DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
POVERENJE-treba li ga imati u bilo koga  ?  BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
POVERENJE-treba li ga imati u bilo koga  ?  BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 POVERENJE-treba li ga imati u bilo koga ?

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

POVERENJE-treba li ga imati u bilo koga  ?  Empty
PočaljiNaslov: POVERENJE-treba li ga imati u bilo koga ?    POVERENJE-treba li ga imati u bilo koga  ?  EmptyPet Jun 09, 2023 6:01 pm

Poverenje je moralna kategorija -i obično vezano za osobe koje smatrate prijateljima .

Naravno da se dešava da bude "izdano" (svi smo verovatno nekada nehotice "izlajali" ) ,ali ....


Primer i dilema su sledeći :
Nekome ,koga smatrate prijateljem ,ste poverili nešto(možda i ružno ) što ste uradili (u želji da dobijete podršku,podelite svoju muku sa prijateljem ,itd ,jer ste sigurni da "neće dalje" )

Dilema je sledeća,ko je veće đubre ?


VI koji ste nešto (možda loše ) uradili ,izrekli ,pa se ""poverili"?

Ili onaj koji iskoristi ono što ste mu poverili ,pa taj smesta otrči kod "oštećene osobe " da "prenese",znajući da vam time nanosi direktnu štetu -još vas vređa ,ucenjuje itd ....onim što ste mu poverili ?

I od prijatelja se pretvara u  otvorenog neprijatelja -priklanjajući se nekom drugom -isključivo na osnovu onog što ste mu "poverili "?

Ja svoje mišljenje imam -da čujem vaše ?










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

POVERENJE-treba li ga imati u bilo koga  ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: POVERENJE-treba li ga imati u bilo koga ?    POVERENJE-treba li ga imati u bilo koga  ?  EmptyPet Jun 09, 2023 6:27 pm

I ja imam svoje misljenje, kad mi prijatelj postane neprijatelj, nikada necu odati ono sto je nase povjerljivo bilo, taman da cujem da ona druga strana iznosi.....mogu imati negativno misljenje o bivsem prijatelju, ali tajna je tajna i ne iznosim ni u kojem slucaju.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

POVERENJE-treba li ga imati u bilo koga  ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: POVERENJE-treba li ga imati u bilo koga ?    POVERENJE-treba li ga imati u bilo koga  ?  EmptyPet Jun 09, 2023 6:48 pm

Astra ::
I ja imam svoje misljenje, kad mi prijatelj postane neprijatelj, nikada necu odati ono sto je nase povjerljivo bilo, taman da cujem da ona druga strana iznosi.....mogu imati negativno misljenje o bivsem prijatelju, ali tajna je tajna i ne iznosim ni u kojem slucaju.

Slažem se .Niko nije anđeo ,u širem smislu sam i ja izdao nekome "poverenje "(ponavljam -širi smisao ) -ali nisam "izdao tajnu (e) "-čak ni kada me je to preskupo koštalo .Tajna se čuva,godinama -pa ako moraš i da lažeš nekoga ,kada postane očigledno .

Ali ,ako neko na tako pokvaren i maliciozan način "izda poverenje" -onda nema pardona više . Ni "na finjaka" .











[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

POVERENJE-treba li ga imati u bilo koga  ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: POVERENJE-treba li ga imati u bilo koga ?    POVERENJE-treba li ga imati u bilo koga  ?  EmptyPet Jun 09, 2023 7:28 pm

Ja cuvm svoj obraz, ne tudji......a imala sam prijatelja koji su srali i pored toga  nisam nikad ispricala nesto sto je nekad receno povjerljivo.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

POVERENJE-treba li ga imati u bilo koga  ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: POVERENJE-treba li ga imati u bilo koga ?    POVERENJE-treba li ga imati u bilo koga  ?  EmptyPet Jun 09, 2023 7:43 pm

Karma je kučka .
Svakome na dušu . Ko me povredio -najebao je .
Držim se svog malog kruga "veliki ljudi " .To su ljudi sa kojima se družim min .2 decenije .Na žalost dvoje
najbolji prijatelja je umrlo :(( Prijatelji od djetinjstva .










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Sponsored content





POVERENJE-treba li ga imati u bilo koga  ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: POVERENJE-treba li ga imati u bilo koga ?    POVERENJE-treba li ga imati u bilo koga  ?  Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
POVERENJE-treba li ga imati u bilo koga ?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» TREBA LI NAM (novi ) ili bilo koji CHAT na forumu ?
» Svako ima nekog koga nema..
» KO BI KOGA(KOJU)-sa foruma?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: TAJNE UMA i EMOCIJE :: PSIHOLOGIJA-
Skoči na: