DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 3 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 3 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 JESTE LI KRŠTENI ????

Ići dole 
+25
sunrise
kutijica
MadamX
Svemimir
Zejak Maja
pesma
ZoxZoja
Astra
emanuella
Sibila_
AstrinaKomsinica
montoya
Samhain
Krupljanka
Lily
bosankaa
Smiljan01
sonia
determinanta
SunStorm
Kijara-brm
popovac
Amisela
PJER
Danubius
29 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: JESTE LI KRŠTENI ????   JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 3 EmptyČet Maj 06, 2010 8:50 pm

First topic message reminder :

Krštenje je prvi,
osnovni, temeljni sakrament Crkve. Krist ga je ponudio svima da imaju život
vječni. krštenje je sakrament vjere.


Krštenje je najveći
milosni dar Presvetog Trojstva koji čovjek prima nakon ulaska u život. Po
sakramentu krštenja od nebeskog Oca primamo Duha posinjenja i ubrajamo se u
djecu Božju. Isus nas u svojoj Krvi po sakramentu krštenja pere od grijeha -
istočnog i osobnih. Krštenjem čovjek postaje novo stvorenje, nanovo rođeno iz
vode i Duha Svetog te se po njemu ugrađujemo u kraljevsko svečeništvo i
postajemo narod Bogu stečen. Po krštenju smo za Boga vezani - postajemo njegova
draga svojina. Ovaj sakrament je početak životnog hoda čovjeka prema vječnom
sjedinjenju s Bogom u ljubavi, u nebu. Krštenje je temelj i vrata ostalim
sakramentima i milostima koje nam oni dijele.


[You must be registered and logged in to see this image.]

Kako stoji stvar sa vama ? Jeste li kršteni , u kojoj konfesiji/crkvi , u kom uzrastu, šta mislite o ovom činu ?










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/

AutorPoruka
MadamX
Grofica od Voždovca



Datum upisa : 13.12.2012

JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: JESTE LI KRŠTENI ????   JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 3 EmptyPet Sep 11, 2015 8:51 pm

John Doe ::
Baš me zanima, čiji Bog ima veći kurac?  Kol'ko sam primetio, mnogi vide razlike u hrišćanstvu.

Poyy

rasta

Ovaj post direktno vređa nas vernike nevezano za konfensije.

Što se vaspitanja tiče, u pravoslavnom duhu, to znači da poštujem Crkvene Kanone i Božije Zapovesti.

Maksimalno se trudim da živim u duhu pravoslavlja.

U svoj mesni hram "Sveti Vasilije Ostroški" idem kad osetim potrebu, idem i kada su veliki praznici. Idem zato što to želim.

Smiruje me odlazak u hram, smiruje miris tamjana.

Uveče, pre spavanja se prekrstim, očitam u sebi molitvu i poželim sreću i zdravlje za svoju porodicu, za sve dobre ljude na svetu.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: JESTE LI KRŠTENI ????   JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 3 EmptyNed Sep 13, 2015 5:23 pm

MadamX ::
John Doe ::
Baš me zanima, čiji Bog ima veći kurac?  Kol'ko sam primetio, mnogi vide razlike u hrišćanstvu.

Poyy

rasta

Ovaj post direktno vređa nas vernike nevezano za konfensije.

Što se vaspitanja tiče, u pravoslavnom duhu, to znači da poštujem Crkvene Kanone i Božije Zapovesti.

Maksimalno se trudim da živim u duhu pravoslavlja.

U svoj mesni hram "Sveti Vasilije Ostroški" idem kad osetim potrebu, idem i kada su veliki praznici. Idem zato što to želim.

Smiruje me odlazak u hram, smiruje miris tamjana.

Uveče, pre spavanja se prekrstim, očitam u sebi molitvu i poželim sreću i zdravlje za svoju porodicu, za sve dobre ljude na svetu.

Vi'š, to što se vređaš, što se svrstavaš u određene vernike na to sam mislio sa merenjem.
Znači, po tvom,  pravoslavlje je jedina prava vera.

Bože, oprosti im. Ne znaju šta čine!

Očigledno je da si taj čas veronauke propustila, no, OK.
Moje pitanje te vređa?
Nek' te vređa!
Ti si merila, ja nisam.
Kada prestaneš sa merenjem, nećeš se vređati al' zato treba shvatiti pojam hrišćanstva, odnosno, šta  za mene taj pojam znači.

Kada sam rekao da sam hrišćanin, nisam se priklonio ni jednoj grupi hrišćana. Nisam katolik, nisam pravoslavac, adventista, reformator, protestant... Ja sam Hrišćanin.
Imam mana, imam vrlina i hrišćanstvo me ne amnestira za grehe koje sam počinio, niti dobijam nagradu za dobra dela.
Sude mi  i pohvaljuju me ljudi. Ljudi u skladu sa njihovim zakonima.
Da sam rođen pre sto, dvesta, trista godina, spalili bi me k'o jeretika al' samo zato što koristim svoju glavu.
To, šta će biti nakon smrti, boli me uvo.
Rek'o sam da sam bio na drugoj strani i da tamo nema ničega.
Za mene je to dovoljan dokaz.

Mojim krštenjem sam umirio duhove porodice i tradicije i to je sve.

Poyy

rasta
Nazad na vrh Ići dole
Sibila_
Zalutala Niotkuda
Zalutala Niotkuda



Datum upisa : 20.12.2011

JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: JESTE LI KRŠTENI ????   JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 3 EmptyNed Sep 13, 2015 7:09 pm

Dugo se sumnjalo da nas je prababa krišom krstila, ali proverili smo, nije, nema nigde zabeleženo! :D
Tako da sam ja nekrst :D
Deca su se krstila već punoletna, njihov izbor, ispoštovala  :)
Ono što mi je iskreno zasmetalo tom prilikom je što je bilo dovoljno samo da se zakaže termin, da dođu kumovi, čak i nama je bilo dozvoljeno, niko nije pitao ništa...i naravno, da se posle desetak minuta obreda plati usluga. Doduše, uredno smo dobili priznanice, ne mogu da grešim dušu... :D
Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca



Datum upisa : 13.12.2012

JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: JESTE LI KRŠTENI ????   JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 3 EmptyNed Sep 13, 2015 10:23 pm

John Doe ::


Vi'š, to što se vređaš, što se svrstavaš u određene vernike na to sam mislio sa merenjem.
Znači, po tvom,  pravoslavlje je jedina prava vera.


Uvredila me je psovka - direktno vezana za Boga. Psovka!


Ne mislim da je pravoslavlje jedina prava vera. Poštujem, poznajem i imam u svojoj porodici i katolike. Apsolutno mi ne smeta druga religija.[/b]
Nazad na vrh Ići dole
kutijica




Datum upisa : 10.12.2013

JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: JESTE LI KRŠTENI ????   JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 3 EmptyPon Sep 14, 2015 1:17 am

Naravno da jesam . Smatram da je to glavni temelj kršćanskog života .Ne samo da sam krštena ,nego i krizmana ,crkveno vjenčana .Sve ovo me čini sretnom i očišćenom ,ne žalim ni za čime . Još samo da, da se držim Božjih zapovjedi ,tu sam labava ..štekam na drugu :blabla:
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: JESTE LI KRŠTENI ????   JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 3 EmptyPon Sep 14, 2015 10:03 am

MadamX ::
John Doe ::


Vi'š, to što se vređaš, što se svrstavaš u određene vernike na to sam mislio sa merenjem.
Znači, po tvom,  pravoslavlje je jedina prava vera.


Uvredila me je psovka - direktno vezana za Boga. Psovka!


Ne mislim da je pravoslavlje jedina prava vera. Poštujem, poznajem i imam u svojoj porodici i katolike. Apsolutno mi ne smeta druga religija.[/b]

Šta tebe vređaju psovke, koje nisu upućene tebi?
Uvredio sam Nj? Nisam, samo sam pitao koji je pravi i jači, osim toga, sav teret ide na moju dušu i ničiju više, te niko osim NJ, nema pravo da se meša u naše odnose. Njemu ne treba podrška i advokati.

E, vidiš, opet si zapela. Prvo, razdvajaš hrišćane na ove i one a drugo, zapela si kod idolopoklonstva.
Tz, Tz, Tz... ded' malo prouči osnove hrišćanstva.


Toliko kršimo sve osnovne zakone da to nije normalno al' ipak ih činimo.


Poyy
rasta
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: JESTE LI KRŠTENI ????   JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 3 EmptySub Jan 30, 2016 9:32 am

Ovih dana se pojavio jedan tekst nekog lika iz Kragujevca ,koji je zanimljiv svima nama koji smo kršteni ne svojom voljom u detinjstvu (u mom slučaju ,kao trodnevna beba ) a provode život kao ateisti. Momak je obilazio sveštena lica sa namerom da ga zvanično "raskrste " ili "odkrste " .
Nijedan nije želeo to da učini ,od lokalnog popa ,do vladike ? 
Ispada da smo tim nekim činom i papirom žigosani za ceo život ,a gospoda mantijaši neće ili se ne usuđuju da daju takvu vrstu "otpusta" ,iako hladno "razrešuju" od najvećih grehova ? 
No ,ipak možete da dobijete setifikat kao "nekrst" ,od Ateista Srbije .  :brdski2:
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
sunrise
NaughtY



Datum upisa : 15.04.2013

JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: JESTE LI KRŠTENI ????   JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 3 EmptySub Jan 30, 2016 9:40 am

Danubius ::
Ovih dana se pojavio jedan tekst nekog lika iz Kragujevca ,koji je zanimljiv svima nama koji smo kršteni ne svojom voljom u detinjstvu (u mom slučaju ,kao trodnevna beba ) a provode život kao ateisti. Momak je obilazio sveštena lica sa namerom da ga zvanično "raskrste " ili "odkrste " .
Nijedan nije želeo to da učini ,od lokalnog popa ,do vladike ? 
Ispada da smo tim nekim činom i papirom žigosani za ceo život ,a gospoda mantijaši neće ili se ne usuđuju da daju takvu vrstu "otpusta" ,iako hladno "razrešuju" od najvećih grehova ? 
No ,ipak možete da dobijete setifikat kao "nekrst" ,od Ateista Srbije .  :brdski2:

A sto bi se neko raskrstio? Ukoliko vec verujemo u ovog Boga i to nalaze da se i taj cin uradi.
Negde sam pre neki dan procitala da se suska o tome da ce biti zabranjeno krstiti malu decu.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: JESTE LI KRŠTENI ????   JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 3 EmptySub Jan 30, 2016 10:05 am

sunrise ::


Negde sam pre neki dan procitala da se suska o tome da ce biti zabranjeno krstiti malu decu.
Tačno ,radilo se o namerno plasiranoj vesti ,navodno da Evropski sud za ljudska prava (u ovom slučaju ,prava deteta ) zabranjuje čin krštenja od marta 2016 . 
Vest je demantovana od njih ,ali .........
Činjenica da po Konvenciji o pravima deteta iz 1992 ,član 3 ,čin "svete tajne krštenja" nije kompatibilan sa pravima i interesima deteta .To je flagrantno kršenje ljudskih sloboda ,zloupotreba osobe koja nije u stanju da samostalno odlučuje i razluči dobro od zla ,jer jednostavno psihički i intelektualno  nije na tom nivou shvatanja ,pošto je dete . 
Tu konvenciju  su potpisale skoro sve evropske zemlje ,šta ćemo sa tim ? 
Nego,neće da se zameraju mantijašima ,pa ništa od toga .
Da se ja pitam -ne bih dozvolio nikakva "krštenja" do punoletstva ,pa onda ko želi ,svojom voljom ,kao formirana ličnost ,neka izvoli .
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
sunrise
NaughtY
sunrise


Godina : 38
Location : Tu negde...
Humor : A sta je to :))
Datum upisa : 15.04.2013

JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: JESTE LI KRŠTENI ????   JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 3 EmptySub Jan 30, 2016 10:14 am

Danubius ::
sunrise ::


Negde sam pre neki dan procitala da se suska o tome da ce biti zabranjeno krstiti malu decu.
Tačno ,radilo se o namerno plasiranoj vesti ,navodno da Evropski sud za ljudska prava (u ovom slučaju ,prava deteta ) zabranjuje čin krštenja od marta 2016 . 
Vest je demantovana od njih ,ali .........
Činjenica da po Konvenciji o pravima deteta iz 1992 ,član 3 ,čin "svete tajne krštenja" nije kompatibilan sa pravima i interesima deteta .To je flagrantno kršenje ljudskih sloboda ,zloupotreba osobe koja nije u stanju da samostalno odlučuje i razluči dobro od zla ,jer jednostavno psihički i intelektualno  nije na tom nivou shvatanja ,pošto je dete . 
Tu konvenciju  su potpisale skoro sve evropske zemlje ,šta ćemo sa tim ? 
Nego,neće da se zameraju mantijašima ,pa ništa od toga .
Da se ja pitam -ne bih dozvolio nikakva "krštenja" do punoletstva ,pa onda ko želi ,svojom voljom ,kao formirana ličnost ,neka izvoli .

Da, sad sam i ja trazila taj clanak, da vidim tacno o cemu se radi.
Sta znam, mislim realno da bi to trebalo biti slobodna volja. Mozda je negde cak i ok da se to radi onda kada dete moze samo da odluci hoce li ili ne.
Ja sam svoje dete krstila sa 15 meseci, takodje cu i ako budem imala jos dece to uraditi dok bude malo.
Mene i brata su roditelji krstili isto sa par godina, dok dve sestre jos nisu krstene, prosto im to kasnije nije bilo vazno.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: JESTE LI KRŠTENI ????   JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 3 EmptySub Jan 30, 2016 10:20 am

Danubius ::


Tu konvenciju  su potpisale skoro sve evropske zemlje ,šta ćemo sa tim ? 
Nego,neće da se zameraju mantijašima ,pa ništa od toga .
Nećemo ništa jer ta licemjerna potpisivanja ionako ničemu ne služe, radi ko šta hoće kao i sa svim ostalim pa tako i sa krštavanjem. I dalje u zemljama potpisnicama kojekakvih deklaracija o ljudskim pravima i dječijim pravima i inim pravima se ta ista prava krše, tako da op trt gevezen zajn! Mi na Balkanu smo svakako primitivni, mi učimo od ovih "izrazito demokratskih i slobodnih društava koja se brinu o ljudskim slobodama", tako da čekaćemo ove "uzorne" da oni to sprovedu, pa će onda nas oni (kao i za sve drugo) natjerati da i mi budemo kao i oni.
Nazad na vrh Ići dole
Svemimir

Svemimir


Datum upisa : 21.02.2015

JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: JESTE LI KRŠTENI ????   JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 3 EmptySub Jan 30, 2016 10:46 am

stvarno ne mogu da verujem da u danasnje doba svesti i samosvesti , ali nazalost jos uvek i totalne nesvesti, ljudi se loze na tolike apsurdne gluposti.

ako pogledate malo u kalendar, videcete da je skoro svaki dan posvecen nekoj izmisljenoj izmisljotini, da se upotpuni zrakoprazni prostor u kalendaru.

postoji dan zena i muskaraca, dan sloboda idan ratova, dan zahvalnosti i dan mrznje, dan za djevice i razdjevicavanje, dan za samohrane mame i tate, dan djeda mraza i bake rosulje...........i tako 365.......6.........dana u godini........

zbog pojavljivanja novih pojava koje trebaju biti kalendarski obelodanjene , verovatno ce u kalendarima biti podeljeno u dva dela jedan dan..........tako da ce do 12 sati u podne biti mamin dan a od podneva pa do ponoci tatin dan..........

ma kome treba potpis hoce li svome detetu ciniti dobro ili lose.......

jedna patvorena laz koja uvek izlazi iz usta crkve je i krstenje i pokrstavanje.........

kako roditelj, koji voli svoje dete vise od sebe (barem bi tako nekako trebalo biti), moze dozvoliti da mu neki mantijari i psihopati izvode rituale nad vlastitim malim detetom.........

zalosno je sto ljudi ne veruju sebi i svom zdravom razumu, nego se povode za budalastinama povesti koje su izmisljene za vladanjem i manipuliranjem obicnim pukom ...........jadnim pukom

sam zivot je pripadnost univerzumu a ne cin krstenja...........

brkamo loncice i poklopcice pa tako i cin krstenja sa cinom pripadanja ovome ili onome..........zato i jesmo pogubljeni i samo smo ovcice na ispasi koju gospodari kolju po potrebi.........bili krsteni ili ne

mozda nije sve u temi ..............ali je dodirljivo:)
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: JESTE LI KRŠTENI ????   JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 3 EmptySub Jan 30, 2016 12:31 pm

Zanimljivo štivo. OK, Skinuo teret krštenja i sada mož' kako 'oće. mslim da mu teret krštenja "teško" pao. Rob predrasuda, rob roditelja i predaka, rob okoline.
Ne znam, nisam nikad zbog tog "tereta" imao problema, niti smatram da su mi bila uskraćena prava deteta. Bolio me kurac šta rade sa mnom, tog 26. decembra 1961. Vi'š, znam i kada sam kršten. Kol'ko se sećam, niko me nije terao u crkvu, niti me kažnjavao, što nisam išao a bila je na dva i po piša od rodne kuće. Pozdravljao sam i popa i komšiju UDBAša a bio sam "nevaljao" k'o tri vraga. Kasnije, pionir, omladinac... Proputov'o Evropu, uzduž i popreko, bio u pravoslavnim crkvama, katedralama, džamiji na Baš-čaršiji, sinagogi, nagledao se raznih kultura i nekultura i opet nisam imao problema. Živeo među Katolicima, Pravoslavcima, Muslimanima i uvek sam se držao svoje "vere", odnosno, "nevere" i nikada me niko nije napao zbog toga. Trenutno živim među Srbima, Hrvatima, Muslimanima, Četnicima, Ustašama, Džihadistima i opet se ne osećam ugroženo zbog mog verovanja u Svevišnjeg.
Svoje nasleđe ne odbacujem zbog uskraćivanja mojih prava, dok sam bio dete, nego ga sa ponosom nosim.


rasta
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: JESTE LI KRŠTENI ????   JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 3 EmptySub Mar 19, 2016 7:51 pm

Mantijaši (SPC ) ne da naplaćuju krštenje ,nego imaju i cenovnik zavisno od "atraktivnosti lokacije" .
"Taksa za krštenje " (zaista se tako zove ) je oko 50 eu ,a cenovnik (Beograd ) je sledeći: 
-Crkva Svetog Marka -4000 rsd 
-Crkva Aleksandra Nevskog -5000 rsd 
Crkva Ružica (Kalamegdan )-5000 rsd 
Nešto je jefinije u Hramu Svetog Save ,od 2000 rsd ,verovatno jer su tamo popularne "masovke" (pa se popovima isplati da daju "akcijsku cenu " ) 

[You must be registered and logged in to see this image.]

Katolička crkva ne naplaćuje krštenje ,tj nema formalnu tarifu ,ali uvek postoji neko ko" došapne" da je "red dati dobrovoljni prilog" .
Nešto kao "besplatno školovanje" u Srbiji .  :brdski2:
To funkcioniše tako što se neupadljivo prosledi koverta popu ,ili upadljivo  ubaci novac u neku od mnogobrojnih kutija za dobrovoljne priloge u samoj crkvi ,i to rade "kumovi" .
Ja ovo smatram bezobrazlukom ,sahranu i venčanje još mogu da svarim ,ali da se naplaćuje krštenje ....sramota . 
Da je mene ko pitao -nikada se ne bih krstio ,e baš zbog toga -iz principa .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: JESTE LI KRŠTENI ????   JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 3 EmptyPon Nov 21, 2016 8:32 pm

Kada ovo vidim -žao mi je što jesam . 

[You must be registered and logged in to see this link.]

(a i inače mi je žao )  dm2










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: JESTE LI KRŠTENI ????   JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 3 EmptyUto Nov 22, 2016 12:57 am

Jebo im ja mater ludjacku.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: JESTE LI KRŠTENI ????   JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 3 EmptyUto Jan 24, 2017 8:38 pm

Snimak iz Gruzije ,sa jednog "masovnog krštenja" . 
Vala ,moje dete ne bi nijedan mantijaš ovako tretirao, makar ostao "nekrst" za ceo život . 
Ne pročitah nigde da je Isusa Jovan Kristelj ovako "zagnjurivao" u Jordan ,čemu ovakvo budalisanje ,oko jednog više nego simboličnog čina ???

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: JESTE LI KRŠTENI ????   JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 3 EmptyUto Jan 24, 2017 9:13 pm

Danubius ::
Snimak iz Gruzije ,sa jednog "masovnog krštenja" . 
Vala ,moje dete ne bi nijedan mantijaš ovako tretirao, makar ostao "nekrst" za ceo život . 
Ne pročitah nigde da je Isusa Jovan Kristelj ovako "zagnjurivao" u Jordan ,čemu ovakvo budalisanje ,oko jednog više nego simboličnog čina ???

[You must be registered and logged in to see this image.]
Ovaj gif sam videla.I ne verujem da je uopšte tako.
Šta  sve može tehnologija danas.O gad.
Čisto preterivanje i opet jahanje po crkvi.:))

Krštena sam u crkvi "Sveti Jovan",ali nisam bila u crkvi nekoliko godina.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Black Wizard
Crni Mag
Crni Mag
Black Wizard


Godina : 49
Location : Crne Dveri
Humor : S' vremena na vreme
Datum upisa : 15.12.2016

JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: JESTE LI KRŠTENI ????   JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 3 EmptyPon Apr 17, 2017 11:16 pm

Kršten sam dva puta. Osećam se ko da nisam nijednom
Nazad na vrh Ići dole
http://huaweimods.boards.net
brunolino

brunolino


Godina : 111
Location : u bespucima...
Datum upisa : 12.10.2010

JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: JESTE LI KRŠTENI ????   JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 3 EmptyPon Apr 17, 2017 11:42 pm

da ovaj na gifu nije Veljko Rogošić... smehsmeh smehsmeh smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: JESTE LI KRŠTENI ????   JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 3 EmptySub Jun 17, 2017 9:36 pm

Juče sam saznao da sam kršten kada sam imao samo 4 dana (dobio sam zvanični papir )
Nije ni čudo što se ne sećam  :brdski2:  ,i što me niko nije pitao *oću li .

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: JESTE LI KRŠTENI ????   JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 3 EmptySub Jun 17, 2017 9:49 pm

Jesam.Mogu se  venčati i  u crkvi jbt. (Pff)










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Okano
Somborska Ruža
Okano


Godina : 48
Datum upisa : 06.01.2012

JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: JESTE LI KRŠTENI ????   JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 3 EmptySub Jun 17, 2017 10:02 pm

Jesam naravno , to je kod nas pod obavezno (ne vidim ni prednost ni manu ) ... ne vidim revolt ljudi oko krstenja ... u nasoj porodici deca se krste do navrsenih 6 nedelja unazad kolenima. A da li ce neko posle ici u crkvu ili ne to je opet svojevoljno ....

P.s. Dzaba se krste neki ljudi i levom i desnom kad ne priznaju Boga.
Bog ne zivi u crkvama nit se javlja na telefon , ili je u tebi ili ga nema ....
Nazad na vrh Ići dole
http://farytalenakit.mojsajt.rs/
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: JESTE LI KRŠTENI ????   JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 3 EmptySub Jun 17, 2017 11:26 pm

Mnogi me to pitaju, ne znam zbog čega. :brdski2:
Možda zbog preteranih moralnih kvaliteta ne mogu da poveruju da sam kršten.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: JESTE LI KRŠTENI ????   JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 3 EmptySub Jun 17, 2017 11:49 pm

Black Wizard ::
Kršten sam dva puta. Osećam se ko da nisam nijednom

Kako dva puta? Krstili su te kao bebu, pa zaboravili i krstili kasnije opet ili...










[You must be registered and logged in to see this link.]     [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Black Wizard
Crni Mag
Crni Mag
Black Wizard


Godina : 49
Location : Crne Dveri
Humor : S' vremena na vreme
Datum upisa : 15.12.2016

JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: JESTE LI KRŠTENI ????   JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 3 EmptyNed Jun 18, 2017 9:56 pm

MadamX ::
Black Wizard ::
Kršten sam dva puta. Osećam se ko da nisam nijednom

Kako dva puta?  Krstili su te kao bebu, pa zaboravili i krstili kasnije opet ili...

Krstili su me Britanci. Prekrstili me Srbi
Nazad na vrh Ići dole
http://huaweimods.boards.net
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: JESTE LI KRŠTENI ????   JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 3 EmptyUto Jun 12, 2018 2:41 pm

Danubius ::
Snimak iz Gruzije ,sa jednog "masovnog krštenja" . 
Vala ,moje dete ne bi nijedan mantijaš ovako tretirao, makar ostao "nekrst" za ceo život . 
Ne pročitah nigde da je Isusa Jovan Kristelj ovako "zagnjurivao" u Jordan ,čemu ovakvo budalisanje ,oko jednog više nego simboličnog čina ???

[You must be registered and logged in to see this image.]


Evo jos jednog ludjaka

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: JESTE LI KRŠTENI ????   JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 3 EmptySre Jun 13, 2018 3:35 pm

Majka se još smeška.Kakve budale pa to je strašno.Možda to tako treba biti.Takav običaj.Dete doživelo traume od manijaka.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Sponsored content





JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: JESTE LI KRŠTENI ????   JESTE LI KRŠTENI ???? - Page 3 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
JESTE LI KRŠTENI ????
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-
» Jeste li tolerantni ?
» Jeste li znali ?!
» Jeste li cool na facebooku-u
» Jeste li agresivni, pasivni ili asertivni?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: DUHOVNOST I EZOTERIJA :: RELIGIJA :: INTERKONFESIONALNE DILEME-
Skoči na: