DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ? - Page 5 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ? - Page 5 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ?

Ići dole 
+35
Astra
bosankaa
Kica/Praja
Marea
LINDA
Sibila_
brunolino
Lakota
sunrise
pesma
AstrinaKomsinica
Kijara-brm
Danubius
montoya
dusicaa
Bane Bumbar
Madam
Harite
zoran1970
Leona ;)
fantom®
Tattoo
cojle
sonia
debilko
Nut
promaja
EAGLE
komunikativn@
nada.nada
Tea 1
determinanta
Amisela
Oci-ANDJELA
Sanjalica
39 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ?   DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ? - Page 5 EmptyPet Maj 15, 2009 4:11 pm

First topic message reminder :

Da li bi otišli u inostranstvo, u koju zemlju, sa kojim motivima,na koliko dugo?










DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ? - Page 5 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/

AutorPoruka
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma



Datum upisa : 20.12.2007

DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ?   DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ? - Page 5 EmptyPon Nov 02, 2015 10:13 pm

Astra ::
tacno je i to....valjda ljudi obezbjede te strane penzije pa se lakse odluce za povratak,gdje ih ipak dusa vuce.
Vjerujte,od rijedjih sam koji se nikad nece vratiti...ako ne dodje vrijeme kao sto sam morala i onomad da odem....silom,inace...ja sam se navikla na ovaj zivot i tu napajam dusu...ne fali mi taj dio duse da bih selila opet u zivotu i opet bila tudjinac.

Naravno, jer često si ovde, bar 1x godišnje ..i tad zadovoljiš svoj ego.
Nikad ne reci nikad, mada je bolje da je tako nego što je ovde trenutno ovako. Svi smo mi slučajni prolazinici kroz život i nepitamo se mnogo gde ćemo biti i šta ćemo kad i gde piti. :drinks :
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ?   DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ? - Page 5 EmptyPon Nov 02, 2015 10:17 pm

Evo Doco,vec 2 i po godine nisam bila na balkanu nikako...i razumijem ko ima blisku rodbinu...ali ima destinacija daleko ljepsih da se vide....samoj sebi kazem...pa jbte i jadran...ima mora i drugdje na svijetu.
Volim nase ljude....volim da se druzim,ali to me ne vuce da se i preselim nazad.
Nas narod dole vuce jos uvijek ta veza sa familijom....a kad budem stara...koja familija...pa moji ce najdrazi biti ovdje...kuda da idem ja.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★



Datum upisa : 17.02.2010

DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ?   DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ? - Page 5 EmptyPon Nov 02, 2015 10:19 pm

doctorr67 ::
bosankaa ::

Ja nisam bila. ..otisla sam i ne zalim. Zao mi je samo sto to ne uradih ranije.

Tad verovatno ne bi otišla. Mora se sklopiti dobitna "situacija"... rasta

Da. .. nezadovoljstvo covjeka natjera na svasta. ..pa i na odlazak. ..

brdjanin ::
To i jeste suština. Lični izbor. I najbolje je ako se čovek ne pokaje kako god da je odlučio. To je onda prava sreća.
Jedina mi je nodoumica zašto sa godinama koje stignu sve više pate za domovinom? Zašto onda krene nostalgija? Da li zato što su zadovoljili materijalne potrebe, decu zbrinuli, pa im fali duhovno?

Ko pati i pozeli da se vrati "po stare dane" ?
Samo starije generacije koje i nisu dosle sa namjerom da ostanu.
Ionako bi ostali duze od planiranog. .. i eto ili pate ili se vrate.

Pisala sam vec negdje na temi nostalgije. ..
Svi mi mladji koji dodjemo u drugu drzavu. .. uklopimo se koliko toliko. ..naucimo jezik. ..odlucimo se za zivot ovdje, a da nam odlazak u domovinu bude samo posjeta familiji ili godisnji odmor, sigurno se nikad necemo odluciti da se vratimo.

Uhvati mene i tuga i patnja, ali za onim sto nekad bejase. ..i sto se vratiti ne moze.
I sigurno ce me vuci da idem tamo. .. dok imam kome i dok me neko ceka...

Kako kazu ... dom je tamo gdje ti je srce. .. A moje je uz moju djecu. .. pa ako treba i na kraj svijeta. .. i po stare dane.

Nazad na vrh Ići dole
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma



Datum upisa : 20.12.2007

DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ?   DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ? - Page 5 EmptyPon Nov 02, 2015 10:23 pm

Astra ::
Evo Doco,vec 2 i po godine nisam bila na balkanu nikako...i razumijem ko ima blisku rodbinu
Nas narod dole vuce jos uvijek ta veza sa familijom....a kad budem stara...koja familija...pa moji ce najdrazi biti ovdje...kuda da idem ja.

Mnoge okolnosti ne možemo predvideti. kao i okolnosti koje "poslali" naše ljude na zapad . Naj-bitnije je da se čovek snađe- adaptira na novu destinaciju i prihvati sve što potrebno. Svakako je isto tako bitno da postoji način da se proputuje-gde ti lepo i gde te vuče želja. gib5
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ?   DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ? - Page 5 EmptyPon Nov 02, 2015 10:27 pm

Ja bih bila najsretnija kad vec u moje vrijeme nije moglo,da danas bar omladina stvori uslove da zivi i radi u svojoj zemlji....toliko prirodno bogata zemlja a nema zivota u njoj....e da je malo pameti da se izdigne i napravi drzavu koju bi drugi zeljeli da nasele.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
brdjanin
peskovit je put do zvezda



Datum upisa : 13.09.2013

DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ?   DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ? - Page 5 EmptyPon Nov 02, 2015 10:31 pm

bosankaa ::

Kako kazu ... dom je tamo gdje ti je srce. .. A moje je uz moju djecu. .. pa ako treba i na kraj svijeta. .. i po stare dane.


Ovo si najviše u pravu.
A i ono za starije neadaptirane generacije...
Elem...okreni-obrni opet je lična stvar i stvar izbora. Ne padam ja na nacionalno "pitanje" niti na rodnu grudu. Da sam rodjen u Sloveniji-što je lako moglo biti_bio bih Slovenac.
Jednostavno...dom je tamo gde živiš i osećaš se dobro.
Nazad na vrh Ići dole
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma



Datum upisa : 20.12.2007

DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ?   DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ? - Page 5 EmptyPon Nov 02, 2015 10:40 pm

Astra ::
Ja bih bila najsretnija kad vec u moje vrijeme nije moglo,da danas bar omladina stvori uslove da zivi i radi u svojoj zemlji....toliko prirodno bogata zemlja a nema zivota u njoj....e da je malo pameti da se izdigne i napravi drzavu koju bi drugi zeljeli da nasele.

Nažalost ..kad u ono vreme nije moglo, neverujem ni u narednih 20 god. da će moći, kako zbog politike i stanja u "nebranom grožđu" tako iz posledica koje će tek kasnije da to potvrde
Nazad na vrh Ići dole
kutijica




Datum upisa : 10.12.2013

DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ?   DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ? - Page 5 EmptyUto Nov 03, 2015 8:26 am

Ne.Razlog je taj što moj dragi ne razmišlja o tome.Ja lično imam traume od selidbe ,uništeno mi je djetinjstvo na taj način,okrutan način .Godinama se trudim da stabiliziram život ,kasnim u svemu, i sad da riskiram,ne pada mi napamet..mislim da imam dobar razlog,ubedite me u suprotno :-)
Nazad na vrh Ići dole
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma



Datum upisa : 20.12.2007

DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ?   DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ? - Page 5 EmptyUto Nov 03, 2015 10:02 pm

Kako stvari stoje...uskoro ćemo i mi biti u inostranstvu.....nažalost ne svojom voljom. pa bi trebali je zameniti nekom boljom... trtrr :ritam:
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ?   DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ? - Page 5 EmptyPon Apr 25, 2016 11:16 am

Danubius ::
Da li bi otišli u inostranstvo, u koju zemlju, sa kojim motivima,na koliko dugo?
Da! I trenutno su mi na pamet Grcka, Spanija, Portugal, pa i Turska, a motiv je izlezavanje na suncu!
Ne bih dugo, evo samo ovu slobodnu nedelju u maju, ko da doceka leto  smehsmeh  SNEG pada odjutros ovde, samo da kazem, i sunca nema ni za lek, aaaaaaaa- KosKE da SI zgrejem!










DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ? - Page 5 CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ?   DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ? - Page 5 EmptyPon Apr 25, 2016 11:19 am

Sonia....sagnjismo u ovu Evropu....i kod mene nocas snijeg padao,hladno u vraga....vrijeme da se misli na Afriku smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ?   DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ? - Page 5 EmptyPon Apr 25, 2016 11:22 am

Astra ::
Sonia....sagnjismo u ovu Evropu....i kod mene nocas snijeg padao,hladno u vraga....vrijeme da se misli na Afriku smehsmeh


Lele, zar i kod vas?! 


Hhahahaha, i da znas, dobra ti je ta ideja za Afriku !










DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ? - Page 5 CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ?   DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ? - Page 5 EmptyPon Apr 25, 2016 11:23 am

A vele pametne glave,masovno zagrijavanje planete....ahahahahhaha
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ?   DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ? - Page 5 EmptyPon Apr 25, 2016 11:24 am

Astra ::
A vele pametne glave,masovno zagrijavanje planete....ahahahahhaha


OMG, to se i ja sve cesce pitam, zivimo li mi uopste na istoj planeti  smehsmeh










DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ? - Page 5 CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ?   DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ? - Page 5 EmptyPon Apr 25, 2016 12:59 pm

Verovatno već ovog leta. Na neko kraće vreme jer ko nije imao pameti dopodne i od podne možda nije kasno ni predveče da se opameti.










Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ?   DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ? - Page 5 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
DA LI BI OTIŠLI U INOSTRANSTVO ?
Nazad na vrh 
Strana 4 od 4Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: GEOGRAFIJA PREBIVALIŠTA/ETNOSI :: DIJASPORA-
Skoči na: