DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle....

Ići dole 
+11
cojle
babajaro
Kica/Praja
Meeyo
Lily
doctorr67
Kijara-brm
Danubius
Astra
Crna_ovca
Oci-ANDJELA
15 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Oci-ANDJELA
Anđelina
Oci-ANDJELA


Datum upisa : 08.06.2008

VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... Empty
PočaljiNaslov: VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle....   VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... EmptySre Dec 16, 2009 8:00 pm

Vakcine su spremne i vec od sutra krece vakcinacija protiv vurisa H1N1..


Sve je to lepo sto se drzava pobrinula za svoje gradjane, ali kako god u pretrazivacu ukucas "vakcina protiv virusa H1N1", naletite na tekstove koji nisu bas u korist drzave i vakcinacije vec su protiv toga i to deluje bas alarmantno..dok na tv-u uveliko govore kako su vakcine bezopasne i nemaju posledice po ljudsko zdravlje... Kome sad verovati? Nije sve jedno primiti a nije sve jedno i ne primiti vakcinu...
Sta Vi mislite o svemu tome, dali se vakcinisati ili ne?
Nazad na vrh Ići dole
Crna_ovca
Princ od tora
Crna_ovca


Datum upisa : 21.12.2007

VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... Empty
PočaljiNaslov: Re: VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle....   VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... EmptySre Dec 16, 2009 8:01 pm

Jok ja...ja ofca VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... Icon_geek
Nazad na vrh Ići dole
Oci-ANDJELA
Anđelina
Oci-ANDJELA


Datum upisa : 08.06.2008

VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... Empty
PočaljiNaslov: Re: VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle....   VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... EmptySre Dec 16, 2009 8:02 pm

Pogledajte ovo pre nego sto bilo sta napisete..

http://www.svinjskigrip.site11.com/
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... Empty
PočaljiNaslov: Re: VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle....   VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... EmptySre Dec 16, 2009 8:03 pm

O ovome smo vec mnogo diskutovali na samoj temi mexickog gripa......
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... Empty
PočaljiNaslov: Re: VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle....   VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... EmptySre Dec 16, 2009 8:06 pm

Distribucija vakcina počinje sutra istovremeno u svim domovima zdravlja u Srbiji . Privih 640 000 doza će biti podeljeno najugroženijim grupama -trudnicama , deci, zdravstvenim radnicima .

E pošto spadam u ove poslednje , a priča se da će za nas biti OBAVEZNO , tj tretiraće se kao povreda radne discipline svako odbijanje....ne znam.

Ako budem morao , primiću, mada nisam oduševljen . Ne zbog rekla-kazala po medijima , nego što mislim da nije bilo dovoljno vremena da se istestira kao svaki drugi lek, zna se kako se i koliko to vremena traje.










VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... Empty
PočaljiNaslov: Re: VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle....   VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... EmptySre Dec 16, 2009 8:10 pm

Astra ::
O ovome smo vec mnogo diskutovali na samoj temi mexickog gripa......
Jesmo , ali ovo tema pita konkretno , i postaće veoma aktuelna , jer se tek očekuje pravi talas pandemije u januaru .

Bilo je govora o tome kad sam spojio moju i sonjinu temu , da ona ostane za razne vesti i poredjenja ,šta se kod koga dešava.

Ne smeta jos jedna tema koja je konkretno za-ili protiv.










VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... Empty
PočaljiNaslov: Re: VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle....   VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... EmptySre Dec 16, 2009 8:18 pm

Jos nisam vidjela patnju od svinjskog gripa,ali od vakcine da,niti cu se vakcinisati ni moja djeca a toplo preporucujem i svima koje znam da to ne cine....glupo mi da prebacujem spotove i dokumentaciju sa teme mexickog gripa,da bi pojasnila zasto sam protiv,koga zanima,neka pogleda na toj temi,vrlo je impresivno.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Oci-ANDJELA
Anđelina
Oci-ANDJELA


Datum upisa : 08.06.2008

VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... Empty
PočaljiNaslov: Re: VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle....   VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... EmptySre Dec 16, 2009 8:46 pm

Definitvino sam odlucila da se ne vakcinisem..Apelovacu na sve drage ljude koji su u mom okruzenju da nikako ne prihvate vakcinaciju a pogotovu da ne vakcinisu svoju decu..
Citala sam da je ovako nesto plasirano i davne 1976 godine..Postoje dokazi da su ljudi nakon vakcinacije, razboljevali u umirali od
svakojakih virusa koji su bili u vakcini a kada je prevara otkrivena
država Amerika je odbijala da plati kompezaciju ostecenima jer su se
ogradjivali da ništa nisu znali o tome, i ako su znali šta rade, to im
je bio probni test za ono tek sto predstoji u buducnosti. lagali su
svoj narod s jednim ciljem a to je genocid nad sopstvenim narodom i u
budocnosti nad celim stanovnistvom ove planete. Ovde imate link pa se
sami uverite u ovo sto pišem.

https://www.youtube.com/watch?v=bHaCPWQ9J_I
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... Empty
PočaljiNaslov: Re: VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle....   VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... EmptySre Dec 16, 2009 8:48 pm

Kod nas su još od kad.Lekari nće da se vakcinišu. Nisam ni ja zamorče.. flipp

Ako se vakcinišeš ,moraš potpisati.. šta potpisuješ..heh..










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Gost
Gost
Anonymous



VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... Empty
PočaljiNaslov: Re: VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle....   VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... EmptySre Dec 16, 2009 9:13 pm

Ne znam samo kome ćemo uvaliti tolike vakcine koje nam stižu.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... Empty
PočaljiNaslov: Re: VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle....   VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... EmptySre Dec 23, 2009 10:59 am

Vakcinacija za zdravstvena radnike kod nas počinje sada u petak .
Prijavio se od nas , za sada -niko.
Od mera za sprečavanje epidemije više ne radi bioskop? gde je inače poseta bila 20-30 ljudi, a radio je samo vikendom????.Koncerti i utakmice idu redovno.










VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma
doctorr67


Location : Singidunum
Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... Empty
PočaljiNaslov: Re: VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle....   VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... EmptySre Dec 23, 2009 11:55 am

danubius ::
Vakcinacija za zdravstvena radnike kod nas počinje sada u petak .
Prijavio se od nas , za sada -niko.
Od mera za sprečavanje epidemije više ne radi bioskop? gde je inače poseta bila 20-30 ljudi, a radio je samo vikendom????.Koncerti i utakmice idu redovno.

zdravstveni radnici su najbolji zamorchichi:))) VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... 914737
Nazad na vrh Ići dole
Oci-ANDJELA
Anđelina
Oci-ANDJELA


Datum upisa : 08.06.2008

VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... Empty
PočaljiNaslov: Re: VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle....   VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... EmptySre Dec 23, 2009 2:31 pm

Ne znam sta da kazem, zao mi je sto zdravstveni radnici moraju primiti vakcinu. Ne svdja mi se sto primoravaju ljude da se vakcinisu protiv svoje volje..Pa i ako rade u zdravstvu, mogu im dozvoliti da sami odluce hoce li je primiti ili nece, zasto ih ucenjuju?
Bas zbog toga mi je sve ovo sa gripom i vakcinom jako mutno..
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... Empty
PočaljiNaslov: Re: VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle....   VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... EmptySre Dec 23, 2009 4:55 pm

.. definitivno NE..
.. za pola godine imacemo masovne smrti.. a toi ce onda pripisati mutaciji virusa, a videcete to ce biti "savesni" gradjani koji su primili vakcinu..

.. gripa ko i svaka druga.. mene nece zeznuti.. a joCk.. cu se lecim narodnom, prirodnom medicinom.. VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... 593138
Nazad na vrh Ići dole
Meeyo

Meeyo


Godina : 35
Location : Obala Lozovače
Humor : Uvrnut :)
Datum upisa : 12.12.2009

VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... Empty
PočaljiNaslov: Re: VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle....   VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... EmptySre Dec 23, 2009 5:04 pm

danubius ::
jer se tek očekuje pravi talas pandemije u januaru .


Mene samo zanima zašto se pravi talas očekivao letos, pa u septembru, decembru a sada u januaru? Gde je više taj talas? cherry
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... Empty
PočaljiNaslov: Re: VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle....   VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... EmptySre Dec 23, 2009 5:20 pm

.. prvi talas je bio pocetkom jeseni.. veliki udar gripe se ocekuje u januaru i februaru.. i zato sto vise vitamina i voca..

.. i da, ne zaboravite jesti u izobilju smrdljivu ruzu.. VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... 558763 VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... 208907
.. ondak nema brige.. VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... 558763
Nazad na vrh Ići dole
Kica/Praja
El virtuoso
Kica/Praja


Godina : 85
Location : Ladna Morava
Humor : Filmovi Veljka Bulajića
Datum upisa : 04.12.2009

VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... Empty
PočaljiNaslov: Re: VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle....   VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... EmptySre Dec 23, 2009 5:46 pm

Talasa nema, nije im uspelo pa sad izmisljaju novi, Koziji, eno u Holandiji vec satiru jadne koze, a sad ce i vakcina... navali narode !!!!!










Jedan poziv menja sve !
Nazad na vrh Ići dole
babajaro

babajaro


Godina : 55
Location : pdgorica
Humor : sve
Datum upisa : 30.07.2009

VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... Empty
PočaljiNaslov: Re: VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle....   VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... EmptySre Dec 23, 2009 5:50 pm

Ja danas dobio imformaciju,da u Crnoj Gori vakcina košta 7 eura...Mislim ko je primi mora da plati 7 eura..Uložena su velika sredstva u vakcine ..Morta se to sad vratiti..
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... Empty
PočaljiNaslov: Re: VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle....   VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... EmptySre Dec 23, 2009 5:55 pm

.. u Holandiji su pale i prve zrtve.. sestoro mrtvih..
.. zove se Q groznica.. nastavljaju sirenje panike medju narodima, ne bi li se vakcinisali..
.. hmmm.. sta nam je sledece..
Nazad na vrh Ići dole
Kica/Praja
El virtuoso
Kica/Praja


Godina : 85
Location : Ladna Morava
Humor : Filmovi Veljka Bulajića
Datum upisa : 04.12.2009

VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... Empty
PočaljiNaslov: Re: VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle....   VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... EmptySre Dec 23, 2009 6:00 pm

Da otvorimo kladionicu ? Mozda konjski ali ljudi slabo jedu sta od konja, pernati je bio, misji, takodje, krave su oskrnavljene, mozda ovce ili riba u rekama, moru... e to je to RIBA, s njom se hrani 5 milijardi samo sto nemaju love za vakcine... dajte neku ideju ?!










Jedan poziv menja sve !
Nazad na vrh Ići dole
babajaro

babajaro


Godina : 55
Location : pdgorica
Humor : sve
Datum upisa : 30.07.2009

VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... Empty
PočaljiNaslov: Re: VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle....   VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... EmptySre Dec 23, 2009 6:03 pm

Vi se sprdate a ljudi umiru ..Ipak ovo nije za sprdanje .. VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... 356467
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... Empty
PočaljiNaslov: Re: VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle....   VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... EmptySre Dec 23, 2009 6:05 pm

.. da, tema je zaista ozbiljna.. ali ruku na srce jos jedino nije bio riblji grip..
.. to ce najteze pasti ljudima s ovog podneblja.. u vreme posta.. VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... 356467
Nazad na vrh Ići dole
babajaro

babajaro


Godina : 55
Location : pdgorica
Humor : sve
Datum upisa : 30.07.2009

VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... Empty
PočaljiNaslov: Re: VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle....   VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... EmptySre Dec 23, 2009 6:12 pm

Kako će biti riblji grip ..Jedino da ribe hrane gripoznim ljudima.. VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... 162427
Nazad na vrh Ići dole
Kica/Praja
El virtuoso
Kica/Praja


Godina : 85
Location : Ladna Morava
Humor : Filmovi Veljka Bulajića
Datum upisa : 04.12.2009

VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... Empty
PočaljiNaslov: Re: VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle....   VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... EmptySre Dec 23, 2009 6:16 pm

Ma uz dobru propagandu izmislice neku bolest riba od koje moramo da se vakcinisemo i ministar ce prvi da se zrtvuje i zapreti onima koji nece...
Babajaro jesi se vakcinisao ??










Jedan poziv menja sve !
Nazad na vrh Ići dole
babajaro

babajaro


Godina : 55
Location : pdgorica
Humor : sve
Datum upisa : 30.07.2009

VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... Empty
PočaljiNaslov: Re: VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle....   VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... EmptySre Dec 23, 2009 6:38 pm

NISAM..A NEZNMAM OĆU LI JER IMAm nekakvu jebenu satmu..šta mi vi predlažete.. VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... 356467
Nazad na vrh Ići dole
cojle
Zaštitnik seljačkih prava
Zaštitnik seljačkih prava
cojle


Location : Kumova slama
Humor : smešan samom sebi
Datum upisa : 09.08.2009

VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... Empty
PočaljiNaslov: Re: VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle....   VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... EmptySre Dec 23, 2009 6:44 pm

Kica/Praja ::
Ma uz dobru propagandu izmislice neku bolest riba od koje moramo da se vakcinisemo ...??
A moj rođa peca VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... 356467 ... opasno po život! VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... Affraid











Seljak sam pa umem i reč da probiram!
Nazad na vrh Ići dole
Kica/Praja
El virtuoso
Kica/Praja


Godina : 85
Location : Ladna Morava
Humor : Filmovi Veljka Bulajića
Datum upisa : 04.12.2009

VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... Empty
PočaljiNaslov: Re: VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle....   VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... EmptySre Dec 23, 2009 6:46 pm

Sokole bices bolestan od te vakcine jedno 7 dana i nista, preziveces !!










Jedan poziv menja sve !
Nazad na vrh Ići dole
babajaro

babajaro


Godina : 55
Location : pdgorica
Humor : sve
Datum upisa : 30.07.2009

VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... Empty
PočaljiNaslov: Re: VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle....   VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... EmptySre Dec 23, 2009 7:03 pm

A šta vi mislite da su nam umjesto vakcine ubacili nekakvu hemikaliju da nas sterilišu..Teorija zavjere.. VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... 162427
Nazad na vrh Ići dole
Oci-ANDJELA
Anđelina
Oci-ANDJELA


Datum upisa : 08.06.2008

VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... Empty
PočaljiNaslov: Re: VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle....   VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... EmptySre Dec 23, 2009 7:10 pm

babajaro ::
NISAM..A NEZNMAM OĆU LI JER IMAm nekakvu jebenu satmu..šta mi vi predlažete.. VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... 356467


Trebas se konsultovati sa svojim lekarom..Sto se mene tice, protiv vakcinisanja sam, i koliko god da mi lekar preporucuje ja to necu prihvatiti, sacekacu da vidim kako ce se pokazati..Nadam se da ce objaviti ako neko dobije nus pojave posle vakcinacij i da ce nam reci kakve su, jesu li trenutne ili trajne..
Nazad na vrh Ići dole
babajaro

babajaro


Godina : 55
Location : pdgorica
Humor : sve
Datum upisa : 30.07.2009

VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... Empty
PočaljiNaslov: Re: VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle....   VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... EmptySre Dec 23, 2009 7:27 pm

Oci-ANDJELA^Z ::
babajaro ::
NISAM..A NEZNMAM OĆU LI JER IMAm nekakvu jebenu satmu..šta mi vi predlažete.. VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... 356467


Trebas se konsultovati sa svojim lekarom..Sto se mene tice, protiv vakcinisanja sam, i koliko god da mi lekar preporucuje ja to necu prihvatiti, sacekacu da vidim kako ce se pokazati..Nadam se da ce objaviti ako neko dobije nus pojave posle vakcinacij i da ce nam reci kakve su, jesu li trenutne ili trajne..
konsultovao sam se ..Kaže ako imam zdrava pluća nemoram da je primam..Ni on se nije vakcinisao.. VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... 965545
Nazad na vrh Ići dole
cojle
Zaštitnik seljačkih prava
Zaštitnik seljačkih prava
cojle


Location : Kumova slama
Humor : smešan samom sebi
Datum upisa : 09.08.2009

VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... Empty
PočaljiNaslov: Re: VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle....   VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... EmptySre Dec 23, 2009 9:16 pm

Nuspojave: Žena iz Srbije nakon vakcinisanja protiv svinjske gripe više ne osjeća noge i mučno joj je

Nakon što je primila vakcinu protiv svinjske gripe, žena iz okolice
Zaječara dobila je tešku glavobolju i mučninu, a jedna od nuspojava
vakcinisanja je i oduzetost u nogama, piše Press.

Srpski epidemiolozi su potvrdili da je ovaj slučaj
prijavljen, ali čekaju rezultate vanredne kontrole. Žena je vakcinisana
u petak, a nuspojave je počela osjećati idućeg dana.

"U pitanju je pojedinačni slučaj koji se još ispituje. Zasad ne
možemo sa sigurnošću reći da je ovoj osobi pozlilo baš zbog vakcine.
Možda je došlo do neke greške ili je imala neko akutno oboljenje. Dok
se ispitivanja ne završe, ne možemo sa sigurnošću govoriti da je to
posljedica vakcinisanja", rekao je dr. Vladimir Petrović, član srpske
radne grupe za pandemiju.

U Srbiji je zaraza virusom A/H1N1 laboratorijski potvrđena kod 529
osoba, a stvaran broj zaraženih je višestruko veći. Od svinjske gripe
su umrle 42 osobe. Trenutno se na liječenju u bolnicama nalazi 628
osoba, od kojih je 21 na respiratoru.











Seljak sam pa umem i reč da probiram!
Nazad na vrh Ići dole
dejan

dejan


Godina : 45
Location : Beograd
Humor : :)))))
Datum upisa : 16.11.2009

VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... Empty
PočaljiNaslov: Re: VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle....   VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... EmptySre Dec 23, 2009 9:37 pm

necu je primiti nema sanse
ako se leci na vreme nema razlike od obicnog gripa,samo treba biti oprezan.ko zna sta su smislili sa tom vakcinom kad ni oni neznaju nuspojave za nju.a kad nemogu da naprave vakcinu za grip koji su napravili onda neka hvala u svakom slucaju 55555
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... Empty
PočaljiNaslov: Re: VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle....   VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... EmptySre Dec 23, 2009 9:43 pm

Zanima me samo, a to je ujedno i pitanje za one koji žive u inostranstvu ili koji poznaju situaciju, koliko je bila jaka kampanja u prilog vakcinisanju a koliko protiv vakcinisanja?
Ovde kod nas je jedno vreme bilo zaista smešno a i žalosno slušati kako se na TV-u smenjuju jedni isti likovi i pričaju svakojake gluposti, šireći pritom paniku i strah.
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... Empty
PočaljiNaslov: Re: VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle....   VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... EmptySre Dec 23, 2009 10:00 pm

Janko ::
Zanima me samo, a to je ujedno i pitanje za one koji žive u inostranstvu ili koji poznaju situaciju, koliko je bila jaka kampanja u prilog vakcinisanju a koliko protiv vakcinisanja?
Ovde kod nas je jedno vreme bilo zaista smešno a i žalosno slušati kako se na TV-u smenjuju jedni isti likovi i pričaju svakojake gluposti, šireći pritom paniku i strah.


I u inostranstvu su se vodile velike polemike...
Sushtina je, pisala sam to i na temi svinjski grip, da je svaki lek, pa tako i vakcina, u isto vreme i lek i otrov..
Znachi, i od Brufena, Andola, chovek mozhe da dobije nezheljene rakcije...
Dacu jedan primer, ovde u Norveshkoj, vakcinu bszh, koja je protiv Tuberkuloze, i koju mi dobijamo kao bebe u roku od sedam dana po rodjenju ,oni daju tek sa navrshenih 15 godina..
Shta sam htela reci ovim? Postoje nova saznanja..Medicina stalno napreduje. Nisu vakcine iz 70. iste kao danas..Ranije su ljudi umirali, a nije se znalo zashto..Umro i gotovo..
Sada se svaka moguca reakcija chak zna.. E sad, nisu svi ljudi isti , a medicina nije Bog, pa ne mozhe se nikada znati unapred sve..
Virusi stalno mutiraju, i sve su opasniji, kao i bakterije! Lekovi koji su nekada bili odlichni, polako se zamenjuju drugima, poshto ljudi postaju rezistentni...
Shto se tiche ovog virusa, chinjenica je da posebno utiche na mlad svet, shto je najgore...Neki kazhu vakcina je opasna. Sad shta? Od dva zla, odaberi manje...
Osim redovnih vakcina, nikada nisam primila ni jednu drugu. Znachi, vakcine koje su godishnje za influencu, nikad nisam primila. Spadam u riziko grupu, samim tim shto sam zdravstveni radnik, ali...Stoji i chinjenica da sam Srpkinja, a hteli mi to da priznamo ili ne, Srbi su veoma neodgovorni kao narod shto se tiche zdravlja....
Oko 2miliona Norvezhana je primilo vakcinu...Primio je i Obama. Ja nisam...Ipak sam ja Srpkinja..gde god bila... A Bog chuva Srbe....bar za pod shljivu...
Nazad na vrh Ići dole
dejan

dejan


Godina : 45
Location : Beograd
Humor : :)))))
Datum upisa : 16.11.2009

VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... Empty
PočaljiNaslov: Re: VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle....   VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... EmptySre Dec 23, 2009 10:00 pm

trazim repliku na moj govor hehehe
dali ste slusali danas na vestima da u inostranstvu povlace vakcine jer nisu sigurne tako da ipak ostajem pri svome booored
Nazad na vrh Ići dole
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma
doctorr67


Location : Singidunum
Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... Empty
PočaljiNaslov: Re: VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle....   VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... EmptySre Dec 23, 2009 10:04 pm

neka hvalla na dobrochiniteljstvu vezano za predostroznost od "gripa"...
Slazem se da stari-bolesni mozda trebaju ..bar da im to da "imalo nade" za jos neko vreme.Recept se zna protiv bilo koje infekcije...pa sad po izboru kako ko god zeli.....
VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... 914737
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... Empty
PočaljiNaslov: Re: VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle....   VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... EmptySre Dec 23, 2009 10:11 pm

Ma ja sam čuo da su neke "razvijene" zapadne države, zbog jako malog odziva na vakcinisanje prodale svoje zalihe vakcina Ukrajini, Moldaviji itd. Kome li ćemo mi naše da uvalimo...
Nazad na vrh Ići dole
dejan

dejan


Godina : 45
Location : Beograd
Humor : :)))))
Datum upisa : 16.11.2009

VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... Empty
PočaljiNaslov: Re: VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle....   VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... EmptySre Dec 23, 2009 10:38 pm

Janko ::
Ma ja sam čuo da su neke "razvijene" zapadne države, zbog jako malog odziva na vakcinisanje prodale svoje zalihe vakcina Ukrajini, Moldaviji itd. Kome li ćemo mi naše da uvalimo...

nikome opet ce po nasim ledjima i to da se zavrsi,uvek sve to narod plati ne sekiram se ja za njih booored
Nazad na vrh Ići dole
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma
doctorr67


Location : Singidunum
Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... Empty
PočaljiNaslov: Re: VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle....   VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... EmptySre Dec 23, 2009 10:42 pm

bolje jesti kilo limuna dnevno nego primiti tu vakcinu...
Nazad na vrh Ići dole
dejan

dejan


Godina : 45
Location : Beograd
Humor : :)))))
Datum upisa : 16.11.2009

VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... Empty
PočaljiNaslov: Re: VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle....   VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... EmptySre Dec 23, 2009 10:57 pm

u svakom slucaju
Nazad na vrh Ići dole
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma
doctorr67


Location : Singidunum
Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... Empty
PočaljiNaslov: Re: VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle....   VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... EmptySre Dec 23, 2009 11:26 pm

dok ima "alternative" izbegavam iglu... VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... 893675
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... Empty
PočaljiNaslov: Re: VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle....   VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... EmptyČet Dec 24, 2009 3:49 pm

Janko ::
Ma ja sam čuo da su neke "razvijene" zapadne države, zbog jako malog odziva na vakcinisanje prodale svoje zalihe vakcina Ukrajini, Moldaviji itd. Kome li ćemo mi naše da uvalimo...

.. pa eto oni koji su pristali da se vakcinisu, nek obrnu jos jednu turu.. da potvrde "zastitu".. VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... 208907
.. ja im dobrovoljno dajem moje sledovanje.. VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... 558763
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... Empty
PočaljiNaslov: Re: VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle....   VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... EmptyUto Sep 20, 2011 7:43 pm

MALVERZACIJE SA VAKCINAMA

VUKAJLOVIĆEVA OŠTETILA BUDŽET ZA 1,27 MILIONA EVRA!




Utorak, 20. Septembar, 2011.|

Autor: Agencija TANJUG


"Jugohemija" nije ispunjavala uslove da bude izabrana za ponuđača, kaže specijalni tužilac






VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... 650565



BEOGRAD - Tužilac za organizovani kriminal Miljko Radisavljević izjavio
je danas Tanjugu da se bivša direktorka RZZO Svetlana Vukajlović
sumnjiči da je prilikom nabavke vakcina protiv gripa AH1N1 za potrebe
stanovništva Srbije, novembra meseca 2009. godine iskoristila službeni
položaj i sa saradnicima oštetila budžet Republike Srbije za oko
1.270.000 evra.



To je uradila tako što je za najpovoljnijeg ponuđača izabrala kompaniju
"Jugohemija farmacija", koja za to nije ispunjavala uslove. Zbog
malverzacija oko nabavke vakcina, osim Vukajlovićeve uhapšeni su i
direktor "Jugohemija farmacije" Vladimir Gravara i vlasnik preduzeća za
trgovinu na veliko i malo "Detap" iz Valjeva Ljubomir Pavićević, ukazao
je tužilac.



"Jugohemija" nije ispunjavala uslove da bude izabrana za najpovoljnijeg
ponuđača, jer, kako je naveo, nije bila proizvođač, niti ovlašćeni
distributer vakcina "Novartis", a nije joj bio upućen ni poziv za
dostavljanje ponuda za isporuku potrebnih vakcina, tako da joj isporuka
vakcina, u skladu sa Zakonom o javnim nabavkama, nije mogla biti
dodeljena.



Na taj način "Jugohemija farmacija" i "Detap", su kao posrednici u
nabavci vakcina, pribavili imovinsku korist od 855.600 evra, odnosno
420.000 evra i oko 15.000.000 dinara, dok je budžet Republike Srbije
oštećen za iznos od oko 1.270.000 evra. Nakon isteka 48-časovnog
zadržavanja u policijskom pritvoru osumnjičeni će biti privedeni
istražnom sudiji Posebnog odeljenja Višeg suda u Beogradu, rekao je
Radisavljević.

----------
I uhapsiše je noćas......
A na sve to , Tomica Milosavljević , ex ministar zdravlja ,ima da kaže da "ni na jedan način nije učestvovao u tenderu za nabavku vakcina "?
Dakle , k*o Koštunica ....nije obavešten .
U slučaju pandemije , kada su mere zaštite bile prioritet nr 1 Vlade Srbije (čiji je naravno,bio član ) a još se radi i o usko specijalizovanoj temi za koju je svakako nadležno Ministarstvo Zdravlja (a ne ministarstvo vera recimo ) ,ministar izjavljuje da "nema pojma kako i od koga je vakcina nabavljena " ???
Najveća finansijska investicija Fonda za zdravstvo ,teški milioni evra ,a ministar "nije učestvovao "????
Pa ja ne bio lenj........

Evo vam tekst iz 2009


Milosavljević -počala nabavka vakcina VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... 601923926

Ali će tužilštvu to (i sve drugo) da "promakne " VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... 1320241935










VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... Empty
PočaljiNaslov: Re: VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle....   VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... EmptySre Sep 21, 2011 2:36 pm

KAKO JE TOMICA IZBEGAO HAPŠENJE




Sreda, 21. Septembar, 2011.|

Autor: Ekipa Kurira



Bivšeg ministra zdravlja Tomicu Milosavljevića od lisica sačuvao
zaključak Vlade Srbije o kupovini vakcina protiv svinjskog gripa







VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... 95292


BEOGRAD - Za dlaku!
Tomica Milosavljević, bivši ministar zdravlja, izbegao je lisice zbog
afere „svinjski grip“ jer ga je spasao zaključak Vlade Srbije o nabavci
vakcina od 2. novembra 2009, tvrdi izvor Kurira blizak istrazi.

- Kada Vlada donese zaključak, onda odgovornost dele svi ministri. To
je stara, oprobana metoda, koju su članovi prethodnih vlada rado
koristili kad su hteli da se pokriju. Da toga nije bilo, Milosavljević
bi sada odgovarao - kaže naš izvor.

Kriv RZZO

Upravo se Milosavljević pozivao na tu odluku Vlade.
- Kad je reč o tehničkim stvarima, tenderu, nabavci vakcina, to nije
radilo Ministarstvo zdravlja, već RZZO, opet na osnovu odluka Vlade. Ni
na koji način nisam učestvovao u tenderskom postupku za nabavku vakcina -
izjavio je Milosavljević za Tanjug.

Šta piše u tom zaključku Vlade i ko je tražio da se takva odluka donese, bilo je nemoguće saznati.

Nestao dokument
Naime, zaključak o nabavci cepiva je nestao jer ga, kako je juče rečeno
Kuriru u Vladi Srbije i Ministarstvu zdravlja, nema u arhivama tih
institucija?!

Vlada Srbije 2. novembra 2009, na preporuku Ministarstva zdravlja,
usvaja zaključak da počne nabavka vakcina. RZZO već sledećeg dana šalje
javne pozive „Novartisu“, „Glaksismitklajnu“, „Baksteru“ i „Sanofi
Pasteru“. Pobeđuje „Novartis“, koji je zastupala „Jugohemija“. Onda na
scenu stupa posrednička firma „Detap“, koja uzorke vakcina za
registraciju donosi u Agenciju za lekove 29. novembra 2009, a potom i
prvu seriju na analizu 2. decembra iste godine. Tog dana Agencija
„Detapu“ izdaje dozvolu za stavljanje u promet. Kako je odziv bio mali,
RZZO raskida ugovor s „Jugohemijom“ 4. februara 2010.

Ubrzan postupak
Inače, bivši ministar je tokom pandemije hvalio vakcinu, a pre nego što
je kupljena, naglasio je da je „maksimalno ubrzana njena nabavka“.

Podsećamo da je prekjuče uhapšena Svetlana Vukajlović, bivša direktorka
RZZO, Vladimir Gravar, direktor „Jugohemija farmacije“, i Ljubomir
Pavićević, direktor „Detapa“.
--------
Ništa čudno .
Onaj pre njega , Milovan Bojić (SPS) se isto hladno izvukao za "kineski insulin" -a tu je bilo i smrtnih ishoda .
A da ne kažem da je napljačkao teške milione , i otvorio ni manje ni više -nego privatnu polikliniku .
I nizašta nije odgovarao -iako je sve dokazano .










VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... Empty
PočaljiNaslov: Re: VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle....   VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... EmptyČet Jan 03, 2013 11:18 pm

VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... 978x



Ne mogu da nadjem temu o influenci, iako sam sigurna da je imamo..Naime, ovaj tip influence se opet vratio.. U Norveskoj me sve vise obolelih.. Vakcina je opet u ponudi, i pored toga sto je mnogo ljudi ( dece) nakon ove vakcine obolelo od narkolepsije..










VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... Empty
PočaljiNaslov: Re: VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle....   VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... EmptyČet Jan 03, 2013 11:36 pm

sonia ::
VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... 978x



Ne mogu da nadjem temu o influenci, iako sam sigurna da je imamo..Naime, ovaj tip influence se opet vratio.. U Norveskoj me sve vise obolelih.. Vakcina je opet u ponudi, i pored toga sto je mnogo ljudi ( dece) nakon ove vakcine obolelo od narkolepsije..
Imamo naravno

https://danubius.forumsr.com/t2920-virus-h1n1?highlight=H1N1


A Apelacioni Sud je ukinuo ovih dana presudu Milovanu Bojiću za zloupotrebu službenog položaja gde se tereti da je KBC "Dedinje" olakšao za 200 000 evrića (što je samo kap u moru ,pronađen mu je račun u Švajacarskoj sa više miliona ,a i sagradio je polikliniku u medjuvremenu ) no pošto se Toma "lečio" kod njega za vreme "štrajka glađu" sad se apeliralo na sud ....i sad je stigla i "pravda za Milovana" ,aboliran .
VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... Tomislav-Nikolic-003
A ni Tomicu (Milosavljevića )neće niko nizašta da tereti -on je Tomin koalicioni partner ,Dinkićev kadar .Ma neće Toma i Vučić na "svoje" ,samo na ove "žute" i slične -e ti ima da robijaju -i pre nego što se šta dokaže .
VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... 164829_0812-vakcina-grip-milosavljevic-foto-blic-zoran-ras_f










VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... Empty
PočaljiNaslov: Re: VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle....   VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... EmptySre Jan 09, 2013 11:52 am

POČELA SEZONA


Dokazano 50-ak slučajeva gripe, troje hospitalizirano


VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... GetImage
U Hrvatskoj je sezona gripe počela, no pravi
zamah dobit će s povratkom djece u škole i ljudi sa zimovanja, rekao je
danas za tportal dr. Bernard Kaić, voditelj odjela za cijepljenje u
HZJZ-u



Po prijavama grupiranja, kaže, još se ne bi reklo da je gripa ozbiljno
krenula, međutim, do danas je ona laboratorijski potvrđena kod najmanje
46 osoba. U našoj su zemlji prisutna sva tri prošlogodišnja virusa: tip
B te A(H1N1) i A(H3N2).


'Za sada se zna da je jedna osoba hospitalizirana u Splitu, a dvije u
Zagrebu. Stanje ostalih se još ne zna točno, međutim, vjerojatno su oni
obrađeni uglavnom ambulantno', rekao je primarius i dodao: 'Gužve u
ambulantama vjerojatno će se početi stvarati nakon školskih praznika,
kada se djeca vrate u škole, a ljudi sa zimovanja; u drugoj polovici
siječnja.'

Prema dostupnim informacijama odaziv na cijepljenje slabiji je nego
prethodnih godina. Procjepljivanje još nije gotovo, ono se može obaviti
još cijeli siječanj i u veljači, no obično se oni koji su se mislili
cijepiti cijepe do Nove godine. Dosadašnje procjene pokazuju da se
cijepilo 20 do 25 posto manje ljudi nego prošle godine. U sezoni
2011./2012. potrošeno je oko 400 tisuća doza, a ove bi se moglo
potrošiti oko 300.000.

'Laboratorijske potvrde uglavnom su došle iz Zagreba, no to ne znači da
drugdje nema oboljelih jer tradicionalno uzorke na laboratorijsku obradu
prve šalju zagrebačke bolnice Fran Mihaljević i Klaićeva', kaže dr.
Kaić.

Unatoč antivakcinacijskoj kampanji stručnjaci pozivaju osobe s kroničnim
bolestima, starije od 65 i one kod kojih postoji mogućnost da se gripa
zakomplicira da se cijepe jer je to najbolja zaštita.

'Ne treba se bojati ozbiljnih nuspojava, one su izuzetno rijetke',
uvjerava Kaić. 'Cjepivo protiv gripe po svom je sastavu takvo da
najrjeđe izaziva nuspojave. U njemu nema ništa od aditiva i konzervansa
oko kojih se obično dižu uzbune, mada i one uglavnom bez opravdanja. To
je jedan od razloga zašto je nešto manje učinkovito. Iz europskih
zemalja koje su provele genetsku analizu stižu informacije da se virusi
koji kolaju nisu promijenili od prošle godine pa se potpuno poklapaju s
onima u cjepivu. Hoće li s vremenom mutirati ne zna se, a teško je
predvidjeti i kada će nastupiti vrhunac sezone', zaključio je hrvatski
epidemiolog.










VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... GetImage


OPREZ!




Gripa stigla u Hrvatsku








VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... GetImage


OPASNA PROPAGANDA




Zbog histerične kampanje nabavljeno manje cjepiva








VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... GetImage


ODGOVOR STRUKE




Guillain–Barréov sindrom uzrokuje gripa, a ne cjepivo








VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... GetImage


SAZNAJTE NA TRIBINI




Je li cijepljenje najveći uspjeh medicine ili tek unosan biznis?












Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... Empty
PočaljiNaslov: Re: VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle....   VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... EmptySre Jan 09, 2013 2:06 pm

Ne znam koja je gripa, al je gadna u vraga:( Ovdje od svih bolesnih, 50% zavrsilo sa upalom pluca.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... Empty
PočaljiNaslov: Re: VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle....   VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... EmptySre Okt 30, 2013 7:24 pm

Kampanja je u Beogradu počela u prošli utorak i vakcine je do kraja protekle nedelje primilo 7.837 građana, od toga 6.670 su hronični bolesnici, rekao je dr Kon-ovo su vesti od danas ,u vezi vakcinacije protiv gripa (navodno ,ova vakcina je mix koji bi trebao da zaštiti od nekoliko različitih sojeva virusa koji izazivaju grip )

Govoreći o epidemiološkoj situaciji u Beogradu, dr Kon je istakao da je protekle nedelje registrovano 18.485 novoobolelih od sezonskih respiratornih infekcija, među kojima 46 sa kliničkom slikom gripa.

Procenjuje se da Beograd ima oko 1,600 000 stanovnika .
Pa eto ,koliko građani veruju "vlasti" koja se brine za njihovo zdravlje .
Ne treba im ni besplatna vakcina . VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... 111827










VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... Empty
PočaljiNaslov: Re: VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle....   VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... EmptySub Jan 12, 2019 6:40 pm

Po prvi put se desilo da nema dovoljno vakcina protiv gripa .
Kampanje raznih šarlatana su učinile svoje -zbog malog "interesovanja" ,i zbog toga što je ostajalo puno doza u poslednjih par godina ,ove godine je naručeno puno manje ,i mnogi pacijenti koji su želeli da je prime ,dobili su odgovor -trenutno ,nema .
Bilans gripa do sada je 3500 obolelih ,sa dva smrtna ishoda .
Još uvek ima vremena za vakcinaciju ,jer se epidemija očekuje u februaru (vakcina deluuje posle 2 nedelje od dana primanja )
I novost -od 2020 svi zdravstveni radnici će imati zakonsku obavezu da se vakcinišu.
Objašnjenje -zdravstveni radnici su bili više puta u kontaktu sa zaraženima ,pa su oboleli ,i samim time razvili dobar imunitet . No, sad su oni potencionalni "prenosioci" onima koji takav imunitet nemaju?










VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Sponsored content





VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... Empty
PočaljiNaslov: Re: VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle....   VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle.... Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
VAKCINA protiv (svinjskog,ptičjeg, i drugih vrsta ) GRIPA /i šta je bilo posle....
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» FB profil pokojnih prijatelja ili vas

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: ŽIVOT I PRIKLJUČENIJA :: ZDRAVLJE :: LEKARSKA ORDINACIJA-
Skoči na: