DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
SMANJENJE ŽELUCA ? BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
SMANJENJE ŽELUCA ? BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 SMANJENJE ŽELUCA ?

Ići dole 
+2
Kijara-brm
Danubius
6 posters
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

SMANJENJE ŽELUCA ? Empty
PočaljiNaslov: SMANJENJE ŽELUCA ?   SMANJENJE ŽELUCA ? EmptyUto Jan 23, 2024 2:51 pm

Operacija kojoj se podvrgne sve više ljudi u cilju smanjenja telesne težine .
Šta mislite o tome ?










SMANJENJE ŽELUCA ? 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

SMANJENJE ŽELUCA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SMANJENJE ŽELUCA ?   SMANJENJE ŽELUCA ? EmptyUto Jan 23, 2024 2:57 pm

Ne mislim ništa dobro .
Popularno je da se zahvat obavlja u Turskoj (cena oko 3000 eu) ali.....
Mnogi koji su to uradili ,su vrlo brzo imali ozbiljne komplikacije -čak i sa smrtnim ishodom. (kao što je slučaj 20 godišnje devojke koja je juče umrla na BG aerodromu)
Obično dolazi do pucanja "šava" ,povreda creva tokom operacije ,što dovodi do unutrašnjih krvarenja i sepse .Mnogi pacijenti ni ne poštuju rok zabrane letenja avionom određeno vreme -i eto zla,kome su sami krivi. 
Nikome  ne bih preporučio.










SMANJENJE ŽELUCA ? 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

SMANJENJE ŽELUCA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SMANJENJE ŽELUCA ?   SMANJENJE ŽELUCA ? EmptyUto Jan 23, 2024 9:18 pm

Nema šanse. Još mi se živi.

More komplikacija su mnogi doživeli.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

SMANJENJE ŽELUCA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SMANJENJE ŽELUCA ?   SMANJENJE ŽELUCA ? EmptyUto Jan 23, 2024 9:35 pm

Kijara-brm ::
Nema šanse. Još mi se živi.

More komplikacija su mnogi doživeli.
Tebi sa 53 kile i ne treba .Ali ,opet ? Pobogu ...dijete ,pa može da se ugradi onaj "balon" ?
Sve je manje invazivno i manje opasno od ovoga .
Ali jok....mnogo izgleda privlačno izgubiti 30-40 kila preko noći .










SMANJENJE ŽELUCA ? 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
justicija

justicija


Datum upisa : 24.12.2023

SMANJENJE ŽELUCA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SMANJENJE ŽELUCA ?   SMANJENJE ŽELUCA ? EmptyUto Jan 23, 2024 9:41 pm

Danubius ::
Ne mislim ništa dobro .
Popularno je da se zahvat obavlja u Turskoj (cena oko 3000 eu) ali.....
Mnogi koji su to uradili ,su vrlo brzo imali ozbiljne komplikacije -čak i sa smrtnim ishodom. (kao što je slučaj 20 godišnje devojke koja je juče umrla na BG aerodromu)
Obično dolazi do pucanja "šava" ,povreda creva tokom operacije ,što dovodi do unutrašnjih krvarenja i sepse .Mnogi pacijenti ni ne poštuju rok zabrane letenja avionom određeno vreme -i eto zla,kome su sami krivi. 
Nikome  ne bih preporučio.

Poznajem osobe koje su imale i dobra i loša iskustva. Kao i kod svakog hirurškog zahvata moguće su komplikacije. Ne mislim da treba biti iskuljučiv u stavu prema ovoj vrsti intervencije. Na kraju krajeva, umirali su ljudi i od posljedica vađenja zuba.

Eugen Grafvajer likes this post

Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

SMANJENJE ŽELUCA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SMANJENJE ŽELUCA ?   SMANJENJE ŽELUCA ? EmptyUto Jan 23, 2024 9:46 pm

Danubius ::
Kijara-brm ::
Nema šanse. Još mi se živi.

More komplikacija su mnogi doživeli.
Tebi sa 53 kile i ne treba .Ali ,opet ? Pobogu ...dijete ,pa može da se ugradi onaj "balon" ?
Sve je manje invazivno i manje opasno od ovoga .
Ali jok....mnogo izgleda privlačno izgubiti 30-40 kila preko noći .
Vidi ,nema štrika. Strah je jači .Nema bespotrebne zajebancije.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

SMANJENJE ŽELUCA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SMANJENJE ŽELUCA ?   SMANJENJE ŽELUCA ? EmptySre Jan 24, 2024 5:38 pm

Sad  se počelo pisati o tome .Ispalo je da su prošle godine hitno  kod  nas operisali tri osobe (avioni bili prizemljeni u BG ,stranci) a dvoje je umrlo .
Uzrok isti -perforacja creva ,sepsa -operisani u Turskoj .A  u Tursku se ide jer je kod nas ta operacija dupšlo skuplja -6000 eu.
No,evo jedne uspešne-kod nas rađeno.

SMANJENJE ŽELUCA ? Jhhhkj10










SMANJENJE ŽELUCA ? 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
justicija

justicija


Datum upisa : 24.12.2023

SMANJENJE ŽELUCA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SMANJENJE ŽELUCA ?   SMANJENJE ŽELUCA ? EmptySre Jan 24, 2024 6:26 pm

Danubius ::
Sad  se počelo pisati o tome .Ispalo je da su prošle godine hitno  kod  nas operisali tri osobe (avioni bili prizemljeni u BG ,stranci) a dvoje je umrlo .
Uzrok isti -perforacja creva ,sepsa -operisani u Turskoj .A  u Tursku se ide jer je kod nas ta operacija dupšlo skuplja -6000 eu.
No,evo jedne uspešne-kod nas rađeno.

SMANJENJE ŽELUCA ? Jhhhkj10

Opet si isključiv. Ne možeš tako pljuvati Turke na osnovu nekoliko slučajeva sa lošim ishodom. Barem šorađati znamo, pa onaj ginekolog ubi bebu pri porođaju. Vidiš, interesantno, o tome od tebe ni slova na fprumu

Eugen Grafvajer likes this post

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

SMANJENJE ŽELUCA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SMANJENJE ŽELUCA ?   SMANJENJE ŽELUCA ? EmptyPet Jan 26, 2024 3:12 pm

justicija ::



Opet si isključiv. Ne možeš tako pljuvati Turke na osnovu nekoliko slučajeva sa lošim ishodom. Barem porađati znamo, pa onaj ginekolog ubi bebu pri porođaju. Vidiš, interesantno, o tome od tebe ni slova na forumu
Nimalo nisam "isključiv" -niti je to moj zaključak .
Samo komentarišem izveštaje medija.
Žena koju i ti i ja jako dobro poznajemo ,se podvrgla toj operaciji u Turskoj -pa ju je zbog komplikacija morala ponoviti u svojoj zemlji .Ako se mešto često ponavlja -onda to nije sluajnost ili izdvojeni incident. 
Dotični ginekolog je uhapšen na osnovu privatne tužbe (i nakon medijskog blaćenja ) 
Zna se protokol-tek svoju reč u okviru istrage treba da daju medicinski veštaci i sud (a bar ti znaš da je svako nevin-dok ne bude, na osnovu pravosnažne osude i osuđen) 
---
I sama dr Grujičić(ministarka zdravstva ) je dala izjavu da je izgleda opet počeo "lov na veštice" (tj,lekare ) -što se obično dešava kada najave da su nezadovoljni primanjima (sada povećanjem od 10%) 
A da sam pisao -itekako (tema:Pacijenti vs Medicinari) .Apatinsko porodilište je zatvoreno zbog visoke stope mortaliteta (iako je ministar zdravlja Vojvodine.o maš direktor , tada bio dr Živorad Smiljanić )
Moj drug ginekolog je ostao bez posla -navodno se "pacijenti žalili" Nikakva ,ni interna istraga -ništa .
Nezvanično -nije hteo da izvrši abortus "nečijoj ćerci" u visokoj trudnoći.I -istaknuti je član DS .
Radio na građevini, u pekari ,bio noćni čuvar -sad je negde "seoski dr opšte prakse " 
Tako da ne branim ili pljujem lekare -jer ih ima svakakvih ,i nestručnih ,i bezobraznih i odvratnih kao ljudi.
Svi zaslužuju pošteno suđenje -pre nego se proglase monstrumima .










SMANJENJE ŽELUCA ? 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
justicija

justicija


Datum upisa : 24.12.2023

SMANJENJE ŽELUCA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SMANJENJE ŽELUCA ?   SMANJENJE ŽELUCA ? EmptyPet Jan 26, 2024 6:35 pm

Danubius ::
justicija ::



Opet si isključiv. Ne možeš tako pljuvati Turke na osnovu nekoliko slučajeva sa lošim ishodom. Barem porađati znamo, pa onaj ginekolog ubi bebu pri porođaju. Vidiš, interesantno, o tome od tebe ni slova na forumu
Nimalo nisam "isključiv" -niti je to moj zaključak .
Samo komentarišem izveštaje medija.
Žena koju i ti i ja jako dobro poznajemo ,se podvrgla toj operaciji u Turskoj -pa ju je zbog komplikacija morala ponoviti u svojoj zemlji .Ako se mešto često ponavlja -onda to nije sluajnost ili izdvojeni incident. 
Dotični ginekolog je uhapšen na osnovu privatne tužbe (i nakon medijskog blaćenja ) 
Zna se protokol-tek svoju reč u okviru istrage treba da daju medicinski veštaci i sud (a bar ti znaš da je svako nevin-dok ne bude, na osnovu pravosnažne osude i osuđen) 
---
I sama dr Grujičić(ministarka zdravstva ) je dala izjavu da je izgleda opet počeo "lov na veštice" (tj,lekare ) -što se obično dešava kada najave da su nezadovoljni primanjima (sada povećanjem od 10%) 
A da sam pisao -itekako (tema:Pacijenti vs Medicinari) .Apatinsko porodilište je zatvoreno zbog visoke stope mortaliteta (iako je ministar zdravlja Vojvodine.o maš direktor , tada bio dr Živorad Smiljanić )
Moj drug ginekolog je ostao bez posla -navodno se "pacijenti žalili" Nikakva ,ni interna istraga -ništa .
Nezvanično -nije hteo da izvrši abortus "nečijoj ćerci" u visokoj trudnoći.I -istaknuti je član DS .
Radio na građevini, u pekari ,bio noćni čuvar -sad je negde "seoski dr opšte prakse " 
Tako da ne branim ili pljujem lekare -jer ih ima svakakvih ,i nestručnih ,i bezobraznih i odvratnih kao ljudi.
Svi zaslužuju pošteno suđenje -pre nego se proglase monstrumima .

Kao prvo: uopšte ne vladaš informacijama kada je riječ o osobi koju spominješ, uopšte nije u pitanju to što si rekao. Inače je dno svakog dna i što uopšte spominješ tu osobu, moram priznati da si i samog sebe nadmašio, a taman sam mislila da je nemoguće...
Kao drugo: koliko sam mogla pročitati u medijima je objavljeno da je  beba koja je umrla u Sremskoj Mitrovici po nalazima obdukcije umrla usljed nasilnog porođaja. Inače, ni ovo što objavljuješ na osnovu napisa u medijima nije dokazano sudskim putem i niko nije kriv dok se ne dokaže suprotno, tako da ..
Kao treće: ministarska zdravlja po službenoj dužnosti mora davati takve izjave u medijima, u suprotnom bi đorala dati ostavku ubog npr. "privatnih problema".
Kao četvrto: tvoj sugrađanin ginekolog je mogao putem suda zaštiti svoja prava, ali to nije uradio. Zašto? Valjda gdje ima vatre, ima i dima...
Na kraju, kad su tako dobri i bezgrešni, kako to da si npr. ti mjesecima nakon operacije po tvojim riječima skoro pa nepokretan?

Pristrasan si kad se radi o medicinskim radnicima u Srbiji, džaba izvlačiš argumente koji ama baš ništa ne znače.

Btw. Džaba si otvorio ovu temu, nikakav efekat ne postižeš.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

SMANJENJE ŽELUCA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SMANJENJE ŽELUCA ?   SMANJENJE ŽELUCA ? EmptyPet Jan 26, 2024 8:11 pm

justicija ::


Kao prvo: uopšte ne vladaš informacijama kada je riječ o osobi koju spominješ, uopšte nije u pitanju to što si rekao. Inače je dno svakog dna i što uopšte spominješ tu osobu, moram priznati da si i samog sebe nadmašio, a taman sam mislila da je nemoguće...
Kao drugo: koliko sam mogla pročitati u medijima je objavljeno da je  beba koja je umrla u Sremskoj Mitrovici po nalazima obdukcije umrla usljed nasilnog porođaja. Inače, ni ovo što objavljuješ na osnovu napisa u medijima nije dokazano sudskim putem i niko nije kriv dok se ne dokaže suprotno, tako da ..
Kao treće: ministarska zdravlja po službenoj dužnosti mora davati takve izjave u medijima, u suprotnom bi đorala dati ostavku ubog npr. "privatnih problema".
Kao četvrto: tvoj sugrađanin ginekolog je mogao putem suda zaštiti svoja prava, ali to nije uradio. Zašto? Valjda gdje ima vatre, ima i dima...
Na kraju, kad su tako dobri i bezgrešni, kako to da si npr. ti mjesecima nakon operacije po tvojim riječima skoro pa nepokretan?

Pristrasan si kad se radi o medicinskim radnicima u Srbiji, džaba izvlačiš argumente koji ama baš ništa ne znače.

Btw. Džaba si otvorio ovu temu, nikakav efekat ne postižeš.

Vrlo rado ću ti odgovoriti .Prvo : Samo ti i ja znamo o kome se radi ,i niko drugi .Itekako vladam informacijama ,jer sam bio prisutan na licu mesta -i rečeno mi je .Ni jednom rečju nisam nagovestio identitet -samo sam uzeo kao jedan od primera (teme) .Ne vadim iz malog prsta .Hvala Bogu pa se rešilo .
Kao drugo : u srpskim medijima je uobičajena satanizacija ,iznošenje najgorih laži -pa se to kasnije rešava na sudovima .Neko ko je "razvučen i oblaćen" -ništa mu ne znači da dobije sudski proces i "odštetu" .Ljudi ne pamte -ako piše u novinama -džaba kasnije demanti ili bilo šta .
Kao treće -da ,bilo bi ljudski ,da ukoliko je tačno -ministarka "formacijski" odgovara (po zapovednoj dužnosti ) Da ne nabrajam mnogobrojne afere (od rušenja Savamale ,pada helikoptera ,Jovanjice ,saobraćajke sa smrtnim ishodom gde fale "dva minuta" snimka -ko je od njih dao časnu ostavku ? Niko .SNS država .
Kao četvrto : moj drug i sugrađanin nije glup -preko suda je zatražio zaštitu svojih prava ,i kao i hiljade drugih "predmeta" je u nekoj sudskoj fioci ...čekaju da "zastari" .Na hiljade takvih primera ima ,ne veruješ valjda da je u Srbiji sudstvo "nezavisno" ?
Što se tiče mog "kretanja" -to je bio rotacioni i trostruki lom-ali se sada krećem bez pomagala (doduše na kratke staze ,i malo bolno) videćemo kako će biti kada mi budu "čupali šrafove i šipku" To što sam 5 dana čekao na operaciju-nisu imali anesteziologa ,jer su od 18 spali sa 6-7 ,vreme godišnjih odmora -a bilo je i mnogo urgentnijih slučajeva (teško shvatiti -kada tebe boli i imaš ipak neke "privilegije" )
Priznajem -pristrasan sam kada se radi o mojim kolegama ,koji su izloženi svemu i svačemu (kao i ja do juče ) ali sam ipak rekao da ima i nestručnih i ogavnih likova -pa sto puta bili lekari .Stradaju uglavnom najstručniji i najpošteniji (kao što je slučaj sa mojim školskim,dugogodišnjim direktorom Pasterovog zavoda u NS ,vrhunskim stručnjakom )

Btw .temu sam otvorio samo zato što je trenutno aktuelna -a bolje da otvorim tu nego Izrael vs Hamas . brdski











SMANJENJE ŽELUCA ? 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
justicija

justicija


Datum upisa : 24.12.2023

SMANJENJE ŽELUCA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SMANJENJE ŽELUCA ?   SMANJENJE ŽELUCA ? EmptyPet Jan 26, 2024 8:31 pm

I dalje tvrdim da ne vladaš informacijama.
Što se tiče ministarke rekla sam što sam imala.
Što se tiče tvog sugrađanina, kao jedan akademski građanin bi trebao itekako znati na koje načine da ubrza postupak pred sudom. Btw. svoja prava bi trebao braniti u parničnom postupku gdje nema zastare, tako da te demagogije o zastari " ne piju vode".
Dakle ako sam razumjela dobro, kad mediji pišu o tome da u Turskoj ljekari fušere operacije smanjenja želudca, onda je to tačno, ali kad ljekar u Srbiji svojim postupcima dovede do smrtnog ishoda kod novorođenčeta, onda je to blaćenje i razvlačenje po medijima? Šta da ti kažem na ovo? Pametnom dosta.

Takođe, izbor teme koju ćeš otvoriti je samo tvoj, mada iskreno, ne znam zašto bi bilo loše otvoriti i temu Izrael vs Hamas? Ko ne može podnijeti suprotno mišljenje uvijek može naći nešto drugo da se zanima, pa i smirelu popiti ako mu to utiče na zdravlje i duševni mir.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

SMANJENJE ŽELUCA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SMANJENJE ŽELUCA ?   SMANJENJE ŽELUCA ? EmptyPet Jan 26, 2024 9:14 pm

justicija ::
I dalje tvrdim da ne vladaš informacijama.
Itekako vladam .Ako neko ima skoro 90 kg -a padne na 55 ,onda tu nešto debelo nije u redu .Što se i pokazalo -ponovljenom operacijom .
Ona "Kulićka" iz "Zadruge" ,pa ona pevačica "Indi" -su jedva preživele operaciju želuca u Turskoj -ovde je sređivano ,i bukvalno im je život visio o koncu .Opet nisam izmislio -samo čitam ,same su dale izjave .
Postoji tkzv "lekarska greška" (jer ni oni nisu Supermeni ) ali onda ide proces .Pre svega -nezavisna komisija veštaka . Ne jedan lekar u Srbiji je izgubio licencu -kada se "dokazalo" da je greška bila njegova .Bilo koje specijalizacije (što je najgore -često hirurzi)
Ali da gledamo ovako: ako je neko spasio na hiljade života ,tokom radnog veka -a jednom je pogrešio ?
Kako onda suditi ?Konkretno -taj lekar je tokom 27 godina prakse doneo uspešno na svet na hiljade dece .Ako je njegova greška-svakako će odgovarati -veštaci (nezavisni ) sud časti (lekarska komora ) redovni sud .
A šta ako se pokaže da je samo lik "neprijatan" ,bezobrazan i ponaša se bahato -a ne nađe se da je direktno kriv ?
Pa i ja sam svog "saradnika" uhvatio za vrat ,tresnuo o zid ,i gomila koleginica je posvedočila da se i prema njima ,i prema pacijentima ponašao kao stoka ? Bila interna "istaga" -pocepali su njegovu "prijavu" -nisam išao ni na disciplinsku .I ja nisam mogao reći da nije dobar u struci -samo da je bahat ,bezobrazan i odvratan (što je i danas tačno ,kao da svoje ,recimo "greške" ,pripisuje na ružam način drugima )
Moja poenta je da mediji tu nemaju šta da "sude i presuđuju" -jer niti su stručni ,niti nadležni .
A po temi....mediji svaki dan vade "slučajeve" sa sve poznatijim imenima .
Uvek Turska ,uvek sepsa i oštećenje creva .Pa valjda onda ima neki razlog ?










SMANJENJE ŽELUCA ? 155klf10

Kijara-brm likes this post

Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
justicija

justicija


Datum upisa : 24.12.2023

SMANJENJE ŽELUCA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SMANJENJE ŽELUCA ?   SMANJENJE ŽELUCA ? EmptyPet Jan 26, 2024 9:27 pm

Danubius ::

Moja poenta je da mediji tu nemaju šta da "sude i presuđuju" -jer niti su stručni ,niti nadležni .
A po temi....mediji svaki dan vade "slučajeve" sa sve poznatijim imenima .
Uvek Turska ,uvek sepsa i oštećenje creva .Pa valjda onda ima neki razlog ?

Dakle opet isto pitam: da li slušamo ili ne slušamo medije? Da li lažu ili istinu govore?
Koliko je meni poznato i ti i ja kao argumente koristimo napise u medijima. Ko je mjerodavan da kaže kojim tekstovima u medijima poklanjamo povjerenje, a kojima ne? Tekstovi na koje se i ti i ja pozivamo nemaju sudski epilog, samo tvrdnje "oštećenih".

Kaži ti meni da li su ovo mediji mogli sami izmisliti i ovako napisati:

"Smrt djevojčice je nastupila u 4 časova i 38 minuta.

Na osnovu kliničkog toka i prispjelog obdukcionog nalaza mišljenja smo da je do nepovoljnog ishoda došlo usljed teške perinatalne asfiksije ploda i masivne aspiracije mekonijuma, te posljedičnog nastanka bilateralnog pneumotoraksa, te bilateralne suprarenalne hemoragije. Verifikovano je i prisustvo subgalealnog hematoma", piše u zaključku sudskih obducenata."
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

SMANJENJE ŽELUCA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SMANJENJE ŽELUCA ?   SMANJENJE ŽELUCA ? EmptyPet Jan 26, 2024 9:49 pm

justicija ::
Tekstovi na koje se i ti i ja pozivamo nemaju sudski epilog, samo tvrdnje "oštećenih".

Kaži ti meni da li su ovo mediji mogli sami izmisliti i ovako napisati:

"Smrt djevojčice je nastupila u 4 časova i 38 minuta.

Na osnovu kliničkog toka i prispjelog obdukcionog nalaza mišljenja smo da je do nepovoljnog ishoda došlo usljed teške perinatalne asfiksije ploda i masivne aspiracije mekonijuma, te posljedičnog nastanka bilateralnog pneumotoraksa, te bilateralne suprarenalne hemoragije. Verifikovano je i prisustvo subgalealnog hematoma", piše u zaključku sudskih obducenata."

Medicinski dokumenti su poverljivi -i u svakoj pravnoj državi nikada i nikako ne bi smeli biti dostupni nikakvim medijima -kamoli da čitaju "dijagnoze" Obdukcioni nalaz potpisuje komisija patologa -a zna se i kada se radi obdukcija (zakonski regulisano )
Reći ću ti ovako : ja sam imao brata ,rođen 1958 ,kao (isto kao i ja ) sa više od 5 kg . Normalnim porođajem (porodilište -a zbog ovoga sam ja "domorodac " -rođen u kući)
Dete je umrlo-nikakve obdukcije nije bilo -dg "Bela Asviksija" Tačnije -gušenje majčinim mlekom.
Lekara nije bilo ,babica je trebala da periodično prstom očisti iz usta ostatke majčinog mleka ,proveri disanje itd .
Nije to uradila ,jer se "slavilo" Moja majka je imala 19 ,otac 22 ...pa se "častilo"Sin prvenac.
Babica je malo dublje "pogledala u flašu" ,pa nije pogledala Moj brat je umro ,ugušio se -živeo je 1 dan .Dežurni lekar ? Ko zna gde je bio .Imali smo samo jedno vozilo hitne -koje  je bilo na "klocnama" Nije imao ko da "intubira" ,nije bilo maske sa kiseonikom .
I šta su moji uradili ? Dali u novine ? Nisu .Da unište još jedan život ?
Ta ista babica je mene donela na svet ,1960 -u kući,nikakvo porodilište .
Razumeš sada ? Nije tako jenostavno ,
Ne "sudim ja Turcima" Ali ,ako se nešto mnogo puta ponavlja ,loše ...onda tu nešto nije u redu .

A da ništa ne izmišljam -pogledaj. "Mikloš" tj Nikola 1958 -1958 .

SMANJENJE ŽELUCA ? Snimak10










SMANJENJE ŽELUCA ? 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
justicija

justicija


Datum upisa : 24.12.2023

SMANJENJE ŽELUCA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SMANJENJE ŽELUCA ?   SMANJENJE ŽELUCA ? EmptyPet Jan 26, 2024 10:01 pm

Danubius ::

Razumeš sada ? Nije tako jenostavno ,
Ne "sudim ja Turcima" Ali ,ako se nešto mnogo puta ponavlja ,loše ...onda tu nešto nije u redu .


Kao što rekoh već u ranijim postovima, komplikacije se dešavaju, greške se dešavaju kao i u svakom drugom poslu.

Sve te silne osobe koje odu u Tursku, lete i avionom, čisto sumnjam da se na takav poduhvat odluče putovati autom i kopnom. Niti jedna od svih tih koje ti spominješ, ja istina prvi put u medijima pročitala za onu nesretnu djevojku zbog koje je avion sletio u Surčin pa je preminula, a ove ostale nemam blage veze ko su ni gdje si to pročitao, ja to nigdje nisam vidjela, dakle ne vjerujem da je ijedna od njih naprimjer spomenula da se nikako ne preporučuje nakon operativnog zahvata da putuju avionom, a to je recimo jedna od stvari koja se predoči pacijentu prije operacije.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

SMANJENJE ŽELUCA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SMANJENJE ŽELUCA ?   SMANJENJE ŽELUCA ? EmptyPet Jan 26, 2024 10:20 pm

justicija ::


Kao što rekoh već u ranijim postovima, komplikacije se dešavaju, greške se dešavaju kao i u svakom drugom poslu.

Sve te silne osobe koje odu u Tursku, lete i avionom, čisto sumnjam da se na takav poduhvat odluče putovati autom i kopnom. Niti jedna od svih tih koje ti spominješ, ja istina prvi put u medijima pročitala za onu nesretnu djevojku zbog koje je avion sletio u Surčin pa je preminula, a ove ostale nemam blage veze ko su ni gdje si to pročitao, ja to nigdje nisam vidjela, dakle ne vjerujem da je ijedna od njih naprimjer spomenula da se nikako ne preporučuje nakon operativnog zahvata da putuju avionom, a to je recimo jedna od stvari koja se predoči pacijentu prije operacije.
U istim medijima (srpske dnevne novine ) sam pročitao i za sve ostale slučajeve.
Kad se vratimo na početak -zahvat u Turskoj košta 3000 eu, u Srbiji 6000 ,a verovatno u Nemačkoj ili Švajcarskoj sigurno i 13 000 eu .
Ni slučajno ne mislim da i ti turski doktori ne kažu da najmanje 14 dana (optimalno ,21 ) se ne sme putovati avionom .
Em zbog komplikacija koje je lakše rešiti na licu mesta -em zbog uslova leta (ni ovima sa silikonima u sisama se ne preporučuje da se igraju sa tim)
E sada ,treba platiti još 2-3 nedelje hotela ,pa dodatne kontrole ...(nimalo jeftine ,ultrazvuk i sl ) a ti ljudi koji tamo idu smatraju da idu na "vikend operaciju" i ne ispoštuju protokol .Zato od banalnog "zareza" na crevima nastupi sepsa -i neretko smrt .
Jedna od studija (ne znam gde pročitah ) je utvrdila da se svaka peta operacija "smanjivanja želuca" završi sa komplikacijama -neretko sa smrtnim ishodom?










SMANJENJE ŽELUCA ? 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
justicija

justicija


Datum upisa : 24.12.2023

SMANJENJE ŽELUCA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SMANJENJE ŽELUCA ?   SMANJENJE ŽELUCA ? EmptyPet Jan 26, 2024 10:34 pm

Pa čuj, gledala sam ja i cure koje su ubrizgavale hijauloron u usne, pa su im usne izgledale tako kao da ih je neko dobro odalamio pesnicom u samo jedan kraj usana, a vrsni ljekar iz KBC Srbije radio, znači fušeri se itekako, tačnije tezgari, radi u tzv. kućnoj radinosti, zato i jesu takvi rezultati.

Takođe, sjećam se razgovora sa Eugenovim vaskularnim hirurgom. Čovjek radi u KBC Republike Srpske, prosta, narodska ljudina. Pričao je o nekoj ženi iz Zapadne Evrope koja je išla silikone ugrađivati u grudi u nekoj privatnoj klinici u Beogradu, isto, mnogo jeftinije nego na Zapadu ili u zvaničnim zdravstvenim ustanovama. Epilog je teška tromboza za koju su ga kolege molile i preklinjale da dođe pogledati u jednoj Banjalučkoj klinici. Naravno da je otišao jer kako kaže: meni moja savjest ne dozvoljava da ne spasim nekome život ako to mogu.

Na kraju krajeva, poređenja radi, što ne spomenemo stomatološke intervencije zbog kojih naši ljudi sa Zapada masovno dolaze kod nas? Zašto to ne urade na Zapadu, pa zato što je skupo. Zar se ne koriste isti materijali? Zar nije isti kvalitet kao na Zapadu ili se možda varam? lu6777

Eto tvoja oblast, pojasni.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

SMANJENJE ŽELUCA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SMANJENJE ŽELUCA ?   SMANJENJE ŽELUCA ? EmptyPet Jan 26, 2024 11:18 pm

justicija ::
Pa čuj, gledala sam ja i cure koje su ubrizgavale hijauloron u usne, pa su im usne izgledale tako kao da ih je neko dobro odalamio pesnicom u samo jedan kraj usana, a vrsni ljekar iz KBC Srbije radio, znači fušeri se itekako, tačnije tezgari, radi u tzv. kućnoj radinosti, zato i jesu takvi rezultati.

Takođe, sjećam se razgovora sa Eugenovim vaskularnim hirurgom. Čovjek radi u KBC Republike Srpske, prosta, narodska ljudina. Pričao je o nekoj ženi iz Zapadne Evrope koja je išla silikone ugrađivati u grudi u nekoj privatnoj klinici u Beogradu, isto, mnogo jeftinije nego na Zapadu ili u zvaničnim zdravstvenim ustanovama. Epilog je teška tromboza za koju su ga kolege molile i preklinjale da dođe pogledati u jednoj Banjalučkoj klinici. Naravno da je otišao jer kako kaže: meni moja savjest ne dozvoljava da ne spasim nekome život ako to mogu.

Na kraju krajeva, poređenja radi, što ne spomenemo stomatološke intervencije zbog kojih naši ljudi sa Zapada masovno dolaze kod nas? Zašto to ne urade na Zapadu, pa zato što je skupo. Zar se ne koriste isti materijali? Zar nije isti kvalitet kao na Zapadu ili se možda varam? lu6777

Eto tvoja oblast, pojasni.

Za ovu plastiku (silikone ,hijeruone )ima takođe xy članaka o komplikacijama .Bilo kod nas -bilo da idu u Brazil. Silikonskih implantata ima takođe xy (za grudi) ali sa dupetom ima problema (opet članci kako su prošle neke "poznate starlete" -šta kod nas ,šta u inostranstvu)
No itekako se dešava da i implantati za grudi samo "eksplodiraju " pa se "izliju" (pa neko stručan vadi fleke ) Jer i to se itekako može ,kao i "smanjenje želuca" završiti letalno .
A za "stomatološke usluge "-dobićeš ,verovatno ,očekivan odgovor .
Da -koriste se kod nas najsavremenji materijali ,osoblje je stručno ,tu nema zbora .Kvalitet je verovatno isti -ali je kod nas pet puta jeftinije .Zato dolaze . Isplati im se da dođu avionom ,budu "na smeštaju" u klinici (ili drugde ) i po 14 dana ..i opet je mnogo,mnogo jeftinije .Zato što svugde u svetu imaju neki usklađen cenovnik -koji je strašan .Ljudi cene svoj rad -i svim "aktima " im je omogućeno da ih tako i naplate .Ja i moj drug smo dobili da nam se neki Italijan smejao-kada smo mu naplatili dve skeletirane proteze .Kaže lik-ja toliko plaćam Pakistance nedeljno ,da mi očiste sneg .
Tu smo zaista"egal" sa svetom . Više (privatnih ,doduše) ordinacija u NS ,BG ,i SU rade sve na "svetskom nivou" Materijal jeste svetski -samo se "ruke" naplaćuju 3-5 puta manje nego u svetu .Jer time smo "konkurentni" ,a zavisno od rada -radi se o hiljadama eura .
Mi smo još uvek na nivou da ako zaradiš 500 eu -super .
Moj sin ,recimo ,zaradi 250 eu za jednu "noćnu smenu" .
Tako da ..razumete .










SMANJENJE ŽELUCA ? 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
justicija

justicija


Datum upisa : 24.12.2023

SMANJENJE ŽELUCA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SMANJENJE ŽELUCA ?   SMANJENJE ŽELUCA ? EmptyPet Jan 26, 2024 11:32 pm

Danubius ::

Da -koriste se kod nas najsavremenji materijali ,osoblje je stručno ,tu nema zbora .Kvalitet je verovatno isti -ali je kod nas pet puta jeftinije .Zato dolaze . Isplati im se da dođu avionom ,budu "na smeštaju" u klinici (ili drugde ) i po 14 dana ..i opet je mnogo,mnogo jeftinije .Zato što svugde u svetu imaju neki usklađen cenovnik -koji je strašan .Ljudi cene svoj rad -i svim "aktima " im je omogućeno da ih tako i naplate .Ja i moj drug smo  dobili da nam se neki Italijan smejao-kada smo mu naplatili dve skeletirane proteze .Kaže lik-ja toliko plaćam Pakistance nedeljno ,da mi očiste sneg .
Tu smo zaista"egal" sa svetom . Više (privatnih ,doduše) ordinacija u NS ,BG ,i SU rade sve na "svetskom nivou" Materijal jeste svetski -samo se "ruke" naplaćuju 3-5 puta manje nego u svetu .Jer time smo "konkurentni" ,a zavisno od rada -radi se o hiljadama eura .
Mi smo još uvek na nivou da ako zaradiš 500 eu -super .

Aha, znači eto imamo sve isto kao Zapad, ista usluga, isti materijali, ali zarađujemo po principu bolje vrabac u ruci nego ptica na grani.

Dobro, a zašto ne bi takva ista situacija bila i u Turskoj? Čisto zbog teme i naše rasprave da napomenem, od cirkularnog mosta, totalne proteze, pa i "navlaka" na zubima se ne umire, nije tako rizično kao smanjenje želudca. A rizci dovedu i do fatalnog ishoda.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

SMANJENJE ŽELUCA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SMANJENJE ŽELUCA ?   SMANJENJE ŽELUCA ? EmptySub Jan 27, 2024 1:36 am

justicija ::


Aha, znači eto imamo sve isto kao Zapad, ista usluga, isti materijali, ali zarađujemo po principu bolje vrabac u ruci nego ptica na grani.

Dobro, a zašto ne bi takva ista situacija bila i u Turskoj? Čisto zbog teme i naše rasprave da napomenem, od cirkularnog mosta, totalne proteze, pa i "navlaka" na zubima se ne umire, nije tako rizično kao smanjenje želudca. A rizci dovedu i do fatalnog ishoda.
Sad smo se "našli" .
Upravo tako -od "zubnih" rizika slabo ko umre (mada i umre ,dešava se u dva slučaja -kada ljudi ne prijave problem sa zgrušavanjem krvi ,pa zašivanje i kauterizacija ne uspeju ,a drugi slučaj je kada zbog kvarnih zuba se razvije endokarditis (bakterija "pojede "srčane zaliske )
Nije redak smrtni ishod.
No kod "smanjivanja želuca" se ipak radi o abdomenu -želucu ,crevima ,spletu nerava ,peristaltičkih mišića itd .
Rizik je ogroman ,jer problem sa želucem se širi i na vitalne organe (jetru ,pankreas ,bubrege itd )
Primera radi -rak želuca se može rešiti invazivnim odstranjenjem celog želuca (ili većine),direktnim "priključenjem na creva" Ali...ukoliko je iole metastaziralo na pomenute organe -spasa nema .Samo je nažalost -pitanje vremena .
Zato je "smanjenje" toliko rizično .Retko ko se odlučuje na tkzv "balon" ,što je daleko manje invazivno rešenje .
Ljudi žele da skinu kile (desetine kila ) preko noći. Pa čak i "liposukcija" ,koja se računa u "rutinski" nije nimalo bezopasna.










SMANJENJE ŽELUCA ? 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Eugen Grafvajer

Eugen Grafvajer


Godina : 62
Humor : C
Datum upisa : 15.07.2023

SMANJENJE ŽELUCA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SMANJENJE ŽELUCA ?   SMANJENJE ŽELUCA ? EmptySub Jan 27, 2024 9:49 am

Smanjenje želuca ne mora striktno biti povezano sa estetikom.
Nazad na vrh Ići dole
https://www.blogger.com/blog/posts/9030366281883919587
Đole

Đole


Datum upisa : 07.10.2011

SMANJENJE ŽELUCA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SMANJENJE ŽELUCA ?   SMANJENJE ŽELUCA ? EmptySub Jan 27, 2024 12:34 pm

Obavezno, i kod muškaraca. Često treba ogledalce da bi vidjeli pišu, dešava se da piške u gaće i pravdaju se da su izvadili pravu stvar. Kad ono, bio ćošak košulje... zubic smehsmeh smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

SMANJENJE ŽELUCA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SMANJENJE ŽELUCA ?   SMANJENJE ŽELUCA ? EmptySub Jan 27, 2024 12:41 pm

Đole ::
Obavezno, i kod muškaraca. Često treba ogledalce da bi vidjeli pišu, dešava se da piške u gaće i pravdaju se da su izvadili pravu stvar. Kad ono, bio ćošak košulje... zubic smehsmeh smehsmeh
Ti si lud ko puška. zubic
Mediji su nas uplašili i nema štrika da sam kao slon. zubic










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑

Đole likes this post

Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Đole

Đole


Datum upisa : 07.10.2011

SMANJENJE ŽELUCA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SMANJENJE ŽELUCA ?   SMANJENJE ŽELUCA ? EmptyNed Jan 28, 2024 5:42 pm

Ne samo želudac, već skoro svi dijelovi tijela, jbt. 500. godina kasapili turci, a sad se sami-e nude.
Navodno, nude i (ušivanje) od babe prave nevinašce. smehsmeh Zašto to rade kod turaka, možda je njihova igla bolja, tuplja.zubic
Nazad na vrh Ići dole
Eugen Grafvajer

Eugen Grafvajer


Godina : 62
Humor : C
Datum upisa : 15.07.2023

SMANJENJE ŽELUCA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SMANJENJE ŽELUCA ?   SMANJENJE ŽELUCA ? EmptyPon Jan 29, 2024 11:25 am

Svaki hiruški zahvat, gledate sa estetske strane. E, nije tako! Pogotovo ako se radi o smanjenju žaluca. Najčešće su, prvobitno, kardiovaskularni problemi i ostali problemi, gde gojaznost utiče na ostali rad sistema celokupnog čoveka a sistem ishrane ne pomaže. Budimo realni, "zdrava hrana" je od 2 do 10 puta skuplja od tzv " nezdrave". Dijeta je kao i ostavljanje cigareta. Ljudi su podložni liniji manjeg otpora. Retko se ko, oslobodio "poroka". Nepromišljenost i neobaveštenost je jedan od poroka.
Nazad na vrh Ići dole
https://www.blogger.com/blog/posts/9030366281883919587
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

SMANJENJE ŽELUCA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SMANJENJE ŽELUCA ?   SMANJENJE ŽELUCA ? EmptyPon Jan 29, 2024 11:02 pm

Eugen Grafvajer ::
Smanjenje želuca ne mora striktno biti povezano sa estetikom.
Ne mora ,naravno .Ali u 99% slučajeva (i muških i ženskih) je poenta -hajde da ne budem debeo (la) da preko noći postanem vitak(vitka )
Često je i motiv da "noge više ne mogu da nose tolike kilograme "
Dakle -nije estetika .
Gojaznost naravno ima i druge posledice po ceo organizam .
Ne mora da bude "estetika" ,naravno .Ali mi se čini da je to često "primarni motiv" .










SMANJENJE ŽELUCA ? 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Eugen Grafvajer

Eugen Grafvajer


Godina : 62
Humor : C
Datum upisa : 15.07.2023

SMANJENJE ŽELUCA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SMANJENJE ŽELUCA ?   SMANJENJE ŽELUCA ? EmptyUto Jan 30, 2024 11:37 am

Danubius ::
Eugen Grafvajer ::
Smanjenje želuca ne mora striktno biti povezano sa estetikom.
Ne mora ,naravno .Ali u 99% slučajeva (i muških i ženskih) je poenta -hajde da ne budem debeo (la) da preko noći  postanem vitak(vitka )
Često je i motiv da "noge više ne mogu da nose tolike kilograme "
Dakle -nije estetika .
Gojaznost naravno ima i druge posledice po ceo organizam .
Ne mora da bude "estetika" ,naravno .Ali mi se čini da je to često "primarni motiv" .
Ne bih se gađao procentima. No, nema veze, završavam.
Nazad na vrh Ići dole
https://www.blogger.com/blog/posts/9030366281883919587
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

SMANJENJE ŽELUCA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SMANJENJE ŽELUCA ?   SMANJENJE ŽELUCA ? EmptyUto Jan 30, 2024 3:33 pm

Izgleda da ovo na kraju ispada "kako se kome zalomi".
Onaj pevač Darko Lazić (alkos, narkoman ,višestruko operisan ) je prošao dobro .
No,njegov otac je podlegao posle operacije želuca (motiv da se podvrgne-višak kilograma)
Pa, sad znaj.










SMANJENJE ŽELUCA ? 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

SMANJENJE ŽELUCA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SMANJENJE ŽELUCA ?   SMANJENJE ŽELUCA ? EmptySre Jan 31, 2024 7:29 pm

Danubius ::
Izgleda da ovo na kraju ispada "kako se kome zalomi".
Onaj pevač Darko Lazić (alkos, narkoman ,višestruko operisan ) je prošao dobro .
No,njegov otac je podlegao posle operacije želuca (motiv da se podvrgne-višak kilograma)
Pa, sad  znaj.
I Neca iz rijalitija je otišao u Tursku na operaciju .To sad neki trend.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

SMANJENJE ŽELUCA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SMANJENJE ŽELUCA ?   SMANJENJE ŽELUCA ? EmptySre Jan 31, 2024 7:41 pm

Previše riskantna operacija..ukoliko se izvodi zbog "estetskih" razloga...a da nije ozbiljniji razlog (preterana gojaznost ili hormonski poremećaj). Nauka i sama tehnika vezano za sam tok operacija je bitno napredovala...ali ljudsko telo ne reaguje gotovo kod svakog pacijenta isto. Dešava se kod mnogo naivnijih zahvata (intervencija i operacija) da se stvar dosta iskomplikuje...tako da se ne treba upuštati u takve i slične operacije bez preke potrebe....










Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
SMANJENJE ŽELUCA ? Divide10
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

SMANJENJE ŽELUCA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SMANJENJE ŽELUCA ?   SMANJENJE ŽELUCA ? EmptyČet Feb 01, 2024 10:55 pm

Postoji daleko manje invazivna metoda -ugradnja tkzv "intragastričnog balona" u želudac .
Princip je jednostavan ."Balon" smanjuje volumen želuca ,tako da se osećaj sitosti postiže brzo -a istovremeno smanjuje brzinu pražnjenja .
Radi se endoskopski -znači nema rezanja i šavova -i lako se uklanja .
Oko 80% neželjene telesne mase se može izgubiti već za tri meseca (uz naravno ,propisan dijetalni režim)
Gubitak kilograma je puno prirodniji .Recimo,ako pacijent ima 100 kg-očekivani gubitak je nekih 15 kg za par meseci .I kada se balon "ukloni" -organizam je već "naučen" na manju količinu hrane -dakle ,željena težina se može ,uz volju ,lako održavati .
Na kraju ...pa i nije normalno da se "izgubi" 30-40 kg "preko noći"










SMANJENJE ŽELUCA ? 155klf10

montoya likes this post

Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Sponsored content





SMANJENJE ŽELUCA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SMANJENJE ŽELUCA ?   SMANJENJE ŽELUCA ? Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
SMANJENJE ŽELUCA ?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: ŽIVOT I PRIKLJUČENIJA :: ZDRAVLJE :: LEKARSKA ORDINACIJA-
Skoči na: