DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Govorite li STRANE JEZIKE ? BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Govorite li STRANE JEZIKE ? BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Govorite li STRANE JEZIKE ?

Ići dole 
+28
Black Wizard
tamoneki
savo
promaja
Nut
fantom®
brdjanin
Lujkaa
Sibila_
Gothic
podbarac
dusicaa
montoya
AstrinaKomsinica
Tarja
Samhain
allure
cojle
Kijara-brm
sonia
Trojanka
Sersei
doctorr67
Astra
PJER
Sanjalica
Lily
Danubius
32 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Govorite li STRANE JEZIKE ? Empty
PočaljiNaslov: Govorite li STRANE JEZIKE ?   Govorite li STRANE JEZIKE ? EmptyNed Jan 25, 2009 6:32 pm

Zbilja-govorimo li strane jezike , koje i u kom obimu , da li nam je to znanje nekada u životu dobro došlo ?










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

Govorite li STRANE JEZIKE ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Govorite li STRANE JEZIKE ?   Govorite li STRANE JEZIKE ? EmptyPon Jan 26, 2009 2:00 pm

.. ihhhh.... jos kako... i govorim a i sluzim se s njima.. fest..


.. e vako..

- bosanski.. ki maternji
- hrvatski, malko me gramatika zeza i pisanije ali snalazim se.. skoro kaj ne..
- razbiram makedonskite.. bolje gi citam no sto gi pisujem..
.. crnogorski.. perfekt i citam i pisem..

se sluzivam sa:

- engleskim... govorim, citam i pise... po Vuku, sve bez greske

- spanskim... blagovremeno odgledala serije i parlam ti hermana ki garavusa

- nemackim... psovke.. bile prvo na repertoaru.. tj. krenulo se od poljoprivrede, tj.domacih zivotinja... nasih omiljenih, pogotovu s jeseni na zimu..

- ruskim... uz pomoc ruku i nogu, savrseno sporazumevanje, bacuske ponovo dolaze, sa sve devize.. treba se znati pozdraviti i zazelet dobrodoslicu..

- francuskim... izraziti se tj. odraziti kad 'oces lepo vino... pa uz sve to dodas po koji srpski pridev.. nece se baci..
Nazad na vrh Ići dole
Sanjalica
Maman Papillons Charmants Petits
Sanjalica


Godina : 48
Location : Tamo gde vecno sunce sja...
Datum upisa : 16.08.2008

Govorite li STRANE JEZIKE ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Govorite li STRANE JEZIKE ?   Govorite li STRANE JEZIKE ? EmptyPon Jan 26, 2009 2:30 pm

aplauseee Lily

Ovako ja(s):

Makedonski - perfekt, čak me neki makedonci ne razume kad počnem s' arhaizme
Srpski - ocenite vi, mislim da gore-dole snalazim se.
Bosanski - razumem
'Rvatski - fakat ne volim
Bugarski - odlično :974438:
Engleski - skoro k'o maternji
Italijanski - za Vrlo Dobar 4
Španski - razumem sve...nešto ne umem da vratim
Njemački - učila sam u srednjoj školi...težak jezik, ne volim ga.
Nazad na vrh Ići dole
PJER
Pjer
PJER


Datum upisa : 13.10.2008

Govorite li STRANE JEZIKE ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Govorite li STRANE JEZIKE ?   Govorite li STRANE JEZIKE ? EmptyPon Jan 26, 2009 3:54 pm

Ovako.....

Nekad sam dobro barato sa....Svedskim,Norveskim,Nemackim,Madjarski,Italijanskim jezikom....snalazio sam se nekako..val se pjeni , zagrljeni...zagrljeni..... ;)


Francuski.....ucio 11 godina......
Engleski nisam ucio......vise razumem nego sto pricam
Makedonski...zboruvam i pisuvam
Bugarski razbiram 90 %
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Govorite li STRANE JEZIKE ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Govorite li STRANE JEZIKE ?   Govorite li STRANE JEZIKE ? EmptyPon Jan 26, 2009 9:43 pm

A takoooooo....sve sam poliglota? A ja treba da se zae*** tamo na "prevodionica"? :aggressive:
Govorno: Nemački, Engleski , Madjarski i naravno Srpski ( snalazim se i sa dijalektima ) Pisanje- slabije
Španski-više no comprende , nego comprende
Italijanski-nešto malo učio, verovatno zvuči kao retardirani pastir sa Sardinije
Francuski-najvažnije ....zna se šta :P
Latinski-znam još samo par poslovica i nazive iz medicine
Vlaški-počeo učiti, ali ove Vlajne......fut njih, slabo šta mi pomažu
Arapski-lepo počeli....sonia je onda nestala, valjda će sada dolaziti


Ove jezike ex Yu republika razumem i snalazim se i sa njihovim Novogovorima

Psovke.....eeeee, na mnogo jezika.........










[You must be registered and logged in to see this image.]


Poslednji izmenio danubius dana Pon Jan 26, 2009 10:20 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Govorite li STRANE JEZIKE ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Govorite li STRANE JEZIKE ?   Govorite li STRANE JEZIKE ? EmptyPon Jan 26, 2009 10:02 pm

Njemacki.citam,pisem,govorim
svicarski razumijem,govorim sa bosanskim naglaskom-ne pisem
talijanski mnogo razumijem ali ga ne pricam
dijalekte nase,Vranjanski,dalmatinski.......tako to,zapadna bosna,hehehehe
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma
doctorr67


Location : Singidunum
Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

Govorite li STRANE JEZIKE ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Govorite li STRANE JEZIKE ?   Govorite li STRANE JEZIKE ? EmptyPon Jan 26, 2009 11:51 pm

Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

Govorite li STRANE JEZIKE ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Govorite li STRANE JEZIKE ?   Govorite li STRANE JEZIKE ? EmptyČet Jan 29, 2009 9:28 am

.. sade ucim osnove Rumunskog.... pravo sam naucila da kazem VICEL...
.. naravno sve u smislu... e bas si... pucin dolce vicel... he he..


... sto b znac'lo u prevodu... malo slatko tele... hihihihi...


.. sta cu kad mi tako laHse da pamtim... prvo savladas tak'e stvari... ne znam
Nazad na vrh Ići dole
Sersei

Sersei


Location : Beskraj
Datum upisa : 02.10.2009

Govorite li STRANE JEZIKE ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Govorite li STRANE JEZIKE ?   Govorite li STRANE JEZIKE ? EmptyPet Okt 02, 2009 10:27 am

Srpski-maternji
Engleski znam jako dobroo
Njemacki isto poprilicno
i Ruski-moj omiljeni jezik,i planiram da ga usavrsim definitivno.
Spasnki-znam iz serija,sve razumijem...al ne znam sama sklopiti recenicu :D
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Govorite li STRANE JEZIKE ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Govorite li STRANE JEZIKE ?   Govorite li STRANE JEZIKE ? EmptyPet Okt 02, 2009 10:49 am

Lily ::
.. sade ucim osnove Rumunskog.... pravo sam naucila da kazem VICEL...
.. naravno sve u smislu... e bas si... pucin dolce vicel... he he..


... sto b znac'lo u prevodu... malo slatko tele... hihihihi...


.. sta cu kad mi tako laHse da pamtim... prvo savladas tak'e stvari... [You must be registered and logged in to see this image.]

...prvo nauči najvažnije -te jubesc [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Trojanka
Magična
Trojanka


Godina : 52
Location : tu negde, blizu srca
Humor : uvek raspoložena
Datum upisa : 07.12.2010

Govorite li STRANE JEZIKE ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Govorite li STRANE JEZIKE ?   Govorite li STRANE JEZIKE ? EmptyNed Feb 06, 2011 2:41 am

Mađarski - maternji, čitam, pišem, govorim
Srpski - jezik društvene sredine (da li se snalazim, procenite sami)
English - nikad ga nisam učila u školi, više "upijala" sa filmova, krišom slušala sestru dok je učila za ispite, sve u svemu, čitam, pišem, govorim
Deutsch - učila ga od osnovne preko srednje do više, čitam, pišem, govorim
Ruski - učila ga u srednjoj kao drugi strani jezik, nisam imala prilike da upotrebim to znanje, čitam, pišem govorim
Grčki - na letovanjima sam naučila po koju reč
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Govorite li STRANE JEZIKE ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Govorite li STRANE JEZIKE ?   Govorite li STRANE JEZIKE ? EmptyNed Feb 06, 2011 11:45 pm

Danubius ::
Zbilja-govorimo li strane jezike , koje i u kom obimu , da li nam je to znanje nekada u životu dobro došlo ?


Arapski- citam, pisem, govorim...
Ruski, citam, pisem, sporazumevam se...
Norveski, citam, pisem, govorim...
Engleski, citam, pisem, sporazumevam se ( slabije od ruskog)


Naravno da mi je znanje jezika u zivotu dobro doslo u razlicitim situacijama. Mogla bih do sutra o tome, koliko je dozivljaja...Mada isto tako znam i kako je kad si u tudjoj zemlji a ne znas jezik, do zla Boga grozan osecaj! I dok ucis, osecas se kao malo dete, imas puno toga da kazes, a sve moras nekako prosto...
Zao mi je sto Francuski ne znam, ali... [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Govorite li STRANE JEZIKE ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Govorite li STRANE JEZIKE ?   Govorite li STRANE JEZIKE ? EmptyPon Feb 07, 2011 12:00 am

sonia ::
Danubius ::
Zbilja-govorimo li strane jezike , koje i u kom obimu , da li nam je to znanje nekada u životu dobro došlo ?


Arapski- citam, pisem, govorim...
Ruski, citam, pisem, sporazumevam se...
Norveski, citam, pisem, govorim...
Engleski, citam, pisem, sporazumevam se ( slabije od ruskog)


Naravno da mi je znanje jezika u zivotu dobro doslo u razlicitim situacijama. Mogla bih do sutra o tome, koliko je dozivljaja...Mada isto tako znam i kako je kad si u tudjoj zemlji a ne znas jezik, do zla Boga grozan osecaj! I dok ucis, osecas se kao malo dete, imas puno toga da kazes, a sve moras nekako prosto...
Zao mi je sto Francuski ne znam, ali... [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Govorite li STRANE JEZIKE ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Govorite li STRANE JEZIKE ?   Govorite li STRANE JEZIKE ? EmptyPon Feb 07, 2011 12:01 am

greska
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Govorite li STRANE JEZIKE ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Govorite li STRANE JEZIKE ?   Govorite li STRANE JEZIKE ? EmptyPon Feb 07, 2011 12:05 am

alexej ::
greska


[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Govorite li STRANE JEZIKE ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Govorite li STRANE JEZIKE ?   Govorite li STRANE JEZIKE ? EmptyPon Feb 07, 2011 12:12 am

sonia ::
alexej ::
greska


[You must be registered and logged in to see this image.]

verovatno što ne govoriš francuski...Zato naša nada.nada živi U France..

Sonja, car de belles histoires et écrire l'arabe










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Gost
Gost
Anonymous



Govorite li STRANE JEZIKE ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Govorite li STRANE JEZIKE ?   Govorite li STRANE JEZIKE ? EmptyPon Feb 07, 2011 12:15 am

Spanski kao nas ,Njemacki pricam citam,katastrofalno pisem,Engleski komuniciram razumjem ga extra ali ne koristim pa losije govorim,Francuski sam govorio prije 5 godina telefonom sa pricao sa francuzima a sad ga neznam, totalno zaboravio,a imao sam cak predavanja i casove na francuskom.Da stvar bude bolja znao sam i pisati a sad samo znam procitati.Ne koristim ga nikad.Zalosno.
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Govorite li STRANE JEZIKE ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Govorite li STRANE JEZIKE ?   Govorite li STRANE JEZIKE ? EmptyPon Feb 07, 2011 12:22 am

alexej ::
Spanski kao nas ,Njemacki pricam citam,katastrofalno pisem,Engleski komuniciram razumjem ga extra ali ne koristim pa losije govorim,Francuski sam govorio prije 5 godina telefonom sa pricao sa francuzima a sad ga neznam, totalno zaboravio,a imao sam cak predavanja i casove na francuskom.Da stvar bude bolja znao sam i pisati a sad samo znam procitati.Ne koristim ga nikad.Zalosno.


Ovo potpisujem, kad jezik ne koristis, zaboravlja se... Jos ako ucis drugi neki... Uzas, koji to mix ispadne na pocetku .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Govorite li STRANE JEZIKE ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Govorite li STRANE JEZIKE ?   Govorite li STRANE JEZIKE ? EmptyPon Feb 07, 2011 12:32 am

Sa sestrom kad pricam to je haos.Ona govori 6-7 jezika i ako pocnemo na Spanskom okrenemo na nas pa ona odluta na Arapski.To kad bi netko sa strane slusao smijao bi se.Inace sestra mi je profesor Spanskog i Engleskog .Predaje sad u Alziru.A izmedju ostalog imam 2 sestre ,a i druga sestra mi je profesor ali Srpskog jezika u Bosni.Jedini ja bez diplome.
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Govorite li STRANE JEZIKE ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Govorite li STRANE JEZIKE ?   Govorite li STRANE JEZIKE ? EmptyPon Feb 07, 2011 12:39 am

alexej ::
Sa sestrom kad pricam to je haos.Ona govori 6-7 jezika i ako pocnemo na Spanskom okrenemo na nas pa ona odluta na Arapski.To kad bi netko sa strane slusao smijao bi se.Inace sestra mi je profesor Spanskog i Engleskog .Predaje sad u Alziru.A izmedju ostalog imam 2 sestre ,a i druga sestra mi je profesor ali Srpskog jezika u Bosni.Jedini ja bez diplome.


Svaka cast za sestre, a ti si jos mlad...Za diplomu nikad nije kasno..A vredi... Bar u belom svetu...










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
cojle
Zaštitnik seljačkih prava
Zaštitnik seljačkih prava
cojle


Location : Kumova slama
Humor : smešan samom sebi
Datum upisa : 09.08.2009

Govorite li STRANE JEZIKE ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Govorite li STRANE JEZIKE ?   Govorite li STRANE JEZIKE ? EmptyPon Feb 07, 2011 12:42 am

Gurbetski Govorite li STRANE JEZIKE ? 900975











Seljak sam pa umem i reč da probiram!
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Govorite li STRANE JEZIKE ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Govorite li STRANE JEZIKE ?   Govorite li STRANE JEZIKE ? EmptyPon Feb 07, 2011 12:46 am

cojle ::
Gurbetski [You must be registered and logged in to see this image.]


hehehhe, zamuckujes samo , kazi brate cigo, one sto umes bolje [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Govorite li STRANE JEZIKE ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Govorite li STRANE JEZIKE ?   Govorite li STRANE JEZIKE ? EmptyNed Avg 14, 2011 11:26 pm

Imala sam priliku da upoznam coveka koji govori 13 jezika, medju ostalima i Singlish [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Govorite li STRANE JEZIKE ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Govorite li STRANE JEZIKE ?   Govorite li STRANE JEZIKE ? EmptySub Okt 29, 2011 2:39 pm

..hehe ma shpreham,parlam i zamuckujem ali govorim srpski pa me ceo svet razume :yeeessss:
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Govorite li STRANE JEZIKE ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Govorite li STRANE JEZIKE ?   Govorite li STRANE JEZIKE ? EmptyČet Feb 09, 2012 7:32 pm

E sad, mene zanima, da li se i drugima desava sto i meni? Naime, pri ucenju stranog jezika, kad zafali rec, ne ubacujem iz maternjeg, vec iz drugog stranog jezika koji znam. I drugo, ako ne upotrebljavam jedan, uceci drugi, predhodni zaboravljam lagano? Ne mislim na maternji, to racunam da se nikad ne zaboravlja. ( Mozda neko ima slicno iskustvo)

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
allure

allure


Datum upisa : 19.01.2012

Govorite li STRANE JEZIKE ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Govorite li STRANE JEZIKE ?   Govorite li STRANE JEZIKE ? EmptyČet Feb 09, 2012 9:19 pm

sonia ::
E sad, mene zanima, da li se i drugima desava sto i meni? Naime, pri ucenju stranog jezika, kad zafali rec, ne ubacujem iz maternjeg, vec iz drugog stranog jezika koji znam. I drugo, ako ne upotrebljavam jedan, uceci drugi, predhodni zaboravljam lagano? Ne mislim na maternji, to racunam da se nikad ne zaboravlja. ( Mozda neko ima slicno iskustvo)

[You must be registered and logged in to see this image.]

Sonia... to što si opisala je karakteristično za većinu ljudi koji govore više od jednog stranog jezika. Naravno da ubacuješ strane reči u novi strani jezik, jer svoj u podsvesti ne vidiš kao strani... ubacuješ reči onog koji, ili bolje znaš, ili ti je trenutno u opticaju... takodje, verovatno se radi i o grupi sličnih jezika... ne verujem da, ako govoriš npr. engleski i francuski, pa kreneš da učiš neki totalno suprotni npr. arapski, da će ti nadolaziti anglo-francuske reči... zaboravljanje predhodno učenog ti oslobadja "memoriju u hard-disku" ili je možda razlog što ga ne govoriš... a kada znaš više stranih jezika, a nijedan ne govoriš izvesno vreme, kad kreneš da pričaš bilo koji, dolaze ti reči iz svakog koji znaš... dobro je da ih paralelno bar s vremena na vreme govoriš... eto, to bi bilo moje iskustvo...

leptir
Nazad na vrh Ići dole
Samhain

Samhain


Datum upisa : 22.11.2011

Govorite li STRANE JEZIKE ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Govorite li STRANE JEZIKE ?   Govorite li STRANE JEZIKE ? EmptyČet Feb 09, 2012 9:33 pm

sonia ::
Imala sam priliku da upoznam coveka koji govori 13 jezika, medju ostalima i Singlish [You must be registered and logged in to see this image.]

takvog gospodina sam i ja upoznala. 17 - sedamnaest - jezika priča, čita i piše..

nesvest
Nazad na vrh Ići dole
http://soulmate.forumieren.com/
allure

allure


Datum upisa : 19.01.2012

Govorite li STRANE JEZIKE ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Govorite li STRANE JEZIKE ?   Govorite li STRANE JEZIKE ? EmptyČet Feb 09, 2012 10:32 pm

Samhain ::
sonia ::
Imala sam priliku da upoznam coveka koji govori 13 jezika, medju ostalima i Singlish [You must be registered and logged in to see this image.]

takvog gospodina sam i ja upoznala. 17 - sedamnaest - jezika priča, čita i piše..

nesvest

takvog ja poznajem ... već godinama ... moj drug još iz detinjstva... ultra talenat za jezike... i za još koješta... naravno, gay je... valjda je zbog toga toliko pametan...
55555
Nazad na vrh Ići dole
Samhain

Samhain


Datum upisa : 22.11.2011

Govorite li STRANE JEZIKE ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Govorite li STRANE JEZIKE ?   Govorite li STRANE JEZIKE ? EmptyČet Feb 09, 2012 10:36 pm

moj poznanik je oženjen, dakle gay otpada :smile santa : gospodin je oko 80 godina.. drugi bi bili sretni da znaju šta su prošli tjedan ili prije dan dva radili.. cola
Nazad na vrh Ići dole
http://soulmate.forumieren.com/
allure

allure


Datum upisa : 19.01.2012

Govorite li STRANE JEZIKE ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Govorite li STRANE JEZIKE ?   Govorite li STRANE JEZIKE ? EmptyČet Feb 09, 2012 10:47 pm

Samhain ::
moj poznanik je oženjen, dakle gay otpada :smile santa : gospodin je oko 80 godina.. drugi bi bili sretni da znaju šta su prošli tjedan ili prije dan dva radili.. cola

pa, gospodin je zaista faca... :pušač: em 80, em hetero, em poliglota i to aktivni... 55555

kažu da mentalne vežbe održavaju mladost i da je učenje stranih jezika najbolje za vežbanje memorije, razvijanje inetlekta itd... :329340:

kad je tako kod hetero, mora da će ovaj moj frend - gay sa 80 govoriti i do 100 jezika... vrti

Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Govorite li STRANE JEZIKE ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Govorite li STRANE JEZIKE ?   Govorite li STRANE JEZIKE ? EmptyPet Feb 10, 2012 6:56 am

...deca mi govore 7 jezika i to ono kompletno...chitaju,pishu ,govore a ja samo srpsko/hrvatski..zezam se,znam engleski a francuski razumem sve ali ne znam da napishem nishta..ae ako se rachuna staroslovenski,onda znam ukupno 3 :eee:
Nazad na vrh Ići dole
Tarja

Tarja


Godina : 35
Datum upisa : 14.01.2013

Govorite li STRANE JEZIKE ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Govorite li STRANE JEZIKE ?   Govorite li STRANE JEZIKE ? EmptySre Jan 23, 2013 3:04 am

Engleski - razumem, govorim
Spanski - razumem, govorim
Ruski - rauzmem, al za govor bi mi trebalo da se vraitm u stos
Francuski - natucam osnove, ne volim ga
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Govorite li STRANE JEZIKE ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Govorite li STRANE JEZIKE ?   Govorite li STRANE JEZIKE ? EmptySre Jan 23, 2013 11:09 am

Bosanski, hrvatski, srpski, natucam makedonski i slovenacki :zubi3:
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Govorite li STRANE JEZIKE ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Govorite li STRANE JEZIKE ?   Govorite li STRANE JEZIKE ? EmptySre Jan 23, 2013 11:12 am

AstrinaKomsinica ::
Bosanski, hrvatski, srpski, natucam makedonski i slovenacki [You must be registered and logged in to see this image.]
aj bona šta nema u vuglu,ima u guglu... [You must be registered and logged in to see this image.]










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

Govorite li STRANE JEZIKE ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Govorite li STRANE JEZIKE ?   Govorite li STRANE JEZIKE ? EmptySre Jan 23, 2013 11:22 am

znam i ja Njemački samo treba puno hodati.... smehsmeh










Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Govorite li STRANE JEZIKE ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Govorite li STRANE JEZIKE ?   Govorite li STRANE JEZIKE ? EmptySre Jan 23, 2013 11:24 am

Pa zato mi albanski slabije ide smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

Govorite li STRANE JEZIKE ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Govorite li STRANE JEZIKE ?   Govorite li STRANE JEZIKE ? EmptySre Jan 23, 2013 11:25 am

AstrinaKomsinica ::
Pa zato mi albanski slabije ide smehsmeh

ooooo shkabon merdit... :329340: :rlol:










Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Govorite li STRANE JEZIKE ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Govorite li STRANE JEZIKE ?   Govorite li STRANE JEZIKE ? EmptySre Jan 23, 2013 11:26 am

Nisam dotle stigla u lekciji smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Govorite li STRANE JEZIKE ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Govorite li STRANE JEZIKE ?   Govorite li STRANE JEZIKE ? EmptySre Jan 23, 2013 11:28 am

AstrinaKomsinica ::
Nisam dotle stigla u lekciji [You must be registered and logged in to see this image.]
jeste obrazovani... [You must be registered and logged in to see this image.].

poliglote... [You must be registered and logged in to see this image.]










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Govorite li STRANE JEZIKE ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Govorite li STRANE JEZIKE ?   Govorite li STRANE JEZIKE ? EmptyČet Mar 20, 2014 9:20 am

Nesto razmisljam da obnovim ruski...Dugo ga nisam koristila, a moze zatrebati  zlz 
Tj. pocela sam da obnavljam, ali bih se oprobala na testu, da imam zvanicno polozeno, ovde.











[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

Govorite li STRANE JEZIKE ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Govorite li STRANE JEZIKE ?   Govorite li STRANE JEZIKE ? EmptyČet Mar 20, 2014 9:29 am

Ja sam nevidjeni antitalenat za jezike  trtrr 
Mislim da sam unikat. To svet nije video!
Nesto malo se sluzim ruskim i to je sve. Sva sreca pa se sinovi nisu metnuli na mene po tom pitanju i hvala Bogu govore engleski i nemacki perfektno. A sa dosta drugih jezika se sluze.
Nazad na vrh Ići dole
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne
podbarac


Godina : 68
Location : Novi Sad
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

Govorite li STRANE JEZIKE ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Govorite li STRANE JEZIKE ?   Govorite li STRANE JEZIKE ? EmptyČet Mar 20, 2014 10:37 am

Razvaljujem Ingleški ko i Srpski , mislim imo sam tricu iz oba jezika  smehsmeh  kad sam prešao iz Subotice u Novi Sad u petom osnovne oni su radili Engleski još u 4 razredu a mi severnjaci nismo . Nikad ih stići i sastaviti se a posle sam i odustao . Sad mi je žao a da počinjem nemem živaca .










[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Gothic
Gothic
Gothic
Gothic


Datum upisa : 21.04.2012

Govorite li STRANE JEZIKE ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Govorite li STRANE JEZIKE ?   Govorite li STRANE JEZIKE ? EmptyČet Mar 20, 2014 8:38 pm

Da Nekoliko...Srpski i Nemacki...snalazim se na Ruskom...Madjarskom...Turskom...Grckom i tako jos po neki... :329340: 

Pre neki dan deca su pricala nesto na Engleskom sa svojim drustvom i ja im se obratim na Engleskom...Oni su poceli da se smeju...Ja ih pitam sta je smesno da li sam nesto pogresno rekao...A oni mi kazu rekao si u Ifininitivu...Pa ja neznam sta je Infinitiv ni na Srpskom a od kud bih znao na Engleskom...[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

Govorite li STRANE JEZIKE ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Govorite li STRANE JEZIKE ?   Govorite li STRANE JEZIKE ? EmptyČet Mar 20, 2014 9:15 pm

Snalazim se nekako sa engleskim (ranije pričao tečno) a sad tek toliko koliko mi je potrebno.










Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Sibila_
Zalutala Niotkuda
Zalutala Niotkuda
Sibila_


Datum upisa : 20.12.2011

Govorite li STRANE JEZIKE ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Govorite li STRANE JEZIKE ?   Govorite li STRANE JEZIKE ? EmptyPet Avg 07, 2015 4:48 pm

Engleski govorim i pišem, u Italijanskom se snalazim, nastavila da ga učim, a i mađarski mi nije sasvim stran. Govorim i jedan "maternji" -palćanski, jezik vojvođanskih Bugara, sličan je bugarskom, ali samo sličan.. Nažalost, nemam ga gde ni govoriti niti održavati sem ono nekad, sama sa sobom, tek da ne zaboravim sve.
Inače, mogu da se snađem u nekoj osnovnoj komunikaciji i sa nemačkim, no sve to nije nešto, dok ne ovladaš fondom od bar 500 reči i gramatikom, koliko toliko.
Ono što je činjenica je da kad progovoriš dva jezika, učenje svakog sledećeg ide lakše, samo valja biti uporan.
Instalirala sam aplikacije za tri jezika na telefonu. Svakogdnevno prođem vežbe, nekad sva tri, nekad jednog, ali jako prija.
Inače, pročitala sam negde da učenje stranih jezika smanjuje opasnost od senilnosti. Ne znam...reći ću vam za deceniju, dve... :)










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Govorite li STRANE JEZIKE ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Govorite li STRANE JEZIKE ?   Govorite li STRANE JEZIKE ? EmptyPet Avg 07, 2015 10:29 pm

dusicaa ::
Ja sam nevidjeni antitalenat za jezike  trtrr 
Mislim da sam unikat. To svet nije video!
Nesto malo se sluzim ruskim i to je sve.
Sva sreca pa se sinovi nisu metnuli na mene po tom pitanju i hvala Bogu govore engleski i nemacki perfektno. A sa dosta drugih jezika se sluze.

Jako mi je žao što ću te razočarati. Nisi unikat. Čak i taj jedan strani koji koliko toliko razumemo nam je isti. Moj talenat za učenje stranih jezika je dobar materijal za neku humorističku emisiju. Jednom je koleginica pokušala da me "uči" mađarski što se završilo dvodnevnim vraćanjem nje iz kome u koju je upala smejući se mojim pokušajima da izgovorim neke glasove na mađarskom. Instruktorka engleskog mi je rekla da imam "potencijal" za nemački na osnovu onog kako sam izgovarala reči i rečenice na časovima engleskog. Verujem joj na reč ali ne pokušavam da proverim. Nek mi ostane bar neka "uteha".
Nazad na vrh Ići dole
Lujkaa

Lujkaa


Datum upisa : 21.07.2015

Govorite li STRANE JEZIKE ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Govorite li STRANE JEZIKE ?   Govorite li STRANE JEZIKE ? EmptyPet Avg 07, 2015 10:51 pm

Najslabija karika mi je konverzacija na engleskom. Pisanje, citanje i razumevanje tog sto je napisano su na sasvim solidnom nivou s obzirom da ga nisam duze vreme koristila. Vreme ce uciniti svoje pa ce se i "propevati" na istom.
Ostali jezici su visa matematika za mene.
Nazad na vrh Ići dole
brdjanin
peskovit je put do zvezda
brdjanin


Datum upisa : 13.09.2013

Govorite li STRANE JEZIKE ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Govorite li STRANE JEZIKE ?   Govorite li STRANE JEZIKE ? EmptyPet Avg 07, 2015 10:53 pm

Molim lepo...imam crno-na belo osmicu iz Akademskog engleskog!!! :sunce11:










Nizbrdo je lakše. Ali uzbrdo je avantura!
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Govorite li STRANE JEZIKE ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Govorite li STRANE JEZIKE ?   Govorite li STRANE JEZIKE ? EmptyPet Avg 07, 2015 11:05 pm

ma govorim jasta radim...al me nista ne razumiju....ahahah

Danas u Njemackoj pricam,covjek blijedo gleda....muz me pita znam li ja njemacki,reko pa znam,vidis da pricam...ahahah a on veli,pricas Njemcu svicarski,vidis da ne zna sta govoris....ahahah
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Govorite li STRANE JEZIKE ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Govorite li STRANE JEZIKE ?   Govorite li STRANE JEZIKE ? EmptyPet Avg 07, 2015 11:12 pm

Astra ::
ma govorim jasta radim...al me nista ne razumiju....ahahah

Danas u Njemackoj pricam,covjek blijedo gleda....muz me pita znam li ja njemacki,reko pa znam,vidis da pricam...ahahah a on veli,pricas Njemcu svicarski,vidis da ne zna sta govoris....ahahah


Hahahha, isto i ja tako!  smehsmeh Kad ti ja to pomesam, samu sebe ne razumem sta ono rekoh  zubbb 

A nasmesnije sto ljudi ne skontaju odmah nego te samo gledaju belo!  smehsmeh  Nekad se okrenem i ispravim, a nekad samo nastavim kao da je sve ok  rabbit










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Govorite li STRANE JEZIKE ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Govorite li STRANE JEZIKE ?   Govorite li STRANE JEZIKE ? Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Govorite li STRANE JEZIKE ?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» 100 NAJBOLJIH PESAMA (strane)
» Zivot lutke sa naslovne strane
» Lutka sa naslovne strane- modeli

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: KNJIŽEVNOST I JEZIK :: JEZIKOVA JUHA :: LINGVISTIKA-
Skoči na: