DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
EGZORCIZAM? - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
EGZORCIZAM? - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 EGZORCIZAM?

Ići dole 
+8
Kijara-brm
Auror@
Samouka
Klosarka
determinanta
PJER
Lily
Danubius
12 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

EGZORCIZAM? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: EGZORCIZAM?   EGZORCIZAM? - Page 2 EmptyČet Jan 29, 2009 9:25 pm

First topic message reminder :

Egzorcizam (grč. εξορκίζω - zaklinjati, obavezati, zaposednuti nekog; εξορμάω - isterivati, provaljivati, pokrenuti) predstavlja moć, umeće ili dar isterivanja zlih duhova, besova i đavola iz tela njima opsednutih ljudi. Prisutno je u u verskom sistemu mnogih religija.


Egzorcizam u Hrišćanstvu
U Hrišćanstvu se veruje da je ovaj dar Isus Hrist, pozivajući se na Svetog Duha i uz prizivanje Božije pomoći preneo na svoje učenike - apostole.

Sve do III veka egzorcizmom su se mogli baviti svi hrišćani bez razlike, a od tog vremena samo sveštenici koji su ga vršili kako nad vernicima tako i nad katihumenima i izopštenim iz Hristove vere. Očito je da se egzorcizam sastojao iz neke vrste posebne molitve nad ljudima obolelim od kakvog psihičkog poremećaja ili psihijatrijske bolesti (besni, mesečari, padavičari) uz istovremeno polaganje ruku na njih.

Sudeći po starozavetnim i novozavetnim spisima, propratne reči mogle su glasiti: "Gospod da te ukori, Sotono" ili: "Gospod neka ti zapreti". Egzorcizmi u ime Hristovo pokazuju ne samo njegovu prevlast nad đavolom kao palim anđelom, već u apostolskim vremenima poprimaju i vid očigledne borbe protiv svih oblika praznoverja, magije, vradžbina, nadrilekarstva i idolopokloništva.


Šta vi mislite o djavolu u čoveku, i isterivanju -dešava se moguće je, ili ? EGZORCIZAM? - Page 2 153448










[You must be registered and logged in to see this image.]


Poslednji izmenio danubius dana Čet Jan 29, 2009 9:27 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/

AutorPoruka
Gost
Gost




EGZORCIZAM? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: EGZORCIZAM?   EGZORCIZAM? - Page 2 EmptyPet Dec 29, 2017 10:33 pm

Laž, masna laž!
Ko koga ovde zajebava?
Prvo, nečastivi je dokazao svoje nepostojanje a onda se ponovo pojavljuje. Opaaa, PRC!
Znači da je lično Bog zadužen za te ujdurme.
Vernici, šta ćemo sad?
rasta
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




EGZORCIZAM? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: EGZORCIZAM?   EGZORCIZAM? - Page 2 EmptyPet Dec 29, 2017 10:36 pm

kutijica ::
Ma razumijem ja tebe, samo mi smeta kad kažeš da zlo dolazi  upravo iz crkve.. ne znam dal'je to bila samo tvoja šala ili stvarno misliš tako..

Tačno! Zlo dolazi baš iz crkve, odnosno, direktne linije sa bogom. U suprotnom, negova svemoć pada u vodu.
Nazad na vrh Ići dole
kutijica




Datum upisa : 10.12.2013

EGZORCIZAM? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: EGZORCIZAM?   EGZORCIZAM? - Page 2 EmptyPet Dec 29, 2017 10:37 pm

Neko nekoga ovdje prca to je očito :adv:
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




EGZORCIZAM? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: EGZORCIZAM?   EGZORCIZAM? - Page 2 EmptyPet Dec 29, 2017 10:39 pm

kutijica ::
Neko nekoga ovdje prca to je očito :adv:

JU, zar bogohulne riječi? rasta
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator



Datum upisa : 21.12.2008

EGZORCIZAM? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: EGZORCIZAM?   EGZORCIZAM? - Page 2 EmptyPet Dec 29, 2017 10:39 pm

kutijica ::
Ma razumijem ja tebe, samo mi smeta kad kažeš da zlo dolazi  upravo iz crkve.. ne znam dal'je to bila samo tvoja šala ili stvarno misliš tako..
Svako ima pravo da veruje i ne veruje.
Nema šta da ti smeta.Ti veruješ,ja ne verujem.

Ovo mi dođe kao neka sekta.Egzorcizam.
Ćale-Spasi me .Šokirah se.
Paz* ovo  ludismeh  affraid 

Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Gost
Gost




EGZORCIZAM? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: EGZORCIZAM?   EGZORCIZAM? - Page 2 EmptyPet Dec 29, 2017 10:43 pm

Kijara-brm ::
kutijica ::
Ma razumijem ja tebe, samo mi smeta kad kažeš da zlo dolazi  upravo iz crkve.. ne znam dal'je to bila samo tvoja šala ili stvarno misliš tako..
Svako ima pravo da veruje i ne veruje.
Nema šta da ti smeta.Ti veruješ,ja ne verujem.

Ovo mi dođe kao neka sekta.Egzorcizam.
Ćale-Spasi me .Šokirah se.
Paz* ovo  ludismeh  affraid 


Odvikavanje od narkotika, lopatom je simpatičnije. rasta
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




EGZORCIZAM? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: EGZORCIZAM?   EGZORCIZAM? - Page 2 EmptyPet Dec 29, 2017 10:45 pm

Recimo, rastumačimo orgazam. Br'tE, slast pomešana sa ...
Nazad na vrh Ići dole
kutijica




Datum upisa : 10.12.2013

EGZORCIZAM? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: EGZORCIZAM?   EGZORCIZAM? - Page 2 EmptyPet Dec 29, 2017 10:47 pm

Naravno da mi smeta
Tko smo mi da sudimo
Ovi snimci su uznemirujući i u širokom luku ih izbjegavam
Meni je dokaz padre Pio, on je imao veliku borbu s đavlom..zar to nije dovoljno..
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




EGZORCIZAM? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: EGZORCIZAM?   EGZORCIZAM? - Page 2 EmptyPet Dec 29, 2017 10:52 pm

kutijica ::
Naravno da mi smeta
Tko smo mi da sudimo
Ovi snimci su uznemirujući i u širokom luku ih izbjegavam
Meni je dokaz padre Pio, on je imao veliku borbu s đavlom..zar to nije dovoljno..

Čekaj, zar đavo nije dokazao da ne postoji?
Znači da sumnjaš u svemogućnost boga!
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

EGZORCIZAM? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: EGZORCIZAM?   EGZORCIZAM? - Page 2 EmptyPet Dec 29, 2017 10:54 pm

kutijica ::
Naravno da mi smeta
Tko smo mi da sudimo
Ovi snimci su uznemirujući i u širokom luku ih izbjegavam
Meni je dokaz padre Pio, on je imao veliku borbu s đavlom..zar to nije dovoljno..
Gle ,ko smo mi da sudimo,a ko mene može da uveri da je ovo normalno i istinito.
Ja imam svoje mišljenje o svemu tome ,kao i čudesima u Međugorju(ukazivanje Gospe) i nisam jedina.
Svako može da veruje/neveruje,osuđuje/ne osuđuje.
Ne namećem svoje mišljenje drugima,tako ni drugi ne mogu meni.(ovo je samo diskusija)

Što kaže ćale -lopatom pa mlatni.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
kutijica

kutijica


Datum upisa : 10.12.2013

EGZORCIZAM? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: EGZORCIZAM?   EGZORCIZAM? - Page 2 EmptyPet Dec 29, 2017 10:55 pm

Ja od tebe čujem da sotona ne postoji..ti si sve nešto pobrkao cc
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



EGZORCIZAM? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: EGZORCIZAM?   EGZORCIZAM? - Page 2 EmptyPet Dec 29, 2017 11:00 pm

kutijica ::
Ja od tebe čujem da sotona ne postoji..ti si sve nešto pobrkao cc  

Sotona ne postoji! Postoje ljudi. Niko, ama baš niko nije dokazao postojanje bogova, vampira, đavola, raznoraznih čudesa. 99% prirodnih stvari su pripisivane nadzemaljskim. Vulkan-đavo, malokrvnost- vampir, pišanje u snu-babaroga ispod kreveta... Stiven King je majka Mara za idiote.


Poslednji izmenio Eugen Grafvajer dana Pet Dec 29, 2017 11:01 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
kutijica

kutijica


Datum upisa : 10.12.2013

EGZORCIZAM? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: EGZORCIZAM?   EGZORCIZAM? - Page 2 EmptyPet Dec 29, 2017 11:01 pm

Kijara-brm ::
kutijica ::
Naravno da mi smeta
Tko smo mi da sudimo
Ovi snimci su uznemirujući i u širokom luku ih izbjegavam
Meni je dokaz padre Pio, on je imao veliku borbu s đavlom..zar to nije dovoljno..
Gle ,ko smo mi da sudimo,a ko mene može da uveri da je ovo normalno i istinito.
Ja imam svoje mišljenje o svemu tome ,kao i čudesima u Međugorju(ukazivanje Gospe) i nisam jedina.
Svako može da veruje/neveruje,osuđuje/ne osuđuje.
Ne namećem svoje mišljenje drugima,tako ni drugi ne mogu meni.(ovo je samo diskusija)

Što kaže ćale -lopatom pa mlatni.
Ja nit pokušavam da te ubedim u suprotno
Niti mogu niti želim..
Samo iznosim ono što meni smeta
jednostavno di se ne slažem sa tobom..
Mislim da imam na to pravo
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

EGZORCIZAM? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: EGZORCIZAM?   EGZORCIZAM? - Page 2 EmptyPet Dec 29, 2017 11:04 pm

Napisala sam da nema šta da ti smeta.Svako ima svoje mišljenje i ima pravo da ga iznese  girlvrc

Ovaj put bi se složila sa Eugenom .Opušteno.Ovo je samo diskusija.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
kutijica

kutijica


Datum upisa : 10.12.2013

EGZORCIZAM? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: EGZORCIZAM?   EGZORCIZAM? - Page 2 EmptyPet Dec 29, 2017 11:06 pm

Eugen Grafvajer ::
kutijica ::
Ja od tebe čujem da sotona ne postoji..ti si sve nešto pobrkao cc  

Sotona ne postoji! Postoje ljudi. Niko, ama baš niko nije dokazao postojanje bogova, vampira, đavola, raznoraznih čudesa. 99% prirodnih stvari su pripisivane nadzemaljskim. Vulkan-đavo, malokrvnost- vampir, pišanje u snu-babaroga ispod kreveta... Stiven King je majka Mara za idiote.
Zašto su onda sve to izmislili, objasni mi molim te..
Neke stvari nikako da dokučim..
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



EGZORCIZAM? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: EGZORCIZAM?   EGZORCIZAM? - Page 2 EmptyPet Dec 29, 2017 11:07 pm

kutijica ::
Kijara-brm ::
kutijica ::
Naravno da mi smeta
Tko smo mi da sudimo
Ovi snimci su uznemirujući i u širokom luku ih izbjegavam
Meni je dokaz padre Pio, on je imao veliku borbu s đavlom..zar to nije dovoljno..
Gle ,ko smo mi da sudimo,a ko mene može da uveri da je ovo normalno i istinito.
Ja imam svoje mišljenje o svemu tome ,kao i čudesima u Međugorju(ukazivanje Gospe) i nisam jedina.
Svako može da veruje/neveruje,osuđuje/ne osuđuje.
Ne namećem svoje mišljenje drugima,tako ni drugi ne mogu meni.(ovo je samo diskusija)

Što kaže ćale -lopatom pa mlatni.
Ja nit pokušavam da te ubedim u suprotno
Niti mogu niti želim..
 Samo iznosim  ono što meni smeta
jednostavno di se ne slažem sa tobom..
Mislim da imam na to pravo

Nije stvar u ubeđivanju da li nešto postoji ili ne postoji. Stvar je u logici i zdravom razumu. Na nama je da odlučimo o ispravnosti nečega. Pripisivanje nekom dobrog a pogotovo, lošeg je izbegavanje odgovornosti.
Nazad na vrh Ići dole
kutijica

kutijica


Datum upisa : 10.12.2013

EGZORCIZAM? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: EGZORCIZAM?   EGZORCIZAM? - Page 2 EmptyPet Dec 29, 2017 11:08 pm

Kijara-brm ::
Napisala sam da nema šta da ti smeta.Svako ima svoje mišljenje i ima pravo da ga iznese  girlvrc

Ovaj put bi se složila sa Eugenom .Opušteno.Ovo je samo diskusija.
Pa upravo to i radimo nas dvije..svaka ima svoje mišljenje, zar ne?
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



EGZORCIZAM? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: EGZORCIZAM?   EGZORCIZAM? - Page 2 EmptyPet Dec 29, 2017 11:11 pm

kutijica ::
Eugen Grafvajer ::
kutijica ::
Ja od tebe čujem da sotona ne postoji..ti si sve nešto pobrkao cc  

Sotona ne postoji! Postoje ljudi. Niko, ama baš niko nije dokazao postojanje bogova, vampira, đavola, raznoraznih čudesa. 99% prirodnih stvari su pripisivane nadzemaljskim. Vulkan-đavo, malokrvnost- vampir, pišanje u snu-babaroga ispod kreveta... Stiven King je majka Mara za idiote.
 Zašto su onda sve to izmislili, objasni mi molim te..
Neke stvari nikako da dokučim..

Izmišljeno je da bi ljude držali pod kontrolom. Ulivanjem straha su uzimali od lakovernih, njihova dobra. Ded se onda pitaj da li je crkva dobra ili zla?
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



EGZORCIZAM? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: EGZORCIZAM?   EGZORCIZAM? - Page 2 EmptyPet Dec 29, 2017 11:12 pm

kutijica ::
Kijara-brm ::
Napisala sam da nema šta da ti smeta.Svako ima svoje mišljenje i ima pravo da ga iznese  girlvrc

Ovaj put bi se složila sa Eugenom .Opušteno.Ovo je samo diskusija.
Pa upravo to i radimo nas dvije..svaka ima svoje mišljenje, zar ne?

Mišljenje je k'o guzica. Svako je ima. rasta
Nazad na vrh Ići dole
kutijica

kutijica


Datum upisa : 10.12.2013

EGZORCIZAM? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: EGZORCIZAM?   EGZORCIZAM? - Page 2 EmptyPet Dec 29, 2017 11:19 pm

Sad si me nasmijao...

Pa zar nije bolje da vjerujem u nešto nego u ništa..brate mili..
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



EGZORCIZAM? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: EGZORCIZAM?   EGZORCIZAM? - Page 2 EmptyPet Dec 29, 2017 11:23 pm

kutijica ::
Sad si me nasmijao...

Pa zar nije bolje da vjerujem u nešto nego u ništa..brate mili..

Bolje je iz prostog razloga jer krivicu uvek možeš svaliti na nekog drugog.
Inače, to je bolest nezrelih ljudi jer ne traže rešenja, nego, opravdanja. No, svako je odgovoran za svoje postupke.
Nazad na vrh Ići dole
kutijica

kutijica


Datum upisa : 10.12.2013

EGZORCIZAM? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: EGZORCIZAM?   EGZORCIZAM? - Page 2 EmptyPet Dec 29, 2017 11:33 pm

Imam ja milost od Boga da to ne radim..
No ne bi više o tome ..mlaki sam vjernik, pobjeda je na tvojoj strani..
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



EGZORCIZAM? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: EGZORCIZAM?   EGZORCIZAM? - Page 2 EmptyPet Dec 29, 2017 11:43 pm

kutijica ::
Imam ja milost od Boga da to ne radim..  
No ne bi više o tome ..mlaki sam vjernik, pobjeda je na tvojoj strani..

Nema tu ni pobednika, ni gubitnika.
S druge strane, možda sam ja gubitnik, jer se vazda vraćam kući izranavljen iz borbi za pravdu. Kada bih imao vere, lakše bih podnosio eksere kojim me zakucavaju.
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

EGZORCIZAM? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: EGZORCIZAM?   EGZORCIZAM? - Page 2 EmptyPet Dec 29, 2017 11:57 pm

Eugen Grafvajer ::
kutijica ::
Imam ja milost od Boga da to ne radim..  
No ne bi više o tome ..mlaki sam vjernik, pobjeda je na tvojoj strani..

Nema tu ni pobednika, ni gubitnika.
S druge strane, možda sam ja gubitnik, jer se vazda vraćam kući izranavljen iz borbi za pravdu. Kada bih imao vere, lakše bih podnosio eksere kojim me zakucavaju.
Svako veruje u nešto.Nada poslednja umire.
Vera u bolje sutra,lepe misli i kad je najteže .Vera u sve lepo je motiv za dalje.
Realno-skoro si izašao kao pobednik iz jedne  životne bitke.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
kutijica

kutijica


Datum upisa : 10.12.2013

EGZORCIZAM? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: EGZORCIZAM?   EGZORCIZAM? - Page 2 EmptySub Dec 30, 2017 12:01 am

Prijatelju moj, pravdu niko nije istjerao  na čisto, tako nećemo ni mi..  ja doduše i nisam za neke druge konverzije, mnogo brzo odustajem, zato si ti super i moram da te pohvalim , ono što sam uočila, a to je ..da si  jako  elokventan  lik, sve pohvale, veliki pozdrav 😉
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



EGZORCIZAM? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: EGZORCIZAM?   EGZORCIZAM? - Page 2 EmptySub Dec 30, 2017 12:10 am

kutijica ::
Prijatelju moj, pravdu niko nije istjerao  na čisto, tako nećemo ni mi..  ja doduše i nisam za neke druge konverzije, mnogo brzo odustajem, zato si ti super i moram da te pohvalim , ono što sam uočila, a to je ..da si  jako  elokventan  lik, sve pohvale, veliki pozdrav 😉

Ваистину хаугх. rasta

Nazad na vrh Ići dole
kutijica

kutijica


Datum upisa : 10.12.2013

EGZORCIZAM? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: EGZORCIZAM?   EGZORCIZAM? - Page 2 EmptySub Dec 30, 2017 12:17 am

Jel' to ćirilica.. jao ..šta li tu sad piše.. nesto..vaistinu..ovo drugo ne ide..
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



EGZORCIZAM? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: EGZORCIZAM?   EGZORCIZAM? - Page 2 EmptySub Dec 30, 2017 12:19 am

kutijica ::
Jel' to ćirilica.. jao ..šta li tu sad piše.. nesto..vaistinu..ovo drugo ne ide..  

Indijanski pozdrav prilikom završetka razgovora, HAUGH. :948208144:
Nazad na vrh Ići dole
kutijica

kutijica


Datum upisa : 10.12.2013

EGZORCIZAM? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: EGZORCIZAM?   EGZORCIZAM? - Page 2 EmptySub Dec 30, 2017 12:23 am

Eugen Grafvajer ::
kutijica ::
Jel' to ćirilica.. jao ..šta li tu sad piše.. nesto..vaistinu..ovo drugo ne ide..  

Indijanski pozdrav prilikom završetka razgovora, HAUGH. :948208144:

ne znam mahmah
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

EGZORCIZAM? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: EGZORCIZAM?   EGZORCIZAM? - Page 2 EmptySub Dec 30, 2017 9:15 am

Zanimljivo suočavanje stavova Eugen vs Kutijica ft Kijara .
Od postanka hrišćanstva ,"Sotona" je izgovor za sve i svašta ,sve do masovnih ubica . Ti su baš nekako skoro pa obavezno "satanisti" . Inače ne bi to radili -da ih nije obuzeo "demon" .
Po pravilu ,i takvi "otkriju Veru" i ostatak života provode "kajući se" (kao recimo Čarls Menson -malo sutra )
Onima koji su od detinjstva trovani "dogmom" nimalo ne pomaže logično razmišljanje -ko su ti ljudi koji "isteruju đavola" , i činjenica da je 99 % "egzorcizama" utvrđeno da je nameštaljka u dogovoru sa porodicom i samim "posednutim" ,često i za novac . Dakle -performans koji treba da utera strah u "verne" i "učvrsti veru" . Katolička ,pa i pravoslavna crkva tu foru koristi od postanka hrišćanstva .
Sledeća činjenica koja je zaista opšte poznata ,da su vekovima "posednutim" smatrani oboleli od raznih psihičkih obolenja ,naročito paranoidno šizofreni , manični ,čak i epileptičari ,jer su svi oni zbog prirode bolesti dušu dali za "specijalne efekte" .
To što "posednuti" često podlegnu "isterivanju" nema veze -đavo je isteran ,a "duša" je spasena ,počivao u miru .
Tragično najsmešniji slučaj se desio nedavno ,kada je u rijalitiju "Parovi" izvesni Alen Azarić (bivši lopov ,izbacivač u javnoj kući ,robijaš ) "isterivao đavola" iz sisate "starlete" iz Sarajeva Zerine Hećo ,i sve to u udarnom terminu ,da Tv sa nacionalnom frekvencijom ,koja je registrovana kao "dečija" ?


Dotična je obelodanila da se radilo o "dogovoru "sa dotičnim i da je sve bilo "nameštaljka" ,ali niko nije odgovarao ,čak ni zbog namernog obmanjivanja javnosti ?
Sotona je bedni amater u odnosu na političare i popove ,a jedini pravi egzorcisti su narod sa bakljama ,katranom i perjem ,koji bi se njima pozabavili .
E ,to bi bio egzorcizam .











[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



EGZORCIZAM? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: EGZORCIZAM?   EGZORCIZAM? - Page 2 EmptySub Dec 30, 2017 10:57 am

Danubius ::

Sotona je bedni amater u odnosu na političare i popove ,a jedini pravi egzorcisti su narod sa bakljama ,katranom i perjem ,koji bi se njima pozabavili .
E ,to bi bio egzorcizam .


99,99%, podržavam argumentovanu teoriju. (ne pali se, nisam rektoleta) rasta
Nazad na vrh Ići dole
kutijica

kutijica


Datum upisa : 10.12.2013

EGZORCIZAM? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: EGZORCIZAM?   EGZORCIZAM? - Page 2 EmptySub Dec 30, 2017 4:19 pm

Ja kao kršćanka vjerujem u Boga , isto tako vjerujem da  i Sotona vlada svijetom, vlada nad nama.  
Neki ljudi ne vjeruju u Boga, na to imaju pravo, zašto onda u nekim  teškim životnim situacijama  vape za pomoć upravo od Boga..to mi je stvarno smiješno..
Zlodusi  itekako postoje, nevidljivi su, moram priznati, jedino mogu reći da ih itekako osjećam. Napastuju  naš um, umanjuje našu snagu i na taj način nas brzo savladaju i bacaju u grijeh.
Pogotovo mlade,   zlo im prikazuje pod prividom dobra, sve dok ih  ne zarobi i  kada se najmanje nadaju, desi se pad.
Dani, ovaj tvoj klip mi je dokaz koliko su mladi opsjednuti,  bolesni i svašta nešto..
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

EGZORCIZAM? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: EGZORCIZAM?   EGZORCIZAM? - Page 2 EmptySub Dec 30, 2017 5:17 pm

Danubius ::
Zanimljivo suočavanje stavova Eugen vs Kutijica ft Kijara .
Od postanka hrišćanstva ,"Sotona" je izgovor za sve i svašta ,sve do masovnih ubica . Ti su baš nekako skoro pa obavezno "satanisti" . Inače ne bi to radili -da ih nije obuzeo "demon" .
Po pravilu ,i takvi "otkriju Veru" i ostatak života provode "kajući se" (kao recimo Čarls Menson -malo sutra )
Onima koji su od detinjstva trovani "dogmom" nimalo ne pomaže logično razmišljanje -ko su ti ljudi koji "isteruju đavola" , i činjenica da je 99 % "egzorcizama" utvrđeno da je nameštaljka u dogovoru sa porodicom i samim "posednutim" ,često i za novac . Dakle -performans koji treba da utera strah u "verne" i "učvrsti veru" . Katolička ,pa i pravoslavna crkva tu foru koristi od postanka hrišćanstva .
Sledeća činjenica koja je zaista opšte poznata ,da su vekovima "posednutim" smatrani oboleli od raznih psihičkih obolenja ,naročito paranoidno šizofreni , manični ,čak i epileptičari ,jer su svi oni zbog prirode bolesti dušu dali za "specijalne efekte" .
To što "posednuti" često podlegnu "isterivanju" nema veze -đavo je isteran ,a "duša" je spasena ,počivao u miru .
Tragično najsmešniji slučaj se desio nedavno ,kada je u rijalitiju "Parovi" izvesni Alen Azarić (bivši lopov ,izbacivač u javnoj kući ,robijaš ) "isterivao đavola" iz sisate "starlete" iz Sarajeva Zerine Hećo ,i sve to u udarnom terminu ,da Tv sa nacionalnom frekvencijom ,koja je registrovana kao "dečija" ?
Dotična je obelodanila da se radilo o "dogovoru "sa dotičnim i da je sve bilo "nameštaljka" ,ali niko nije odgovarao ,čak ni zbog namernog obmanjivanja javnosti ?
Sotona je bedni amater u odnosu na političare i popove ,a jedini pravi egzorcisti su narod sa bakljama ,katranom i perjem ,koji bi se njima pozabavili .
E ,to bi bio egzorcizam .

Ni dodati ni oduzeti.   fejs .
Sad me spalite na lomači ali ja rekoh  da sve zlo dolazi iz crkve od strane popova. Zarad para šta se sve neće izmisliti. 

Meni je žao ljudi koji veruju u nemoguće.Koja zaluđenost da ti se ukaže  duh,Gospa i slično.
Drogiranost od neimaštine.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Gost
Gost
Anonymous



EGZORCIZAM? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: EGZORCIZAM?   EGZORCIZAM? - Page 2 EmptySub Dec 30, 2017 8:49 pm

kutijica ::
Ja kao kršćanka vjerujem u Boga , isto tako vjerujem da  i Sotona vlada svijetom, vlada nad nama.  
Neki ljudi ne vjeruju u Boga, na to imaju pravo, zašto onda u nekim  teškim životnim situacijama  vape za pomoć upravo od Boga..to mi je stvarno smiješno..
Zlodusi  itekako postoje, nevidljivi su, moram priznati, jedino mogu reći da ih itekako osjećam. Napastuju  naš um, umanjuje našu snagu i na taj način nas brzo savladaju i bacaju u grijeh.
Pogotovo mlade,   zlo im prikazuje pod prividom dobra, sve dok ih  ne zarobi i  kada se najmanje nadaju, desi se pad.
Dani, ovaj tvoj klip mi je dokaz koliko su mladi opsjednuti,  bolesni i svašta nešto..

Čekaj, veruješ u svemogućeg boga a tvrdiš da sotona vlada svijetom???
Ko se sa kim u te' posvađ'o?

rasta
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

EGZORCIZAM? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: EGZORCIZAM?   EGZORCIZAM? - Page 2 EmptySub Dec 30, 2017 9:29 pm

Bog je zaduzen za sve dobro,a nedostatak vjere i boga cini ono zlo koje ljudi nazvase sotonom.....to ide jedno s drugim....ko vjeruje u boga,taj se bori protiv sotone kao takve sireci vjeru.
Svi vjernici se boje sotone,to je takodjer dio vjere.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Gost
Gost
Anonymous



EGZORCIZAM? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: EGZORCIZAM?   EGZORCIZAM? - Page 2 EmptySub Dec 30, 2017 10:10 pm

Astra ::
Bog je zaduzen za sve dobro,a nedostatak vjere i boga cini ono zlo koje ljudi nazvase sotonom.....to ide jedno s drugim....ko vjeruje u boga,taj se bori protiv sotone kao takve sireci vjeru.
Svi vjernici se boje sotone,to je takodjer dio vjere.

Nema ljutnje ako kažem da su se vernici posvađali sami sa sobom.
Vrhovno dobro ne dozvoljava da pobedi zlo!
Međutim, vrhovno dobro, masno puši od vrhovnog zla.
Znači, vrhovno dobro ne postoji ili postoji vrhovno zlo.
Znači, №2, treba se opredeliti za štovanje satane i da nas bog tj. satana vidi.
Đavolice u negližeu tropska vrućina, prigušena svetla, alkohol, droge, sex, bahanalije...
Ne, težimo ka anđelčićima, harfe, oblačići, evnusi, cure koje se ne smeju dirati... daaaj!


rasta
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



EGZORCIZAM? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: EGZORCIZAM?   EGZORCIZAM? - Page 2 EmptySub Dec 30, 2017 10:17 pm

Eugen Grafvajer ::


Nema ljutnje ako kažem da su se vernici posvađali sami sa sobom.
Vrhovno dobro ne dozvoljava da pobedi zlo!
Međutim, vrhovno dobro, masno puši od vrhovnog zla.
Znači, vrhovno dobro ne postoji ili postoji vrhovno zlo.
Znači, №2, treba se opredeliti za štovanje satane i da nas bog tj. satana vidi.
 Đavolice u negližeu tropska vrućina, prigušena svetla, alkohol, droge, sex, bahanalije...
Ne, težimo ka anđelčićima, harfe, oblačići, evnusi, cure koje se ne smeju dirati... daaaj!


rasta

Nema ljutnje ako ja tebi kažem da sam ja nepopravljivi Don Kihot koji udara na vjetrenjače. Meni je ljepše da vjerujem da Bog nije Sotona i da je Bog jači i bolji. Nisam neki vjernik, ali dopada mi se ideja ako smo dobri, humani, ne činimo zla, da ćemo biti bolji i da ćemo ako treba za to i biti nagrađeni, ne na onom nekom drugom svijetu obavezno, zašto ne i na ovom?
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



EGZORCIZAM? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: EGZORCIZAM?   EGZORCIZAM? - Page 2 EmptyNed Dec 31, 2017 9:29 am

justicija ::
Eugen Grafvajer ::


Nema ljutnje ako kažem da su se vernici posvađali sami sa sobom.
Vrhovno dobro ne dozvoljava da pobedi zlo!
Međutim, vrhovno dobro, masno puši od vrhovnog zla.
Znači, vrhovno dobro ne postoji ili postoji vrhovno zlo.
Znači, №2, treba se opredeliti za štovanje satane i da nas bog tj. satana vidi.
 Đavolice u negližeu tropska vrućina, prigušena svetla, alkohol, droge, sex, bahanalije...
Ne, težimo ka anđelčićima, harfe, oblačići, evnusi, cure koje se ne smeju dirati... daaaj!


rasta

Nema ljutnje ako ja tebi kažem da sam ja nepopravljivi Don Kihot koji udara na vjetrenjače. Meni je ljepše da vjerujem da Bog nije Sotona i da je Bog jači i bolji. Nisam neki vjernik, ali dopada mi se ideja ako smo dobri, humani, ne činimo zla, da ćemo biti bolji i da ćemo ako treba za to i biti nagrađeni, ne na onom nekom drugom svijetu obavezno, zašto ne i na ovom?

Sjeba mi žena koncepciju pacifističkim stavom. Al' šta 'š, moja je, sam sam bir'o. rasta
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

EGZORCIZAM? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: EGZORCIZAM?   EGZORCIZAM? - Page 2 EmptyNed Dec 31, 2017 10:52 am

Justi........boginjo.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Gost
Gost
Anonymous



EGZORCIZAM? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: EGZORCIZAM?   EGZORCIZAM? - Page 2 EmptyNed Dec 31, 2017 11:44 am

Astra ::
Justi........boginjo.

Volim da se zakačim sa njom na forumu. Prošli put smo se tako smuvali pa rek'o da osvežimo brak. rasta
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

EGZORCIZAM? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: EGZORCIZAM?   EGZORCIZAM? - Page 2 EmptyČet Apr 19, 2018 10:00 pm

O gad.  smehsmeh

[You must be registered and logged in to see this image.]










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

EGZORCIZAM? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: EGZORCIZAM?   EGZORCIZAM? - Page 2 EmptyUto Avg 06, 2019 8:49 pm

Pogledajte ovo ? 
Koliko glup (pardon ,"veliki vernik" ) moraš biti za ovako nešto ??? 











[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

EGZORCIZAM? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: EGZORCIZAM?   EGZORCIZAM? - Page 2 EmptySub Sep 25, 2021 10:50 am

Jeste li primetili da se egzorcizam uglavnom vrši na ženama ?
Od filmova na tu temu ,do novinskih članaka -99% "isterivanja đavola" se vrši nad ženama ?
Šta to znači -da i Sotona naš muške "zaobilazi" ,jer smo njemu "cool" ? zubic EGZORCIZAM? - Page 2 153448 top88










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Svemimir

Svemimir


Datum upisa : 21.02.2015

EGZORCIZAM? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: EGZORCIZAM?   EGZORCIZAM? - Page 2 EmptyNed Sep 26, 2021 12:25 am

mislim da bi trebalo krenuti u masovni egzorcizam jer toliko je zlih duhova ušlo u lekare,političare,direktote, uglavnom visokopozicionirano vragove.
što prije bi trebalo otvoriti kurseve za nas obične smrtnike da odmah krenemo u akciju zubic
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

EGZORCIZAM? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: EGZORCIZAM?   EGZORCIZAM? - Page 2 EmptySre Sep 29, 2021 10:31 pm

Danubius ::
Jeste li primetili da se egzorcizam uglavnom vrši na ženama ?
Od filmova na tu temu ,do novinskih članaka -99% "isterivanja đavola" se vrši nad ženama ? v
Šta to znači -da i Sotona naš muške "zaobilazi" ,jer smo njemu "cool" ? zubic EGZORCIZAM? - Page 2 153448 top88
E,  koliko je demona u jednoj ženi -ko bi ih sve isterao zubic  .










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Gost
Gost
Anonymous



EGZORCIZAM? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: EGZORCIZAM?   EGZORCIZAM? - Page 2 EmptyČet Sep 30, 2021 8:10 am

Ućerivanje dobrog da se išćera loše.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





EGZORCIZAM? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: EGZORCIZAM?   EGZORCIZAM? - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
EGZORCIZAM?
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: DUHOVNOST I EZOTERIJA :: SA ONE STRANE STVARNOG :: PARAPSIHOLOGIJA /ALTERNATIVA-
Skoči na: