DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
TELEPATIJA BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
TELEPATIJA BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 TELEPATIJA

Ići dole 
+6
Kijara-brm
Lily
Sanjalica
PJER
svilanaasvaltu
Astra
10 posters
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

TELEPATIJA Empty
PočaljiNaslov: TELEPATIJA   TELEPATIJA EmptyČet Apr 24, 2008 4:46 pm

Da li verujete u telepatiju, u misaono sjednjavanje vasih misli sa mislima drugih ljudi? Koliko puta vam se desilo da pozelite da vas neko nazove-i u tom trenu telefon zvoni? Sta mislite o telepatiji, imate li neka iskustva?










[You must be registered and logged in to see this image.]


Poslednji izmenio danubius dana Pet Nov 07, 2008 4:37 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

TELEPATIJA Empty
PočaljiNaslov: Re: TELEPATIJA   TELEPATIJA EmptyPet Apr 25, 2008 12:30 pm

Telepatija je navodni uticaj duha A na duh V, nezavisno od običnih pet čula. U običnom životu da bi A znao šta odsutni V radi, potrebno je da od njega dobije vest putem: pošte, telefona, radija, i sl. ili da vidi nekog, koji ga je tek video. Ali u slučajevima telepatije A može doznati šta V radi ne pomoću pobrojanih načina opštenja, već neposredno, bez ikakvih pomoći sa strane. Tada duh V utiče na duh A, ili drugim rečima, predaja misli se vrši tako, da se misao V objektivira u mozgu A, te ovaj prima halucinatornu formu, Ako uzmemo primer, da V umire - on se na samrtnom času seća A, koji mu je najbolji prijatelj. Sve su njegove misli na samrtnom odru koncentrisane na A, kod koga se tada javlja halucinacija: A vidi V ili čuje njegov glas!
O tome kako je mogao umirući V uticati na A, današnja nauka se često poziva na moždanu emisiju, indukcionu struju, sličnu električnoj; eternu vibraciju, koja iz jednog mozga dolazi do drugog. Pobornici telepatije smatraju da mozak "emituje vibracije slične radio vibracijama" verovatno zato što nisu još čuli za kvantnu mehaniku i na kvantnomehanički koncempt upetljavanja. Ovaj stav pristalica telepatije predstavlja tipično stanovište pseudonauke.

Svi slučajevi telepatije svode se na sporadične epizode čiji se značaj preuveličava preko svake mere. Normalno radi se o događajima koji su svima poznati i o kojima se naknadno ispredaju razne priče. Tako se kao jedan od slučajeva telepatije navodi onaj koji je "čuv. francuski naučnik" Šarl Riše sam posmatrao 1903 god. To je slučaj gospođe R, koja je 28 maja 1903 god. u 10 1/2 časova uveče, u hipnotičkom stanju u koje je on stavio sa svoja dva prijatelja, — videla iz Pariza ubistvo kraljice Drage i kralja Aleksandra, koje se u istom tom trenutku odigralo u Beogradu.
Niko od prisutnih, kaže Riše, nije ni slutio o nekoj zaveri u Beogradu, niti je znao za ime kraljice Drage.


Englesko Društvo za ispitivanje psihičkih pojava uradilo je mnogo na prikupljanju i ispitivanju ovih čudnih fenomena (rad:Phaniasmus of the living). Ono je dokumentovano opisalo razne slučajeve telepatije, naročito slučajeve, gde se umirući na velike daljine javljaju svom najbližem srodniku ili prijatelju.
Svakako činjenica neposrednog upliva na daljinu (nazvana telepatska) pokazuju vlast naše duše nad prostranstvom te empiriski potvrđuju i misao Kanta, koji je rekao: „Mi nismo u prostranstvu, već obrnuto: prostranstvo je u nama."
Protivnici metapsihičkih pojava navode, da su se telepatske pojave „slučajno" obistinile (teorija slučajnog poklapanja, theory of chance — coincidence).

Evo jednog tipičnog pseudonaučnog objašnjenja za pojave koje su potpuno subjektivne i van kontrole što sigutno nema veze sa naukom i sa objektivnom realnošću: "Međutim pobornici metapsihičkih pojava takvo gledište osporavaju time kako bi takvo tvrđenje imalo smisla, kad bi telepatija bila obična pojava. Ako bi npr. svaki svakog dana imao kakvu halucionaciju, to bi se moglo desiti da se neke i poklope sa odgovarajućim objektivnim faktima, bez priznanja neke naročite uzročne veze. U samoj stvari telepatske halucinacije kod zdravih ljudi su vrlo retke. Englezi dali su ovome i dokaza već poćetkom 20.veka. Oni izvršiše anketu, pa se pokaza da od 5705 ljudi samo su njih 21 imali u svom životu halucinaciju vida (i to 19 njih samo jednom u životu, a dvoje njih — dvaput). Računskim putem (putem teorije verovatnoće) dokazaše, da ako bi se dopustila slučajnost u svima obistinjenim slučajevima, onda bi cifra ovih halucinacija morala izneti na trilione."[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

TELEPATIJA Empty
PočaljiNaslov: Re: TELEPATIJA   TELEPATIJA EmptySre Jun 25, 2008 11:48 pm

Mislim da svi imamo sposobnost telepatije ,vezano za izuzetno dragu osobu.Ja znam da je imam,ne uvijek ali sa prvorodjenom kcerkom sigurno da,tacno svaki put znam kad joj nije nesto dobro,ali mislim da to ima veze i sa tim sto kad joj nije dobro,ona prvo pomisli na mene.
Nije to nikakva vizija,ja ne mogu vidjeti sliku,ali u datoj sekundi,osjetim nesto i tacno prepoznam taj osjecaj,negdje iz dubine mi govori,nazovi Karmen,nije joj dobro.Tako mi se desilo da me cak taj osjecaj trgnuo u 3 sata iz sna i prvo sto sam rekla bilo je:Nazovi kcer,nesto se desilo.U tom momentu je pala u nesvjest u disku.Ne mislim da sam posebna,cak smatram da svi to mozemo,samo trebamo slusati unutrasnje glasove i naravno biti emotivno vezani za nekoga.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

TELEPATIJA Empty
PočaljiNaslov: Re: TELEPATIJA   TELEPATIJA EmptyPet Nov 07, 2008 4:32 pm

Sanjalica
Moderator
[You must be registered and logged in to see this image.]







Telepatija... Danas u 3:36 pm[You must be registered and logged in to see this link.]

Telepatija je poznata pod nazivom "citanje misli". Zar to ne bi bilo sjajno kada bismo mogli tako da komuniciramo. Jedini problem je sto bismo morali da budemo na izrazito velikom stupnju razvoja i prociscenosti duse jer u telepatiji nema lazi,skrivalica i podmuklih
misli.

"U stanju polusna, ona pomisli kako joj je hladno. Sledeće sekunde, on se okreće ka njoj i pokriva je sa dodatnim ćebetom. Ona pomišlja kako bi mogla da uključi grejanje, on u sledećoj sekundi ustaje iz kreveta i uključuje ga. On joj priča priču svog života, a ona pomišlja kako bi mogla da popije pivo, na šta joj on u sledećem momentu predlaže da ga uzme iz frižidera."

Ko ovde kome čita misli? Da li je u pitanju samo jako dobro sinhronizovanje ili tu postoji i senzitivnost na misaone forme?



ps post sam prebacio, da se ne duplira tema (izvini Sanjalice )










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

TELEPATIJA Empty
PočaljiNaslov: Re: TELEPATIJA   TELEPATIJA EmptyPet Nov 07, 2008 4:59 pm

Osjetite li da mislim na vas cijeli dan iako ne mogu da kuckam?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
svilanaasvaltu

svilanaasvaltu


Datum upisa : 09.01.2008

TELEPATIJA Empty
PočaljiNaslov: Re: TELEPATIJA   TELEPATIJA EmptyUto Dec 09, 2008 6:27 pm

Osecam:)
Zato sam i doshla.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

TELEPATIJA Empty
PočaljiNaslov: Re: TELEPATIJA   TELEPATIJA EmptyUto Dec 09, 2008 6:41 pm

Jeste,ja sam ti pozeljela nesto za 2009 i to te je privuklo,svilo!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
PJER
Pjer
PJER


Datum upisa : 13.10.2008

TELEPATIJA Empty
PočaljiNaslov: Re: TELEPATIJA   TELEPATIJA EmptyČet Dec 11, 2008 12:57 pm

Osecaj za filing.... ;)
Nazad na vrh Ići dole
Sanjalica
Maman Papillons Charmants Petits
Sanjalica


Godina : 48
Location : Tamo gde vecno sunce sja...
Datum upisa : 16.08.2008

TELEPATIJA Empty
PočaljiNaslov: Re: TELEPATIJA   TELEPATIJA EmptySub Dec 13, 2008 1:45 pm

Sta mislite o telepatiji?



"...Telepatija ne zavisi od jezika kojim govorimo, sto jasno dokazuje
da misli nisu reci koje izgovaramo o sebi. Mozemo sasvim dobro
telepatskim putem sporazumeti sa nekim ko ne govori nas jezik zato sto
reci nisu te koje se prenose mentalnim planom, vec misli. Kada nekome
zelimo da saopstimo sta mislimo, mi zapravo zelimo da mu prenesemo
odredjeno znacenje. To znacenje naravno moze, a ne mora biti u formi
reci. Postoji bezbroj nacina da nekom saopstimo sta mislimo, a samo
jedan od njih je putem reci. Reci su kao camci, a misli kao putnici
koji se prevoze tim camcima rekom sporazumevanja. Onima koji znaju da
se sporazumeju telepatski, nisu potrebne reci. Oni mogu direktno da
komuniciraju izmedju sebe bez posrednika. komuniciranje pomocu reci je
toliko grub nacin komunikacije da se ljudi kojima su potrebne reci
obicno ne razumeju. U stvari, oni i koriste reci upravo zato sto se ne
razumeju..."



Da li se slažete sa ovim?
Meni se na pr. desilo da se sporazumevam i bez reći...Da pročitam ono nešto što želim da znam u nečijim očima...I to govori više i pouzdanije od reci.
Ali :" komuniciranje pomocu reci je toliko grub nacin komunikacije da se ljudi kojima su potrebne reci obicno ne razumeju", ovo mi je neprihvatljivo. Volim konverzaciju, i zadivljuju me ljudi koji vladaju veštinom izražavanja.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

TELEPATIJA Empty
PočaljiNaslov: Re: TELEPATIJA   TELEPATIJA EmptySub Dec 13, 2008 1:51 pm

Sigurno,pa sta bi bilo bez rijeci i govora,samo treba znati kad pricati i sta reci i onda je to elegija,ne obicni razgovor.Rijec je za mene ipak vrh komunikacije,zasto da se pogadjamo,mogu znati sta misli moje dijete,znam ga od rodjenja,ali kako da znam sta misli Slavenska,Lily,Dany,Monty i bilo ko ako ne koriste rijeci
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

TELEPATIJA Empty
PočaljiNaslov: Re: TELEPATIJA   TELEPATIJA EmptyUto Dec 23, 2008 3:00 pm

.. naravno da verujem.. i pokazalo se bezbroj puta kroz mnoge podudarnosti.. primera je veoma mnogo.. navescu neke..

.. recimo, imam drugara zove se Milan, zaista mi je poput brata i veoma ga volim i cenim.. cesto se cujemo, skoro pa svaki dan, ponekad i deset puta dnevno a vidjamo svaki drugi-treci.. postalo je uobicajeno da svrne na kafu i razgovor kad ide sa posla, mnogo stvari nas vezuje... pre svega intezivno dugogodisnje drugarstvo, znamo cak i veliki deo familije jedno drugog.. u isto vreme smo se i preselili iz Sida u NS.. sto je nase veliko prijateljstvo jos vise ojacalo..elem..

.. desava se mali milion puta da jedno dobije sms od drugog a u istom momentu ovo drugo uzima tel i hoce da nazove, i u tom trenutku stize sms.. znaci, to je postalo toliko "normalno" da to sada vise ne komentarisemo uopste, nema vise cak ni.. pa zar opet..

.. smejali smo se tome ispocetka... salili na tu temu, znao je da mi kaze da sam vestica, jer pogodim i kad pomisli na mene.. u fazonu, sad te zovem, a ti vec na vezi.. i to, bez obzira da li smo tog momenta u NS ili udaljeni stotinama km..

.. medjutim, isto tako desile su se i neke mnogo vaznije stvari.. da jednostavno predosetimo kad se nesto desava.. tako sam ja njega jedne noci "spasila" probudivsi ga telefonom, soba mu bila prepuna dima.. nesto je petljao oko kamina i umoran cvrsto zaspao.. kako mi je rekao, da ga nisam pozvala, ne bi se vise ni probudio... takodje sam jos dva puta jednostavno predosecala da se nesto desava i da nesto nije u redu.. oba puta sam na zalost bila u pravu.. jer mi u tom trenutku ili javlja ili ga zovem.. i saopstava mi tuzne vesti.. da pojasnim, u roku od pet meseci izgubio je oba roditelja..

.... ne znam valjda ta bliskost sa nekim radja i sposobnost da preko misli uputimo nekome neke signale.. pa se u isto vreme cujemo, ili vidimo..

.. desava mi se da na nekog pomislim i potom ga sretnem tokom te iste setnje..

.. ili da recimo druzeci se sa vama.. da postujemo potpuno iste stvari, tekst, pesmu.. pomislimo na isto.. podudare se isti postovi i naravno izazove prvo nevericu, potom izmami osmeh..
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



TELEPATIJA Empty
PočaljiNaslov: Re: TELEPATIJA   TELEPATIJA EmptyNed Sep 19, 2010 7:48 pm

REPORTER IZ 19. STOLJEĆA

Telepatija u snu

Erupcija otoka Krakatau 1883. godine u povijest je ušla kao najveća katastrofa modernog doba. Ono što nije ušlo u povijest jest nevjerojatan način na koji se prvi put vijest pojavila na stranicama novina.

Edward Sampson, mladi pomoćnik urednika u bostonskom listu «Globe» u Augustu1883. godine se navečer nakon posla zadržao na piću s kolegama u baru u prizemlju zgrade redakcije novina. Nakon što se društvo razišlo, pripiti Edward se vratio u redakciju i izvalio na kožni kauč. Oko tri sata u noći, oznojen i prestravljen, probudio se iz realističnog sna u kojem je promatrao ogromnu vulkansku erupciju nekog otoka pokraj Jave koja je raznijela i potopila otok. U snu je s užasom promatrao gomile izbezumljenih ljudi, žena i djece koji su pred užarenom lavom vrišteći bježali prema moru, koje je također kipjelo pa bi u njemu umirali. Edward je skinuo majicu i košulju potpuno natopljene znojem, oprao se, a potom sjeo za stol i velikim slovima napisao na komad papira: «Otok Pralape potopljen!». Potom je na nekoliko listova papira do detalja napisao pravi novinski izvještaj o užasnom snu koji ga se toliko dojmio. Sjetio se da bi mu čistačica ujutro mogla baciti te papire, pa je preko njih crvenom olovkom napisao «Važno!». Potom je otišao kući.

U osam sati pogled glavnog urednika pao je na tekst s kojeg je vrištala riječ «važno». Stavio ga je na naslovnu stranicu poslijepodnevnog izdanja ne sumnjajući kako je riječ o vijesti koja je stigla noću, prekomorskim telegramom. Tako je u «Globeu», na osam stupaca i s velikim naslovom u kojem je dominirala riječ «katastrofa», objavljen detaljni opis eksplozije vulkana na otoku Pralape. Vijest su odmah prenijele sve druge važne američke novine. Edwardov san postao je tema o kojoj su svi razgovarali.

Kad se Edward probudio, pogled mu je pao na te naslove. Smračilo mu se pred očima. Užasnuto je otrčao u redakciju. Kad je kolegama ispričao kako je došao do priče, svi su se uhvatili za glavu. Sve novine su prenijele «Globeovu» priču, za nju se zainteresirala i američka Vlada, telefon glavnog urednika zvonio je neprekidno, a navečer je stigao i poziv iz velike novinske agencije «Associated Press» koju je zanimao izvor vijesti, s obzirom da nije imala nikakvih spoznaja ni o kakvoj kataklizmi. Upravni odbor «Globea» smjesta je otpustio Sampsona, a potom počeo smišljati kako da se izvuče iz neugodne situacije. Tri dana smišljali su izjavu za naslovnu stranu s isprikom i objašnjenjem čitateljima da je vijest dana bila tek san pijanog pomoćnika urednika. No, vrijeme je radilo za njih.


Četvrtog dana od objavljivanja vijesti, uoči tiskanja isprike, vijesti s Tihog oceana počele su ukazivati da se doista zbila neka katastrofa. U obale Kalifornije su udarila tri ogromna vala, uništila kuće uz obalu i prevrnula čamce i brodove. Iz Australije i Japana stizale su slične vijesti, a seizmografi širom svijeta zabilježili su velika pomicanja tla s epicentrom u blizini otoka Jave. Upravni odbor odlučio je pričekati s objavljivanjem isprike. Kada su konačno iz područja u kojem je došlo do katastrofe stigli i prvi brodovi, izvijestili su da otoka Krakataua više nema, da je uslijed vulkanske erupcije eksplodirao i potonuo odnijevši u smrt cjelokupno stanovništvo otoka. Grozna vijest bila je dobra jedino za Edwarda Sampsona koji je uz ispriku pozvan da se vrati na posao te da nastavi pratiti zbivanja vezana uz katastrofu dalekog otoka – ovoga puta na osnovu izvješća kojih je pristizalo sve više.

Redakcija je kasnije objavila i kako je došlo do objavljivanja izvještaja o kataklizmi. Neki su priči povjerovali, a neki nisu. Nikome nije bilo jasno kako je Sampson u snu mogao vidjeti te događaje i to u trenutku dok su se zbivali. Jer, do erupcije Krakataua došlo je 29. 08. 1883, upravo one noći kad je Sampson i usnio svoj san. Zahvaljujući nekoj vrsti telepatije, reporter je bio nazočan dramatičnom i ubojitom događaju. U Sampsonovom izvještaju sve se poklapalo s onim što se znalo - osim imena otoka. Otoka Pralape nije bilo na kartama u bostonskim arhivama.
Puno godina kasnije Sampsonu je iz nizozemskog Kraljevskog društva stigla pošiljka sa stopedeset godina starom kartom na kojoj je nestali otok Krakatau bio nazvan svojim izvornim imenom – Pralape.
Rub starog Krakataua u tjesnacu Sunda između Jave i Sumatre, snimljen iz malog aviona


Edward Sampson slike je primio u snu, dok su mu ostala osjetila bila ugašena. Od te činjenice, da je tijekom sna «buka» vanjskog svijeta reducirana, krenuli su Montaque Ullman i Stanley Krippner iz Medicinskog centra Maimonides (u Brooklynu, New Yorku). 60-tih godina 20. stoljeća poduzeli su serije eksperimenata testirajući telepatiju u snu. Osoba “primatelj” nalazila se u zvučno izoliranoj sobi koja je bila i elektronski zaštićena te se tijekom sna motrilo uzorke EEG-a i brze pokrete očiju REM-faze sna koji pokazuju da osoba sanja. “Pošiljatelj” u drugoj sobi pokušao bi sliku, nasumce izabranu iz veće količine slika, poslati primatelju usredotočujući se na nju upravo kad je ustanovljeno da primatelj sanja. Pri kraju svake REM –faze, primatelje bi se budilo i tražilo da opišu svoj san. Prikupljeni podatci ukazivali su da su poslane slike ponekad na određeni način bile ugrađivane u sadržaj primateljevih snova. Telepatiju do koje je dolazilo u snu moglo se povezati i s nekim biološkim faktorima: tijekom telepatskog slanja mijenjao se volumen krvi, a motrenje elektroencefalograma pokazalo je da se moždani valovi primatelja mijenaju kako bi se prilagodili moždanim valovima pošiljatelja.
Proučavanje telepatskih snova u Maimonidesu trajalo je deset godina, dok program 1971. nije zatvoren zbog nedostatka novca, no Ullmanovi i Krippnerovi rezultati do danas nisu diskreditirani.
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

TELEPATIJA Empty
PočaljiNaslov: Re: TELEPATIJA   TELEPATIJA EmptyUto Dec 11, 2012 1:50 pm


Poruke o svijesti


Mada su moderna istraživanja uspjela da
zabilježe ukljucivanje jedne svijesti u drugu, naucnici još uvijek ne
znaju tacno kako funkcionišu procesi telepatije.
U rano jutro
1980. godine neka je veoma preplašena starica jedva hodajuci ušla u
policijsku stanicu u Barceloni. Gospoda Izabel Kasas 81-godišnja
udovica, toliko se preplašila strašnog sna, "da je uprkos svojim
godinama i fizickoj slabosti, uspjela da dode do mjesne policije
da
ih upozori. Govoreci od straha nepovezano, ispricala je dežurnom
policajcu da je vidjela lice svog prijatelja i susjeda, Rafaela Pereza,
"iskrivljeno od užasa" - i cula njegov glas kako kaže: "Ubice nas!…"
Španjolska
policija je odbacila upuzorenje, ali se zainteresoval za cinjenicu da
gospode Kazas vec deset dana nije vidjela 56-godišnjeg Pereza, koji je
do nje svracao skoro svakog dana. Umjesto posjete, Perze joj je ostavio
poruku u kojoj je saopštavaoda odlazi na nekoliko sedmica. Policija je
smatrala da je cudno da je ova poruka urucena tek tri dana nakon što je
ona posljednji put vidjela svog susjeda.
Slučaj Kenona Vorbertona
Odlucili
su da slucaj ispitaju i našli su Pereza vezanog na krovu zgrade.
Ispricao im je kako su dva covjeka provalila u njegov stan, natjerali ga
da potpiše 28 cekova tako da bi mogli podici 15.000 funti njegove
životne uštedevine, a onda ga natjerali da napiše poruku gospodi Kasas
tako da ona ne bi ništa posumnjala. Zatim su ga vezali i rekli da ce se
vratiti, kad podignu sav novac da ubiju i njega i njegovu susjedu.
Zapanjujuce
je da je, izgleda, starica osjetila misli svog prijatelja dok u užasu
cekao da se vrate ubice. Život mu je spasao njen živi telepatski san -
pa je policija napravila zamku i uhapsila dvojicu razbojnika kad su se
vratili na mjesto zlocina.
Ova sposobnost jedne osobe da "zaviri" u svijet druge bila je jedna od prvih tema koju su u tajnosti izucavali istraživaci.
Tipican
doživljaj spontane telepatije, koji su pokušavali da objasne ucenjaci
19. stoljeca, bilo je iskustvo jednog engleskog sveštenika iz 1883.
godine.
Vorberton je sjedio u fotelji u bratovom stanu i zadrijemao.
lznenada se probudio uzviknuvši "Zaboga! On je pao!…" Sveštenik je u
snu vidio svog brata kako je izašao na osvijetljeno odmorište stepenica,
spotakao se i naglavacke pao niz stepenice, jedva uspijevši da se spasi
od ozbiljnih povreda. Kuca koju je vidio u snu nije mu bila poznata.
Jedino što je znao bilo je da mu je brat ostavio poruku u kojoj mu
saopštava da ide na ples i da ce se vratiti oko jedan sat. Oporavivši se
od pocetnog šoka Vorberton je opet zadrijemao oko pola sata sve dok ga
brat nije probudio i rekao: "Ja samo što nisam slomio vrat! Izlazeci iz
dvorane spotakao sam se i strmoglavio se niz stepenice!…"
Ovaj
neobican san je jedan od mnogo stotina - podjednako impresivnih,
slucajeva spontane telepatije koje su sakupili aktivisti Društva za
psihicka istraživanja u Velikoj Britaniji i Americi.
Prvi eksperimenti
Rijec
"telepatija" skovao je 1882. vodeci ucenjak i istraživac iz Kemtoridža,
F. V. H. Majers, a prva studija tih paranormalnih iskustava «Popis
halucinacija», objavljena 1890. godine, ispitivala je odgovore na 20.000
upitnika. Medutim, nauci je bilo potrebno da ispita telepatiju pod
kontrolisanim uvjetima.
Jedan od pionira naucnih istraživanja iz
telepatije bio je ser Viljem Beret, profesor fizike na Kraljevskom
koledžu za nauka u Dablinu, koji je izvodio eksperimente sa hipnotisanim
ispitanicima i to ga je uvjerilo da je telepatija stvarna. Kada je ser
Viljem podnio Britanskom udruženju za unapredenje nauke svoj referat
«Neke pojave u vezi sa abnormalnim stanjima svijesti», odbijen je od
strane odbora za biologiju. Kasnije je isti referat primljen u pododboru
za antropološka istraživanja. Do pocetka ovog stoljeca mnoge grupe
istraživaca su se ukuljucile u maštovite testove iz telepetije.
Dvadesetih
godina Rene Varkolije je rukovodio grupom telepatskih eksperimenata,
koji su se odvijali izmedu Francuske i SAD od kojih su mnogi dali vrlo
impresivne rezultate.
Tridesetih godina djelo poznatog pisca Aptona Sinklera postalo je
jako
poznato. Sinklerova supruga je imala znatne vidovnjacke sposobnosti i
bila je u stanju telepatijom da "prima" slike koje je crtao njen muž ili
drugi parapsiholozi. Ponekad su ovi eksperimenti izvodeni u susjednim
sobama, a nekad i na vecoj razdaljini. Sinkler je objavio rezultate u
knjizi «Mentalni radio», u kojoj se vidi da je od 290 ekperimenata
gospoda Sinkler bila uspješna u 23 procenta, djelimicno uspješna u 53
posto, i nije uspjela u 24 posto slucaja. Slicnost izmedu originalnih
crteža i kopija gospode Sinkler bila je upadljiva.
Sinkler koji je
bio deklarisani socijalista bio je svjestan toga da uceni ljudi još
uvijek sa skepsom gledaju na sve parapsihološke fenomene, pa i na samu
telepatiju. Njegovi prijatelji osjecali su da je njegovo zanimanje u
suprotnosti sa racionalistickim gledanjima na svijet, a jedan od njih ga
je cak napao u novinama, objavivši da se Sinkler «bavi duhovima".
Projekat "Nautilusa"
Da
bi se ovoj temi dao ugled u ocima nauke dr J. B. Rajn poceo je da
istražuje telepatiju u laboratoriji. Rajn je koristio Zenerove karte da
ne bi bilo sumnje da li ispitanik pogada ili ne pogada u testovima.
Rezultati su bili impresivni.
Medutim, još je bilo skeptika a jedan
od njih je bio psiholog Bernard Rajs. Kad je doktor Rajn pozvan da
predaje o svom ESP (ekstra senzitivna percepcija) radu na Barnard
koledžu, Rajs ga je na takav nacin ispitivao da je Rajs protestvovao
govoreci da ga optužuju da je lažac. Rajn je predložio Rajsu da on sam
izvodi testove, koristeci se svim kontrolama koje je smatrao potrebnim.
Rajs se složio i nekoliko mjeseci je sam izvodio eksperimente sa
kartama. Napravljeno je 1850 eksperimenta i oni su pokazali
nevjerovatnih 18 pogodaka od mogucih 25.
Rajs, koji je nekada opovrgavao ESP istraživanje pozvan je da brani
svoj
eksperiment 1938. kada je Americko udruženje psihologa organizovalo
znanstveni simpozij o ESP. On je u tome i uspio, ali je Rajnovo djelo je
i dalje bilo tema javnih osporavanja i rasprava. No, sve više je bilo
istraživaca koji su izvodili svoje istraživacke programe na raznim ESP
temama, pa su telepatiju uskoro zasjenile teme kao što su vidovitost i
predskazivanje koji su dali iznenadjujuce eksperimnetlane rezultate.
Krajem
pedesetih godina, telepatija se ponovo vratila u prvi plan sa pisanjem
francuske štampe o uspješnim telepatskim testovima koji su izvedeni
izmedu ispitanika na zaronjenoj americkoj podmornici USS «Nautilusa» i
drugog broda koji je bio na obali. Vojne implikacije takvih metoda
komuniciranja ako bi se pokazale pouzdanima, bile su ocite i pobudile su
veliki interes vojnih obavještajaca. Uprkos poricanju americke
mornarice, Sovjeti su to uzeli ozbiljno objavivši djelomicne rezultate
svojih tajnih istraživanja.
Ruski uspjesi
Dr
Vasiljev se služio hipnotisanim ispitivacima kako bi istraživali
"mentalni radio", a kada je 1962. objavljena knjiga o njegovom radu
otkrio je da su on i drugi istraživaci bili u stanju da navedu
hipnotisane pacijente da izvršavaju telepatska naredenja. U jednom
izuzetnom slucaju žena sa paraliziranom lijevom stranom tijela bila je
predmet opita. To njeno stanje je bilo psihosomatsko, i pod hipnozom je
bila u stanju da s lakocom pokrece lijevu ruku i nogu. Medutim, Vasiljev
je otkrio da je bilo potrebno da on samo da mentalno naredenje i ona bi
pokretala lijevu šaku, ruku ili stopalo prema zahtijevu - bez hipnoze.
On
je demonstrirao ove mentalne komunikacije pred grupom posmatraca. Kao
dodatno obezbjedjenje, pacijentu su bile vezane oci. Svaka uputa je
napisana, a svjedoci su bili grupa pred kojom je ili Vasiljev ili njegov
saradnik, hipnoticar dr Fine, bio koncentrisan na nju. Žena je slušala
sa nevjerovatnom tacnošcu i cak je mogla da odredi da li Vasiljev ili
Fine daju uputstva.
Uskoro su Rusi izveli još jedan, još
nevjerovatniji eksperiment iz telepatije, sa biofizicarem Jurijem
Kamenskim i moskovskim novinarem Karlom Nikolajevim. Kamenski je bio u
Novosibirsku u Sibiru, Nikolajev u Moskvi, a skup naucnika je nadgledao
cijelu stvar. Rezultati su pružili sjajan dokaz mentalne komunikacije
izmedu ta dva covjeka. U jednom testu, Nikolajev je tacno opisao šest
predmeta koji su dati Kamenskom. Ono što je posebno impresivno u ovim
opitima jeste to da su naucnici uspjeli i instrumentima potvrditi da se
uistinu dešavalo nešto paranormalno.
Oni su prikljucili Nikolajeva na
elektroencefalogram (EEG), koji prati moždane talase. Cim je Kamenski
poceo da prenosi slike, talasi u Nikolajevljevom mozgu su se
promijenili. Koristeci ovo saznanje oni su izmislili tehniku za
odašiljanje poruka Morzeovom azbukom. Umjesto da zatraže od Kamenskog da
misli na neki predmet, oni su zatražili da zamisli kako se tuce sa
Nikolajevim. Dok su naucnici u Moskvi pratili moždane talase Nikolajeva
na EEG, otkrili su da je došlo do izrazite promjene u uzorku talasa kad
god je Kamenski zamislio da se tuce s njim. Kamenski je iz Sibira uspio
mentalno da prenosi Morzeovu abecedu na rastojanja od 3200 km.
Morzeova teka
Uslijedilo
je otkrice istraživaca dr S. Figara da intenzivno razmišljanje o nekoj
osobi proizvodi porast volumena krvi kod te osobe - promjena koja se
mogla tacno izmjeriti instrumentom nazvanom pletizmograf. To je u brojni
znanstvenim eksperimentima potvrdio i britanski prof. Daglas Din.
Ako
se pošiljalac koncentriše na ime osobe koja je ispitaniku emocionalno
znacajna, pletizmograf pokaže mjerljivu reakciju koja se interpretira
kao Morzeova teka. Ako se ne zabilježi nikakva reakcija tokom odredenog
perioda, to se smatra kao Morzeova crta. Koristeci ovu tehniku, Din je
uspješno komunicirao na kratke i duge relacije. U jednom slucaju poslao
je Morzeom poruku na rastojanje od 2000 km, izmedu Njujorka i Floride.
Uprkos
ovim otkricima i izuzetnim pojedinacnim rezultatima koje su dali neki
eksperimaneti, nisu svi istraživaci tako uspješni kad pokušaju da ponove
testove telepatije. Mentalni radio ostaje zagonetni fenomen. U njegovo
postojanje više niko ne sumnja, jer je – javljajuci se spontano i u
laboratoriji - uvjerio vecinu istraživaca u svoje postojanje.
























Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

TELEPATIJA Empty
PočaljiNaslov: Re: TELEPATIJA   TELEPATIJA EmptyUto Dec 11, 2012 4:24 pm

Ne da dira, neg kI doksa smehsmeh :rlol:
Nazad na vrh Ići dole
Zana

Zana


Godina : 59
Datum upisa : 30.05.2012

TELEPATIJA Empty
PočaljiNaslov: Re: TELEPATIJA   TELEPATIJA EmptyUto Dec 11, 2012 4:46 pm

..taman pomislih"dje kona,dosadno mi?..kad ono kona ulete sa sve metlom,pa recite da to nije TELE i josh patija kod mene :rlol:
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

TELEPATIJA Empty
PočaljiNaslov: Re: TELEPATIJA   TELEPATIJA EmptyUto Dec 11, 2012 4:59 pm

Osjetim se na kilometar :rlol: smehsmeh smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
Zana

Zana


Godina : 59
Datum upisa : 30.05.2012

TELEPATIJA Empty
PočaljiNaslov: Re: TELEPATIJA   TELEPATIJA EmptyUto Dec 11, 2012 5:11 pm

AstrinaKomsinica ::
Osjetim se na kilometar :rlol: smehsmeh smehsmeh

nije opasno,palo je kupanje nedeljom :rlol: smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

TELEPATIJA Empty
PočaljiNaslov: Re: TELEPATIJA   TELEPATIJA EmptyUto Dec 11, 2012 5:47 pm

Zana ::
AstrinaKomsinica ::
Osjetim se na kilometar :rlol: smehsmeh smehsmeh

nije opasno,palo je kupanje nedeljom :rlol: smehsmeh

Nije se stiglo prosle hefte, pa malo produzetak smehsmeh :rlol: :rlol: :rlol:
Nazad na vrh Ići dole
Sikret

Sikret


Location : dreamland :)))
Humor : :D
Datum upisa : 02.08.2012

TELEPATIJA Empty
PočaljiNaslov: Re: TELEPATIJA   TELEPATIJA EmptyPon Dec 17, 2012 5:20 pm

Mnogo puta mi se desilo da "osetim" odredjenu osobu.Osetim raspolozenje te osobe psihicko stanje.Ne znam da li bih to nazvala telapatijom ... ali desi se kad pomislim na tu osobu stigne mi sms od nje ili poziv ili itd
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

TELEPATIJA Empty
PočaljiNaslov: Re: TELEPATIJA   TELEPATIJA EmptyPon Dec 17, 2012 6:16 pm

Ja imam osećaj da telepatija "radi" samo sa osobama sa kojima smo emotivno vezani .Valjda je i logično -puno mislimo na njih ,pa smo skloni misliti da se nešto dešava baš zato što smo to mislima sugerisali .
Ali da neki ljudi imaju izuzetne telepatske "senzore" ,e to sam se već više puta uverio .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

TELEPATIJA Empty
PočaljiNaslov: Re: TELEPATIJA   TELEPATIJA EmptyPon Dec 17, 2012 11:19 pm

DakleM razumio si sve sto sam ti rekla?! smehsmeh :rlol: :rlol:
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





TELEPATIJA Empty
PočaljiNaslov: Re: TELEPATIJA   TELEPATIJA Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
TELEPATIJA
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: DUHOVNOST I EZOTERIJA :: SA ONE STRANE STVARNOG :: PARAPSIHOLOGIJA /ALTERNATIVA-
Skoči na: