DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
VATIKAN-bastion dobra ili zla ? BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
VATIKAN-bastion dobra ili zla ? BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 VATIKAN-bastion dobra ili zla ?

Ići dole 
+13
Kijara-brm
brunolino
EAGLE
jutarnja izmaglica
cojle
AstrinaKomsinica
janke79
popovac
Smiljan01
zirafa
determinanta
Amisela
Danubius
17 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

VATIKAN-bastion dobra ili zla ? Empty
PočaljiNaslov: VATIKAN-bastion dobra ili zla ?   VATIKAN-bastion dobra ili zla ? EmptySub Feb 28, 2009 8:22 am

Vatikan







VatikanStatus Civitatis VaticanaeSancta Sedes



VATIKAN-bastion dobra ili zla ? 124px-Flag_of_the_Vatican_City.svgVATIKAN-bastion dobra ili zla ? 90px-Coat_of_arms_of_the_Vatican.svg
ZastavaGrb
Himna
Inno e Marcia Pontificale
VATIKAN-bastion dobra ili zla ? 250px-Europe_location_VAT

Glavni gradVatikan
Službeni jeziklatinski, italijanski, francuski (i nemački)
VladaApsolutistička izborna monarhija
- PapaBenedikt XVI
- Sekretarkardinal Tarćizo Bertone
- Guvernernadbiskup Đovani Lajolo
Stvaranje11. februar 1929.
Površina
- Ukupno0.44 km² (232.)
Stanovništvo
- 2008.824 (229.)
- Gustina1.780/km² (6.)
ValutaEvro (EUR)
Vremenska zonaUTC +1
Internet domen.va
Pozivni broj+39



Vatikan, (lat. Status Civitatis Vaticanae, it. Stato della Città del Vaticano) je najmanja nezavisna država na svetu i po površini i po stanovništvu. Površina Vatikana je svega 44 hektara. Na zapadu se naziva i Sveta Stolica, mada Sveta Stolica funkcioniše nezavisno od države kojom upravlja .










VATIKAN-bastion dobra ili zla ? 155klf10


Poslednji izmenio danubius dana Sub Feb 28, 2009 8:27 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

VATIKAN-bastion dobra ili zla ? Empty
PočaljiNaslov: Re: VATIKAN-bastion dobra ili zla ?   VATIKAN-bastion dobra ili zla ? EmptySub Feb 28, 2009 8:23 am

Državna uprava


Vatikan je sedište Pape, poglavara Rimokatoličke crkve, biskupa grada Rima i izbornog monarha Vatikana. Papu na doživotnu funkciju bira skupština kardinala. Tehnički, Papa je apsolutni monarh, što znači da ima potpunu zakonodavnu, izvršnu i sudsku vlast u Vatikanu. On je jedini apsolutni monarh u Evropi.
Sadašnji vladar Vatikana je Njegova Svetost Benedikt XVI, rođen kao Jozef Racinger. Istorija
Država Vatikan je osnovana 1929. Lateranskim ugovorom kao ostatak mnogo veće Papske države (postojala od 756. do 1870).

  • Za istoriju Papske države vidi: Papska država
VATIKAN-bastion dobra ili zla ? 200px-VaticanCity_Annex VATIKAN-bastion dobra ili zla ? Magnify-clip
Teritorija Vatikana utvrđena Lateranskim ugovorom



To je enklava okružena gradom Rimom u Italiji. Diplomatske odnose zasniva Sveta stolica, koja upravlja gradom Vatikanom, a ambasade stranih zemalja se nalaze u italijanskom delu grada Rima.
Neki posedi Svete stolice su izvan Vatikana, kao papska letnja rezidencija Kastel Gandolfo i neke bazilike. Ovi posedi uživaju eksteritorijalni status poput stranih ambasada u Italiji.

Geografija


Vatikan se nalazi na Vatikanskom brežuljku (mons vaticanus), koji se tako zvao još pre pojave hrišćanstva, i vatikanskih polja severno od brežuljka.










VATIKAN-bastion dobra ili zla ? 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

VATIKAN-bastion dobra ili zla ? Empty
PočaljiNaslov: Re: VATIKAN-bastion dobra ili zla ?   VATIKAN-bastion dobra ili zla ? EmptySub Feb 28, 2009 8:25 am

Demografija
VATIKAN-bastion dobra ili zla ? 18px-Vista-xmagZa više informacija pogledajte Demografija Vatikana
VATIKAN-bastion dobra ili zla ? 250px-St_Peter%27s_Square%2C_Vatican_City_-_April_2007 VATIKAN-bastion dobra ili zla ? Magnify-clip
Trg Svetog Petra (Piazza di San Pietro)



Negde oko 890 žitelja Vatikana živi u unutrašnjosti gradskih zidina. Građani Vatikana su uglavnom klerici, visoki službenici, monahinje, kao i Švajcarska garda koja je dobrovoljna vojna organizacija. Tu boravi i oko 3000 stranih radnika, ali oni stanuju izvan Vatikana.
Natalitet Vatikana je nepoznat, ali može se pretpostaviti da je neznatan po prirodi monaškog života.

85 kilometara vatikanskih tajni


Sedam godina proveli su stručnjaci grupe Skrinijum proučavajući originalne zapisnike sa suđenja templarima. Morali su to da rade lampom s UV-zracima jer su ispisane reči vremenom izbledele. Tako je nastala knjiga "Processus contra Templarios" koja nije prva, a neće biti ni poslednja u otkrivanju vatikanskih tajni. Naime, vatikanski arhiv sadrži 85 kilometara polica prepunih dokumenata u kojima je zabeleženo 800 godina istorije, izjavio je Ferdinand Santoro, predsednik Skrinijuma. Najstariji je iz 8. veka:Liber Diurnus Romanorum Pontificium je traktat o načinu rada papske kancelarije. Iz tog doba potiču i najstarija mongolska dokumenta, jer u arhivi ima mnogo inostranih spisa. Trenutno se radi na otkrivanju reformističkih ideja pape Rodriga Bordžije (Aleksandra VI, 1431-1503): da je uspeo u svojoj nameri, verovatno bi Martin Luter bio sprečen da izvede protestantski prevrat i otcepljenje dela crkve.

Spoljašnje veze



Vikimedija ostava ima još srodnih multimedijalnih datoteka: Vatikan




  • http://www.vatican.va/ - Službene stranice rimskog Pape
  • Gradski plan Vatikana
  • Vatikan-veb (italijanski)


Vatikan se pominjao vrlo često u našoj zemlji, uglavnom u negativnom kontekstu Da li je to baš tako,da li se zlonamerno preteruje, ili Vatikan zaista stoji iza mnogih nemilih dogadjaja iz svetske istorije ?










VATIKAN-bastion dobra ili zla ? 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

VATIKAN-bastion dobra ili zla ? Empty
PočaljiNaslov: Re: VATIKAN-bastion dobra ili zla ?   VATIKAN-bastion dobra ili zla ? EmptySub Feb 28, 2009 4:37 pm

Trebalo bi staviti nekako na vagu "za i protiv" , tj dobro i zlo ....

Nesumnjiva je velika pomoć CARITASA i sličnih organizacija unesrećenima i bolesnima u svim delovima sveta ....medjutim........

Vatikanska banka je jedna od najbogatijih-i vodi se na kapitalistički a ne hrišćanski način
Vatikansko kulturno blago je opljačkano širom sveta , uglavnom u ratovima
Vatikanska biblioteka krije mnoge tajne , koje nisu spremni da podele sa čovečanstvom
Vatikan se itekako meša u krojenje svetske politike na sve načine , ako treba i šurovanjem sa diktatorima, masonima itd.....
Vatikan se ne libi sa jedne strane upotrebe svih sredstava , medija, svga što na svetu postoji da bi pridobili mlade-da bi se sa druge strane slepo držali dogmi koje nemaju veze više ni sa vremenom ni prostorom
Vatikan se često Pilatovski ponašao kroz istoriju, sem verbalno ne čineći ništa da pomogne ugnjetenima.....
pa, sami možete da vidite moje mišljenje Nemam ništa protiv postojanja Vatikana kao papske države , ili prestonice katoličanstva -ali bi sve tu trebalo i da ostane....
Narodski rečeno-bilo bi mnogo bolje da gledaju svoja posla.......










VATIKAN-bastion dobra ili zla ? 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

VATIKAN-bastion dobra ili zla ? Empty
PočaljiNaslov: Re: VATIKAN-bastion dobra ili zla ?   VATIKAN-bastion dobra ili zla ? EmptyPon Jul 05, 2010 10:16 am

Pored ostalih stvari koje zameram Vatikanu , zameram i sto se nikada nisu distancirali od "mangupa u svojim redovima " , pa bili oni i nosioci najviše funkcije ? Mislim....bar kada protekne dosta vremena , pa sa istorijeske distance reci -narode , nije to bilo u redu ....bilo bi ljudski.


Uzmimo samo razne pape kroz istoriju ....recimo Grgura XIII ( 7. januar 1502. Bolonja—10. april 1585. Rim) bio je papa od 1572. do 1585. godine.
Taj je stigao da potpuno otvoreno ima vanbracnu decu ? Pa je ukinuo zabranu prostitucije , sto je od Rima napravilo eldorado za prodavacice ljubavi i njihove poratece elemente . Ima priča da je to toliko "osokolilo" muski svet , da su postene zene morale da nose bodez da se odbrane -pa cak i od svojih duhovnika ?
Pa pokolj u Vartolomejskoj noći 1572 ....čisti genocid koji je lično odobrio i pomagao ? I nikom nista....
Jos se i "slavi" kao reformator kalendara ???????










VATIKAN-bastion dobra ili zla ? 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Amisela
Komšinica preko plota
Amisela


Datum upisa : 04.08.2009

VATIKAN-bastion dobra ili zla ? Empty
PočaljiNaslov: Re: VATIKAN-bastion dobra ili zla ?   VATIKAN-bastion dobra ili zla ? EmptyPon Jul 05, 2010 10:35 am

Danubius ::
Pored ostalih stvari koje zameram Vatikanu , zameram i sto se nikada nisu distancirali od "mangupa u svojim redovima " , pa bili oni i nosioci najviše funkcije ? Mislim....bar kada protekne dosta vremena , pa sa istorijeske distance reci -narode , nije to bilo u redu ....bilo bi ljudski.


Uzmimo samo razne pape kroz istoriju ....recimo Grgura XIII ( 7. januar 1502. Bolonja—10. april 1585. Rim) bio je papa od 1572. do 1585. godine.
Taj je stigao da potpuno otvoreno ima vanbracnu decu ? Pa je ukinuo zabranu prostitucije , sto je od Rima napravilo eldorado za prodavacice ljubavi i njihove poratece elemente . Ima priča da je to toliko "osokolilo" muski svet , da su postene zene morale da nose bodez da se odbrane -pa cak i od svojih duhovnika ?
Pa pokolj u Vartolomejskoj noći 1572 ....čisti genocid koji je lično odobrio i pomagao ? I nikom nista....
Jos se i "slavi" kao reformator kalendara ???????

VATIKAN-bastion dobra ili zla ? 356467 VATIKAN-bastion dobra ili zla ? 356467 VATIKAN-bastion dobra ili zla ? 356467
Sto se mene tice trenutno bih rekla Stop! ovoj temi.Posebno sam iznenadjena sto je postavio nas dragi šef. Mislim da nije potrebno da objasnjavam zasto sam iznenadjena. Dobro znas da na forumu ima osoba raznih veroispovesti pa se pitam dokle bi ovo dovelo. Mogao bi se dovesti u pitanje i zivot vodja drugih crkava.
Za neke obicni ljudi a za druge sveci, crkvene vodje su ono sto ljudi vide u njima. Ostavimo ih neka rade svoj posao.Svi oni su Bozije sluge i ako ne rade onako kako on od njih ocekuje duzni su samo Bogu da polazu racune.Nama nije dozvoljeno da sudimo drugome posebno NE, da radimo Boziji posao. Imamo mi pametnijih tema.Neka mi niko ne zameri a posebno nemoj ti Dani
VATIKAN-bastion dobra ili zla ? 93930
Nazad na vrh Ići dole
determinanta
Matematički kompleksna
determinanta


Godina : 65
Datum upisa : 06.01.2008

VATIKAN-bastion dobra ili zla ? Empty
PočaljiNaslov: Re: VATIKAN-bastion dobra ili zla ?   VATIKAN-bastion dobra ili zla ? EmptyPon Jul 05, 2010 12:01 pm

Ako se ne varam Danubius je osoba katoličke veroispovesti? Osim činjenica koje je izneo i o njima dao svoje mišljenje, ne vidim ništa uvredljivo za samu religiju (ovu ili onu), još manje da bi, (ko?) "Mogao bi se dovesti u pitanje i zivot vodja drugih crkava." Na koji to način, za ime sveta?
A možda ne bi smeli spominjati ni pedofiliju koja je, napokon, izašla na svetlost dana iz bogomoljskih "katakombi"?!
Sve ovozemaljsko je podložno kritici i analizi, koja, a priori nije bogohuljenje ili pljuvanje.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tagged.com/determinanta
zirafa
Vitez od reči
zirafa


Godina : 68
Datum upisa : 29.03.2010

VATIKAN-bastion dobra ili zla ? Empty
PočaljiNaslov: Re: VATIKAN-bastion dobra ili zla ?   VATIKAN-bastion dobra ili zla ? EmptyPon Jul 05, 2010 12:06 pm

U svakom slučaju,ZLA!Treba samo gledati istoriju...Žalosno je to,što u ume vere,kao i svuda stradaju dobri ljudi.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

VATIKAN-bastion dobra ili zla ? Empty
PočaljiNaslov: Re: VATIKAN-bastion dobra ili zla ?   VATIKAN-bastion dobra ili zla ? EmptyPon Jul 05, 2010 12:08 pm

Amisela ::

Sto se mene tice trenutno bih rekla Stop! ovoj temi.Posebno sam iznenadjena sto je postavio nas dragi šef. Mislim da nije potrebno da objasnjavam zasto sam iznenadjena. Dobro znas da na forumu ima osoba raznih veroispovesti pa se pitam dokle bi ovo dovelo. Mogao bi se dovesti u pitanje i zivot vodja drugih crkava.
Za neke obicni ljudi a za druge sveci, crkvene vodje su ono sto ljudi vide u njima. Ostavimo ih neka rade svoj posao.Svi oni su Bozije sluge i ako ne rade onako kako on od njih ocekuje duzni su samo Bogu da polazu racune.Nama nije dozvoljeno da sudimo drugome posebno NE, da radimo Boziji posao. Imamo mi pametnijih tema.Neka mi niko ne zameri a posebno nemoj ti Dani
VATIKAN-bastion dobra ili zla ? 93930

Ne sudi se ...analizira se .I to bez razlike , samo na osnovu činjenice -nista drugo.Ne vidim razloga za zid ćutanja ?
Ako je nesto dokazano u čemu je onda problem? Pogotovu ako su "presvetli" prekrsili osnovne postulate vere -treba li da ih riza, mantija, kaftan stite od zemljaskog suda ? A ogresili su se od onoga "ne kradi " do onoga "ne ubij" -svejedno da li je direktno ili indirektno, i svejedno kojoj konfesiji pripadaju.
Cutanje je znak odobravanja , nisam ja to izmislio,a cutanje nas je i dovelo dovde . Da nas je bilo vise da dignu glas-ne bi se tako "razmahali" Ama da je papa ili vladika , ili mutftija-ako je ukrao, silovao, odobravao, podstrekavao na ubistvo i nasilje u bilo kom pogledu -treba da se kaze , bez pardona . Pogotovu ako postoje svi sudski dokazi.
Ne vidim zasto bih time vredjao icija verska osecanja ? Kakve veze imaju vernici sa pomenutim likovima ?? Pa da je moje dete , ili ja -ako sam ukrao , mogu se zvati samo lopovom, nikako drugacije.
Ovde smo jos uvek na zemlji -a u to kako ce im bog suditi , u to ne ulazim. Ovde vaze ,pored bozijih , i ljudski zakoni,a ovi su se ogresili, i nimalo se ne kaju Cak se i kriju iza "boga" Ne vidim razloga da ih imalo postujem, ma kakvu titulu imali .










VATIKAN-bastion dobra ili zla ? 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
zirafa
Vitez od reči
zirafa


Godina : 68
Datum upisa : 29.03.2010

VATIKAN-bastion dobra ili zla ? Empty
PočaljiNaslov: Re: VATIKAN-bastion dobra ili zla ?   VATIKAN-bastion dobra ili zla ? EmptyPon Jul 05, 2010 12:17 pm

Amisela,u svakoj veroispovesti,kao i u svakom žitu ima kukolja.Ja sam pravoslavac ali se zgražavam nad tim šta se sve radilo u Vranjskoj eparhiji,šta sve rade naši popovi što se tiče naplaćivanja;krštenja,venčanja,sahrana i da ne nabrajam više.Ja mislim da je ovo mesto za diskusiju o tome."Naši",moji popovi voze najnovije automobile i propovedaju o skromnosti,veri u boga,praštanju....Mislim,ovo je samo moje mišljenje i to lično,da Dani nije imao nikakvih zlih namera ,ali ako je zbog,ajd da tako kažem,"mira" na forumu onda neka sam odluči hoće li ovu temu ukinuti jer je on i postavio.
Nazad na vrh Ići dole
Smiljan01

Smiljan01


Datum upisa : 19.11.2009

VATIKAN-bastion dobra ili zla ? Empty
PočaljiNaslov: Re: VATIKAN-bastion dobra ili zla ?   VATIKAN-bastion dobra ili zla ? EmptyPon Jul 05, 2010 12:38 pm

Amisela ::
[
VATIKAN-bastion dobra ili zla ? 356467 VATIKAN-bastion dobra ili zla ? 356467 VATIKAN-bastion dobra ili zla ? 356467
Sto se mene tice trenutno bih rekla Stop! ovoj temi.VATIKAN-bastion dobra ili zla ? 93930

Hvala Amisela, sto se zauzimas da se kaze ovoj temi Stop...

Medjutim, nikada zabrane ne donose dobro nista, pa ni na ovoj temi...

Uvijek cu zagovarati da svako od nas iznese svoje misljenje i svoj stav, ma kakav on bio, ma kako taj stav na mene uticao...
Nas sef Dany, ovu je temu postavio jos 28.02.2009. godine i dovoljno govori taj podatak, da do danas se po njoj nije nitko oglasio i ako je proteklo vise od godinu dana...
Neznam kako mi je promakla ova tema, ali je vjerovatno na portalu vidljiva bila mozda par sati, a ja uvijek postavljam postove po temama koje se trenutno nalaze naportalu...

E sad sefe Dany...

Niti jednom rijeci necu braniti nesto sto se ne treba braniti, jer za tim nema potrebe...
Kada je Isus kao Sin Boziji bio u pustinji 40 dana, sotona ga stavlja na kusnju i nudi mu sva kraljestva svijeta...
Isus mu samo odgovara odlazi od mene sotono...
Sotona kao duhovno bice, i danas se svom svojom snagom bori protiv Boga, to je vjecna borba izmedju dobra i zla, to ce tako ostati i za buducnost...
Kada Isus ostavlja Sv. Petru kljuceve crkve, tom istom Petru koji ga je tri puta zatajio tokom noci pred raspece, govori mu da je stijena i da crkvu nece niko nadvladati...
Koliko je puta crkva bila napadana i koliko jos, o tome ne zelim diskutovati, a koliko je crkvenih velikodostojnika podleglo tom sotonskom izazovu i o tome necu diskutirati...

Politika i vjera su toliko isprepleteni, da se to ne moze nikada odvojiti...
Zasto???
Zato sto crkvu cine vjernici i dok je njih, crkva ce i postojati... Ti isti vjernici, grade svoje bogomolje, ti isti vjernici idu u crkve iz svojih unutarnjih potreba, ti isti ljudi prihvataju svoje duhovne vodje...
Tako i mi katolici prihvatamo Sv. oca Papu kao svog duhovnog poglavara, a osobno je za mene jedini covjek na svijetu, pred kojim bi kleknuo i poljubio mu ruku u znak moje poniznosti prema njemu..
Ali tog istog papu, na moju veliku radost prihvataju i oni koji nisu katolicke vjere...
Neznam da li ti je poznato sefe Dany, da je papa Ivan XXIV, odigrao jednu od najznacajnijih uloga da svijet ne dozivi katastrofu nuklearnog rata, koju je proizvela kubanska kriza...
Neznam da li ti je poznato sefe Dany, da je taj isti papa, koji je prije bio ambasador Vatikana kao drzave za vrijeme II svjetskog rata u Turskoj i da je svojim djelovanjem u toj zemlji spasio oko 600 jevreja od deportacije za Njemacku...
Nije on jedini koji je svojim djelovanjem doprinio na dobrobit covjecanstva...
Vatikan jeste drzava po ustrojstvu i ima sve atribute drzave...
Ali u toj drzavi nema ni legije, nema ni arsenale oruzja za unistenje svijeta...
Svoje djelovanje u svijetu ima kakvo ima, neka se realno ispitaju sve okolnosti njenog rada i utjecaja, ali vidjeti Vatikan kao jedno zlo i nista vise, kao sto si to ti napisao u svojim postovima Dany (ne tvrdim da ti tako Vatikan dozivljacas),
onda je to promasena tema..
Nazad na vrh Ići dole
Amisela
Komšinica preko plota
Amisela


Datum upisa : 04.08.2009

VATIKAN-bastion dobra ili zla ? Empty
PočaljiNaslov: Re: VATIKAN-bastion dobra ili zla ?   VATIKAN-bastion dobra ili zla ? EmptyPon Jul 05, 2010 12:41 pm

Sve gore navedeno je tacno, i zivot i ponasanje crkvenih vodja dobro su mi poznati,ali i dalje se drzim svog stava.
U jednom stihu u Bibliji ovako pise. Ko si ti da sudis tudjemu sluzi,on svojemu gospodaru stoji ili pada. I jos nesto, ne sudite da vam se ne sudi. kada dobro razmislim zaista ne bih nikome sudila, pa ni onome ko je postavio temu. Ako me pogresno shvatio izvinjavam se.
Neka svako odluci za sebe.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

VATIKAN-bastion dobra ili zla ? Empty
PočaljiNaslov: Re: VATIKAN-bastion dobra ili zla ?   VATIKAN-bastion dobra ili zla ? EmptyPon Jul 05, 2010 1:05 pm

Amisela ::
Sve gore navedeno je tacno, i zivot i ponasanje crkvenih vodja dobro su mi poznati,ali i dalje se drzim svog stava.
U jednom stihu u Bibliji ovako pise. Ko si ti da sudis tudjemu sluzi,on svojemu gospodaru stoji ili pada. .
Hehehe...e pa i to mi se ne dopada -zasto bi neko nosio urodjeni greh, i zasto bi bio nekome sluga , i zasto treba ziveti zivot po unapred iskrojenim šablonima , u strahu da se ne ogresis (a i od kazne koja stize ?)
Vatikan sam stavio kao primer ...isto mislim i za nas Sinod , i za mešihat -dakle , vrhovne i odgovorne institucije koje blate pojedini njihovi "visoki funkcioneri" Moje primedbe nemaju veze sa vernicima .










VATIKAN-bastion dobra ili zla ? 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Amisela
Komšinica preko plota
Amisela


Datum upisa : 04.08.2009

VATIKAN-bastion dobra ili zla ? Empty
PočaljiNaslov: Re: VATIKAN-bastion dobra ili zla ?   VATIKAN-bastion dobra ili zla ? EmptyPon Jul 05, 2010 6:07 pm

Danubius ::

Hehehe...e pa i to mi se ne dopada -zasto bi neko nosio urodjeni greh, i zasto bi bio nekome sluga , i zasto treba ziveti zivot po unapred iskrojenim šablonima , u strahu da se ne ogresis (a i od kazne koja stize ?)
Vatikan sam stavio kao primer ...isto mislim i za nas Sinod , i za mešihat -dakle , vrhovne i odgovorne institucije koje blate pojedini njihovi "visoki funkcioneri" Moje primedbe nemaju veze sa vernicima .

Ocigledno me nisi shvatio. Nisam mislila da su obicni vernici sluge pa samim tim nisu podlozni ni Bozijoj kazni.Bar ne onako kako sam mislima u ovoj temi. Ali ljudi koji se opredele da budu duhovne vodje jesu Bozije sluge ,jer predstavljaju Boga na zemlji.
Obicni vernici koji slede verske vodje mogu s njima i u jamu pasti ako su im odani,jer oni rade i zive onako kako ih uci nauka te konfesije ili crkve.Duhovne vodje su odgovorne za vernike a posebno su odgovorni Bogu ,ako ne zive i ne rade kako on od njih ocekuje svakako da ih ceka Bozija kazna.To je ona tacka za koju sam rekla da niko ne moze suditi tudjem sluzi.
U Evandjeljima pise, tesko vama vodji slepi koji sami ne ulazite a ne date drugima da udju.Takodje pise, proklet da je onaj koji nemarno radi delo Gospodnje. Ovde bih mogla navesti tacne citate iz Biblije ali namerno necu ni na jednoj temi,pisem samo svojim recima,onako kako mi dozvoljava moje teolosko znanje.
Kao sto sam pre neki dan rekla na temi, Fuj Kalimerovo cose,tako i sada kazem. Mi nismo u stanju nista promeniti. Mozemo paziti ne sebe
Da ne padnemo pod uticaj zlonamernih i neodgovornih vodja, jer i nad nima je samo jedan vodja jedini koji ce pravilno suditi..... BOG.
Nazad na vrh Ići dole
popovac

popovac


Godina : 55
Location : Trebinje
Humor : znam i ozbiljan se nasmijati
Datum upisa : 26.04.2010

VATIKAN-bastion dobra ili zla ? Empty
PočaljiNaslov: Re: VATIKAN-bastion dobra ili zla ?   VATIKAN-bastion dobra ili zla ? EmptyPon Jul 05, 2010 8:19 pm

Amisela ::
Sve gore navedeno je tacno, i zivot i ponasanje crkvenih vodja dobro su mi poznati,ali i dalje se drzim svog stava......
...... Ako me pogresno shvatio izvinjavam se.
Neka svako odluci za sebe.

Nisam neki "stručnjak " u području koje prati ova tema ali bi želeo da doprinesem razumjevanju nekih tvrdnji .Prvo i osnovno pravilo koje se treba uvažavati u ovako osjetljivim temama jeste navođenje izvora za svoju tezu .Ništa novo nisam rekao znam da je i vama poznato ovo ,ali u pobijanju drugog ili drukčijeg mišljenja ,isto pravilo treba uvažavati .
Stara mudrost kaže da :" Vjerovati ne znači znati ". Nemože se sa Biblijom u ruci uzviknuti :" Hajdemo raspravljsati o Nuklearnoj fizici . Ako smo toga svjesni ostavimo mogućnost svakome da vjeruje ,na svoj način i to da vjeruje u što god hoće . Dogme su u svim sverama društva ,i prirode najveće nepravde koje djele ,sukobljavaju ,i prave ne premostive razlike među ljudima . Ima jedan pojam koji sam čuo ,a čije značenje nemogu odgonetnut ,bez obzira što sam tražio objašnjenja i od onih kojima treba vjerovati . Tajna vjere ..
Evo odgovora koji sam dobijao :
Citat :
O TAJNI VERE
Šta je prava vera?
Prava vera je vera u jednoga Boga u Trojici, Tvorca neba i zemlje i svega vidljivog i nevidljivog. Bog je Biće bez početka i bez kraja. On je Duh koji se ne vidi, ali je svuda prisutan, sve vidi, sve zna, sve može, o svemu brine. Bog je pun ljubavi prema svim ljudima i svima stvorenjima.

Ne isključujem mogućnost da je i ovo tačno ,ali se tad nameće neminovno pitanje a šta je onda BOG . Pa evo odgovora i na to od ličnosti koja to po prirodi stvari može kvalifikovano odgovoriti :
Citat :
Ko je Bog?
Prava vera, vera pravoslavna otkriva nam i javlja veliku tajnu da je Bog ne samo jedan nego i trojičan. Bog je Sveta Trojica: Bog Otac, Bog Sin, i Bog Duh Sveti. To nisu tri Boga, nego samo jedan, jer Tri Božanske Ličnosti imaju jednu istu suštinu, kao i jednu ljubav, jednu mudrost, jedan život i sve neizmerno bogatstvo božanskih večnih sila i energija. U Ime toga jedinoga Boga se mi krštavamo. Tu svoju veru u jednoga Boga Oca i Sina i Duha Svetoga mi ispovedamo svaki put kada stavimo na sebe znak časnoga Krsta. Kada se krstimo, mi sastavimo tri prsta desne ruke da naznačimo da je nerazdeljiva Trojica – jedan Bog.

I mogao bi ovako u nedogled . Jer svaki odgovor povlači novo pitanje . Ovde se obično zaustavljaju pravi vjernici jer je dovoljno da vjeruju ,a ja bi sa Elektonikom u ruci raspravljao o deset božih zapovjesti . Ne ide ...
Odgovore koje sam cirirao izrekao je : Episkop Danilo i
Episkop Amfilohije .

Dužan sam izvinjenje svima onim koji se ne slažu sa mojim mišljenjem.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

VATIKAN-bastion dobra ili zla ? Empty
PočaljiNaslov: Re: VATIKAN-bastion dobra ili zla ?   VATIKAN-bastion dobra ili zla ? EmptyPon Jul 05, 2010 9:51 pm

[quote="Amisela".]
Mi nismo u stanju nista promeniti. Mozemo paziti ne sebe
Da ne padnemo pod uticaj zlonamernih i neodgovornih vodja, jer i nad nima je samo jedan vodja jedini koji ce pravilno suditi..... BOG.[/quote]
Jesmo u stanju promeniti . Postoje crkvene instance , postoje mediji, postoji gradjanski otpor.Postoji na kraju i bojkot takvih .
Znas i sama onu narodnu -i nad popom ima pop. E pa ...ako se mnogo nas obrati tom popu , onda nece i dalje se u dzipovima vozati razni ratni huskaci , pedofili, lopovi u mantijama,Dovoljno je na jedan veliki praznik ostati ispred vrata bogomolje u znak protesta , pa ce se drustvo zamisliti zbog koga je to tako .A u Svetom pismu kaze "Ne gradite hramove, ne klanjajte se idolima " , koliko se ja secam, tako da ce Bog primiti molitvu sa bilo kog mesta.
Ali da se vratim na temu-zasto ne volim Vatikan .
Nigde Bog nije rekao da se treba bogatiti -no Vatikanska banka je jedna od najuticajnijih u svetu.Skoro da niko i ne zna ko je sve deponovao milijarde dolara tamo. A ima toliko siromaha. Pa sto drustvo bar kamate ne podeli sa siromasnima ? CARITAS daje puno...ali je to oprobani recept zamazivanja očiju . Oni ne podlezu ni jednoj poreznoj sluzbi.
Vatikanske riznice su prepune popljačkanog blaga tokom vekova.Koliko ja znam, i hriscanstvo i katolicizam tretira pohlepu, srebroljublje i gomilanje "zemaljskog blaga" kao greh, zar ne ? Pa sto se ne vrati bar deo svega toga , zna se kojim zemljama pripada . Ne kazem da bi oni to onda trebali prodati-ali bi napunili svoje muzeje ,i na kraju indirektno to unovčili.
Dragim jezuitima to ne pada na pamet . Kao da nisu nikada culi za sv Franju Asiškog i druge svece koji su se drzali zaveta siromastva -drugima za primer , kako je i pisano da treba biti. Ali , izgleda da oni imaju "svoje knjige " ...poslovne.










VATIKAN-bastion dobra ili zla ? 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
popovac

popovac


Godina : 55
Location : Trebinje
Humor : znam i ozbiljan se nasmijati
Datum upisa : 26.04.2010

VATIKAN-bastion dobra ili zla ? Empty
PočaljiNaslov: Re: VATIKAN-bastion dobra ili zla ?   VATIKAN-bastion dobra ili zla ? EmptyUto Jul 06, 2010 2:56 pm

Danubius ::

Ali da se vratim na temu-zasto ne volim Vatikan .
Nigde Bog nije rekao da se treba bogatiti -no Vatikanska banka je jedna od najuticajnijih u svetu.Skoro da niko i ne zna ko je sve deponovao milijarde dolara tamo. A ima toliko siromaha. Pa sto drustvo bar kamate ne podeli sa siromasnima ? CARITAS daje puno...ali je to oprobani recept zamazivanja očiju . Oni ne podlezu ni jednoj poreznoj sluzbi.
Vatikanske riznice su prepune popljačkanog blaga tokom vekova.Koliko ja znam, i hriscanstvo i katolicizam tretira pohlepu, srebroljublje i gomilanje "zemaljskog blaga" kao greh, zar ne ? Pa sto se ne vrati bar deo svega toga , zna se kojim zemljama pripada . Ne kazem da bi oni to onda trebali prodati-ali bi napunili svoje muzeje ,i na kraju indirektno to unovčili.
Dragim jezuitima to ne pada na pamet . Kao da nisu nikada culi za sv Franju Asiškog i druge svece koji su se drzali zaveta siromastva -drugima za primer , kako je i pisano da treba biti. Ali , izgleda da oni imaju "svoje knjige " ...poslovne.

Da odmah kažem ovo potpisujem od riječi do riječi .Ali se nisam zbog toga vratio na ovu temu ,jer se i sa ovom zaključkom mogla solidno završit .Vratio sam se da približim vjerike nevjernicima ,da nebi ostao gorak okus da se kao savremenici razlikujemo u banalnim sitnicama .Vatikan je država ,ali i mjesto gde živi i radi vrh Katoličke crkve na čelu sa Papom . To jeste nerazdvojno kao što neko reče da vlast i crkva se uzajamno isprepliću pa je teško razdvojit šta je to inters države ,a šta crkve ,jer vjernici su takođe i glasači režima na vlasti . I na stranicama ovog foruma kritikovalo se pojedine postupke naše vlasti ,i to ne baš uvjek na način koji isključuje pristrasnost . Netreba se čuditi što će i vjernici braniti sopstveno vjerovanje u Boga ,bez obzira na "mangupe iz njihovih redova ",ne birajući srestva ,ali priznajući tek ono što se braniti ne može .Nije Vatikan svetište ,iako ima tendecija da postane i to ,niti svi katolici hrle da se tamo skrase ,ali jeste mjesto gde živi i ordinira Papa . Kada je Papa
van Vatikana onda Vatikan ostaje ogoljela ljuštura masovne pobožnosti ,jer ta pobožnost neminovno prati Papu .
Socijalizam makar onaj" Jugoslovenski " imao je dobru zamisao
da odvoji državu i crkvu ,ali je pogrešio u metodama . Danas takve metode nemogu proć jer crkvi nije više interes da se razdvaja ,jer nema intencija osporavanja Boga , ali zato ima uzajamne pomoći o držanju masa (najrađe bi rekao narodnih masa) u ovisnosti od globalnih i strateških interesa obadve institucije . Simbioza interesa omogućuje zajedništvo gde su ljudi "žrtve "više materijalno nego duhovno ,pa vjerovanje postaje sve privlačnije .Tražiti u tome naučno dokazive teorije ,ne moguće je samo zbog uvriježanog postulata da ono što potpada pod " Tajnu Vjere " nema mogućnost i provjere i što su na snazi ,prihvaćene razne dogme .Ako stvari tako stoje ,ovde postoji mala mogućnost reći :" Bobu.... bob....,a Popu pop.
Nazad na vrh Ići dole
Smiljan01

Smiljan01


Datum upisa : 19.11.2009

VATIKAN-bastion dobra ili zla ? Empty
PočaljiNaslov: Re: VATIKAN-bastion dobra ili zla ?   VATIKAN-bastion dobra ili zla ? EmptyUto Jul 06, 2010 11:09 pm

Danubius ::

Ali da se vratim na temu-zasto ne volim Vatikan .
Nigde Bog nije rekao da se treba bogatiti -no Vatikanska banka je jedna od najuticajnijih u svetu.Skoro da niko i ne zna ko je sve deponovao milijarde dolara tamo. A ima toliko siromaha. Pa sto drustvo bar kamate ne podeli sa siromasnima ? CARITAS daje puno...ali je to oprobani recept zamazivanja očiju

Nece Dany Vatikan propasti sto ga ti i tvoji istomisljenici ne volite, na rados miliona i miliona ljudi u svijetu...
Opstace on, bio je hvaljen i napadan u proslosti, ali tako ce biti i u buducnosti...
Pa moj Dany, pa da li ti imas pojma koliko je Caritas gladnih usta nahranio u svijetu... Pa da li ti znas koliko je svecenika i casnih sestara izgubilo zivot radeci u misijama... Da li znas koliko je ljudi u misiji izgubilo zdravlje u tome radu, znas li koliko je gubavaca lijeceno u tom njihovom radu i na kraju dajes konstataciju,
...ali je to oprobani recept zamazivanja očiju

Pozivam te da dodjes kod mene i da odemo kod jednog misionara koji je proveo 10 godina u Africi, koji je prebolovao malariju... Vidi kako taj covjek danas dise, mozda ce ti se otvoriti tada oci...
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

VATIKAN-bastion dobra ili zla ? Empty
PočaljiNaslov: Re: VATIKAN-bastion dobra ili zla ?   VATIKAN-bastion dobra ili zla ? EmptyUto Jul 06, 2010 11:28 pm

Smiljan01 ::

...ali je to oprobani recept zamazivanja očiju
Mislim na finansijski deo . Gde je bio Caritas i Vatikan kada su Etiopljani umirali od gladi? Rokeri su skupili novac.
CARITAS pomaze samo "svoje " , zar ne ?
No nisam to hteo reći...hteo sam reći da od ogromnog bogatsva sa kojim raspolazu , to što daju su u stvari mrvice , slazes se ?
Pa čak ni misionare ne pomazu kako treba. I oni su prepusteni svojoj umesnosti da nesto stvore tamo iz oskudnih sredstava. Vatikan ima savrsen sistem "prelivanja" iz bogatih zemalja u siromasne, a da sami pri tome u stvari ulozi minimum sredstava.
Recimo-garderoba.Bogatiji je menjaju sezonski , i sve bi bacili....ovako, ubace u kontejner Caritasa . Ovi onda samo proslede.
Ne kazem da treba biti nezahvalan i za to....samo kazem da sami od sebe ne daju ni minimum onoga sto bi zaista mogli.

Hrisćanstvo nalaze da sa sebe skines kaput i das ga siromahu .Ako imas dva kaputa -utoliko bolje, lakse ces podneti.No ovi imaju milione kaputa ...pa ih ne dele kako bi trebalo. A bogami....imaju i bunde...ali za sebe .










VATIKAN-bastion dobra ili zla ? 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Smiljan01

Smiljan01


Datum upisa : 19.11.2009

VATIKAN-bastion dobra ili zla ? Empty
PočaljiNaslov: Re: VATIKAN-bastion dobra ili zla ?   VATIKAN-bastion dobra ili zla ? EmptyUto Jul 06, 2010 11:48 pm

Danubius ::
Smiljan01 ::

...ali je to oprobani recept zamazivanja očiju
Mislim na finansijski deo . Gde je bio Caritas i Vatikan kada su Etiopljani umirali od gladi? Rokeri su skupili novac.
CARITAS pomaze samo "svoje " , zar ne ?
No nisam to hteo reći...hteo sam reći da od ogromnog bogatsva sa kojim raspolazu , to što daju su u stvari mrvice , slazes se ?
Pa čak ni misionare ne pomazu kako treba. I oni su prepusteni svojoj umesnosti da nesto stvore tamo iz oskudnih sredstava. Vatikan ima savrsen sistem "prelivanja" iz bogatih zemalja u siromasne, a da sami pri tome u stvari ulozi minimum sredstava.
Recimo-garderoba.Bogatiji je menjaju sezonski , i sve bi bacili....ovako, ubace u kontejner Caritasa . Ovi onda samo proslede.
Ne kazem da treba biti nezahvalan i za to....samo kazem da sami od sebe ne daju ni minimum onoga sto bi zaista mogli.

Hrisćanstvo nalaze da sa sebe skines kaput i das ga siromahu .Ako imas dva kaputa -utoliko bolje, lakse ces podneti.No ovi imaju milione kaputa ...pa ih ne dele kako bi trebalo. A bogami....imaju i bunde...ali za sebe .

Dany, ja sam iz tvog posta izdvojio ono sto si sam napisao.. Druga je stvar sto si mislio i kako si to napisao... Nemoj ti misliti da se ja ljutim zbog tvojih stavova i tvog misljenja...
Neznam ja koliko je Caritas dao za gladne u Etijopiji, jer ja nikada ne pisem nesto ako nisam siguran...
Ali dobro znam koliko je dao kroz svoj rad i djelovanje u Sredisnjoj Bosni za vrijeme nesretnog i nepotrebnog rata u mojoj zemlji, kada je Srednja Bosna bila u totalnom okruzenju...
Nesto neznam da su tada rokeri digli puno svoj glas, a mozda i neznam, jer vise od godinu dana nismo imali struje...
Neznam koliko je dao ni pomoci za opkoljeno Sarajevo, ali mogu doci do tih podataka, ako bi ti pomogli sto...
Dany, ne ljuti se, ali ipak na ovu temu unesi i nesto pozitivnog stava, to je ipak korektno...
Sve ima svoje lice i nalicje.... Hajde ne pisi samo o negativnim stvarima, pokusaj se izdici iznad svog stava i misljenja i o Vatikanu i o Caritasu...
VATIKAN-bastion dobra ili zla ? Lol
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

VATIKAN-bastion dobra ili zla ? Empty
PočaljiNaslov: Re: VATIKAN-bastion dobra ili zla ?   VATIKAN-bastion dobra ili zla ? EmptySre Jul 07, 2010 12:02 am

Smiljan01 ::

Ali dobro znam koliko je dao kroz svoj rad i djelovanje u Sredisnjoj Bosni za vrijeme nesretnog i nepotrebnog rata u mojoj zemlji, kada je Srednja Bosna bila u totalnom okruzenju...
Nesto neznam da su tada rokeri digli puno svoj glas, a mozda i neznam, jer vise od godinu dana nismo imali struje...
Neznam koliko je dao ni pomoci za opkoljeno Sarajevo, ali mogu doci do tih podataka, ako bi ti pomogli sto...
VATIKAN-bastion dobra ili zla ? Lol
Ne mogu sto posto da tvrdim -ali zakleo bih se da sam u pravu da CARITAS daje samo "svojima" Koliko mi je poznato, uglavnom i deluje u zemljama koje su katoličke ? Za Sarajevo znam, jer sam to pratio... jedna mala ADRA , to je valjda pandan Caritasu , ali ovo pripada Adventističkoj crkvi , je ulazila u Sarajevo i po rizik za život , i delila je svima podjednako. Itekako su rokeri digli glas , pa Bono Vox i U2 su držali humanitarni koncert i u Sarajevu,čim su utihnuli topovi.
Ma ne pljujem ja po CARITASU,,,,samo kazem da Vatikan ima sredstva za puno toga-a to ne čini , ali im nista ne smeta da pozivaju sve "obicne ljude" čak i da se odreknu , i pomognu "potrebitima" To mi je, onako, malčice licmerno.










VATIKAN-bastion dobra ili zla ? 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Smiljan01

Smiljan01


Datum upisa : 19.11.2009

VATIKAN-bastion dobra ili zla ? Empty
PočaljiNaslov: Re: VATIKAN-bastion dobra ili zla ?   VATIKAN-bastion dobra ili zla ? EmptySre Jul 07, 2010 12:39 am

Sefe Dany, da li znas da ima zemlja u svijetu koja je donirala sredstva iz svoje blagajne za Vatikan... Hajde da li se Vatikan bavi preprodajom oruzja, svercom narkotika, kako bi pribavio sebi prihode... Ja neznam, ali ako znas bilo sto o tome, ja cu to prihvatiti...
Vatikan je drzava, koja ima svoje potrebe za prihodima, jer ima i svoje rashode...
Da budem jasan i precizan, on ima svoje metode prikupljanja novca, kroz plasman kapitala, ali i od donacije svojih vjernika...
Uglavnom te poslove oko novca i novcanih transakcija vode ljudi koji nisu sve svecenici.. Ne moze se poreci da nije bilo i odredjenih radnji, sjetimo se loze P2,gdje je bilo umjesanih i iz Vatikana...
Drugo je pitanje da li je to odobrila ili ne najvisa crkvena vlast.... Novac i kapital imaju svoje tokove i zakonitosti u svjetskim relacijama i iz tih tokova ni Vatikan se ne moze iskljuciti, da li on htjeo ili ne...
Medjutim ja ne mogu dijeliti tvoje misljenje da sva zla ili vecina zala ovog svijeta dolazi iz Vatikana...

Ne mogu sto posto da tvrdim -ali zakleo bih se da sam u pravu da CARITAS daje samo "svojima" Koliko mi je poznato, uglavnom i deluje u zemljama koje su katoličke ?

Evo opet si usao u zamku... Naveo si gore Etijopiju kao zemlju gdje Caritas nije pomagao... Dany, Etijopija je katolicka zemlja, pogotovu Eritreja koja je vodila rat za otcjepljenje...
Drugo, ma bilo tko da se obrati u Caritas, bez obzira na boju, vjeru ili drugo, on ce dobiti pomoc, ako takve ima...
Opet cu uzeti za primjer BiH, gdje je u kriznim godinama rata doslo do velikog pomjeranja naroda... Normalno je da je Caritas djelovao kao crkvena organizacija tamo gdje su se zadrzali svecenici... Ma kako mi to gledali ili ne, uz svecenike je ostao i narod... Crkva je poslije rata poslala svoje svecenike na zgarista u mnogim djelovima BiH... Gdje su se vratili svecenici, vraca se i narod... I vise su vjerski sluzbenici pomogli u vracanju raseljenih i prognanih, nego li sva oficijelna politika...
To odgovorno tvrdim...
Evo Dany ja ti iznosim moje argumente, slobodno me negiraj, ali nemoj "ja mislio" ili "ja bi se zakleo", to ne pije vode...
Nazad na vrh Ići dole
janke79

janke79


Location : Srbija
Humor : hm naravno :D
Datum upisa : 11.11.2010

VATIKAN-bastion dobra ili zla ? Empty
PočaljiNaslov: Re: VATIKAN-bastion dobra ili zla ?   VATIKAN-bastion dobra ili zla ? EmptyČet Nov 11, 2010 1:49 pm

Vatikan nije ni bastion dobra ni bastion zla, balansira negde izmedju
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

VATIKAN-bastion dobra ili zla ? Empty
PočaljiNaslov: Re: VATIKAN-bastion dobra ili zla ?   VATIKAN-bastion dobra ili zla ? EmptySre Dec 29, 2010 4:30 pm


MISA ZA PAVELIĆA U PREPUNOJ CRKVI U ZAGREBU

VATIKAN-bastion dobra ili zla ? 36142

Sreda, 29. Decembar, 2010.| Autor: Agencija TANJUG

ZAGREB - U katoličkoj crkvi Srca Isusovog u Zagrebu sinoć je služena misa zadušnica (parastos) za ustaškog poglavnika Antu Pavelića, uz pominjanje zločinca Jure Francetića, komandanta nekadašnje ustaške "Crne legije".

Misu za poglavnika ustaške Nezavisne države Hrvatske u punoj crkvi služili su sveštenici Vjekoslav Lasić i Stanislav Kos, koji je u svojoj propovedi Pavelića nazvao "uglednikom koji je podnio žrtvu za sve nas".

Lasić, poznat po svojim proustaškim stavovima i misama za Pavelića, pozvao je okupljene na molitvu, ne samo za Pavelića već i za Juru Francetića, koga je nazvao "krilnikom (ustaški čin) koji je poginuo za Hrvatsku".

Sveštenik Lasić, i pored prozivanja u javnosti, nikad nije dobio nikakvu kaznu od Katoličke crkve, kao ni od države Hrvatske, koja u svom Ustavi ističe sledbeništvo antifašizma.

Možda deluje da ovo i nije za ovu temu ? Ma vraga nije !
Vatikan je imao prljavu ulogu tokom i posle drugog svetskog rata ,i nikada se nije ogradio od "pacovskih kanala" ,ali da i u današnje vreme neko od "službenika " radi ovo je obična svinjarija !
Sutra će naravno osvanuti neki mlaki "demanti" , kao , Sveta stolica nije odgovorna niti može pratiti ...ali ovim zlikovcima u mantiji se ama baš ništa neće desiti . Malo je ogavna ta demagogija ,i jedan od mnogobrojnih razloga što ja , iako kršten kao katolik, nemam nikakvog poštovanja prema nekome ko radi ovakve stvari-i mnoge druge , a nosi mantiju .










VATIKAN-bastion dobra ili zla ? 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

VATIKAN-bastion dobra ili zla ? Empty
PočaljiNaslov: Re: VATIKAN-bastion dobra ili zla ?   VATIKAN-bastion dobra ili zla ? EmptyPet Mar 25, 2011 2:02 pm


BISKUPI POZIVAJU NA MOLITVU ZA HRVATSKE GENERALE U HAGU

Petak, 25. Mart, 2011.| Autor: Agencija TANJUG

ZAGREB - Katolička crkva u Hrvatskoj pozvala je na post i molitvu za pravedne presude hrvatskim generalima Anti Gotovini, Ivanu Čermaku i Mladenu Markaču u Hagu, koje će biti izrečene u aprilu.

Tu informaciju, u ime Hrvatske biskupske konferencije, objavila je Komisija Iustitia et pax (Pravda i mir), koja je u sredu zasedala u Zagrebu pod predsedanjem sisačkog biskupa Vlade Košića.

Na tom zasedanju raspravljalo se samo o Haškom sudu i pripremi izjave komisije na tu temu, koja će biti objavljena tek 12. aprila, odnosno uoči objavljivanje presuda hrvatskim generalima 15. aprila.

Sisački biskup Košić jedini je među hrvatskim biskupima javno stao na stranu hrvatskih veterana, podržavajući njihove nedavne proteste i zahteve da se zaustavi krivično gonjenje veterana zbog ratnih zločina.

I dok hrvatski biskupi pozivaju na post i molitvu za tri generala kojima se u Hagu sudilo zbog ratnih zločina nad Srbima za vreme i posle Oluje, dva veteranska udruženja najavila su za 15. i 16. aprila skupove u centru Zagreba.

Neko će reći -nema veze sa Vatikanom , dešava se u Hrvatskoj . E pa ima , jer je Hrvatska biskupska konferenicja direktno podredjena Vatikanu , a Vatikan nešto nije potrčao da uloži protest protiv direktnog mešanja u pravosudje i implikaciju nevinosti ratnih zločinaca koju ovi pokušavaju prezentirati tim činom svojim vernicima .
Ne umanjujem ja nimalo krivicu ni onih iz SPC koji su blagosiljali razne četnike,Arkanovce, "Škorpione" ,ali ovakav potez Hrvatske Biskupske Konferencije je u najmanju ruku licemeran i sraman .
Svako za sebe je mogao da ima stav, da kao sveštenik "ispovedi "pomenute , pa i da "oprost" ako misli da tako treba , no ovo...ovo je za svaku osudu , i to pre svega od katoličkih vernika .Crkva nema šta tu da traži .










VATIKAN-bastion dobra ili zla ? 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

VATIKAN-bastion dobra ili zla ? Empty
PočaljiNaslov: Re: VATIKAN-bastion dobra ili zla ?   VATIKAN-bastion dobra ili zla ? EmptySre Jul 06, 2011 9:33 pm

Od suđenja Galileu do Mikelanđelovih rukopisa

Otvaraju se tajne vatikanske arhive

I. Funduk | 06. 07. 2011. - 17:24h
| Foto: Reuters |
VATIKAN - Od zakonskog akta sa suđenja
Galileu, sa potpisanim priznanjem slavnog naučnika iz Pize, do
Mikelanđelovih rukopisa i neobjavljenih dokumenata koji se odnose na
Drugi svetski rat, samo su deo od stotinu odabranih “blaga” tajne
vatikanske arhive, koje će biti izneto na svetlost dana iz blindiranih
prostorija Apostolskih palata.


VATIKAN-bastion dobra ili zla ? 52198_svvatikan02-foto-rojter_f

Eksponati će biti izloženi od februara do septembra iduće godine u
Kapitolskim muzejima, na izložbi pod naslovom "Lux in arcana. Otkrivanje
tajnih vatikanskih arhiva".


Među eksponatima, probranim između nekoliko miliona dokumenata, nalazi
se i "diktatus pape" koji je napisao papa Grgur Sedmi, kao i priznanje
koje je Galileo Galilei napisao "drhtavom rukom posle iscrpljujućeg
ispitivanja".

Pored šokantnih fotografija ubistava i dnevnika iz koncentracionih
logora, posetioci će moći da vide i opis jednog paroha o masakru u
Ardeatinskim jamama, koji su izvršili nemački nacisti 1944. godine nad
335 italijanskih civila i vojnika.

-----------

Da oni zaista žele da iznesu u javnost "prave stvari " to bi bacilo malo drugačije svetlo na celokupnu istoriju sveta -ali neće , jer prvi oni imaju prste u mnogo čemu .










VATIKAN-bastion dobra ili zla ? 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

VATIKAN-bastion dobra ili zla ? Empty
PočaljiNaslov: Re: VATIKAN-bastion dobra ili zla ?   VATIKAN-bastion dobra ili zla ? EmptySub Avg 20, 2011 8:12 pm

"Moderno društvo ima amneziju"



Izvor: Beta


Madrid -- Poglavar Rimokatoličke crkve Benedikt XVI
rekao je u Španiji da moderno društvo ima neku vrstu "amnezije" kad je
reč o Bogu.














VATIKAN-bastion dobra ili zla ? 17456235114e4eca294e95e141606742_200x143

























U
govoru pred više stotina mladih časnih sestara u manastiru El Eskorijal
na oko 50 kilometara od Madrida, Benedikt je govorio o sekularizaciji
koja je uzela maha na većem delu Zapada.
Papa, koji boravi u
Španiji u okviru crkvenog Svetskog dana mladih, rekao je časnim sestrama
da je njihova odluka da posvete život veri snažna poruka današnjem
svetu.

"Ovo je još značajnije danas kada vidimo da postoji
određeno zatamnjenje Boga, neka vrsta amnezije koja premda nije otvoreno
odricanje od hrišćanstva, ipak jeste poricanje bogatstva naše vere,
poricanje koje može voditi gubitku našeg najdubljeg identiteta", rekao
je on.

Benediktov glavni prioritet kao pape je da probudi
hrišćansku veru u zemljama poput Španije, nekada čvrstim uporištima
katoličanstva, ocenjuje agencija AP navodeći da u Španiji, kao i većem
delu Evrope, slabi uticaj crkve što se vidi u stavu sve obrazovanije
srednje klase prema ravnopravnosti žena, pravima homoseksualaca i
abortusu.


Benedikt se danas sastao i s katoličkim
univerzitetskim profesorima u El Eskorijalu gde je rekao da se setio
svojih mlađih dana dok je bio mladi profesor teologije u godinama posle
Drugog svetskog rata.

On je tražio od progfesora da ne uče
mlade samo o "tehničkim veštinama" koje će im biti potrebne za rad, nego
da ih vode i u promišljanju o uzvišenijim pitanjima koja obuhvataju "u
potpunosti ono što znači biti human".

"Kada korisnost i čist
pragmatizam postanu načelni kriterijumi, znamo da je mnogo izgubljeno i
ishod može biti tragičan", rekao je papa.

Oko 500.000 ljudi iz
skoro 200 zemalja se prijavilo da učestvuje u višednevnoj manifestaciji
Svetski dan mladih, dok mediji navode da bi dvostruko više vernika moglo
učestvovati na poslednjoj misi u nedelju u Madridu.

Uoči
Papinog dolaska, oko 4 hiljade demonstranata protestovalo je na ulicama
Madrida protiv te posete. U demonstracijama i sukobu papinih pristalica
sa njegovim protivnicima, bilo je 11 povređenih i sedam uhapšenih.
-----

Eto kakvi su ti Španci ...naročito oni bezobrazni, obrazovaniji što smatraju da su žene ravnopravne i da je abortus lična odluka ......a nemaju ništa protiv ni gejova ?

A imali su tako lepu instituciju kao Inkvizicija , pa su tako lepo ubijali Mavre......dobra stara vremena . VATIKAN-bastion dobra ili zla ? 2996714420










VATIKAN-bastion dobra ili zla ? 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



VATIKAN-bastion dobra ili zla ? Empty
PočaljiNaslov: Re: VATIKAN-bastion dobra ili zla ?   VATIKAN-bastion dobra ili zla ? EmptySub Avg 20, 2011 8:27 pm

Vatikan da moze posao bi svoje svecenike-popovi na mars. To je sve politika, a za 1 i 2 svijetskog rata se crvka morala prilagoditi tadasnjoj situaciji svijeta.
Sve po svemu to je sve politika i mafija, to sa vjerom nema puno veze.
Moje osobno misljenje i vidjenje iz mog kutak-a

Znaci odgovor na ovoj temi bi od mene glasilo i dobro i zlo.
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

VATIKAN-bastion dobra ili zla ? Empty
PočaljiNaslov: Re: VATIKAN-bastion dobra ili zla ?   VATIKAN-bastion dobra ili zla ? EmptySub Avg 20, 2011 9:25 pm

Danubius ::


Eto kakvi su ti Španci ...naročito oni bezobrazni, obrazovaniji što smatraju da su žene ravnopravne i da je abortus lična odluka ......a nemaju ništa protiv ni gejova ?

A imali su tako lepu instituciju kao Inkvizicija , pa su tako lepo ubijali Mavre......dobra stara vremena . VATIKAN-bastion dobra ili zla ? 2996714420

Ne mislim da ovome treba ista dodati, a ni oduzeti:)
Nazad na vrh Ići dole
cojle
Zaštitnik seljačkih prava
Zaštitnik seljačkih prava
cojle


Location : Kumova slama
Humor : smešan samom sebi
Datum upisa : 09.08.2009

VATIKAN-bastion dobra ili zla ? Empty
PočaljiNaslov: Re: VATIKAN-bastion dobra ili zla ?   VATIKAN-bastion dobra ili zla ? EmptySub Avg 20, 2011 10:36 pm

Nisam ostrašćeni vernik al ću uvek radije odabrati veru ne neveru!

Vatikan kao simbol katoličanstva može buditi različite asocijacije posebno pod teretom istorijskog nasleđa ali ga u suštini doživljavam sa pozitivnom ulogom.

Dakle, Vatikan je institucija koja predstavlja jednu civilizacijsku tekovinu tradicionalnih vrednosti i zato je cenim.

Ako nešto posebno cenim u nasleđu katoličanstva onda posebno mesto zaslužuje služba Caritas.

Baveći se različitim poslovima bio sam svedok da su nesebično pružali dragocenu podršku najugroženijim pojedincima i grupama ne obazirući se na versku opredeljenost, rasnu ili nacionalnu pripadnost.
Iako sam pravoslavac sa posebnim zadovoljstvom sam lično podržao i učestvovao u nekim njihovim humanim misijama!
VATIKAN-bastion dobra ili zla ? 900975











Seljak sam pa umem i reč da probiram!
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



VATIKAN-bastion dobra ili zla ? Empty
PočaljiNaslov: Re: VATIKAN-bastion dobra ili zla ?   VATIKAN-bastion dobra ili zla ? EmptySub Avg 20, 2011 10:37 pm

Gde god da su ljudi ima i dobra i zla, pa tako i u Vatikanu. Sve je to ovozemaljska borba za vlast, moc, bogatstva, uticaje...krvi do kolena vekovima unazad sve u ime Hrista koji, Boze oprosti, ne moze da se nacudi sta se sve radi u njegovo ime i ko im je uopste i rekao da rade sva ta zlodela za Njega. Jasno je sta mislim o Svetoj stolici, ali ne treba zanemariti ogromnu molitvenu snagu svih katolika medju kojima je mnogo iskrenih vernika.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

VATIKAN-bastion dobra ili zla ? Empty
PočaljiNaslov: Re: VATIKAN-bastion dobra ili zla ?   VATIKAN-bastion dobra ili zla ? EmptySub Avg 20, 2011 10:56 pm

cojle ::


Ako nešto posebno cenim u nasleđu katoličanstva onda posebno mesto zaslužuje služba Caritas.

Caritas izuzimam ,zaista ,kao i onakve ljude kao majka Tereza . Nemam ništa ni protiv vernika -ali imam protiv mantijaša svih boja , i to nekako što su viši u rangu , to me malo više irtitiraju.
Kada vidim one kardinale u "Pradi" i mercedesima ,to me razbesni .
Humanitarne organizacije pri Crkvama su dobrim delom zaista pozitivna tekovina hrišćanskih crkava Nikada neću zaboraviti da je ADRA imala jedina hrabrosti pomagati opkoljenom Sarajevu -i to zaista bez obzira na versku i nacionalnu pripadnost .A ovde ih smatraju sumnjivom sektom, "subotarima" . CARITASU svaka čast -ali je to samo jedan od segmenata velikog Vatikanskog biznisa ,i mislim da oni to i tretiraju kao "troškove markentinga"
Vatikan ima novaca i uticaja -i da su pravi, ne bi dopustili da se ovo dešava u Somaliji ,ali nekako su više okrenuti tamo gde bi se moglo "misionariti" -a to je uvek tamo gde postoje neka prirodna bogatstva ,ako je zemlja ili kontinent siromašan do gladi .
Daleko je Vatikan od primera jednog Franje Asiškog ,i samog Isusa Hrista . Mnogo su bliži raznom ovozemaljskom blagu i mešetarenju iza kulisa dogadjaja.










VATIKAN-bastion dobra ili zla ? 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



VATIKAN-bastion dobra ili zla ? Empty
PočaljiNaslov: Re: VATIKAN-bastion dobra ili zla ?   VATIKAN-bastion dobra ili zla ? EmptyNed Avg 21, 2011 10:24 am

Slazem se, ali nekako smatram da svaki covek posebno odgovara za sebe pred Bogom za ono sto misli i radi. Pravimo izbore svakog dana, svakog casa, nekad je to izmedju dva zla, nekad izmedju dva dobra, uvek se pitamo da li smo dobro izabrali...da ne davim, ako zanemarim dnevnu politiku i istorijske uglove postujem svaciju muku i trud da pomogne teskom zivotu na ovoj malecnoj planeti i jos, svi gresimo nekad iz najboljih namera, oprostaj i pomirenje su mozda najveca Bozja cuda.
Nazad na vrh Ići dole
jutarnja izmaglica

jutarnja izmaglica


Godina : 68
Location : Beograd,moj rodni grad
Humor : smehoholicarka
Datum upisa : 11.08.2010

VATIKAN-bastion dobra ili zla ? Empty
PočaljiNaslov: Re: VATIKAN-bastion dobra ili zla ?   VATIKAN-bastion dobra ili zla ? EmptySub Mar 03, 2012 1:05 pm

OTVORILI TAJNU ARHIVU
VATIKAN OTKRIO DA VINČIJEV KOD
Petak, 2. Mart, 2012.| Autor: Ekipa Kurira
Sveta stolica izložila dokument koji je Dena Brauna inspirisao da napiše kontroverzni roman

VATIKAN-bastion dobra ili zla ? 149990
RIM - Običnim smrtnicima otkrili delić tajne.
Vatikan je prvi put svetskoj javnosti predstavio veliki broj dokumenata iz svoje arhive, koja već vekovima privlači pažnju teoretičara zavere. Reč je o 100 tajnih papira koji obuhvataju 1.200 godina istorije Svete stolice i deo su bogate arhive koja je raspalila maštu pisca Dena Brauna, autora romana „Da Vinčijev kod“, po kojem je snimljen film „Anđeli i demoni“.

U filmu glavni junak Robert Lengdon, koga igra Tom Henks, čita dokument star 400 godina sa suđenja Galileu Galileiju, pokušavajući da provali tajnu šifru. Njegova partnerka Vitorija Vetra cepa deo dokumenta i njih dvoje beže od obezbeđenja koje kreće u potragu za njima.

U realnom životu, na izložbi u Vatikanu zaista je izložen 400 godina star zapis sa suđenja Galileu Galileiju pred inkvizicijom zbog njegovih tvrdnji da Zemlja kruži oko Sunca, pa posetioci mogu da provere da li u njemu ima nekih tajnih kodova i poruka. Posetioci mogu da vide i dokument kojim je u 16. veku Katolička crkva ekskomunicirala nemačkog reformatora Martina Lutera.

Prvi put izloženo je pismo engleskih plemića iz 1530. godine u kojem se od pape Klementa Sedmog traži da po hitnom postupku poništi brak Henrija Osmog i njegove prve žene Katarine od Aragona kako bi kralj mogao da se oženi ljubavnicom Anom Bolen.

Na pergamentu dugačkom 60 metara izložen je i zapisnik sa suđenja templarima, srednjovekovnom hrišćanskom redu koji je bio optužen za jeres i seksualno zlostavljanje. Izložba nosi naziv „Luks in Arkana“, što znači „Svetlost nad tajnom“.
Nazad na vrh Ići dole
http://magnolija.serbianforum.info/forum.htm
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

VATIKAN-bastion dobra ili zla ? Empty
PočaljiNaslov: Re: VATIKAN-bastion dobra ili zla ?   VATIKAN-bastion dobra ili zla ? EmptySub Mar 03, 2012 1:29 pm

Ovaj "novi "papa je samo dokazao ono što smo već znali . Da se i razume što žele uskratiti ljudima pravo na abortus .
No sada je na meti i veštačka oplodnja ...lepo se neki dan časni Benedikt izrazio odlučno "protiv" . Mešanje u Božju volju ?
Pa neka objasni to mladim parovima koji iz medicinskih razloga ne mogu na "prirodan" način da dodju do deteta ,nego im je pomoć medicine jedina šansa.
Vatikan i crkve uopšte su krajnje licmerne -o svemu što "nije u redu "-a njima lično donosi korist ,ćute ,a mešaju se u sve i svašta -pa i u to kako će ko "začeti" i ko će koga voleti (homoseksualnost ) Pri tome , oni već 2000 godina prodaju demagogiju sa "bezgrešnim začećem" a homoseksualnosti nema nigde više nego kod njih .










VATIKAN-bastion dobra ili zla ? 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

VATIKAN-bastion dobra ili zla ? Empty
PočaljiNaslov: Re: VATIKAN-bastion dobra ili zla ?   VATIKAN-bastion dobra ili zla ? EmptySub Mar 03, 2012 6:37 pm

Ja mislim da bi Rush Limbaugh trebao biti sljedeci papa:)))))
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



VATIKAN-bastion dobra ili zla ? Empty
PočaljiNaslov: Re: VATIKAN-bastion dobra ili zla ?   VATIKAN-bastion dobra ili zla ? EmptySub Mar 03, 2012 7:37 pm

Placam porez mjesecno 19€ za katolicku crkvu, mogu se u svatko vrijeme ispisati. No, mislim da koliko losega ima ima i dobroga u toj instituciji.Pa ih podrzavam, tako da ne probadnu kao Grcka.
Nazad na vrh Ići dole
EAGLE

EAGLE


Location : NS
Humor : CRNI
Datum upisa : 04.08.2010

VATIKAN-bastion dobra ili zla ? Empty
PočaljiNaslov: Re: VATIKAN-bastion dobra ili zla ?   VATIKAN-bastion dobra ili zla ? EmptySub Mar 03, 2012 8:01 pm

jutarnja izmaglica ::
OTVORILI TAJNU ARHIVU
VATIKAN OTKRIO DA VINČIJEV KOD
Petak, 2. Mart, 2012.| Autor: Ekipa Kurira
Sveta stolica izložila dokument koji je Dena Brauna inspirisao da napiše kontroverzni roman


Ovi dokumenti se čuvaju u vrlo pažljivo klimatizovanim bunkerima Apostolske palate u Vatikanu, koja se može pohvaliti s više od 80 kilometara polica s takvim spisima.Ovo je prvi put da je organizovana izložba takve važnosti. Nikada pre nije bilo dozvoljeno da toliko veliki broj dokumenata izađe iz vatikanskih tajnih arhiva.

Među njima će se naći i dosad neobjavljeni spisi vezani za papu Pija XII, optuženog da se nije dovoljno zalagao za sprečavanje Holokausta tokom Drugog svetskog rata, kao i pismo Marije Stjuart papi Sikstu V, napisano samo nekoliko nedelja pred njeno pogubljenje.


VATIKAN-bastion dobra ili zla ? 129132
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

VATIKAN-bastion dobra ili zla ? Empty
PočaljiNaslov: Re: VATIKAN-bastion dobra ili zla ?   VATIKAN-bastion dobra ili zla ? EmptySub Mar 03, 2012 9:26 pm

EAGLE ::


Među njima će se naći i dosad neobjavljeni spisi vezani za papu Pija XII,
Bilo bi vrlo zanimljivo da objave dokumetaciju dogadjaja za vreme pape Aleksandra VI (Borgia ) Makar porodične memoare -sam papa 9 izvanbračne dece , a o sineku Čezareu i ćeri Lukreciji ,da i ne pričamo . "Dekameron" i slična štiva bi bila dečija slikovnica za to . VATIKAN-bastion dobra ili zla ? 2503974685










VATIKAN-bastion dobra ili zla ? 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

VATIKAN-bastion dobra ili zla ? Empty
PočaljiNaslov: Re: VATIKAN-bastion dobra ili zla ?   VATIKAN-bastion dobra ili zla ? EmptySub Mar 03, 2012 9:46 pm

Dolinac ::
Placam porez mjesecno 19€ za katolicku crkvu, mogu se u svatko vrijeme ispisati. No, mislim da koliko losega ima ima i dobroga u toj instituciji.Pa ih podrzavam, tako da ne probadnu kao Grcka.

Imam puno toga protiv "organizovanih religija",,,da se ne ponavljam,,,ali ovo sa Grckom bi dobro:))) Touche!
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

VATIKAN-bastion dobra ili zla ? Empty
PočaljiNaslov: Re: VATIKAN-bastion dobra ili zla ?   VATIKAN-bastion dobra ili zla ? EmptyPet Mar 09, 2012 3:10 pm

Vatikan pere novac?


VATIKAN-bastion dobra ili zla ? Policija_i_vatikan_424162994SAD strpale Vatikan u zemlje rizika od pranja novca

U
Vatikanu se možda pere novac, zaključak je izveštaja o međunarodnoj
strategiji za kontrolu narkotika za 2012. godinu koju je izradio
američki Stejt department.
Vatikan se prvi put pojavio na listi
zemalja druge kategorije - "zemlje koje izazivaju zabrinutost". Prvu
kategoriju zemalja obuhvataju "zemlje koje izazivaju veliku
zabrinutost", a treću "zemlje pod nadzorom". Izveštaj obuhvata 190
država, a Vatikan je u kategoriji s Poljskom, Egiptom, Irskom i
Mađarskom.
- Činjenica da je Vatikan u drugoj kategoriji
zemalja zapravo znači da je njihov finansijski sistem osetljiv na
mogućnost pranja novca. Treba naglasiti da je sam Vatikan nedavno
usvojio programe kojima želi to da spreči
- objasnili su iz Stejt departmenta.
Vatikanska
banka, čiji je zvaničan naziv Zavod za religijska dela, svojevremeno je
bila pod istragom rimskog tužilaštva pod sumnjom da se bavila pranjem
novca. Ova banka ne mora da poštuje italijanske finansijske norme jer na
međunarodnom planu deluje iz vatikanske države.
Istražitelji su
imali indicije da su mnoge osobe koje žive u Italiji koristili banku kao
paravan za pranje novca i izbegavanje porezkih obaveza. Nakon te afere papa Benedikt XVI potpisao je dekret protiv pranja novca u Vatikanu.
Dekret
je doneo pravila o poslovanju i transparentnosti poslovanja u skladu sa
međunarodnim naporima u borbi protiv pranja novca i finansiranja
terorizma.
Papa je, potpisujući dokument pod nazivom "Moto
Proprio", rekao da Vatikan želi da se pridruži zemljama koje su pravno
regulisale bankarsko poslovanje na taj način da ga kriminalci ne mogu
iskorišćavati. Vatikanska banka bila je 1981. godine povezana s pranjem
mafijaškog novca, prenose agencije.
-----------
Ništa novo ....mafija ,pa i američki ogranci ,porodice Lućano ,Korleone ,Gambino su godinama to radili ....uz blagoslov VATIKAN-bastion dobra ili zla ? 599(i mastan "dobrotvorni prilog " )










VATIKAN-bastion dobra ili zla ? 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
EAGLE

EAGLE


Location : NS
Humor : CRNI
Datum upisa : 04.08.2010

VATIKAN-bastion dobra ili zla ? Empty
PočaljiNaslov: Re: VATIKAN-bastion dobra ili zla ?   VATIKAN-bastion dobra ili zla ? EmptySub Apr 07, 2012 3:08 pm

„Blaženi“


Duhovni otac Endehazije u kojoj je ubijeno oko milion ljudi, od kojih najveći broj Srba, unet je u rimokatolički kalendar kao „blaženik“. Papa ga je svim vernicima preporučio kao novog zastupnika pred Bogom.


VATIKAN-bastion dobra ili zla ? Stepinacalojzije

Sećam se onomad,u medijima smo mogli da pročitamo vesti o 50 „obljetnici“ smrti „blaženog“ Alojzija Stepinca, „sveca“, zaštitnika „crkve u Hrvata“.Nije teško,ako se samo malo "pročeprka" po arhivama nekih časopisa pronaći mnoge zanimljive tekstove ...

Tako je, recimo, „Radio Vatikan“ na hrvatskom jeziku 9. 2. 2010. izvestio: „Svetu Misu u Hrvatskoj crkvi svetog Jeronima u Rimu, prigodom 50. obljetnice preminuća blaženog Alojzija Stepinca, predvodi 10. veljače u 18.30 sati prefekt Kongregacije za nauk vjere američki kardinal Viliam Jozef Levada [...] Od preminuća kardinala Alojzija Stepinca 10. veljače 1960. godine sve do danas, u Hrvatskoj crkvi svetog Jeronima u Rimu svake godine obilježavala se obljetnica blaženikove smrti. Redovno su misu na Stepinčevo predvodili kardinali iz Rimske kurije ili neki od hrvatskih (nad)biskupa. Tako je kardinal Franjo Šeper 13 puta predsjedao misi za Stepinčevo. Kardinal Jozef Racinger, (potonji papa Benedikt XVI) predvodio je misu i propovijedao u veljači 1998. godine. Iste godine uslijedila je i beatifikacija kardinala Alojzija Stepinca.

Podsetimo se , „Sestrinska crkva“ 10. februara širom Hrvatske proslavlja „Stepinčevo“. Hrvatska televizija je u 11 sati direktno prenosila tu versku svečanost iz njegovog rodnog mesta Krašić, na obroncima Žumberka, koju je predvodio vrhbosanski nadbiskup kardinal Vinko Puljić. Tradicionalno „najtvrđi“ u prisećanjima Stepinčevih zasluga za „Sestrinsku crkvu“ bio je vojni ordinarij, biskup Juraj Jezerinac na verskoj proslavi u Karlovcu. On je pozvao Jevreje, Srbe i Slovence da zahvale Stepincu „na svemu što je za njih učinio“. Između ostalog on je rekao: „Sve što je kardinal Alojzije Stepinac govorio i činio imalo je za cilj da se zaštite hrišćanske opšteljudske i prirodne vrednote u vreme kada su one bile ugrožene. Stoga mu je Crkva odala posebno priznanje proglasivši ga blaženim (poslednji korak pred proglašenje svetim). Očekivanje je da će i oni kojima je on posebno pomagao, među ostalima Jevreji, Srbi i Slovenci, biti zahvalni na svemu što je za njih učinio te da će ustati u odbranu istine“.

U nastavku je biskup dodao da su „sliku o Stepincu iskrivili lobiji poput jugoslovenskog, srpskog, masonskog i drugih, koji su posle Drugog svetskog rata bili toliko jaki da su svaku istinu mogli predstaviti na njima svojstven način“. Biskup Jezerinac je ustvrdio i da su upravo pomenuti lobiji „blaženog Stepinca godinama neutemeljeno predstavljali kao pobornika ustaške vlasti i ekstremnog nacionalistu. Istine radi treba reći i drugu stranu medalje koja apsolutno protivreči njihovim pisanjima. Stepinac je otvoreno i jasno razotkrivao sve zablude vremena u kojemu je živeo. Osudio je sva zla prošloga stoleća – fašizam, nacizam, komunizam, masoneriju, liberalizam svake vrste i nemoral. Bio je neustrašiv borac protiv svake vrste zla. U vreme Drugoga svetskog rata spasavao je one koji su bili nepoćudni vlastima, pa čak i komuniste. Zbog toga su ga pokušali slomiti“.

A zbog čega bi Srbi mogli da budu blagodarni „blaženom Alojziju“?

Unošenje u rimokatolički kalendar, u jesen 1998, kardinala Alojzija Stepinca („beatifikacija“, proglašavanje „blaženim“, što je uvod u kanonizaciju), uprkos protivljenju mnogih uglednih ličnosti Zapada, bila je plod želje rimskog pape da se oduži svojim vernim Hrvatima, vekovnom „predziđu kršćanstva“ pred „Bizantom“ i istočnim „šizmaticima“, to jest pravoslavnima. Papa Ivan Pavao Drugi, uprkos pomirljivom i ekumenističkom rečniku, nije bio nimalo manji mrzitelj pravoslavnog Istoka od bilo kog svog prethodnika. To je papa koji je otvoreno tražio bombardovanje Srba u Bosni i Hercegovini 1995. godine .

S obzirom na to da je biskup Jezerinac pozvao Srbe da zahvale Stepincu „na svemu što je za njih učinio“, pogledaćemo,u nastavku teme, kakve su zasluge „blaženika“ za srpski,jevrejski,romski ... narod.
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

VATIKAN-bastion dobra ili zla ? Empty
PočaljiNaslov: Re: VATIKAN-bastion dobra ili zla ?   VATIKAN-bastion dobra ili zla ? EmptySub Apr 07, 2012 3:22 pm

Smijala sam se jucer tvom odgovoru malom, jer si u pravu, sto sam dakako i malom rekla, a i on misli isto,,,helenese, ipak nema nista smijesno u vezi ovog teksta gore,,,,

Ostala sam sokirana setajuci ulicama NYC kad sam nabasala na ulicu Stepinca...Koliko god da mi "vitoperimo" istoriju, cinjenice ipak stoje, ko i sta je on bio, a i "ostali" koji se "iskopavaju".
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

VATIKAN-bastion dobra ili zla ? Empty
PočaljiNaslov: Re: VATIKAN-bastion dobra ili zla ?   VATIKAN-bastion dobra ili zla ? EmptySub Apr 07, 2012 7:15 pm

EAGLE ::

„Blaženi“Stepinac



Alojzije Stepinac je jedan od onih likova gde je biografija i istorija jako "mutna" -tj sama istina ko je u stvari i kakav bio . Ima tu raznih podataka i mišljenja -recimo kao i za Dražu Mihajlovića . Njegovog rođenog brata su ubile ustaše ,itd...

No ako gledamo to ovako -on je bio biskup ,i kasnije kardinal ,dakle visoki službenik Vatikana u Hrvatskoj ,tj zlogasnoj NDH .
Znači -znao je šta se tamo radi ,i mogao je svojim ličnim uticajem mnogo toga sprečiti .
Vatikan je bio moćan i u toku II svetskog rata -ni Hitler ni Musolini se nisu usudili da predju farbom iscrtanu "granicu" papske države .
Bez obzira kako gledali na NDH -katoličko sveštenstvo, naročito red franjevaca je imao izuzetno lošu ulogu kao podstrekači ,oni koji su "blagoslovili" zločine ,pojedinici i sami učestvovali u njima ,a posle rata svojim "pacovskim kanalima" i direktno spasavali najveće krvoloke . Tu nema nikakve sumnje !
Da je Vatikan želeo -mogao se umešati i sprečiti ,pa i preko sveštenstva .Umesto toga je odabrao stranu zla -a sveštenstvo to podržalo .
Tako da gospodin Stepinac lično ,u ratnom zločinu genocida , ima "komandnu odgovornost" -jer je znao šta se dešava i nije preduzeo ništa . U najmanju ruku je saučesnik -isto kao i Vatikan ,a pošto se radi o masovnim ubistvima ,svejedno je da li je držao kamu lično, ili okrenuo glavu na drugu stranu .
Njegova hrišćanska i ljudska dužnost je bila da se pobuni protiv takve "politike" Vatikana. On to nije učinio ,i time je ovo proglašenje "svecem" još više licemerno .No ništa novo u Vatikanu -"vera" se ognjem i mačem tamo "širila" vekovima ,a zločin "u ime vere" opravdavao .










VATIKAN-bastion dobra ili zla ? 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
EAGLE

EAGLE


Location : NS
Humor : CRNI
Datum upisa : 04.08.2010

VATIKAN-bastion dobra ili zla ? Empty
PočaljiNaslov: Re: VATIKAN-bastion dobra ili zla ?   VATIKAN-bastion dobra ili zla ? EmptySub Apr 07, 2012 8:16 pm

Danubius ::

Tako da gospodin Stepinac lično ,u ratnom zločinu genocida , ima "komandnu odgovornost" -jer je znao šta se dešava i nije preduzeo ništa . U najmanju ruku je saučesnik -isto kao i Vatikan ,a pošto se radi o masovnim ubistvima ,svejedno je da li je držao kamu lično, ili okrenuo glavu na drugu stranu .

Kako nedavno reče jedan moj prijatelj- "Dobro je znati da još negde postoji glas razuma."

Da se sve dešavalo pod blagoslovom Vatikana,to si potpuno u pravu i to je svima dobro poznato.

Ko je bio Alojzije Stepinac,takođe je dobro poznato.

Još pre Drugog svetskog rata u svoj dnevnik je zapisao reči neprijateljstva prema Srbima. Kada je Endehazija počela da postoji, on ju je odmah pozdravio nadbiskupskom okružnicom, u kojoj je istakao da se rimokatolički pastiri u Hrvatskoj pridružuju „narodnom veselju i zanosu“, „puni dubokog ganuća i tople zahvalnosti Božijem Veličanstvu.“ Tada je izjavio: „Poznajući muževe koji danas upravljaju sudbinom hrvatskoga naroda, mi smo duboko uvjereni da će naš rad naići na puno razumijevanje i pomoć.“ Svim sveštenicima je naredio da služe Te Deum, službu zahvalnosti Bogu zbog uspostavljanja Endehazije. Križarska bratstva su bila redovi naročito aktivnih rimokatoličkih vernika, koji su i u Kraljevini Jugoslaviji delovali sa Stepinčevim blagoslovom. U njihovom listu „Nedjelja“, 27. aprila 1941. pisalo je: „Vojska Adolfa Hitlera, vođe njemačkog naroda, bila je najsvečanije dočekana u hrvatskim krajevima, jer su srušili tu omraženu kulu zvanu Jugoslavija. (…) Da živi Poglavnik dr Ante Pavelić!“

VATIKAN-bastion dobra ili zla ? Papapije12150x150

Rimski papa Pio XII poslao je odmah svog legata Ramira Markonea, koji će mu biti poverenik za odnose sa Pavelićevim režimom. Isti taj papa postavio je nadbiskupa Stepinca za vojnog vikara „sine titulo“ za hrvatsku vojsku. Hrvatska vojska su bili domobrani (regularne jedinice) i ustaše (udarna pesnica režima). I jednima i drugima duhovni otac je bio Stepinac.

Papa Pije XII (1939-1958) bio je najambiciozniji, najbezobzirniji i najokrutniji papa ovoga stoleća. Izvanredan diplomata, lukav političar i verski varalica. Ove crte karaktera, napravile su od njega jednu suverenu ličnost za naše vreme. Bio je parnjak svojim drugovima fašističkim i komunističkim diktatorima. On je više nego iko drugi van Nemačke, pomogao Hitleru da dođe na vlast. Ovo je učinio time što je gurao nemačku katoličku partiju i visoke katoličke vođe, da pomažu Firera. Za Pija XII komunizam je bio prava napast. Posle Prvog svetskog rata on je povezao Crkvu sa italijanskim, španskim i nemačkim fašizmom, a sa SAD posle Drugog svetskog rata. On je bio glavni podstrekač na hladni rat koji je sledovao.

Nazad na vrh Ići dole
EAGLE

EAGLE


Location : NS
Humor : CRNI
Datum upisa : 04.08.2010

VATIKAN-bastion dobra ili zla ? Empty
PočaljiNaslov: Re: VATIKAN-bastion dobra ili zla ?   VATIKAN-bastion dobra ili zla ? EmptyPon Apr 09, 2012 5:32 pm


Vatikan je bio dobro obavešten o svemu što se dešava u ustaškoj Hrvatskoj. Ne samo zato što je katolička jerarhija slala papi redovne izveštaje, već i stoga što je papa imao tamo svog ličnog predstavnika.

Papski legat je imao dužnost da šalje redovne i tačne izveštaje o radu katoličkog sveštenstva i biskupa. Isto tako i o političkim i vojnim akcijama ustaške vlade i ustaških vođa.

Predstavnik Pape Pija XII je bio papski legat, monsinjor Markone, koji je bio akreditovan kod ustaške vlade i Pavelića. Monsinjor Markone je sve detaljno znao u svakom pogledu o katoličkoj jerarhiji i ustaškim saradnicima. Ustvari bio je poslanik ne samo katoličke jerarhije kada je izveštavao Vatikan, već isto tako i Pija XII kad se obraćao Nadbiskupu Stepincu i Paveliću.

Iste, 1942. godine, Stepinac je ušao u Hrvatski sabor zajedno sa još jedanaest sveštenih lica Rimokatoličke crkve. Stepinac je tom prilikom, pre no što je Pavelić kročio u Markovu crkvu u Zagrebu, održao pozdravni govor. Kao što u svojoj studiji zapaža đakon Milorad Lazić: „Psihološki i moralno, A. Stepinac je pristao na punu saradnju sa ustaškom NDH time što se uključio u fundamentalne strukture režima – vojsku, kao vikar, i Hrvatski sabor, kao njegov član“ (M. Lazić, „Krstaški rat NDH“, Sfairos, Beograd 1991).

VATIKAN-bastion dobra ili zla ? Vatikan150x150

Svi su sledili primer nadbiskupa. Hrvatski jezuiti, u svom „Glasniku Srca Isusova“, pisali su da su se oko poglavnika „okupili najbolji sinovi hrvatskog naroda“. Broj 3 iz 1942. godine, povodom dana krunisanja pape, dao je sliku Hrvatske kao „Države Božje“, koja postoji sa papinim blagoslovom. Tekst se završava klicanjem: “Papa je nama Krist na zemlji! Rim je nama vječni grad! Pio XII je za nas koji vjerujemo nosilac sviju Božijih prava, živi gospodar vječnoga kraljevstva.“

U februaru 1944, opet sa Stepinčevim blagoslovom, izašao je molitvenik „Hrvatski vojnik“, u kome se nalazi ovakva molitva za poglavnika: „Bože, komu svaka vlast i dostojanstvo služi, podaj slugi svojemu Poglavniku našemu Antunu, sretan napredak njegova dostojanstva u kojem da se Tebe uvijek boji. Tebi, vazda ugoditi nastoji. Po Kristu Gospodinu našemu. Amen.“ Tu je bila i molitva za ustaše posle davanja “prisege“ (zakletve), a molitvenik je sadržavao pouke od kojih se ističe ona o obaveznoj poslušnosti svakoj naredbi pretpostavljenih. U kratkom pregledu „kršćanskog“ smisla hrvatske „povijesti“ navedena je (kao hrvatska!) izreka: „Za krst časni i slobodu zlatnu!“ (iako Hrvati kažu „križ“), a među junacima je istaknut Jure Francetić, osnivač zloglasne, čudovišne „Crne legije“.

Još 1934. Stepinac je u svom dnevniku zapisao: „Da je veća sloboda i dovoljno radnika (većina) – Srbija bi bila za 20 godina katolička“. Želja da se Srbi pokatoliče ostvarila se kad je osnovana Pavelićeva država. Tada je papina „Sveta Kongregacija za Istočnu Crkvu“ Stepincu poslala uputstvo o prevođenju „nesjedinjenih“ (pravoslavaca) na papinu veru. Stepinac je odredio komisiju za prekrštavanje Srba, koji, po odluci hrvatske vlade, odmah po prelasku na katolicizam, smatrani Hrvatima. Ljudi su menjali svoju veru u strahu od ustaškog noža, štiteći goli život, mada je Stepinac licemerno upozoravao da niko ne treba to da čini pod prinudom.

Ustaštvo je i posle Drugog svetskog rata sarađivalo sa Stepincem. Ustaše su se krile na Kaptolu, i vatikanskim „pacovskim kanalima“ bežali na sigurno. Na Kaptolu je čuvana i njihova državna arhiva; na Kaptolu je bilo i zlato koje su opljačkali od svojih žrtava. Sve je to Stepinac znao, i sve to nije moglo proći bez njegove dozvole,odnosno blagoslova Svete stolice.

Nazad na vrh Ići dole
brunolino

brunolino


Godina : 111
Location : u bespucima...
Datum upisa : 12.10.2010

VATIKAN-bastion dobra ili zla ? Empty
PočaljiNaslov: Re: VATIKAN-bastion dobra ili zla ?   VATIKAN-bastion dobra ili zla ? EmptyČet Apr 26, 2012 4:27 pm

ja mislim da je Vatikan ubio Karadjordja , pa Drazu ,pa Stambolica , pa Djindjica...opcenito sto god se lose desi u Srbiji , odmah se zna tko je...ili je Vatikan ili je Njemacka...trecih nema...i bas cudno , samo se vidi Vatikan od 1941g...mozda se tada Isus pojavio tek , pa samo zbog toga...a , nitko ne spomene na ovom forumu Glavnjacu U Beogradu ili Nedica itd. a , kako da i spomene kad nisu iz Vatikana... :eee:
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



VATIKAN-bastion dobra ili zla ? Empty
PočaljiNaslov: Re: VATIKAN-bastion dobra ili zla ?   VATIKAN-bastion dobra ili zla ? EmptyČet Apr 26, 2012 8:29 pm

Nesto ne kontam, ogovarate sada Vatikan kao drzavu ili svetu stolicu ili vjeru rimsku-katolicku?

De i za ovi koji imaju samo osnovnu skolu :zubi3:
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

VATIKAN-bastion dobra ili zla ? Empty
PočaljiNaslov: Re: VATIKAN-bastion dobra ili zla ?   VATIKAN-bastion dobra ili zla ? EmptyPet Apr 27, 2012 2:01 pm

Ja stvarno ne znam cemu naprdjivanje?! Vatikan je prelijep, ostanem bez daha pred svakom skulpturom, slikom, crkvom,,,Jos da mi je da prokopam po library, eeeeee

Bas ovo postaje old da svi samo bullshit pisu o onima koje smatraju "krivima" za sopstveni shit,,,,

O ljudi, hocete li ikad sebi dopustit malo srecice?! Da samo znate kako je fajn lu6777
Nazad na vrh Ići dole
brunolino

brunolino


Godina : 111
Location : u bespucima...
Datum upisa : 12.10.2010

VATIKAN-bastion dobra ili zla ? Empty
PočaljiNaslov: Re: VATIKAN-bastion dobra ili zla ?   VATIKAN-bastion dobra ili zla ? EmptyNed Apr 29, 2012 8:57 am

AstrinaKomsinica ::
Ja stvarno ne znam cemu naprdjivanje?! Vatikan je prelijep, ostanem bez daha pred svakom skulpturom, slikom, crkvom,,,Jos da mi je da prokopam po library, eeeeee

Bas ovo postaje old da svi samo bullshit pisu o onima koje smatraju "krivima" za sopstveni shit,,,,

O ljudi, hocete li ikad sebi dopustit malo srecice?! Da samo znate kako je fajn lu6777


potpisujem Komsinice...i ja bih bio najsretniji da zavirim u njihovu biblioteku...ovi se tu uFatili perioda od 1941-1945g ko pijan plota...ima drugih stvari o Vatikanu...stvarno se ponekada pitam jel povijest pocinje od 1941g ili od ranije...morati cu Benedikta da nazovem i priupitam...jest da je on za neke Nazi , ali je Papa , pa moze naci u svojoj knjiznici gdje to stoji... :eee:
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





VATIKAN-bastion dobra ili zla ? Empty
PočaljiNaslov: Re: VATIKAN-bastion dobra ili zla ?   VATIKAN-bastion dobra ili zla ? Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
VATIKAN-bastion dobra ili zla ?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» VIRTUAL TOUR -VATIKAN
» Ljiljana Dobra
» STARA,DOBRA VREMENA ....
» "Dobra mesta" za pecanje

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: DRUŠTVO :: VRUĆI KROMPIRI :: GDE JE ISTINA?-
Skoči na: