DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Socijalna fobija BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Socijalna fobija BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Socijalna fobija

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
drdoktor

drdoktor


Datum upisa : 03.01.2011

Socijalna fobija Empty
PočaljiNaslov: Socijalna fobija   Socijalna fobija EmptyČet Jan 13, 2011 6:35 pm

Socijalna fobija
- Strah od javnog nastupa.
- Izbegavanje određenih socijalnih situacija.
- Strah od znojenja, crvenjenja, nesvestice u određenom društvu.
- Osećanje zbunjenosti pred drugim, nepoznatim ljudima/autoritetima/određenim tipovima ljudi/drugim polom.
- Strah da se ne ispadne smešan, glup, neuredan.
- Nelagodnost kada je osoba posmatrana.
- Strah da se nešto radi, pokazuje, izvodi pred drugima, jede.
- Strah od moguće kritike.
- Strah od moguće neprihvaćenosti od strane društva.
- Intenzivna mentalna aktivnost da bi se izbegle potencijalno neprijatne socijalne situacije.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Socijalna fobija Empty
PočaljiNaslov: Re: Socijalna fobija   Socijalna fobija EmptyNed Mar 06, 2011 10:32 am

Sve nabrojano se po srpski kaže -trema .

Normalan osećaj -ukoliko ne dozvolite da vas sasvim obuzme . Mnogo ljudi pati od nekog oblika , to se primeti još u osnovnoj školi , recimo da dete odlično radi pismene zadatke , a na odgovaranju zamuckuje , crveni i "blokira" .
Naravno da može biti problem i u sociološkom i u svakom smislu . Mladić koji ne ume da pobedi svoju tremu -nikada neće prići devojci . Psihologija i psihijatrija mogu pomoći , kao i vežbe koje stručnjaci odrede, ukoliko je akutna , no u principu se dosta toga sredi samo po sebi u procesu odrastanja i sazrevanja , bar koliko je dovoljno za normalno funkcionisanje .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
determinanta
Matematički kompleksna
determinanta


Godina : 65
Datum upisa : 06.01.2008

Socijalna fobija Empty
PočaljiNaslov: Re: Socijalna fobija   Socijalna fobija EmptyNed Mar 06, 2011 6:27 pm

Osoba sam koja ima tremu u onom obliku da pred neki nastup, ispit...dobijem grč u želucu i počinju mi se sušiti usta, ali je zanimljivo da te "reakcije" nemaju uticaj na proizvod. Dakle, ako sam nešto naučila i pripremila, trema me neće paralisati i dobar rezultat neće izostati.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tagged.com/determinanta
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Socijalna fobija Empty
PočaljiNaslov: Re: Socijalna fobija   Socijalna fobija EmptyNed Mar 06, 2011 7:16 pm

- Strah od javnog nastupa.
- Izbegavanje određenih socijalnih situacija.
- Strah od znojenja, crvenjenja, nesvestice u određenom društvu.
- Osećanje zbunjenosti pred drugim, nepoznatim ljudima/autoritetima/određenim tipovima ljudi/drugim polom.
- Strah da se ne ispadne smešan, glup, neuredan.
- Nelagodnost kada je osoba posmatrana.
- Strah da se nešto radi, pokazuje, izvodi pred drugima, jede.
- Strah od moguće kritike.
.................................

Sve ovo je imao svako ko je ikada "nastupao" u nekom obliku pred publikom (gluma, muzika itd )
Postoji verovatno najstariji lek na svetu , i najfunkcionalniji -alkohol (naravno -ne previše ) Lepo je to Bora Djordjević pomenuo u onoj pesmi "Muzičari koji piju....." Živa istina -bar prema mojim višegodišnjim iskustvima . Nema čoveka koji nema tremu (nešto se suzbije iskustvom,sigurnošću u ono što se radi ) ,koja je veća što ima više ljudi , što je nastup važniji , i što je neuvežbanost veća , medjutim....posle 2-3 istresena pića se dobije "neophodna lakoća "(poznat je uticaj alkohola , "ima li ko jači" ? ) i sve onda ide opušteno ..dok se ne probije led i ne stvori atmosfera , kasnije je lako ..Uspostaviš kontrolu nad sobom , a onda i nad publikom (ili samo to mislimo, što dodje na isto.Bitno je ne "smrznuti se " )










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Socijalna fobija Empty
PočaljiNaslov: Re: Socijalna fobija   Socijalna fobija EmptyNed Mar 06, 2011 7:33 pm

Kad kazemo fobija mislimo na izrazeni strah od necega, obicno preterana, neopravdana, i vezana za nesto.
Tako da tremu, neprijatnost, nelagodnost ne mozemo nazvati fobijom.
Gore navedeni razlozi mogu biti pojedinacno, ali i sveukupno socijalna fobija, ali samo ako su, ponavljam, izrazeni do te mere da osoba sve navedene aktivnosti, a u ovom slucaju vezane za sredinu koja ga okruzuje, izbegava ili ih ne obavlja.
Znaci, primera radi- ako pocrvenim pri javnom nastupu, ne znaci da imam socijalnu fobiju, ali ako pocnem da se tresem od straha, svaki put kad treba nesto da kazem pred nekim, ili pobegnem glavom bez obzira kad me neko pogleda, onda .. [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
brdjanin
peskovit je put do zvezda
brdjanin


Datum upisa : 13.09.2013

Socijalna fobija Empty
PočaljiNaslov: Re: Socijalna fobija   Socijalna fobija EmptyUto Nov 12, 2013 9:25 pm

Strah od javnog nastupa je ono u šta sve ovo ispod može da stane.

Kao mali sam ga imao, što je valjda normalno.
U pubertetu takodje...što je još normalnije! zlz

Nastupi na preko 300 koncerata širom sveta je to počelo polako da leči.
Naravno, trema pred 5-6 hiljada ljudi, dok je reflektor samo na tebi je normalna "u najavi". Ali sam vežbom razvio sposobnost da se obradujem kada je osetim...jer bi onda ona budila najbolje u meni...

U daljim životnim situacijama...uvek sam u borbi protiv tog "straha" išao pravo prema njemu i posptepeno pobedjivao.

Danas u oblastima u kojima sam JAK nemam ni trunku straha...naprotiv-uživam u tome!
Ni kamere, ni hiljade ljudi, ili dece...ništa ne može da me zbuni...










Nizbrdo je lakše. Ali uzbrdo je avantura!
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Socijalna fobija Empty
PočaljiNaslov: Re: Socijalna fobija   Socijalna fobija Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Socijalna fobija
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: TAJNE UMA i EMOCIJE :: PSIHOLOGIJA-
Skoči na: