DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 ❀ CVEĆE /naše /tudje /svakakvo ......CVEĆE

Ići dole 
+30
Okano
Kijara-brm
Enesa
Astra
dusicaa
ZoxZoja
Danubius
Gothic
bosankaa
Sibila_
sonia
carpathia
daljinski
Ladyintheblack
Auror@
Lakota
podbarac
surčinac
MayaMau
Xenaa
Samouka
cojle
Doktor Zo
Helena Trojanska
promaja
Amisela
determinanta
Krupljanka
Silvy
slatkicass
34 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 8 ... 14  Sledeći
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: ❀ CVEĆE /naše /tudje /svakakvo ......CVEĆE   ❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 EmptySub Maj 31, 2008 10:18 am

First topic message reminder :

Pošto ovde ima mnogo dama-logično je da vole cveće. Na ovoj temi ćemo malo o cveću uopšte, o cveću koje vi volite, o cveću koje bas vi imate-uzgajate..... ❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 2509683761 ❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 2509683761 ❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 2509683761










❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 155klf10


Poslednji put izmenio Danubius dana Sub Jun 04, 2011 12:53 pm, izmenio ukupno 3 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/

AutorPoruka
determinanta
Matematički kompleksna



Datum upisa : 06.01.2008

❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ❀ CVEĆE /naše /tudje /svakakvo ......CVEĆE   ❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 EmptySub Apr 24, 2010 2:54 pm

Jeste mini grm i ne cveta, to je samo znala reći. Listovi su meki i žuti po obodu.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tagged.com/determinanta
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator



Datum upisa : 21.12.2008

❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ❀ CVEĆE /naše /tudje /svakakvo ......CVEĆE   ❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 EmptySub Apr 24, 2010 2:56 pm

determinanta ::
Jeste mini grm i ne cveta, to je samo znala reći. Listovi su meki.

Ma dobijam svaki dan kataloge i prospekte..Stalno je tamo.Čim ga upecam,reću ti tačno kako se zove.Jer baš sam ih sve izbacila..
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ❀ CVEĆE /naše /tudje /svakakvo ......CVEĆE   ❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 EmptyUto Apr 27, 2010 10:46 am

Nema još bog zna šta , jer nije ni bilo još pravog sunca ,

❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 Dsc00062aaaaaaaa

❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 Dsc00061m

❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 Dsc00059i

❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 Dsc00058ro

❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 Dsc00057j
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★



Datum upisa : 17.02.2010

❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ❀ CVEĆE /naše /tudje /svakakvo ......CVEĆE   ❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 EmptyUto Apr 27, 2010 1:11 pm

Danubius,divna je i Monstera i Spatifilum,Sindapsus,macuhice(dan i noc),ali Amarilis je naj,naj ...Uzivam gledajuci fotografije vaseg cvijeca❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 204557

Pored Amarilisa,jeli to Hoja ili kako je cesto kod nas zovu i Isusov vijenac?
Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★



Datum upisa : 17.02.2010

❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ❀ CVEĆE /naše /tudje /svakakvo ......CVEĆE   ❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 EmptyUto Apr 27, 2010 2:53 pm

Ma divno je.
Ja obozavam cvijece,ali nazalost,nemam mnogo prostora u stanu,a nemam ni balkon.Zao mi je sto nemam fotografije moje baste u Bosni,kao i sobnog cvijeca,koje sam sve poklonila prijateljima kada sam posla za AT.Moj muz je imao obicaj reci da zivimo u dzungli ❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 Affraid
Ali u proljece,kada pristigne balkonsko cvijece,pa jos iznesem i sobno...svi su se odusevljavali prizorom,a i mirisom.

Valjda cu sledece proljece moci i ja stavljati fotke iz moje kolekcije cvijeca...

P.S. Samo postavljaj sve sto imas.Ko ne voli cvijece,ima pregrst drugih tema .
Hvala ti na ovim fotografijama ❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 693876
Nazad na vrh Ići dole
determinanta
Matematički kompleksna



Datum upisa : 06.01.2008

❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ❀ CVEĆE /naše /tudje /svakakvo ......CVEĆE   ❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 EmptyUto Apr 27, 2010 7:59 pm

Amisela ::
Andjeoska truba.
Mnogo volim ovo cveće i ima ga tu u komšiluku napolju, ali ne znam kako da ga "zapatim". Pomozite da drpim. :geek:
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tagged.com/determinanta
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★



Datum upisa : 17.02.2010

❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ❀ CVEĆE /naše /tudje /svakakvo ......CVEĆE   ❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 EmptyUto Apr 27, 2010 8:50 pm

determinanta ::

Pomozite da drpim. ❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 Icon_geek

A da molimo Amiselu da ti posalje a?

Ja sam danas otisla u cvjecaru da trazim amarilis i bas se razocarala kad mi rekose da nema :((
Ali sam se pocastila ruzama ❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 217767 ...
Nazad na vrh Ići dole
Amisela
Komšinica preko plota



Datum upisa : 04.08.2009

❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ❀ CVEĆE /naše /tudje /svakakvo ......CVEĆE   ❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 EmptyUto Apr 27, 2010 9:00 pm

determinanta ::
Amisela ::
Andjeoska truba.
Mnogo volim ovo cveće i ima ga tu u komšiluku napolju, ali ne znam kako da ga "zapatim". Pomozite da drpim. :geek:

Vrlo jednostavno,zamoli komsije da tu u jesen daju jednu lepu snaznu granu .Ostavis je u vodu dok ne pusti zile,posle usadis u zemlju.Andjeoska truba ne moze prezimiti napolju jer se smrzne.
Ja na mojima posecem sve grane poklonim kome treba,nesto ostavim sebi a ono glavno stablo usadim u zemlju i unesem negde unutra.
Sada je vec usadjeno u basti i krecu prvi izdanci.Cveta nekoliko puta preko leta do kasne jeseni.Cvet se otvara samo nocu.
Nazad na vrh Ići dole
determinanta
Matematički kompleksna



Datum upisa : 06.01.2008

❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ❀ CVEĆE /naše /tudje /svakakvo ......CVEĆE   ❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 EmptyUto Apr 27, 2010 10:08 pm

Moram priznati da ga ovde ranije nije bilo, ali je to cvet koji mi je na prvi pogled postao ljubimac, iako volim sitno cveće, poput đurđevka, ili sobne srećice (saksijsko).
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tagged.com/determinanta
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ❀ CVEĆE /naše /tudje /svakakvo ......CVEĆE   ❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 EmptyČet Maj 13, 2010 11:16 pm

E Dani,slikaj cvijece svaki dan,kao i vi ostali...Uzivam u ovim slikama.

A taj cudni Amarilis je onaj koji cu da ukradem ❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 98966
Neki dan sam obisla sve vece cvjecare i nigdje nisam nasla amarilis ❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 Affraid jos i prijateljica kad je vidjela sliku,zeli sebi da kupi.Sad smo obje u potraznji,ali nemaaa ❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 99267











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ❀ CVEĆE /naše /tudje /svakakvo ......CVEĆE   ❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 EmptyUto Maj 25, 2010 10:30 pm

Lepo..Pa imaš Teddy Bear.. ❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 687235










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ❀ CVEĆE /naše /tudje /svakakvo ......CVEĆE   ❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 EmptyUto Maj 25, 2010 11:13 pm

hahahaha koje si zlopamtilo breeee...

Ta dva mala kaktusa su notokaktus,a taj veci bi trebalo da bude glava starca ili cefalocereus senilis.

Tu je jos i zlatna kugla,bradavicasti kaktus...a ovaj "svekrvin jezik" zaboravih kako se zove,ali kod nas je svekrvin jezik nesto drugo...i mnogo vece ❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 98966

Citat :
Ljiljani su prelepi -no uz tebe , idu -beli . Moja impresija ....nemam logično objašnjenje .
Najcesce kupim orijental ljiljan,ali smeta ostalom dijelu porodice,jer ima dosta jak miris,pa sam im udovoljila ovaj put i uzela narandzaste...jer mi se uklapaju sa bojom zidova u kuhinji ❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 831964











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ❀ CVEĆE /naše /tudje /svakakvo ......CVEĆE   ❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 EmptyNed Jun 13, 2010 3:45 pm

Divno Amisela!!!

Istu ruzu imam kuci,samo sto nemam priliku da uzivam u njenoj ljepoti :((

❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 Bosna2009

Dany,iako je sunce ucinilo svoje...i tvoje cvijece izgleda lijepo.Za ruze mi se cini kao da ih pored jake vrucine napala njihova poznata "boljka" (musice) pa im list pojele ili je to sprzeno od sunca?

Ufff bre da mi je malo caprkati po Gartenu ❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 204557
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ❀ CVEĆE /naše /tudje /svakakvo ......CVEĆE   ❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 EmptyNed Jul 11, 2010 9:23 pm

A nisi video da si Hortenzije prekrstio u Božur.. ❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 687235










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ❀ CVEĆE /naše /tudje /svakakvo ......CVEĆE   ❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 EmptyNed Jul 11, 2010 11:47 pm

Kijara-brm ::
A nisi video da si Hortenzije prekrstio u Božur.. ❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 687235
Video sam i u pravu si , moja greška.










❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ❀ CVEĆE /naše /tudje /svakakvo ......CVEĆE   ❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 EmptyUto Jul 13, 2010 12:00 am

Onaj sitniš gore se kod nas zove vodenika.Sa debelim listom..










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ❀ CVEĆE /naše /tudje /svakakvo ......CVEĆE   ❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 EmptyNed Nov 07, 2010 12:12 pm

aj samo kratko...

Kleopatra ga je koristila kao krem za tamnjenje koze, anticki rimljani su njime ukrasavali postelje mladenaca, Fenicani su ga smatrali lekom, alhemicari su od njega proizvodili zlato...

Treba zapamtiti da:
1. Pravi safran nije jeftin
2. Ima izrazitu aromu koja odmah udara u nos, cim se otvori vrecica.
3. Safran, bilo da je mleven ili u vlaknima, ima intenzivno crvenkastu boju bez belih tacaka ili nekih drugih necistoca.

Safran se vekovima upotrebljava kao lek:

1. Protiv oboljenja bubrega
2. Poremecaja u radu srca – preskakanja i aritmije
3. Poboljsava apetit
4. Regulise probavu
5. Inhaliranjem vodenom parom sa ekstraktom safrana efikasna terapija protiv glavobolje, migrene i vrtoglavice.
6. Bogatstvo riboflavinom – vitaminom B2 – odgovornom za stvaranje crvenih krvnih zrnaca
7. Sadrzi materiju krocetin koja dokazano snizava nivo holeserola i stetnih masti u organizmu
8. Pomaze u slucaju aterioskleroze
9. Znatno smanjuje rizik od srcanog udara
10. Njegov miris ima blago sedativno dejstvo koje je dobro za:
· Smirenje
· eliminaciju stresa
· Melanholije
· Depresije
· A u jacim dozama izaziva stanje opijenosti.

Pa ti vidi sefe koja ti biljcica "korisnija" ❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 98966











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ❀ CVEĆE /naše /tudje /svakakvo ......CVEĆE   ❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 EmptyNed Nov 07, 2010 2:04 pm

bosankaa ::

10. Njegov miris ima blago sedativno dejstvo koje je dobro za:
· Smirenje
· eliminaciju stresa
· Melanholije
· Depresije
· A u jacim dozama izaziva stanje opijenosti.

Pa ti vidi sefe koja ti biljcica "korisnija" ❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 98966
Sve isto....i još jeftino ? Ma :joint:
Šafran nek uzme Sonia...ona kuva te arapske špecije . multi










❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
determinanta
Matematički kompleksna
determinanta


Godina : 65
Datum upisa : 06.01.2008

❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ❀ CVEĆE /naše /tudje /svakakvo ......CVEĆE   ❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 EmptyNed Nov 07, 2010 4:51 pm

bosankaa ::
Sefe meni to lici na safran...Interesantno da ima toliki "zbun" od listova...ali rekla bih da je to...Eto ti prilike da napravis zacin migg
Bog te video, pa šafran skoro da nema lišća, a ono je nešto divlje, baš k'o što reče Kijara, kanda je divlji narcis.
Evo slika šafrana:

❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 Abae7aafff441a1390a28e458b621915
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tagged.com/determinanta
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ❀ CVEĆE /naše /tudje /svakakvo ......CVEĆE   ❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 EmptyNed Nov 07, 2010 5:48 pm

Pa pazi...cvijet kao cvijet lici na zutu luzarku(iz porodice narcisa) ,ali opet ima preveliko lisce,jer i ti narcisi imaju jako male,neprimjetne listice...A ja napisah i za safran(ako je) da ima "zbun" od listova...sto mi bi "interesantno" ...a i nesto ne znam da ima "ovolipacnih" narcisa...gotovo da i nema stabljiku cherry











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ❀ CVEĆE /naše /tudje /svakakvo ......CVEĆE   ❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 EmptyNed Nov 07, 2010 10:28 pm

Boske narcisi imaju veliko lišće... :maše1:










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ❀ CVEĆE /naše /tudje /svakakvo ......CVEĆE   ❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 EmptyNed Nov 07, 2010 10:36 pm

Kijara-brm ::
Boske narcisi imaju veliko lišće... :maše1:


A koliko je visoka stabljika narcisa?... Na ovoj(Danubiusovoj)slici je gotovo i nema...Ja nigdje nisam pomenula da narcisi nemaju lisce...Po listu lici na obicni narcis...Luzarka(narcis) nema toliko lisce,ali po cvijetu uopste ne lici na narcis...
Jeste neko samoniklo cvijece,a koje...mozemo samo da nagadjamo :aii:











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ❀ CVEĆE /naše /tudje /svakakvo ......CVEĆE   ❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 EmptyNed Nov 07, 2010 10:40 pm

Tako je visine kao na slici.Ima i debljih i tanjih listova,samo cvet mi baš ne odgovara.Ako nije nešto divlje.A možda je sasvim neki drugi .Vetrom donošeno seme..
I don" now..










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ❀ CVEĆE /naše /tudje /svakakvo ......CVEĆE   ❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 EmptyUto Dec 28, 2010 8:19 pm

bosankaa ::
Da ne pomislite kako meni u zivotu nista ne cvjeta...evo postavljam slike Amarilisa koji me je obradovoao svojim cvijetom :))

A i orhideje "napupile" ... i one ce da cvjetaju kroz koji dan ocene
Ma čime ga zalivaš,šampanjcem kada tako brzo raste ? Neverovatno,,, :ššššš:










❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ❀ CVEĆE /naše /tudje /svakakvo ......CVEĆE   ❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 EmptyUto Dec 28, 2010 8:58 pm

Citat :
Ma čime ga zalivaš,šampanjcem kada tako brzo raste ? Neverovatno,,,

Negdje vec spomenuh da sam kupila lukavice amarilisa prije nekih 20tak dana i pogledaj bre sad vec pravi "decko" :eee:
A nisam mogla vjerovati kad su mi rekli da ce da cvjeta do Nove Godine...
Ma nemate pojma koliko me obradovalo...jos samo da cvijet saceka da i orhideje procvjetaju...pa da uzivam u pogledu na njih.

A sefe,dosta si ti stavljao slike svojih Amarilisa...ma Bec sam prevrnula trazeci ih da kupim,a niko mi ne rece da ce u decembru da ih bude u svakoj radnji ❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 900975











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ❀ CVEĆE /naše /tudje /svakakvo ......CVEĆE   ❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 EmptySub Jan 29, 2011 1:54 pm

Ako neko ima kamelije,neka mi malo objasni kako ih održava,jer ovo na netu je za mene sve ofrlje.Više volim iz ličnog iskustva ,ko ih gaji..šta im paše,koliko se zalivaju..itd..Hvala:)))










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
promaja
Panonski lav
Panonski lav
promaja


Godina : 61
Datum upisa : 02.08.2010

❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ❀ CVEĆE /naše /tudje /svakakvo ......CVEĆE   ❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 EmptySub Jan 29, 2011 2:13 pm

affraid jbt,ova izludela ,sad je i botaničar spite 55555
Nazad na vrh Ići dole
Helena Trojanska
Slatkiš iz Neoplante
avatar


Godina : 53
Location : Novi Sad
Humor : da,uvek!!!
Datum upisa : 05.02.2011

❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ❀ CVEĆE /naše /tudje /svakakvo ......CVEĆE   ❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 EmptyPon Mar 14, 2011 9:20 pm

Danas je bilo toplo,ali ne previše sunčano i odlučih da svoje cveće iznesem na tersu. Lepo sam okopala,istuširala i prehranila svoje ledene muškatle, pištike,begonije i pripremila ih za prolećni rast. Popodne sam opet sve unela u kuću i šupu. Nadam se da će uskoro da zablista na terasi! ruza
Nazad na vrh Ići dole
Helena Trojanska
Slatkiš iz Neoplante
avatar


Godina : 53
Location : Novi Sad
Humor : da,uvek!!!
Datum upisa : 05.02.2011

❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ❀ CVEĆE /naše /tudje /svakakvo ......CVEĆE   ❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 EmptySre Mar 16, 2011 10:07 pm

U Novom Sadu je od 15-19.03.2011 prolećni sajam cveća na Spensu. Bila,videla razne vrste cveća i u živala u boji i mirisu. Kupila sam 5 ruža,2 ljiljana i nešto semenki. Mogla sam još,ali neću da preterujem jer imam već puno cveća. Sem cvećara bilo medara, kolačara,izdavača,majstora duboreza, staklara,keramičara i ostalih delatnosti. Ko voli može da ode i vidi svašta lepo! ruza
Nazad na vrh Ići dole
Doktor Zo

avatar


Datum upisa : 29.01.2011

❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ❀ CVEĆE /naše /tudje /svakakvo ......CVEĆE   ❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 EmptySub Mar 19, 2011 7:56 pm

❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 M_12_x10
Nazad na vrh Ići dole
Doktor Zo

avatar


Datum upisa : 29.01.2011

❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ❀ CVEĆE /naše /tudje /svakakvo ......CVEĆE   ❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 EmptySub Mar 19, 2011 7:58 pm

❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 Muskat12
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ❀ CVEĆE /naše /tudje /svakakvo ......CVEĆE   ❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 EmptyNed Mar 20, 2011 3:24 pm

Evo i amarilisa Beli su ok...crveni ...ne svidja mi se vrsta

❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 Fotografija0040

❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 Fotografija0041

❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 Fotografija0042h

❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 Fotografija0044

❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 Fotografija0082m

❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 Fotografija0083j











❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ❀ CVEĆE /naše /tudje /svakakvo ......CVEĆE   ❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 EmptySub Maj 21, 2011 4:18 pm

"dan i noć" ....

❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 Dn1g

❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 Dn2b

❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 Dn3n

❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 Dn4vw











❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ❀ CVEĆE /naše /tudje /svakakvo ......CVEĆE   ❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 EmptySub Maj 21, 2011 4:25 pm

...i neki sitnež....

❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 Dn6e

❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 52938991

❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 96405351

❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 47080060










❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ❀ CVEĆE /naše /tudje /svakakvo ......CVEĆE   ❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 EmptySub Maj 21, 2011 4:29 pm

Kijara-brm ::
prelepe.kako se zove ovo sitno crveno cveće ispod ruža..?
dopada mi se...
Ne znam stručno...ovde se zove "patuljasti turski karanfil" ?










❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ❀ CVEĆE /naše /tudje /svakakvo ......CVEĆE   ❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 EmptySub Maj 21, 2011 4:40 pm

Danubius ::
Kijara-brm ::
prelepe.kako se zove ovo sitno crveno cveće ispod ruža..?
dopada mi se...
Ne znam stručno...ovde se zove "patuljasti turski karanfil" ?

Nisam nigde do sad videla to cveće...Mnogo je lepo..Još mala aleja od njih...super:)))










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ❀ CVEĆE /naše /tudje /svakakvo ......CVEĆE   ❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 EmptySub Maj 21, 2011 6:51 pm

Kijara-brm ::


Nisam nigde do sad videla to cveće...Mnogo je lepo..Još mala aleja od njih...super:)))

❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 Id=41699

Turski karanfil, Dianthus barbatus (sweet william) je dvogodisna
biljka..ne cveta prve godine, kod nas se sadi od pamtiveka i zovemo ga
Topkaranfilj. daje starinski smek bastama...voli sunce i normalno
tlo..zahvalna biljka..

Turski karanfil- Dianthus barbatus se razmnozava semenom i deobom
bokora. Seme se seje leti u hladne leje, iz ovih leja biljke se sade na
stalno mesto na razmak 30x30 cm. Zahteva umereno vlazno i propustljivo
zemljiste, na suncanim do polusenovitim polozajima. Najcesce se moze
naci kao rezani cvet, a sluzi i za formiranje cvetnih leja i rondela.


...ovo ti je sa "Sveta biljaka"

Koliko se ja secam ,kupi se seme u kesici, samo istreses i zalijes ,i to raste kao ludo , nikakva tu "nega " ne treba.
To jeste baštenska biljka, ali može u žardinjeru bez problema (one platične što se vide po balkonima )










❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ❀ CVEĆE /naše /tudje /svakakvo ......CVEĆE   ❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 EmptySub Maj 21, 2011 8:23 pm

Odlično.Potražiću u vrtnim centrima... Imam mnogo mesta za cveće na balkonu...:)










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ❀ CVEĆE /naše /tudje /svakakvo ......CVEĆE   ❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 EmptyNed Maj 29, 2011 4:31 pm

Što još nije uništilo sunce i kiša

❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 Fotografija0315

❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 Fotografija0318x

❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 Fotografija0319

Jednom ocvali amarilis,lukovica u bastu...i eto :


❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 Fotografija0321










❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
cojle
Zaštitnik seljačkih prava
Zaštitnik seljačkih prava
cojle


Location : Kumova slama
Humor : smešan samom sebi
Datum upisa : 09.08.2009

❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ❀ CVEĆE /naše /tudje /svakakvo ......CVEĆE   ❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 EmptyNed Maj 29, 2011 4:44 pm

Danubius ::

Turski karanfil, Dianthus barbatus (sweet william)

A pelcer Hrvatskog cvijeća? smehsmeh











Seljak sam pa umem i reč da probiram!
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ❀ CVEĆE /naše /tudje /svakakvo ......CVEĆE   ❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 EmptySub Jun 18, 2011 1:07 pm

Hortenzija

❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 Dsc00051ak

Zakleo bi se da je ova ruža bila plava ..sad je nešto mutirala u ljubičasto...

❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 Dsc00054zv

I sitniši ....

❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 Dsc00052ho

❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 Dsc00056ns

❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 Dsc00057va


❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 Dsc00053xe

❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 Dsc00059zi










❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 155klf10


Poslednji put izmenio Danubius dana Sub Jun 18, 2011 1:21 pm, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ❀ CVEĆE /naše /tudje /svakakvo ......CVEĆE   ❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 EmptySub Jun 18, 2011 1:08 pm

Dany,to gore nije bozur...to je hortenzija,ako se ne varam.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ❀ CVEĆE /naše /tudje /svakakvo ......CVEĆE   ❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 EmptySub Jun 18, 2011 1:20 pm

Astra ::
Dany,to gore nije bozur...to je hortenzija,ako se ne varam.
Ne varas seeeee ❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 641442
Pitao ja kevu šta je to , a ona mi rekla na madjarskom , nije se mogla setiti u sekundi , ("baszarózsa"),pa ja "preveo" u "božur" ❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 746505
Jeste , hortenzija je ❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 531839










❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ❀ CVEĆE /naše /tudje /svakakvo ......CVEĆE   ❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 EmptySub Jun 18, 2011 4:52 pm

Kijara-brm ::
Pazi kad si i prošle sezone za Hortenziju rekao da je Božur..E laponija... ❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 944472
Bitno da ima ko da pamti razne budalaštine ❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 279207
A gde tvoje cveće , ti što živiš u cveću, aaaa ? ❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 2509683761
(pamtim i ja natpise na profilu ) ❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 363104










❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ❀ CVEĆE /naše /tudje /svakakvo ......CVEĆE   ❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 EmptySub Jun 18, 2011 5:52 pm

Danubius ::
Kijara-brm ::
Pazi kad si i prošle sezone za Hortenziju rekao da je Božur..E laponija... ❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 944472
Bitno da ima ko da pamti razne budalaštine ❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 279207
A gde tvoje cveće , ti što živiš u cveću, aaaa ? ❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 2509683761
(pamtim i ja natpise na profilu ) ❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 363104

Aham.Pamtim.. ocene

Ima raznog cveća.A oko mene je Imortele smilje,lavanda sve ala Provansa...:)

Bogami Benjamnini mi nešto u stanju mirovanja.Uopšte cveće:(










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ❀ CVEĆE /naše /tudje /svakakvo ......CVEĆE   ❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 EmptySub Jun 18, 2011 5:59 pm

Kijara-brm ::


Ima raznog cveća.A oko mene je Imortele smilje,lavanda sve ala Provansa...:)

Bogami Benjamnini mi nešto u stanju mirovanja.Uopšte cveće:(

Aaaa , znamo mi odakle tebi velika ljubav za Francusku , baška Provansu ❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 2509683761 Pa stavi tu Mortadelu od Bendže da vidimo ? Miruje, aktivan , svejedno , tvoj je...... ❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 98966










❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ❀ CVEĆE /naše /tudje /svakakvo ......CVEĆE   ❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 EmptyNed Jun 19, 2011 12:09 am

affraid zlotvore..Netačno!!!
Grehota moje benDŽmine za gledati:((((
Otišli u visinu,a gde koji listić...
Eventualno da ih odnesem u vrtni centar na oporavak... 55555










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ❀ CVEĆE /naše /tudje /svakakvo ......CVEĆE   ❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 EmptyNed Jul 17, 2011 3:31 pm

Amarilisi -sami procvetali , i to od lukovica u bašti ???

❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 Dsc00067yt

❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 Dsc00068gki

i još nešto ruža ,što nije spalilo sunce ....

❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 Dsc00069fa

❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 Dsc00070e

❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 Dsc00071ih










❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ❀ CVEĆE /naše /tudje /svakakvo ......CVEĆE   ❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 EmptyNed Jul 17, 2011 3:42 pm

Čiko, čiko jel'ovo cveće sve tvoje? Pa što mi ne nabereš malo? migg
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ❀ CVEĆE /naše /tudje /svakakvo ......CVEĆE   ❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 EmptyČet Sep 01, 2011 9:11 pm

Što je lepo.Drugo po redu/crveno..kako se zove..?










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ❀ CVEĆE /naše /tudje /svakakvo ......CVEĆE   ❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 EmptyČet Sep 01, 2011 9:53 pm

To me bas pitala i samouka,ove godine ga prvi put vidjela,3 grancice i svjeta...kupim i stavim u vrt,sad cijeli grm...jedino ne znam moze li se sacuvati preko zime...cvjeta od ranog proljeca,a vjerovatno ce dok ne smrzne.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Krupljanka

Krupljanka


Godina : 57
Location : Beograd
Datum upisa : 13.04.2009

❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ❀ CVEĆE /naše /tudje /svakakvo ......CVEĆE   ❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 EmptySub Nov 12, 2011 4:48 pm

❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 Cvece
Nazad na vrh Ići dole
Krupljanka

Krupljanka


Godina : 57
Location : Beograd
Datum upisa : 13.04.2009

❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ❀ CVEĆE /naše /tudje /svakakvo ......CVEĆE   ❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 EmptySub Nov 12, 2011 4:49 pm

❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 Zvezdan_1__small_
Nazad na vrh Ići dole
Krupljanka

Krupljanka


Godina : 57
Location : Beograd
Datum upisa : 13.04.2009

❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ❀ CVEĆE /naše /tudje /svakakvo ......CVEĆE   ❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 EmptySub Nov 12, 2011 4:49 pm

❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 04e6be2b1df974
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ❀ CVEĆE /naše /tudje /svakakvo ......CVEĆE   ❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 EmptyPet Dec 16, 2011 8:44 pm

Ciklama procvetala ...

❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 Fotografija0514

Hrizanteme ...

❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 Fotografija0524

I ovo što ne znam kako se zove,,,,samo pod imenom "božićni cvet"

❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 Fotografija0529










❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ❀ CVEĆE /naše /tudje /svakakvo ......CVEĆE   ❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 EmptySub Mar 03, 2012 1:00 pm

Priroda je prilično pobenavila ...da su visibabe izašle ,to još ok ...evo prvih

❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 Fotografija0642

❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 Fotografija0645
...no koji je djavo amarilisu ?
Ovaj prvi ima stabiljku preko metra ,nijedan list ?????

❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 Fotografija0638


❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 Fotografija0639m


❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 Fotografija0641










❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ❀ CVEĆE /naše /tudje /svakakvo ......CVEĆE   ❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 EmptySub Apr 21, 2012 9:18 am

Evo prvih ljubičica

❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 Dsc00093vg

I ovih ostalih sitniša ...nema još pravog cveća , naravno....

❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 Dsc00094tf

❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 Dsc00095no

❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 Dsc00096zs

❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 Dsc00097t

❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 Dsc00098p

❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 Dsc00099xde










❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ❀ CVEĆE /naše /tudje /svakakvo ......CVEĆE   ❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 EmptyNed Maj 06, 2012 7:26 pm

evo još neki sitniši....nisam ni primetio

❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 Dsc00103rj

❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 Dsc00104qp

❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 Dsc00105iy










❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ❀ CVEĆE /naše /tudje /svakakvo ......CVEĆE   ❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 EmptyNed Maj 06, 2012 7:32 pm

lepo je... ❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 2916431441
još kad imaš svoj vrt i cvetnjak...
uh...raj...










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Sponsored content





❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ❀ CVEĆE /naše /tudje /svakakvo ......CVEĆE   ❀ CVEĆE /naše /tudje  /svakakvo ......CVEĆE - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
❀ CVEĆE /naše /tudje /svakakvo ......CVEĆE
Nazad na vrh 
Strana 2 od 14Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 8 ... 14  Sledeći
 Similar topics
-
» ❀ MIMOZA
» BONSAI ❀

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: PRIRODA I ŽIVI SVET :: MAJKA PRIRODA I NJENI ODGOVORI :: BILJNI SVET-
Skoči na: