DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
PREGLED DOJKI-ULTRAZVUK,MAMOGRAFIJA  BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
PREGLED DOJKI-ULTRAZVUK,MAMOGRAFIJA  BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 PREGLED DOJKI-ULTRAZVUK,MAMOGRAFIJA

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
raspolozena

raspolozena


Godina : 53
Location : Svuda po malo
Datum upisa : 16.08.2009

PREGLED DOJKI-ULTRAZVUK,MAMOGRAFIJA  Empty
PočaljiNaslov: PREGLED DOJKI-ULTRAZVUK,MAMOGRAFIJA    PREGLED DOJKI-ULTRAZVUK,MAMOGRAFIJA  EmptyNed Okt 04, 2009 1:20 am

Svi znamo da je rak dojki danas veoma ucestao.
Sto je poraznije, iako je kancer degerativna bolest, sve vise mladih
zena oboljeva od ove opake bolesti.
Isto tako, manje vise, svima su nam poznati faktori riizka koji cine idelanu podlogu za kancer dojki, mada ni tu nema pravila.

Sta mozemo uciniti? Pored zdravog nacina zivota, vazni su i redovni pregledi.
E pa, da li redovno obavljate preglede dojki, UZ ili mamografiju?
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

PREGLED DOJKI-ULTRAZVUK,MAMOGRAFIJA  Empty
PočaljiNaslov: Re: PREGLED DOJKI-ULTRAZVUK,MAMOGRAFIJA    PREGLED DOJKI-ULTRAZVUK,MAMOGRAFIJA  EmptyNed Okt 04, 2009 1:49 am

Naravo.Sad ispadam ko hipohonder,ali idem na sve preglede.Jer baš iz razloga što se bojim neke teške bolesti,i muka..Na mamografiji sam bila jednom,ali su mi rekli da se ne preporučuje pre 35-e godine.I tako me ženska gnječila i na kraju opet nije snimile donju aksilu.. [You must be registered and logged in to see this image.] .

Kažu da je ultrazvuk precizniji i bolji od mamografa.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
raspolozena

raspolozena


Godina : 53
Location : Svuda po malo
Datum upisa : 16.08.2009

PREGLED DOJKI-ULTRAZVUK,MAMOGRAFIJA  Empty
PočaljiNaslov: Re: PREGLED DOJKI-ULTRAZVUK,MAMOGRAFIJA    PREGLED DOJKI-ULTRAZVUK,MAMOGRAFIJA  EmptyNed Okt 04, 2009 2:08 am

Isla sam na sest meseci ranije,sada jednom godisnje, sve je u redu ali kontrola nije na odmet.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

PREGLED DOJKI-ULTRAZVUK,MAMOGRAFIJA  Empty
PočaljiNaslov: Re: PREGLED DOJKI-ULTRAZVUK,MAMOGRAFIJA    PREGLED DOJKI-ULTRAZVUK,MAMOGRAFIJA  EmptyNed Okt 04, 2009 11:02 am

E ovo me baš čudi-ni na ovoj temi nema muškaraca ?

Ja sam mislio da će se Monty ili Ofca_ volontirati ovde kao "pregledači" ? [You must be registered and logged in to see this image.]

Pregled dojki je itekako važan, za rano otkrivanje tumora , i sem što bi žene stalno morale da same prate svaku eventualnu promenu , trebale bi i kod ginekologa na svakih 6 meseci . Sad skoro svaki Dom zdravlja ima mamograf , a dobar potez je i ona donacija tv B 92 , pokretni mamograf , tj vozilo sa mamografom i lekarom , koje ide po manjim i seoskim mestima .Dobro bi bilo da svaka opština ima bar jedno takvo vozilo .
Sadašnja , digitalna mamografija se velikom preciznošću može da pokaže i najmanje promene čak i na gustini tkiva dojke , što sa dosadašnjom , tkzv "filmskom" nije bio slučaj . Pregled je potpuno bezbolan , dakle ne treba se bojati , ali, verovali ili ne -još uvek ima žena koje "ne daju da ih muško (lekar) pipa" ????? Danak primitivizmu ili religijskim ubedjenjima , može biti koban !










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

PREGLED DOJKI-ULTRAZVUK,MAMOGRAFIJA  Empty
PočaljiNaslov: Re: PREGLED DOJKI-ULTRAZVUK,MAMOGRAFIJA    PREGLED DOJKI-ULTRAZVUK,MAMOGRAFIJA  EmptyNed Okt 04, 2009 11:15 am

Meni je doktor rekao da se mamograf ne preporučuje pre 35 godine.A vidi koliko mladih umire od karcinoma dojke,i kao što sam već navela da je navodno ultrazvuk precizniji.Pa da li je tako ili nije?(čitaj ja već napisala ,ne dobih odgovor)
I pregled mamografom je meni bio očajan,jer je prignječila na hladam mamograf,i još prignječila,i na kraju nije sve dobro snimila.. [You must be registered and logged in to see this image.] .

Kod nas žene posle 55 godine dobijaju doma pozive da dođu na besplatnu mamografiju.Tačan tačan datum i vreme(da se ne stvara gužva),što je recimo jedna veoma uspešna akcija..

I dosta je uspešna akcija pokretnim mamografom,svuda po gradovima..










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

PREGLED DOJKI-ULTRAZVUK,MAMOGRAFIJA  Empty
PočaljiNaslov: Re: PREGLED DOJKI-ULTRAZVUK,MAMOGRAFIJA    PREGLED DOJKI-ULTRAZVUK,MAMOGRAFIJA  EmptyNed Okt 04, 2009 3:32 pm

Kijara-brm ::

I pregled mamografom je meni bio očajan,jer je prignječila na hladam mamograf,i još prignječila,i na kraju nije sve dobro snimila.. [You must be registered and logged in to see this image.] .

E pa , draga moja , znam ja da bi ti više volela biti prignječena na vrele muške grudi -ali medicinski pregled je retko ugodan [You must be registered and logged in to see this image.]

Ne znam za ultrazvuk, pitaću sutra moje ginekologe u firmi










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

PREGLED DOJKI-ULTRAZVUK,MAMOGRAFIJA  Empty
PočaljiNaslov: Re: PREGLED DOJKI-ULTRAZVUK,MAMOGRAFIJA    PREGLED DOJKI-ULTRAZVUK,MAMOGRAFIJA  EmptySub Sep 29, 2012 8:24 pm

POVLAČI SE S TRŽIŠTA


Gel za dojke opasan jer ometa mamografiju





[You must be registered and logged in to see this image.]
Hijaluronski fileri Macrolane, namijenjeni
'instant' povećanju grudi bez rezova, ožiljaka i implantata, povlače se
iz uporabe jer je utvrđeno da otežavaju, pa čak i onemogućavaju
interpretaciju mamografskih snimaka







Ovakvu je odluku donio sam proizvođač filera, tvrtka Q-Med,
nakon što je Europska regulatorna agencija za lijekove i medicinske
proizvode (MHRA) upozorila da spomenuti proizvodi za povećanje grudi
otežavaju otkrivanje raka dojke, piše Novi list. Istraživanje Britanskog udruženja estetskih plastičnih kirurga
(BAAPS) pokazalo je da je svaki četvrti kirurg evidentirao slučajeve
komplikacija kod žena koje su u svoje grudi ugradile filere.

Također se pokazalo da Macrolane u nekim slučajevima
može stvarati i bezopasne kvržice u dojkama, što rezultira nepotrebnim
pretragama i pojavom anksioznosti kod pacijentica.




[You must be registered and logged in to see this image.]

Francuski implantati povučeni su zbog rizika za zdravlje


Stručnjaci pak tvrde da nema opasnosti po [You must be registered and logged in to see this link.]
pacijentica koje su ih ugradile. No predsjednik BAAPS-a Fazel Fatah
upozorio je da bi neki tretman trebalo smatrati sigurnim tek kad je
poznato njegovo dugoročno djelovanje na dijagnostiku raka dojke, od
kojeg žene danas obolijevaju u velikom broju. Nakon velike afere s
francuskim implantatima za povećanje grudi proizvođača Poly Implant
Prothese (PIP), koji su se pokazali rizičnima za zdravlje, ovakvi su proizvodi opravdano pod povećalom javnosti i medicinske struke.

Samo u 2009. godini, kad se ovaj proizvod počeo primjenjivati u
estetskoj kirurgiji, u Velikoj Britaniji je oko tisuću žena ugradilo
filere. Prema podacima Hrvatske agencije za lijekove i medicinske
proizvode (HALMED), Macrolane u Hrvatskoj nije u širokoj primjeni i
dosad je ugrađen u dojke samo dviju pacijentica koje će liječnici
obavijestiti o promjeni namjene ovog proizvoda. Ako su nakon tretmana
kod [You must be registered and logged in to see this link.] kirurga
bile na mamografiji, morat će se konzultirati s liječnikom i po potrebi
ponoviti pregled. Vađenje filera iz grudi nije potrebno jer se s
vremenom razgrađuju u organizmu.

Siguran proizvod

Macrolane je gel koji se sastoji od stabilizirane hijaluronske kiseline i
namijenjen je privremenom povećanju, obnavljanju volumena ili
oblikovanju površine tijela. Smatra se sigurnim proizvodom jer je
hijaluronska kiselina, koja se koristi i za popunjavanje bora na licu,
inače sastavni dio ljudskih tkiva te se s vremenom razgrađuje prirodnim
procesom. Preparat Macrolane u potpunosti se resorbira nakon 12 do 15
mjeseci nakon ubrizgavanja, a onaj tko želi trajni rezultat, postupak
koji stoji oko 35 tisuća kuna treba ponoviti nakon godinu dana.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Sikret

Sikret


Location : dreamland :)))
Humor : :D
Datum upisa : 02.08.2012

PREGLED DOJKI-ULTRAZVUK,MAMOGRAFIJA  Empty
PočaljiNaslov: Re: PREGLED DOJKI-ULTRAZVUK,MAMOGRAFIJA    PREGLED DOJKI-ULTRAZVUK,MAMOGRAFIJA  EmptyNed Sep 30, 2012 4:02 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]


Samopregled dojki detaljnije mozete videti [You must be registered and logged in to see this link.]


Svaka žena obavezno što mora da učini je da sama pregleda svoje dojke jednom mesečno. Samopregled treba obaviti od 10. do 15. dana od prvog dana menstrualnog ciklusa. U menopauzi žena sama određuje dan za samopregled, i taj dan je približno isti u mesecu.
Tehnika samopregleda dojki:
1. Lezite na ledja sa jastukom ispod plećke. Savite desnu ruku ispod potiljka.
2. Koristite vrhove kažiprsta, srednjeg prsta i domalog prsta leve ruke da biste opipali celu desnu dojku i ako postoji opipali bilo kakavu otvrdlinu ili čvor.
3. Prste pritisnite tako čvrsto kako biste osetili tkivo dojke, ali uvek nežno. Zapamtite taj osećaj, kako biste ga uporedili svakog sledećeg meseca. Normalno je osetiti čvrstu liniju u donjem polukrugu dojke.
4. Vrhovima prstiju treba da pravite kružne pokrete, pokrete gore- -dole ili pokrete prema i od bradavice. Koristite uvek iste pokrete.
5. Prelazeći preko leve dojke desnom rukom, uradite samopregled na isti način.
6. Ponoviti istom tehnikom samopregled i u stojećem stavu, jednom rukom podignutom i stavljenom iza potiljka. Tako lakše vršite pregled gornjeg dela dojke i dela prema pazuhu.
7. Neke promene lakše se osete kad je koža mokra i nasapunjana, preporučuje se samopregled u stojećem stavu pod tušem.


U slučaju da pronadete bilo šta sumnjivo treba da se javite vašem ginekologu. Osim samopregleda dojke obavezan je i stručni pregled dojki jednom godišnje, što će obaviti vaš ginekolog.


Ultrasonografski pregled dojki

Ultrazvučni pregled dojki bi trebalo vršiti kada se u dojci nadje promena koja nije fiziološka. Treba znati da najveći broj promena u dojci nisu maligne. Takođe ako se i otkrije promena, ona se najčešće prati i ne mora se i odstraniti. Ultrazvuk dojke radite jednom godišnje ukoliko imate više od 35 godina.



Mamografija

Mamografija je rendgenska dijagnostička metoda za rano otkrivanje raka dojke. Bezbolna je i neškodljiva a daje kvalitetnu slika o unutrašnjosti dojke. Ne izbegavajte mamografiju zbog navodnog štetnog dejstva zračenja, jer njega jednostavno nema. Prvi mamogram trebalo uraditi u 40-toj godini. Preko 40 godina starosti preporučuje se mamografija jednom u tri godine. Kod žena starijih od 50 godina, mamografski pregled treba da se obavlja svake godine ili jednom u dve godine. Kod osoba sa rizikom od raka dojke (npr. ukoliko je neko u familiji sa ženske linije oboleo od raka dojke) prvu mamografiju treba uraditi i pre 35. godine života, a kasnije mografski pregledi se rade jednom godišnje.


Magnetna rezonanca dojke

Snimak magnetnom rezonancom se radi kod slučaja kada nijedan prethodni pregled ne daje uverljive podataka na osnovu kojih se može utvrditi priroda promene u dojci
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





PREGLED DOJKI-ULTRAZVUK,MAMOGRAFIJA  Empty
PočaljiNaslov: Re: PREGLED DOJKI-ULTRAZVUK,MAMOGRAFIJA    PREGLED DOJKI-ULTRAZVUK,MAMOGRAFIJA  Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
PREGLED DOJKI-ULTRAZVUK,MAMOGRAFIJA
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» SAMOPREGLED DOJKI -prevencija
» Proza-citati

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: ŽIVOT I PRIKLJUČENIJA :: ZDRAVLJE :: ONKOLOGIJA-
Skoči na: