DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
tako - ŽITIJE ISUSOVO -da li je sve bilo baš tako ???? BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
tako - ŽITIJE ISUSOVO -da li je sve bilo baš tako ???? BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 ŽITIJE ISUSOVO -da li je sve bilo baš tako ????

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

tako - ŽITIJE ISUSOVO -da li je sve bilo baš tako ???? Empty
PočaljiNaslov: ŽITIJE ISUSOVO -da li je sve bilo baš tako ????   tako - ŽITIJE ISUSOVO -da li je sve bilo baš tako ???? EmptySub Okt 03, 2009 10:25 am

[You must be registered and logged in to see this link.]


Polemika oko istorijske autentičnosti Isusovog života je ponovo pokrenuta popularnim filmom "Zeitgeist "(Duh vremena), čijim idejama sam inspirisan da pokrenem ovu temu. Film je vrlo temeljno urađen, radili su ga mnogobrojni stručnjaci iz različitih oblasti. On vrlo ubedljivo iznosi činjenice i svedočanstva naročito u drugom i trećem delu koji se bavi napadom na Svetski Trgovinski Centar 11.septembra i ekonomskom i finansijskim krizama i krahom banaka u svetu). Film iznosi sve prljave laži Američke poltike i ekonomije i strogo skrivanu istinu od većine veštim manipulacijama modernog globalizma.

Takođe, prilično ubedljivo, Zeitgeist pokušava da dokaže nepostojanje Isusa Hrista u prvom delu filma (link gore).

Naravno, film ne treba uzeti "zdravo za gotovo" pa se tako ni ja ne slažem sa nekim stvarima, ali da sam stavio prst na čelo....jesam "boga mi"

CEO FILM :
Download:
[You must be registered and logged in to see this link.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Smiljan

Smiljan


Datum upisa : 23.10.2008

tako - ŽITIJE ISUSOVO -da li je sve bilo baš tako ???? Empty
PočaljiNaslov: Re: ŽITIJE ISUSOVO -da li je sve bilo baš tako ????   tako - ŽITIJE ISUSOVO -da li je sve bilo baš tako ???? EmptySub Okt 03, 2009 11:18 am

Mislim Dany da vec postoji od prije otvorena slicna tema oko ISUSA...
I onda na toj temi sam iznio svoje stavove kao vjernika, ne dovodeci ni jednog momenta u sumnju da je ON Sin Boziji...
Vec 2000 godina, ON se negira, pljuje i razapinje, ali dok je svijeta i vijeka, nema ljudskog uma koji ce uspjeti dokazati da ON nije ono sto jeste...
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

tako - ŽITIJE ISUSOVO -da li je sve bilo baš tako ???? Empty
PočaljiNaslov: Re: ŽITIJE ISUSOVO -da li je sve bilo baš tako ????   tako - ŽITIJE ISUSOVO -da li je sve bilo baš tako ???? EmptySub Okt 03, 2009 11:41 am

Smiljan ::
Mislim Dany da vec postoji od prije otvorena slicna tema oko ISUSA...
I onda na toj temi sam iznio svoje stavove kao vjernika, ne dovodeci ni jednog momenta u sumnju da je ON Sin Boziji...
Vec 2000 godina, ON se negira, pljuje i razapinje, ali dok je svijeta i vijeka, nema ljudskog uma koji ce uspjeti dokazati da ON nije ono sto jeste...
Da, znam da imaju slične teme -ali ovaj film je , kako da se izrazim , "gori" od svih koje sam ja video na tu temu .Želeo sam da se pogleda -jer logika, dokazi i težina imena koji iznose teze je impresivna .
Znam da za nekoga ko je vernik, i samo pominjanje nečega drugog je svetogrdje ,i nije mi to naravno, namera -no postoje i druga mišljenja , i to bi moglo otvoriti jednu kvalitetnu diskusiju .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Smiljan

Smiljan


Datum upisa : 23.10.2008

tako - ŽITIJE ISUSOVO -da li je sve bilo baš tako ???? Empty
PočaljiNaslov: Re: ŽITIJE ISUSOVO -da li je sve bilo baš tako ????   tako - ŽITIJE ISUSOVO -da li je sve bilo baš tako ???? EmptySub Okt 03, 2009 3:31 pm

Slazem se, cesto diskutujem i polemiziram o vjeri sa ateistima...Mogu reci da sam neke dobro poljujao u njihovom misljenju...Sve da i izuzmemo Isusovo postojanje i djelovanje, a to je van svake pameti, hajde da raspravljamo o njegovom nauku i onome sto pise u vjerskim knjigama...

Kada su farizeji upitali Isusa da protumaci 10 Bozijih zapovjedi, nebi li u njegovom naukovanju pronasli bilo sto da ga optuze, ON im je rekao za prve tri zapovijedi,

...LJUBI GOSPODINA BOGA SVIM BICEM SVOJIM, SVIM SRCEM SVOJIM I SAMO SE NJEMU KLANJAJ...

... za ostalih sedam je rekao,

LJUBI BLIZNJEGA SVOGA, KAO SAMOGA SEBE...

To je sustina vjere, to je ono sto covjeka cini covjekom i samo o tim rijecima treba promisljati, a onda se dolazi do odgovora na ZIVOT...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





tako - ŽITIJE ISUSOVO -da li je sve bilo baš tako ???? Empty
PočaljiNaslov: Re: ŽITIJE ISUSOVO -da li je sve bilo baš tako ????   tako - ŽITIJE ISUSOVO -da li je sve bilo baš tako ???? Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
ŽITIJE ISUSOVO -da li je sve bilo baš tako ????
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: DUHOVNOST I EZOTERIJA :: RELIGIJA :: INTERKONFESIONALNE DILEME-
Skoči na: