DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
"5 oktobar "-stigao u Crnu Goru ?  BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
"5 oktobar "-stigao u Crnu Goru ?  BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 "5 oktobar "-stigao u Crnu Goru ?

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

"5 oktobar "-stigao u Crnu Goru ?  Empty
PočaljiNaslov: "5 oktobar "-stigao u Crnu Goru ?    "5 oktobar "-stigao u Crnu Goru ?  EmptyNed Okt 18, 2015 8:05 pm

Svedoci smo da su protesti ,navodno ,opozicije eskalirali u Crnoj Gori . Došlo je do ozbiljnih sukoba sa policijom ,i mediji sve češće koriste izraze poput "5 oktobar" ,a okupljeni demnostranti skandiraju" gotov je " . 
Pa da malo analizaramo ? 
-Da li se zaista radi o narodnom buntu i protestu opozicije ,ili se neki drugi faktori ,političke opcije i "igrači iz senke" kriju iza ovih nemira ? 
-Da li je došlo vreme da "padne" i jedan od poslednjih lokalnih diktatora iz 90 tih (koji se u međuvremenu enormno obogatio ) 
- Da li "Demokratski front" nastupa sam ,ili ima podršku "prosrpskih "stranaka i SPC preko Amfilohija Radovića ? 
- Šta je vaše mišljenje -da li će doći do promene vlasti bez nepotrebnih žrtava , uz prelaznu vladu ,ili će se "režim" braniti svim sredstvima ? 
- Da li je "zapad" ili "istok" odlučio da im Milo više ne treba ,ili smeta ? 

Šta je vaše mišljenje o događajima u Crnoj Gori ? 

Pogledajte video -ukratko o događajima (u Srbiji je izveštavanje na televizijama jako šturo ? )











[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

"5 oktobar "-stigao u Crnu Goru ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: "5 oktobar "-stigao u Crnu Goru ?    "5 oktobar "-stigao u Crnu Goru ?  EmptyNed Okt 18, 2015 8:35 pm

Da li je istina da je Milo u pola 7 veceras sjeo na avion i otplovio....ako jeste,onda ce biti cupavo....jer pacovi napustaju prvi brod koji tone.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

"5 oktobar "-stigao u Crnu Goru ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: "5 oktobar "-stigao u Crnu Goru ?    "5 oktobar "-stigao u Crnu Goru ?  EmptyNed Okt 18, 2015 9:00 pm

LINK link

delić teksta

Jedan od lidera DF-a Andrija Mandić je ispred zgrade ultimativno zatražio da vlada podnese ostavku i da se formira prelazna vlada. On je rekao da je rok do subote i da je to ultimativno, ili će se u subotu, kako je rekao, cela Crna Gora okupiti na protestu u Podgorici.

Mandić je na skupu rekao da je premijer Milo Đukanović oko 18.30 časova avionom napustio zemlju i zatražio da svi učesnici protesta budu mirni i da se ponašaju dostojanstveno.


ista vest i u Novostima

Djukanovic pobegao   link



Mislim da se nešto ozbiljno dešava, opozicija je u CG jača nego ona u Srbiji.

Bilo bi mi drago ukoliko bi se promenila vlast u Crnoj Gori.










[You must be registered and logged in to see this link.]     [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

"5 oktobar "-stigao u Crnu Goru ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: "5 oktobar "-stigao u Crnu Goru ?    "5 oktobar "-stigao u Crnu Goru ?  EmptyNed Okt 18, 2015 9:34 pm

policajci se pridruzuju demonstrantima gib5
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

"5 oktobar "-stigao u Crnu Goru ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: "5 oktobar "-stigao u Crnu Goru ?    "5 oktobar "-stigao u Crnu Goru ?  EmptyNed Okt 18, 2015 10:06 pm

Ono što podržavam u ovoj priči je smena Mila Đukanovića i DPS ,to svakako ,i ako može -mirnim putem . 
Ono što mi se ne dopada -odsustvo autohtohtonih crnogorskih partija (Liberala ,pre svega ) i manjinskih partija iz tkzv "Demokratskog fronta" koji vodi ove proteste . 

[You must be registered and logged in to see this image.]
Jer -"Demokratski Front "čine : 

Nova Srpska Demokratija (Andrija Mandić ) 

DNP ,koji nije ništa drugo nego "krilo nekadašnje Socijalističke Partije na čelu sa dobro poznatim Predragom Bulatovićem . 

DSJ -koju vodi isto tako dobro poznat Zoran Žižić .

Pokret za promjene -Nebojša Medaković 

Sem Medakovića ,koji se može nazvati demokratom ,ostatak su "dobro poznati" ljudi iz 90 tih koji su podržavali (i učestvovali u režimu ) Slobodana Miloševića ,iz crnogorskih verzija SPS i da se ne lažemo ,predstavnici "prosrpske struje" u Crnoj Gori . 

Ponavljam ,slažem se da porodica Đukanović tretira Crnu Goru kao svoj spahiluk ,i da narod tamo živi bedno ,bunt jeste opravdan ,ali meni nešto poprilično smrdi kad vidim sastav ove "ekipe" koja je za "promijene " . 

To je moje lično mišljenje ,a kako gledam šture video zapise ,protesti mi se ne čine tako masovni ,kakvi bi morali biti ako je u pitanju opšti narodni bunt ,i sve mi se čini (po izveštaju crnogorske policije ) da "epicentar " protesta uopšte ne kreće iz Podgorice ,nego iz Bara . 
Nadalje se da primetiti da "vođe protesta " pokušavaju sprečiti nasilje ,a nasilje kreće od "maskiranih" mlađih osoba koje bacaju kamenje ,gore "navijačke baklje" ...sve mi se čini da "grupe" koriste svoj "trenutak . 



Treći put ponavljam -moj lični utisak  ,koji ne mora biti tačan . 

A ako su ovi "glavni borci" za "promijene" i "demokratiju" ,onda ću se uzdržati od daljih komentara.

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

"5 oktobar "-stigao u Crnu Goru ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: "5 oktobar "-stigao u Crnu Goru ?    "5 oktobar "-stigao u Crnu Goru ?  EmptyČet Okt 22, 2015 6:30 pm

Sudeći po broju odgovora ,nikoga nije briga šta se dešava kod Montenigersa ? 
A izgleda da se ne dešava praktično ništa ,i izgleda da su moje opaske bile tačne . 
Ostatak političkih partija (opozicije ) se nije pridružio protestima ,te je režimu ostalo samo da proglasi proteste "prosrpskim"(po partijama koje ih organizuju  )  ,tj da kaže da iza njih u stvari stoje tajne službe Srbije i Rusije (svako iz svojih razloga ,naravno ,a nije da ih nema ,niti bi bilo prvi put ) . 
"Masovni narodni bunt" se sveo na nekih 5-6 000 ljudi . 
A da bi bilo još jasnije -na protestima se naravno pojavio Amfilohije Radović ,i tako omogućio da se pokaže prstom u pravcu koji odlično odgovara režimu kao izgovor . 
Sve u svemu ,za sada -  "5 oktobar "-stigao u Crnu Goru ?  111827










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Sibila_
Zalutala Niotkuda
Zalutala Niotkuda
Sibila_


Datum upisa : 20.12.2011

"5 oktobar "-stigao u Crnu Goru ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: "5 oktobar "-stigao u Crnu Goru ?    "5 oktobar "-stigao u Crnu Goru ?  EmptyČet Okt 22, 2015 7:03 pm

Zovem tetku neki dan, vidim buktinje u centru Podgorice, mitinguje se, poziva na rušenje vlasti...najavljuje okupljenje i dalje...
Pitam je šta je to kod vas? Ona kaže: koje?
:D
Sve mi bi jasno. Imam tri brata tamo, pre su bili ostrašćeni protivnici Mila Đukanovića...ali sad gledaju svoja posla...ne mešaju se.
Možda je i bolje?
I prestanem i ja da se interesujem.
Ma, imali smo mi taj 5. oktobar... Ništa posebno!:)










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

"5 oktobar "-stigao u Crnu Goru ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: "5 oktobar "-stigao u Crnu Goru ?    "5 oktobar "-stigao u Crnu Goru ?  EmptySub Okt 24, 2015 11:11 am

Sibila_ ::
Zovem tetku neki dan, vidim buktinje u centru Podgorice, mitinguje se, poziva na rušenje vlasti...najavljuje okupljenje i dalje...
Pitam je šta je to kod vas? Ona kaže: koje?
:D
Sve mi bi jasno. Imam tri brata tamo, pre su bili ostrašćeni protivnici Mila Đukanovića...ali sad gledaju svoja posla...ne mešaju se.
Možda je i bolje?
I prestanem i ja da se interesujem.
Ma, imali smo mi taj 5. oktobar... Ništa posebno!:)
Za danas je zakazan "veliki miting" ,tj "rušenje Đukanovića " . 
Organizatori najavljuju i bager na čelu kolone ,režim upozorava da će upotrebiti sva sredstva da spreči nerede . 
Međusobno se optužuju za "nepoznata lica u fantomkama "koja su izazvala nasilje tokom poslednje "šetnje" (opozicija tvrdi da su to "prerušeni Milovi" ,a vlast suprotno ) 
Sem Demokratskog Fronta ,za sada ostatak opozicije se ne izjašnjava da li će se pridružiti protestu . 
Kakogod ....videćemo večeras u 19 ,da li će biti "tresla se gora ...."










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

"5 oktobar "-stigao u Crnu Goru ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: "5 oktobar "-stigao u Crnu Goru ?    "5 oktobar "-stigao u Crnu Goru ?  EmptyNed Okt 25, 2015 9:27 am

Ko gledao ,ko nije gledao ,uglavnom ,sve se odigralo kao što smo više puta gledali u Srbiji . 
"Grupe nepoznatih mladića" pod kapuljačama i šalovima preko lica napala je policiju navijačkim bakljama , srušila ogradu i pokušala da provali u zgradu Parlamenta . 
Policija upotrebila suzavac i šok bombe .



Kada je haos počeo "demonstranti" su porazbijali izloge okolnih butika ,a zlataru "Majdanpek" i opljačkali . 
Praktično ,demonstracije su razbijene ,ima 7 uhapšenih ,i to je ,za sada ,sve . 
Ikonografiju koja je viđena tamo neću ni komentarisati ,ali izgleda da policija zna šta radi ,jer je sprečila dolazak "pojačanja" iz Srbije još na granici . 

[You must be registered and logged in to see this image.]

Milo svakako posle 25 godina treba da ode ,ali postoje izbori ,pa ok ,o tome svakako treba da odluči crnogorski narod .

Nekome se izgleda jako žurilo,pa nije dobro procenio trenutak ,a može se primetiti da "zvanična Srbija" čak ni ne komentariše događaje u Podgorici .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

"5 oktobar "-stigao u Crnu Goru ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: "5 oktobar "-stigao u Crnu Goru ?    "5 oktobar "-stigao u Crnu Goru ?  EmptyNed Okt 25, 2015 2:35 pm

Mislim da Milo ne može da ode običnim izborima. Predugo je na vlasti.










[You must be registered and logged in to see this link.]     [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
daljinski

daljinski


Godina : 61
Location : Schweiz
Humor : daleko od ozbiljnog
Datum upisa : 26.06.2014

"5 oktobar "-stigao u Crnu Goru ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: "5 oktobar "-stigao u Crnu Goru ?    "5 oktobar "-stigao u Crnu Goru ?  EmptyNed Okt 25, 2015 3:37 pm

Ovako ili onako oni makar nesta rade protiv vlasti za razliku od Srba.
Ne zelim da ulazim u polemiku tko ich je "nagovorio" na tako nesta jer je ocigledno sve "poznato"
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





"5 oktobar "-stigao u Crnu Goru ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: "5 oktobar "-stigao u Crnu Goru ?    "5 oktobar "-stigao u Crnu Goru ?  Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
"5 oktobar "-stigao u Crnu Goru ?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: DRUŠTVO :: POLITIKA-
Skoči na: