DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
SUSRET STARIH PRIJATELJA - zahvaljujući  FACEBOOKU ? BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
SUSRET STARIH PRIJATELJA - zahvaljujući  FACEBOOKU ? BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 SUSRET STARIH PRIJATELJA - zahvaljujući FACEBOOKU ?

Ići dole 
+5
slatkicass
Astra
AstrinaKomsinica
bosankaa
Danubius
9 posters
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

SUSRET STARIH PRIJATELJA - zahvaljujući  FACEBOOKU ? Empty
PočaljiNaslov: SUSRET STARIH PRIJATELJA - zahvaljujući FACEBOOKU ?   SUSRET STARIH PRIJATELJA - zahvaljujući  FACEBOOKU ? EmptyPon Maj 16, 2011 2:35 pm

Net je odavno postao globalna stvar , svakome dostupna . FB profil sad ima pola planete .
Da li vam se ikada desilo -da pronadjete neke stare prijatelje , zaboravljenu rodbinu , školske drugove ,bilo koga iz vaše davne prošlosti,sa kim ste izgubili vezu -preko neta ?










SUSRET STARIH PRIJATELJA - zahvaljujući  FACEBOOKU ? 155klf10


Poslednji izmenio Danubius dana Sub Avg 01, 2015 5:34 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

SUSRET STARIH PRIJATELJA - zahvaljujući  FACEBOOKU ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SUSRET STARIH PRIJATELJA - zahvaljujući FACEBOOKU ?   SUSRET STARIH PRIJATELJA - zahvaljujući  FACEBOOKU ? EmptyPon Maj 16, 2011 2:44 pm

Da.Samo zbog toga i imam profil na FB.Vec sam negdje pisala na tu temu da smo se za vrijeme rata svi bili prinudjeni da napustimo nas grad i tada smo se svi rasuli po svijetu.
Godine su prolazile...Dosta njih se vise nije vracalo u MG...Za neke sam znala gdje su,a za neke ne.Preko FB sam sa dosta njih stupila u kontakt.Profil mi ne treba zbog ljudi sa kojima se cesto srecem.Treba mi upravo zbog tih ljudi sa kojima se godinama nisam vidjela.

Ma rekoh ja...net je čudo :joint:











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

SUSRET STARIH PRIJATELJA - zahvaljujući  FACEBOOKU ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SUSRET STARIH PRIJATELJA - zahvaljujući FACEBOOKU ?   SUSRET STARIH PRIJATELJA - zahvaljujući  FACEBOOKU ? EmptyPon Maj 16, 2011 2:55 pm

Npr. da ne bi net-a ko zna da li bih se "srela" sa Astrom ikad:)
Skype je THE best; familija, prijatelji, po svim kontinentima, kad bih ja ili oni stigli sve to obici:)
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

SUSRET STARIH PRIJATELJA - zahvaljujući  FACEBOOKU ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SUSRET STARIH PRIJATELJA - zahvaljujući FACEBOOKU ?   SUSRET STARIH PRIJATELJA - zahvaljujući  FACEBOOKU ? EmptyPon Maj 16, 2011 3:04 pm

Ja nemam neko posebno iskustvo sa tim , jednom mi se javio čovek sa kim sam bio u vojsci i to je bilo sve....do prekjuče kada mi se javila jedna devojka preki nekog "badoo" što nemam pojma ni šta je ?
Setio sam se o kome se radi -jedno mlado stvorenje sa kojim sam pre par godina (mozda i 5 ?) dosta često razgovarao . Mislio sam da se radi o nekoj automatskoj poruci, mozda i virusu (jer onda dobijete poruku "taj i taj zeli stupiti u kontakt sa ..."
Medjutim -ne? Bilo je namerno .Još nismo prilčali, ali sam video na Fb da je to devojče sada mama 18 mesečne bebice, da je upisala šta je jako želela (Akademiju umetnosti ....itd )
Čak se setila i kako me je uvek zvala -Big Bro..
Baš mi bilo drago.......
Stvarno je svet postao mali....










SUSRET STARIH PRIJATELJA - zahvaljujući  FACEBOOKU ? 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

SUSRET STARIH PRIJATELJA - zahvaljujući  FACEBOOKU ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SUSRET STARIH PRIJATELJA - zahvaljujući FACEBOOKU ?   SUSRET STARIH PRIJATELJA - zahvaljujući  FACEBOOKU ? EmptyPon Maj 16, 2011 3:28 pm

Na zalost,pored lijepih strana,eto,cuje se i ko je umro od generacije,stare klape,ali i to je valjda dobro....ipak biti u toku.
Neda ja svoga neta....ma i vidim ljude koje,kako veli Komsinica,nemam priliku da vidim u realu.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
slatkicass
Frumos si de foc
slatkicass


Godina : 62
Location : (zlutala negde.....u mashti)
Humor : Smejem se, smeh produžava život pa ću duže uživati u njemu!
Datum upisa : 10.10.2007

SUSRET STARIH PRIJATELJA - zahvaljujući  FACEBOOKU ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SUSRET STARIH PRIJATELJA - zahvaljujući FACEBOOKU ?   SUSRET STARIH PRIJATELJA - zahvaljujući  FACEBOOKU ? EmptyPon Maj 16, 2011 8:03 pm

Danubius ::
FB profil sad ima pola planete .
Da li vam se ikada desilo -da pronadjete neke stare prijatelje , zaboravljenu rodbinu , školske drugove ,bilo koga iz vaše davne prošlosti,sa kim ste izgubili vezu -preko neta ?

Da, sa većinom prijatelja, bivših koleginica i školskih drugara, koji sada žive na drugom kontinetu sam uspostavila kontakt na taj način. Drago mi je što postoji internet....
Nazad na vrh Ići dole
brdjanin
peskovit je put do zvezda
brdjanin


Datum upisa : 13.09.2013

SUSRET STARIH PRIJATELJA - zahvaljujući  FACEBOOKU ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SUSRET STARIH PRIJATELJA - zahvaljujući FACEBOOKU ?   SUSRET STARIH PRIJATELJA - zahvaljujući  FACEBOOKU ? EmptyNed Nov 15, 2015 12:16 am

Mnogo njih sam pronašao. Iz vojske, iz drugih republika, pogubljenih tokom rata devedesetih, drugara  iz školske klupe o kome nisam znao ništa 30 godina. Uglavnom sve koje sam želeo.
Jedino sam još u potrazi za Sanjom. Potpisan i posvećen primerak je odavno čeka.










Nizbrdo je lakše. Ali uzbrdo je avantura!
SUSRET STARIH PRIJATELJA - zahvaljujući  FACEBOOKU ? W19PRTD
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

SUSRET STARIH PRIJATELJA - zahvaljujući  FACEBOOKU ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SUSRET STARIH PRIJATELJA - zahvaljujući FACEBOOKU ?   SUSRET STARIH PRIJATELJA - zahvaljujući  FACEBOOKU ? EmptyNed Nov 15, 2015 7:16 am

Nisam imala neki baš dramatičan "pronalazak" ali obnovila sam kontakte sa nekim rođacima koji čak i nisu daleko. Sad smo u toku kome se dete rodilo (sve češće i unuci), ko od podmlatka je upisao fakultet ... Nije loša stvar taj FB. Pronađeš nekog ili te neko pronađe pa onda ako ima želje ima i načina za više priče.










Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

SUSRET STARIH PRIJATELJA - zahvaljujući  FACEBOOKU ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SUSRET STARIH PRIJATELJA - zahvaljujući FACEBOOKU ?   SUSRET STARIH PRIJATELJA - zahvaljujući  FACEBOOKU ? EmptyNed Nov 15, 2015 7:57 pm

Danubius ::
Net je odavno postao globalna stvar , svakome dostupna . FB profil sad ima pola planete .
Da li vam se ikada desilo -da pronadjete neke stare prijatelje , zaboravljenu rodbinu , školske drugove ,bilo koga iz vaše davne prošlosti,sa kim ste izgubili vezu -preko neta ?

Naravno da mi se desilo i dalje se desava.
Na zalost posle ratova koji su harali ovde, rasula se po svetu i rodbina i prijatelji. Nekako mi je Fb pomogao da pronadjem (ili da pronadju oni mene) uglavnom sve ljude do kojih mi je stalo.
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

SUSRET STARIH PRIJATELJA - zahvaljujući  FACEBOOKU ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SUSRET STARIH PRIJATELJA - zahvaljujući FACEBOOKU ?   SUSRET STARIH PRIJATELJA - zahvaljujući  FACEBOOKU ? EmptyNed Nov 15, 2015 9:30 pm

Pronasla sam i one koje nisam zelela  smehsmeh

Najbolje je bilo kad mi je stigao zahtev od moje prve ljubavi :) Jedino je on bio osoba koju nisam  videla  25 god. :)  Nije ostao dugo, rekoh mu da je malo zakasnio  :brdski2:










SUSRET STARIH PRIJATELJA - zahvaljujući  FACEBOOKU ? CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

SUSRET STARIH PRIJATELJA - zahvaljujući  FACEBOOKU ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SUSRET STARIH PRIJATELJA - zahvaljujući FACEBOOKU ?   SUSRET STARIH PRIJATELJA - zahvaljujući  FACEBOOKU ? EmptyUto Nov 17, 2015 5:51 pm

A sad malo ozbiljno. Nekad je bilo mnogo studenata iz arapskog sveta u Jugoslaviji. Upoznala sam , nakon udaje ljude bukvalno od Maroka do Irak, i Sudana dole...Dosta njih se pozenilo odavde, dosta njih ozenilo Grkinje...Sa nekima smo dugo bili u kontaktu, sa mnogima se kontakt pogubio...
Kaze muz- neces verovati, a raduje se kao malo dete. Kad, pokazuje mi- na fb jedan od momaka ( iz Jordana), tj. sad vec covek srednjih godina, okuplja ih...jedna zatvorena grupa, stavio slike iz studentskih dana- folklorna grupa mladih Arapa u Narodnom pozoristu - Jugoslavija. I moj muz, devetnaestogodisnjak, mrsavko,  kobrdzave kose, siske do nosa ;)
I onda polako krene prica...cudo jedno gde su ti ljudi sve zavrsili...
Hvala FB i nekadasnjoj ekipi PLO-a, sirom sveta imamo kontakte sa diplomatama, lekarima i sl.- Kanada i Malezija su najudaljenije, mislim...
Dirljivo je...njima iz razlicitih razloga, meni bitna tri: 
to stoih sve vezuje jedan jezik ( arapski) ,jedna zemlja ( Jugoslavija( tacnije Srbija) ), kao i to sto znam gde god da se nadjem na ovom svetu, skoro pa bukvalno, mogu racunati da imam prijatelja koji je spreman da mi se nadje ako zatreba.










SUSRET STARIH PRIJATELJA - zahvaljujući  FACEBOOKU ? CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

SUSRET STARIH PRIJATELJA - zahvaljujući  FACEBOOKU ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SUSRET STARIH PRIJATELJA - zahvaljujući FACEBOOKU ?   SUSRET STARIH PRIJATELJA - zahvaljujući  FACEBOOKU ? EmptyNed Jan 10, 2016 7:39 pm

Upravo sam se na FB ispričala sa školskom drugaricom koju nisam videla ne pamtim od kad. Našla ona mene na FB i sreća da je poslala i PP sem zahteva jer bih verovatno ignorisala zahtev. Marija mi ne znači ništa jer moja drugarica je Mara ili Marica bila uvek. Tek prezime mi nije kazivalo ništa. Zato je ženskoj populaciji preporućljivo da sem udatog prezimena stave i ono Ex pa devojačko. Jer tako će ih lakše pronaći oni koji ih traže ili ih prepoznati kad pošalju zahtev nekom.










Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

SUSRET STARIH PRIJATELJA - zahvaljujući  FACEBOOKU ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SUSRET STARIH PRIJATELJA - zahvaljujući FACEBOOKU ?   SUSRET STARIH PRIJATELJA - zahvaljujući  FACEBOOKU ? EmptyNed Mar 20, 2016 7:36 pm

Sasvim slučajno ,čitajući "statuse " Peđe Đurovića (Cyber ) što vrlo rado radim ,primetim komentar izvesnog Vladana Ćosića . Nekako mi zazvučalo poznato i kliknem na čoveka .....ma jeste ,breee. 
Moj "klasić" iz vojske ,iz iste čete ,čak i odeljenja . 
Mi smo ga zvali "Lipolist" (jer je čovek odande ,a nama bilo smešno ,selo u okolini Šapca ) 
Vidim ,ima čovek porodicu ,  svoj rasadnik , a politički zastupa Sašu Radulovića ("Dosta je bilo" ) 
Naravno ...ofucao se i on pomalo ,davno smo imali 20 godina .
Baš mi bilo drago ,pronaći ću slike iz vojničkih  dana ,pa ću mu poslati ,da se priseti naše "golgote" u VP 7730 ,Šibenik .










SUSRET STARIH PRIJATELJA - zahvaljujući  FACEBOOKU ? 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

SUSRET STARIH PRIJATELJA - zahvaljujući  FACEBOOKU ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SUSRET STARIH PRIJATELJA - zahvaljujući FACEBOOKU ?   SUSRET STARIH PRIJATELJA - zahvaljujući  FACEBOOKU ? EmptySre Mar 21, 2018 8:29 pm

Neki dan dobijem "poziv" u ovu FB grupu,i oduševio se :

MARINCI

I ratovalo se u međuvremenu ,i svašta ,ali.........

SUSRET STARIH PRIJATELJA - zahvaljujući  FACEBOOKU ? 28827980_189520561825718_8541799271868988082_o

Kakve "nacije" ,"države " i ostalo ...zabole njih za to.

Jednom marinac-uvek marinac ,braća po oružju .


SUSRET STARIH PRIJATELJA - zahvaljujući  FACEBOOKU ? 29512884_189519235159184_869475838253809090_n

SUSRET STARIH PRIJATELJA - zahvaljujući  FACEBOOKU ? 29365471_1868715773414277_3723930099548946432_n



SUSRET STARIH PRIJATELJA - zahvaljujući  FACEBOOKU ? 29425837_1870006249951896_7219371009852309504_o










SUSRET STARIH PRIJATELJA - zahvaljujući  FACEBOOKU ? 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



SUSRET STARIH PRIJATELJA - zahvaljujući  FACEBOOKU ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SUSRET STARIH PRIJATELJA - zahvaljujući FACEBOOKU ?   SUSRET STARIH PRIJATELJA - zahvaljujući  FACEBOOKU ? EmptySre Mar 21, 2018 9:09 pm

Stari prijatelji?
Stari su bili, uglavom, nametnuti ne svojom voljom.
Školski drugovi i slično. Njih nismo mogli birati, nego šta nam je i kome smo zapali. Malo njih mi prijaju iz osnovne srednje škole. Zašto? Zato! Za mene su masa njih, neopevane seljačine a za neke sam ja. Tu i tamo, neke viđam po gradu, pozdravimo se sa : "Zdravo školski" i na tome sve započne a i završi se na tome. Neki su mi k'o i obični prolaznici. Javljaju tu se i javiš im se iz kurtoazije. Toliko o starima.
Svesan period su drugari iz klubova, kafana, parkova, neki sasvim obični ljudi za koje nikad ne bi rekao da zavređiju tvoju pažnju ali su se zadesili na pravom mestu u pravo vreme sa istim filingom. Sa njima razviješ odnos pravog prijateljstva. Mislim da su društvene mreže, tj. forumi, umnogome doprineli tome. U tišini doma svog, razglabali ste neku temu gde ste se složili oko nekog mišljenja ili niste ali je to izgradilo neki odnos među vama. Fejsbuk je sa svojim APS-ovima, olakšao tu vrstu komnikacije.
Toliko od mene...
ludismeh
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





SUSRET STARIH PRIJATELJA - zahvaljujući  FACEBOOKU ? Empty
PočaljiNaslov: Re: SUSRET STARIH PRIJATELJA - zahvaljujući FACEBOOKU ?   SUSRET STARIH PRIJATELJA - zahvaljujući  FACEBOOKU ? Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
SUSRET STARIH PRIJATELJA - zahvaljujući FACEBOOKU ?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Prevare na facebooku
» Statusi na FACEBOOKU : )))
» Jeste li cool na facebooku-u
» FB profil pokojnih prijatelja ili vas

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: MULTIMEDIJA :: INTERNET :: FACEBOOK-
Skoči na: