DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 12 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 12 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Da li ste Yugo-nostalgičari?

Ići dole 
+66
podbarac
savo
el_vibrador
Gothic
brdjanin
daljinski
Danubius
Astra
Sibila_
MadamX
Lujkaa
kapetan k
Kica/Praja
promaja
lollypop
ZoxZoja
Kijara-brm
doctorr67
debilko
Šmizla
Auror@
Lakota
Samouka
montoya
AstrinaKomsinica
dusicaa
Tattoo
brunolino
Zana
Sikret
Stojan
ZezaM
sabljar
allure
Samhain
Đole
Lily
vasko1
Najda M.
Ivana_258
Helena Trojanska
zirafa
determinanta
bosankaa
Klosarka
sanjalica.ns
dejan
Vangelis
Draganna
sonia
cojle
Sanjalica
Amisela
babajaro
Carapan
Krupljanka
vecnost
PJER
Silvy
kropptyv
Isidora
njushkalo_
Storm_z
slatkicass
zvezdana
Luckasta
70 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 12 EmptySre Feb 06, 2008 6:45 pm

First topic message reminder :

Da li ste Jugonostalgicari? Ne ulazim u uredjenje ili sta jeste a sta nije uradio drug Stari... Zemlja u kojoj je bilo i mora , i planina...zemlja u kojoj se moglo slobodno ici nocu u bilo kom gradu...zemlja sa cijim ste pasosem bili dobrodosli u svakoj zemlji...ili bar niste smatrani teroristom i potencijalnim imigrantom...zemlja u kojoj smo , bar formalno, bili svi jednaki...zemlja u kojoj je rokenrol zaziveo pre cele Istocne, a i dobrim delom Zapadne Evrope... zemlja u kojoj smo svi pevali himnu i bili ponosni na svoju zastavu, ma kojim jezikom govorili kod kuce,...nikada necu oprostiti onima koji su mi oduzeli i rasparcali moju domovinu..zemlju moje mladosti...Da li ste Jugonostalgicari? 

Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 12 Karta_10










Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 12 155klf10


Poslednji put izmenio Danubius dana Ned Dec 04, 2016 9:19 am, izmenio ukupno 3 puta

montoya likes this post

Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/

AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 12 EmptyČet Sep 22, 2022 9:41 am

MIRIS PROSLOSTI

Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 12 118150914_3115250701876678_2134726328608430078_n.jpg?stp=dst-jpg_p526x296&_nc_cat=106&ccb=1-7&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=heA-pcw7fv4AX8RNEXo&_nc_ht=scontent-vie1-1

·
Dragi moji Jugoslaveni, mrzite me čujem.
I to iz dna duše. Mrzite me i sve mi po spisku psujete. Kažete da sam bio diktator, da sam gušio slobode, da sam slao u zatvor nedužne, da sam naredio ubistva mnogobrojnih. Da dok sam bio na čelu FNRJ i SFRJ zadužio i vašu djecu, vaše unuke i praunuke. Da sam bio protiv slobode ispovjedanja vjere. Da sam napravio društvo privilegiranih a da je narod bio željan svega.
E pa mrzite me, nadam se da ćete me mrziti iz dana u dan sve više. Zaboraviti ćete da sam postao predsjednik države koja je još bila u feudalnom dobu, da skoro nije bilo tvornica, da je procenat nepismenosti bio izuzetno visok, da su bolesti koje su odavno bile iskorijenjene u Evropi i dalje harale po cijelom Balkanu. Zaboraviti ćete ili već jeste koliko je kilometara pruga, puteva i cesta napravljeno dok sam bio „diktator“. Koliko je bolnica izgrađeno, škola i univerziteta. Koliko smo samo tvornica napravili, kakvu smo vojnu industriju izgradili. Koliko ste samo imali radničkih odmarališta, prvenstveno na moru ali i na kopnu. Vaša su djeca imala dobre škole, vaš je pasoš bio cijenjen.
Jesam, priznajem, bio sam diktator, nisam dozvolio da nam Rusi i Amerikanci seru po glavi. Tačno je, bio sam diktator, nisam htio da čujem da može biti neko gladan. Naređivao sam, i opet bih, da svaki radnik dobije stan od svoje firme. Naređivao sam i opet bih, da svaka radnička familija ima pravo na godišnji odmor na moru. Priznajem, mrzio sam zaostalost i koristio sam svoj diktatorski autroritet da svako dijete mora ići u osnovnu školu, a ko želi može i u srednju i na besplatan fakultet. Liječenje na VMA u Ljubljani, Zagrebu, Beogradu je bilo dostupno svima i svima je bilo besplatno.
Mrzite me što sam hapsio i slao na Goli otok. Mrzićete me još i više kad vam kažem da bih to opet činio samo da obezbijedim miran san svakom djetetu u svojoj diktaturi. A u tome sam i uspio. Ko je radio svoj posao, nije išao na Goli otok. Ko je radio gluposti, rovario protiv tek osnovane države, kovao planove za uspostavljanje sovjetske republike, ili neke američke kvazi-demokracije, taj je imao besplatnu kartu za Goli otok.
Mrzite me što sam naredio ubistva kvislinga i izdajica 1945-te. Ma šta sam trebao? Da ih amnestiram, a oni klali nedužan narod 4 godine. Kažete da sam naredio ubistva nekih sveštenika, hodža i popova? A nije vam palo na pamet da ih je ostalo u životu više od 99%, odnosno da sam naredio (i opet bih) da se smaknu samo oni koji su blagoslovljavali koljače. Zaboravili ste da nisam zabranio da se grade i crkve i džamije.
Kme, kme Tito je bio diktator, on nije dozvolio razvoj demokracije! Pa majku vam vašu, sve sam vam dao! Nije se zvalo ova ili ona stranka ali ste imali SSO, SK, sindikate, radničke savjete, SUBNOR, imali ste sve mogućnosti da se ponašate demokratski i uvježbavate demokratske procese. Kao smeta vam što nije mogao napredovati ko nije bio član partije! Pa majku vam vašu, ko sad napreduje u tim vašim državama? Da nisu možda nezavisni intelektualci!?
Ma znate šta, razočarali ste me i to duboko. Sve sam vam dao i šta vi onda uradite? Sve razjebete! Gdje su sad one škole i tvornice, gdje su univerziteti? Koliki je natalitet? Rastete li ili padate? Jeste li sretni ili nesretni? Ljeto je, hoćete li na more? Hoćete li svojim parama ili možda na kredit? Čije su vam banke? Čiju hranu jedete, je li uvozna ili domaća? Imate li za zimnicu? Sjećate li se mojih zimnica, svake godine, ha? Ko je kum vašeg djeteta? Je li komšija i prijatelj druge nacije ili više toga nema? Gdje su vam djeca, sa vama ili su pobjegla u inostranstvo, brisati guzice švabama? Može li se živjeti od penzije ili se svi molite bogu da umrete prije nego odete u penziju, samo da se ne patite i ne mučite svoju djecu?
Budale jadne! Šta sam vam govorio – čuvajte bratstvo i jedinstvo. Mislite li da sam ja to samo onako pričao?
Budale jadne! Sad vam švabe i francuzi uvaljuju priču o evropskoj uniji! A vi pušite sve što vam kažu! Pa imali ste uniju jaču od evropske sa vojskom, policijom, bankom, minimalnim uvozom, čist zrak i domaću hranu, džaba školstvo i zdravstvo. A sad ćete dobiti njihovu vojsku i policiju, njihove banke da vas pljačkaju, zaboravite na čisti zrak i vodu, ići ćete kod njih da ih služite, a domaće ćete pojesti samo govno.
A to ste i zaslužili.
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 12 EmptyUto Okt 11, 2022 8:52 pm

Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 12 310693211_3280992575488219_2118395935869337117_n.jpg?_nc_cat=1&ccb=1-7&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=ftcfTGsGgKUAX9P-WJo&_nc_ht=scontent-vie1-1
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 12 EmptySre Okt 12, 2022 8:13 pm

Moji "ispisnici " i "bliži" generacijski -znaju da je baš sve bilo tako.

------


MI SMO GENERACIJA KOJA SE NIKADA VRATITI NEĆE.
– Generacija koja je išla u školu i vraćala se iz škole pešice.
– Generacija koja je sama pisala domaće zadatke kako bi što pre izašli na ulicu da se igramo.
– Generacija u kojoj su se dečaci igrali klikerima, a devojčice igrale lastiš. – Generacija koja je sve slobodno vreme provodila na ulici.
– Generacija koja je igrala skrivača kad bi se smračilo
– Generacija koja je pravila kolače od blata i gacala po barama.
– Generacija koja je skupljala figurice iz kinder jaja.
– Generacija koja je volela lizalice sa zviždaljkom i pravila grimase kad bi došlo do kiselog praha u sredini lizalice.
– Generacija koja je vlastitim rukama pravila lančiće od papira.
– Generacija walkmana, vhs kaseta, disketa…
– Generacija koja je sakupljala sličice i imala leksikone i spomenare.
– Generacija koja je gledala tatu kako popravlja televizor ili mu pomagala dok namešta antenu.
– Generacija koja je imala roditelje, a ne starce.
– Generacija koja se prije spavanja tiho smejala, kako roditelji ne bi znali da smo još uvek budni.
– Generacija koja je pila iz iste flaše i davala griz svoje školske užine.
– Generacija koja je iz igre, kući dolazila s prvim mrakom.
– Generacija koja je kod prijatelja dolazila nenajavljenja i po 10-tak u grupi.
– Generacija koja se bez mobitela sastajala svaki dan na tačno određenom mestu.
– Generacija kojoj su autoritet bili roditelji, kako vlastiti tako i od prijatelja.
– Generacija koja je svakog pozdravljala u prolazu, ustajala se u autobusu i pomagala starijima.
– Generacija koja se pela na drvo i krišom brala voćke koje su rasle u komšiluku.
–Generacija kojoj su bitna osećanja, a ne novac ili kola.
–Generacija koja je naučila da se snalazi u svako doba i u bilo kojim uslovima kroz svoju snagu
–Generacija kojom se više ne može manipulisati..
–Generacija koja je učena da voli svoju zemlju..
–Generacija koja čita knjige, pored lampe ispod ćebeta..
–Generacija koja prođe i nažalost nikad se neće vratiti!!
– Generacija koja nije imala ništa, ali je imala sve!!
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 12 EmptySre Okt 12, 2022 8:30 pm

Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 12 EmptyČet Okt 27, 2022 7:14 pm

Ovo je bio veliki "luksuz" Mislim da se pojavilo tek nekih 70 tih....

Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 12 311594565_3294574100796733_7515261817361059060_n.jpg?_nc_cat=1&ccb=1-7&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=arcHAvs7Z40AX-yWyeG&_nc_ht=scontent-vie1-1


Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
ZoxZoja
Stela Polaris



Datum upisa : 13.01.2013

Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 12 EmptyČet Okt 27, 2022 8:56 pm

Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 12 _10

Moja "limuzina" je bila siva. A imala sam i kabriolet (letnja, otvorena) varijantu. Inače na slici su ponosni vlasnici unuke tj mene a po tvrdnjama mame i majke ja sam bila u kolicima tokom slikovanja.
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris



Datum upisa : 13.01.2013

Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 12 EmptyUto Nov 15, 2022 7:03 pm

Na slici su Mario i Dubravka Pešun
Sin i ćerka Boška Pešuna, poznatog slikara i grafičara iz Osijeka, koji je radio dizajn za Saponiu Osijek i Zvečevo.
Na slici se "zapravo" nalaze "Braco i seka" (omot Zvečevo čokolade) a fotografija je snimljena 1960. godine u Karlovcu.

Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 12 Fhjejy10
Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 12 16409510
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 12 EmptySub Dec 10, 2022 11:23 am

Stefan Simic
16 ч ·


ZAŠTO CELA EX YU SADA NAVIJA ZA HRVATSKU



U ime svih onih divnih prošlih dana, kojih je bilo
U ime budućnosti, ako ne zajedničke onda dobrosusedske
U ime svih mešovitih brakova i dece
U ime svih ljubavi koje su se dešavale na predivnom hrvatskom primorju
U ime dobre energije koja se zajedništvom najbolje stvara
I zašto još
Zato što ti momci stvarno igraju dobro
Zato što imaju karakter, talenat i petlju
Zato što se retko dešava da “mala” zemlja bude ispred “velikih”
Zato što smo, nekako, svi mi naši
I ko je putovao ili živeo u inostranstvu zna – zemljak ti je onaj ko razume tvoj jezik
I kome, na “našem”, možeš da kažeš šta te raduje ili boli
Zašto još
Kao podrška starom drugu sa kojim smo nekada bili najbliži, a onda raskinuli
Samo što nije kraj sveta, život ide dalje
Ako nešto treba da nas okuplja, to su pobede, uspesi
I pokušaj da se u svemu traži i pronađe ono dobro
Ovoga puta je to sport
Sutra će biti umetnost, nauka, turizam
Svejedno šta je
Važno je da smo svi zajedno, jedni uz druge, jedni za druge
Da se prepoznajemo i pamtimo po dobru a ne po zlu
Da nam srce zavibrira kada se nešto lepo desi i kada osetimo da smo zajedno
Zato sutra treba da stane uz Hrvatsku
I Makedonija, i Bosna i Hercegovina, i Crna Gora, i Slovenija, i Srbija
I sve naše dijaspore, sa svih strana sveta
Kao za starog prijatelja i druga
Kome se posrećilo da se bori da bude najbolji na svetu
I treba da bude, zaslužio je
I treba ga podržati, iskreno, od srca
I radovati se njegovom uspehu
Isto kao što će i on, sutra, nekim našim pobedama
Treba navijati sutra za Hrvatsku iz 1000 razloga
Da ne nabrajam
Svako ima svoje i dobro je da ih ima
A ja ću vam navesti vlastite
Poslednjih šest letovanja sam proveo tamo
Imam prijatelje
Imao devojku
Možda najlepše nastupe i aplauze koje čovek i može da zamisli
To je za mene Hrvatska
Prijateljska zemlja, narod
I želim da ih gledam u tom svetlu
Zato ću sutra biti svim srcem uz njih
Kao što su i oni bili toliko puta uz mene
Treba navijati sutra za Hrvatsku iz 1000 razloga
Da ne nabrajam
I zbog Istre, Pule, Zadra, Splita, Varaždina, Šibenika, Osijeka, Rijeke, Zagreba
Ko je bio tamo
Zna o čemu pričam
I video je i doživeo mnogo šta
Ja jesam
Bilo me je na svim tim ulicama, trgovima, parkovima, sa svim tim ljudima
I nosim mnogo lepih uspomena
Želim i deci koja dolaze sa ovih prostora to isto
Da prvo upoznaju, dožive, onda im neprijateljstvo neće pasti na pamet
Treba navijati sutra
I zbog Olivera Dragojevića koga svi s ljubavlju slušamo i koji nas dugo nije posetio
I zbog Darka Rundeka, Arsena Dedića, Tina Ujevića, Džonija Štulića
I zbog “Prljavog kazališta”, “Parnog valjka”, “Haustora”, “Azre”
I zbog Josipe Lisac, Massima Savića, Miše Kovača, Ibrice Jusića
I zbog Radeta Šerbedžije, Mustafe Nadarevića, Fabijana Šovagovića
I zbog Karle, Ines, Selme, Tihane, i zbog Bruna, Daria, Šime, Slavena
I mnogih mnogih drugih
Koji su počeli tamo a ima ih svuda
I koji nisu pitali ko je odakle nego su davali pesmu i srce svima, za sve
Tako će biti i sutra
Ne navija se za politiku i ideologiju
Već za prijatelje, braću, sestre, rođake, drugove
Kojima želimo puno sreće i radosti
I da pamtimo i pominjeno jedni druge po dobru
Nije to pobeda samo Hrvatske reprezentacije
Već svih nas koji smo u njihovim pobedama doživeli radost
Ne samo u ime prošlih dana, kada smo verovali da možemo zajedno
Već i u ime budućnosti, koja će nam biti mnogo bolja ako mi zajedno
Jedni prema drugima budemo bolji .

Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 12 318203394_10160896266064759_2563106225443352846_n.jpg?stp=dst-jpg_s960x960&_nc_cat=1&ccb=1-7&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=ay_TXln9tCgAX82YJIV&tn=sui9jsmFAGbBaGm-&_nc_ht=scontent-vie1-1
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost




Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 12 EmptySub Dec 10, 2022 4:19 pm

NE!!!
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 12 EmptyČet Dec 15, 2022 5:35 pm

Da vidim vas ..."jugoviće" -koji ćete ostati imuni na ovo?



Ma....ZEMLJO MOJA !

ps ,Možda sam ja lud .Ali sam upravo naručio zastavu moje "Juge" -200x 150 (2.500 din) To će mi biti na kovčegu .
I ko je onda PATRIOTA -bedna žgadijo nacionalistička ?(pri tome naravno ne mislim ni na koga-sa Foruma )
Ima nas još -gadovi .










Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 12 155klf10

montoya likes this post

Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 12 EmptyČet Dec 15, 2022 8:14 pm











Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 12 Divide10
Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 12 EmptyČet Dec 15, 2022 8:16 pm











Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 12 Divide10
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 12 EmptyČet Dec 15, 2022 8:22 pm

montoya ::

montoya ::

E da Ti "razumeš" . naklon










Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 12 155klf10

montoya likes this post

Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 12 EmptyNed Dec 18, 2022 7:26 pm




"Prije ćemo mi umrijeti-nego svoje zemlje dat"
Znam da je glupo u nerealno...
Ali ima "još nas" Po FB grupama ,ima nas oko 2 miliona .
Našu zemlju su nam oteli ...ali ko zna ? m

Ako vreme ne bude brže ,pa izumremo (što je logično ) ...možda ipak,nege neko...naša deca ,"mlade snage" ....
Ako su bile "dve Jugoslavije "-što ne može i treća ? top88










Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 12 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma
doctorr67


Location : Singidunum
Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 12 EmptyNed Dec 18, 2022 8:35 pm

Danubius ::


Ako vreme ne bude brže ,pa izumremo (što je logično ) ...možda ipak,nege neko...naša deca ,"mlade snage" ....
Ako su bile "dve Jugoslavije "-što ne može i treća ? top88

Dok smo mi živi to je malo verovatno. Mnogo je zla načinjeno da bi došlo do pomirenja. Za sad nema ni dobrosusedskog odnosa da bi bilo i su-života. Možda je nama bilo dobro u Ex Yu, ali nisu bili rašćišćeni zločini od 1941-1945, pa i za vreme Broza je bilo jezive čistke. Meni je žao što se rasplala Jugoslavija, a realno da je mogla da opstane... opstala bi.
Bolje živeti u svojim granicama nego praviti Federaciju pa vremenom davati novim generacijama nove probleme.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 12 EmptySre Jan 25, 2023 11:45 am











Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 12 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 12 EmptyPet Mar 24, 2023 10:35 am

7 stvari zbog kojih smo voleli SFRJ link










Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 12 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 12 EmptySre Avg 02, 2023 8:19 pm

Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 12 364766136_820589272885713_1251780392043707233_n.jpg?_nc_cat=101&cb=99be929b-59f725be&ccb=1-7&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=Vg1uoprEGZsAX8h2IJ8&_nc_ht=scontent-vie1-1

Toni Kukoč i Vlade Divac -i NAŠA ZASTAVA










Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 12 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 12 EmptyPon Avg 07, 2023 2:02 pm

https://www.kurir.rs/region/crna-gora/4214346/sokantna-reakcija-posetilaca-plaze-kad-je-pustena-himna-sfrj


Nesvakidašnja scena zabeležena je na Velikoj plaži u Ulcinju kad je iz obližnjeg bara puštena himna nekadašnje SFRJ!

Na snimku koji kruži društvenim mrežama vidi se kako su posetioci plaže stoje mirno čim su se preko razglasa čuli prvi taktovi himne "Hej Sloveni", pojedini su glasno zapevali, a na kraju je odjeknuo i glasan aplauz.

Na Twiter postavio Boša Tanjević -svetski poznati košarkaški trener .

Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 12 3558228_4654654654_ls

IMA NAS JOŠ !
"Nacionalisti "-"duvajte" top88










Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 12 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 12 EmptySre Nov 01, 2023 12:42 pm

"Titovo vreme dođe kao neko prokletstvo svima nama koji smo u njemu živeli. Mi smo kao u onoj narodnoj izreci - imali, pa nemali. Imali smo neverovatnu i najlepšu državu na svetu. Ona se igrom slučaja našla u toj poziciji. Jugoslavija je zemlja dembelija iz koje ja vučem ideju da je život bajka. Mi smo ovde na zemlji da uživamo i da nam bude lepo, ali i da iza sebe ostavimo nešto za svoju decu i pokolenja i jednu divnu zemlju u kojoj će maštati svi drugi."
- Dragan Jovanović, glumac


Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 12 395399786_2008030252863631_5665719690058553154_n.jpg?stp=dst-jpg_p180x540&_nc_cat=108&ccb=1-7&_nc_sid=5f2048&_nc_ohc=bB-2dYxioOwAX9PcYDe&_nc_ht=scontent-vie1-1










Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 12 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Eugen Grafvajer

Eugen Grafvajer


Godina : 62
Humor : C
Datum upisa : 15.07.2023

Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 12 EmptyČet Nov 02, 2023 9:06 am

Čini mi se da mi se za vreme SFRJ, češće dizao. zubic zubic zubic
Nazad na vrh Ići dole
https://www.blogger.com/blog/posts/9030366281883919587
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 12 EmptyČet Nov 02, 2023 1:41 pm

Lushymyr Szyrowszky ::
Čini mi se da mi se  za vreme SFRJ, češće dizao. zubic zubic zubic
Pa onda si bio mladji i sladji zubic  .










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Eugen Grafvajer

Eugen Grafvajer


Godina : 62
Humor : C
Datum upisa : 15.07.2023

Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 12 EmptyNed Nov 05, 2023 8:59 am

Kijara-brm ::
Lushymyr Szyrowszky ::
Čini mi se da mi se  za vreme SFRJ, češće dizao. zubic zubic zubic
Pa onda si bio mladji i sladji zubic  .

Nikada mi nije tako dobro stajao, kao što mi sada dobro visi. zubic zubic zubic
Nazad na vrh Ići dole
https://www.blogger.com/blog/posts/9030366281883919587
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 12 EmptyNed Nov 05, 2023 2:46 pm

Lushymyr Szyrowszky ::
Kijara-brm ::
Lushymyr Szyrowszky ::
Čini mi se da mi se  za vreme SFRJ, češće dizao. zubic zubic zubic
Pa onda si bio mladji i sladji zubic  .

Nikada mi nije tako dobro stajao, kao što mi sada dobro visi. zubic zubic zubic
Važno je da ga imaš  kod sJebe zubic  .










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 12 EmptyČet Jan 11, 2024 11:12 pm



Biću sahranjen sa Jugoslovenskom zastavom

Kao "drug Stari"


Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 12 Images?q=tbn:ANd9GcTX7UPIe5UZxTDjUO_4d-CzxLwAu_8MkyZVBA&usqp=CAU










Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 12 155klf10

montoya likes this post

Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 12 EmptySre Jan 17, 2024 11:05 am

Kad se raspala Jugoslavija imao sam svega 24..25 godina..Vezuju me lepi trenutci u toj zemlji,..od Vardara pa sve do Triglava...Eto danas posle 30 i više godina od raspada gubi se sav smisao...Svako vuče na svoju stranu i ljudi su se otuđili. Zaista više nemam razloga da mislim toliko unazad. Bio sam u svim republikama nakon raspada više desetina puta, sve se izmenilo i jednostavno nema smisla za tom nostalgijom. Jedino u Bosni se osećam kao kod kuće bez ikakvih primedbi... 99i jesvala










Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 12 Divide10

justicija likes this post

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 12 EmptySre Jan 31, 2024 10:14 pm

Azra
EKV
Time
Smak
Atomsko sklonište
Korni grupa
Buldožer
Leb i Sol
Bijelo dugme
Indexi
Haustor
Partibrejkers
Psihomodo Pop
Disciplina Kičme
Riblja čorba
Parni Valjak
Prljavo kazalište
Bajaga i Instruktori
Pankrti
Idoli
Yu grupa
Drugi način
S vremena na vreme
Galija
Film
Divlje jagode
Pop Mašina
Zabranjeno pušenje
September
Električni orgazam
Lačni Franz
Oktobar 1864
Generacija 5
Paraf
KUD Idijoti
Boa
Pro Arte
Laboratorija zvuka
Piloti
Kerber
The Animatori
Teška industrija
Pekinška patka

----
Malo li je dobrih bendova bilo u Jugi ?
A ovo je "nabrzaka" Fali cela "sarajevska scena" ,itd .
Spisak bi mogao biti još ovoliki .
A sada ? Ceca ,Dara Bubamara, JK i slični ?










Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 12 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 12 EmptyČet Feb 01, 2024 12:44 pm

Mirjana Karanović, glumica:
Ja sam rođena u Jugoslaviji. Ja sam Jugoslovenka. Mnogo puta posle raspada te zemlje pitala sam se šta sam to ja sada, pogotovo što je formiranje novih država bilo povezano sa odbacivanjem bilo kakve veze sa tom ‘komunističkom tvorevinom koja je bila tamnica naroda’. Biti Jugosloven tada i jugonostalgičar danas ima negativno i pogrdno značenje. Danas sam zvanično Srpkinja ili Srbijanka, već kako kome odgovara. Jugoslavija je imala važnu ulogu u formiranju moje ličnosti, mog odnosa prema ljudima, prema svetu koji me okružuje. Ona je neodvojivi deo mog identiteta. Bila sam dete i nisam ništa znala o politici osim da je to nešto čime se bave odrasli i da se tako zovu novine koje je moj otac kupovao. Moji roditelji nisu bili religiozni i nikad nisam sebe doživljavala kao Srpkinju ili pravoslavku. Učila sam u školi i kod kuće da nisu važni ni vera, ni nacionalnost, da su važni ljudi. Čitala sam za lektiru dela iz čitave te velike zemlje i učila o istoriji, gledala sam predstave, TV drame i filmove na svim jezicima i dijalektima koji su postojali. Mladinsko gledališče, Kugla glumište, Oslobođenje Skoplja, Festival MESS, Paolo Mađeli, Dušan Jovanović, Dejan Mijač. U mojoj domovini su bila sva ta prelepa mesta: Hvar, Ohridsko jezero, Pohorje, Crno jezero na Durmitoru, Đavolja varoš, Motovun, Sveti Stefan, kafana T’ga za jug u Skoplju, pulska Arena. Azra, Film, Idoli, Orgazam, Haustor. Za mene je Jugoslavija bila najlepša i najuzbudljivija zemlja na svetu. I možda tada nisam mnogo putovala u druge zemlje da bih mogla da upoređujem, ali sada sam više nego ikada sigurna da je to zaista tako. Bila sam beskrajno ponosna što živim u Jugoslaviji. Verovala sam čvrsto i bila sam sigurna da će biti samo bolje i lepše. I danas verujem da je to moglo da se desi. Znam da je ta zemlja mrtva zauvek i ja sam to otplakala i prebolela. Znam gde živim, prihvatila sam neljubazne graničare i pečate u pasošu. Ono što danas znam jest da ću, bez ikakvog sentimenta, i dalje u svome biću biti Jugoslovenka. To je upisano u moju duhovnu genetiku i to se neće promeniti sve do moje smrti.


Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 12 47503976_1861183290670182_1575933323216158720_n.jpg?_nc_cat=108&ccb=1-7&_nc_sid=4dc865&_nc_ohc=GyL3g4VW66QAX8Oa893&_nc_ht=scontent-vie1-1










Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 12 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 12 EmptyNed Feb 11, 2024 10:48 am

https://www.facebook.com/reel/1667283930464090

Ko bude uhvaćen da pljačka -ili se dokaže da je pljačkao ,biće javno streljan .
Koprivnica ,1943
Smrt fašizmu -sloboda narodu .










Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 12 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 12 EmptyUto Feb 20, 2024 1:22 am

Ove gumene (plastične) sandale su nosila deca u ex YU ,pre par decenija.

Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 12 Ggdjss10

Pravila ih "Jugoplastika" Split (kao i mnoge druge legendarne stvari )
Mnogi od nas ih se još sećaju .Bile su za "3 dinara" (ekstremno jeftine )
Sada ih pravi "Gucci" i koštaju 400 eu.
U kolekciji su za odrasle , koštaju 490 evra.










Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 12 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Eugen Grafvajer

Eugen Grafvajer


Godina : 62
Humor : C
Datum upisa : 15.07.2023

Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 12 EmptySub Feb 24, 2024 8:00 am

Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 12 Eu10

Danubius likes this post

Nazad na vrh Ići dole
https://www.blogger.com/blog/posts/9030366281883919587
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 12 EmptySub Feb 24, 2024 3:00 pm

https://www.facebook.com/reel/2765588326912279










Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 12 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 12 EmptyČet Mar 07, 2024 8:34 pm











Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 12 Divide10
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 12 EmptyPet Mar 08, 2024 9:39 pm

Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 12 88888815


Kambodža ( pa bila Kampućia,posle genocida "Crvenih Kmera ?)
Ali je "drug Stari" ipak tamo .
ps po "žvalavom" se nikada nigde ništa neće zvati-ni u njegovom "feudu" .










Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 12 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 12 EmptyPon Mar 11, 2024 6:49 pm

Tekst je  iz Bosne ...ali je isto bilo i kod nas -u EX YU

Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 12 42988910

Dobiješ ugalj ,drva  ,pesak ,šljunak i sl?
Za 5 minuta dolazi 5 komšija sa lopatama i kolicima .
Stigne ti nameštaj ,cigle ? Isto .
Nešto se zida ,treba tovariti šut ,čistiti cigle ? Isto -bez poziva ili molbe .
Padne sneg ? Ali od onih gadnih ...samo se čuje "struganje lopate" -odmah se desetak "pridruži" .
Mi smo jedini u ulici imali TV i kupatilo.Ništa čudno da komšiluk dođe na "gledanje" ili kupanje .
Kapije se nikada nisu zaključavale -ni danju ,ni noću.
Pozajmiti bicikl,motor ,auto (a i to je moj stari imao prvi u ulici "Škodu" )
Stoji sa ključevima unutra ,nezaključan ...samo komšija se javi -eto ti ga napolju .
Toga danas nema .










Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 12 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 12 EmptySre Mar 13, 2024 9:34 am

Svi smo ovo čuli ,od roditelja .....a sada i sami to govorimo

Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 12 42998410










Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 12 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 12 EmptyPet Apr 12, 2024 4:31 pm

Velika Jugoslovenka -Jadranka Stojaković

Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 12 43253010

Počivala u miru.










Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 12 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Eugen Grafvajer

Eugen Grafvajer


Godina : 62
Humor : C
Datum upisa : 15.07.2023

Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 12 EmptyPet Apr 12, 2024 9:50 pm

NEKROFILU!
Nazad na vrh Ići dole
https://www.blogger.com/blog/posts/9030366281883919587
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 12 EmptySub Apr 13, 2024 11:10 am

Eugen Grafvajer ::
NEKROFILU!
Ok ,,,neću se nadovezati na tvoj post .Neka sam.
Ali tebi brate nedostaje osnovna emocija ,trunka empatije prema bilo kome?
Možda treba i tako živeti-ne kažem .Ali nije ljudski (za moj ukus)











Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 12 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Eugen Grafvajer

Eugen Grafvajer


Godina : 62
Humor : C
Datum upisa : 15.07.2023

Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 12 EmptySub Apr 13, 2024 4:46 pm

Danubius ::
Eugen Grafvajer ::
NEKROFILU!
Ok ,,,neću se nadovezati na tvoj post .Neka sam.
Ali tebi brate nedostaje osnovna emocija ,trunka empatije prema bilo kome?
Možda treba i tako živeti-ne kažem  .Ali nije ljudski (za moj ukus)


Nije nedostatak empatije, nego ne želim sebe trovati liošim stvarima. OK, postojala je Juga, sjebali smo je svi i sada je više nema. Nema Jadranke, nema Đoleta, nema Parlova, nema Dražena, nema Bate, nema Radmilovića, Dvornika, Kamenka, Olivera,, Dunje, Tita... Nema kuknjave za prošlim vremenima. Joooj, kako mi je tada tako dobro staj'o a sada mi još bolje visi. kome objašnjavati vreme, koje je prošlo, kuknjavom o dobrim i bezbrižnim danima? Meni ili onima koji su došli posle nas? Sinu? Oni imaju i vruju u nešto sasvim drugačije i ostavimo njima mogućnost da uživaju u tom, njihovom svetu. Ako ne možeš prihvatiti promenu vremena, nisi za ovaj svet. Znaš li kakvo je veselje bilo u selu, kada su spalili neku vešticu? To je bila jedna od zabava pre 200- 300 godina. Kada su ih prestali spaljivati, 99% seljana je palo u bedak. Nauči da živiš u sadašnjem vremenu, sviđalo se to tebi ili ne. Biram čime ću se hraniti i čime ću puniti baterije a to nije jelo iz fast food-a i rijaliti programi ili svakodnevna štampa. Ne moram znati o broju mrtvih u Ukrajini, Palestini, Izraelu, da li je umro neko od poznatih a najmanje me interesuje tuđ novčanik i da li ga je punio na legalan ili ilegalan našin. Do tebe je, ne do mene.
zubic zubic zubic

doctorr67 likes this post

Nazad na vrh Ići dole
https://www.blogger.com/blog/posts/9030366281883919587
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma
doctorr67


Location : Singidunum
Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 12 EmptySub Apr 13, 2024 9:01 pm

[quote="Eugen Grafvajer"]Nauči da živiš u sadašnjem vremenu, sviđalo se to tebi ili ne. Biram čime ću se hraniti i čime ću puniti baterije a to nije jelo iz fast food-a i rijaliti programi ili svakodnevna štampa. Ne moram znati o broju mrtvih u Ukrajini, Palestini, Izraelu, da li je umro neko od poznatih a najmanje me interesuje tuđ novčanik i da li ga je punio na legalan ili ilegalan našin. Do tebe je, ne do mene.[/b] zubic zubic zubic[/quote]

Upravo tako...posle 50 godina...malo je ostalo prihatili mi to ili ne...niti imamo pravo niti možemo da menjamo sadašnje vreme. Jedino što nam preostaje da gledamo kako se razvijaju danas tokovi, i koliko god smo pametni i u mogućnosti da se sačuvamo od mogućih lomova. 99i jesvala daj pivo muhaaa

Eugen Grafvajer likes this post

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 12 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Da li ste Yugo-nostalgičari?
Nazad na vrh 
Strana 12 od 12Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: GEOGRAFIJA PREBIVALIŠTA/ETNOSI :: DRŽAVE :: SFR JUGOSLAVIJA-
Skoči na: