DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Sjaj našeg doma - Savjeti za čišćenje   - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Sjaj našeg doma - Savjeti za čišćenje   - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Sjaj našeg doma - Savjeti za čišćenje

Ići dole 
+4
Danubius
Lily
slatkicass
bosankaa
8 posters
AutorPoruka
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

Sjaj našeg doma - Savjeti za čišćenje   - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Sjaj našeg doma - Savjeti za čišćenje    Sjaj našeg doma - Savjeti za čišćenje   - Page 2 EmptySre Sep 22, 2010 6:47 pm

First topic message reminder :

Nesto nisam primjetila da imamo temu gdje mozemo razmjenjivati/davati savjete jedni drugima sto se tice cistoce i odrzavanja naseg doma,a obzirom da smo svi vec "veliki" i da nam pojam "krpa"  :eee:  nije stran,znaci da mozemo dosta toga reci na ovoj temi.

E pa ja prvo da vas pitam cime cistite silikon na tus kabinama/kadama,lavabou?
Naime,imam bijeli silikon u kupatilu i kako volim da eksperimentisem sa sredstvima za ciscenje...kupim neki sanitar,crvene boje...i koristila sam ga par puta.I sad primjecujem da je silikon poprimio crvenkastu boju.  Sjaj našeg doma - Savjeti za čišćenje   - Page 2 900975
E sad nema cim ne pokusavam da skinem tu crvenkastu boju,ali ne ideeee  Sjaj našeg doma - Savjeti za čišćenje   - Page 2 686218
Imate li neki savjet cim da izbijelim taj silikon ili ne gine skidanje sadasnjeg pa izvlacenje novog?  booored











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole

AutorPoruka
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

Sjaj našeg doma - Savjeti za čišćenje   - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sjaj našeg doma - Savjeti za čišćenje    Sjaj našeg doma - Savjeti za čišćenje   - Page 2 EmptySre Nov 18, 2015 10:30 am

Ovo je sad vec za drugu temu....ja nisam znala da moze i vani da stoji,cuvam ga iskljucivo kao sobnu biljku...od iduceg ljeta ide van.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

Sjaj našeg doma - Savjeti za čišćenje   - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sjaj našeg doma - Savjeti za čišćenje    Sjaj našeg doma - Savjeti za čišćenje   - Page 2 EmptyPet Apr 08, 2016 7:25 pm

Pošto ne spadam u one koje previše paze na "mebl" nameštaja ,primetim sad već da ima i "fleka" .
Potražim savet na Google ,i evo šta kažu ? 
Na pola litra mlake vode ,rastvoriti 5 kašika sode bikarbone ,i to raspršivačem naneti na mebl .
Sjaj našeg doma - Savjeti za čišćenje   - Page 2 Watermarked-kauc1-300x2251
Veće i masnije fleke dodatno posuti sodom bikarbonom . Ostaviti 2-3 sata da se osuši ,i onda jednostavno usisati . 

Sjaj našeg doma - Savjeti za čišćenje   - Page 2 Watermarked-DSCN0484_resize

Sjaj našeg doma - Savjeti za čišćenje   - Page 2 Watermarked-DSCN0506_resize

Sličnu foru kažu i za tepihe : 

– 1 kašiku sode bikarbone
– 1/3 čaše sirćeta (oko 70 ml)
– vruću vodu oko (300 ml)
– 1 kašiku deterdzenta za veš

Naspršćite na fleke i čistite. Čisti se veoma lako! Ili sačekajte da se osuši pa usisajte.

Sjaj našeg doma - Savjeti za čišćenje   - Page 2 Watermarked-994203_546137555448029_1279436563_n1

Da li je moguće da je toliko jednostavno ???
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★



Datum upisa : 17.02.2010

Sjaj našeg doma - Savjeti za čišćenje   - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sjaj našeg doma - Savjeti za čišćenje    Sjaj našeg doma - Savjeti za čišćenje   - Page 2 EmptyPet Apr 08, 2016 9:09 pm

Hajde ti sefe probaj pa javi koliko je dobro i jednostavno, pa ako soda radi pos'o, onda cu i ja da putz
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

Sjaj našeg doma - Savjeti za čišćenje   - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sjaj našeg doma - Savjeti za čišćenje    Sjaj našeg doma - Savjeti za čišćenje   - Page 2 EmptyPet Apr 08, 2016 9:34 pm

Soda je dobro za mnogo toga,slobodno....pa sva ta fabricka sredstva se rade na toj bazi.

Nego za pranje ,od prozora do podova idealna stvar....u vodi sipajte malo omeksivaca za ves,sve sto obrisete dobija sjaj i uklanja prljavstinu za ne vjerovati.Jednostavno,univerzalno sredstvo za ciscenje.
Posebno je efikasno kod ciscenja laminata.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★



Datum upisa : 17.02.2010

Sjaj našeg doma - Savjeti za čišćenje   - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sjaj našeg doma - Savjeti za čišćenje    Sjaj našeg doma - Savjeti za čišćenje   - Page 2 EmptyPet Apr 08, 2016 9:47 pm

Probala ja sa omeksivacem. ..podovi ostali verschmiert katastrofa, ali zato malo sirceta u vodi je spas za plocice visokog sjaja.I jos ako zelite da ostanu tako ciste. ..ne primajte goste i zabranite muzu i djeci da udju u kucu smehsmeh


Poslednji izmenio bosankaa dana Pet Apr 08, 2016 9:53 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

Sjaj našeg doma - Savjeti za čišćenje   - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sjaj našeg doma - Savjeti za čišćenje    Sjaj našeg doma - Savjeti za čišćenje   - Page 2 EmptyPet Apr 08, 2016 9:51 pm

Bosno,stavi se otprilike kolko jedan poklopac na kantu vode....ahahahha ti si nalila omeksivaca da ste se mogli klizat,ko da gledam....ahahahhaha
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★



Datum upisa : 17.02.2010

Sjaj našeg doma - Savjeti za čišćenje   - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sjaj našeg doma - Savjeti za čišćenje    Sjaj našeg doma - Savjeti za čišćenje   - Page 2 EmptyPon Dec 10, 2018 9:36 pm

Sjaj našeg doma - Savjeti za čišćenje   - Page 2 20181210

Danas iznajmim ovu "stvarčicu" i očistim ugaonu. Bilo je tu i po neka fleka, ali najviše me nerviralo ono duvansko žutilo.
Evo je sinula k'o nova!
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

Sjaj našeg doma - Savjeti za čišćenje   - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sjaj našeg doma - Savjeti za čišćenje    Sjaj našeg doma - Savjeti za čišćenje   - Page 2 EmptyPon Dec 10, 2018 10:56 pm

bosankaa ::
Hajde ti sefe probaj pa javi koliko je dobro i jednostavno, pa ako soda radi pos'o, onda cu i ja da   putz
Izgledam li ja tebi kao neko ko žulja tepihe i "mebl" ?  spite
Ja samo delim i prenosim savete .  zubic
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★



Datum upisa : 17.02.2010

Sjaj našeg doma - Savjeti za čišćenje   - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sjaj našeg doma - Savjeti za čišćenje    Sjaj našeg doma - Savjeti za čišćenje   - Page 2 EmptyPon Dec 10, 2018 11:30 pm

A šta bi ti falilo bolan?
Šta znam...ličio si mi da si 'nako...poletan za sve...a ono... Sjaj našeg doma - Savjeti za čišćenje   - Page 2 111827
ne znam
Nazad na vrh Ići dole
savo

savo


Datum upisa : 21.03.2014

Sjaj našeg doma - Savjeti za čišćenje   - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sjaj našeg doma - Savjeti za čišćenje    Sjaj našeg doma - Savjeti za čišćenje   - Page 2 EmptySre Dec 12, 2018 2:53 pm

bosankaa ::
Sjaj našeg doma - Savjeti za čišćenje   - Page 2 20181210

Danas iznajmim ovu "stvarčicu" i očistim ugaonu. Bilo je tu i po neka fleka, ali najviše me nerviralo ono duvansko žutilo.
Evo je sinula k'o nova!

Ne isplati se, bolje pozvati firme koje to rade (primer). Jeftinije i kvalitetnije, možeš da im tražiš garanciju
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Sjaj našeg doma - Savjeti za čišćenje   - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sjaj našeg doma - Savjeti za čišćenje    Sjaj našeg doma - Savjeti za čišćenje   - Page 2 EmptySre Dec 12, 2018 6:20 pm

Jeste Savo kod nas dole,a ovamo je isplatnije kupit novo.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Gost
Gost
Anonymous



Sjaj našeg doma - Savjeti za čišćenje   - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sjaj našeg doma - Savjeti za čišćenje    Sjaj našeg doma - Savjeti za čišćenje   - Page 2 EmptySre Dec 12, 2018 7:55 pm

Bogami, ja bi voljela da mogu nabaviti to čudo!
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Sjaj našeg doma - Savjeti za čišćenje   - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sjaj našeg doma - Savjeti za čišćenje    Sjaj našeg doma - Savjeti za čišćenje   - Page 2 EmptySre Dec 12, 2018 9:52 pm

justicija ::
Bogami, ja bi voljela da mogu nabaviti to čudo!

Tema je za muškarce a ne za one koji lakiraju nokte, opa Đurđinka ludismeh zubic
Nazad na vrh Ići dole
Okano
Somborska Ruža
Okano


Godina : 48
Datum upisa : 06.01.2012

Sjaj našeg doma - Savjeti za čišćenje   - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sjaj našeg doma - Savjeti za čišćenje    Sjaj našeg doma - Savjeti za čišćenje   - Page 2 EmptySre Dec 12, 2018 11:02 pm

Evo jedan mali trik da se ne magle prozori , stakla ili ogledalo u kupatilo ... (cak je i za auto ok ) suppp
Uzmete penu za brijanje i namazete na staklo, prozor ili ogledalo , onako rukama trljate u krug. Zatim uzmete suvu pamucnu krpu ili neku meksu i lepo skinete penu sa povrsine , cistom prebrisete (izglancate) i to je to ! Nekoliko nedelja moze da izdrzi da se ne magli suppp
Nazad na vrh Ići dole
http://farytalenakit.mojsajt.rs/
Gost
Gost
Anonymous



Sjaj našeg doma - Savjeti za čišćenje   - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sjaj našeg doma - Savjeti za čišćenje    Sjaj našeg doma - Savjeti za čišćenje   - Page 2 EmptyČet Dec 13, 2018 7:32 pm

Eugen Grafvajer ::
justicija ::
Bogami, ja bi voljela da mogu nabaviti to čudo!

Tema je za muškarce a ne za one koji lakiraju nokte, opa Đurđinka  ludismeh zubic

Pile moje muško, pa i nisam rekla da bih za sebe nabavljala. Znaš da sam ja nesebična zubic
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Sjaj našeg doma - Savjeti za čišćenje   - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sjaj našeg doma - Savjeti za čišćenje    Sjaj našeg doma - Savjeti za čišćenje   - Page 2 EmptyPon Jul 18, 2022 1:46 pm

Japan....tako se to radi.

https://www.facebook.com/watch/?v=1250417435785302










Sjaj našeg doma - Savjeti za čišćenje   - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Sponsored content





Sjaj našeg doma - Savjeti za čišćenje   - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sjaj našeg doma - Savjeti za čišćenje    Sjaj našeg doma - Savjeti za čišćenje   - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Sjaj našeg doma - Savjeti za čišćenje
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» savjeti turistima

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: ŽIVOT I PRIKLJUČENIJA :: PORODICA /DOMAĆINSTVO :: KULTURA STANOVANJA-
Skoči na: