DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI - Page 3 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI - Page 3 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI

Ići dole 
+24
Black Wizard
Kijara-brm
bosankaa
sonia
lollypop
Sibila_
dusicaa
Gothic
daljinski
MadamX
ZoxZoja
Rara Avis
zoran1970
promaja
AstrinaKomsinica
brdjanin
Lakota
podbarac
Tattoo
Harite
Helena Trojanska
Najda M.
EAGLE
determinanta
28 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3
AutorPoruka
determinanta
Matematički kompleksna
determinanta


Godina : 65
Datum upisa : 05.01.2008

RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI   RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI - Page 3 EmptyNed Okt 24, 2010 4:44 am

First topic message reminder :

Završava se letnje računanje vremenaLetnje računanje vremena biće završeno u nedelju, 31. oktobra, kada će se pomeranjem kazaljki na časovnicima za jedan sat unazad vreme u tri sata računati kao dva časa. [You must be registered and logged in to see this image.] Letnje računanje vremena u Srbiji počinje u poslednjoj nedelji marta, a završava se poslednje sedmice oktobra, a cilj je ušteda električne energije. affraid Letnje računanje vremena je kod nas prvi put uvedeno 27. marta 1983. godine. Od 1995. godine kazaljke na satovima su pomerane u poslednjoj sedmici septembra, a 2006. je letnje računanje vremena usklađeno sa Evropskom unijom. Island je jedina evropska zemlja koja nije uvela zimsko i letnje računanje vremena.
Da mi neko pojasni ovo? Šta se dobilo, osim što smo nakačili stres više na glavu?! I, koji je uopšte "genijalni mozak" ovo smislio?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tagged.com/determinanta

AutorPoruka
dusicaa
الحالم الأبدي



Datum upisa : 02.12.2012

RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI   RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI - Page 3 EmptySub Okt 24, 2015 12:40 am

Meni smeta ovo vracanje vremena unazad. Mrzim kad rano padne mrak.
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris



Datum upisa : 13.01.2013

RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI   RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI - Page 3 EmptySub Okt 24, 2015 6:11 am

Ima nas srećnih zbog noćašnjeg pomeranja sata unazad ... SAT SPAVANJA DUŽE JEEEEEEEEEEE!
Nazad na vrh Ići dole
Sibila_
Zalutala Niotkuda
Zalutala Niotkuda



Datum upisa : 20.12.2011

RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI   RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI - Page 3 EmptySub Okt 24, 2015 6:15 am

dusicaa ::
Meni smeta ovo vracanje vremena unazad. Mrzim kad rano padne mrak.

I meni samo to teško pada, već u 5 bude mrak... booored
Nazad na vrh Ići dole
lollypop




Datum upisa : 02.12.2010

RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI   RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI - Page 3 EmptySub Okt 24, 2015 6:58 am

A ja mrzim da ustajem na posao po mraku, fuuuj!
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي



Datum upisa : 22.03.2008

RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI   RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI - Page 3 EmptyPet Mar 25, 2016 11:22 am

Zamisli onaj osecaj sutra ...treca smena...sad 02- sad 03  :948208144:
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris



Datum upisa : 13.01.2013

RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI   RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI - Page 3 EmptySub Mar 26, 2016 7:53 am

Satopomeranje noćaske. A ja kao zombi nenaspavana mada sam odvalila skoro čitavo popodne ne dremajući nego sam spavala kao medved u januaru. Sad zevam progutaću oba nosioca obaveštenja o tačnom vremenu koji su predamnom (moLbilni i Arčija). Biće da ću ove godine prvi put imati "posledice" u vidu "poremećenog bioritma" zbog pomeranja sata.

Aj pa srećno vam letnje računanje vremena koje počinje u rano proleće.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 18.01.2008

RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI   RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI - Page 3 EmptyPet Okt 28, 2016 10:19 pm

Noćas "vraćamo" za sat .Mi što idemo po mraku na posao ,nama je to ok . 

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★



Datum upisa : 17.02.2010

RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI   RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI - Page 3 EmptySub Mar 25, 2017 8:11 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]

Noćas je pomjeranjem kazaljki za jedan sat unaprijed, počelo ljetnje računanje vremena.
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator



Datum upisa : 20.12.2008

RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI   RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI - Page 3 EmptyNed Mar 26, 2017 1:40 am

Beskraj duše je kao reka koja teče nikad unazad kao i vreme ni levo ni desno,postoje neke stvari koje možemo osetiti al nikad zaustaviti .Zato večeras jedini sat koji možemo vratiti je idealan baš ovaj [You must be registered and logged in to see this image.];) pa sretno novo računanje :)


(Ružica Ruki)

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Black Wizard
Crni Mag
Crni Mag
Black Wizard


Godina : 49
Location : Crne Dveri
Humor : S' vremena na vreme
Datum upisa : 15.12.2016

RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI   RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI - Page 3 EmptyNed Apr 16, 2017 11:34 am

Eh Muhamede, Muhamede, moro si da begaš zid Da nisi sad ne bi ni znali šta je vreme smehsmeh smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
http://huaweimods.boards.net
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 18.01.2008

RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI   RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI - Page 3 EmptyČet Okt 26, 2017 5:06 am

U subotu se "pomera sat" na "zimsko " . 
Spavamo "duže" (kao )  dm2

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 20.12.2008

RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI   RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI - Page 3 EmptyČet Okt 26, 2017 11:01 am

Danubius ::
U subotu se "pomera sat" na "zimsko " . 
Spavamo "duže" (kao )  dm2

[You must be registered and logged in to see this image.]


U noći između subote i nedjelje ne morate pomicati sat... ! Dovoljno je samo pomaknuti kazaljke... ludismeh
(taman taj sat za fak  ludismeh )










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 18.01.2008

RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI   RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI - Page 3 EmptyPet Mar 23, 2018 6:37 pm

Letnje računanje vremena u Evropi počeće u nedjelju, 25. marta, pomeranjem kazaljki na časovnicima za jedan čas unapred. U 2.00 časa, u noći između subote i nedelje, kazaljke na časovnicima treba pomeriti jedan čas unapred - na 3.00 časa.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI   RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI - Page 3 EmptySub Mar 24, 2018 12:57 am

Danubius ::
Letnje računanje vremena u Evropi počeće u nedjelju, 25. marta, pomeranjem kazaljki na časovnicima za jedan čas unapred. U 2.00 časa, u noći između subote i nedelje, kazaljke na časovnicima treba pomeriti jedan čas unapred - na 3.00 časa.

A sta sa prijedlogom da se ukine pomjeranje vremena na satu?
Cula sam,onako od usta do usta da je usvojeno da se ne saltamo vise,ali nigdje nisam provjeravala da li je tacno.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI   RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI - Page 3 EmptySub Mar 24, 2018 1:58 am

Letnje računanje vremena a sneg do kolena ... kupaći će sačekati oktobar i vraćanje kazaljki na satu smehsmeh :rlol: smehsmeh










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI   RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI - Page 3 EmptySub Mar 24, 2018 2:24 am

Ljeto i ja smo u dogovoru .....vele, evo ti jos vremena da steses jos te 4,5 kile viska.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne
podbarac


Godina : 68
Location : Novi Sad
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI   RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI - Page 3 EmptySub Mar 24, 2018 4:57 am

Kod mene počelo letoooo cincin










[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 20.12.2008

RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI   RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI - Page 3 EmptySub Mar 24, 2018 4:58 am

podbarac ::
Kod mene počelo letoooo cincin
Kod mene duva ladan vetar.Šalji leto ovamo.  ludismeh










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne
podbarac


Godina : 68
Location : Novi Sad
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI   RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI - Page 3 EmptySub Mar 24, 2018 5:00 am

Ma pomerio skazaljke na letnje vreme smehsmeh :rlol:










[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 20.12.2008

RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI   RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI - Page 3 EmptySub Mar 24, 2018 5:03 am

podbarac ::
Ma pomerio skazaljke na letnje vreme smehsmeh :rlol:
O jebote vrag opičena.  ludismeh










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI   RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI - Page 3 EmptySub Mar 24, 2018 2:05 pm

Moja dilema da li je Pametni naštelovan da sam prebaci na novo vreme ili to treba ja da obavim je razrešena. I on i Deda su sinhrono sami prešli na letnje računanje vremena.

Zoxy the vremenski usklađena










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 18.01.2008

RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI   RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI - Page 3 EmptyČet Sep 13, 2018 6:26 am

Eto, šta je bilo -bilo je ,nema više "pomeranja sata" od marta 2019 ,tako rešila Evropa .
A mi se naravno, odmah pridružili .
I verovatno ćemo onda da se bunimo što radimo "po noći" ili "po mraku" idemo na posao .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne
podbarac


Godina : 68
Location : Novi Sad
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI   RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI - Page 3 EmptyČet Sep 13, 2018 6:38 am

Meni je već pao mrak na oči .










[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
brunolino

brunolino


Godina : 111
Location : u bespucima...
Datum upisa : 12.10.2010

RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI   RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI - Page 3 EmptyČet Sep 13, 2018 7:14 am

e, nek više ne drkaju kazaljke...
Nazad na vrh Ići dole
Gothic
Gothic
Gothic
Gothic


Datum upisa : 20.04.2012

RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI   RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI - Page 3 EmptyČet Sep 13, 2018 7:39 am

Da li je bolje da za stalno ostane letnje ili zimsko racunanje vremena pitanje je sada. 55555

Nije svejedno,bar meni.Lepse je da ostane letnje racunanje jer je dan duzi kasnije pada mrak i nekako je lepse ima se vremena za mnoge stvari da se zavrse i uvece negde da se izadje.  

Sa druge strane strucnjaci za vreme kazu da to i nije dobro po ljudsko zdravlje jer sunce vise nikada u podne nece biti u zenitu.Sa zimskim racunanjem dan je dosta kratak,brzo pada mrak po meni je to malo bezveze ali opet i to ima prednosti neke naprimer leti ako se ide negde u goste moze ranije da se navecer krene u 20h kada vec nema velike vreline i preznojavanja sto je ugodnije i komfornije isto vazi i za Auto voznju kada se vozi dug put od jutra do veceri celi dan po velikom suncu pa svi vozaci jedva cekaju vece da im bude malo prijatnije.  

Opet kako god budu odlucili uvek mogu da napravim neku kombinaciju koja mi najbolje odgovara.Ukoliko ostane na letnje racunanje onda mi vise odgovara da na odmor idem umesto juli i avgust da to bude septembar ili oktobar ili jedan deo proleca i jedan deo jeseni.[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
brunolino

brunolino


Godina : 111
Location : u bespucima...
Datum upisa : 12.10.2010

RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI   RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI - Page 3 EmptyČet Sep 13, 2018 7:49 am

rođen sam po zimskom i tak nek bidne...:)
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI   RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI - Page 3 EmptySub Okt 27, 2018 12:53 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]


da podsjetim samo
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI   RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI - Page 3 EmptyNed Okt 28, 2018 9:03 am

ZoxZoja ::
Letnje računanje vremena a sneg do kolena ... kupaći će sačekati oktobar i vraćanje kazaljki na satu smehsmeh :rlol: smehsmeh

Nije baš kupaći ali za dan-dva novembar nije ni daleko. Napolju istina duva vetar ali je temperatura još uvek u debelo dvocifrenom plusu iako je noć već odmakla.











Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 18.01.2008

RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI   RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI - Page 3 EmptyNed Okt 28, 2018 8:34 pm

Koliko ja kapiram ,ovo "zimsko" se više neće menjati u "letnje" -to nam "vreme" sad ostaje .
A kako kaže fenomenalni stend -ap komičar Bob BG u vezi "vraćanja sata" :
"U mojim godinama to ne znači jedan sat više spavanja -nego jedno ustajanje radi pisss više.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI   RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI - Page 3 EmptyNed Okt 28, 2018 10:44 pm

Prelazimo li i na zimsku vagu, mislim zimsko racunanje kila.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI   RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI - Page 3 EmptyPon Okt 29, 2018 2:40 am

[You must be registered and logged in to see this image.]

Što se mene tiče nikad i ne moramo da imamo "letnje vreme"










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI   RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI - Page 3 EmptySre Okt 31, 2018 4:58 pm

Sedim i lupam glavom o tastaturu u nadi da ću je razbiti, glavu ne tastaturu. Od kad se vreme usklađuje tamo - ovamo, leto - zima, moji merioci vremena (ručni sat, budilnik, kompjuter, mobilni telefon) bili su uredno, najurednije usklađeni sa od Države propisanim vremenom.

Jutros ustanem ja kad je zlotvor zapištao, kupatilo, kafa, pakovanje ... Krenem na stanicu. Kad ja tamo a ono međutim ... Nema nikog. Izvadim Pametnog i potvrdim sumnju koja mi je sinula u momentu trenutka. Mali telefon koji služi samo kao budilnik NIJE USKLAĐEN sa zimskim računanjem vremena. Nalevo krug i kući da ne sedim na stanici sat vremena kao najveća lujka. A sve čerez toga jer nismo radili par dana pa mi dotični telefon-budilnik nije trebao kad se vreme igralo igre "vrati sat koji je oduzet proletos"

Zoxy the smejem se a plakala bih












Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 18.01.2008

RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI   RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI - Page 3 EmptySub Okt 26, 2019 5:25 am

Noćas se sat pomera za 1 h "unazad".
Ne rekoše li da će ukinuti to ?










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 20.12.2008

RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI   RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI - Page 3 EmptyPon Okt 28, 2019 3:26 am

Danubius ::
Noćas se sat pomera za 1 h "unazad".
Ne rekoše li da će ukinuti to ?
Na razini EU-a ukida polugodišnje pomicanje sata i zemljama članicama prepušta odluka o odabiru letnjeg ili zimskog računanja vremena.Trebalo bi od 1 aprila 2021-e.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI   RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI - Page 3 EmptyPon Okt 28, 2019 5:55 am

Tacno, odluceno je ali stupa na snagu za 2 godine.

Ovo racunanje vremena svima daje sat duze spavanja, samo meni jos jedno pisanje vise 😂
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI   RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI - Page 3 EmptyPet Nov 01, 2019 8:20 pm

Znam ja da je Mađarska u istoj vremenskoj zoni u kojoj i Srbija (učila sam ja geografiju i imala peticu iz iste) Sećam se i da me je prolećno menjanje sata zateklo u istoj. Ali taj zadnji vikend oktombera meseca blaga panika. Moje nepoznavanje jezika plus odsustvo informativnih uređaja (7 meseci živim bRez teveja) plus sećanje da su nešto govorili "neće se više vrteti kazaljke tamo ovamo" ... i kako sad da ja znam da li je vreme koje piše na Pametnom pravo vreme za polazak na posao??? Nedelja, treća najbolje plaćen dan da propustim? Jošš da mi šef upiše minus jer sam se prijavila za prekovremeni a nisam došla. Sve u svemu pokazalo se da Pametni zna bolje od mene. "Vraćeno vreme" je bilo tačno.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 18.01.2008

RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI   RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI - Page 3 EmptySub Okt 24, 2020 2:16 am

U nedelju sat ide za 60 min unazad -prelazimo na "zimsko" vreme .
Uraaaaa ,spavamo sat duže.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI   RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI - Page 3 EmptySub Okt 24, 2020 11:41 pm

Pitaju Cigu - Jesi li vratio sat?
Kaze- Nisam, zaboravio sam gde sam ga ukrao.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI   RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI - Page 3 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI
Nazad na vrh 
Strana 3 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3
 Similar topics
-
» STARA,DOBRA VREMENA ....
» FRIZURE ZA SVA VREMENA ?
» DESANKA MAKSIMOVIC

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: SVAŠTA NEŠTO :: SVAŠTARA-
Skoči na: