DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Istina - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Istina - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Istina

Ići dole 
+18
AstrinaKomsinica
ZoxZoja
dusicaa
Nut
Auror@
Danubius
tvrtko
Lakota
MonteGirl
emanuella
Zana
montoya
Galeb
meseceva rosa
Samouka
determinanta
popovac
Kijara-brm
22 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Istina - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Istina   Istina - Page 2 EmptyNed Okt 10, 2010 5:16 pm

First topic message reminder :

Istina je jedan od temeljnih pojmova u filozofiji, osobito u spoznajnoj teoriji.

Istina se često veže s pojmovima: misao, zbilja, osobina, pojam, bit, znanje, veza, inteligencija...

Neki misle da se do istine, pravog razumjevanja znanja može doći samo prosvjetljenjem, a ne pojmovima (grupama osobina predmeta).

Pojmovno određenje istine: jednakost grupa osobina.

Istost (jednakost): zamišljeno je istinito ako je jednako zbiljskom. Drugim riječima, ono što mislimo o promatranom predmetu jednako je predmetu onakvom kakav jest neovisno o promatraču (ako nešto takvo postoji). Grupa osobina (pojmova, slika) u našem razumu jednaka je grupi zbiljskih osobina. Imamo neskrivenost, tj. predmet je onakav kakav jest (to je prvobitno grčko poimanje).

Što je istina?


Je li istina relativna ili apsolutna?
Da li postoji apsolutna istina?


















Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/

AutorPoruka
Gost
Gost




Istina - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Istina   Istina - Page 2 EmptyČet Okt 18, 2012 5:05 pm

AstrinaKomsinica ::
Dolinac ::
AstrinaKomsinica ::
Istina je ipak apsolutna, a to sto smo mi kao ljudi slabi da bismo je prepoznali, priznali i postovali, je druga takodjer nepobitna istina:)


E moja Kono, steta sto ti nisi apsolutna :zubi3:

Doli, ebo ga ti, kad ne znas sta da kazes, suti jadan muhaaa muhaaa

..i kad sutim kazem aposolutnu istinu Kona :zubi3:
Nazad na vrh Ići dole
MonteGirl
La Montenegrina



Datum upisa : 11.08.2012

Istina - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Istina   Istina - Page 2 EmptyČet Okt 18, 2012 5:10 pm

O nisam odavno cula za apsolutnu istinu
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Istina - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Istina   Istina - Page 2 EmptyČet Okt 18, 2012 5:11 pm

MonteGirl ::
O nisam odavno cula za apsolutnu istinu

To na planeti Zemlja malo da ima.
Nazad na vrh Ići dole
MonteGirl
La Montenegrina



Datum upisa : 11.08.2012

Istina - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Istina   Istina - Page 2 EmptyČet Okt 18, 2012 5:13 pm

Dolinac ::
MonteGirl ::
O nisam odavno cula za apsolutnu istinu

To na planeti Zemlja malo da ima.


Nazalost, pa je tako...al lako za tebe ti nisi odavde migg
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Istina - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Istina   Istina - Page 2 EmptyČet Okt 18, 2012 5:15 pm

Pa i nije lako, nekad turbolencije dodju, ali prezivim ja to. :zubi3:
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer



Datum upisa : 22.01.2011

Istina - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Istina   Istina - Page 2 EmptyPet Okt 19, 2012 2:39 am

Dolinac ::
Pa i nije lako, nekad turbolencije dodju, ali prezivim ja to. :zubi3:

Ali sa posljedicama :helowen: :helowen:
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Istina - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Istina   Istina - Page 2 EmptySub Nov 03, 2012 7:00 pm

AstrinaKomsinica ::
Dolinac ::
Pa i nije lako, nekad turbolencije dodju, ali prezivim ja to. :zubi3:

Ali sa posljedicama :helowen: :helowen:


Svaka istina i laz ima posljedica, razlika je u rezultatu.
Nazad na vrh Ići dole
Galeb




Datum upisa : 17.12.2011

Istina - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Istina   Istina - Page 2 EmptySub Nov 03, 2012 7:42 pm

....kad šutiš sve je od apsolutne istine imarginacija 55555 tad nastupa upliv mašte ,htenja ,želje i mogućnosti ...koliko je impulsivna iskazana kroz reč ili stavom pa čak i šutnjom zavisi u opšte dal je i relativna ostvarljiva ... pa imaš utisak moli priželjkivanja da apsolutno ćutanje je istonito a nije ,već samo privid koji želiš videti , ostvariti i doživeti .... ererere
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Istina - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Istina   Istina - Page 2 EmptyNed Nov 04, 2012 2:31 pm

Istina izaziva laz a laz istinu, ne trazite ni jedno ni drugo, ako je trazite,onda samo ako umijete stime zivjeti.
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

Istina - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Istina   Istina - Page 2 EmptyUto Jan 28, 2014 5:17 pm

Što je istina?


Je li istina relativna ili apsolutna?
Da li postoji apsolutna istina?


Istina je relativna u najvecem broju slucajeva.Apsolutna je samo kad je svi takvom prihvataju.
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Istina - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Istina   Istina - Page 2 EmptySre Jan 29, 2014 1:30 am

Mrzim copy-paste, ali evo jedan jako dobar rad:)

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
tvrtko
Učenik škole života
tvrtko


Godina : 66
Location : kikinda
Humor : da
Datum upisa : 12.12.2011

Istina - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Istina   Istina - Page 2 EmptySre Jan 29, 2014 2:04 am

ISTINI IMA SAMO JEDNO IME I NIKO GA NEZNA STOI MU NA GRUDIMA,,e sad ova naska istina ima je kolko os,,koja je pribliznija je istinitija,,,znaci najistinitija u slucaju mu dodje ajd kao istina,pa sad ko kotrska shvatice :rlol: 
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Istina - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Istina   Istina - Page 2 EmptySre Jan 29, 2014 2:19 am

tvrtko ::
pa sad ko kotrska shvatice :rlol: 

Ko ne shvati, prevescu mu  top88 smehsmeh :rlol: :rlol: :rlol: 
Nazad na vrh Ići dole
tvrtko
Učenik škole života
tvrtko


Godina : 66
Location : kikinda
Humor : da
Datum upisa : 12.12.2011

Istina - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Istina   Istina - Page 2 EmptySre Jan 29, 2014 2:21 am

AstrinaKomsinica ::
tvrtko ::
pa sad ko kotrska shvatice :rlol: 

Ko ne shvati, prevescu mu  top88 smehsmeh :rlol: :rlol: :rlol: 
plahodarim,, smehsmeh 
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Istina - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Istina   Istina - Page 2 EmptyUto Jun 17, 2014 6:14 am

Kijara-brm ::
anje).

Što je istina?


Je li istina relativna ili apsolutna?
Da li postoji apsolutna istina?








Istina je često i laž -koja još nije razotkrivena .
O lažima koje ponavljanjem ,nametanjem i demagogijom postaju istine -da se i ne govori .
Često i ne želimo da prihvatimo istinu ,tako da ....apsolutna istina ne postoji ,čak i ako je očigledna ,dok god ima onih koji tvrde suprotno .
Apsurd je da istinu često moramo braniti ,argumentovati i dokazivati ,da bi bar bila prihvaćena kao relativna istina .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Istina - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Istina   Istina - Page 2 EmptyUto Jun 17, 2014 12:22 pm

Nema tu "kako ko shvata, tvrdi, zamislja, izmislja" i slicne gluposti. Istina je jedna. Apsolutna.

Nedostatak hrabrosti, postenja, ma uopce uma, ne mijenja tu cinjenicu nikad, niti na bilo koji nacin.

Zato i jeste doslo do predocavanja "sivih" zona, jer su oni koji ne zele, ne mogu da podnesu ili izadju na kraj sa istinom, pokusali, i uspjeli, da ubijede cijeli svijet da je "komplikovano", da istina nije bas tako 'ocita", etc.

Oni koji imaju malo vise mozga, koriste tu nazovi istinu za manipulisanje masa, kao politicari, a oni malo ograniceniji izmisle citav novi lik, zivot, pa kake po netu  smehsmeh :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: 
Nazad na vrh Ići dole
Auror@
SOLDIER of LOVE
Auror@


Godina : 64
Location : Neoplanta
Humor : aha
Datum upisa : 12.04.2014

Istina - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Istina   Istina - Page 2 EmptyUto Jun 17, 2014 1:08 pm

Htedoh "multi citirati" Lakotu i Konu, ali me mrzi...  smehsmeh 
Dopadaju mi se ova 2 komaTa ove rasprava, a ostalo mi, da izvinete, zadire previše duboko... u filoSofiju, mislim...  
A nije mi - istina trtrr 
DakleM, čak i kada se sakupe, recimo 3 očevica koja treba da svedoče o nečem što su videli, recimo, ne daj Bože, neku saobraćajnu nesreću, sva tri iskaza, biće različita. To ide u prilog teoriji, da je istina relativna stvar. Što su iskazi sličniji, ili što je više svedoka sa svojim pričama, to je veća mogućnost da će se priče poklopiti u nekim delovima, što bi značilo da je barem u tim delovima, to prava istina. Ma koliko bili ubedjeni da samo i jedino MI- JA znam istinu, možda je znamo samo delimično. Prvo i osnovno, za mene lično, je to - koliko je važna ta istina, koliko laž može naneti štete, a sledeće, ali ne i manje važno je postaviti ogromnu toleranciju, kako bi se sve strane mogle mirno saslušati. Istina koju ja shvatim, ne mora biti istina koju shvataju drugi, ali ne moram uvek galamiti zbog toga. Na kraju krajeva, život je taj, koji nas tera i da "lupamo glavom o zid" kako bismo saznali nešto, a ne moramo to raditi jedni drugima. Ovim i ovakvim stavom, sprečavam bilo kakvo "ispiranje mozga" sa fanatičkim držanjem za neku i nečiju istinu u bilo kojoj sferi (politika, religija, nauka, društvo, medjuljudski odnosi...) Svako ko nema svoj stav, logično je, da lako poprima tudje stavove, pa i "verziju" istine. 
Strpljenje je najjače oružje u otkrivanju istine, jer vremenom, one važne istine UVEK "isplivaju".
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Istina - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Istina   Istina - Page 2 EmptyUto Jun 17, 2014 1:28 pm

aurora0405 ::

Strpljenje je najjače oružje u otkrivanju istine, jer vremenom, one važne istine UVEK "isplivaju".

Amen:)

Tacno kao i slucaj recimo saobracajne nesrece: istina je jedna, a to sto ce svak na svoju vodenicu da vodu tjera, oh well, pokusaji, pokusaji  :zubi3: 
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Istina - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Istina   Istina - Page 2 EmptyUto Jun 17, 2014 5:13 pm

Istina i Pravda dve sestre precenjene i potcenjene u ljudskom rodu. Istoriju pišu pobednici a oni odrđuju i šta je Istina i koja je Pravda ona prava.

Jedina Istina i jedina Pravda na svetu je da niko od nas nije besmrtan. Sve ostalo su lične/društvene spekulacije i prilagođavanja.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Istina - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Istina   Istina - Page 2 EmptyUto Jun 17, 2014 11:35 pm

ZoxZoja ::
Istina i Pravda dve sestre precenjene i potcenjene u ljudskom rodu. Istoriju pišu pobednici a oni odrđuju i šta je Istina i koja je Pravda ona prava.

Ne bih se nikako slozila: znaci kad neko iz dupeta izvuce pobjedu recimo u nekom ratu, bici, ili zasto su porobili neku zemlju, to "postane" istina?! Niti pod razno:)
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Istina - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Istina   Istina - Page 2 EmptyUto Jun 17, 2014 11:49 pm

Istina..i ovako i onako..Mladost kao pobeda, istina neprocenjiva,ali nemocna usled neminovnosti,koja vodi u mracne odaje vecnosti..(nisam sigurna da znam sta se tamo dogadja..)...



Ovaj momak je ''umro''..pre sedamnaeste..

Maxim died under mysterious circumstances shortly before his seventeenth birthday, his body was found in the river Desna at Bryansk . That evening he was supposed to go by train to Moscow for a concert.............

Maxim Troshin-Russian composer  and poet.....










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Istina - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Istina   Istina - Page 2 EmptySre Jun 18, 2014 4:28 am

AstrinaKomsinica ::
ZoxZoja ::
Istina i Pravda dve sestre precenjene i potcenjene u ljudskom rodu. Istoriju pišu pobednici a oni odrđuju i šta je Istina i koja je Pravda ona prava.

Ne bih se nikako slozila: znaci kad neko iz dupeta izvuce pobjedu recimo u nekom ratu, bici, ili zasto su porobili neku zemlju, to "postane" istina?! Niti pod razno:)

Pročitaj i dalje i razmisli ŠTA sam rekla. Svoj stav ili faktičko stanje. Ko kaže da je istina koju pobednici napišu tačna i da je pravda koju isti ti dele pravedna. Samo je tako jer je tako. Na nama je da tragamo, proveravamo i borimo se nadajući se da će NAŠA Istina biti jednom ona prava i Pravda bolja od ove sadašnje.

Jedina Istina i jedina Pravda naovom svetu za sve podjednaka je da nismo besmrtni.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

Istina - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Istina   Istina - Page 2 EmptySre Jun 18, 2014 12:39 pm

Istina ne moze biti apsolutna.Istina nije u knjigama vec u srcu. Bliza nam je od vrha nosa.
Na pojedinca mozes uticati kako da spozna istinu, ukazati mu na put, a nikako ga i nauciti.
Uostalom, ono sto je za mene istina, za drugog ne mora biti.
Evo primera:
Istina je da sedim za kompom i pisem. Na sebi imam belu kosulju i svetlo- plave farke.
Ta kosolja je za mene bela i farke svetlo plave . Drugim ocima gledano, ta kosulja mozda vuce malo na krem (meni ne) a te farke za drugog su sasvim svetle.
Istina je da da preko puta mene vidim dve zene koje pricaju malko zustrije. Mozda drugi vidi da se svadjaju.
Sta je onda istina i kako moze biti apsolutna ?!
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Istina - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Istina   Istina - Page 2 EmptyČet Jun 19, 2014 12:10 pm

dusicaa ::

Sta je onda istina i kako moze biti apsolutna ?!

Joj DZe me nadje! hahahahahahahahahaah Boje su mi pos'o :D

Jedina Istina je da, ma koliko nijansi bijele postojalo, bijela je - bijela:)))))) Hvala Bogu za spektrum!

Zox, procitala pomno, i opet se ne slazem s tim (sad bi neko rek'o da se svadjamo hahahahahahahahahaha).

"Nasa" istina ne postoji, to je samo dojam:) Istina je ipak ono sto jeste, nepobitno, ako hoce covjek moze i da je dokaze matematicki. E sad sto neko misli da nesto drugacije moze da iskarikira, jer mu se ista ne dopada, to opet nije istina, nego slabost :D
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Istina - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Istina   Istina - Page 2 EmptyČet Jun 19, 2014 4:02 pm

Kono baš zato što svako vidi Istinu svojim očima, Dušica dade dobar primer s bojama a ja ću se nadovezati čuvenim "Da li je čaša polupuna ili poluprazna?" - istinit je i jedan i drugi pogled na čašu a odgovor najčešće zavisi od toga da li smo došli žedni s puta ili sedimo i pijuckamo posle ručka.

Možemo da se sporimo o postojanju duše i besmrtnosti iste (na nekoj drugoj temi naravno) ali jedina i apsoutna Istina (a i Pravda) na ovom svetu je da nismo fizički besmrtni. I da tu ništa ne možemo da promenimo.

Sve ostalo mi ljudi prilagođavamo sebi ili bar svojim trenutnim saznanjima. Pa zemlja je do pre par stotina godina bila ploča, u centru svemira ... i to je bila apsolutna i neporeciva Istina. Kad sam pisala inicijalni post prvenstveno jesam mislila na ono što si ti pročitala a to je da politički/ratni pobednici pišu svoju verziju Istine. Ali imala sam na umu i Nauku kao takvu gde svako malo neka Istina padne u vodu. Istina danas mnogo ređe ti koji je potope završe na lomači.

Posebno poglavlje je da svako od nas ima neke svoje Istine koje su samo njegove ili bar on misli da su to. Pa bilo to Dušicina bela košulja i svetlo plave pantalone ili moja da mi je trenutna šefica jedno nadrndano i asocijalno biće koje ću izdržati jer moram da je izdržim (njena familija verovatno misli da je ona divna žena i to je njihova istina).










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Istina - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Istina   Istina - Page 2 EmptyPet Jun 20, 2014 2:08 pm

ZoxZoja ::
Pa zemlja je do pre par stotina godina bila ploča, u centru svemira ... i to je bila apsolutna i neporeciva Istina.

Ali to nije bila apsolutna istina:) Bez obzira sto je vecina vjerovala u to, istina je uvijek bila tu, da je zemlja okrugla:) Bez obzira sto narod nema moc da je skopca;)))))))

Da li drvo koje pada pravi zvuk, iako ga mi ne cujemo?! ;)
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Istina - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Istina   Istina - Page 2 EmptyPet Jun 20, 2014 3:37 pm

Pa o tome i jeste ova tema da svako od nas percepcira istinu onako kako mu je u datom trenutku moguće. Kompletna istorija je falsifikat ako bi smo je čitali iz ugla poraženih. Čuveni Trajanov stub u Rimu plastično pokazuje prvi registrovani genocid kad su Rimljani "oslobodili" dačanske rudnike srebra i istrebili čitav jedan narod koji je imao razvijenu civilizaciju pod parolom "zaštite Rima od varvara". A mi danas Pravo i Pravdu zasnivamo na Rimsom pravu.

Zato stalno ponavljam da sem fizičke smrtnosti za sad nema druge neporecive i neizmenjive istine. Što ne znači da me nauka neće demantovati koliko sutra.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Istina - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Istina   Istina - Page 2 EmptyPet Jun 20, 2014 3:49 pm

ZoxZoja ::
Pa o tome i jeste ova tema da svako od nas percepcira istinu onako kako mu je u datom trenutku moguće.

Zato stalno ponavljam da sem fizičke smrtnosti za sad nema druge neporecive i neizmenjive istine. Što ne znači da me nauka neće demantovati koliko sutra.

Ali nasa percepcija ne mijenja istinu  lu6777 Ko je nama kriv kad ne percepciramo kako treba hahahahahahahaha

Zato i ja ponavljam da nije samo fizicka smrtnost, nego bas eto sama sto kazes, da je zemlja okrugla  migg 
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Istina - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Istina   Istina - Page 2 EmptySub Nov 26, 2016 9:55 am

Najveća od svih istina koju teško da može iko da demantuje . 


[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Istina - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Istina   Istina - Page 2 EmptySub Nov 26, 2016 9:55 pm

Istina jeste neprikosnovena,apsolutna,ali kao takva nije uvijek dostupna svakome,a cesto se i namjerno zaobilazi jer,ne mirisi bas lijepo.
Ja uvijek kazem,svako ima svoju istinu,to je ona namirisana,a ne mora i nije i apsolutna,te je suludo dokazivanje istine sa svoje tacke gledista,jer ako je ja vidim kao takvu,neko ju gleda iz drugog ugla,drugim ocima i ona postaje sve osim istine.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Draganna

Draganna


Location : Istra
Datum upisa : 25.11.2009

Istina - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Istina   Istina - Page 2 EmptySub Dec 31, 2016 12:29 pm

Kijara-brm ::
Istina je jedan od temeljnih pojmova u filozofiji, osobito u spoznajnoj teoriji.

I

Što je istina?


Je li istina relativna ili apsolutna?
Da li postoji apsolutna istina?





Relativna istina je osobna istina . Ona je viđenje situacije iz osobnog kuta gledanja svakog pojedinca na osnovu vlastitog doživljaja stvari temeljena i ograničena čulima , uvjerenjima i iskustvima te kulturološkim naslijeđem samog pojedinca.
Apsolutna istina nadilazi te okvire i ona postoji / biva ; izvan ovih navedenih okvira.
Nazad na vrh Ići dole
el_vibrador
בנו של ישראל
el_vibrador


Datum upisa : 07.02.2012

Istina - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Istina   Istina - Page 2 EmptySub Dec 31, 2016 1:04 pm

Istina zavisi od ugla gledanja.Apsolutna istina je metafizicka kategorija, koja ne moze postojati
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Istina - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Istina   Istina - Page 2 EmptyPon Maj 21, 2018 10:07 am

Ima jedna lakonska izreka o istini :
Trenutak istine je kada žena skine šminku ,a muškarac gaće . zubic

I to je to ,zar ne ? tongue










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Istina - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Istina   Istina - Page 2 EmptyČet Maj 24, 2018 10:21 pm

Danubius ::
Ima jedna lakonska izreka o istini :
Trenutak istine je kada žena skine šminku ,a muškarac gaće . zubic

I to je to ,zar ne ? tongue
Da isprobamo?  zubic










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Istina - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Istina   Istina - Page 2 EmptyČet Maj 24, 2018 11:05 pm

Kijara-brm ::
Danubius ::
Ima jedna lakonska izreka o istini :
Trenutak istine je kada žena skine šminku ,a muškarac gaće . zubic

I to je to ,zar ne ? tongue
Da isprobamo?  zubic

Ali uz live prenos smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Istina - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Istina   Istina - Page 2 EmptyČet Maj 24, 2018 11:07 pm

Astra ::
Kijara-brm ::
Danubius ::
Ima jedna lakonska izreka o istini :
Trenutak istine je kada žena skine šminku ,a muškarac gaće . zubic

I to je to ,zar ne ? tongue
Da isprobamo?  zubic

Ali uz live prenos smehsmeh
Bez tebe nikako.  zubic Oš biti žiri oš u duel  zubic  .










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Istina - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Istina   Istina - Page 2 EmptyČet Maj 24, 2018 11:29 pm

Trijatlon Kijaro smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Istina - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Istina   Istina - Page 2 EmptyČet Maj 24, 2018 11:33 pm

Astra ::
Trijatlon Kijaro smehsmeh
Eeee,još samo da se gospon izjasni da li bi se upustio sa nama u ovu avanturu.  zubic










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Istina - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Istina   Istina - Page 2 EmptyČet Maj 24, 2018 11:45 pm

Bi,samo da pita kardiologa za dozvolu.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Istina - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Istina   Istina - Page 2 EmptyPet Maj 25, 2018 12:20 am

Astra ::
Bi,samo da pita kardiologa za dozvolu.

Reskiraće on.Hrabro srce je to.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne
podbarac


Godina : 68
Location : Novi Sad
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

Istina - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Istina   Istina - Page 2 EmptyPet Maj 25, 2018 11:50 am

De ostavite čoeka , oš da kmekne pa ga nosite na duši.










[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Istina - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Istina   Istina - Page 2 EmptyPet Maj 25, 2018 12:07 pm

podbarac ::
De ostavite čoeka , oš da kmekne pa ga nosite na duši.

Pa šta se onda koji očin trpa di mu mesto nije. Nek sedi na sokaku il' nek čuva vinograd od vrana a ne da se tu jarči smehsmeh










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne
podbarac


Godina : 68
Location : Novi Sad
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

Istina - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Istina   Istina - Page 2 EmptyPet Maj 25, 2018 4:03 pm

ZoxZoja ::
podbarac ::
De ostavite čoeka , oš da kmekne pa ga nosite na duši.

Pa šta se onda koji očin trpa di mu mesto nije. Nek sedi na sokaku il' nek čuva vinograd od vrana a ne da se tu jarči smehsmeh

Eeee sad je ugasio načisto , protuve vas tri nema šamse . tefe mogu samo da ti spremim oca Jovu da Istina - Page 2 599










[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Istina - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Istina   Istina - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Istina
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» Istina boli
» Prenaseljenost ce biti nas kraj - istina ili mit?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: TAJNE UMA i EMOCIJE :: FILOZOFIJA-
Skoči na: