti. U drugoj fazi dolazi do definitivnog modelovanja kosti, kada se obezbježuje učvršćenje samog implantata. Period vremena od implantacije do izrade protetičkog rada je različit i zavisi od tipa implanta. Iako postoje jednofazni implantati, kod kojih se odmah izrađuje protetički rad, činjenica je da se najbolji rezultati, u smislu dugotrajne funkcije, postižu sa onim implantatima kod kojih postoji period predviđen za formiranje kosti. Ovaj period iznosi najčešće za donju vilicu od 2 do 3 mjeseca, a za gornju od 4 do 6 mjeseci.

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

ZUBNI IMPLANTATI Empty
PočaljiNaslov: Re: ZUBNI IMPLANTATI   ZUBNI IMPLANTATI EmptyPon Jan 19, 2009 12:17 pm

Ja se toga jako bojim,a iskreno i svi stomatolozi koje znam kazu da oni sebi ne bi to nikad radili.Mozda ce Dany da objasni moguce posljedice,one crne strane tog postupka.......pa da vidimo i sta sve moze da se desi ako krene po zlu.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

ZUBNI IMPLANTATI Empty
PočaljiNaslov: Re: ZUBNI IMPLANTATI   ZUBNI IMPLANTATI EmptySre Nov 10, 2010 11:07 pm

Šta su to implantati?

[You must be registered and logged in to see this image.]

Sastavni delovi implantata i razlika izmedju prirodnih zuba i implanta

Implantati su namenski oblikovane nadoknade koje zamenjuju koren zuba koji nedostaje, i oni su osnova krunicama, mostovima ili protezama. Implantati se postavljaju hirurški u vilicu.Uglavnom se implantati ponašaju prirodnije i sigurniji nego druge metode nadoknada zuba, npr kao sto su proteze.

Postoji mnogo razloga zasto je važno zameniti zube koji nedostaju:

•Ako imate sve svoje zube, imaćete i više samopouzdanja.
•Kada su zubi izgubljeni, područje vilice gde su se zubi nalazili počinje da se povlaci. I vremenom možete izgubiti toliko raspoložive kosti pogodne za ugradnju implanta, da će vašoj vilici biti potrebna hirurška intervencija kojom se ugradjuje vestačka kost.
•Gubitak zuba utiče na kvalitet žvakanja i na odabir hrane.Mnogi ljudi kojima nedostaju zubi mogu biti neuhranjeni,sto može uticati na sveukupno zdravstveno stanje.
•Gubitak zuba može da izmeni vaš zagrižaj.Promene vašeg zagrižaja mogu da dovedu do problema u Vašem viličnom zglobu (temporomandibularnom zglobu).
•Gubitak zuba može dovesti do promena u vašem govoru, što takodje može uticati na vaše samopouzdanje.
Danas je u upotrebi preko 100 vrsta različitih implantacionih sistema (npr.transdentalni, endosalni, subperiostalni, intramukozni…) Danas najčešće primenjivani su endosalni implanti. Prema konstrukciji, razlikuje se veći broj oblika, mada se najčešće koriste šraf-cilindar-implantati, cilindar-implantati i lisnati implantati napravljeni od titanijuma. Kada je implant ugradjen u kost, na njega se postavlja suprastruktura koja zamenjuje patrljke zuba, koja služi kao nosač za krunicu, most ili protezu.

Ključ uspesnosti implantata leži u procesu oseointegracije ili biointegracije.U periodu posle hirurške ugradnje implantata, u koštanom tkivu vilice se odigrava složen proces biointegracije, koji podrazumeva formiranje nove kosti u kontaktu sa površinom kosti. Period biointegracije iznosi najčešće 4-6 meseci za gornju vilicu, a 2-3 meseca za donju vilicu.

Uspešnost implantata
Studije pokazuju da je ugradnja implantata uspešna u više od 90% slučajeva.Ukoliko dodje do odbacivanja implanta, problem se obično javlja u toku prve godine nakon operacije. Nakon toga, samo oko 1% svih implantata biva odbačeno svake naredne godine.

Od presudnog značaja za dugoročni uspeh implantacije i uspešnu funkciju implantata jeste održavanje besprekorne oralne higijene i redovne kontrole pacijenta posle implantacije.

Zato je od izuzetne važnosti obucavanje pacijenta za održavanje oralne higijene, uključujući i primenu specijalnih sredstava za čišćenje implantata i zubnih nadoknada na njima.


Izvor:webmedicina.info











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

ZUBNI IMPLANTATI Empty
PočaljiNaslov: Re: ZUBNI IMPLANTATI   ZUBNI IMPLANTATI EmptySre Nov 10, 2010 11:13 pm

Implantologija

[You must be registered and logged in to see this image.]

Osnovni cilj implantologije je da se implantat potpuno integriše u viličnu kost. Da li će se to i dogoditi, zavisi kako od veštine hirurga i protetičara, tako i od spremnosti pacijenta da poveća stepen higijene i brigu o zubima.

Oduvek je čovek nastojao da deo tela koji nedostaje nadomesti ugradnjom veštačkog, ali je tek od nedavno, napredak nauke omogućio da telo zaista prihvati te veštačke materijale i da se oni integrišu u organizam kao sopstveni. U savremenoj stomatologiji sve češće se problem nedostatka jednog ili više zuba rešava ugradnjom implantata. Iako relativno skupa, ova metoda i u našoj zemlji poslednjih godina postaje sve popularnija, i pacijenti se sve češće za nju odlučuju. Šta su zapravo implantati, u čemu je njihova prednost, ali i kako izgleda sam proces ugradnje razgovaramo sa dr Tonijem Malbašićem, oralnim hirurgom.

- Implantologija kao stomatološka disciplina je najmlađa, kompleksna i sa najbržim razvojem. Potvrđena je kroz brojna klinička istraživanja, tako da se danas u svetu, primenom preko 250 implantoloških sistema, godišnje ugradi više od 3 miliona implantata sa stalnim trendom porasta. Što se tiče starosne dobi, granice se sve više pomeraju, tako da gornja zapravo i ne postoji, a donja je od 17-20 godine, kada se završava rast kostiju lica i vilica, objašnjava dr Malbašić.

Titanijum - najadekvatniji metal

- Implantat se ugrađuje u viličnu kost i preuzima ulogu korena zuba. Tokom poslednje tri-četiri decenije otkada se razvija implantologija on je menjao oblik, a sada se došlo do forme koja je najsličnija izgledu samog korena zuba. Postoje različite dužine i prečnici implantata zavisno od dimenzija raspoložive kosti u koju se ugrađuju. Za izradu implantata se koriste različiti metalni i nemetalni materijali. Od nemetalnih to je keramika, a od metalnih najbolje biomehaničke karakteristike poseduje titanijum, koji se jedini adekvatno integriše u kost. On je biokompatibilan i organizam ga ne odbacuje. Kada se ugradi u vilicu implantat preuzima ulogu korena. Zavisno od broja ugrađenih implantata mogu se izraditi različite protetske nadoknade - pojedinačne krunice, mostovi i implantno nošene proteze. Zavisno od protetske nadoknade, takozvane suprastrukture, na implantat se stavljaju različiti nosači koji ga sa tom nadoknadom spajaju.

- Najopravdanija primena implantata je tamo gde nedostaje jedan zub, jer se njegovom ugradnjom čuvaju susedni zubi, odnosno izbegava se njihovo brušenje, objašnjava dr Malbašić. - Implantacija se primenjuje i kod pacijenata kojima nedostaju bočni zubi, tako da umesto mobilne protetske nadoknade (parcijalne proteze), koja je prilično neudobna i mnogi pacijenti se teško navikavaju na nju, postoji mogućnost da se uradi fiksna protetska nadoknada (most).

Implantacijom može da se nadomesti i čitav zubni niz, ali je onda potrebno ugraditi veći broj implantata u određenom rasporedu, zavisno od anatomskih uslova. Iako skup, za ovaj zahvat se odlučuje sve više pacijenata. Prema rečima našeg sagovornika jedan od najvažnijih zadataka lekara jeste da pacijenta uputi da konačni ishod implantacije zavisi ne samo od hirurške tehnike i protetske nadoknade već i od njega samog tj. od adekvatne higijene i redovnih kontrola.

- Higijena zuba i usne duplje je od suštinskog značaja, ne samo za uspeh implantacije već i za što duži opstanak integrisanih implantata, a samim tim i protetskih nadoknada. U protivnom može da dođe do niza komplikacija i gubitka implantata. Nakon same intervencije, slede česte i neophodne kontrole, najpre na mesec dana, pa na dva, na pola godine potom na godinu dana. Poseta stomatologu je obavezna i svaki put ako se uoči neki problem.

Priprema - ugradnja - kontrole

Još jedna okolnost koju pacijent mora da prihvati, ukoliko se odluči za implantaciju - jeste da pojedine procedure zahtevaju vreme i strpljenje. Čekanje na novi zub može da traje i mesecima, zavisno od konkretne situacije, bilo da se radi o nadoknadi samog koštanog tkiva različitim procedurama ili korekciji pojedinih anatomskih struktura (podizanje viličnog sinusa i sl.), da bi se obezbedili uslovi za ugradnju implantata. Kako izgleda sama procedura ugradnje implantata i koliko je bolna?

- Intervencija se sprovodi u lokalnoj anesteziji i traje relativno kratko u zavisnosti od broja implantata koji se ugrađuju. Sama procedura ugradnje implantata, podrazumeva hirurški zahvat kojim se pristupa koštanom tkivu vilice, u koje se serijom određenih borera formira ležište za implantat, objašnjava dr Malbašić. - Implantat ima navoje na sebi i on se praktično ušrafi u kost. Period mirovanja implantata, tokom kog se odvija proces oseointegracije je od suštinskog značaja za njegov opstanak, jer se tada kost formira direktno na površini implantata. Trajanje ovog perioda, tokom kojeg se implantat ne sme opterećivati protetikom, zavisi od njegove vrste. Kod standardnih taj period je 6 - 8 nedelja, dok novija generacija implantata sa aktivnom površinom, dozvoljava opterećenje već nakon 3 nedelje. U slučajevima koji zahtevaju dodatne hirurške procedure ovaj period može biti znatno produžen.

- Da bi intervencija bila uspešna i bez komplikacija, izuzetno je važno planiranje i preimplantacijska priprema pacijenta, naglašava dr Malbašić. - A to podrazumeva: detaljan klinički pregled, radiografske analize vilica, izradu i analizu studijskih modela, a u novije vreme i kompjuterske analize. Pre same implantacije neophodno je sanirati sva oboljenja zuba i usta i motivisati pacijenta za adekvatno održavanje oralne higijene kako bi se izbegle eventualne komplikacije.

Napredak implantologije predstavlja novu eru u protetskoj rehabilitaciji i implantati postaju sve pristupačniji širokom krugu pacijenata. Međutim, zabluda koju mnogi imaju kad je reč o ovoj metodi - jeste da ona sama po sebi rešava njihove probleme sa zubima, te da kad jednom ugrade veštački zub više ne moraju da brinu o njemu. Upravo obrnuto - implantat je komforno rešenje, ali zahteva veliki trud samog pacijenta na njegovom održavanju i funkciiji.


Izvor:vivamagazin.info














Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

ZUBNI IMPLANTATI Empty
PočaljiNaslov: Re: ZUBNI IMPLANTATI   ZUBNI IMPLANTATI EmptySre Nov 10, 2010 11:47 pm

Astra ::
Ja se toga jako bojim,a iskreno i svi stomatolozi koje znam kazu da oni sebi ne bi to nikad radili.Mozda ce Dany da objasni moguce posljedice,one crne strane tog postupka.......pa da vidimo i sta sve moze da se desi ako krene po zlu.

Ovaj što nije objasnio kad treba (kako mi promaklo ?) je sada i sam došao u situaciju da mu je implantat jedino prihvatljivo rešenje .
No ne da se dvoumim , nego.....
Ne može se reći da nema rezultata i da nije dobra stvar ...ali može da bude "dara skuplja nego mera"
Prvo ...implantat se ugradjuje u kost vilice -dakle, ozbiljan hirurški zahvat sa svim rizicima . Najmanje je što ćete bar dve nedelje biti otečeni , zeleno-plavi i boleće kao sam djavo dok zarasta .
Drugo-nadalje važi rigorozna oralna higijena , što je strašno zamorno, u odnosu na druga rešenja .
Treće i najvažnije -nema garancije da će organizam da prihvati , iako su ovi titanijumski kao u ogromnom procentu slučajeva se pokazali kao dobri.
Četvrto...ako organizam ne prihvati,mora napolje, a onda ostaje ogromna praznina u kosti koju je tesko nadoknaditi nekim drugim protetskim rešenjem .
I peto....skupo je kao sam vrag ,,,,jedan implantat u našim uslovima košta oko 600 eu ,a to je samo implantat , i redje treba manje od 4 . Pa na to dolazi cena intervencije , pa tek onda dolazi sva protetika koja ide "gore " , pa kontrole......tako da jedno rešenje dodje izmedju 5-10 000 eu -a sve bez ikakve garancije .
Ne znam....ja još uvek mislim da su to stvari za medijske ličnosti koje žive od svog izgleda, a ne za obične ljude.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
bokki78

bokki78


Godina : 45
Location : Singidunum
Datum upisa : 27.03.2011

ZUBNI IMPLANTATI Empty
PočaljiNaslov: Re: ZUBNI IMPLANTATI   ZUBNI IMPLANTATI EmptyUto Apr 12, 2011 9:17 pm

po meni je odlicno resenje ali papreno skupo....moja keva ima ugradjena 4 komada i nema nikakvih problema ali je dugacak proces od ugradnje implanta pa do zavrsetka proteticara...a sto se higijene tice odlicna i efikasna stvar su oni aparati za tusiranje
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

ZUBNI IMPLANTATI Empty
PočaljiNaslov: Re: ZUBNI IMPLANTATI   ZUBNI IMPLANTATI EmptyUto Apr 12, 2011 9:50 pm

bokki78 ::
po meni je odlicno resenje ali papreno skupo....moja keva ima ugradjena 4 komada i nema nikakvih problema ali je dugacak proces od ugradnje implanta pa do zavrsetka proteticara...a sto se higijene tice odlicna i efikasna stvar su oni aparati za tusiranje
Naravno da se i implantati stalno unapredjuju , kako već nauka napreduje .Kombinuju se danas i sa metodama veštačke nadogradnje koštanog tkiva , stalno se eksperimentiše sa organizmu kompatibilnijim materijalima , itd .
Trenutno najbolji svetski implantati su tkzv "Implant Direct "proizvodi koje možete pogledati ovde :

[You must be registered and logged in to see this link.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Samhain

Samhain


Datum upisa : 22.11.2011

ZUBNI IMPLANTATI Empty
PočaljiNaslov: Re: ZUBNI IMPLANTATI   ZUBNI IMPLANTATI EmptyPet Jan 06, 2012 5:21 pm

Ja imam već godinu/dvije komplet implantate i u svako doba bi ih ponovo izabrala prije kruna i mostova.
Nazad na vrh Ići dole
http://soulmate.forumieren.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

ZUBNI IMPLANTATI Empty
PočaljiNaslov: Re: ZUBNI IMPLANTATI   ZUBNI IMPLANTATI EmptyNed Feb 26, 2012 10:30 am

Neko me pitao za implantate u Hrvatskoj Evo linka jedne [You must be registered and logged in to see this image.] ZUBNA KLINIKA [You must be registered and logged in to see this image.] gde to rade .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
ZezaM
Prisutan Duhom
ZezaM


Datum upisa : 18.12.2011

ZUBNI IMPLANTATI Empty
PočaljiNaslov: Re: ZUBNI IMPLANTATI   ZUBNI IMPLANTATI EmptyNed Feb 26, 2012 10:38 am

koliko kosta jedan?

ako moze tako da se izracuna, sa obzirom na kompleksnost ugradnje...
Nazad na vrh Ići dole
Samhain

Samhain


Datum upisa : 22.11.2011

ZUBNI IMPLANTATI Empty
PočaljiNaslov: Re: ZUBNI IMPLANTATI   ZUBNI IMPLANTATI EmptyNed Feb 26, 2012 12:01 pm

Ja sam radila implantate u Slavonskom Brodu u ordinaciji Baranović - Blažević [You must be registered and logged in to see this link.]

Pošto je kod mene komplet sve rađeno inkl. rekonstrukcijom čeljusti imam drugu cijenu pojedinačnog implantata koji regularno košta ca. 800 Eura po zubu.

Nazad na vrh Ići dole
http://soulmate.forumieren.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

ZUBNI IMPLANTATI Empty
PočaljiNaslov: Re: ZUBNI IMPLANTATI   ZUBNI IMPLANTATI EmptyPon Dec 21, 2015 10:24 am

Samhain ::


Pošto je kod mene komplet sve rađeno inkl. rekonstrukcijom čeljusti imam drugu cijenu pojedinačnog implantata koji regularno košta ca. 800 Eura po zubu.

A ovo bi bilo "to ".
Zygoma implantat 

Zygoma implantati rješenje su u slučajevima izrazitog nedostatka kosti  gornje čeljusti. Svojim izgledom su duži od klasičnih dentalnih implantata obzirom da se sidre u jagodičnoj (zigomatičnoj) kosti. Zygoma implantati omogućuju izradu fiksnih mostova i to im je osnovna prednost u slučajevima potpunog nedostatka kosti i moblinih proteza s kojima niste u stanju funkcionirati, tj. koje vam ispadaju prilikom jela, žvakanja, govora, smijeha.

Potpuna su revolucija u dentalnoj medicini i napominjemo kako smo jedina Poliklinika koja ih izvodi u svomsvakodnevnom radu u državi i regiji općenito! Prema tome, za vas imamo tim visoko educiranih specijalista, tim anesteziologa i sve uvjete potrebne da se zadovolji najviši standard usluge, kvalitete i zahtjevnih uvjeta za izvođenje takvih radova. Nakon operativnog zahvata otići ćete kući sretni i zadovoljni sa fiksnim mostom s kojim ćete moći jesti i nasmijati se bez straha da vam ne ispadne.


[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

ZUBNI IMPLANTATI Empty
PočaljiNaslov: Re: ZUBNI IMPLANTATI   ZUBNI IMPLANTATI EmptyNed Dec 27, 2015 9:46 am

Osmeh Dragice Nikolić od 3-5 000 eu .
Pet implantata od po najmanje 500 eu po komadu + keramika . 
Naravno ,VMA to radi gratis za "prvu damu" .  asskis

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

ZUBNI IMPLANTATI Empty
PočaljiNaslov: Re: ZUBNI IMPLANTATI   ZUBNI IMPLANTATI EmptyNed Dec 27, 2015 1:20 pm

Danubius ::
Osmeh Dragice Nikolić od 3-5 000 eu .
Pet implantata od po najmanje 500 eu po komadu + keramika . 
Naravno ,VMA to radi gratis za "prvu damu" .  asskis

[You must be registered and logged in to see this image.]

Za te novce nisu morali da joj baš TOLIKO razmaknu gornje jedinice. Uprkos verovanju da su ljudi koji imaju taj razmak između zuba srećni.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

ZUBNI IMPLANTATI Empty
PočaljiNaslov: Re: ZUBNI IMPLANTATI   ZUBNI IMPLANTATI EmptyPon Dec 28, 2015 10:45 pm

Verovanje ili ne, ja se zbog tog razmaka ( prirodnog ) skoro nikada ne smejem na slikama  brdski 

Jbt. moja koleginica ovde radila most ( tri zuba) platila oko 2 500 e... Sto se tice implantanata jedan zub ovde kosta toliko, ali obzirom na posledice, osiguranje je jako bitno, i na to ljudi ovde prvo gledaju. Nekad osiguravajuce kuce plate ako se uradi u inostranstvu, ali mora postojati jak razlog. Onda se uglavnom bira Nemacka, naravno.
Gledam nesto, ovo sto  je Tomina gospodja radila izgleda kao da su navlake, gledala sam kako to radi zubar u Emiratima, efekat je neverovatan.  Nisu ovo implantanti. To traje mesecima dok sve sraste...










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



ZUBNI IMPLANTATI Empty
PočaljiNaslov: Re: ZUBNI IMPLANTATI   ZUBNI IMPLANTATI EmptyPon Dec 28, 2015 11:06 pm

Ne znam vala šta je radila frau Nikolić, ali da je moglo bolje - moglo je. Osobito ako je platila.
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

ZUBNI IMPLANTATI Empty
PočaljiNaslov: Re: ZUBNI IMPLANTATI   ZUBNI IMPLANTATI EmptyPon Dec 28, 2015 11:17 pm

A ako bolje pogledamo, mozda su zubi  ok, ali se ne uklapaju sa ostatkom lica?  :brdski2:  A ona ovo ide i u solarijum ili...?  Sunce ti










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

ZUBNI IMPLANTATI Empty
PočaljiNaslov: Re: ZUBNI IMPLANTATI   ZUBNI IMPLANTATI EmptyPet Sep 22, 2017 6:13 am

[You must be registered and logged in to see this image.]

I verovali ili ne -ovo je zaista odlična cena ,tj -vrlo jeftino . 

Druga je stvar što je to građanima Srbije dostupno koliko i da pazare kod "Kartijea" .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

ZUBNI IMPLANTATI Empty
PočaljiNaslov: Re: ZUBNI IMPLANTATI   ZUBNI IMPLANTATI EmptyUto Jul 20, 2021 10:25 am

Pored "odbacivanja" implantata i ugradnje na pardentoznu vilicu ,kod implantata se javlja još jedan problem -taloženje bakterija u mikroprostoru između implantata i desni (i pored besprekorne higijene )
Za sada ,kao najbolje sredstvo prevencije se preporučuje "ultrazvučna četkica" -tj,ovo :











[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
savo

savo


Datum upisa : 21.03.2014

ZUBNI IMPLANTATI Empty
PočaljiNaslov: Re: ZUBNI IMPLANTATI   ZUBNI IMPLANTATI EmptyPet Jul 23, 2021 9:52 am

A može da se desi i ovo

[You must be registered and logged in to see this image.]

Zato su tu Nano – paradontalni fileri (iako ne znam tačno čemu se radi, da li neko može da pojasni)

U borbi protiv paradontopatije nano-paradontalni fileri mogu imati važnu ulogu pogotovo u početnom stadijumu obolenja, kada je mogućnost regeneracije potpornog aparata zuba znatno veća i obećava značajan uspeh.



Paradoncijum čini nekoliko različitih tkiva koja okružuju zub, pružaju mu potporu i drže ga čvrsto u zubnoj čašici vilične kosti. Obolenje koje zahvata sve tkiva paradoncijuma (desni, periodoncijum, cement i koštane lamele zubne čašice) naziva se paradontopatija. To je izrazito hronični patološki proces destruktivne prirode koji razara potporni aparat zuba, zubnu čašicu i koštane strukture uz zahvaćene zube. Obolenje vodi postepenom rasklaćenju i posledičnom gubitku jednog ili više zuba (ne retko potpuno zdravih zuba) – kod uznapredovale, a ne lečene paradontopatije.
Itd, itd, ima sve na linku
[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

ZUBNI IMPLANTATI Empty
PočaljiNaslov: Re: ZUBNI IMPLANTATI   ZUBNI IMPLANTATI EmptyČet Dec 02, 2021 6:23 pm

Tehnologija za izradu zubnih implanta je toliko napredovala poslednjih godina da čak i oni što su mislili da je zub izgubljen zauvek, ili da je jedino održivo rešenje proteza, sada imaju rešenje.

Kao što postoje marke automobila Fiat, Škoda, VW, Mercedes i Ferrari, tako postoje i različiti brendovi i kvalitet implanta, a da budemo iskretni, isto se može reći i za razlike u iskustvu, kvalitetu i cenama rada različitih stomatologa.

Pogledajte ispod kako se kreću cene u Srbijii i regionu, za različite tipove i kvalitet usluga.

Ukoliko želite besplatne konsultacije i pomoć pri rezervaciji termina u proverenim klinikama kod kvalitetnih doktorima možete popuniti zahtev klikom na link OVDE.. ili direktno kontaktirati naše administratore na telefon +381.62.256.000, a možete nam pisati ili pozvati i na Viber ili WhatsApp na taj isti broj.

Decembar je mesec kad su stomatolozi najzauzetiji najviše zbog povratnika iz dijaspore, pa je dobro da što pre rezervišete termin.

Radimo samo sa proverenim i preporučenim ordinacijama koje imaju najviše ocene od strane pacijenata, a pored toga što ćemo vam uštedeti vreme garantujemo najnižu cenu za dati kvalitet usluge.

Vaše komentare plaćamo od 10 do 50 evra

Koliko nam je bitno objektivno mišljenje pacijenata, pokazujemo i time što ćemo svakog korisnika koji koji rezerviše termin preko našeg kontakt centra, i koji nakon izvšenih stomatoloških radova oceni u ordinaciju na Sharebico platformi, odmah nagraditi iznosom od 10 do 50 evra, zavisno da li su rađeni implanti, ili samo protetika, i da li je rađeno 1-2, ili više zubi.

Time stvaramo transparentniju sliku i za svakog sledećeg korisnika, pored toga što i sami radimo isključivo sa preporučenim ordinacijama i iskusnim i pouzdanim doktorima.

Naš tim sa booking platforme Sharebico, radi završne pripreme za lansiranje globalne booking platforme za medicinske usluge, platforma pokriva i Srbiju, koja je prepoznata po kvalitetnim doktorima, a značajno nižim cenama u odnosu na razvijene zemlje zapada.

Iako Sharebico platforma zvanično kreće sa radom 15. decembra kada budu završene sve funkcionalnosti i unapređen dizajn, već sada u ovoj testnoj verziji platforme možete dobiti i besplatne savete, ali i rezervisati termin po najpovoljnijim uslovima za dati kvalitet usluge, u skladu za vašim zahtevima, a na kraju i biti nagrađeni za vaš komentar ordinacije (review)

Pored medicinskih usluga, Sharebico platfoma će pokrivati i usluge rezervacija rent a car-a, smeštaja, avio karata, rezervacije događaja i drugih usluga na globalnom nivou.

Ukoliko želite da preporučite neku ordinaciju za koju smatrate da je kvalitetna pišite nam na +381.62.256.000 na Viber ili WhatsApp, možete nas i direkno pozvati, ali i svratiti do naših kancelarija. Nakon provere i listiranja te ordinacije na Sharebico platformi, bili biste u prilici da ostavljate ocene i za te ordinacije.

Kako se kreću cene za implante i protetiku u Srbiji i regionu?

Kvalitetni zubni implanti se kreću od 300 do 1.000 eur po implatnu za one najkvalitetnije. Implanti lošijeg kvaliteta, ili one koji su rizični da naprave problem sa zdravlje ne mogu biti ni vidljivi na Sharebicu niti sarađujemo sa takvim ordinacijama je zbog većeg obima rezervacija obezbedio cene koje idu od 280 evra za kvalitetnije implante, pa do 600 za one najkvalitetnije, zavisno od lokacije ordinacije, od Subotice do Vranja, cene se značajno razlikuju, kako se krećete ka jugu, cene su sve jeftinije.

Bezmetalne krunice se kreću od 140 do 200 evra.
Metalne krunice od 70 do 120 evra
Akrilatne proteze od 150 - 350 evra
Holliwood Smile za obe vilice od 3.700 do 5.600 evra
Za detalje, kontaktirajte nas na +381.62.256.000.

----
Realno -ovo su "privatničke cene" ,a po "društvenima " su cene -smešne.
Mnogo toga se "ne radi" (iako imamo i "stručnjake " i aparaturu -primera radi ,ja više ne radim "kobalt -hrom -molibden "skeletirane proteze" ,a naša oprema za metal keramiku -stoji godinama )
A i srpske "privatničke" su smešne cene za bilo koji "zapad" ili EU .
Dodatni Fun fackt : mi koristimo najbolje materijale ,egal sa "zapadom" .










[You must be registered and logged in to see this image.]

Astra likes this post

Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

ZUBNI IMPLANTATI Empty
PočaljiNaslov: Re: ZUBNI IMPLANTATI   ZUBNI IMPLANTATI EmptyČet Jun 09, 2022 2:43 pm

Niti imam novaca za to -niti se usuđujem da mi seku vilice .Iako bi mi radili vrhunski stručnjaci -po ceni "samo materijal"
No,pre ili kasnije -svima će trebati .
-----


Sve što vas zanima o zubnim implantima!
Gubitak prirodnih zuba dešava se iz mnogo razloga – neadekvatna higijena, povrede, razne infekcije i još mnogo toga. Jedna od najvećih nesigurnosti čoveka dolazi upravo od zuba, odnosno osmeha koji nije prema željama svakog pojedinca.

MEDICINA
09.06.2022. - 10:00h Autor: Promo

[You must be registered and logged in to see this image.]

Foto: Promo
Bilo da je u pitanju nedostatak jednog zuba na vidnom mestu ili čak potpuna krezubost, svedoci smo toga da u svom okruženju svakodnevno viđamo osobe koje se stide svog osmeha. Gubitak prirodnih zuba dešava se iz mnogo razloga – neadekvatna higijena, povrede, razne infekcije i još mnogo toga. Jedna od najvećih nesigurnosti čoveka dolazi upravo od zuba, odnosno osmeha koji nije prema željama svakog pojedinca. Rešenje koje će nadomestiti nedostatak zuba jesu zubni implanti. Beograd vam pruža širok izbor provereno dobrih stomatoloških ordinacija, među kojima se ističe Dental Plaza. Iskustva drugih po pitanju ove ordinacije su pozitivna, jer stručni tim pronalazi pravu opciju za izgubljene zube i vraća osmeh na lica ljudi.

U nastavku teksta na jednom mestu možete saznati sve što vas zanima o proceduri ugradnja implantata.

#1 Šta su zubni implanti?
Zubni implanti zu zapravo nadogradnje koje izgledaju kao mali šrafovi. Oni se ugrađuju u viličnu kost, kako bi nadomestile koren izgubljenog zuba. Sa njihove spoljašnje strane nalaze se navoji, tako da se implanti zuba jednostavno postavljaju u viličnu kost sa kojom postepeno srastaju. Prave se od titanijuma, materijala koje naš organizam lako prihvata, pa upravo zato predstavljaju savršenu zamenu za zube koji nam fale.

#2 Šta podrazumeva procedura ugradnje implantata?
Početak same procedure je pre svega prvi pregled kod stomatologa. Potrebno je uraditi i 3D snimak, na osnovu koga stomatolog utvrđuje da li je vaša vilična kost podesna za ugradnju implantata. Takođe, svaki iskusan stomatolog bi trebalo da proveri istoriju bolesti svakog pacijenta. Nakon što stomatolog potvrdi da su svi osnovni preduslovi ispunjeni, prelazi se na samu intervenciju. Prva faza podrazumeva hirurški postupak ugradnje implantata u samu viličnu kost. Ne plašite se, sve se radi pod anestezijom, te tako nećete osetiti apsolutno ništa. Nakon prve faze, potrebno je oko 3 do 6 meseci da implantat sraste u kost. Tada dolazi druga faza i onaj lepši deo, a to je pravljenje krunica.

#3 Koliko traje oporavak nakon ugradnje implantata?
Oporavak nakon ugradnje implantata je vrlo jednostavan, kao i smernice koje treba slediti. Može se javiti minimalni otok, ali ćete njega najjednostavnije rešiti hladnim oblogama. Ono što bi trebalo izbegavati nekoliko dana nakon intervencije jesu jači fizički napori, kao i vrući napici, tvrda ili hrskava hrana. Obično stomatolozi kažu da je potrebno 30 dana nakon intervencije jeste mekšu hranu, a da se nakon toga slobodno možete vratiti standardnoj ishrani. Oporavak nakon ugradnje implantata neće trajati dugo, tako da se relativno brzo pacijenti vraćaju svojim uobičajenim aktivnostima.

zubni implanti
foto: Promo
#4 Da li boli ugradnja implantata?
Sve nas naravno uvek zanima da li intervencije kod zubara bole, pa se tako verovatno pitate da li boli ugradnja implantata? Iako ugradnja implantata izgleda strašno, pacijent to niti može da vidi, niti da oseti. Jedina neprijatnost pacijentu može biti zvuk brušenja i zavrtanja samog implantata, ali neće osetiti bilo kakve druge značajne nelagodnosti.

#5 Nega zubnih implantata – kako ih sačuvati?
Iako zubni implantati zaista pretenduju da traju čitav životni vek čoveka, to je ipak nemoguće uz lošu oralnu higijenu. Mnogi se opuste nakon ugradnje implantata, uživaju u svom divnom osmehu, ne vodeći računa o higijeni. Nakon nekoliko godina komplikacije počnu da se dešavaju. Nega implantata je poput vođenje brige o zdravim zubima. Treba ih svakodnevno čistiti kako četkicom, tako i koncem, bez kog ne možete ukloniti sitne tragove hrane, a takođe bi trebalo da idete na preglede na svakih 6 meseci.

Oporavak nakon ugradnje implanta traje dok implanti zuba ne srastu potpuno za vilicom, ali i nakon ovog perioda je neophodno brinuti se o njima i slediti uputstva stomatologa o higijeni. Svakodnevno treba čistiti usnu duplju, posebno delove oko krunice i implanta. Nakon usvajanja ispravnih navika oralne higijene, podstaći ćete brži oporavak, a otok nakon ugradnje implantata, ukoliko ga bude i bilo, brzo će se povući.

Svim pacijentima koji su prošli procedure ugradnje implantata savetuje se kupovina Waterpik aparata. On predstavlja mali oralni tuš koji veoma efikasno otklanja plak sa svih nedostižnih mesta.

#6 Da li se javljaju problemi sa zubnim implantima?
Da li ste znali da implanti zuba nisu podložni karijesu? Iako je ovo odlična vest, to ne znači da treba da zapustite oralnu higijenu. Neophodno je da ih održavate čistim. Ukoliko se ne budete pridržavali saveta stomatologa po pitanju oralne higijene, usled nagomilavanja hrane, mogu se stvoriti problemi sa zubnim implantatima. Dakle, do problema može doći isključivo lošim odnosom prema svojim novim zubima. U suprotnom, nema mesta komplikacijama i brizi.

#7 Ugradnja implanta zuba – iskustva pacijenata
Na internetu ćete naći brojne komentare kad je u pitanju ugradnja implanta zuba. Iskustva posle operacije su različita. Pre svega zavise od stručnosti stomatologa kome je pruženo poverenje. Ovo je možda i najvažnija odluka u celom procesu – kome verovati?

Nakon toga, naredni faktor koji utiče na uspešnost svega jeste nega implantata. Oni koji nisu redovno čistili svoje implante kako treba, uglavnom dolaze sa negativnim komentarima, jer je zbog sopstvenog nemara došlo do određenih komplikacija. Stoga, ako vam je u planu ugradnja implanta zuba, iskustva koja ćete moći da podelite sa drugima o samoj intervenciji i postoperativnom toku, zavisiće koliko od stomatologa toliko i od vas samih. Kako bi se izbegli svi problemi sa zubnim implantatima, najvažnije je da date sve od sebe kada je oralna higijena u pitanju. Tako će vaši zubni implanti biti dugotrajni, a vaš osmeh savršen.

zubni implanti
foto: Promo
#8 Implanti zuba - prednosti?
Evo svih glavnih prednosti zubnih implantata, za sve one koji razmišljaju da li da se upuste u avanturu osvajanja blistavog osmeha.

Bezbolna zamena nedostajućih zuba i blistav osmeh;
Osim estetike, implantati imaju i funkcionalnu ulogu, a prva od njih jeste lakši izgovor. Kako bismo izgovarali pravilno sva slova, jeziku su potrebni svi zubi;
Zubni implanti održavaju viličnu kost zdravom, ne dozvoljavajući joj da atrofira;
Implanti zuba izgledaju kao prirodni zubi i stvaraju takav osećaj;
Prilikom ugradnje jednog implanta ne dolazi do brušenja ostalih zuba;
Krunice implantata estetski izgledaju odlično, poput prirodnih su zuba i zato se savršeno uklapaju sa zubnim nizom;
Zubni implantati vam mogu trajati doživotno, naravno, ukoliko se o njima brinete na adekvatan način.
#9 Cena implanta zuba – da li je ugradnja preskupa?
Tek kada dođu u situaciju da treba srediti zube, ljudi shvate da je ipak bilo jeftinije redovno ići kod stomatologa i voditi računa o svojim zubima. Ipak, sve je rešivo. Ukoliko razmišljate o ugradnji implantata, onda ste možda već čuli da je za ovaj zahvat nužno izdvojiti nešto veću svotu novca.

Redovna cena implanta zuba u većem broju stomatoloških ordinacija iznosi oko 600 evra. Ali, ako je potrebno da zamenite zube u celoj vilici, onda pretpostavljate koliki bi to iznos bio. Ipak, postoje ordinacije koje svojim pacijentima omogućavaju plaćanje na rate. Upravo takva je i najveća stomatološka klinika u našoj zemlji, a i šire – Dental Plaza, u kojoj cena implanta iznosi 390 evra.

Dakle, ukoliko se odlučite na ugradnju implantata, odabirom stručne stomatološke ordinacije dobićete sve na jednom mestu. Tim lekara i vrhunskih stručnjaka će za kratak period vratiti osmeh na vaše lice. Ne časite časa, već iskoristite sve prednosti koje nam implantologija danas pruža.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
savo

savo


Datum upisa : 21.03.2014

ZUBNI IMPLANTATI Empty
PočaljiNaslov: Re: ZUBNI IMPLANTATI   ZUBNI IMPLANTATI EmptySre Apr 17, 2024 8:51 am

Da se nadovežam pošto se implantisve više šire medju populacijom:

Ugradnja implanata – 24 zablude i 24 tačna odgovora
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

ZUBNI IMPLANTATI Empty
PočaljiNaslov: Re: ZUBNI IMPLANTATI   ZUBNI IMPLANTATI EmptyPet Apr 19, 2024 7:39 pm

savo ::
Da se nadovežam pošto se implantisve više šire medju populacijom:

Ugradnja implanata – 24 zablude i 24 tačna odgovora

Otprilike bi to bilo to .
Sem opasnosti da organizam ipak odbaci implantat -tu je i druga .Oboleli od paradentoze ih džabe stavljaju -desni će se opet povući .
Ima i tu leka -nadoradnja kostiju ,itd . Za nas još uvek preskupo i nedostižno(a i to je bez garancije )
Ne znam zašto se izbegavaju rešenja koja omogućavaju neophodnu maksimalnu higijenu implantata ?
Na implantat se može staviti skeletirana proteza , koja se svakodnevno može skinuti i očistiti .
Ako se želi most -ista stvar ,ukoliko se uradi sa tkzv "atečmenima" .
No,većina želi da se preko implantata mostovi cementiraju -i tu su infekcije moguće i ne retke.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
savo

savo


Datum upisa : 21.03.2014

ZUBNI IMPLANTATI Empty
PočaljiNaslov: Re: ZUBNI IMPLANTATI   ZUBNI IMPLANTATI EmptySre Apr 24, 2024 8:30 am

Citat :


Otprilike bi to bilo to .
Sem opasnosti da organizam ipak odbaci implantat -tu je i druga .Oboleli od paradentoze ih džabe stavljaju -desni će se opet povući .
Ima i tu leka -nadoradnja kostiju ,itd . Za nas još uvek preskupo i nedostižno(a i to je bez garancije )
Ne znam zašto se izbegavaju rešenja koja omogućavaju neophodnu maksimalnu higijenu implantata ?
Na implantat se može staviti skeletirana proteza , koja se svakodnevno može skinuti i očistiti .
Ako se želi most -ista stvar ,ukoliko se uradi sa tkzv "atečmenima" .
No,većina želi da se preko implantata mostovi cementiraju -i tu su infekcije moguće i ne retke.

Misiš na ovo?

Citat :
Nadogradnja vilične kosti radi ugradnje implantata

Što je nedostatak zuba u vilici u dužem vremenskom periodu, to dolazi do sve većeg gubitka kosti.

Količina kosti oko ugrađenog implanta mora biti najmanje jedan milimetar da ne bi došlo do resorpcije (gubitka) kosti i gubitka implantata.

Ovde ćemo navesti neke od češćih primera nedostatka kosti u vilicama koji se mogu otkloniti nadogradnjom kosti.

Nadogradnja vilične kosti - Donja vilica
1
Kada je kost u donjoj vilici kraća po visini od najkraćeg implanta, a ima dovoljnu širinu.

2
Ako kost u donjoj vilici ima dovoljnu širinu, ali iznad donjoviličnog živca je po visini kraća od dužine najkraćeg implanta koji je potrebno na tom mestu ugraditi, a ne želi se raditi pomeranje donjoviličnog živca.

3
Ako deo kosti nedostaje u gornjem spoljašnjem delu donje vilice, a može se nadoknaditi metodom koštane platforme.

4
Ako kost u donjoj vilici nema dovoljnu ni visinu ni širinu.

Nadogradnja vilične kosti - Gornja vilica
1
Kada je u gornjoj vilici visina kosti ispod sinusa kraća od dužine implantata koji je potrebno ugraditi. Ovo je najčešće slučaj kada se želi izvesti metoda All on 6, koja je zlatni standard u protetskom rešavanju totalne bezubosti. U tim slučajevima mora se nedostajuća kost nadoknaditi metodom sinus lifta.

2
Kod nedostatka spoljašnjeg dela kosti u gornjoj vilici koji je moguće rešiti metodom koštane platforme.

3
Kada u gornjoj vilici kost nedostaje i po visini i po širini.

Koja količina kosti je potrebna da bi se implant ugradio?
Da bi se zubni implant uspešno ugradio u viličnu kost, debljina kosti trebalo bi da bude oko implanta najmanje 1 mm. Naravno što je debljina kosti veća, veće su šanse za uspešnost ugradnje implantata. Ako ovi uslovi nisu ispunjeni neophodna je nadogradnja vilične kosti radi ugradnje implanta.

Čime se vrši nadogradnja vilične kosti?
Nadogradnja vilične kosti može se vršiti:

1
Autotransplantatom (uzimanjem kosti pacijenta)

2
Veštačkom kosti

3
Kombinacijom veštačke kosti i pacijentove kosti

4
Mešanjem veštačke kosti, pacijentove kosti i dodatkom PRF (trombocitima obogaćen fibrin iz krvi pacijenta).

Nadogradnja manjih defekata kosti
Kod manjih nedostataka kosti defekte nadoknađujemo najčešće samo veštačkom kosti. Veštačka kost može biti hemijskim putem proizvedena i sastoji se od hidroksil apatita i kalcijum hidroksida i životinjskog porekla, uglavnom dobijena od kosti goveda. Ovako dobijena veštačka kost je u formi sitnih granula kao griz i fabrički se pakuje sterilna u bočice.

Prednost veštačke kosti nad autotransplatatom (kosti koja se uzima od pacijenta) je što je dostupna praktično u neograničenim količinama i ne zahteva dodatnu hiruršku intervenciju kojom se uzima deo kosti pacijenta sa ugla vilice, kuka ili poglavine.

Nedostatak veštačke kosti u odnosu na kost pacijenta je što organizam lakše i brže prihvata kost pacijenta uzetu sa ugla vilice, kuka ili poglavine.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

ZUBNI IMPLANTATI Empty
PočaljiNaslov: Re: ZUBNI IMPLANTATI   ZUBNI IMPLANTATI EmptySre Apr 24, 2024 10:34 am

savo ::



Misiš na ovo?

Citat :
Nadogradnja vilične kosti radi ugradnje implantata
Upravo na to .Moja dobra drugarica radi na klinici u NS koja upravo i to radi .
A baš ona je bila jedna od "žrtava" impantata .
Donja "jedinica" joj bila veličine "mlečnog zuba" ,izvadili i stavili joj implantat pa krunicu (sve na Stomatološkom fakultetu u NS -gde je ceo radni vek provela na "hirurgiji " ) Da perverzija bude veća -njen tata je bio moj razredni starešina u "zubotehničkoj" -i lično je on pravio  "keramiku" na implantat(i sam je radio na Stomatološkom Fakultetu ,šef laboratorije) 
Organizam odbacio -kada su izvadili -ostao "ambis" u kosti ? 
Sve najbolje što NS ima u domenu stomatologije /zubne protetike je "zasedalo" da to nekako "reši" .
E danas -sa "nadogradnjom kosti " je to "rešivo"










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Sponsored content





ZUBNI IMPLANTATI Empty
PočaljiNaslov: Re: ZUBNI IMPLANTATI   ZUBNI IMPLANTATI Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
ZUBNI IMPLANTATI
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» ZUBNI KAMENAC

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: ŽIVOT I PRIKLJUČENIJA :: ZDRAVLJE :: STOMATOLOGIJA/ZUBNA PROTETIKA-
Skoči na: