DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Daleko od rodne kuce- nedostaje mi... BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Daleko od rodne kuce- nedostaje mi... BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Daleko od rodne kuce- nedostaje mi...

Ići dole 
+8
AstrinaKomsinica
Sibila_
brdjanin
cojle
Danubius
Smiljan01
promaja
bosankaa
12 posters
AutorPoruka
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Daleko od rodne kuce- nedostaje mi... Empty
PočaljiNaslov: Daleko od rodne kuce- nedostaje mi...   Daleko od rodne kuce- nedostaje mi... EmptyNed Feb 20, 2011 11:54 am

Sta je to sto nam najvise nedostaje?
Zasto nas muci nostalgija?


Prvo sto ce mnogi reci je porodica, familija, prijatelji...
Da li je bas tako? Vreme je interneta, telefona, sa najmilijima se cujemo, vidimo svakodnevno..Zasto je onda nostalgija tako jaka?..
Kaze moja drugarica iz Kine- nedostaju mi mirisi! Daleko od rodne kuce- nedostaje mi... 900975
A onda se setih-
mirisa procvetale kajsije pred kucom, mirisa pecenih paprika koji se siri sokakom u ranu jesen, mirisa tek pokosene trave u letnje prepodne, miris kafe dok caskamo sa dragim nam ljudima...Cak mi ni duvanski dim iz oceve cigare nije onda smetao...)










Daleko od rodne kuce- nedostaje mi... CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

Daleko od rodne kuce- nedostaje mi... Empty
PočaljiNaslov: Re: Daleko od rodne kuce- nedostaje mi...   Daleko od rodne kuce- nedostaje mi... EmptyNed Feb 20, 2011 12:39 pm

Cesto imam obicaj reci kako vrijeme u Bosni "stoji"...I kad god sam ovdje u stresu...sjetim se vremena dok sam bila u Bosni...pa cini mi se da nikad nije bilo potrebe za nekom trkom,za razliku od ovdasnje jurnjave.
Pa nedostaju mi druzenja...pa one kafe "razgovoruse" ... pa ona graja djece,koju ovdje mozes cuti samo u parkovima Daleko od rodne kuce- nedostaje mi... 900975 ... Nekad sam toliko prezirala ona brda...a sad mi cesto nedostaju...

Ma vrijeme nostalgije tek dolazi...Sa budjenjem proljeca kod mene se budi i nostalgija.Obicno tada pozelim da sam tamo...pa cu vjerovatno tada i cesce biti na ovoj temi i pribiljeziti u datom momentu ono sto mi nedostaje Daleko od rodne kuce- nedostaje mi... 900975











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Daleko od rodne kuce- nedostaje mi... Empty
PočaljiNaslov: Re: Daleko od rodne kuce- nedostaje mi...   Daleko od rodne kuce- nedostaje mi... EmptySre Apr 20, 2011 10:55 pm

Evo, opet je vreme praznika... I sva ta atomsfera, pretpraznicna ( stres, nervoza, uzurbanost affraid ) praznicna ( veselje, radost, trpeza Daleko od rodne kuce- nedostaje mi... 942171 ) i naravno, postpraznicna ( mamurluk onih sto su prepili, i mucnina onih sto su prejeli :eee: ) to je dozivljaj koji nedostaje ... Daleko od rodne kuce- nedostaje mi... 900975










Daleko od rodne kuce- nedostaje mi... CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
promaja
Panonski lav
Panonski lav
promaja


Godina : 61
Datum upisa : 02.08.2010

Daleko od rodne kuce- nedostaje mi... Empty
PočaljiNaslov: Re: Daleko od rodne kuce- nedostaje mi...   Daleko od rodne kuce- nedostaje mi... EmptyČet Apr 21, 2011 1:32 am

samo čitam i pitam ...najveći greh je kad sam sebe nateraš da patiš zbog nečega što nemoraš ....ako patiš ,onda ne pokazuj.
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Daleko od rodne kuce- nedostaje mi... Empty
PočaljiNaslov: Re: Daleko od rodne kuce- nedostaje mi...   Daleko od rodne kuce- nedostaje mi... EmptyČet Apr 21, 2011 10:29 pm

promaja ::
samo čitam i pitam ...najveći greh je kad sam sebe nateraš da patiš zbog nečega što nemoraš ....ako patiš ,onda ne pokazuj.


Ih, zbog necega sto ne mora? Pa, ne moramo mi nista u ovom zivotu, osim da umremo, ali... Drugo, pokazati osecanja, i nije sramota... A trece, nostalgija je samo tiha patnja..prezivljava se Daleko od rodne kuce- nedostaje mi... 558763










Daleko od rodne kuce- nedostaje mi... CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

Daleko od rodne kuce- nedostaje mi... Empty
PočaljiNaslov: Re: Daleko od rodne kuce- nedostaje mi...   Daleko od rodne kuce- nedostaje mi... EmptyUto Maj 10, 2011 1:23 pm

Citat :
nostalgija je samo tiha patnja..prezivljava se

Fantasticno receno!! aplauseee

Nekad je u stvari dobro biti "DALEKO" ...jer tek onda mozes da uocis,tj. osjetis "razlike"...tek onda mozes da das prave vrijednosti i domovini i "onom" drugom...











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Daleko od rodne kuce- nedostaje mi... Empty
PočaljiNaslov: Re: Daleko od rodne kuce- nedostaje mi...   Daleko od rodne kuce- nedostaje mi... EmptyUto Maj 10, 2011 1:28 pm

Nostalgija me ubi ovih dana...i ma koliko covjek da se trudi, a trudim se, da uziva u necem drugom, nalazi ljepotu drugih mjesta, ona tiha ceznja je uvijek tu negdje:(
Ali, i to je dio nas:) Da je nema, ne bih bila ko jesam. leptir
Zivot jeste lijep :proleće :
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Daleko od rodne kuce- nedostaje mi... Empty
PočaljiNaslov: Re: Daleko od rodne kuce- nedostaje mi...   Daleko od rodne kuce- nedostaje mi... EmptyNed Jun 26, 2011 10:52 pm

''Nas'' lug iz detinjstva...










Daleko od rodne kuce- nedostaje mi... CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Daleko od rodne kuce- nedostaje mi... Empty
PočaljiNaslov: Re: Daleko od rodne kuce- nedostaje mi...   Daleko od rodne kuce- nedostaje mi... EmptyNed Jun 26, 2011 11:39 pm

Ljeti samo mislim kako cu na more,ali zimi,oko Bozica,Nove godine,e tad se probudi sjeta,ali redovno....nedostaje ono,u ponoc,svi van,pa smijeh,pa picence pa nazdravi...e sad ajmo kod mene do zore...pa gdje zavrsimo...a ovdje,skoro da ne znas za proslave...a i kad se nesto slavi,odsjedi se tura u restoranu i kuci...bez muzike,smijeha....ma ne volim zimu i praznike ovdje.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Daleko od rodne kuce- nedostaje mi... Empty
PočaljiNaslov: Re: Daleko od rodne kuce- nedostaje mi...   Daleko od rodne kuce- nedostaje mi... EmptyPon Jun 27, 2011 12:02 am

Ma bas mi nedostaje Jedina i Komsinica,kako bih voljela da vas vidim....bas puno,puno nedostajete!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Smiljan01

Smiljan01


Datum upisa : 19.11.2009

Daleko od rodne kuce- nedostaje mi... Empty
PočaljiNaslov: Re: Daleko od rodne kuce- nedostaje mi...   Daleko od rodne kuce- nedostaje mi... EmptyPon Jun 27, 2011 12:04 am

Astra ::
Ma bas mi nedostaje Jedina i Komsinica,kako bih voljela da vas vidim....bas puno,puno nedostajete!

Izgleda Astra da te nostalgija uhvatila nesto veceras...
ruza
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Daleko od rodne kuce- nedostaje mi... Empty
PočaljiNaslov: Re: Daleko od rodne kuce- nedostaje mi...   Daleko od rodne kuce- nedostaje mi... EmptyPon Jun 27, 2011 12:06 am

Ih kako ne bi Smiljane....veceras slavi rodjendan moja najbolja prijateljica iz djetinjstva,mladosti....ma iz Bosne...a daleko je predaleko!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Smiljan01

Smiljan01


Datum upisa : 19.11.2009

Daleko od rodne kuce- nedostaje mi... Empty
PočaljiNaslov: Re: Daleko od rodne kuce- nedostaje mi...   Daleko od rodne kuce- nedostaje mi... EmptyPon Jun 27, 2011 12:11 am

Astra ::
Ih kako ne bi Smiljane....veceras slavi rodjendan moja najbolja prijateljica iz djetinjstva,mladosti....ma iz Bosne...a daleko je predaleko!

Nema nase Bosne nigdje na svijetu...
Jos onaj Vrbas tvoj, kraj kojeg si setala...
55555
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Daleko od rodne kuce- nedostaje mi... Empty
PočaljiNaslov: Re: Daleko od rodne kuce- nedostaje mi...   Daleko od rodne kuce- nedostaje mi... EmptyPon Jun 27, 2011 1:47 pm

Astra ::
Ma bas mi nedostaje Jedina i Komsinica,kako bih voljela da vas vidim....bas puno,puno nedostajete!

Nedostajes i ti nama mila, da samo znas! Ali, sinoc si bila...i muzikom, ali najvise duhom:) Stajala je ona casa cijelo vece na stolu leptir

Zaduzena sam da ti dam veliki ljubac od svih koji su bili prisutni...pa evo CMMMMMMMMOK! migg
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Daleko od rodne kuce- nedostaje mi... Empty
PočaljiNaslov: Re: Daleko od rodne kuce- nedostaje mi...   Daleko od rodne kuce- nedostaje mi... EmptyPon Jun 27, 2011 2:16 pm

Izgleda da sam ja jedini koji bi bio vrlo rado "daleko od rodne kuće" , bar na neko vreme ....
Više razloga ...najvažniji ,neke osobe koje su mi vrlo drage su daleko....










Daleko od rodne kuce- nedostaje mi... 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Daleko od rodne kuce- nedostaje mi... Empty
PočaljiNaslov: Re: Daleko od rodne kuce- nedostaje mi...   Daleko od rodne kuce- nedostaje mi... EmptyPon Jun 27, 2011 2:23 pm

Pa to ti se svodi na isto Dany...daleko i kad si kod svoje kuce a daleko i kad odes...uvijek neko nedostaje....zivot se bas igra s nama.

Komsinice....sreca pa postoji net....malo se priblizimo i osjetimo.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Daleko od rodne kuce- nedostaje mi... Empty
PočaljiNaslov: Re: Daleko od rodne kuce- nedostaje mi...   Daleko od rodne kuce- nedostaje mi... EmptyPon Jun 27, 2011 3:28 pm

Astra ::
Pa to ti se svodi na isto Dany...daleko i kad si kod svoje kuce a daleko i kad odes...uvijek neko nedostaje....zivot se bas igra s nama.

Komsinice....sreca pa postoji net....malo se priblizimo i osjetimo.

Nije baš ...za mojih 50 godina ,možda nekih 5-6 sam proveo "van rodne kuće " Poslednjih 30 skoro isključivo tamo . Malo dosadi, zar ne ?
Za net se slažem ....ma šta pričali o tome kako još više "podstiče " otudjenost...ne bih baš rekao . Više cenim neke ljude "sa neta" od mnogih koje poznajem -i imam i zašto.










Daleko od rodne kuce- nedostaje mi... 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Daleko od rodne kuce- nedostaje mi... Empty
PočaljiNaslov: Re: Daleko od rodne kuce- nedostaje mi...   Daleko od rodne kuce- nedostaje mi... EmptySre Nov 09, 2011 9:28 pm

...detinjstvo....sestra i brat....










Daleko od rodne kuce- nedostaje mi... CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Daleko od rodne kuce- nedostaje mi... Empty
PočaljiNaslov: Re: Daleko od rodne kuce- nedostaje mi...   Daleko od rodne kuce- nedostaje mi... EmptyPet Jan 13, 2012 7:50 pm

Nista mi nedostaje, svabo znam tko je i sto je. Nasi, jao bree brale gde si a cim mu ledja okrenes zabio bi ti noz u ledja. To se zove balkanski mentalitet.
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Daleko od rodne kuce- nedostaje mi... Empty
PočaljiNaslov: Re: Daleko od rodne kuce- nedostaje mi...   Daleko od rodne kuce- nedostaje mi... EmptyNed Jan 15, 2012 1:01 pm





Daleko od rodne kuce- nedostaje mi... Sljiva










Daleko od rodne kuce- nedostaje mi... CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Daleko od rodne kuce- nedostaje mi... Empty
PočaljiNaslov: Re: Daleko od rodne kuce- nedostaje mi...   Daleko od rodne kuce- nedostaje mi... EmptyUto Mar 06, 2012 7:03 pm





A ko je slusao nekada ovo u restoranu, zna o cemu govorim... Daleko od rodne kuce- nedostaje mi... 647549 Jos ako je iz NIS...eh...










Daleko od rodne kuce- nedostaje mi... CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Daleko od rodne kuce- nedostaje mi... Empty
PočaljiNaslov: Re: Daleko od rodne kuce- nedostaje mi...   Daleko od rodne kuce- nedostaje mi... EmptySub Mar 10, 2012 11:35 am

..treba da se preselim u Kanadu..sve lepo i krasno ali nemam pojma kako cu da odem iz Bg..volim svoju zemlju,bez obzira u kakvoj je ekonomskoj situaciji..nema lepshe zemlje na svetu od moje Srbije
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Daleko od rodne kuce- nedostaje mi... Empty
PočaljiNaslov: Re: Daleko od rodne kuce- nedostaje mi...   Daleko od rodne kuce- nedostaje mi... EmptySub Mar 10, 2012 12:30 pm

Zana ::
..treba da se preselim u Kanadu..sve lepo i krasno ali nemam pojma kako cu da odem iz Bg..volim svoju zemlju,bez obzira u kakvoj je ekonomskoj situaciji..nema lepshe zemlje na svetu od moje Srbije

Lijepa moja, kad te mazne nostalgija, svrati, ima svega ovdje kod nas, pa i djelica Srbije:)
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Daleko od rodne kuce- nedostaje mi... Empty
PočaljiNaslov: Re: Daleko od rodne kuce- nedostaje mi...   Daleko od rodne kuce- nedostaje mi... EmptyPet Maj 18, 2012 10:46 pm

Daleko od rodne kuce- nedostaje mi... 383509_324734950930607_100001823133985_754238_89458327_n










Daleko od rodne kuce- nedostaje mi... CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Daleko od rodne kuce- nedostaje mi... Empty
PočaljiNaslov: Re: Daleko od rodne kuce- nedostaje mi...   Daleko od rodne kuce- nedostaje mi... EmptyPet Maj 25, 2012 10:43 pm

Daleko od rodne kuce- nedostaje mi... 156153_10150910303971600_183840386599_9933522_1439056402_n

i atmosfera okolo










Daleko od rodne kuce- nedostaje mi... CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
cojle
Zaštitnik seljačkih prava
Zaštitnik seljačkih prava
cojle


Location : Kumova slama
Humor : smešan samom sebi
Datum upisa : 09.08.2009

Daleko od rodne kuce- nedostaje mi... Empty
PočaljiNaslov: Re: Daleko od rodne kuce- nedostaje mi...   Daleko od rodne kuce- nedostaje mi... EmptyPet Maj 25, 2012 10:56 pm

sonia ::
Daleko od rodne kuce- nedostaje mi... 156153_10150910303971600_183840386599_9933522_1439056402_n

i atmosfera okolo



:yeeessss:











Seljak sam pa umem i reč da probiram!
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Daleko od rodne kuce- nedostaje mi... Empty
PočaljiNaslov: Re: Daleko od rodne kuce- nedostaje mi...   Daleko od rodne kuce- nedostaje mi... EmptyPet Maj 25, 2012 11:07 pm





jok, more...










Daleko od rodne kuce- nedostaje mi... CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Daleko od rodne kuce- nedostaje mi... Empty
PočaljiNaslov: Re: Daleko od rodne kuce- nedostaje mi...   Daleko od rodne kuce- nedostaje mi... EmptyPet Jun 01, 2012 9:26 pm



Tamo dole gde me vodi zvezda Danica,
tamo dole, preko mnogo, mnogo granica,
iznad mene svetli mesec svetliji od svetlih
koridora deset za jug.

Meshaju se zachini i miris orijenta,
meshaju se ritmovi i vruca muzika
iznad mene svetli mesec svetliji od svetlih
koridora deset za jug.

Kade si, shto si, so kogo, koj si?
dali si, zoshto si, ti li si, neli si?
dal redish gerdan, gerdan denovi,
po biser za nok vo race negovi?

Redi gerdan, naredi gerdan,
pa go redi na grlo, na megdan,
naredi gerdan, gerdan denoj,
po biser za nok vo race negoj...


Daleko od rodne kuce- nedostaje mi... 4087121323










Daleko od rodne kuce- nedostaje mi... CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Daleko od rodne kuce- nedostaje mi... Empty
PočaljiNaslov: Re: Daleko od rodne kuce- nedostaje mi...   Daleko od rodne kuce- nedostaje mi... EmptyPon Sep 24, 2012 8:13 pm

Daleko od rodne kuce- nedostaje mi... 558320_10151283143509968_111330391_n

Uskoro pocinje vreme Slava...










Daleko od rodne kuce- nedostaje mi... CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Daleko od rodne kuce- nedostaje mi... Empty
PočaljiNaslov: Re: Daleko od rodne kuce- nedostaje mi...   Daleko od rodne kuce- nedostaje mi... EmptyNed Jan 06, 2013 1:16 am

Daleko od rodne kuce- nedostaje mi... 59317_rtemagicc-dc6cd4.jpg_650x460



Bozic kod mame...










Daleko od rodne kuce- nedostaje mi... CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Daleko od rodne kuce- nedostaje mi... Empty
PočaljiNaslov: Re: Daleko od rodne kuce- nedostaje mi...   Daleko od rodne kuce- nedostaje mi... EmptyPon Jan 07, 2013 9:43 pm





Daleko od rodne kuce- nedostaje mi... Bozic-04012013










Daleko od rodne kuce- nedostaje mi... CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

Daleko od rodne kuce- nedostaje mi... Empty
PočaljiNaslov: Re: Daleko od rodne kuce- nedostaje mi...   Daleko od rodne kuce- nedostaje mi... EmptyNed Jan 13, 2013 8:16 pm

Nedostaje mi...večeras ne bih bila u kući,već u nekom od lokala i kolo

p.s. A i pečenice mi ponestalo. (da ne vidi šef) smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Daleko od rodne kuce- nedostaje mi... Empty
PočaljiNaslov: Re: Daleko od rodne kuce- nedostaje mi...   Daleko od rodne kuce- nedostaje mi... EmptySre Dec 11, 2013 7:39 pm

...moja mala soba...i u njoj mali snovi..i malo vetra ( ne duva ovde u unutrasnjosti) da mi umrsi kosu, i ovaj dan koji jos malo pa prodje, kao i te davne osamdeset i neke...










Daleko od rodne kuce- nedostaje mi... CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
brdjanin
peskovit je put do zvezda
brdjanin


Datum upisa : 13.09.2013

Daleko od rodne kuce- nedostaje mi... Empty
PočaljiNaslov: Re: Daleko od rodne kuce- nedostaje mi...   Daleko od rodne kuce- nedostaje mi... EmptySre Dec 11, 2013 8:19 pm

Мирис липе...

Топло јунско вече...Мир и тишина владају школским двориштем, стазом наткривеном гранама процветале липе. Мирише липа у нашем крају...Мирише на лето...на крај школске године...на немир у срцу групица дечака и девојчица који се по околним клупама друже и тихо причају...на лето пуно авантура, узбуђења, нових заљубљивања....



..........................................................


Липа је цветала и мирисала сваког новог јуна на стаблима око школске зграде…али то више није био исти мирис…можда је био, оним клинцима које сам сретао у пролазу кроз насеље како играју баскет на “нашем” терену или глуваре на “нашој” клупи….али мени не….

............

Не одлазим више у стари крај....исувише успомена навре...одједном...и без обзира колико се трудио да будем отпоран на њих, нађу ме неспремног и слабог....јер је скоро све исто….Само су крошње липе потпуно наткриле стазу око школског дворишта и не дају ни зраку сунца ни капи кише да падну на њу….










Nizbrdo je lakše. Ali uzbrdo je avantura!
Daleko od rodne kuce- nedostaje mi... W19PRTD
Nazad na vrh Ići dole
Sibila_
Zalutala Niotkuda
Zalutala Niotkuda
Sibila_


Datum upisa : 20.12.2011

Daleko od rodne kuce- nedostaje mi... Empty
PočaljiNaslov: Re: Daleko od rodne kuce- nedostaje mi...   Daleko od rodne kuce- nedostaje mi... EmptySre Dec 11, 2013 9:06 pm

Klupa pred kućom i živica gde smo se krili u toplim, letnjim večerima i miris štrudle sa puno maka...i meki dlanovi što mirišu na testo, da me zagrle i prozor prema sokaku sa zelenom roletnom i firangom...i topla dunja u zimskim noćima...
Nedostaje i ta kuća i moj tavan sa tajnama...










coni
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Daleko od rodne kuce- nedostaje mi... Empty
PočaljiNaslov: Re: Daleko od rodne kuce- nedostaje mi...   Daleko od rodne kuce- nedostaje mi... EmptyČet Dec 12, 2013 12:46 pm

brdjanin ::

Не одлазим више у стари крај....исувише успомена навре...одједном...и без обзира колико се трудио да будем отпоран на њих, нађу ме неспремног и слабог....јер је скоро све исто….Само су крошње липе потпуно наткриле стазу око школског дворишта и не дају ни зраку сунца ни капи кише да падну на њу….

Svidja mi se ovo:)

Banjaluka je poznata po lipama:) Doduse, proslo me, vise nema onog smeka k'o nekad,,,,Sada svakog maja idem u Boston:)

Doduse, moram obic' Messi;)))))))))
Nazad na vrh Ići dole
Nono 64

Nono 64


Godina : 60
Location : U centru trećeg kamena od sunca
Humor : smej se smej
Datum upisa : 21.01.2011

Daleko od rodne kuce- nedostaje mi... Empty
PočaljiNaslov: Re: Daleko od rodne kuce- nedostaje mi...   Daleko od rodne kuce- nedostaje mi... EmptyČet Dec 12, 2013 2:39 pm

Banja Luka je poznata po pitomim kestenima (kada je drveće u pitanju), nikako po lipama, mada i njih malo ima, to si ti komšinice nešto pobrkala, zatim po ćevapima (kada je hrana u pitanju) zatim po dajaku (kad je VRBAS u pitanju) i još mnogo toga lijepog svakim danom
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Daleko od rodne kuce- nedostaje mi... Empty
PočaljiNaslov: Re: Daleko od rodne kuce- nedostaje mi...   Daleko od rodne kuce- nedostaje mi... EmptyČet Dec 12, 2013 5:17 pm

Nono,a aleja uzdisaja?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Gothic
Gothic
Gothic
Gothic


Datum upisa : 21.04.2012

Daleko od rodne kuce- nedostaje mi... Empty
PočaljiNaslov: Re: Daleko od rodne kuce- nedostaje mi...   Daleko od rodne kuce- nedostaje mi... EmptyČet Dec 12, 2013 7:07 pm

Nista mi ne nedostaje.Tamo gde zivis,tamo ti je i Kuca... :329340: 
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Daleko od rodne kuce- nedostaje mi... Empty
PočaljiNaslov: Re: Daleko od rodne kuce- nedostaje mi...   Daleko od rodne kuce- nedostaje mi... EmptyPet Dec 13, 2013 12:55 pm

Nono 64 ::
Banja Luka je poznata po pitomim kestenima (kada je drveće u pitanju), nikako po lipama, mada i njih malo ima, to si ti komšinice nešto pobrkala, zatim po ćevapima (kada je hrana u pitanju) zatim po dajaku (kad je VRBAS u pitanju) i još mnogo toga lijepog svakim danom

Nono, iz kojeg si ti sela?! ahahahahahhahahahahahahaha Sjedi, jedan  trtrr smehsmeh :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: 
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Daleko od rodne kuce- nedostaje mi... Empty
PočaljiNaslov: Re: Daleko od rodne kuce- nedostaje mi...   Daleko od rodne kuce- nedostaje mi... EmptyPet Dec 13, 2013 1:04 pm

Kono,posto godinama znam Nonu,momak je gradska raja,poznaje Banjaluku,garantovano,vrlo dobro.
PS
Nije mi drago, posto vas oboje poznajem jako dobro,da primjetim neku netrpeljivost,jer zaista ste mi dragi oboje.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Daleko od rodne kuce- nedostaje mi... Empty
PočaljiNaslov: Re: Daleko od rodne kuce- nedostaje mi...   Daleko od rodne kuce- nedostaje mi... EmptyPet Dec 13, 2013 1:06 pm

Astra ::
Kono,posto godinama znam Nonu,momak je gradska raja,poznaje Banjaluku,garantovano,vrlo dobro.
PS
Nije mi drago, posto vas oboje poznajem jako dobro,da primjetim neku netrpeljivost,jer zaista ste mi dragi oboje.

Ne petljaj se onda hahahahahahahahahahah

Nono zna da ga za*ebavam, a steta da ne zna za lipe, msm. potpis Banjaluke  trtrr affraid :zubi3: 
Nazad na vrh Ići dole
Gothic
Gothic
Gothic
Gothic


Datum upisa : 21.04.2012

Daleko od rodne kuce- nedostaje mi... Empty
PočaljiNaslov: Re: Daleko od rodne kuce- nedostaje mi...   Daleko od rodne kuce- nedostaje mi... EmptyPet Dec 13, 2013 3:38 pm

AstrinaKomsinica ::
Astra ::
Nono zna da ga za*ebavam, a steta da ne zna za lipe, msm. potpis Banjaluke  trtrr affraid :zubi3: 

Najveci "Krajisnici" su iz Omarske... :zubi3:
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Daleko od rodne kuce- nedostaje mi... Empty
PočaljiNaslov: Re: Daleko od rodne kuce- nedostaje mi...   Daleko od rodne kuce- nedostaje mi... EmptySub Dec 14, 2013 12:03 am

Gothic ::
AstrinaKomsinica ::
Astra ::
Nono zna da ga za*ebavam, a steta da ne zna za lipe, msm. potpis Banjaluke  trtrr affraid :zubi3: 

Najveci "Krajisnici" su iz Omarske... :zubi3:

hahahahhahahaha ne znam Boga mi, slabo sam isla po seoskim zabavama  trtrr smehsmeh :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: 
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Daleko od rodne kuce- nedostaje mi... Empty
PočaljiNaslov: Re: Daleko od rodne kuce- nedostaje mi...   Daleko od rodne kuce- nedostaje mi... EmptyČet Nov 05, 2015 12:30 pm

Kazu da uoci ''hajduckog rastanka'' treba da je svako kod svoje kuce ;)
Pola mog sela slavi Mitrovdan, i ...nedostaje mi ta atmosfera kad krenu slave... Pomazemo jedni drugima da se sve to spremi, sedimo do duboko u noc, posto smo po danu rastrkani.
Kroz salu i razgovor sve zavrsimo.
Pa, Mitrovici ( a i ostali), nedostajete :)










Daleko od rodne kuce- nedostaje mi... CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Daleko od rodne kuce- nedostaje mi... Empty
PočaljiNaslov: Re: Daleko od rodne kuce- nedostaje mi...   Daleko od rodne kuce- nedostaje mi... EmptyUto Mar 22, 2016 9:03 pm

Gothic ::
Nista mi ne nedostaje.Tamo gde zivis,tamo ti je i Kuca... :329340: 


Ako izostavimo ovo RODNA iz naslova, onda- Daleko od kuce, nedostaje mi...kuca ( dom )...

U rodnom sam kraju, pa, nekako izmorena, kazem jednom prijatelju- Hocu kuci- on se smeje- Sta je, vec ti svi dopizdili?  :brdski2:  

Ali istina je da je kod svih putovanja najbolje to sto imas gde da se vratis.










Daleko od rodne kuce- nedostaje mi... CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Daleko od rodne kuce- nedostaje mi... Empty
PočaljiNaslov: Re: Daleko od rodne kuce- nedostaje mi...   Daleko od rodne kuce- nedostaje mi... EmptyPon Apr 25, 2016 11:11 am

...Da odjutros ispijam kafu sa komsijama i palamudim o tome da li je bilo izborne kradje, ko je pukao i slicna sr* koja nece nista promeniti... Ah, da , nedostaje mi taj ukus gorcine , ne od kafe, nego od pomisli na to ko ce i kako da diriguje opstinsku , gradsku, republicku situaciju...
Ma, opet smo pobedili, posto mi uvek i glasamo za pobednika  :tucanje:  nego treba jaja da se nakupe do subote.










Daleko od rodne kuce- nedostaje mi... CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Daleko od rodne kuce- nedostaje mi... Empty
PočaljiNaslov: Re: Daleko od rodne kuce- nedostaje mi...   Daleko od rodne kuce- nedostaje mi... EmptyPon Apr 25, 2016 11:22 am

Tresnje prije stizu u domovini a i nisu skupe......eh domovino moja.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Sponsored content





Daleko od rodne kuce- nedostaje mi... Empty
PočaljiNaslov: Re: Daleko od rodne kuce- nedostaje mi...   Daleko od rodne kuce- nedostaje mi... Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Daleko od rodne kuce- nedostaje mi...
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Percepcija - koliko smo daleko od stvarnosti?! ;D

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: GEOGRAFIJA PREBIVALIŠTA/ETNOSI :: DIJASPORA-
Skoči na: