DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Skandinavska kuhinja  BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Skandinavska kuhinja  BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Skandinavska kuhinja

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Skandinavska kuhinja  Empty
PočaljiNaslov: Skandinavska kuhinja    Skandinavska kuhinja  EmptyPon Nov 24, 2014 12:01 pm

Kako to da nismo imali ovu temu?  zlz 

Ajd' pocecu je malo neobicno, nemam mnogo vremena, ali cu se , obecavam , kasnije potruditi migg

Nazvala sam je skandinavskom, posto je u svim ovim zemljama toliko slicna , da je prakticno nedeljiva ( to vam inace nece priznati nijedan Danac, Norvezanin ili Svedjanin, i svi ce se kleti da je bas njihova kuhinja najbolja, poznato? zlz )

Vreme je priprema kolaca za bozicne i novogodisnje praznike , pa...

Danas cu praviti Klippekringle sa marsipanom, kanelom i suvim grozdjem ( inace moze sa cokoladom, vanilija kremom i sl..)  Znam da su kolaci svugde slicni, slatki , jel zlz  i da ovaj postoji u razlicitim varijantama, i u drugim kuhinjama, lako se mesi i deca ga vole...Zato neka pocne danas tako...Kasnije cemo o losu i lososu zlz 


Skandinavska kuhinja  1021616-7-1354379114952










Skandinavska kuhinja  CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

Skandinavska kuhinja  Empty
PočaljiNaslov: Re: Skandinavska kuhinja    Skandinavska kuhinja  EmptyPon Nov 24, 2014 12:14 pm

Stavi recept sonia top88 ..po izgledu bih regla da mi u Banatu imamo nesto slicno,sa suvim grozdjem ,orasima,lessnicima..nasledjeno od Nemaca,ali nase smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Skandinavska kuhinja  Empty
PočaljiNaslov: Re: Skandinavska kuhinja    Skandinavska kuhinja  EmptyPon Nov 24, 2014 12:27 pm

... kako se pravi kinkospesguss ... imam parče šnicle belog medveda u zamrzivaču i 'teo bi da iznenadim ženu...

rasta
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Skandinavska kuhinja  Empty
PočaljiNaslov: Re: Skandinavska kuhinja    Skandinavska kuhinja  EmptyPon Nov 24, 2014 12:55 pm

John Doe ::
... kako se pravi kinkospesguss ... imam parče šnicle belog medveda u zamrzivaču i 'teo bi da iznenadim ženu...

rasta

lalal  smehsmeh
Iseci meso i isperi ga hladnom vodom. Neka odstoji bar dva sata u vodi, gde ces dodati malo soli i sirceta.
Ocedjeno meso stavi u tepsiju, dodaj crni luk i malo slanine preko mesa.
Peci u rerni na visokoj temperaturi najmanje dva sata, i najbolje bi bilo da koristis termometar, onda ces sigurno znati kad je peceno ( 85-90C )
15 min pre nego je pecenje gotovo,  skloni slaninu ( slaninjavo tanko rezano meso) sa vrha, premazi buterom i pospi malo soli i bibera preko.
Mozda zvuci preterano sve ovo dugo kuvanje, pecenje, ali uvek se mora imati naa umu da je to divlja zivotinja..trihinela i to...
Prijatno ( da, belo vino ) ide ide

( :medo:  bem ti cudo )



P.S. Lakota, sigurno da imate, ima ga sirom Srbije..Obicno testo je ovde u pitanju, kao za kiflice, recimo, sa dodatkom kardemomme. Odstoji pola sata. Posebno umesis marsipan, i razvuces ga preko razvucenog testa. Naravno, to punjenje varira. U ovom slucaju marsipan, preko suvo grozdje posuto i kanel.. Nakon sto se umota, u rolat, i uvije u krug, makazama se sece odozgo i suprotno prebacuje. Prosto, cela filozofija je u tome. Zato se i zove Klippe ( seci ) kringle ( kruzno ).










Skandinavska kuhinja  CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Skandinavska kuhinja  Empty
PočaljiNaslov: Re: Skandinavska kuhinja    Skandinavska kuhinja  EmptySub Feb 06, 2016 10:35 pm

Skandinavska kuhinja  IMG_4563

Bas sam lenja, gledajuci ovu temu, ali nisam kad treba da napravim ( a i pojedem  :brdski2: )
Kad se razvrckam ujutru po kuhinji  smehsmeh

Gledajuci sliku moze se naslutiti recept ( obicno testo kao za kroasan, recimo) krem i dzem...Prosto, ali efektno.
Prijatno










Skandinavska kuhinja  CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Skandinavska kuhinja  Empty
PočaljiNaslov: Re: Skandinavska kuhinja    Skandinavska kuhinja  Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Skandinavska kuhinja
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» BOSANSKA KUHINJA
» Indijska kuhinja
» JAPANSKA KUHINJA
» FRANCUSKA KUHINJA
» JEVREJSKA KUHINJA

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: KUVANJE I ZAKUVAVANJE :: KUHINJSKE TEME(uopšteno) :: INTERNACIONALNE KUHINJE-
Skoči na: