DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
DECA-ZAPOSTAVLJAMO LI IH ? - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
DECA-ZAPOSTAVLJAMO LI IH ? - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 DECA-ZAPOSTAVLJAMO LI IH ?

Ići dole 
+5
Kijara-brm
dusicaa
Danubius
Samouka
Storm_z
9 posters
AutorPoruka
Storm_z

Storm_z


Godina : 54
Location : Olujna polja
Datum upisa : 07.02.2008

DECA-ZAPOSTAVLJAMO LI IH ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: DECA-ZAPOSTAVLJAMO LI IH ?   DECA-ZAPOSTAVLJAMO LI IH ? - Page 2 EmptyUto Jun 10, 2008 8:31 pm

First topic message reminder :

Kada bi više pažnje , vremena i ljubavi posvetili svojoj deci ne bi nam ostalo previše vremna i energije za gluposti koje nas odvajaju od njih … borsky
Nazad na vrh Ići dole

AutorPoruka
MayaMau




Datum upisa : 22.04.2013

DECA-ZAPOSTAVLJAMO LI IH ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DECA-ZAPOSTAVLJAMO LI IH ?   DECA-ZAPOSTAVLJAMO LI IH ? - Page 2 EmptyČet Maj 30, 2013 12:43 am

Hahahaha,Kono,ni moja najstarija ne zivi vise s nama. I kaze,-joooooj sve ti pamtim,svaka ti bila na mestu,samo nisam znala slusati. Ebg,sad,uvek se moze vratiti,samo dobro joj je,srecom.

Pa imamo sadrzaje,kud ces lepse od prica,mazenja,setnji kraj reke,kupanja na leto,sankanja na zimu-doduse tu vec nece da idu sa mnom.. Pa igranja igrica,pa ....... Ma daj,pa da se kloniram nekoliko puta,ne bi stigla sve smehsmeh

A ja se ne secam da su nas nesto vodali nasi... Ulica i ulazis kad ides spavati smehsmeh

A tog "zasuci rukave" sadrzaja,nikad dosta :jjjj:
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer



Datum upisa : 22.01.2011

DECA-ZAPOSTAVLJAMO LI IH ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DECA-ZAPOSTAVLJAMO LI IH ?   DECA-ZAPOSTAVLJAMO LI IH ? - Page 2 EmptyČet Maj 30, 2013 12:48 am

Ma pusti moderno "roditeljstvo", ja to nista ne bendam.
Kaze nama muzeva rodica kad je rodila prvo dijete: rekao doktor da dok dojim ne moram davati djetetu vode. Hajd, ja sutim, necu da se petljam hahahaha
Proslo par dana, djete sve nesto slabunjavo, pa neke alergije, pa osipi, pa ne kaki,,,,Mi dosli, ja prokuhala malo vode, jadno bebce sve zaplice jezikom, dusa me zabolila,,,,Helense, napi se, zaspa ko tuce:)

Zato svako zna svoje, mogu psiholozi lupetati sta hoce kad je odgoj u pitanju, majka najbolje zna, i osjeti:)
Nazad na vrh Ići dole
MayaMau




Datum upisa : 22.04.2013

DECA-ZAPOSTAVLJAMO LI IH ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DECA-ZAPOSTAVLJAMO LI IH ?   DECA-ZAPOSTAVLJAMO LI IH ? - Page 2 EmptyČet Maj 30, 2013 12:54 am

AstrinaKomsinica ::
Ma pusti moderno "roditeljstvo", ja to nista ne bendam.
Kaze nama muzeva rodica kad je rodila prvo dijete: rekao doktor da dok dojim ne moram davati djetetu vode. Hajd, ja sutim, necu da se petljam hahahaha
Proslo par dana, djete sve nesto slabunjavo, pa neke alergije, pa osipi, pa ne kaki,,,,Mi dosli, ja prokuhala malo vode, jadno bebce sve zaplice jezikom, dusa me zabolila,,,,Helense, napi se, zaspa ko tuce:)

Zato svako zna svoje, mogu psiholozi lupetati sta hoce kad je odgoj u pitanju, majka najbolje zna, i osjeti:)

Sa mnom u bolnici zavrsila medicinska sestra koja svom detetu nije dala vode. Mali nekoliko meseci imao. Doktori kad su ga pregledali-znas ono-kad se sad nisam slogir`o!!! Sreca pa mu je,idiot od zene,davala dvotrecinsko mleko. Joooj,jos mi sedimo,bebe zaspale,kad ce ona traziti nesto po torbi. Ma sta sad rova.Eeeee,kiselu vodu da mu da,da lakse svari mleko sto je popio!!!
Ma znas sta,nisam stvarno ni ratoborna,ni nista.. Ali,nju sam sela ispred sebe,dala joj papir i olovku i terala je da pise sta sme a sta ne da da malom. Znas koliko se uplasila kad je sve pisala,ko u skoli!! A ja se tresla,kao prut,koliko sam bila ljuta i koliko mi bilo zao deteta!! Mi svi ostali zavrsili tamo radi virusa,bas je bio gadan,a ona svoje dete urnise. Jos u medicini radi. Ma jooooooj,kad se samo setim,uh.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

DECA-ZAPOSTAVLJAMO LI IH ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DECA-ZAPOSTAVLJAMO LI IH ?   DECA-ZAPOSTAVLJAMO LI IH ? - Page 2 EmptyČet Maj 30, 2013 12:57 am

Primjer od prije par dana u mom komsiluku.Poznato je d aovdje en smijes ni cestito da zagalamis na dijete a ne daj boze udaris jednu roditeljsku,ima da te tuze za nasilje i bla bla...
U komsiluk mi se doselili sve neki fini ljudi sto puste djecu da arlaucu satima,pa valjda sto nemaju zivaca za njih a ne smiju ih preko dupeta,izbace ih na cestu,pa nek ih ja slusam,Elem sto ih slusam,nego kako roditelji u kuci zabraviti djeca kod mene pod prozorom i pogledam ih ponekad,a sve su od 3-5 godina,znaci mali jos.
Sastrugali su fasadu necim ostrim,polomili mi vrata od ulaza u bastu,pobacaju,smao serpi nema na parkingu,a najbiser je...igraju se na krovu...trce bosi,naginju se da iz oluka vade mahovinu,drzeci se samo za gromobran...ja frazove dobijam.Sad kad oni ne smiju da dreknu na svoje dijete sta ja da radim,a da ne budem tuzena,a i da podviknem,oce se strmoglavit s krova,pa jos gore.E to je toliko o paznji roditelja....a ja kidam zivce za njihovu djecu odgajanu po knjigama.

Zna se...ljubavi nikad dosta...mazenja,pjevanja,pricanja pricica,sivanja haljinica za lutke,ali neke stvari ima d aodradi samo i tacka...ne trebam bedeviju do 20-te godine u kuci.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
MayaMau




Datum upisa : 22.04.2013

DECA-ZAPOSTAVLJAMO LI IH ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DECA-ZAPOSTAVLJAMO LI IH ?   DECA-ZAPOSTAVLJAMO LI IH ? - Page 2 EmptyČet Maj 30, 2013 1:04 am

Joooj,nije tebi lako,ja bi poludila tamo skroz i izvikala roditelje i verovatno im pripretila tuzbom,pa nek me mrze,briga me.

U pravu si,ne praviti debile od dece,naravno. A ljubav prema njima je ili bi trebala biti najveca.
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer



Datum upisa : 22.01.2011

DECA-ZAPOSTAVLJAMO LI IH ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DECA-ZAPOSTAVLJAMO LI IH ?   DECA-ZAPOSTAVLJAMO LI IH ? - Page 2 EmptyČet Maj 30, 2013 1:07 am

Pa to je to, sto obje pisete,,,,nekim ljudima je stvarno grehota dati da budu roditelji. Hajd kad su mladi, pa kao slusaju sta doktori kazu, ovo, ono, ali daj malo upotrijebi vijuge majka mu stara!

A ti Astra lijepo odvrni "Garu" jedno tri dana, al na repeat, pa po par sati, vidjet ces kako ce se komse primirit :pušač:
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

DECA-ZAPOSTAVLJAMO LI IH ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DECA-ZAPOSTAVLJAMO LI IH ?   DECA-ZAPOSTAVLJAMO LI IH ? - Page 2 EmptyČet Maj 30, 2013 1:08 am

Cuti Kono,onda im dzukela zavija da me jeza prifati....ahahahah
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
AstrinaKomsinica
Master Spamer



Datum upisa : 22.01.2011

DECA-ZAPOSTAVLJAMO LI IH ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DECA-ZAPOSTAVLJAMO LI IH ?   DECA-ZAPOSTAVLJAMO LI IH ? - Page 2 EmptyČet Maj 30, 2013 1:10 am

hahahaha Evo se smijem ko mumljalo hahahahahahahahaahah

Kera voli "garu"?! jhahahahahahahahaahhahaahahhahaah E sad vristim hahahahahahaha
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-



Datum upisa : 11.07.2013

DECA-ZAPOSTAVLJAMO LI IH ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DECA-ZAPOSTAVLJAMO LI IH ?   DECA-ZAPOSTAVLJAMO LI IH ? - Page 2 EmptyPet Feb 28, 2014 9:41 pm

RTV: Novosadski srednjoškolci prekinuli izvođenje Antigone
Beta | 28. 02. 2014. - 19:38h | blic

Pozorišna predstava "Antigona" Akademije umetnosti u Novom Sadu prekinuta je zbog veoma nepristojnog ponašanja srednjoškolaca.

Dok se na sceni Srpskog narodnog pozorišta igrala predstava, srednjoškolci su pevali, dovikivali, urlali, pričali na telefon, ispričali su glumci Radio televiziji Vojvodine.


Oni su naveli da su se od buke jedva međusobno čuli i da su se, umesto ovacija, iz publike, čula dobacivanja poput: "crkni", "plači", "hoćeš li umreti više".


"Antigona" je izvedena u Srpskom narodnom pozorištu za učenike prvih godina srednje ekonomske i tehničke škole, u okviru projekta "Školska lektira u pozorištu".


Profesorka Jasna Đuričić ocenila je nakon predstave da je incident zapravo "pokazatelj kuda mi svi zajedno idemo".


- To... ne nudi neku nadu u našu budućnost, a ti mladi ljudi jesu naša budućnost, pa je ovo zapravo bio pokazatelj kuda mi svi zajedno idemo - kazala je ona.
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

DECA-ZAPOSTAVLJAMO LI IH ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DECA-ZAPOSTAVLJAMO LI IH ?   DECA-ZAPOSTAVLJAMO LI IH ? - Page 2 EmptySub Mar 01, 2014 12:39 am

Koja nekultura.Trebalo ih je izbaciti sve iz pozorišta.Bruka.
Ima toga i ovde..










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

DECA-ZAPOSTAVLJAMO LI IH ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DECA-ZAPOSTAVLJAMO LI IH ?   DECA-ZAPOSTAVLJAMO LI IH ? - Page 2 EmptyPet Jul 04, 2014 8:17 pm

Kako prepoznati da je vaš tinejdžer u nevolji?
Lista dr. Philla mogla bi vam pomoći prepoznati simptome nepoželjnog ponašanja kod tinejdžera
Roditeljstvo ni u kojem razdoblju nije lak posao, pogotovo kada vaše dijete uđe u tinejdžersku fazu. Loše odluke koje donose, sukobi s vršnjacima i odraslima te mnogi drugi problemi postaju dio vaše svakodnevice. Kako biste si olakšali taj teški „posao“, poslušajte savjete Dr. Phila i pomozite sebi i svom djetetu.

Phillip Calvin McGraw, svima poznatiji kao Dr. Phil, poznati je američki televizijski voditelj koji svojim savjetima na području psihologije mnogima pomaže riješiti probleme i nositi se s njima. Sigurno ste se bar jednom zapitali zašto vaši tinejdžeri donose loše odluke koje bi im mogle uništiti budućnost i zašto popuštaju pod pritiskom svojih vršnjaka. Dr. Phil pristiže vam u pomoć te vam nudi savjete kako biti bolji roditelj, kako primijetiti da se vaše dijete suočava s nekim problemom te kako se nositi sa zadacima roditeljstva.

5 znakova da se vaše dijete suočava s problemima

1. Izoliranost od obitelji
Ako vaše, inače društveno dijete, provodi velik dio vremena u izolaciji zaključano u svojoj sobi ili izvan kuće znajte da ima neki problem. Za njegovo udaljavanje od vas i vašeg supružnika postoji neki razlog.

2. Drastične i nagle promjene raspoloženja
Je li vaše dijete brbljavo i prijateljski raspoloženo u jednom trenutku, a šutljivo i ljuto samo nekoliko trenutaka kasnije? Ne pripisujte to samo odrastanju. Dr. Phil tvrdi kako su to znakovi da se dijete druži s krivim ljudima ili prolazi kroz hormonske, neurološke i društvene promjene.

3. Vaše dijete počinje konzumirati alkohol ili droge
Tinejdžeri često počinju eksperimentirati s drogama i/ili alkoholom bez znanja svojih roditelja. Ako sumnjate da se to događa, morate potražiti dokaze i znakove koji će potvrditi vaše sumnje.

4. U obitelji imate osobe koje su se suočile s alkoholizmom ili narkomanijom
Ako u vašoj obitelji postoje osobe koje su se liječile od alkoholizma ili zlouporabe droga ili vi imate problema s ovisnošću, veća je vjerojatnost da će se isto dogoditi vašem tinejdžeru. Dr. Phil naglašava kako taj problem može i ne mora bit povezan s genetikom, ali dovoljno je da postoji obrazac takvog ponašanja koji se može prenijeti na tinejdžera.

5. Preuzimanje rizika
Nemojte misliti kako su markiranje, vandalizam i sitne krađe samo dio odrastanja vašeg djeteta. Dr. Phil upozorava kako je loš znak ako vaše dijete postaje sigurno u sebe, neoprezno i ne brine o posljedicama svojih djela.

Ostali znakovi koje trebate uočiti

Loše ocjene, korištenje uličnog jezika, smanjen interes za hobije i nedostatak razumijevanja obiteljskih vrijednosti samo su neki od pokazatelja. Dr. Phil upozorava roditelje kako je poricanje najgore. Nemojte se zavaravati i misliti kako se loše stvari događaju samo tuđoj djeci – budite svjesni što se događa s vašim tinejdžerima i pobrinite se da i oni razumiju posljedice svojih postupaka.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

DECA-ZAPOSTAVLJAMO LI IH ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DECA-ZAPOSTAVLJAMO LI IH ?   DECA-ZAPOSTAVLJAMO LI IH ? - Page 2 EmptyNed Jul 13, 2014 3:34 pm

Djecu nekad treba i zapostavljati: Smelly nas pitala moze li i ona s nama na odmor, odgovor je bio jednoglasno "NE"  smehsmeh :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: 
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





DECA-ZAPOSTAVLJAMO LI IH ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DECA-ZAPOSTAVLJAMO LI IH ?   DECA-ZAPOSTAVLJAMO LI IH ? - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
DECA-ZAPOSTAVLJAMO LI IH ?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» INDIGO DECA ?
» DECA I ZIMSKA GARDEROBA -ko je ovde lud ?
» DECA MONSTRUMI -da li treba da odgovaraju kao odrasli?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: ŽIVOT I PRIKLJUČENIJA :: PORODICA /DOMAĆINSTVO :: TINEJDŽER /ADOLESCENT KLUB-
Skoči na: