DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 SAMOKONTROLA-koliko je imamo ?

Ići dole 
+23
ZoxZoja
Black Wizard
Nut
tok tuk tok
Lakota
Samouka
besna_glista
AstrinaKomsinica
Zana
podbarac
dusicaa
Sikret
Amisela
Kijara-brm
debilko
Kica/Praja
cojle
montoya
Xenia
doctorr67
raspolozena
veccana44
Lily
27 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? Empty
PočaljiNaslov: SAMOKONTROLA-koliko je imamo ?   SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? EmptySub Apr 11, 2009 8:55 am

Samokontrola nam pomaže da učimo iz svojih osećaja, da ih posmatramo što racionalnije i usmeravamo ih tako da nam koriste a ne štete. Npr. da ne dozvolimo sebi impulsivne ispade ili 'drame' (tipa vikanje i vređanje nekoga u žaru uverenosti da nam ta osoba namerno želi zlo) zbog kojih kasnije ionako zažalimo, već da delujemo 'civilizovano', ali svesno i s namerom.


Savet: Za bolju samokontrolu pomaže ona poznata izreka 'Prvo ispeci, pa onda reci'. Kontrolisite šta vam govori glasić u vašoj glavi, odnosno, čak i kad se obraćate sami sebi u mislima, budite odgovorni za svoje osećajne reakcije. To nije slabost već moć.
Kad vas neka situacija jako iritira, gledajte na to kao na 'vežbu rešavanja problema' umesto kao na nesretan tok sudbine koja se urotila protiv vas. Znajte da je problem u ponašanju, a ne u samoj osobi. Da se lakše smirite i saberete, duboko udahnite nekoliko puta. I nikad ne zaboravite sledeće: većina ljudi nije namerno zla prema vama ili vam namerno želi nešto loše, verovatno se takođe radi o ljudima s nedostatkom emocionalne inteligencije.


Koliko prepoznajete sebe u ovom tekstu-umete li da se samokontrolišete ?










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SAMOKONTROLA-koliko je imamo ?   SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? EmptyČet Apr 23, 2009 9:45 am

.. hmm.. u poslu da... ali privatno... ne.. pogotovo sa osobama koje me veoma dobro znaju i znaju nacin na koji se salim.. tako da nema "kocnice" u smislu da cu nesto mozda nehotice reci i da ce se to pogresno protumaciti..
.. volimo se, postujemo i ophodimo jedni prema drugima kao da smo clanovi porodice... tako da se niko "ne hvata" i "ne skace" na svaku rec.. zna se sta je sala i do koje mere se ide..
.. pravo opusteno..
Nazad na vrh Ići dole
veccana44

veccana44


Godina : 61
Location : Budva
Datum upisa : 07.12.2007

SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SAMOKONTROLA-koliko je imamo ?   SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? EmptyČet Apr 23, 2009 12:59 pm

Kaze narod izbroji do tri pa nesto reci ili pusti da dan osvane pa onda odgovori.
Za sebe mogu reci da mi nedostaje ta emocionalna inteligencija,da sve primam srcu,da me neprvda ubija ,da mi je jezik brzi od pameti.Uzas..koliko sam tu nezadovoljna sa sobom.A ne da sam radila na svojoj licnosti,jesam.Jednostavno ne znam presutati,odmah odgovorim iz rafala,skresem coveku istinu u oci,a kome je stalo do nje,nikome jer svako zna svoju istinu.Nekako kao da sam htjela postici vecu ljuckost kod sebe,kako sam bez dlake u jajetu.Ali to nije dobro,ljudi se plase istine.Nisam nikada imala frku sa ljudima sa kojima se druzim jer su me znali kao takvu i nijesu se nikada ljutili na mene ili da sam se nekada sa nekim posvadjala zbog takve svoje da kazem danas nezrelosti neeee.
Ali sam imala problema kroz posao,jer ljudi nisu lice u lice htjeli priznati gresku...jednostvno su se zalili mojim pretopstvljenim na mene..
Medjutim odjednom sam ja shavtila postala lukava,sa strankama cile mile sve kez,ali zato olovka pise srcem,da su oni sad ti koji su dobijali mucnine od mog posla,a ja bila nasmijana samo tako...i zamisli te nisu se vise zalili na mene ali smo se dopisivali zalbama i resenjima...hahahah

Medjutim danas u braku sebe ne mogu da prepoznam,da li sam ja sazrela,da li se nesto prelomilo u meni ja nikada ne odgovorim ni jednu rijec,jednostavno presutim,jednostavno sve kroz salu kao da nista se ne dogadja...

Moj savjet,mladima budite mudre,cutite neka vam niko ne zna sta mislite,jer verujte da ce te bolje u zivotu proci bolje ce vas cijenitiiii,strpljen spasennnnnnnnn nije djabe recenooo...
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SAMOKONTROLA-koliko je imamo ?   SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? EmptyČet Apr 23, 2009 2:29 pm

Slažemo da se stepen samokontrole povećava sa godinama i iskustvom.........aliiiiii.....da se ne radi o tome, da vremenom izgubimo žestinu , i još važnije STRAST-pa tešimo sebe da eto, sad umemo da se kontrolišemo , smireniji smo , itd?
Ne znam....jer to onda dovodi do toga da se skoro ni na šta ne reaguje , niti brani svoje mišljenje ---a narod kaže za to" niti smrdi-niti miriše "

Verovatno je samokontrola samo jedan segment kompleksne stvari koju zovemo "duševni mir" (i koju samo retki imaju) no...to je već druga tema.
Lično-mislim da mi još uvek dobra doza samokontrole nedostaje....










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
veccana44

veccana44


Godina : 61
Location : Budva
Datum upisa : 07.12.2007

SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SAMOKONTROLA-koliko je imamo ?   SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? EmptyČet Apr 23, 2009 2:54 pm

Mislim da samo nalazimo dusevni mir,energiju vise tako lako ne damo.Jednostavno smo naucili sta je prijoritetno za nas.Da nas neke stavri vise ne tangiraju,mozda smo dobili na zrelosti.Dusevni mir nam je toliko postao bitan,da ne znaci da smo izgubili drskost,strast,glas,jednostavno smo uvidjeli da sitnice cine zivot i zasto se zestiti,zasto bacati svoju energiju pred noge.Ja kazem za sebe jos mi puno toga nedostaje ali mislim da se malo toga moze sta popraviti,jer temperamenat sam dobila rodjenjem i tesko ga mogu puno korigovati.Samo bih voljela da me energija sluzi,da ju ne bacam gudama pod noge,hahahahaah
Nazad na vrh Ići dole
raspolozena

raspolozena


Godina : 53
Location : Svuda po malo
Datum upisa : 16.08.2009

SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SAMOKONTROLA-koliko je imamo ?   SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? EmptyPon Okt 12, 2009 9:57 am

danubius ::
Samokontrola nam pomaže da učimo iz svojih osećaja, da ih posmatramo što racionalnije i usmeravamo ih tako da nam koriste a ne štete. Npr. da ne dozvolimo sebi impulsivne ispade ili 'drame' (tipa vikanje i vređanje nekoga u žaru uverenosti da nam ta osoba namerno želi zlo) zbog kojih kasnije ionako zažalimo, već da delujemo 'civilizovano', ali svesno i s namerom.


Savet: Za bolju samokontrolu pomaže ona poznata izreka 'Prvo ispeci, pa onda reci'. Kontrolisite šta vam govori glasić u vašoj glavi, odnosno, čak i kad se obraćate sami sebi u mislima, budite odgovorni za svoje osećajne reakcije. To nije slabost već moć.
Kad vas neka situacija jako iritira, gledajte na to kao na 'vežbu rešavanja problema' umesto kao na nesretan tok sudbine koja se urotila protiv vas. Znajte da je problem u ponašanju, a ne u samoj osobi. Da se lakše smirite i saberete, duboko udahnite nekoliko puta. I nikad ne zaboravite sledeće: većina ljudi nije namerno zla prema vama ili vam namerno želi nešto loše, verovatno se takođe radi o ljudima s nedostatkom emocionalne inteligencije.


Koliko prepoznajete sebe u ovom tekstu-umete li da se samokontrolišete ?

Umem vrlo da se kontrolisem,za sve postoji granica, tolerancije ali kada neko predje taj prag umem da budem vrlo nezgodna.
Smatram da svako od nas ponaosob ima strpljenja do odredjene granice.
Da li neko namerno ili ne namerno zeli da nas povredi,svako ume da oseti,cuje,vidi.
Izbrojim i do 100 ali,kazem ali ako se ne moze resiti normalnom komunikacijom,nekim ljudima treba staviti do znanja da ne prelazi granice tudjih osecanja i tolerancije.
Nije tesko biti fin!
Nazad na vrh Ići dole
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma
doctorr67


Location : Singidunum
Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SAMOKONTROLA-koliko je imamo ?   SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? EmptyPon Okt 12, 2009 9:59 am

danubius ::
Slažemo da se stepen samokontrole povećava sa godinama i iskustvom.........aliiiiii.....da se ne radi o tome, da vremenom izgubimo žestinu , i još važnije STRAST-pa tešimo sebe da eto, sad umemo da se kontrolišemo , smireniji smo , itd?
Ne znam....jer to onda dovodi do toga da se skoro ni na šta ne reaguje , niti brani svoje mišljenje ---a narod kaže za to" niti smrdi-niti miriše "

Verovatno je samokontrola samo jedan segment kompleksne stvari koju zovemo "duševni mir" (i koju samo retki imaju) no...to je već druga tema.
Lično-mislim da mi još uvek dobra doza samokontrole nedostaje....

naravno...zato brojimo od 100 pa do 1 jer tako je sigurnije stichi do nule:))
Nazad na vrh Ići dole
raspolozena

raspolozena


Godina : 53
Location : Svuda po malo
Datum upisa : 16.08.2009

SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SAMOKONTROLA-koliko je imamo ?   SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? EmptyPon Okt 12, 2009 10:02 am

[/quote]

naravno...zato brojimo od 100 pa do 1 jer tako je sigurnije stichi do nule:))[/quote]

Onda si na pozitivnoj ili negativnoj nuli :))
Nazad na vrh Ići dole
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma
doctorr67


Location : Singidunum
Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SAMOKONTROLA-koliko je imamo ?   SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? EmptyPon Okt 12, 2009 10:03 am

bolje i to nego neshvacen:))
Nazad na vrh Ići dole
Xenia

Xenia


Godina : 46
Datum upisa : 25.09.2009

SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SAMOKONTROLA-koliko je imamo ?   SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? EmptyPon Okt 12, 2009 10:03 am

To istina dolazi vremenom,neko shvati pre,neko kasnije,da urlanje ili udaranje po protivniku ili stolu,ne menja stvar,nije vid komunikacije,to je samo izlev besa,a ne resava nista.
Tihim glasom mozete isto sve reci a deluje kulturnije,a onaj koji ne cuje,ne cuje ni urlanje,verujte.
Nazad na vrh Ići dole
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma
doctorr67


Location : Singidunum
Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SAMOKONTROLA-koliko je imamo ?   SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? EmptyPon Okt 12, 2009 10:05 am

ali..kazesh discretno na uvce..i nerazume te..zatim krene galama na swe strane
a nichemu ama bash nesluzi..
Nazad na vrh Ići dole
raspolozena

raspolozena


Godina : 53
Location : Svuda po malo
Datum upisa : 16.08.2009

SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SAMOKONTROLA-koliko je imamo ?   SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? EmptyPon Okt 12, 2009 10:08 am

Ima raznih ljudi,svako reaguje onako kako misli da treba u datoj situaciji.
Najbolje je izgleda skloniti se kada reci ne dopiru do osobe koja treba da shvati poruku,reci...
Nazad na vrh Ići dole
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma
doctorr67


Location : Singidunum
Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SAMOKONTROLA-koliko je imamo ?   SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? EmptyPon Okt 12, 2009 10:10 am

raspolozena ::
Ima raznih ljudi,svako reaguje onako kako misli da treba u datoj situaciji.
Najbolje je izgleda skloniti se kada reci ne dopiru do osobe koja treba da shvati poruku,reci...

naravno...zato ostavimo sve iza sebe i nastavimo gde smo stali..
happy end, [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Xenia

Xenia


Godina : 46
Datum upisa : 25.09.2009

SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SAMOKONTROLA-koliko je imamo ?   SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? EmptyPon Okt 12, 2009 10:17 am

Neko misli da se samokontrolise kad cuti,ne progovara i ne moze ga se nikako isprovocirati da nesto kaze,ali znam dobro da je to cisti bezobrazluk,nema to veze sa kontrolisanjem osecanja,tu je naprotiv jedno osecanje vrlo jako,da izludis protivnika
Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SAMOKONTROLA-koliko je imamo ?   SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? EmptyPon Okt 12, 2009 10:19 am

zato da tjutimo..a?:))) [You must be registered and logged in to see this image.]










Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
raspolozena

raspolozena


Godina : 53
Location : Svuda po malo
Datum upisa : 16.08.2009

SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SAMOKONTROLA-koliko je imamo ?   SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? EmptyPon Okt 12, 2009 10:21 am

Pa sad ako se radi o poslu tu treba biti taktican.Ako se radi o sasvim privatnim stvarima i osobama koje ne poznajes,rekoh vec;
"Ima raznih ljudi,svako reaguje onako kako misli da treba u datoj situaciji.
Najbolje je izgleda skloniti se kada reci ne dopiru do osobe koja treba da shvati poruku,reci"...
Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SAMOKONTROLA-koliko je imamo ?   SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? EmptyPon Okt 12, 2009 1:08 pm

jbg...da je svi nemamo, odavno ne bi smo bili sad ovde ...zar ne?:)))
Nazad na vrh Ići dole
raspolozena

raspolozena


Godina : 53
Location : Svuda po malo
Datum upisa : 16.08.2009

SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SAMOKONTROLA-koliko je imamo ?   SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? EmptyPon Okt 12, 2009 1:15 pm

montoya ::
jbg...da je svi nemamo, odavno ne bi smo bili sad ovde ...zar ne?:)))

Upravo tako ali ovde ne govorim samo o nama koji smo ovde,nego o ljudima uopste i samokontroli..:))
Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SAMOKONTROLA-koliko je imamo ?   SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? EmptyPon Okt 12, 2009 1:21 pm

uvek ima 20% shkarta..kako god okrenesh:))










Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
cojle
Zaštitnik seljačkih prava
Zaštitnik seljačkih prava
cojle


Location : Kumova slama
Humor : smešan samom sebi
Datum upisa : 09.08.2009

SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SAMOKONTROLA-koliko je imamo ?   SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? EmptyPon Okt 12, 2009 2:08 pm

Uspevam sebe kontrolisati mada je jako iscrpljujuće! [You must be registered and logged in to see this image.]
Kad bih odmeravao utrošak energije cenim da je najviše trošim na sopstveno obuzdavanje i samokontrolu u svim sferama života.
Ličnim patentom smatram pronalazak "ventila za unutrašnji pritisak". [You must be registered and logged in to see this image.]
Dakle, uvek kad sam pod osećajem velike odgovornosti, nezadovoljstva,iscrpljujuće "uštirkanosti"...i sl. "unutrašnjih pritisaka" pribegavam patentu - prionem na iscrpljujući fizički rad, isceniram urnebesnu za'ebanciju...često i na sopstveni račun ili jednostavno častim samog sebe nekim sitnim zadovoljstvom.
Tako čuvam druge od sebe al i sebe sama! [You must be registered and logged in to see this image.]











Seljak sam pa umem i reč da probiram!
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SAMOKONTROLA-koliko je imamo ?   SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? EmptyPet Jan 08, 2010 1:37 am

Ne dozvoljavam sebi nikakve ispade, jako retko. Postoje puno bolji i zdraviji načini reagovanja na razne iritirajuće situacije, provokacije i sl.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SAMOKONTROLA-koliko je imamo ?   SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? EmptySub Jan 23, 2010 12:44 am

Vremenom se mjenja covjek,ne samo fizicki,sazrijeva i mentalno i ako je kao mlad dozvolio sebi da se izludira od srece ilio bijesa,to kasniej ne radi.Pitanje je da li je ucio da se samokontrolise ili je to ipak neka hemijska promjena u nama,nekako kazu,smirili se hormoni.Ima slucajeva gdje i stara osoba ostane "ludjak",ali u glavnom,svi su svjesni da fina rijec gvozdena vrata otvara.
Pitam se da li mi hormoni radedrugacije nego prije ili pak ne reagujem iz nekoih drugih razloga,kao sto je stara narodna,prvo vidi ko ti govori,pa tek onda sta ti govori.
U svakom slucaju znamd a nisam trenirala samokontrolu kao jogu,ali se mogui i te kako kontrolisati,cak i naci izgovor za neke pojave i postupke.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Kica/Praja
El virtuoso
Kica/Praja


Godina : 85
Location : Ladna Morava
Humor : Filmovi Veljka Bulajića
Datum upisa : 04.12.2009

SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SAMOKONTROLA-koliko je imamo ?   SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? EmptySub Jan 23, 2010 1:05 am

Ma kad su emocije jake izgubi se sve pa i samokontrola, postanemo jadni i ranjivi ali i opasni po okolinu !










Jedan poziv menja sve !
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SAMOKONTROLA-koliko je imamo ?   SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? EmptySub Jan 23, 2010 1:12 am

To je slabost...snaga inteligencije se i ogleda u kontrolisanju bas takvih poriva da urlamo i postajemo agresivni.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Kica/Praja
El virtuoso
Kica/Praja


Godina : 85
Location : Ladna Morava
Humor : Filmovi Veljka Bulajića
Datum upisa : 04.12.2009

SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SAMOKONTROLA-koliko je imamo ?   SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? EmptySub Jan 23, 2010 1:17 am

Astra ::
To je slabost...snaga inteligencije se i ogleda u kontrolisanju bas takvih poriva da urlamo i postajemo agresivni.

ne licis mi bas na Margaret Tucher










Jedan poziv menja sve !
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SAMOKONTROLA-koliko je imamo ?   SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? EmptySub Jan 23, 2010 1:21 am

Da imam takvu samokmontrolu konkurisala bih,ali nisam bas takva cvjecka,no kazem vrijeme donosi saznanja...mudrost se stice polako i usavrsava se,nema te sile da bih se izderala na javnom mjestu,poikusavamn i sad da svadju svedem na razgovor ali kad mi bas prekipi vrlo tiho psovnem....iako to bas ne ulazi u resurse samokontrole.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SAMOKONTROLA-koliko je imamo ?   SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? EmptySub Jan 23, 2010 1:27 am

Asktra,divim se tvojoj samokontroli,mislim da pretpostavljas o cemu je rec.
Eh,kad bih ja imao kocnice u toj meri,gde bi mi bio kraj.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SAMOKONTROLA-koliko je imamo ?   SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? EmptySub Jan 23, 2010 1:34 am

Na netu je nema niko dovoljno.A ako govorimo o private životu,svako će za sebe reći da je ima.Da je flegma.Da ima dobre kočnice.Da li je uistinu tako.To niko ne zna.Ovde svako može da složi dobru priču.Dela pokazuju..Reči su prazne..
I iskustvo se ne stiječe godinama.Svako treba da poradi na sebi,da bi imao samokontolu..Pogotovo u ovo današnje turbo vreme.Jer znam mnogo ljudi koji su stariji od mene,pa dreče,vriše,na prvu.Gde je tu samokontrola.Koje iskustvo.I čemu pričamo.Samo poraditi na sebi..










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑


Poslednji izmenio Kijara-brm dana Sub Jan 23, 2010 1:37 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SAMOKONTROLA-koliko je imamo ?   SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? EmptySub Jan 23, 2010 1:35 am

Mislim da se samokontrola poistovjecuje sa slabim ili dobrim zivcima,evo,ja imam sestru koja kad je i malo povrijedjena,ljuta,ostecena,tuzna....urla do besvjesti....ali bas urla i istrese sav taj bijes ili sta vec i posliej toga se moze smijati kao da nista nije bilo.
Pitam se sad,da li je bolje da se covjek kontrolise i bude uctiv ili je ipak bolje izbaciti iz sebe sav jed pa nek i kazu da nemas samokontrolu.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SAMOKONTROLA-koliko je imamo ?   SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? EmptySub Jan 23, 2010 1:38 am

Hm,rekla sam šta mislim..Poraditi na sebi...
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SAMOKONTROLA-koliko je imamo ?   SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? EmptySub Jan 23, 2010 1:40 am

Ja niakda ne govorim da imam samokontorolu,a svoju srcanost i impulsivnost tretiram kao deo moje iskrenosti i emotivnosti.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Kica/Praja
El virtuoso
Kica/Praja


Godina : 85
Location : Ladna Morava
Humor : Filmovi Veljka Bulajića
Datum upisa : 04.12.2009

SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SAMOKONTROLA-koliko je imamo ?   SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? EmptySub Jan 23, 2010 1:41 am

Negde mora da izadje, najbolje se place kad si sam u shumi !?










Jedan poziv menja sve !
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SAMOKONTROLA-koliko je imamo ?   SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? EmptySub Jan 23, 2010 1:42 am

debilko ::
Ja niakda ne govorim da imam samokontorolu,a svoju srcanost i impulsivnost tretiram kao deo moje iskrenosti i emotivnosti.
I to nije uvek dobro..Jer ljudi su danas beskičmenjaci..A dobre duše,moraju naći meru,gde/šta/pred kim..










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SAMOKONTROLA-koliko je imamo ?   SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? EmptySub Jan 23, 2010 1:43 am

Zavisi da li izaberes da te vodi racionalni ili emotivni deo mozga.Ja sam odabrao ovo drugo.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SAMOKONTROLA-koliko je imamo ?   SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? EmptySub Jan 23, 2010 1:45 am

Da li si ikada bio srcan i impulsivan a sutra,ili za koji dan shvatio da je ipak bila greska,pa u rtevoltu kazemo sto ne zelimo da kazemo,poslije nema povratka jer izgovorena rijec nema puta nazad.Moze da se poravi greska nesamokontrole uz neko izvini,oprosti,ali ako ispadas iz sina cesce,ne prihvata se vise ni to oprosti....zar nije onda bolje polako,pustiti da se "ohladi"pa onda reci nesto ako smatras da uopste trebas da kazes.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SAMOKONTROLA-koliko je imamo ?   SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? EmptySub Jan 23, 2010 1:45 am

debilko ::
Zavisi da li izaberes da te vodi racionalni ili emotivni deo mozga.Ja sam odabrao ovo drugo.
Ne treba ih preterano iskazivati,i sam znaš...razlog.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SAMOKONTROLA-koliko je imamo ?   SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? EmptySub Jan 23, 2010 1:54 am

Ovdje se ne prica o pokazivanju ili ne poikazivanju emocija vec o kontroli dramatiziranja,nekih situacija kad bi da se svadjamo,da vrijedjamo.....vristimo iz petnih zila.....
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Gost
Gost
Anonymous



SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SAMOKONTROLA-koliko je imamo ?   SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? EmptySub Jan 23, 2010 1:58 am

Pitanje samokontrole jeste mogućnost preovladavanja intelektualnih procesa, znači onog racionalnog u nama nasuprot emocijama.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SAMOKONTROLA-koliko je imamo ?   SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? EmptySub Jan 23, 2010 11:27 am

U suštini mislim da imam premalo .
No kad se setim nekih situacija ....itekako imam , pošto nisam reagovao.
Samokontrola je povezana sa temperamentom , emocijama ...tesko je dozirati na pravu meru.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SAMOKONTROLA-koliko je imamo ?   SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? EmptySub Jan 23, 2010 1:00 pm

Jeste povezana naravno sa svakom nasom emocijom,ali vremenom se naucimo da nas ne dotice sve i da se uspijemo kontrolisati u reakcijama.Nekad je zaista tesko ne reagovati,ili kako bi rekli stariji,mecku niz dlaku...ali sto vise puta to ucinite,shvatite koliko je to lijepo i dobro,samo postoji jedna caka u svemu tome.
Sva ta nabijena neizrecena energija ce nas jednom poceti gusiti i treba tad imati kontrolu pa je ne ispljuvati na neduznome....najbolje isklofati tepih ili omalerisati stan,heheheheh.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SAMOKONTROLA-koliko je imamo ?   SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? EmptySub Jan 23, 2010 1:02 pm

Šteta tepiha.. [You must be registered and logged in to see this image.] ...










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SAMOKONTROLA-koliko je imamo ?   SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? EmptySub Jan 23, 2010 1:07 pm

Kako steta,izbaci i zadnju cesticu prasine iz njega....to je jako dobar nacin praznjenja i tepiha i sebe.heheheheheh
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SAMOKONTROLA-koliko je imamo ?   SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? EmptySub Jan 23, 2010 1:10 pm

Predobar je da bi ga tresla.A i alergična sam na prašinu..Radije bi neko muško namlatila kloferom..Em nisam alergična,em bi mi bio gušt.. [You must be registered and logged in to see this image.]










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Amisela
Komšinica preko plota
Amisela


Datum upisa : 04.08.2009

SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SAMOKONTROLA-koliko je imamo ?   SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? EmptySub Jan 23, 2010 1:13 pm

Ako vec imamo moc da nesto ucinimo,onda je isto tako u nasoj moci da to ne ucinimo. [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SAMOKONTROLA-koliko je imamo ?   SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? EmptySub Jan 23, 2010 1:17 pm

Bas tako Amisela nista nije nemogucesa samo ako dovoljno zelimo.
Divljak je lako biti,ali umjetnost je kultura i suzdrzanost.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SAMOKONTROLA-koliko je imamo ?   SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? EmptySub Jan 23, 2010 1:19 pm

ZATO RADIMO NA SEBI I SVOM PRAGU TOLERANCIJE DA SE POVEĆAVA,A NE SPUŠTA..










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SAMOKONTROLA-koliko je imamo ?   SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? EmptySub Jan 23, 2010 1:25 pm

Moze biti stvar i tog praga tolerisanja ali treba i trenutnu situaciju moci ocijeniti i ne rasplamsavati vatru.
Ponekad ako spustis previse prag tolerancije,ispadnes za malo kreten kojem mogu svi da jasu po grbaci....zato nije ni to idealno rjesenje.
Mislim da je samo stvar na koji nacin cemo se obratiti nekome,upravo mozemo da mu opsujemo nesto slasno u smislu ides u 3 lepe,ali i da mu finim tihim tonom kazemo da ne zelimo recimo njegovo prisustvo,tu je razlika.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SAMOKONTROLA-koliko je imamo ?   SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? EmptySub Jan 23, 2010 1:28 pm

Sve ovisi sa koje visine i kojim tonom se obraća dotična osoba..










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Sikret

Sikret


Location : dreamland :)))
Humor : :D
Datum upisa : 02.08.2012

SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SAMOKONTROLA-koliko je imamo ?   SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? EmptyČet Jan 31, 2013 12:16 pm

Ostavljam cigarete.Naravno to nije nikakvo opravdanje.Ali definitivno utice na moju samokontolu.
Osoba sam koja voli da kaze sta misli po bilo koju cenu .Pravo u oci.Nepravdu ne trpim.I laz.Ne volim nista iza "ledja"
Mnogo stvari tolerisem do odredjene granice i imala sam odredjenu granicu do koje je neko mogao da kazem srpski "ebe u zdrav mozak" ... a posle te granice...samokontrole nema Ne gledajuci da li je to neki autoritet tad je osoba koja je presla odredjenu granicu.I nema vise samokontrole.
Sad je prag samokontrole nizi za jednu stepenicu.Eh taj nikotin .
Nazad na vrh Ići dole
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SAMOKONTROLA-koliko je imamo ?   SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? EmptyČet Jan 31, 2013 12:36 pm

Sa godinama sam podizala prag tolerancije,a samim tim i samokontrole.
Bila sam plahovita, reagovala na sitnice,...ne vise.
Neverovatno mirno opusteno slusam sagovornika, gledam ga u oci ( pogled mu govori dosta, ko ume da cita) i usput smisljam strategiju.
Dam mu vremena da kaze sve sto mu je na dusi, a onda mirnim tonom ( citaj sarkasticnim) ga "prikoljem"
Ko voli, nek izvoli...
Takva sam ( postala)!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SAMOKONTROLA-koliko je imamo ?   SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
SAMOKONTROLA-koliko je imamo ?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» RAJINSKI MENTALITET -nasledje vekova ,imamo li ?
» OPSESIJE I OPSESIVNE MISLI-imamo li ih ?
» KORUPCIJA -imamo li svoju cenu ?
» Forumska mahalusa - Imamo? Koristimo? ;)
» ANTIKVITETI -volimo, imamo , sakupljamo ..ili ne ?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: TAJNE UMA i EMOCIJE :: PSIHOLOGIJA-
Skoči na: